Konnekt

Szybka pomoc

Spis treści:

 1. Nowy profil
 2. Wtyczki
 3. Stopień zaawansowania
 4. Ekran powitalny
 5. Potwierdzenie utworzenia profilu
 6. Okno konfiguracji
 7. Ustawienia - połączenie
 8. Ustawienia - Gadu-Gadu
 9. Połączenie z siecią Gadu-Gadu
 10. Importowanie listy kontaktów
 11. Połączenie z siecią Tlen
 12. Ustawienia - użytkownik
 13. Rozmowa

1. Nowy profil

Przy pierwszym uruchomieniu, zaraz po instalacji Konnekta, pojawi się okno nazwania profilu. Wpisz swoję imię albo ksywkę, nazwa ta będzie używana do identifikacji Twojego profilu - spersonalizowanych ustawień programu. Gdy skończysz naciśnij OK.

2. Wtyczki

Następnie pokaże się okno wyboru wtyczek - rozszerzeń powiększających możliwość programu. Polecamy wybrać wtyczki przyciskiem Tylko polecane.

Opis niektórych wtyczek:

 • GG - obsługa sieci Gadu-Gadu
 • DwuTleneK - Obsługa sieci Tlen
 • kJabber - obsługa sieci Jabber
 • GGImage - przesyłanie obrazków w sieci Gadu-Gadu
 • kIEview - Emotikony i style dla okna rozmowy
 • kTransfer - przesyłanie plików w sieci Gadu-Gadu
 • SMS - Wysyłanie SMSów z różnych bramek
 • Więcej opisów wtyczek

Swój wybór zatwierdź przyciskiem OK.

3. Stopień zaawansowania

W kolejnym oknie możesz wybrać suwakiem poziom zaawansowania, czyli zredukować ilość opcji jakie można ustawić w Konnekcie i zwiększyć ilość podpowiedzi i pomocy. Pozwala to początkującym, i nie za pewnie czującym się użytkownikom, poznać program od początku i nie zgubić się podczas jego użytkowania. Polecamy poziom Początkujący

Możesz także po kliknięciu na przycisk » spersonalizować dany poziom, wybierając tam ilość informacji, ilość podpowiedzi i ilość kreatorów. Naciśnij OK, gdy wybierzesz już odpowiedni poziom.

4. Ekran powitalny

Program zostanie uruchomiony i pojawi się ekran powitalny Konnekta. Zamknij go klikając na napis naciśnij mnie.

5. Potwierdzenie utworzenia profilu

W następnym oknie program poinformuje Cię, że Twój profil został utworzony i zaproponuje skorzystanie z przewodnika konfiguracji Konnekta. Wybranie Tak otworzy ponownie ten poradnik.

6. Okno konfiguracji

W oknie Ustawienia zarządzasz tym jak Konnekt będzie działał i wyglądał. Pierwsza, domyślnie otwarta karta, to możliwość zmiany ogólnych ustawień (także stopnia zaawansowania) i otrzymanie dodatkowej pomocy, jeśli jest ona potrzebna. Nie zamykaj tego okna, będzie potrzebne podczas następnych kroków.

7. Ustawienia - Połączenie

Wybierz z białej listy po lewej Połączenie. W oknie po lewej pokażą się opcje dotyczące połączenia. Polecamy (aczkolwiek nie jest to wymagane) włączenie opcji Łącz automatycznie, jeśli masz stałe połączenie z Internetem.

8. Ustawienia - GG

Przejdź do pozycji GG z listy po lewej. Wpisz swój numer Gadu-Gadu w polu Numerek GG i hasło w pole obok. Możesz także zaznaczyć pole Mój status widoczny tylko u znajomych z mojej listy, jeśli tak wolisz. Kliknij Zastosuj na dole okna. Nie zamykaj go jeszcze, będzie potrzebne.

9. Połączenie z siecią Gadu-Gadu

W oknie głównym Konnekta wybierz przycisk GG a w menu które się pojawi dostępny. Możesz także wybrać zaraz wracam albo ukryty. Połączysz się w ten sposób z Gadu-Gadu.

Program poinformuje Cię o poprawnym połączeniu za pomocą powiadomienia na dole ekranu, nad zegarkiem systemowym, jak pokazano na zrzucie ekranowym powyżej.

10. Importowanie listy kontaktów

Wróć do okna Ustawienia i wybierz w nim przycisk Importuj listę kontaktów. Pojawi się okno Import listy kontaktów, w którym musisz wybrać skąd lista ma być zaimportowana. Wcześniej wysłałeś ją na serwer za pomocą oryginalnego klienta Gadu-Gadu, więc wybierz Z Serwera.

Program zakomunikuje, że łączy się z serwerem w celu pobrania listy kontaktów oknem widocznym powyżej.

Podczas wczytywania może się okazać, że kontakt był przydzielony do określonej grupy. Jeśli tak, Konnekt zapyta czy ją stworzyć i dodać tam kontakt. Najlepiej kliknąć Tak. W oknie głównym, na górze listy kontaktów, pojawi się zakładka danej grupy.

Na końcu Konnekt powiadomi Cię, że wszystko przebiegło pomyślnie. Wciśnij przycisk OK.

Okno Konnekta może po imporcie wyglądać na przykład tak jak widać to na górze, na obrazku. Zamknij okno Ustawienia klikając na przycisk OK.

11. Połączenie z siecią Tlen

Wybierz z okna głównego przycisk Tlen i w menu wybierz status Dostępny lub dowolny inny, oprócz Niedostępny.

Zobaczysz okno Tlen - Logowanie. Jeśli masz konto na Tlenie, wpisz w górym polu swój login, w polu niżej hasło i kliknij Zapamiętaj. Jeśli nie masz konta, kliknij czerwony krzyżyk na pasku tytułowym okna, po prawej i pomiń ten krok.

Połączysz się z siecią Tlen, a Konnekt powiadomi Cię o tym jak wcześniej, za pomocą powiadomienia nad zegarkiem systemowym.

Jako, że w sieci Tlen kontakty są przechowywane na serwerze i ściągane przy połączeniu z nim automatycznie, Twoja lista kontaktów uzupełni się o kontakty Tlenowe, jak przykładowo pokazano wyżej.

12. Ustawienia - Użytkownik

Upewnij się że jesteś połączony z sieciami, na których chcesz zmienić swoje dane. Wejdź jeszcze raz do Ustawień. Przejdź do pozycji Użytkownik z listy po lewej. Przyciskiem Ustaw swoje dane personalne wywołujesz okno Informacje o, w którym możesz wypełnić swoje dane, będące widocznymi na wszystkich sieciach. Kliknij Zapisz gdy już wypełnisz swoje dane.

13. Rozmowa

Kliknij dwukrotnie kontakt na liście, aby zacząć rozmowę. Wpisuj tekst w polu na dole, naciskaj Enter, aby wysłać wiadomość do rozmówcy. Pokaże się ona w górnej częsci okna. Wszelkie emotikony, na przykład :), :] czy :P, zostaną zamienione na małe obrazki, aby ułatwić rozpoznawanie emocji.

Inne zagadnienia: