Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pierwsza wersja dostępna!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
Stron: 1, 2
pienio
random. tylko z ilu?
SandmmaN
Warto przypomnieć, iż niecierpliwi, nie wiedzący co począć z tęsknotą za nową wersją są zapewne zawsze mile widziani w dziale Wsparcie. wink.gif

QUOTE
Dzięki (...) wsparciu nasza praca nabiera sensu i szybkości.
(cytat z jednej z podstron strony Konnekta)
Aule
Hao, zrobisz nam prezent świąteczny, czy prace są jeszcze w wersji alpha? :roll:
Matzec
Konnekt zawiesza się, gdy próbuję wybrac jakiś status Jabbera, podczas gdy ten łączy się z serwerem (ikonka mruga).
Sahasrara
Też miałem coś podobnego, tylko nie byłem pewien przez co to, nie potrafiłem wyizolować problemu. Ale zdecydowanie jest coś na rzeczy.
piotr.ek
Dawno po swietach, rok 2004 trwa w najlepsze, GG pada jak najlepszy padalec... blablabla... kiedy nowy kJabber, ze tak bezczelnie spytam :?: biggrin.gif To chyba najlepszy okres dla tej wtyczki smile.gif Moznaby to wykorzystac, a jak tlumacze komus, jak wyglada konfiguracja transportow w K, to sie ludziom 'srednio' podoba...
case
racja, racja biggrin.gif przydaly by sie opisy w kJ, edycja transportow i ustawianie priorytetu [na poczatek :wink:] ...i powoli pchac to do przpdu 8)
Aule
Ja w nowej wersji chętnie bym zobaczył ustawianie transportów i priorytet. Przydałaby się również opcja podtrzymywania połączenia. Opisy dla mnie nie są takie ważne i mogłyby poczekać. biggrin.gif
Zakrn
Popieram, pz16.
Poza tym - k wiesza się nie tylko przy "nagłej" zmianie statusu jabbera - ja, jeśli zmienię w trakcie łączenia jabbera status gg, to też mi się wiesza sad.gif
A tak przy okazji - co z Hao? Słyszał go ktoś ostatnio?
Aule
Może zrobił sobie wolne. każdy kiedyś musi. :wink:
shw
u nas na uczelni powoli zaczyna sie sesja (1 week :/), wiec moze hao z tego powodu jest troche nieobecny - moze sie uczy wink.gif
Aule
Co byście powiedzieli na obsługe wysyłania wiadmomości?? Bo to co jest tera to sie chat nazywa :wink:
Sancho
Bardzo by się przydało biggrin.gif
Olórin
tak, z możliwością wpisywania tematu biggrin.gif
MiLKA
tia.... i jak jeszcze bylaby obsluga raportow doreczen jak to jest w JEP022 opisane smile.gif) to bylby cod miod.. biggrin.gif
case
QUOTE(MiLKA)
tia.... i jak jeszcze bylaby obsluga raportow doreczen jak to jest w JEP022 opisane smile.gif) to bylby cod miod.. biggrin.gif

tez jestem za...

z reszta, czego nie potrzeba :?: :wink:
foxtwo
musha byc jakies konkretne przyczyny dla ktorych hao sie nie odzywa...
miejmy nadzieje, ze jak sie jush pojawi to z jakas niespodzianka :wink:
nix
QUOTE(foxtwo)
musha byc jakies konkretne przyczyny dla ktorych hao sie nie odzywa...
miejmy nadzieje, ze jak sie jush pojawi to z jakas niespodzianka :wink:
a ja mysle ze hao ma sesje i to jest powodem milczenia...
a co do niespodzianki to watpie w to... ale kto wie :twisted:
MiLKA
QUOTE(nix)
QUOTE(foxtwo)
musha byc jakies konkretne przyczyny dla ktorych hao sie nie odzywa...
miejmy nadzieje, ze jak sie jush pojawi to z jakas niespodzianka :wink:
a ja mysle ze hao ma sesje i to jest powodem milczenia...
a co do niespodzianki to watpie w to... ale kto wie :twisted:

zapewne sesja wink.gif a co do niespodzianki to zawsze na zakonczenie sesji jakas sie znajdzie smile.gif a to powtorne spotkanie z twoim "ulubionym" wykladowca, a moze nawet i nie jedno ;p
case
Jesli hao przypadkiem zagladnie do kJabberka niebawem, to chcialbym jeszcze poprosic o mozliwosc ukrywania statusu przed poszczegolnymi kontaktami, co mozna pewnie rozwiazac poprzez ustawianie na stale [najlepiej jakby to bylo tak jak przy GG jako ptaszek w menu kontekstowym] statusu "ukryty" dla danej osoby [co oferuje Jabber] smile.gif
mysle, ze inni podziela moja propozycje

no i oczywiscie statusy opisowe chetnie bysmy zobaczyli [+ to co w postach wyzej, czego nie ma sensu powtarzac...] :wink:

niech moc bedzie z naszymi writer'ami :twisted:
hao
Przecież wyłączasz osobę subskrypcję twojego statusu i już go nie dostaje... W czym problem???
MiLKA
QUOTE(hao)
Przecież wyłączasz osobę subskrypcję twojego statusu i już go nie dostaje... W czym problem???

zgadza sie. Czasami zdaza sie, ze chcemy sie ukryc, ale tak by user o tym nie wiedzial, a wylaczajac mu subskrypcje on o tym bedzie wiedzial. Mozna to rozwiazac wysylajac ukierunkowany <presence i wydaje mi sie ze to bylaby bardzo dobra funkcja :twisted:
case
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(hao)
Przecież wyłączasz osobę subskrypcję twojego statusu i już go nie dostaje... W czym problem???

zgadza sie. Czasami zdaza sie, ze chcemy sie ukryc, ale tak by user o tym nie wiedzial, a wylaczajac mu subskrypcje on o tym bedzie wiedzial. Mozna to rozwiazac wysylajac ukierunkowany <presence i wydaje mi sie ze to bylaby bardzo dobra funkcja :twisted:

dokladnie to mialem na mysli [myslalem, ze to oczywiste :wink:], gdy cofam autoryzacje osoba to zauwazy, a nie do konca taki jest moj cel...
hao
Wydoroślejcie i przestańcie się ukrywać ciągle wink.gif
Wiecie, że oznacza to wysyłanie statusu każdemu kontaktowi z osobna na liście, przy każdej zmianie waszego statusu?
Mogę co najwyżej zrobić możliwość jednorazowego wysłania do tej osoby statusu niedostępny...
Olórin
QUOTE(hao)
Mogę co najwyżej zrobić możliwość jednorazowego wysłania do tej osoby statusu niedostępny...
Im chyba właśnie o to chodzi smile.gif
Aule
QUOTE(hao)
Wydoroślejcie i przestańcie się ukrywać ciągle wink.gif
A kto większość czasu na niewidocznym siedzi?? :wink:
case
QUOTE(Olórin)
QUOTE(hao)
Mogę co najwyżej zrobić możliwość jednorazowego wysłania do tej osoby statusu niedostępny...
Im chyba właśnie o to chodzi smile.gif

nie no... ja mimo wszystko poprosil bym o taka opcje, a jak bedzie ona wykonana pod wzgledem technicznym to juz dla mnie raczej malo istotne, byle by spalniala zadanie :twisted:
Olórin
QUOTE(pz16)
QUOTE(hao)
Wydoroślejcie i przestańcie się ukrywać ciągle wink.gif
A kto większość czasu na niewidocznym siedzi?? :wink:

no hao to jest ciągle na Nieosiągalnym albo Nieprzeszkadzać smile.gif nie ukrywa się, jak nie bedzie miał ochoty z kimś gadać to nie odpowiada smile.gif
Aule
QUOTE(Olórin)
QUOTE(pz16)
QUOTE(hao)
Wydoroślejcie i przestańcie się ukrywać ciągle wink.gif
A kto większość czasu na niewidocznym siedzi?? :wink:

no hao to jest ciągle na Nieosiągalnym albo Nieprzeszkadzać smile.gif nie ukrywa się, jak nie bedzie miał ochoty z kimś gadać to nie odpowiada smile.gif
Ja nie mam jego jid'a tylko gg. I rzadko jest na dostepnym... Ja sma na niewidocznym siedze cały czas. Hehe.. laugh.gif
hao
Ha, nie każdemu podaję swój status wink.gif

QUOTE
nie no... ja mimo wszystko poprosil bym o taka opcje, a jak bedzie ona wykonana pod wzgledem technicznym to juz dla mnie raczej malo istotne, byle by spalniala zadanie


Mogę w tej chwili powiedzieć, że z mojej strony, póki co, coś takiego nie powstanie...
case
QUOTE(hao)
Mogę w tej chwili powiedzieć, że z mojej strony, póki co, coś takiego nie powstanie...

przyznam, ze nie podskoczylem do sufitu z zadowolenia, no ale trudno :cry:

licze w takim razie chociaz na dalsza rozbudowe wtyczki o inne [wyzej wymienione] propozycje... :roll:
Sahasrara
Mam pytanie: czy kjabber będzie obsługiwał tematy wiadomości? Jeśli tak, to w jaki sposób?
Olórin
mi by się to widziało najbardziej jako całkowicie osobne okno wiadomości i tam pole na temat biggrin.gif
gosciu
Oczywiscie autocytowanie przy odpowiedzi :)
shoq
QUOTE(Olórin)
mi by się to widziało najbardziej jako całkowicie osobne okno wiadomości i tam pole na temat biggrin.gif


Jestem za, a nawet przeciw. Ta opcja przydatna bardzo, do joggera np.
Olórin
Jeżeli źle sformatujemy xml w wiadomości z htmlem(np <br> zamiast <br/>) to kjabber wywala bląd, ok! ale mógłby info o błędzie podawać również w oknie rozmowy, pod wiadomością (tak jak np. "Wpisz wiadomość")
dopalacz
Mi działa nie mam powoduw do narzekania :twisted:
Sija
QUOTE(dopalacz)
Mi działa nie mam powoduw do narzekania  :twisted:


http://slowniki.onet.pl/ :arrow: przyda Ci sie
Sija
QUOTE(Olórin)
Jeżeli źle sformatujemy xml w wiadomości z htmlem(np <br> zamiast <br/>) to kjabber wywala bląd, ok! ale mógłby info o błędzie podawać również w oknie rozmowy, pod wiadomością (tak jak np. \"Wpisz wiadomość\")


potwierdzam + wywala przy wiad. zawierajacych "niestandardowe" znaki - np.:

QUOTE
Sija [DEV]: (03:32)
z'
Sija: (03:32)
test
Sija [DEV]: (03:32)
ŕ’›
8B'o Sija - Sijawusz 'Sija' Pur Rahnama, away is OFF.
/{date} @ {time} [{reason}]/
case
hao, skoro wziales kJabber'a na tapete, moze jest to dobra chwila, zeby wprowadzic raporty doreczenia wiadomosci [czy jak to profesjonalnie sie nazywa], bo jak by nie patrzec, w komunikowaniu sie, wazna rzecza jest, czy wiadomosc dotarla do adresata, czy nie [napewno wiekszosc, z forumowiczow sie ze mna zgodzi, biorac pod uwage, ze wiele osob docenia te funkcje w gg.dll] .. :roll:
Olórin
Serwery jabbera mają 1 dobrą właściwość, przynajmniej tak zaobserowwałem, jak nie dostaną potwierdzenia odebrania od klienta, to wysyłają do skutku. Aż je dostaną biggrin.gif
case
QUOTE(Olórin)
Serwery jabbera mają 1 dobrą właściwość, przynajmniej tak zaobserowwałem, jak nie dostaną potwierdzenia odebrania od klienta, to wysyłają do skutku. Aż je dostaną biggrin.gif

tez to zauwazylem, ale przyznaj, ze informacja o dostarczeniu, bylaby ciekawa funkcja [podobnie jak "kontrolka pisania"] .. :roll:
obydwie opcje mozna rozwiazac na rozmaite sposoby, ale odpowiednio zmieniajace sie ikonki bylyby chyba najlepszym [estetycznie i funkcjonalnie tongue.gif] wyjsciem 8) ...tylko jakby hao poswiecil temu chwile czasu .. :?

PS: zinteresowani -> http://www.konnekt.info/wsparcie heh biggrin.gif
itsonlyme
hmm.. pol godziny grzebalem na forum i nie znalazlem - nie ma mozliwosci ustawienia tematu wiadomosci w dzaberku, prawda?
nie ma nawet jakiegos okropnego "hacka" w postaci wyslania kawalka xmla czy cos takiego? wszystko mnie ucieszy tongue.gif
Puma
Nie wiem gdzie mają propozycję przykleić, dam ją tutaj, sorki.

Chodzi propozycje, o możliwość zakładania kont nie tylko na wybranym serwerze jabberowskim z poziomu konnekta, jest tam tylko serwer jabber.org , to trochę mało, czy nie dało by się tej listy uzupełnić o inne serwery?
lhs
Z Konnekta możesz założyć konto na dowolnym serwerze Jabbera. W grupie Konto wpisujesz dowolny serwer, nowy login i nowe hasło, zaznaczasz opcję "Załóż to konto na serwerze", klikasz OK i restartujesz Konnekta.
Puma
Aha, dzięki info 8)
Tylko dlaczego jest napisany ten serwer, przecież to jest bardzo mylące, nie może pisać np. 'tu wpisz nazwę serwera' lub coś takiego?!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.