Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Aryukuł "dlaczego konnekt"
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Stron: 1, 2
Olórin
Poszukujemy osob, ktore napisaly by artykuł na temat "Dlaczego Konnekt" w przystępnej i uwizualizowanej formie (screenshoty). Pojawil by sie on na gg3d.com (i gdyby zgodził się hao na www.konnekt.info).....

dodam że link do artykułu zostal by umieszczony na głównej stronie gg3d.com smile.gif

Autorzy artykułu oczywiście zostaną wymienieni, mam nadzieję że przyjaźń między obydwoma serwisami bedzie się poszerzać biggrin.gif
case
QUOTE(Olórin)
Poszukujemy osob, ktore napisaly by artykuł na temat \"Dlaczego Konnekt\" w przystępnej i uwizualizowanej formie (screenshoty). Pojawil by sie on na gg3d.com (i gdyby zgodził się hao na www.konnekt.info).....

dodam że link do artykułu zostal by umieszczony na głównej stronie gg3d.com smile.gif

Autorzy artykułu oczywiście zostaną wymienieni, mam nadzieję że przyjaźń między obydwoma serwisami bedzie się poszerzać biggrin.gif

mysle, ze byloby to dobre posuniecie w kierunku popularyzacji K, a o to chyba chodzi...

tytul jednak brzmi powaznie - trzebaby miec mocne argumenty dlaczego K, a nie inny :wink:
Olórin
ja powiem tyle ze jak bedziecie pisac ten artykuł to wspomnijcie o tzw. filtrze antyspamowym(pisanie wiadomosci na hasło) bo ja mam wlasnie taki filtr....i co inteligentniejsze osoby odgadną hasło(jest napisane w teksie) i pozniej sie pytaja: a jak ty to zrobiles biggrin.gif
case
na szczescie podobnych pomyslow w K jest wiecej i moze ludzie na to pojda :twisted:

nie wiem czy dalbym rade w przystepny sposob to napisac, ale w razie czego zawsze moge sie podzielic tym, jak wyglada moj K [w postaci screen'ow] biggrin.gif
Olórin
cisza oznacza ze wszyscy skrobią?? tongue.gif
miluti
Jasne, ja już mam dwie kartki A4 wink.gif Wystarczy czy napisać jeszcze parę? smile.gif
Przemek
Można nad tym pomysleć smile.gif Na kiedy to miało by być gotowe. Pytanie też nad jakimi rzeczami sie najbardzie skupić smile.gif.
KV109
Mysle, ze najlepiej byloby, gdyby te pare osob, ktora sa w stanie i chca napisac ten artykul, pracowalo razem. Rzecz w tym, zeby wymienic to, co ma konnekt, a czego nie ma gg - a takich rzeczy jest bardzo duzo, zwlaszcza po ostatniej aktualizacji na ver 102. Rzeczowe argumenty, poczynajac od stabilnosci, poprzez mozliwosci konfiguracji az do wtyczki kBot stoja po naszej stronie. Wystarczy tylko to zapisac. Ja ze swojej strony zglaszam gotowosc do pracy smile.gif
Olórin
zgadam się że mogłyby to pisać 2 lub wiecej osób smile.gif później na forum wrzucic i jeszcze byśmy coś dopowiedzieli(co nie zostało napisane smile.gif

na kiedy?? jak najszybciej....ale nie pisać tak na odwal sie smile.gif tylko lepiej posiedzeic nawet tydzien ale zeby to bylo dobrze napisane smile.gif

co do długośći to sądze żeby to powinno być nie za krótkie.....ale też nie za długie(bo sie użytkownik znudzi sad.gif )
KV109
Na podstawie rozmowy z Olorinem z dnia 4 XI 2003 (do wgladu w archiwum) oglaszam, ze konkurs na autora artykulu zostal zamkniety wink.gif Oczywiscie zwyciezca okazalem sie ja wink.gif Do nastepnego wtorku opublikuje na forum wstepna wersje artykulu, zeby forumowicze mogli wtracic swoje 'trzy grosze'. Prosze tez o zgloszenie sie do mnie Case na gg.
Olórin
eeee.....nie tak urzędowo.....i konkurs nie został zamkniety, jeżeli ktoś chciałby to może pisać z KV109 smile.gif

zobaczymy co case powie smile.gif

może ktoś jeszcze ??

update....aaaaa......żeby was nie zniechęcać dodam że możecie pisać toutoriale, które napewno przydadzą się...może będzie to początek konnektowej pomocy???
case
kayse przyszedl ze szkoly i nie widzi za dobrze na odleglosc wieksza niz 2 metry tongue.gif
jak dojde do siebie to pomyslimy co z tym fantem zrobic... :wink:
hao
Konnektowa pomoc, to by się cholernie przydało!
torn
Co do konnektowej pomocy to tym mam się zająć ja... muszę tylko znaleźć coś do kompilowania plików .chm i zacznę.
gosciu
QUOTE
Pytanie też nad jakimi rzeczami sie najbardzie skupić

Nad przekonaniem zwyklego usera, ze konnekt jest tym czego potrzebuje.
QUOTE
co do długośći to sądze żeby to powinno być nie za krótkie.....ale też nie za długie(bo sie użytkownik znudzi  )

Najlepiej aby byl on podzielony na 2 czesci - 1) wstepowo - recenzyjno - podsumawywujaca, czyli bez lania wody, krotko i prosto z mostu, ale latwym dla zrozumienia jezykiem, 2) art wlasciwy, ze szczegolowymi opisami (czyli nie zanudziac czytelnika na poczatku). Bardzo przydatne byly by jakies tabelki porowanawcze. No i forma internetowa, czyli krotkie akapity. Obrazki, obrazki...
LooZ^
Wklejcie potem ten artykul gdzies tutaj, a ja juz zadbam zeby przeczytalo go pare tysiecy ludzi wiecej smile.gif Tzn. ja + redakcja SS-NG (ppk.z.pl) smile.gif Juz 3 czlonkow redakcji korzysta z konnekta i ciezko pracujemy nad nastepnymi smile.gif

gosciu : Ty tez jestes juz zkonnektowany ? smile.gif

torn : Czekamy na helpa smile.gif
vojtek
QUOTE(torn)
Co do konnektowej pomocy to tym mam się zająć ja... muszę tylko znaleźć coś do kompilowania plików .chm i zacznę.


Kiedys sie bawilem programem HTML Help Workshop, dosyc latwo mozna tam tworzyc .chm, choc z tego co pamietam bylo to troche niewygodne..
werw0e
najlepiej zachęca moich znajomych do konnekta to:


user posted image
Sahasrara
O, teraz to nawet nie wygląda tak źle jak domyślny 'styl'. Cóż za system masz?
werw0e
QUOTE(Sahasrara)
O, teraz to nawet nie wygląda tak źle jak domyślny 'styl'. Cóż za system masz?


to jest screen z katalogu:P
u mnie wygląda inaczej biggrin.gif

[dodane]
tak:
user posted image
ZenOm
QUOTE(Sahasrara)
O, teraz to nawet nie wygląda tak źle jak domyślny 'styl'. Cóż za system masz?


to jest screen okna rozmowy z mojego win 2000 :mrgreen:
pienio
jak screeny to screeny!
user posted image
za co go lubie? za to ze nie ma bialego (czy innego jasnego) tla, od ktorego po dluzszym siedzeniu bola oczy.
a ten jest taki kojacy, spokojny...
hmm... czy to juz nie OT?
case
QUOTE(pienio)
hmm... czy to juz nie OT?

bynajmniej...

do tego tematu jak najbardziej pasuje biggrin.gif
KV109
Dawniej rejestrowanie tej zmiany dzialalo pieknie i zawsze. Ale poczawszy od wersji 102, zauwazylem, ze sa z tym klopoty. Jest to pytanie o tyle wazne, ze jest to bardzo mocny argument przemawiajacy za Konnektem, ktory chcialbym wykorzystac w artykule. Na dzisiaj, mi rejestrowanie tej zmiany NIE dziala. Jak jest u was?
Olórin
generalnie wyjasnijmy sobie jedna sprawe.....serwery gg juz od dawna nie przekazuja informacji o zmianie statusu z niedostepny na niedostepny!!!!, owszem byla w miedzy czasie wtykczka kspy, ale ona juz nie dziala[bug w serwerze zostal poprawiony]....takze osoby twierdzace ze inwigilator sluzy do wykrywania niewidocznych sie myla!!!!

konkludujac, konnekt nie wykrywa zmian z niedostepny na ukryty!!!!! zreszta ten temat juz wiele razy omawialismy i wyszlo na jedno: jak ktos sie ukrywa to ma ku temu jakis powód smile.gif
gosciu
QUOTE
bug w serwerze zostal poprawiony

A to pech, ciekawe jak to sie stalo :>
QUOTE
gosciu : Ty tez jestes juz zkonnektowany ?

Nie tyle juz, co dawno...
pienio
ok, nikt nie ukrywa sie bez powodu.
ale mysle ze konnekt powinien dawac jak najlepsze mozliwosci sledzenia zmian statusow. log?
Olórin
status notify wink.gif trzeba by jakas wtyczke napisac smile.gif
pienio
fajnie gdyby k.notify mialo wlasnie taka opcje zrzucania statusow do pliku.
czasem przydatne, no jak ktos rozmawia przez statusy (!).
case
QUOTE(pienio)
fajnie gdyby k.notify mialo wlasnie taka opcje zrzucania statusow do pliku.

skrypt StatusNotify ma :wink:
QUOTE(pienio)
czasem przydatne, no jak ktos rozmawia przez statusy (!).

super :roll:
pienio
QUOTE(case)
QUOTE(pienio)
fajnie gdyby k.notify mialo wlasnie taka opcje zrzucania statusow do pliku.

skrypt StatusNotify ma :wink:

hmm.. a czy to przypadkiem nie jest do k.bota? tyle sie o nim naczytalem, ze nawet nie probuje go instalowac..
QUOTE(case)
QUOTE(pienio)
czasem przydatne, no jak ktos rozmawia przez statusy (!).

super :roll:

dziwne, bo dziwne, ale i tak bywa!
case
QUOTE(pienio)
QUOTE(case)
QUOTE(pienio)
fajnie gdyby k.notify mialo wlasnie taka opcje zrzucania statusow do pliku.

skrypt StatusNotify ma :wink:

hmm.. a czy to przypadkiem nie jest do k.bota? tyle sie o nim naczytalem, ze nawet nie probuje go instalowac..

skrypt StatusNotify... myslalem, ze pogrobione slowo rozwieje wszelkie watpliwosci - sprubuj, moze bedziesz jedna z osob, u ktorych kBot funkcjonuje, mogaca cieszyc sie z jego zalet biggrin.gif
pienio
no zauwazylem ze skrypt i afaik skrypty so do k.bota, co zreszta napisalem.
a po takiej zachecie niewatpliwie sprobuje...

update: hmm, a skad sciagnac k.bota? bo nie moge znalezc w katalogu.
case
QUOTE(pienio)
update: hmm, a skad sciagnac k.bota? bo nie moge znalezc w katalogu.

http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=695
Olórin
gosciu zalozyl na gg3d.com dzial na forum o nazwie Konnekt smile.gif zapraszam tutaj http://gg3d.com/forum/index.php?showforum=57

btw, gosciu chce zmieniac adres gg3d.com na jakis inny....moze macie jakies propozycje??
bakerss
hmmm a to ciekawe że mam bana na tej stronce laugh.gif nie no wymiekam za jakie grzechy sad.gif laugh.gif można to zdjąć bo ja nie wiem o oc chodzi :/
Olórin
na ip?? może ktoś z twojej sieci dostal bana...a ty poprostu masz pecha sad.gif
pienio
QUOTE(case)
QUOTE(pienio)
update: hmm, a skad sciagnac k.bota? bo nie moge znalezc w katalogu.

http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=695

dzieki!
cos czuje ze jutrzejszy spr z historii nie pojdzie zbyt dobrze smile.gif
jankez
QUOTE(KV109)
...Do nastepnego wtorku opublikuje na forum wstepna wersje artykulu, zeby forumowicze mogli wtracic swoje 'trzy grosze'.

:?
Olórin
KV109 mowil mi ze wyjezdza i ma dzisiaj wrocic, mowil takze ze jak wroci to wysle ta wersje co sklecił biggrin.gif mysle ze jutro powinnismy dostac jakas wersje smile.gif
bakerss
QUOTE(Olórin)
na ip?? może ktoś z twojej sieci dostal bana...a ty poprostu masz pecha sad.gif

nom dokładnie tak ae wkurwia mnie to teraz tym bardziej że jakiś dział jest o konnekcje i nie moge ściągać plików [emotów czy coś] do konnekta :[
LooZ^
moze konnekted.com ? biggrin.gif
KV109
...ale niestety, na wyjezdzie nie mialem mozliwosci dokonczenia tego, co zaczalem. Ale zeby uspokoic forumowiczow, wklejam to, co juz jest, a to zdecydowana wiekszosc. Mysle, ze do piatku moj szkic powinien byc skonczony i oddany pod krytyke forumowiczow. Na razie nie zamieszczam screenow. Nie napisalem jeszcze o:
0) smsach
1) kDodatkach
2) kPilocie
3) exPIMPie
4) jeszcze paru drobiazgach.

Oto, co juz jest:

Konnekt jest jednym z trzech najwazniejszych polskich komunikatorow na rynku. Jest z tej trojki najmniej rozpowszechnionym i najrzadziej uzywanym (typowe polskie nieporozumienie - to, co dobre, jest niedoceniane). Konnekt wyroznia sie zdecydowanie pozytywnie, dlatego trudno mi znalezc przyczyne jego malej popularnosci, oczywiscie inna niz jakis dziwny konserwatyzm. Wszyscy moi znajomi, ktorym polecilem ten program dosc szybko przerzucili sie na niego i mam nadzieje, ze tak tez i bedzie z czytajacymi ten artykul smile.gif
Czas wiec przejsc do kwestii zasadniczej, mianowicie: dlaczego Konnekt? Konnekt jest najbardziej rozbudowanym i majacym najwiecej mozliwosci i opcji sposrod polskich komunikatorow. Moze sluzyc jako najprostszy messenger do wysylania komunikatow, lub jako rozbudowany komunikator z baza danych, skonfigurowany idealnie wg potrzeb uzytkownika.
Wezmy pierwsza z brzegu rzecz - okno rozmowy. Zalozmy, ze kiedy rozmawiam z moja dziewczyna, chce miec jej zdjecie w tle tegoz okna, a kiedy staje sie ona on-line, zeby informowal mnie o tym jej glos z glosnikow. Podczepiamy zdjecie i plik z glosem do Konnekta, konfigurujemy i gotowe. Moze sie nieszczesliwie zdarzyc, ze akurat w tej chwili nie bedzie mnie przy komputerze [jem obiad, wyszedlem na zakupy, rozmawiam z ciocia przez telefon]. Dobrze by bylo, zeby moj komputer ja o tym poinformowal, piszac, ze jestem tymczasowo 'away', ale zaraz wracam, wiec zeby poczekala. Jeszcze prostsza rzecz do skonfigurowania, umozliwia nam to jedna z wtyczek Konnekta. Jesli to komus nie wystarcza i np chce, zeby wiadomosci od jego dziewczyny byly pisane specjalna czcionka i zaznaczane specjalnym dzwiekiem, to oczywiscie tez nie ma problemu.
To byl przyklad praktyczny. W teorii wyglada to tak, ze mamy mozliwosc pelnej konfiguracji okna rozmowy kazdego uzytkownika z osobna, lacznie z czcionkami, dzwiekami, tlem rozmowy, etc... Warto wspomniec o jeszcze dwoch bardzo ciekawych opcjach. Po pierwsze, mamy mozliwosc sledzenia w oknie rozmowy statusow uzytkownika, to znaczy, ze kazda zmiana statusu i opisu zostanie 'odhaczona' w oknie rozmowy. Jest to wygodne z wielu wzgledow - m.in. mozemy bezposrednio kopiowac opisy naszych znajomych. Po drugie, grupowanie wiadomosci. Na czym to polega? Ano na tym, ze zamiast dostac cos takiego:
PRINT SCREEN
Moj znajomy (22:22)
hej
Moj znajomy (22:22)
a
Moj znajomy (22:22)
co
Moj znajomy (22:22)
z
Moj znajomy (22:22)
tym?

dostaniemy:
PRINT SCREEN
Moj znajomy (22:22)
hej
a
co
z
tym?

Mam nadzieje, ze przyklad jest czytelny... To by bylo na tyle, jesli chodzi o samo okno rozmowy.
Lista kontaktow. Trudno sie tutaj oczywiscie spodziewac jakichs cudow, ale i tu znajdziemy pare uzytecznych innowacji. Najwazniejsza z nich jest tzw. ikonka aktywnosci. Otoz oprocz ikonki symbolizujacej statusy: dostepny, zaraz wracam i niedostepny, mamy jeszcze jedna: ikonke, oznaczajaca, ze ktos co prawda ma status niedostepny, ale calkiem niedawno byl aktywny, czyli zmienil status lub opis. Jest to szalone udogodnienie: uzytkownicy z ta ikonka laduja na gorze listy, tuz pod dostepnymi. Nasz przykladowy chlopak od razu zauwazy, ze jego dziewczyna pojawila sie na internecie, nawet jesli bedzie chciala to ukryc statusem 'niewidoczny'.
Do tej pory, awaria komputera podczas rozmowy byla rownoznaczna z utrata nieprzeczytanych wiadomosci. W Konnekcie nie ma tego problemu: kazda wiadomosc, ktora nie zostala przeczytana przed wylaczeniem Konnekta, zostanie nam dostarczona ponownie przy nastepnym uruchomieniu. Mozemy wiec spokojnie zostawic Konnekta wlaczonego i puscic mlodszego brata do komputera, bez obawy, ze jakas wazna wiadomosc do nas nie dotrze, bo braciszek stwierdzil, ze Konnekt zajmuje mu za duzo RAMu smile.gif
Opcja 'ukryj status przed nim'. Jak latwo sie domyslic, sluzy ona do ukrycia statusu przed wybrana osoba. Uzytkownik, u ktorego to zaznaczymy, bedzie nas widzial jak niedostepnych bez opisu. Idealne dla gadatliwych ludzi, ktorych z jakichs powodow nie chcemy wyrzucac z listy (czlonkowie rodzimy, przelozeni) albo na osmieszenie kogos bez konsekwencji (ustawiamy opis na 'All Ganonim jest niesmacznym ogorkiem' po czym ukrywamy przed All'em status).
Wtyczka kNotify. Jest to wtyczka odpowiedzialna za wyswietlanie komunikatow w prawym dolnym rodu ekranu o wszystkim, co dzieje sie na liscie kontaktow i w oknie rozmowy. Jak mi sie wydaje, jej odpowiednik w innych komunikatorach generalnie kojarzony jest ze zbednym gadzetem, przeszkadzajacym podczas ogladania filmu. Do niedawna w Konnekcie wygladalo to podobnie. Ale od jakiegos czasu mowilo sie o modyfikacji kNotify, a kiedy w koncu ta modyfikacja stala sie faktem, przeszla moje najsmielsze oczekiwania. Pierwsza rzecz, klikalnosc. Na przyklad, komunikat: 'All Ganonim wyslal wiadomosc' jest 'zlinkowany', czyli mozemy na niego kliknac, a otworzy nam sie okno rozmowy. Sprawia to, ze wtyczka ta staje sie rzeczywiscie pomocna. Druga rzecz, to mozliwosc wylaczenia wtyczki przy aplikacjach pelnoekranowych (film, gra). Jak to dziala i ze jest to przydatne, nie musze chyba nikogo przekonywac. No i skorki, a raczej ich ilosc! Zapewniam tylko, ze ich nie brakuje i ze kazdy znajdzie odpowiednia dla swojego tematu windowsa...
Jeszcze jedna sprawa dotyczaca listy kontaktow. Jest to wlasciwie kosmetyczna rzecz, niemniej wygodna. Otoz jesli ktos wysyla do nas wiadomosc, jest to zaznaczane na liscie kontaktow migajaca ikonka. Mala rzecz, a cieszy, kiedy uruchamiam Konnekta od razu widze, czy napisali do mnie Ci, na ktorych wiadomosc czekam smile.gif
pienio
hmm.. krytyka?
no wiec jest duzo tekstu, tekst chwali konnekta, wiec czego chciec wiecej?
a tak szczerze to fajnie brzmi, ale glebsza analiza o tej godzinie nei jest mozliwa.
tak czy owak gratuluje smile.gif
jankez
podoba mi się 8)
zapowiada sie nieźle

PS Zapomniałeś o emotach :wink:
PS2 Dobrze byłoby napisac o planach na rozwój konnekta
LooZ^
Jak juz bylo mowione :

- emoty
- plany na przyszlosc

+ szybkosc dzialania (przestraszylem sie, jakim cudem mi to wszystko dziala tak szybko przy tych wszystkich opcjach ;P)
+ niezly support wink.gif
bakerss
Po pierwsze o opcji Wiadomościach spoza listy czyli przeciw spam :]
po drugie o przyszłości: jabber, k.bot
po trzecie: gdzie klan??
po czwarte napisać że posiada te same funkcje[i jeszcze troche] co gg oprócz?? yyy znaczy wiecej opcji tongue.gif
pienio
hmm.. tak mi sie przypomnialo, ze jak chcialem kogokolwiek namowic na konnekta, to slyszalem tylko "ale to beta".
no to ja na to ze moze i beta, ale zajebista.
a odpowiedz zawsze ta sama - "to zawsze bedzie beta".
bedzie? bo ja tam nie wierze.. smile.gif
Aule
Mi mówili, że nie ma emotek, ale to przeszłość. Mi nikt nie mówi, że to beta. Ale jeszcze nikogo nie nawrócłem od kiedy są emotki. Trza popróbować. biggrin.gif
Olórin ja bym umieścił:
-mało pamięci zabiera
-ma większość funkcji gg i tlena
-odspamia, ale jak sie hasło poda to można gadać.
-kbot, klan
-dużo opcji ustawień(może być minus)
Olórin
QUOTE(pz16)
Olórin ja bym umieścił:

Chyba KV109 smile.gif...ale oczywiście że trzeba o tym wspomnieć, a duża konfiguracja to minus??? akurat w przypadku konnekta to plus, owszem są programy które sa fajne dopiero po skonfiugrowaniu, ale K i bez szczegółowej konfiugracji jest świetny biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.