Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Tlen in Konnekt (Tlen w konnekcie)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Stron: 1, 2
MaG
Z powodu ostatnich problemów GG, czy dałoby się zrobić by w KONNEKCIE był także TLEN? I żeby była możliwość łączenia się z GG z servera którym z gg łączy się tlen.
gilek
poszukaj, poczytaj a wszystkiego się dowiesz. a ten serwer gadu-gadu z którego korzysta tlen to jest bodajże transport, coś jak jabber
Simplex
Przeciez nie ma osobnego serwera G-G z ktorym laczy sie tlen! Co to za absurd?
Tlen laczy sie tym samym serwerem co natywny klient GG, i Konnekt.
Wiec jak padnie gg, to w tlenie tez nie bedzie dzialac. Za to bedzie dzialac tlen (chyba ze tez padnie).
W momencie powstania kJabbera ostatnia rzecza ktora powstrzymuje mnie przed przejsciem na konnekt wo wlasnie brak supportu dla Tlena. A ja mam tam duzo znajmych, bo to jest wcale nieglupi komunikator, zwlaszcza w porownaniu z GG (z konnektem nie porownuje, bo wiadomo co lepsze wink.gif )
Harvester_of_Chaos
A nie wiecie moze jak bardzo zaawansowane sa prace nad dodaniem obslugi tlena do konnekta? Pozdr
Aule
Spytaj hao tongue.gif On może coś na ten temat wiedzieć.
Olórin
czytajcie FAQ.....
http://www.konnekt.info/kweb/open.php?inc=faq
Aule
Ty, gdzie jest tam coś o tlenie?
Harvester_of_Chaos
No to czekam na ten "rzut beretem" ... Mam nadzieje ze berety szybko lataja :)Pozdr
misia
prawde powiedziawszy ja tez czekam z wytchnieniem na ten beret, juz przeboleje predzej brak opisow pod kontaktami, ale ten tlen......, zeby konnekt byl "spelnieniem marzen" brakuje mi w nim wlasnie min tego ktlena i kicq (jako osobny plugin)
Puma
ja chcę tlenu, duszę się biggrin.gif
piotr.ek
To ja sie tylko podpisze... czekamy! wink.gif
Aule
Me too!! :wink:
Bora
kolejna osoba czyli Ja
foxtwo
nie bede sam... me2 biggrin.gif
Davka
Ja też czekam biggrin.gif
cRoMo
"ja tez", "i ja tez"....
Koncert zyczen? Zaraz poleca posty kolejnych "chetnych"...
gilek
jeszcze kJabber nie jest skończony, a ci już proszą o obsługe tlena... :x
Aule
Forum jest po to, żeby wyrazić swoje zdanie. :roll: Więc wyrażają. Ja bym wolał Jabera dokończonego zamiast Tlen'a biggrin.gif
piotr.ek
QUOTE(gilek)
jeszcze kJabber nie jest skończony, a ci już proszą o obsługe tlena... :x

Nie 'juz', tylko nadal/ciagle/wciaz... proponuje przejrzec archiwum i zlosc w kieszen schowac.
gilek
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(gilek)
jeszcze kJabber nie jest skończony, a ci już proszą o obsługe tlena... :x

Nie 'juz', tylko nadal/ciagle/wciaz... proponuje przejrzec archiwum i zlosc w kieszen schowac.

chodzi mi o to, że nie ma nadal rejestrowania transportów, itp., itd...
QUOTE(pz16)
Ja bym wolał Jabera dokończonego zamiast Tlen'a  biggrin.gif
też myśle, że lepszy pełny jabber niż jabber i tlen jako niepełne protokoły...
piotr.ek
No to ja sie nie zgodze, bo jabber (niewazne - pelny czy nie) jak zdechnie, to razem z transportami. Niepelna wtyka tlenowa dawalaby kolejna szanse kontaktu ze swiatem zewnetrznym... byle tylko gadac sie dalo, a na 'dzien dobry' nic do szczescia wiecej nie potrzeba tongue.gif
Aule
Jak zdechnie? Jabber ma tyle serverów, że raczej mało prawdopodobne, że szybko zdechnie całkowicie, tzn. powieszą sie wszystkie servery. laugh.gif
torn
QUOTE(pz16)
Jak zdechnie? Jabber ma tyle serverów, że raczej mało prawdopodobne, że szybko zdechnie całkowicie, tzn. powieszą sie wszystkie servery. :lol:
A jak zdechnie ten na którym masz konto? :P
foxtwo
QUOTE(piotr.ek)
Niepelna wtyka tlenowa dawalaby kolejna szanse kontaktu ze swiatem zewnetrznym... byle tylko gadac sie dalo, a na 'dzien dobry' nic do szczescia wiecej nie potrzeba tongue.gif

Popieram w 100% smile.gif
QUOTE
No to ja sie nie zgodze, bo jabber (niewazne - pelny czy nie) jak zdechnie, to razem z transportami.

nierealne - zeby "zdechl"... 8)

Ps: Cos hao sie dawno nie odzywal... zyje w ogole :?: ohmy.gif
Sahasrara
Doh, ja tylko przypomnę że jak Kaworu dopracuje swoją "Żabę" to na to samo (prawie) wyjdzie. Odbyłem nawet próbną wymianę wiadomości (bo rozmową się tego nazwać nie da) między k.jabberem a Żabą. smile.gif Co prawda bez polskich liter, bez autoryzacji, i z plusami zamiast spacji - ale to zawsze coś. Słyszałem że nowsza wersja już wyszła.
piotr.ek
QUOTE(torn)
A jak zdechnie ten na którym masz konto? tongue.gif

No i wlasnie o to mi chodzilo.
hao
Potwierdzam, że żyję wink.gif
Aule
tongue.gif Mam na 3 serverach, więc raczej mao prawdopodobne że wszystkie 3 sie wykoleją.
SandmmaN
QUOTE(pz16)
tongue.gif Mam na 3 serverach, więc raczej mao prawdopodobne że wszystkie 3 sie wykoleją.

Faktycznie - mało to prawdopodobne, ale czy konto na kazdym z tych serwerow masz autoryzowane u wszystkich ze swojego rostera? Pozatym rownolegla obsluga kilku kont - zmiany w kontaktach, konfiguracja transportow, itp. na wtyczce kJabber w obecnej fazie rozwoju jest raczej karkołomne, a przy pomocy innego klienta poprostu uciążliwe.
A nie ma co ukrywać ze serwery jabbera też mają nieraz swoje problemy - sam ostatnio przesiadlem się z chrome.pl na jabberpl.org bo byłem już znużony kilkudniowymi problemami z tym serwerem.
(To byl taki maly OT bo do tlena mam stosunek neutralny tongue.gif)
Aule
Mam wszystkich autoryzowanych. A zmiana hosta o tylko kilka kliknięć. biggrin.gif
T>>Tlen by sie przydał.
mlodass
kurcze kiedy ten tlen bedzie w konnekcie bo jzu sie doczekac nie moge :evil: Ostatnio z nerwow przesiadlem sie na tlena, mysle ze nie na długo , ale hao sprobuj troche szybciej z tym tlenem kminić wink.gif
^BerZerK^
a plugin do mirandy moze cos pomoc? jak tam napisali obsluge tylu roznych sieci..
case
QUOTE(^BerZerK^)
a plugin do mirandy moze cos pomoc? jak tam napisali obsluge tylu roznych sieci..

juz dalismy na forum taki pomysl, nawet namiar na tworce...
pamo
Ja już też nie mogę się doczekać wtyczki Tlen dla Konnekta... i osobiście wydaje mi się, że będzie ona popularniejsza od Jabbera, z którego korzysta przecież niewiele osób.
case
QUOTE(pamo)
Ja już też nie mogę się doczekać wtyczki Tlen dla Konnekta... i osobiście wydaje mi się, że będzie ona popularniejsza od Jabbera, z którego korzysta przecież niewiele osób.

no, na pewno. ludzie tak juz jakos maja [pewnie to przez reklame], ze jesli GG nie dziala, automatycznie na jezyk cisnie sie tlen i raczej ciezko bedzie to zmienic, tak mi sie wydaje :?
czy to dobrze, czy zle to trudno powiedziec. mi oryginalny klient Tlenu nie do konca pasuje, ale zyskuje ciagle nowych user'ow i jabber'owi ciezko bylo by go dogonic jesli chodzi o ich liczbe [w Polsce oczywiscie], biorac pod uwage, ze 9 na 10 osob [albo 9 i pol osoby tongue.gif] nie ma pojecia co to jabber [myslac, ze to pokarm dla rybek laugh.gif]
tak wiec wtyka moze ucieszyc spora liczbe osob...
hao
Czekam z tym do wyjścia nowego libtlena
^BerZerK^
ooo no to super :-) wtedy nie bedzie trzeba niczego innego uzywac smile.gif - jest gg, jest miasto plusa i bedzie tlen smile.gif
Puma
Tlen w K biggrin.gif
bakerss
omg k.Tlen moje marzenia do spraw K zaczynają sie spełniać tongue.gif
case
QUOTE(bakerss)
omg k.Tlen moje marzenia do spraw K zaczynają sie spełniać tongue.gif

nie ukrywam - bylo by ciekawie 8)
pamo
QUOTE(^BerZerK^)
ooo no to super :-) wtedy nie bedzie trzeba niczego innego uzywac :) - jest gg, jest miasto plusa i bedzie tlen :)


Miasto Plusa ? hmm... chyba przeoczylem jakas wtyczke... o co chodzi z tym miastem plusa w konnekcie ?
Aule
ehhhh. Pamo, coś chyba żadko forum czytałeś ostatnio. Nie nowa wtyczka, tylko nowy skrypt do sms.sll :roll:
pamo
QUOTE(pz16)
ehhhh. Pamo, coś chyba żadko forum czytałeś ostatnio. Nie nowa wtyczka, tylko nowy skrypt do sms.sll :roll:


Przyznaje, ze ostatnio mialo mialem czasu na to, ale teraz chyba nadrobie, bo smsy z miasta plusa przez konnekta to dla mnie dobra opcja ; )
UNK
pamo chyba pomyliles topici, tutaj mowi sie o tlenie a nie miescie plusa tongue.gif;d
niki
QUOTE(hao)
Czekam z tym do wyjścia nowego libtlena

no wyszedl dzis nowym libtlen http://libtlen.eu.org/snapshots/libtlen2-20040301.tar.gz smile.gif
moze sie niedlugo doczekamy K.Tlen`a :oops:
^BerZerK^
no chyba to k.cos na co czekamy to nie jest ;-)
Miejmy nadzieje, ze Hao nie zartowal biggrin.gif..bo ja na to bardzo czekam.. wink.gif
piotr.ek
Wtyka tlenowa bylaby jak znalazl, ale nie na takim poziomie rozwoju, jak kJabber... tongue.gif (rozwoj tego ostatniego, mam nadzieje, czeka na ta nowa, przelomowa, wersje K)
Bora
Dziś soebie przeglądałem forum jabber'a i znalazłem info że tlen jest tak naprawde modyfikacją jabbera.
Nawet kiedyś była możliwość zalogowania sie na tlen za pomoca np PSi.
W związku z tym czy jest jakaś szansa na wtyczke do tlanu??
Podejrzewam że żel jeżeli ktoś dostałby od Hao zródła jabbera mógłby zmodyfiować jabbera do obsługi tlenu jednocześnie nie odciągając Hao od pracy nad jabberem.

Update.
Jednak ten temat był już kiedyś omawiany:
http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=316
Odgrzebanie go mże coś da.
iSiEk
A tak że pozwlole sobie zapytać, to czy nie lepiej było by zrobić i rozwijać wtyczke Tlena (badz Tlenu, bo nie wiem jak jest poprawnie), niż tego Jabbera. Szczerze mówiac nie znam nikogo kto by miał Jabbera a Tlen niektórzy mają, Ja wiem ze Hao ma bardzooo dużo roboty ale obiecał :roll:

A druga sprawa, już nie chciałem zakłądać Topica nowego, co sadzicie o wywiadzie z Fotynem z www.gg3d.com ? Powiedział ze zablokuje dostep do GG z innych komunikatorów. Troszke szkoda by było stracić K bo sie już przyzwyczaiłem i nie umiem go zmienic na nic innego!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.