Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 0.6.18.101 DOSTĘPNA!
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
Stron: 1, 2
hao
kUpdate w ruch! I testować... Macie dzień na szukanie poważnych bugów, zanim paczka nie wskoczy oficjalnie smile.gif
lucjusz
No to jazzzzda smile.gif
MiLKA
Oprocz tego, ze update zrobil nielada balagan w glownym katalogu Konnekta, to reszta wyglada na sprawne :-) potestuje sie jeszcze nowego kTransfera smile.gif
ZenOm
A u mnie cos nie działa sad.gif po wlaczeniu kIEview przt kliknieciu na ktorys z kontaktow konnekt sie wywala
CODE

Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x0158154A in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x00]

inIM: 22200(0x12d22c , 0x0)(30B) [wXP UI->wXP UI]

Stack trace:
0158154A  [kIEview_0.1.6.0:01580000]
0202D15C
02D1D800
case
ladnie ladnie :wink:

najbardziej sie ciesze z nowego kNotify, a kTransfer potestuje rano

od razu wychwycilem blad w kUpdate, bo katalogi z emotami ["_default" i "sir Quadrat"] wrzucily mi sie bezposrednio do folderu K [a powinny chyba do ../K/emots]

to samo sie tyczy nowych styli kStyle

edit: z tego co widac inni mieli podobnie [post Milki]
nix
QUOTE(ZenOm)
A u mnie cos nie działa :( po wlaczeniu kIEview przt kliknieciu na ktorys z kontaktow konnekt sie wywala
CODE

Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x0158154A in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x00]

inIM: 22200(0x12d22c , 0x0)(30B) [wXP UI->wXP UI]

Stack trace:
0158154A  [kIEview_0.1.6.0:01580000]
0202D15C
02D1D800


no niestety sie zaczelo... jaki masz system? win 98, me, 2000, xp... jaki?
ZenOm
Obecnie win 2000 +ie 5.0
Przemek
U mnie przy laczeniu wyskakuje:

kTransfer Error!
Fatal Error: Could not bind cocket!
WSAE: 10048

sad.gif
hao
Poszukaj w logu coś z Bind ... i wklej tutaj...
W konfiguracji ustaw przedział portów, być może ustawiony jest zajęty, np 1500-1600

Przy okazji... jest już poprawiony kTransfer, oba zestawy emotikonek no i naprawiony bałagan w głównym katalogu.
Olórin
długi ten changelog biggrin.gif już na gg3d notke walnąłem biggrin.gif
Raf
A to dziwne... kNotify w ogóle nic nie pokazuje. Nawet jeśli wyłączę starą skórkę i dam na [brak] to zero reakcji po kliku na Podgląd.
Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?
Olórin
odznacz niepokazywanie przy aplikacjach pelnoekranowych...


pamietajcie o wylaczeniu wtyczki p2p.dll po wrzuceniu nowego ktransfer.dll smile.gif
Raf
No tak. Trzeba było to odznaczyć. Potem kliknąć na zastosuj i dopiero potem na podgląd. Teraz zadziałało wink.gif

Stara wtyczka oczywiście wyłączona. Przy okazji jeśli już się pobierze nową wersję kTransfer to UPDATE mógłby automagicznie kasować plik p2p.dll
^BerZerK^
powiem tak : cool :-D
podoba mi sie bardzo no i testuje ale hmm cos nie potrafie popsuc smile.gif
Puma
Jak tych emocjonek używać bo ... nie widzę ani w K. ani w katalogu z K :cry:
Olórin
tak jak w gg smile.gif tylko ze niema tego menu smile.gif
LooZ^
A mi nie dziala! sad.gif Wogole nie wykrywa tej wtyczki IE costam ;> Mam tylko biale tlo w miejscu na pisanie wiadomosci i wogole jakos tak dziwne ;> I co to za dzwine znaczki na liscie w gornym lewym rogu kazdej osoby ? No i k.notify tez nie dziala sad.gif
Puma
Teraz emocjonki działają, trzeba było jeszcze raz ręcznie kUpdate. Zainstalowałem nowe emocjonki i jest super tongue.gif

emocjonki ze strony : http://gg3d.com/, zainstalowałem do katalogu z K\emots
pienio
tez mialem te same problemy co wyzej, ale jest jeszcze jeden i to duzy.
wiesza mi gg przy wlaczonym kIEveiw, gdy otwieram okno rozmowy.
tak wiec moze emotki sa, ale nie dla mnie.
nie zebym narzekal, ale... nie narzekam! smile.gif
a tak z ciekawosci - dlaczego nie dziala kNotify przy wlaczonej opcji ukrywania przy fullscreenie?
LooZ^
Dziala smile.gif Zobaczylem, wylaczylem tongue.gif Ma kilka plusow, ale te plusy nie moga przyslonic mi minusow smile.gif Zwalnia dzialanie, a ikonki nie sa mi potrzebne do szczescia smile.gif W kazdym razie gratuluje smile.gif Tylko to dziwne bialo tlo...

Przepraszam, nie wylacze smile.gif To zbyt pieknie wyglada! CUDO! smile.gif
tas
Może i nowy tu jestem, ale forum śledzę od baaaardzo dawna.
Tera, dziś w tej przełomowej chwili - pojawieni się emotikonek, zamieszcze swojego pierwszego posta. Krytycznego, a jak.
1. By działało kIEview potrzebny jest IE6. Dopiero wtedy konnekt zaczął poprawnie działać. Wcześniej, jak to ktoś już wspomniał, gubił się przy rozpoczynaniu rozmowy.
2. Z tego, co wychwyciłem do tej pory, nie działa podgląd stylu k.Notify. Też niedobrze
3. W chwili obecnej konnekt ze wszystkimi standardowymi pluginami ustawionymi na on smile.gif + astat zżera 21mb. Ram dla ścisłości. Trochę dużo, sam tlen w porywach dochodził u mnie do 18. Co będzie wiec, gdy wreszcie sie obsługa Jabbera pojawi? 30?
Dobra, kończe swoje ględzenie, dam znać, gdy coś jeszcze wychwycę.
hao
QUOTE
1. By działało kIEview potrzebny jest IE6.

A IE 5.5 ?

QUOTE
2. Z tego, co wychwyciłem do tej pory, nie działa podgląd stylu k.Notify. Też niedobrze

Problem z wykrywaniem fullscreena... Proponuję na razie to wyłączyć...

QUOTE
3. W chwili obecnej konnekt ze wszystkimi standardowymi pluginami ustawionymi na on  + astat zżera 21mb. Ram dla ścisłości. Trochę dużo, sam tlen w porywach dochodził u mnie do 18. Co będzie wiec, gdy wreszcie sie obsługa Jabbera pojawi? 30?

Pamięć zjada nie tyle sam Konnekt, co wszystkie DLLe, które ładują się razem z nim i nie znalazłem jeszcze metody kontrolowania tego zjawiska.
Jabber nie powinien znacząco zwiększyć zużycia pamięci, bo wszystkie DLLe są już na miejscu (teraz doszło największe - IE).
Poza tym, Konnekt zajmuje tyle tylko zaraz po uruchomieniu, z czasem windows (przynajmniej XP i 2k) przerzuca nieużywaną przez Dllki pamięć do swap'a i zajętość pamięci spada do około 6 MB i parunastu przy intensywnym korzystaniu...
Lukas77
U mnie jest tak: 'No fockin' problems' - wszystko śmiga jak należy, oczywiście przy pierwszej instalacji nie zapomniałem wyłączyć p2p.dll ;-) - emoty są, a jakże, i wszystko śmiga cudo! Zajętość ramu na początku działania programu to nieco ponad 4MB, potem po dłuższym działaniu jest mniej... WInXPSP1.
Dobra robota panowie...
tas
QUOTE(hao)
A IE 5.5 ?

No nie sprawdzałem. Ale warto by zaznaczyć, że takie są wymagania...

QUOTE(hao)
Problem z wykrywaniem fullscreena... Proponuję na razie to wyłączyć...

To też by trza gdzieś oznajmić... bo ludki wkurzać jeszcze się zaczną (przynajmniej Ci niewtajemniczeni)

QUOTE(hao)
Pamięć zjada nie tyle sam Konnekt, co wszystkie DLLe, które ładują się razem z nim i nie znalazłem jeszcze metody kontrolowania tego zjawiska.
Jabber nie powinien znacząco zwiększyć zużycia pamięci, bo wszystkie DLLe są już na miejscu (teraz doszło największe - IE).
Poza tym, Konnekt zajmuje tyle tylko zaraz po uruchomieniu, z czasem windows (przynajmniej XP i 2k) przerzuca nieużywaną przez Dllki pamięć do swap'a i zajętość pamięci spada do około 6 MB i parunastu przy intensywnym korzystaniu...

No... na to nie wpadłem. Mi to nie robi zbytno, bo przy samym starcie systemu tracę 220, ale... przy starszych maszynach, przynajmniej początkwo, może to deczko zapychać system. IMHO oczywiście.
Puma
Mi K zżera ok. 18 MB, może to dużo lecz teraz K za nic na świecie nie zmienie na inny komunikator 8)
tas
QUOTE(Puma)
...teraz K za nic na świecie nie zmienie na inny komunikator  8)

Hehe, popieram... Mi do pełni szczęścia i fanatycznej wierności konnektowi, wciąż brakuje jabbera i otwarcia się na świat tlena. I będzie si. Zdecydowanie tak biggrin.gif
M@rc!N
Wszytko idealnie winxpsp1+ie6 (niewiem o co niektorym chodzi o p2p i ktransfer, bo u mnie wyskoczyl komunikat ze trzeba wylaczc p2p) swietna robota, jeszcze zobacze w pracy tam mam win 98 sad.gif ale to w poniedzialek smile.gif
Olórin
taki mały offtopik smile.gif

Zrobiłem na gg3d upload styli do knotify i mam do was proźbę, wiele z nich są oznaczone jako nieznany autor. Szukanie na forum to troche roboty, a wiec prosze o kontakt autorów skórek i podanie które sa czyje smile.gif
hao
Od razu przypomnę, że Konnekt jest projektowany i testowany wyłącznie na Windowsach XP i najnowszych łatkach Microsoftu. Od testowania innych platform - jesteście Wy smile.gif

Co do oznajmiania o problemach - właśnie szykuję MOTD...
tas
więc na Win2kPro i IE 5.0 się sypie. Przy IE6pl + IE6pl SP1 jest si. Chociaż czasami pada ni z tego ni z owego. Jeszcze nie wyczaiłem, gdzie błąd. smile.gif
Olórin
2k3 pl bez problemów smile.gif
hao
W wymaganiach samego Konnekta jest jak wół że wymaga IE 5.5 co najmniej!
tas
hehe... pierwszego konnekta dawno, dawno temu zassałem. i od tej pory niespecjalnie patrzę na wymagania. Działało do tej pory, to powinno teraz też działac. Takie, ot, głowne założenie biggrin.gif
hao
Pytanie do W98-ek... Czy kTransfer pozwala wam wysyłać pliki???
Sahasrara
Drobna propozycja odnośnie emot: przydałoby się napisać ludziom gdzieś w widocznym miejscu, że by mieć w K. emoty z gg wystarczy po prostu skopiować katalogi z \Gadu-Gadu\emots do \Konnekt\emots. Wiem że to niby nic, ale... I nie wiem po co w \emots są te dwa pliki txt - ggicons1.txt i ggicons2.txt ?
Olórin
w kupdate jest to wyjaśnione
QUOTE
Definicje dla GG

Jeżeli zamierzasz użyć zestawy prosto z GG, możesz podmienić pliki emots.txt tymi, zoptymalizowanymi zamiennikami.
Olórin
chyba o to że w zoptymalizowanej wersji są pisane wyrazeniami reguralnymi a w gg kazda wersja oddzielnie smile.gif
hao
I w ten sposób na każdą wiadomość wykonywanych jest gruubo kilka razy mniej porównań... Można nawet sprawdzić różnicę, najlepiej używając do tego historii smile.gif
UNK
hao a wiec tak u mnie na pierwszym kompie (winXP+SP1+IE6) wszystko gra zadnych problemow ani nic po rpostu miodzio wink.gif teraz to jush napefno sie z niego nie rusze wink.gif (przydaloby sie do kNotify mozliwosc ustawienia aby pisalo na jkia kots zmienil status i co ktos napisal, tak jak bylo w skrypice do kBot'a)
na drugim kompie (win98+IE5.0) kontrolka kIEview nie dziala, a kNotify ko0munikuje ze potrzebna 32 bitowa glebia kolorow (ze wzgledu na mala pojemnosc dysku oraz za slaby sprzet (na drugim kompie) nie moge zmienic ustawien (i zainstalowac programow) tak aby all dzialalo)
a i jeszcze miales pytanie co do wysylania plikow na 98...osoba z otawrtym portem 1550 i nie da sie wyslac plikow :|
niom i nie mam wiecej spostrzezen
hao
Poprawka dla kT w drodze...
Peper
a kiedy dojdzie ? ;]
hao
Są jeszcze trzy rzeczy do poprawienia, a nie mam dzisiaj zbyt wiele czasu i ochoty smile.gif Wolałbym wrzucić wszystko na raz...
Raf
QUOTE(UNK)
(przydaloby sie do kNotify mozliwosc ustawienia aby pisalo na jkia ktos zmienil status i co ktos napisal, tak jak bylo w skrypice do kBot'a)

Przydałoby się.
hao
Przy okazji zapraszam do pobawienia się exPiMPem teraz... Ogromna część kolumn w konfiguracji została w końcu nazwana, teraz już da się zorientować w generowanych XMLach biggrin.gif
case
ufff, meczace te swieta, i caly dzien poza domem, a tu 116 nowych postow na forum :wink:

w ramach tematu, u mnie na XP [rzecz jasna tongue.gif] puki co wszystko jak nalezy [choc nie mialem za duzo czasu zeby wychwycic ewentualne bledy...]
KOSMOS
Hey!
W końcu w domku, rano o 7 tylko aktualizacja, teraz czytanie postów i zabawa nowym K.
U mnie narazie Ok nie wiem ja wysyłanie plików bo nie mogę tego teraz sprawdzić, emoty OK.

PS
fajny splash screen, HAO może masz większy format na tapete biggrin.gif
case
QUOTE(KOSMOS)
PS
fajny splash screen, HAO może masz większy format na tapete biggrin.gif

pytaj Torn'a... http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.ph...1026&highlight=
Bora
u mnie coś dziwnego wyskocztyło.
Zrobiłem update wszystkiego co sie dało i od tej pory zaraz po starcie pada


CODE
Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x55]
inIM: 200(0x14 , 0x2ed3e20)(30B) [Konnekt Bot->CORE]
Stack trace:
77F47530 RtlAllocateHeap+0x00000254 [ntdll_5.2.3790.0]
7C0010D3 _EH_prolog+0x000000D3 [MSVCR70_7.0.9466.0]
7C00107B _EH_prolog+0x0000007B [MSVCR70_7.0.9466.0]
02FE93D0 luaO_log2+0x00002A40 [LuaPlus_5.0.0.2]
Nastąpi zamknięcie programu!

Chyba poczekam na nową wersje


ps sorrka przeglądałem forum w złej kolejności już znalazłem temat o tym błędzie.
bakerss
a wiec mi K działa wprost perfekto jednak kTransfer chyba coś nie tak sad.gif na XP do ludzi z poza mojej sieci [port 1550] to sie połączyc nie chce a do ludzi z mojej sieci jest bląd odebrania. No ale poczekam może to bedzie poprawione :]

Pozdrawiam!
jankez
Jestem pod wrażeniem nowej wersji K.
Podoba mi się nowy sposób wyswietlania wiadomości.
A co do emotów, to w sumie nie zalezało mi na nich aż tak bardzo, ale po prawie roku nie uzywania ich, wczoraj bawiłem sie nimi jak dziecko biggrin.gif

dzieki i trzymajcie tak dalej
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.