Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: jabber i nie tylko
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Stron: 1, 2
Witajcie

bardzo dobrym rozwiazaniem byla by integracje dla jednego kontaktu kilku ID GG/k.lan/jabber razem z archiwum

przydzielanie ikon i grup dla transporow z auto wykrywaniem ala psi (wiem ze jabber to wczesna werja i teraz jest co inengo na uwadze)

ale proponuje jeszcze ustawienie wlasnych ikon dla jabbera np dla transporta pogody dlatego tu szalenie wazne sa statusy opisowe pod kontaktami dzieki czemu bardziej czytelne byl by sprwdzanie ile stopni jest w naszym miescie o to tez bardzo prosze gdyz w komunikatorach ktore uzywam przyzwyczailem sie do statusow piosowych pod kontaktami i mysle ze wielu osobom sie to spodoba jednak logicznie myslac nie jest to proste i zapewne jest czasochlonne

co do jabbera w przyszlosci przyda sie konslola XML najlepiej ktora zmieniala by dynamicznie tez w konnekcie to co zostal wyslane (w psi zdajsie nie zmienia)

dobrym rozwiazaniem byl by gdyby dodac wysylanie maili prawy klawiszem na kontakt i wyslij mail... ale nie taki z outlooka tylko z jabbera na mail podany przez nas lub sciagniety automatycznie (z informacji o uzytkowniku ) ktory zostanie wyslany po przez transpor mail bylo to omawiany juz na tym forum

przesowanie okna takie jak w Winamp'ie czyli zaczepianie z ta roznica ze kursor nie sowa sie po konnekcie gdy dochodzi do krawedzi ekranu lecz wskakuje i tyle nie pozwala wejsc w ekran chyba ze przesuniemy go kilka pikseli dalej mysle ze rozwiazanie to jest bardzo dobre kazdy kto uzywa winampa wie o co chodzi

podobnie mozna zrobic z oknem rozmowy, oknem opcje itp wlasnie co do opcji polecam powiekszyc je poprawi to nieco wyglad gdysz np zeby przeczytac male informacje trzeba klikac na strzalki
gdy zmniejszymy okno opcji zostana obciete napisy mozna by temu zaradzic na dwa sposoby

albo zablokowac zmniejszanie ow okna lub dodac sowak ktory by informowal i pozwala przeczytac co znajduje sie w zaslonietej czesci okna
czasem gdy przegladam opcje przycisk "zastosuj" staje sie aktywny tak jak bym cos zmienil
schemat ikon wyswietla caly pasek ikon jednak pokazuje go na rozowo co mozna w prostu sposob poprawic
jesli juz mowa o ikonach to w ustawieniach sa ikony (np GG) ktore sie nie zmieniaja to tez mozna poprawic

a teraz K.notify niestety po mimo odznczeniu opcji "pokazuj status opisowy podczas łączenia sie do sieci" pojawiaja sie powiadomienie i to czasem dziwnie nawet po zalogoawniu gdy zmieniam status czy przechodzie na niewidoczny pojawiaja sie okno powiadomiacza i na dodatek gdy klikne odpowioedno szybko dwa razy niewidoczny w sieci GG zostaje to wykryte za pomoca AC

to tyle mam nadzieje ze cos z tego bedzie wziete do serca

jesli jednak sie myle co do bledow prosze mi o tym powiedziec z gory tnx

pozdrawiam MEK
case
QUOTE(MEK)
dobrym rozwiazaniem byl by gdyby dodac wysylanie maili prawy klawiszem na kontakt i wyslij mail... ale nie taki z outlooka tylko z jabbera na mail podany przez nas lub sciagniety automatycznie (z informacji o uzytkowniku ) ktory zostanie wyslany po przez transpor mail bylo to omawiany juz na tym forum

nie wydaje mi sie to dobrym pomyslem, z tego wzgledu, ze nie kazdy serwer Jabbera ma transport mail
inna rzecz, ze Jabberowym mailem nie wyslesz zalacznikow
jak dla mnie wysylanie domyslnym klientem wystarczy [chyba, ze sam K umial by wysylac maile, ale to inna bajka]
QUOTE(MEK)
[...] co do opcji polecam powiekszyc je poprawi to nieco wyglad gdysz np zeby przeczytac male informacje trzeba klikac na strzalki
gdy zmniejszymy okno opcji zostana obciete napisy mozna by temu zaradzic [...]

nie rozumiem za bardzo o co chodzi - okna zapamietuja swoja wielkosc, wiec jesli powiekszysz sobie okno [opcji czy rozmowy], nastepnym razem przybierze ono taka wlasnie wielkosc

pozostale rzeczy byly juz w wiekszosci poruszane...
Aule
QUOTE(MEK)
co do jabbera w przyszlosci przyda sie konslola XML

Dodaj se kontakt z jid'em *. To właśnie jest konsola xml w konnekcie. tongue.gif
Puma
QUOTE(MEK)
bardzo dobrym rozwiazaniem byla by integracje dla jednego kontaktu kilku ID GG/k.lan/jabber razem z arciwum


Jest kilka sieci gg, klan, jabbler jeszcze jabbler sms, mail robi się ... burdel.

Proponuje jedno okno wiadomości do wszystkich sieci w obrębie jednego kontaktu. W oknie była by możliwośc wyboru sieci, oczywiście wszystko by się zapisywało do archiwum z podaniem z jakiej sieci to jest.

No i propozycja podana wyżej.
hao
A może po prostu rozmawiajcie z ludźmi w jednej sieci a nie w kilku na raz...
I o ile być może będzie grupowanie kontaktów, tak przełączanie sieci kontaktów w oknie wiadomości już bardzo wątpię...
Puma
QUOTE(hao)
A może po prostu rozmawiajcie z ludźmi w jednej sieci a nie w kilku na raz...
I o ile być może będzie grupowanie kontaktów, tak przełączanie sieci kontaktów w oknie wiadomości już bardzo wątpię...


Rada dobra pod warunkiem że sieć będzie działać niezawodnie, chyba po to się robi m.in. jabblera żeby gdy padnie gg mieć inną sieć a jeśli jeszcze ma być tlen ... Jeżeli mamy używać jednej sieci w obrębie tego samego kontaktu to po cholerę nam inne sieci?

Dobre i grupowanie, choć wolałbym grupowanie i mojej rozwiązanie.
hao
Po to inne sieci, żeby móc rozmawiać ze znajomymi używającymi innych sieci...
miluti
Grupowanie kilku sieci dla jednego kontaktu to faktycznie potrzebna rzecz, przy kilku sieciach (nie wspominając o kontach zapasowych - jabber) lista zaczyna się niebezpiecznie wydłużać... Przy każdym kontakcie powinna być możliwość wyboru domyślnej sieci/serwera z której przeprowadzałoby się rozmowy. Do czego wykorzystać inne sieci? Jeśli jedna zawiedzie to wtedy można się przełączyć do drugiej. Idealnym rozwiązaniem byłoby automatyczne przełączanie przez Konnekta rozmowy na alternatywną chodzącą sieć bez ingerencji użytkownika. Zdaję sobie sprawę że takie przełączanie w locie może stanowić duży problem ale wydaje mi się że można by to rozwiązać w ten sposób że po rozłączeniu zostałoby automatycznie (lub po naszej akceptacji) zamykane stare okno i na jego miejsce pojawiałoby się drugie w którym rozmawialibyśmy sobie dalej wykorzystując drugą dostępną sieć. Do drugiego okna zostałaby skopiowana zawartość pierwszego okna, w ten sposób zmiana sieci mogłaby być dla nas niezauważalna. Ewentualnie mogłaby się pokazać informacja że obecnie korzystamy z innej sieci, taka informacja mogłaby być też zapisana w historii.
Ale się rozmarzyłem laugh.gif
Puma
To rozwiązanie pomysłowe, bardzo pomysłowe, jestem za miluti 8)
arkadyjczyk
Zgoda, można używać jednej sieci, ale jeżeli chcemy mieć w Konnekcie obsługe kilku sieci, to i tak (o ile dobrze myślę) musimy być zarejestrowani w każdej z nich. Więc skoro mamy już i tak po loginie w każdej sieci, to nasi znajomi pewnie dodadzą nie nasz jeden numer tylko kilka (o ile mają Konnekta), my też zrobimy tak samo. Więc konieczne jest zrobienie grupowania sieci dla jednego kontaktu.
Z tym automatycznym przełączaniem sieci to niezła rzecz. Można by w oknie kontaktu ustawić ręcznie priorytety dla każdej sieci i Konnekt przełączałby się do dostępnej sieci o najwyższym priorytecie, jeżeli powiedzmy próba 3 krotnego połączenia by się nie powiodła.
hao
Na dzień dzisiejszy grupowanie w moim wybrażeniu, które wiem jak przygotować to:

- Kontakt grupujący na liście... Żeby go stworzyć wybieramy kilka utworzonych kontaktów i ... grupujemy... Do grupy można oczywiście dodawać nowe i odejmować (przeciągnij/upuść)
- Lista kontaktów to drzewko... Wszystkie "podkontakty" dostępne są po rozwinięciu kontaktu - grupy
- Kontakt grupujący przyjmowałby status/sieć określonego kontaktu, dodatkowo opcja, żeby przyjmował status kontaktu "najbardziej online"
- W oknie rozmowy po prostu lista do przełączania pomiędzy kontaktami w grupie... Kontynuowanie rozmowy raczej tylko gdy grupa posiada wspólny plik historii, oraz wywoływane z menu do przywracania rozmowy (o którym już była mowa...)
- Mam trochę problem z wykombinowaniem jak miałoby zachowywać się okno "więcej", ale myślę że mogłoby po prostu trzymać informacje niezależnie od "pod kontaktów", co najwyżej z wyborem z jakiej sieci należy odświeżać dane
- Cały bajer przewidziany raczej na czas większych przeróbek
arkadyjczyk
Myślałem nad czymś takim:
- z danym kontaktem możemy, w tym samym czasie połączeni być tylko jedną siecią, do ustalenia np w oknie z danymi kontaktu priorytetów sieci, przecież nie będziemy z jedną osobą gadać w dwóch osobnych okienkach,
- na liście zostaje wtedy jeden kontakt i przyjmuje status aktywnej sieci
- prawdopodobnie należałoby wtedy dodać jakiś "Konnektowy" identyfikator dla kontaktu ogółem, coś w stylu id, które i tak byłoby przy grupowaniu, tak jak pisał hao,
- historia mogłaby zostac wtedy jedna, ale dla tego głównego id a nie każdej sieci oddzielnie,
- no i okno rozmowy byłoby jedno też dla danego id.

To tak bardziej od strony wizualnej niż technicznej.

Ale mam jeszcze pytanie. Jeżeli kontakt staje się online to on do nas wysyła info, że jest w danej sieci online, czy jest to jakoś inaczej?

Bo jeżeli tak, to możnaby zrobić tak, że nie ma możliwości zmiany sieci dla danego kontaktu, łączymy się z tą siecią, przez którą kontakt nawiązał z nami połączenie.
Olórin
ale my się z kontaktem nie łączymy...kontakt łączy sie z serwerem, a ten przekazuje nam info o zmianie statutu kontaktu smile.gif
stryku
musze przynac ze pomysl z automatycznym przelaczaniem sie na inna siec w razie padniecia aktualnie uzywanej jest bardzo dobry smile.gif Fakt faktem nie usmiecha mi sie za bardzo miec jedna osobe 2 razy na liscie bo i z GG i z Jabbera ... ale osobiscie sam nie mam zadnej koncepcji rozwiazania tego wiec najpierw poczekam na efekt pracy hao a pozniej sie zobaczy smile.gif
QUOTE
wielka szkoda

prosze przemysl to jeszcze

calosc polegalo by na system priorytetow gdyby jedna siec padla automatycznie przejela by kontrole druga mozna by to nawet zrobic na prostej metodzie
co do systemu priorytetow wygladao by to tak
jabber 2 konto
jabber 1 konto
gg
k.lan
piszemy wiadomosc nie dotarla bo padla siec ale mamy inny ID dla tego samego kontaktu tamte wiadomosci zostaj wyslane przez nastepna siec GG w oknie rozmowy i tak mona zosbie wybrac z ktorego protokolu zostana wyslane wiadomosci tak jak jak by w jednym oknie bylo trzy polaczone okna oczywisce caly schemat mozna by zrobic na wiele sposobow i w najgorszym wypaqdku wybrac najprostrzy np jedno archiwum reczna zmiana sieci w tym samym oknie i tak to juz bylo byc cos
ja to tak widze
co do ID w \"Więcej\" i \"Dodaj\" mozna poprostu zamiast zmianu sieci wybierajac inna dodawac tak jak by sie przekladaly gdy nie chcemy dodac innej to zostawiamy puste pole

co do archiwum w tym momecie jest tak ikona sieci - nick
ikone mzozna zmienic na ikone ktora by oznaczala mulitkontakt
aby wiadomo bylo z ktorej sieci byla dana rozmowa zamiast ikonki niebieskiego tekstu byla by to ikonka sieci
nie slyszalem zeby inny komunikator tak mial byli bysice pierwsi dodatkow impor archiwum o ktorym juz wspominalem



male propozycje


\"wyswietlaj jako\" opcja - po zaznaczeniu jej zamiast calego adresy wyswietla by sie tylko pierwszy czlon np mek tak samo gdy mamy do czynienia z transportem


sorry napisalem to wczoraj ale zapomnialem wyslac to jest moja koncepcja jak moglo by to mnie wiecej wygladac aha nie wiem czy to ktos o ty juz mowil ale gdy klikam wyslij plik otwera sie okienko i w tym momecie nie przychodza i nie moge wsylac wiadomosci tak jak z oknem o programie
Aule
Jestem za pomysłem hao. Historia powinna być jedna dla jednej grupy, a nie dla gł.kontaktu. Byle tylko do grupy dało sie dopisać kilka numerów z jednej sieci, np. mam transport z icq. Hao pamiętaj o możliwości dostosowania ikonek do każdego kontaktu oddzielnie. :wink:
arkadyjczyk
Wg mojej koncepcji główny kontakt to właśnie ta grupa hao, tylko o ile dobrze rozumiem, on chce tworzyć jeden super-kontakt i do niego dołączać poszczególne inne. Umożliwia to np rozmowę z danym kontaktem w dwóch oknach na dwóch różnych sieciach, a ja zastanawiam się kto z tego będzie korzystał. Ja uważam, że wystarczy w oknie kontaktu dopisać mu kolejne sieci, a na liście zostaje ciągle jeden, z jedną historią i wszystkimi ustawieniami. Bo tak to np, do którego dopisać komórkę, czy email. Zostaje wtedy tylko problem różnic w tych katalogach użytkowników, bo info o kontakcie musiałoby być dopasowane do wszystkich naraz i ilość pól mogłaby się zwiększyć.
Olórin twierdzi, że serwer wysyła nam wiadomość, że ktoś jest online i to bardzo dobrze. Konnekt po otrzymaniu takiego info powinien tak jakby blokować wtedy kontakt na danej sieci, chyba, że dany kontakt włączy też sieć o większym priorytecie ustalonym dla kontaktu, np:
ja mam gg i jabbera i powiedzmy gg ma wyższy priorytet. Po otrzymaniu info od serwera, że dany kontakt jest online w jabberze, u mnie łączy się z nim przez jabbera, na liście mam ikonkę jabbera, jego status itd., ale jżeli kontakt w międzyczasie właczy gg to Konnekt niejako rozłącza jabbera i przechodzi na gg, bo ten ma wyższy status. W danym momencie z danym kontaktem połączenie tylko na jednej sieci. Oczywiście Konnekt jakoś musiałby nasłuchiwać inne sieci, ale reagować tylko na aktywny, lub na zmianę na wyższy.
Rozwiązanie to jest chyba nieco prostsze i nie ma właściwie potrzeby tworzenia drzewka, no chyba, żeby pozbyć się zakładek dla grup, bo sam jabber ciągle mi je mnoży. I chyba byłoby unikalne na skalę swiatową, bo ja jakoś takiego czegoś jeszcze nie widziałem, no ale dużo rzeczy jeszcze nie widziałem.
hao
Automatyczne przełączanie jest IMHO kiepskim pomysłem... Jeżeli na prawdę są problemy z siecią, sami wiemy że trzeba się przełączyć i robimy to świadomie... Poza tym, aż tak często te problemy nie występują...

Twój pomysł niestety nie jest niestety prostszy, a o wiele bardziej skomplikowany... Przede wszystkim dlatego, że np. przy zmianie sieci z jabbera na GG dla kontaktu, synchronizacja rostera w jabberze usunęłaby go z serwera. Powrócenie do sieci Jabber dodałoby co prawda kontakt z powrotem, ale trzeba by np. rozsyłać na nowo zapytania o subskrypcję... Wymagałoby też od wtyczek dodatlowych zapytań, czy kontakt nie jest aby również w innej sieci, ale w stanie "uśpienia"...
Grupowanie z kolei pozwala połączyć kontakty w jeden w interfejsie nie zmieniając praktycznie nic w sposobie obsługi kontaktów przez wtyczki.

Zawartość okna więcej to już raczej osobista preferencja użytkownika...

Jest jeszcze jeden plus tego rozwiązania - bez problemowo można obsłużyć kilka zasobów Jabbera, czy dorzucić konto służbowe...
arkadyjczyk
Teraz to i tak tylko teoria i dopiero jak zacznie działać to wyjdą plusy i minusy.
Dobrze byłoby chociaż zrobic, żeby ogólne informacje pod "więcej" były dla grupy, a tylko ustawienia dotyczące danej sieci dopisane do danego kontaktu w grupie, tak, żeby sie to nie dublowało, no i historia przypisana dla grupy, niezależnie z której sieci wysłana wiadomosc.
pienio
mowiac szczerze, gdy chce miec kogos na liscie, to naprawde nie obchodzi mnie w jakiej jest sieci.
istotne jest, ze to jest ta okreslona osoba. najchetniej mialbym pod jednym kontaktem wszystkie jej dane (wiele sieci, komorka itp).
sieci podane w kontakcie mogly by miec priorytety, tak ze klikajac na kontakt, wysylalby (domyslnie) do dostepnego kontaktu z najwyzszym priotytetem. oczywiscie mozna byloby wybrac recznie gdzie chce sie wyslac.
o jest dla mnie oczywistym, ze historia jednego kontaktu powinna byc w jednym miejscu, czyli jakby nie patrzec niezaleznie od sieci.
tak sobie pomyslalem a co jezeli ktos ma np konto prywatne i sluzbowe, wtedy zapisywanie w jednym miejscu moglo by nie byc zbyt dobre, ale jedak po krotszym zastanowieniu sie doszedlem do wniosku, ze to nie byloby zle, bo najisototniejsze jest to, od kogo dostalismy dana wiadomosc, a nie w jaki sposob.
arkadyjczyk
Różne sieci, jeden kontakt, jeden Konnekt biggrin.gif
Olórin
QUOTE(arkadyjczyk)
Różne sieci, jeden kontakt, jeden Konnekt  biggrin.gif


dobre biggrin.gif biggrin.gif
stryku
Konnekt has You tongue.gif
pienio
QUOTE(arkadyjczyk)
Różne sieci, jeden kontakt, jeden Konnekt  biggrin.gif
tak i wlasnie oto chodzi mulikomunikator z wlasnym interfejsem i full supertem wszystkich sieci i to jest super smile.gif
kox
QUOTE(arkadyjczyk)
ja mam gg i jabbera i powiedzmy gg ma wyższy priorytet. Po otrzymaniu info od serwera, że dany kontakt jest online w jabberze, u mnie łączy się z nim przez jabbera, na liście mam ikonkę jabbera, jego status itd., ale jżeli kontakt w międzyczasie właczy gg to Konnekt niejako rozłącza jabbera i przechodzi na gg, bo ten ma wyższy status.
To raczej nie jest dobry pomysł. Trzeba wziąć pod uwagę to, że nie każdy korzysta z Konnekta. Niech teraz się okaże, że Twój kumpel ma osobny program do GG i osobny do Jabbera. Rozmawiasz z nim na Jabberze... w pewnym momencie włączasz sieć GG, kumplowi wyskakuje okno z drugiego programu, bo Tobie przełączyło na sieć o większym priorytecie. Rozłączysz GG, wracasz na Jabbera..
A teraz pomyśl co będzie jeśli będą problemy z serwerem GG i co chwila sam będzie Cię łączył i rozłączał po chwili.. gwarantuję, że połowa kumpli przestanie z Tobą gadać bo szlag ich trafi wink.gif
Moim zdaniem tylko ręczny wybór sieci powinien wchodzić w grę. Grupowanie w jeden superkontakt jak najbardziej, wspólna historia również smile.gif
hao
Mogę też zrobić, żeby kontakty współdzieliły między sobą wybrane pola z informacjami, jak numer telefonu etc.
stryku
QUOTE(hao)
Mogę też zrobić, żeby kontakty współdzieliły między sobą wybrane pola z informacjami, jak numer telefonu etc.


bardzo dobry pomysl jestem za )
Aule
Dobry pomysł. A może by to wyglądało tak:
- kontakt(w menu jest opcja dodaj sieć/numer)
| GG
| Jabber
| Icq[transport]

W opcjach kontaktu ustawia się domyślną sieć po kliknięciu, np GG. Co Hao na to?
hao
Ogólnie, jeden kontakt NIE będzie mógł mieć przypisanych kilku sieci. Koniec - kropka. Jak będzie to rozwiązane po stronie interfejsu jeszcze nie wiem... Może będzie na kilka sposobów smile.gif Kontakt grupujący daje tu najwięcej możliwości...
Co będzie w jego okienku "więcej" to już inna kwestia. Nie widzę przeszkód, żeby była możliwość określenia domyślnej sieci, współdzielenia danych itd... Ale do tego jeszcze trochę czasu zostało...
shw
co do tego z rozlaczaniem serwera i przeskokiem na inna siec...
a moze w oknie rozmowy dodatkowa opcja (np. combobox) z wyborem sieci - i teraz - jezeli siec przez ktora gadalismy padnie combobox zacznie np. mygac albo cos w tym rodzaju i po kliknieciu/najechaniu wysuwa sie lista z innymi sieciami tego samego kontaktu i mozemy sobie takowa wybrac szybko i w tym momencie nie musimy otwierac nowego okienka rozmowy, szukac kontaktu na liscie (co czasami jest klopotliwe, kiedy ma sie duza liste, kontakt jest na ukrytym i ma ksywe na daleka litere alfabetu), tylko kontynuowac rozmowe w innej sieci.
a co do tego, ze nie kazdy ma konnekta i uzywa innych komunikatorow - odpowiedz jest prosta - to ich problem ;D
hao
Taką funkcjonalność mogłoby mieć okno rozmowy "super kontaktu"... Może poza mryganiem, kiedy sieć padnie... Jaka pada to chyba wystarczająco widać smile.gif
pienio
hm.. ale czym w takim razie rozni sie jeden kontakt od kontaktu grupujacego?
wyobrazam sobie, ze pod jedna nazwa (jak dla mnie to wlasnie kontakt) bede mial wpisanych pare sieci, aby niezaleznie od tego skad ktos pisze pojawialo sie jako ten jeden kontakt kontakt. moze byc np zaznaczone z jakiego konta pisze, jakby zachcialo mu sie pisac z wielu. i chyba to idea tego kontaktu grupujacego tak? a do tego mozna by tam wpisac jednego maila, telefon itp.
tylko teraz co z historia? nadal uwazam ze powinna byc historia dla kontaktu, a nie dla sieci. zle uwazam? dlaczego?
a moze tak
jest filtracja
kontakt grupowy
filtracja powoduje ze widac tylko jeden kontakt z tego grupowego
i prawym klawiszem myszki wybieramy sobie ktory ma widac kontakt
na dodatek w takim kontakcie byly by transpory maila sms itp wszystko mogl by byc w jednym oknie tak jak napisal kolega ze sie pojawia to wywolanie lub sami je wywolujemy wiedz teoretycznie bylo by wiele kontaktow ale wizualnie tylko jeden z przypisanymi oknami mysle ze to sie da zrobic smile.gif
pliz smile.gif

pozdrawiam MEK smile.gif
Olórin
im wiecej czytam tych propozycji tym mniej wiem...poczekajmy az bedzie nowa wersja z koncepcją hao smile.gif ewentualnie wtedy sie bedzie cos zmieniac smile.gif zreszta mysly juz o liscie jako drzewku, bo inaczej takie multikontakty nie maja raczej racji bytu....
Aule
Na tą nową wersje może nam przyjdzie jeszcze troche poczekać :cry:
shw
QUOTE(hao)
Może poza mryganiem, kiedy sieć padnie...

o te mryganie to chodzilo mi o taki efekt jak np. w myie jest (czysty - bez zadnej skorki), jak sie najedzie mysza na pole wpisywania adresu.
Sahasrara
A co z wyglądem tego 'kontaktu grupującego'? Może coś takiego?

user posted image

Oczywiście rozwijane jak drzewko. Długość opisu opcjonalnie ograniczona.

No i właśnie, jaka jest różnica między grupowanym kontaktem a kontaktem z wieloma sieciami przypisanymi na raz?
Olórin
Tak napewno nie....jeszcze ikonki moga byc, ale opisy odpadają w ten sposób bo byl by balagan...wyobraz sobie ze masz jeszcze ze 2 ikonki(klan,transport icq) i na tych sieciach opisy(klan nie ma, ale mniejsza o to), byl by straszny balagan :/
Sahasrara
Ale opisy pod kontaktami i tak miały być. Więc ew. możnaby przenieść opisy do rozwijanych, zostawić jeden (np. tylko z gg) przy głównym kontakcie. Wydaje mi się że wszystko powinno być w opcjach, np. jeśli nie chcemy oglądać czyjegoś statusu z danej sieci to po prosty wyłączamy to - i bałaganu już nie ma. (btw. icq obsługuje statusy opisowe?)
Olórin
wydaje mi sie ze chyba tak smile.gif to byl przyklad smile.gif juz lepiej zeby rozlozyc kontakt na 3 linijki, w 1 byl by nick, ikonki typu sms, mail i inne, w 2 i 3 (i dalszych linijkach) byla by ikonka sieci i opis, oczywiscie mozna wszystko zwinąc do samego nicka, oraz ikonek sieci(w 1 wierszu), tak ja to sobie widze smile.gif czyli sprowadza sie to do drzewka smile.gif
hao
Powtarzam i więcej do tego nie wracam:

[lista kontaktów jest drzewkiem]

Kontakt grupujący - wygląda jak każdy inny kontakt, wyświetla status i informacje (jak opis czy numer telefonu bo to też będzie można jak i parę innych rzeczy) z JEDNEGO wybranego podkontaktu... Do wprowadzenia mogą być opcje jak - bez statusu, status - wybranego/ostatnio zmienionego/"najbardziej aktywnego"...

Kontakt można rozwinąć i naszym oczom ukażą się pozostałe podkontakty... Możnaby najpewniej grupować rekurencyjnie...
W swoich propozycjach ciągle zapominacie o tym, że w jednym kontakcie, ja osobiście np. chciałbym mieć czyjś awaryjny numerek GG i DWA jid'y - jeden z pracy, drugi z domu...
nix
ja nie do konca rozumiem Twoja wypowiedz hao... czy to bedzie cos w tym stylu:
user posted image

prosze zrob rysunek jak Ty to widzisz - bedzie najlepiej :)
arkadyjczyk
Pewnie będzie tak jak nix to pokazał, bo chyba tylko to umożliwia wyświetlenie np, statusu kontaktu w danej sieci. Jedyne co ja bym zmienił, to aby kontakt grupujący przyjmował dane tego priorytetowego kontaktu, no i jego ikonkę bo u nixa ta jasno nie wynika. Właściwie to nawet nie wiem co jeszcze miałyby te podkontakty wyswietlać, bo wszystkie dane takie jak email, tel. powinny być chyba dopisane do głównego.
Jeszcze zastanawia mnie jedno, może źle rozumiem, ale wg koncepcji hao, to najpierw tworzymy kontakty dla danej sieci, a później je grupujemy? Czyli będą istniały kontakty zgrupowane i takie niezgrupowane?
hao
M/W wg grafiki Nixa.

To gdzie zostaną dopisane informacje zależy już od użytkownika...
I prawda, najpierw tworzymy kontakty, a potem je grupujemy (lub dodajemy do istniejącego kontaktu-grupy)
Sahasrara
Ja zaproponuję tylko żeby ktoś z uprawnieniami zmienił nazwę tematu na bardziej adekwatną do zawartości ("jak będzie wyglądał Konnekt w następnych wersjach") - i możeby to przykleić, bo to chyba dość ważne.
arkadyjczyk
Hao, a nie prościej byłoby przyjąć, że każdy kontakt jest zgrupowany, tylko, że raz będzie zawierał tylko jedną sieć a innym razem kilka. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić stworzenia wspólnej historii i np. wspólnego okna rozmowy dla kontaktu niezależnie od sieci, gdy jeden jest zgrupowany, a inny nie i co będzie np. z historią (jeżeli kiedyś będzie wspólna dla kilku sieci) gdy dla danego kontaktu dojdzie inna sieć i wtedy go zgrupujemy?
hao
Zdecydowanie łatwiej będzie wydzielić kontakty grupujące... Wydaje mi się, że nie do końca rozumiecie ideę ich działania. Jak będzie napisane, to może zrozumiecie smile.gif
witajcie ponownie smile.gif

z powodu osiagniecia kJabber prawie stanu podstawowego (bez przesylania plikow) postanowilem napisac cos w rodzaju listy bledow i kilka IMHO waznych propozycji

tak wiec wieze ze cos to da i zaineresuje was

zaczynajmy


historia

1. po otwarciu histori z poziomu okna rozmowy zamiast wysietlic sie archiwum rozmowy to mam archiwum sms'ow
(najprawdopodobnie problem pojawil sie przez to ze kontakt wczesniej nie miala numeru gg i byly tylko wysylane sms
po dodaniu numera gg mimo rozmowy po otwarciu histori dalej otwiera zawartosc archiwum sms'ow)
mozna to poprostu zintegrowac w przyszlosic sms jabber gg i kl dzieki grupowanym kontaktom kture szykuje hao smile.gif

2. segregacja archiwum w zgledem ostatnio dodanej bazy i numery nie dodane do listy kontaktow na dole

okno rozmowy

3.mozliwosc ustawienia ikony sieci wraz z statusem kontaktu na pasku start
4. mozliwosc ustawienia ikony sieci wraz z statusem kontaktu w oknie rozmowy przy nick'u
5. dodanie przycisku "zawsze na wierzchu" i "wyskakuj" gdy ktos do nas napisze to okno bedzie na wiezku (te dwa przyciski dzialaly by nie zaleznie od innych "ustawien" i okien rozmowy)

6. przesowanie tekstu rozmowy ala tlen gdy czytamy tekstu ktory nie jest na samym dole okno nie zjezdza na dol w tlenie zachowali odpowiedniu odstep dzieki czemu nawet jak okno nie bedzie dokladnie na samym dole nadal bedzie zjezdzalo (temat byl juz wspomniany na forum)


7. dosyc wazne proponuje aby tekst ktory zostal obciety z powodu dlugosci zostal autmatycznie wyslany w fragmetach

8. jak zostanie otwarte okno rozmowy przed polaczeniem do sieci to po polaczeniu i wybraniu tego samego kontaktu po polaczeniu do sieci powstaja dwa okna jedno niedostene drugie w zaleznosci od statusu

okno G.

9. poprawienie menu kontekstowego w glonym oknie rozmowy (lista, opisy i strzalki - nie dzialaja zgodni z zastosoawniem)
10. opcja "Pokazuj status połączenia w tray'u" po ponownym wlaczeniu nie zostaje odswiezona odrazu smile.gif
11. ikony w dymku, opcjach i w reszcie konnektu nie zostaja wyswietlone ze stylow i zestawow ikon

12. dodanie loga ala Activity checker na ktorym widac kto o ktorej byl i jaki mial opis bardzo przydatne gdy nie bylismy na komputerze i np chcemy przeczytac opisy

13. gdy zostaje odswiezone polaczenie z gg osoba ktora byla ostatnio (niedostepna/niewidoczna) o danej godzinie i miala status opisowy zostaje zmieniony czas w momecie polaczenia - mozna tego uniknac po przez zapamietanie ostatniego statusu opisowego

14. po dodaniu kontaktu z informacja o plci nie zostaje ona zapisana w sekcji wiecej
15. proponuje po dodaniu kontaktu aby dane zostaly automatycznie odswiezone a numer zostal zastapiony przez nick jesli istnieje lub imie

16. alarm w czasie urodzin/imienin miejsce na imieniny oczywisice trzeba by bylo dodac

17. enter otwiera okno rozmowy podczas zmiany nazwy kontaktu 105/106 - nadal!

18. czyszczenie listy ignorownych! - po kilku resetach lista zostaje wyczyszczona! (gg) 105/106

co najciekawsze robilem z 4 restarty i nic bylo OK potem sprawdzielm za jakis czas i juz lista ignorowantch byla wyczyszczona nie wiem jak i kiedy to sie dzieje
a moze to ma zwiazek z odsiezaniem? listy kontaktow ktore w jabberze nie dziala narazie za dobrze

19. nie zapisuje sie nowa nazwa kontaktu - zmienilem nazwe kontaktu i po restarcie mialem stara nazwe - kontakt jabbera ( w nowej wersji 105 chyba dziala juz OK)

20a,b. wolne wylaczanie sie konnekta i podczas braku polaczenia z siecia konnekt nie wylacza sie (gdy ikona gg miga - NIE gdy sie nie moze polaczyc) 105-106

21a,b. dwie propozycje do umieszczania okna konnekta w narozniku:

a). ala (winamp o ktorej juz wspomnialem kiedys) winamp sam przypina sie do pozostalych czesci programu jak i do krawedzi ekranu jest to zrobione w odstepie 10 pixeli IMHO bardzo dobre rozwiazanie pozwala na latwe i dokladne ustawienie okien tam gdize tego chcemy bez zadnego dorownywywania

cool.gif. lekie zmodyfikowanie opcji dokowania okna gdyz jesli chce osiagnac efekt zwyklego dokowania i pozostawienie g. okna konnekta na wiezku ono znika jednak po wylaczeniu opcji "Ukrywaj gdy okno jest nieaktywne" konnekt tworzy swego rodzaju panel znany z np windowsa Longhorn i po zmimimalizowaniu do ikonki przesowa caly pulpit w prawo
chcialem taka mozliwosc dokowania ktora pozostawia konnekta na wiezchu bez zadnego efektu panela (do tej pory recznie sobie rozciagalem)

(sprostowanie smile.gif opcje o ktorych pisalem wyzej nie dzialaja dobrze nazwal bym to wrecz ze swiroja smile.gif raz dziala tak raz tak raz sam moge po zadokowaniu pociagnac i sie rozciagnie do rogow a raz
wszystko zalezy od kolejnosci ustawienia tych opcji prosze o poprawe calego systemu przypinania wiem ze wielu z was napisze mi wszystko dziala dobrze bo tak jest prawda moze dzialac dobrze jednak jesli posiedzicie troche nad tym to sami zobaczycie ze cos tam jest nie tak)

sorry za przyczepienie sie do mniej istotnych bledow

K.notify

22. opcja "Pokazuj status opisowy podczas łączenia do sieci" nie dziala - zawsze wlaczona
(gdy mam ponad 100 kontaktow moje okno powiadomienia wychodzi do gory po za ekran biggrin.gif co powoduje obciazenie procesora przy niektorych stylach
23. mozliwosc ignorowania grup - bo co nas np obchodzi ze transport jest online


K.Style

24. w podgladzie mozna wlaczyc przezroczystosc tak aby bylo widac ikony bez rozowego
25. poprawienie dzialania przeladowania ikon, kolorow itp


k.Jabber

26. dodanie rozpoznawania dla transportu agetow, pogody, maili itp


prosze tylko o jedno poinformowanie mnie ktore propozycje/porawki bledow beda uwzglednione a ktore nie lub ewentualnie pozniej

ps. nie chcialem tworzyc 2 tematu bo tego chyba nie lubicie smile.gif

pozdrawiam MEK
bakerss
ad12: wtyczka kStatus smile.gif
ad17: a tak ma nie być?
ad20: potwierdzam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.