Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pierwsza wersja dostępna!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
Stron: 1, 2
hao
Eksperymentalna wersja wtyczki kJabber jest już gotowa do pobrania...

Wersja 0.1 jest raczej uboga w funkcje, ale zapewnia podstawową funkcjonalność:
- obsługa statusów (bez opisów)
- zakładanie konta
- prowadzenie rozmów
- synchronizacja z listą kontaktów mieszczącą się na serwerze

Już w tej chwili wtyczka udostępnia swoje API innym wtyczkom, dzięki czemu można bardzo łatwo rozszerzyć jej funkcjonalność niemalże w dowolnym stopniu!
Odpowiednie kody źródłowe już niebawem w SDK...

Paczkę trzeba tradycyjnie rozpakować bezpośrednio do katalogu Konnekta.
Pobierz paczkę o pieszczotliwiej nazwie Żabber

Aktualizacje
2003-11-29 18:05 - 0.1.1.1
+ zwiechy przy wyłączonej synchronizacji (ten błąd był TAK głupi że ugh!)
+ nie wysyłał prośby o autoryzację po dodaniu kontaktu...

Od razu uwaga, żeby prawidłowo prosił o autoryzację dodawane kontakty MUSI być włączona synchronizacja listy kontaktów!
Dla ciekawskich zaawansowanych, ciekawostka:
- dodajemy kontakt w sieci Jabber, z JID'em "*" (sama gwiazdka)...
- otwieramy okienko @Dev (menu główne/DEV Debug/@Dev), jeżeli go nie mam uruchamiamy konnekta z parametrem -debug.
- włączamy "Loguj"
- otwieramy rozmowę z * i ... wpisujemy kod XML który ma zostać wysłany na serwer... w oknie logowania podpatrujemy odpowiedzi

Miłej zabawy smile.gif
Olórin
a mi to wylatuje :|

update: juz dziala biggrin.gif niewiem czego wylatywalo sad.gif moze to dlatego ze odpalalem wersje dev?
hao
a masz .104?
Olórin
wlasnie.....mialem starsza wersje od sdk smile.gif

jeszcze zmienianie statusow na wszystkich sieciach i bedzie loox biggrin.gif
case
smiga biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

edit: wykrylem jednak juz 1szy bug - K wiesza sie przy zmianach statusu Jabber'a :?
Olórin
wylatuje mi na zmianie mojego statusu....
hao
Cały konnekt? Hmmm... można prosić konnekt-live##.log z datą wypadku? Przynajmniej ostatnie pare linijek
Aule
Mi nie wylatuje :shock: Olórin sprawdź jak skonfigurowałeś.
case
QUOTE(hao)
Cały konnekt? Hmmm... można prosić konnekt-live##.log z datą wypadku? Przynajmniej ostatnie pare linijek

ja mam tak:
CODE
## [kJabber]      Connected
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=246
## [kJabber]   -->> SND [<presence/>] >>--
## [CORE]       Thread Safe Switch ! NW
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=101
## [CORE]     * MessageQueue - inQ=0 , reqNet=12 , reqType=1
## [kJabber]   -->> SND [<iq type='get'><query xmlns='jabber:iq:roster'/></iq>] >>--
## [kJabber]   --<< RCV [<presence from='sms.chrome.pl/registered' to='case@chrome.pl'/>] <<--
## [kJabber]   --- Presence from=sms.chrome.pl/registered type=83185872 show=83209536 prev=5 ---
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0xf msg_id=10108
## [kJabber]   --<< RCV [<iq type='result' from='case@chrome.pl/Konnekt'><query xmlns='jabber:iq:roster'><item name='sms.chrome.pl' jid='sms.chrome.pl/registered' subscription='both'><group>transporty</group></item><item name='milka' jid='milka@chrome.pl' subscription=
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(836,060DF49C,8) = 8
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() body recv(836,056D29C8,41) = 41
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd_connected() received a status change
## [GG]   __GG Status c=148 st=5 [41] "dzis karty i ruletka u mnie"
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTED
Olórin
zle sie wyrazilem, konnekt nie wylatuje tylko zawiesza sie....
zeby sie lepiej czytalo to wyslalem wiadomosc do joggera, nastepnie on sie uaktywnil[zmienil status z niedostepnego na zw] i zmienilem status z menu

CODE
## [kJabber]   -->> SND [<message to='jogger@jogger.pl' type='chat'><body>dziala?</body></message>] >>--
## [CORE]       Wiadomosc obsluzona - 1073747231 r=2
## [kJabber]   --<< RCV [<message from='jogger@jogger.pl' to='olorin@chrome.pl' type='chat'><body>Jog uaktualniony.

Mozesz go obejrzec pod adresem: http://jogger.pl/user.php?jid=olorin@chrome.pl

Kliknales juz dzisiaj na http://www.pajacyk.pl ?</body></message>] <<--
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=100
## [CORE]   --- Wiadomość 1073747232 dodana do kolejki ---
## [CORE]       Thread Safe Switch ! NW
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=101
## [CORE]     * MessageQueue - inQ=3 , reqNet=-1 , reqType=-1
## [CORE]       Wiadomosc obsluzona - 1073747232 r=2
## [kJabber]   --<< RCV [<presence from='jogger@jogger.pl' to='olorin@chrome.pl' type='subscribe'/><presence from='jogger@jogger.pl' to='olorin@chrome.pl' type='subscribed'/><iq type='set'><query xmlns='jabber:iq:roster'><item jid='jogger@jogger.pl' name='jogger@jogger
## [kJabber]   --- Presence request from=jogger@jogger.pl type=18043088 show=18066752 ---
## [kJabber]   -->> SND [<presence to='jogger@jogger.pl' type='subscribed'/>] >>--
## [kJabber]   --- Presence from=jogger@jogger.pl type=18043088 show=18066752 prev=5 ---
## [kJabber]   --- Presence from=jogger@jogger.pl type=18043088 show=18066752 prev=2 ---
## [kJabber]   --<< RCV [<iq type='set'><query xmlns='jabber:iq:roster'><item jid='jogger@jogger.pl' name='jogger@jogger.pl' subscription='both'><group>NagĹ‚Ăłwki</group></item></query></iq>] <<--
## [kJabber]   --<< RCV [<presence from='jogger@jogger.pl' to='olorin@chrome.pl'><priority>10</priority><show>away</show></presence>] <<--
## [kJabber]   --- Presence from=jogger@jogger.pl type=18043088 show=18066752 prev=4 ---
## [CORE]   --- msg.dtb saved ---
## [kJabber]   --<< RCV [<presence from='jogger@jogger.pl' to='olorin@chrome.pl'><priority>10</priority><show>away</show></presence>] <<--
## [kJabber]   --- Presence from=jogger@jogger.pl type=18043088 show=18066752 prev=4 ---
## [wXP UI]      Refresh -1
## [wXP UI]      Refresh -1
Olórin
zwis chyba zalezy od wylaczonej synchronizacji kontaktow....
case
QUOTE(Olórin)
zwis chyba zalezy od wylaczonej synchronizacji kontaktow....

na to wyglada - z wlaczona synchronizacja dziala dobrze...
Sahasrara
To żyje! Zmieniam status i nie wywala się nawet! Super! biggrin.gif
Olórin
tylko ze ta sychronizacja dziala srednio na jeza :/ mam po 5 razy jakis kontakt na liscie :|
Lukas77
Jezus Maria!!!
Śmiga smile.gif Chociaż mało jeszcze ludków mam na liście to wtyka jest już w hierarchii nad GG i jak na razie nic mi się nie wywaliło smile.gif

No! Trzeba stosownie podziękować wink.gif
Sahasrara
1. Czy nie było kiedyś tak że nix miał robić Tlen (ale jego devs się nie zgodzili)?

2. Czy w planach jest może obsługa tematów wiadomości?
hao
QUOTE
tylko ze ta sychronizacja dziala srednio na jeza :/ mam po 5 razy jakis kontakt na liscie


Synchronizacja jest zrobiona BARDZO pobieżnie i opiera się bardziej na gdybaniach teoretycznych niż praktyce...
Bardzo jednak by się przydał fragment log'a po takiej operacji:
Usunąć kontakty z listy, uruchomić "normalnego" IMa Jabbowego, posprzątać na liście jeśli coś się popsuło, wyłączyć, włączyć K, połączyć i przesłać kawałek LOG (najlepiej gdyby GG nie działało w tym czasie) do mnie na PM...
Ogólnie, jeżeli tworzymy w kJabberze konto od podstaw to nie powinno być problemu...

A przy okazji - jest nowa wersja pod tamtym adresem!
Olórin
hao-zrob mozliwosc ustawiania priorytetu zasobu biggrin.gif przyda sie....no i ustawianie opisow w 1 kolejnosci + popawna obsluga autoryzacji[pelna]
pozniej oblsuga katalogu, i zarzadzanie transportami biggrin.gif
Aule
Tak tak, przydałoby sie. Ale pamiętajcie, że to my zmusiliśmy hao do wypuszczenia tak wczesnej wtyczki.
Matzec
A ma ktoś pomysł dlaczego mogę wysyłać innym wiadomości, a do mnie nic nie dochodzi? Ma ktoś ten sam problem?
hao
QUOTE
no i ustawianie opisow w 1 kolejnosci + popawna obsluga autoryzacji[pelna]


Opisów na razie nie będzie... Zapraszam za to do pisania wtyczek smile.gif Mogę pomóc :]

A teraz jest niepełna obsługa?? Nie rozumiem...

A przy okazji, wychodzi na to, że kJabber niestety nie funkcjonuje jak powinien gdy włączony jest kBot, a szkoda :/
gosciu
A mi dziala z wlaczona synchronizacja :)
Aule
Może sie myle, ale jak wyłączyłem wtyke kbot, to mi przyszła wiadomość od transportu, któremu dziś wysłałem help, ale mi nie odpisał. Mam teorie, że to przez kbota nie mozna było wysyłać.
Olórin
z ta autoryzacja chodzilo mi o to zeby przy kontakcie byly przyciski(w menu) Wyslij mu autoryzacje, popros o autoryzacje,cofnij autoryzacje....



tak mozna ustawic opis na konsoli xml
CODE
<presence><status>opis...</status></presence>
VooDoo
A co mam wpisac w polu host ?
i co to wogule jest ten kJabber po krótce - z góry dziex
Olórin
host to serwer....

hao-zmień w następnej wersji host na serwer, bo już kilka osób mnie się o to pytało smile.gif
VooDoo
ok to ze host to sewer to ja wiem ale :
1.Skad ja mam wiedziec jakie sa dostepne serwery
2.dlaczego mi wyskakuje bład "wystapił bład autoryzacji"
foxtwo
przy wychodzeniu z gadu ustawiam stat najpierw na niewidoczny z opisem, tak zeby potem przy polaczeniu powrocil najpierw do niewidocznego... w przypadq gdy doszedl jabber stat gadu ustawia mi sie na niedostepny z opisem, natomiast gdy po gadu polaczy sie z jabberem to stat w gadu zmienia sie na niewidoczny, ale jush bez opisu... :?
wiem, ze troche zagmatwane, ale wydaje mi sie, ze wyrazilem sie jasno... 8)
VooDoo
Nie wiecie czymu podczas próby zmiany statusu na "Dostepny" wyskakuje mi bład autoryzacji ?
Zakrn
QUOTE(VooDoo)
ok to ze host to sewer to ja wiem ale :
1.Skad ja mam wiedziec jakie sa dostepne serwery


Listę serwerów, znajdziesz na polskiej stronie jabbera: www.jabberpl.org Ja ze swojej strony polecam www.chrome.pl - tylko, że tam najpierw musisz założyć sobie konto na stronie.
SzAkAL
Co mam wpisac w cellu host ??tongue.gif
Olórin
nazwe serwera....

hao-zmien to na serwer w następnej wersji, bo ludzie mają z tym jak widac problemy sad.gif
SzAkAL
zalozylem konto na chrome.pl co dalej mam robic ??:> i odpalilem ... ten jabber ma jakies funkcjie typu rozmowa z icq czy cos w tym stylu ??tongue.gif
hao
Proponuję zajrzeć na: http://www.jabberpl.org
SzAkAL
Nie wiem poprostu co ja mam z tym zrobic ( i chyba mi sie nie laczy ) [ Ale ze mnie lejm ;p ]

EDIT: Chodzi mi oto jak dodac kogos do kontaktu ??
Aule
Hao czekamy na następną wersje... :wink:
hao
I jeszcze trochę poczekacie smile.gif

Posprzątałem trochę w Supporcie, tak żebym mógł korzystać z tego jak z TODO... Domyślnie wyświetla teraz listę rzeczy zaplanowanych na najbliższą wersję... Jak lista się skończy spodziewajcie się update'u smile.gif
http://www.konnekt.info/support.php

Jak widać oprócz dokończenia Jabbera jest kilka poprawek. Najpewniej wyjdzie jeszcze kJabber z obsługą DISCO/Browsing/Agent i na koniec zamknę wersję 0.6.x ...
Następna beta (o ile coś w między czasie się nie pojawi) będzie nosić wersję 0.7

W między czasie być może udostępnię "kanał" na kUpdate z którego będzie można zassać wersję alpha 0.7 (0.6.19.x) w których będą powoli pojawiać się wszystkie zapowiedziane rozszerzenia. API 0.7 będzie w znacznym stopniu różnić się od aktualnego i wszystkie wtyczki będą wymagały co najmniej rekompilacji.
Aule
Hehe, ja nie mówie o następnej wersji całego programu, tylko o następnej wersji kJabbera. A poprawek do jabbera to sie tylko 2 doliczyłem, nie licząc autoryzacji. To kiedy nowa wersja kJabbera?
hao
Razem z nową wersją całego programu... Dla kJabbera zaszło kilka zmian w UI, przy okazji zmieniło się trochę i w innych wtyczkach, a nie chcę co chwila wrzucać nowych wersji całego pakietu...
Aule
sad.gif Dlaczego samego kJabbera nie wrzucisz? sad.gif
hao
Już napisałem czemu... kJabber bez nowego UI, NIE zadziała... A nowe UI nie jest skończone... Podobnie jak z resztą kJabber
pienio
no to czekamy.
z tego co widze cierpliwosc zostanie nagrodzona! smile.gif
Aule
QUOTE(Hao)
Dla kJabbera zaszło kilka zmian w UI

Źle zrozumiałem :oops: Wyrażaj sie jaśniej, bo w tym stwierdzeniu nie ma nic o tym, że to niemozliwe samego jabbera wsadzić. :wink:
A może jakaś przybliżona data tej nowej wersji? Za 2 tygodnie, miesiąc, pół roku?
Olórin
mysle ze nie ma co pytac o terminy, hao zrobi to kiedy uzna ze bedzie chcial wink.gif mozliwe ze nowa wersja bedzie w tym roku smile.gif tak mysle smile.gif
Aule
Nie bądź tego taki pewny (że Hao zdąży przed nowym rokiem):wink: Hao popraw mnie jeśli sie myle.
case
QUOTE(pz16)
Nie bądź tego taki pewny (że Hao zdąży przed nowym rokiem):wink: Hao popraw mnie jeśli sie myle.

na prawde nie rozumiem o co Ci chodzi ... :?

bedzie nowy K skonczony, to zostanie wydany, a skoro Jabber wymaga zmian w UI to nie bedzie go wczesniej niz samego K

...a kiedy to nastapi to trudno powiedziec pewnie samemu hao, bo nigdy nie wiadomo co "wyskoczy" i trzeba bedzie zmieniac

troszke cierpliwosci ...
hao
Starzy userzy chyba już dobrze znają mój "cykl wydawniczy" biggrin.gif
Będzie wtedy, gdy uznam że jest warte wydawania i myślę że niebawem powinno to nastąpić..
torn
QUOTE(hao)
Starzy userzy chyba już dobrze znają mój \"cykl wydawniczy\" :D
Jednym słowem 'cykl wydawniczy' Konnekta to pochodna funkcji random, czyli będzie kiedy będzie. :P
hao
drugim słowem, niech kUpdate będzie z Wami wink.gif
Aule
QUOTE(case)
QUOTE(pz16)
Nie bądź tego taki pewny (że Hao zdąży przed nowym rokiem):wink: Hao popraw mnie jeśli sie myle.

na prawde nie rozumiem o co Ci chodzi ... :?

o to:
QUOTE(Olórin)
mysle ze nie ma co pytac o terminy, hao zrobi to kiedy uzna ze bedzie chcial  mozliwe ze nowa wersja bedzie w tym roku  tak mysle

O tym że to random to wiem. Raz dwa dni, a raz kilka miechów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.