Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opis statusu w GG w kilku liniach
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
cRoMo
Jak sprawic (jakie znaki wstawic), zeby opis statusu wyswietlany byl w kilku liniach?
Olórin
13 i 10 z kody ascii (CR LF)... tylko że konnektowa kontrolka nie pozwala na ich wpisanie(też przez schowek z notatnika niemogłem, ale kbot pomógł tongue.gif)
cRoMo
Hao, zrobimy cos z tym? smile.gif
nix
konnekt nie obsluguje takiej "opcji" a w kliencie GG jest to pewien blad (moim zdaniem)... dopuszczone sa znaki nowego wiersza w opisach przez co na liscie kontaktow opis wyswietlany jest wielowierszowo... w innych miejscach opis wyswietlany jest blednie (kwadraciki i nieprawidlowe rozmieszczenie tekstu)... na szczescie to tylko w tym "wspanialym" orginalnym kliencie GG tongue.gif

no w kazdym razie bylo tak jeszcze niedawno.. teraz nie wiem czy jest to nadal

uwazam to za zupelna glupote... ale to moje zdanie i nikomu nie narzucam...

pozdr
Olórin
ale np. jabber przewiduje chyba takie opisy, bo np. w psi moge sobie ustawić ile chce linijek biggrin.gif
case
QUOTE(cRoMo)
Jak sprawic (jakie znaki wstawic), zeby opis statusu wyswietlany byl w kilku liniach?

ja wiem, ze ten kwadracik przenosi do nastepnej linijki i z powodzeniem zdaje egzamin w opisach statusow

nie wiem niestety jak wklepac go z klawiatory, dlatego dalem ten link [ctrl+backspace daje tak samo wygladajacy kwadracik, ale nie dziala jak "spychacz" tekstu do nastepnej linijki :wink:]

Olórin prubuje cos w tej kwestii wymyslec biggrin.gif

PS: zapisujcie plik na dysku i otwierajcie notatnikiem [lub tym podobnym edytorem] bo w przegladarce nic nie zobaczycie biggrin.gif
Olórin
jak case powiedział "myślałem"....no i skończylo sie na tym ze trzeba t o przez schowek kopiować. To jest znak o kodzie ascii 10 (czyli 2 wchodzący w skład łamania lini w windowsie) no i jak chce cos takiego wklepac z altem(+0010) to lamie linie tak jak bym nacisna enter....na to nie ma sposobu innego niz schowek, albo skrypt do bota wink.gif zamieniajacy jakis tam znak na "\n" smile.gif
nix
i o co tyle zachodu... po co opisy w kilku liniach??? to chyba nie o to chodzi... tak mi sie przynajmniej wydaje
miluti
Jak to po co? Przy widocznych opisach i odrobinie szczęścia widzisz kilku userów zamiast powiedzmy dwudziestu laugh.gif

Poza tym możesz wykazać się inwencją twórczą, normalnie piszesz w jednym wierszu

a teraz
możesz...
pisać...
białe wiersze
8)
Olórin
a ja sobie walnąłem teraz opis z samych chr(10) i spoko sie gg sypie biggrin.gif
Lukas77
Ja też się dzisiaj będę nabijał ze znajomych z pracy, którzy używają GG... "Co lista kontaktów się sypie?"
Niby to niepotrzebne, ale nawet z ciekawości musiałem sprawdzić czy działa...
case
QUOTE(Olórin)
a ja sobie walnąłem teraz opis z samych chr(10) i spoko sie gg sypie biggrin.gif

nie mow tego glosno, bo jeszcze hao sie oburzy i nie zrobi wyswietlania opisow an liscie w K, a ja bym chcial taka mozliwosc :wink:
Olórin
jak hao sie oburzy to bedzie miał racje biggrin.gif ale myslałem ze bedzie to inaczej w gg wygladac(1 kontakt na pol ekranu) a tu faktycznie jest na pol ekranu...ale kliknac da sie tylko na nazwe, ikonka jest duuuuzzzooo niżej biggrin.gif

case-akurat tej funkcji nie popieram, aczkolwiek jeżeli chcecie to nie będe walczył o jej brak(bo to by bylo sprzczne z naszym hasłem "Różni ludzie, różne potrzeby....jeden Konnekt"), tylko nie wprowadzać przymusu!!!!! tongue.gif
case
QUOTE(Olórin)
[...]tylko nie wprowadzać przymusu!!!!! tongue.gif

to chyba oczywiste, ze jako opcja do wyboru.
...ale nie bedzie tego tak czy tak, wiec o czym tu gadac :wink:
hao
a kto powiedział że nie będzie?
Olórin
Na gg3d.com pojawił się news że będzie chip z tematem numeru - komunikatory - czy będziemy mogli przeczytać tam o konnekcie??
case
QUOTE(hao)
a kto powiedział że nie będzie?

a to mnie zaskoczyles... jestem zszokowany! :shock: :shock: :shock:
hao
QUOTE
a to mnie zaskoczyles... jestem zszokowany!

Skoro ludzie to chcą, a nie jest problemem wprowadzenie czegoś takiego to czemu nie...
Problem jest tylko taki, że o ile pamiętam przy aktualnej kontrolce, wszystkie pozycje muszą mieć tą samą wysokość...
Będzie więc wybór pomiędzy informacją pod, lub obok kontaktu. Oczywiście, jak przystało na Konnekta, będzie można tam upchnąć prawie wszystkie informacje, które dostępne są w tipie, razem z ikonkami biggrin.gif Nie jest to gotowe, ani nie będzie na następną wersję (już nie chcę opóźniać), ale spodziewajcie się niebawem, bo może być to fajna opcja smile.gif

QUOTE
Na gg3d.com pojawił się news że będzie chip z tematem numeru - komunikatory - czy będziemy mogli przeczytać tam o konnekcie??

Raczej będzie można, bo proszono mnie o wyrażenie zgody na publikację...
case
QUOTE(hao)
QUOTE
a to mnie zaskoczyles... jestem zszokowany!

Skoro ludzie to chcą, a nie jest problemem wprowadzenie czegoś takiego to czemu nie...

nie... nie zaskoczyles, tylko zabiles mnie teraz :wink:

a tak serio, to ostatnio wiele propozycji bylo [jesli moge tak powiedziec] olewanych, albo moze przesuwanych na dalszy plan, z zamiarem zapomnienia o nich, wiec myslalem, ze tak bedzie i w tym prztypadku, stad moje zaskoczenie tongue.gif

widze, ze jednak cos sie rusza i sa juz plany podziekowania za to, jesli oczywiscie entuzjazm bedzie systematycznie podbudzany tongue.gif

apropos: co z kTransferem i kJabberem ??

sorry za OT, ale musialem to powiedziec :wink:
cRoMo
QUOTE
apropos: co z kTransferem i kJabberem ??

Nowy kTransfer zostal juz przeciez dawno zapowiedziany na zblizajaca sie nowa wersje Konnekta. O Jabberze rowniez byla (inna) informacja smile.gif
hao
Z uporem maniaka przypomnę, że wiele zgłaszanych propozycji nie musi wcale znaleźć się w podstawowych elementach programu i z powodzeniem zajęłyby się tym wtyczki.
case
QUOTE(hao)
Z uporem maniaka przypomnę, że wiele zgłaszanych propozycji nie musi wcale znaleźć się w podstawowych elementach programu i z powodzeniem zajęłyby się tym wtyczki.

oczywiscie, ze sie z tym zgodze, ale puki co wiekszosc [propozycji] skadamy na Twoje rece hao, bo i kto ma te wtyczki robic... ? :roll:
hao
No nie wiem... Wy? biggrin.gif
case
QUOTE(hao)
No nie wiem... Wy? biggrin.gif

Kali nie umieć :wink:
Puma
QUOTE(case)
QUOTE(hao)
No nie wiem... Wy? biggrin.gif

Kali nie umieć :wink:


Kali nie ale Master umieć biggrin.gif
case
QUOTE(Puma)
QUOTE(case)
QUOTE(hao)
No nie wiem... Wy? biggrin.gif

Kali nie umieć :wink:

Kali nie ale Master umieć biggrin.gif

to czemu Master nie robić ?
werw0e
QUOTE(case)
QUOTE(Puma)
QUOTE(case)
QUOTE(hao)
No nie wiem... Wy? biggrin.gif

Kali nie umieć :wink:

Kali nie ale Master umieć biggrin.gif

to czemu Master nie robić ?

Master nie chcieć :/
hao
Ej, a co ja niby robię?
miluti
Master jeździć po świecie, nie robić Konnekt laugh.gif
hao
taaak? no dobra, to nie wydaję nowej wersji dzisiaj ;P
miluti
Okej, możesz to zrobić jutro.... czyli za godzinę biggrin.gif
hao
W sumie miało być dzisiaj, ale paczka nie przeszła jeszcze wewnętrznego testu, więc będzie jutro (piątek) wieczorem...

Miłej nocy, ja idę spać smile.gif
^BerZerK^
hah dobranoc :-D tez wlasnie mialem taki zamiar ale pomyslalem a moze juz bedzie cos nowego ;-) a jutro noo dobra dzis to halloween :-D beda ikonki z dyni ;-) ?
miluti
No tak, wychodzi na to że znowu będę dwa dni za resztą sad.gif Jutro wieczorkiem impreza Halloween-owa, pojutrze pojedzie się tu i tam by na koniec posiedzieć gdzieś u rodzinki... najbliższy możliwy termin to niedziela w bliżej nieokreślonych godzinach smile.gif
Idę spać, trzeba się przygotować na najbliższe dwie nocki...
Udanego wypoczynku :wink:
hao
Nie chcę nic mówić, ale nowa wersja jest już skompilowana, spakowana i przygotowana do wgrania na update... Zrobię sobie tylko dla odprężenia trochę nowej grafiki i wrzucam... No... chyba że znajdą się teraz jakies błędy, ale raczej nie powinny...
miluti
Więc jest szansa że się pojawi przed siódmą? Później muszę się zmywać na imprezkę smile.gif

PS. Chyba schodzimy z tematu... może by tak przerzucić offtopic w inne miejsce?
KOSMOS
No to wiadomo kiedy będzie ta nowa wersja?
Ja już umieram z niecierpliwienia biggrin.gif
Puma
Mam nadzieję że będzie niedługo bo ... trzeba się przecież wyspać :wink:
hao
Spokojnie, dajcie nam trochę porysować biggrin.gif
Lukas77
Ja musze spadać na imprezke... szkoda że nie ma nowego K. Chociaż może i dobrze bo bym nie wyszedł....
Mam nadzieję że po tej wersji ruszy z kopyta wsparcie :-)
KOSMOS
To może tak, szybkie pytanie szybka odpowiedz.

Bedzie dziś nowa wersja TAK, czy NIE :?:
^BerZerK^
no wlasnie, zeby nie bylo ze nikt nie czeka :-)
ej bo wam zabierzemy kredki i nie bedzie rysowania ;-) :-D
hao
Haha, tradycyjnie musiałem się nie wyrobić smile.gif
Właśnie wrzuca się na serwer... Cierpliwości biggrin.gif
UNK
hehe to na to wyglada ze ja K wlaczylem niewiele pozniej jak wrzuciles to wsyzsko na server ;D
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.