Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SKyPE !
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Stron: 1, 2
Hi mam takie małe pytanie do ludzi piszących wtyczki ;] czy niedało by sie zrobić wtyczki która by obsługiwała SKYPE ?

Wtyczka wyposarzona w kilka opicji, a w szczególności w rozmowy głosowe.
drivex
QUOTE(arct!c)
Hi mam takie małe pytanie do ludzi piszących wtyczki ;] czy niedało by sie zrobić wtyczki która by obsługiwała SKYPE ?

Wtyczka wyposarzona w kilka opicji, a w szczególności w rozmowy głosowe.


a powiedz mi po kij to do konnekta ? co by to obslugiwalo ? lepiej juz mozna by bylo jakos rozmowy glosowe wprowadzic ale obsluge skajpa ??? :| bez sensu moim zdaniem
sleesh
Arct!c idz do szkoly myslenia czy cos bo naprawde mnie zalamujesz... masz krok po kroku napisane jak naprawic ta historie - nieumiesz , ehh. Daj sobie spokoj z cs'em bo on cie odmozdza a grac i tak nie umiesz tongue.gif

PS:: Rozmowy glosowe w Skype rzeczywiscie sa genialne. Jezeli ktos napisal by wtyczke do rozmow glosowych na podstawie Skype'a to by bylo cos.

PS2: Na to Tropico 2 odemnie to musisz zapracowac :PPP
sleesh po 1 umyj sie laugh.gif
po 2 tropico sie ściągne :]
po 3 masz racje z tym SKyPE ;]
sleesh
Ad1 - wlasnie wyszedlem z kapieli :PPP
Ad2 - GL tongue.gif
Ad3 - wiem , ja zawsze mam racje :PPP
zapomniałem dodać że w cs-a do 0 cię jade i mam muzg większy od ciebie :] ty masz wielkosci ziarnka piasq :]
sleesh
Zalezy jak mam dzien, ale do 0 nie pojedziesz mnie, az tak zle ze mna nie jest. Wiesz w przeciwienstwie do ciebie CS to nie moje zycie. Ja gram 2 razy wtygodniu zazwyczaj po godzine-dwie. A ty? tongue.gif A co do drogiego to zgadzam sie z toba. Ty masz wiekszy odemnie "muzg". Ja tam mam mozg ale nic, zreszta i tak nie wazna jest wielkosc ale jakosc :PPP
case
robicie chyba "lekki" off-topic... moze odwiedzcie Hyde Park, albo lepiej jakis chat :wink:
drivex
QUOTE(case)
robicie chyba \"lekki\" off-topic... moze odwiedzcie Hyde Park, albo lepiej jakis chat  :wink:

na kLANa !!
sleesh
Fakt biggrin.gif
Ponioslo mnie =] Jak wroce z obiadu to badz na jabberze arct!c, tam sie powyzywamy =] A teraz juz niech kazdy pisze tylko o tej "wtyczce".

DX: Nie mozemy na kLana sad.gif Nasz provider wylaczyl cos w sieci, dzieki czemu nie mamy otoczenia sieciowego, czyli kLan tez nie dziala ;(
lucjusz
A mozeby tak uzyc SZUKANIA
http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=...highlight=skype
sleesh
Mozna by, ale tamten temat nie zostal zakonczony. Hao tylko wypowiedzial jedna kwestie zwiazana z TYM tematem
QUOTE
Byłoby idealne jako wtyczka tongue.gif
i na tym sie skonczylo...
Piett
QUOTE(sleesh)
Mozna by, ale tamten temat nie zostal zakonczony. Hao tylko wypowiedzial jedna kwestie zwiazana z TYM tematem
QUOTE
Byłoby idealne jako wtyczka tongue.gif
i na tym sie skonczylo...


Fajnie by bylo zrobić obsługe rozmow glosowych, ale po co do Skype'a? ;]
Myśle że to by bylo ciężkie w realizacji tym bardziej ze on jest jeszcze w wersji beta i jeszcze pewnie cos beda zmieniać.
Pozatym, raczej malo kto z niego korzysta jako "Primary IM" smile.gif

Jak juz jesteśmy na takim etapie propozycji to moze od razu zintegrujemy Konnekta ze strona starwars.com :mrgreen:
joke tongue.gif
sleesh
W tej chwili najlepsze bylo by wprowadzenie rozmow glosowych z uzytkownikami gg, apomiedzy k.userami zeby bylo to rozwiazane jak w Skype - nie ma problemu z NATem i jakosc dzwieku jest rewelacyjna.
Olórin
Mi się pomysł rozmów gł. z GG nie podoba, lepiej zrobić rozmowy wykorzystujące sieć skype a gg olać. Dlaczego? bo poco robić jedną rzecz na 2 sposoby, jakość rozmów głosowych w gg nie jest cudowna w porównaniu do skype. Ale to na deser, teraz są ważniejsze rzeczy do zrobienia biggrin.gif
drivex
QUOTE(Olórin)
Mi się pomysł rozmów gł. z GG nie podoba, lepiej zrobić rozmowy wykorzystujące sieć skype a gg olać. Dlaczego? bo poco robić jedną rzecz na 2 sposoby, jakość rozmów głosowych w gg nie jest cudowna w porównaniu do skype. Ale to na deser, teraz są ważniejsze rzeczy do zrobienia biggrin.gif


owszem mozna zrobic wtyke obslugujaca siec skajpa ALE tylko pod warunkiem ze wszystko inne bedzie skonczone ja uwazam ze to jest maly dodatek do komunikatora i narazie nie jest tak bardzo potrzebne
dobry jest ten pomysl bo jest moj biggrin.gif co do jakosci to jest poprostu wypas... w porownaniu z rozmowami w tlenie i gg, niewspomne o tym ze nie ze wszytkimi mozna gadac przez w/w komunikatory.
Bora
odświerze temat i przypomne o skype API.
miranda już obsługuje skype teraz czas na nas tongue.gif
no najwyzszy czas, chociaz ja i tak nie bede rozmawial przez majka smile.gif ale podejrzewam ze przybedzie wielu k.userow smile.gif
lorentz
QUOTE
wtyczka pozwala jedynie na czesciowe sterowanie aplikacja Skype, ktora musi byc w tym samym czasie uruchomiona.


Więc pisanie takiej wtyczki nie ma większego sensu bynajmniej teraz, kiedy jest wymagane uruchomienie w tle aplikacji tylko po to, aby sterować nią z innego komunikatora tak jak to odbywa się w Mirandzie, no chyba, że któryś z wtyczko pisarzy napisałby wtyczkę, która nie wymagała by w ogóle uruchomiania Skype'a :wink:
Bora
http://www.skype.com/community/devzone/doc.html
tutaj troche info gdyby ktos szukał.
Wykrywanie czy ktoś jest online jest możliwe bez odpalania skype.
jakros
Nie tylko na to pozwala SkypeAPI wink.gif Szkoda tylko, że jednak Skype nie ma stać się publicznym protokołem... Choć autorzy są otwarci na pewne propozycje. Oto fragment dyskusji na developerskim forum Skype
QUOTE
taavet
Skype Staff

There is no plan to make the Skype protocol public, but with the API available there is really no need for that. Let us know if you see things missing from the API and we will be adding these as we go (I cannot promise we add everything tomorrow, but slowly we are getting there).

Tak więc może coś z tego będzie...wink.gif

P.S. http://forum.skype.com/bb/viewtopic.php?p=49894

--
pozdrawiam, jakros
PoGoWieC
Mi osobiscie przydal by sie protokol skypa w Konnekcie
Zreszta wielu posiadaczom K. tez

PS. Padu-Padu sie do tego nie nadaje :wink:
canoe
nawet nie tylko dla tych rozmow glosowych...
ja mam taki przypadek ze w pracy moge korzystac tylko ze skype'a (gg mamy zakazane z widzimisie szefa.. pewnie dlatego ze wiekszosc ludzi ma kontakty na gg .. a skype'a ma zainstalowanego cala firma .. oczywiscie ja i bliska mi osoba korzystamy z konnekta (gg).. nie chcemy w domku instalowac dodatkowo tego paskudztwa Skype'a .. na pewno wygodne byloby korzystanie z wtyczki - bo chyba to jest idea programu konnekt ze mozna miec wszystko w jednym?? jestem ZA!
moskit2
Ja uważam że wtyczka skype jest bardzo potrzebna i powiekszylaby grupe K.userow!
P.S. A mógłbym wiedziec co jest takiego super waznego teraz do zrobienia ze skypa napewno nikt teraz nie ruszy :-p tak z ciekawosci:)
Zakrn
Teraz najważniejsza jest nowa wersja samego Konnekta - 0.7 oraz dostosowanie do niej istniejących już wtyczek. Może za pół roku skype będzie...
Olórin
Protokół skype nie zostanie opublikowany - tak zapowiedzieli autorzy programu,a coś takiego jak ma miranda (skype w mirandzie, a i tak skype musi byc włączone) to moim zdaniem strata czasu....
Lukas77
Nowy Skype 1.1 wer. Beta
Download

Podoba mi się sposób wyświetlania listy kontaktów, po kliknięciu pojawia się mały Skype'owy avatarek... myślę że taka opcja byłaby fajna w konnekcie. Pomijam obsługę protokołu w Konnekcie bo to byłoby za piękne :mrgreen:

Edit: A słyszeliście o programie Babble? Rozmowy na tel. stacjonarny z Polską za free przez 1h dziennie, to samo ze stanami zjednoczonymi. Nie miałem jescze okazji testować, ale na cdrinfo.pl w niusach czytałem że działa...
Olórin
Ta beta u mnie nie działa
MrMacphisto
QUOTE(Lukas77)
Edit: A słyszeliście o programie Babble?  Rozmowy na tel. stacjonarny z Polską za free przez 1h dziennie, to samo ze stanami zjednoczonymi. Nie miałem jescze okazji testować, ale na cdrinfo.pl w niusach czytałem że działa...


Potwierdzam działa... biggrin.gif
mleko
no fakt nowy Skype jest fajowy smile.gif

Załączniki

m4t3k
QUOTE(Lukas77)
Edit: A słyszeliście o programie Babble?  Rozmowy na tel. stacjonarny z Polską za free przez 1h dziennie, to samo ze stanami zjednoczonymi. Nie miałem jescze okazji testować, ale na cdrinfo.pl w niusach czytałem że działa...

Działa. Jest jakieś ograniczenie do 1h dziennie? Nie wiedziałem.
mozecie podac numer kierunkowy do polski, lub jak wy wpisujecie smile.gif
Olórin
Ktoś na w.i podał taki format :
0048xxyyyyyyy Gdzie xx to numer kierunkowy, a yyyyyyy to numer abonenta
StRuGi
Co jak co, ale jakosc polaczenia jest mierna.
CODE
Call failed, please check the number and try again


Wyskakuje gdy wpisze numer "
CODE
004844XXXXXXX
" :/
dulek000
QUOTE(arct!c)
CODE
Call failed, please check the number and try again


Wyskakuje gdy wpisze numer \"
CODE
004844XXXXXXX
\" :/


Raz działa, raz nie smile.gif Pewnie mają takie pady, jak GG smile.gif
Olórin
Sądze że mają ograniczoną liczbę lini (jednoczesnych połączeń). Trzeba będzie sie tym pobawić kiedyś smile.gif
foxtwo
QUOTE
Rejestracja i instalacja:
1. Zakładamy konto:
http://www.babble.net/portal/register.php
a jakby ktoś nie zauważył linka dalej to tu:
http://www.babble.net/portal/register.php?action=Next

Adres e-mail trzeba podać prawdziwy, bo na niego przyjdzie mail z linkiem aktywującym konto.
W polu Promotional Code nic nie trzeba wpisywać.
2. Po założeniu konta trzeba ściągnąć:
http://bruce.bon.net/portal/download/PDTPhoneDrivers.zip
http://www.babble.net/portal/download/download.php


Linki znajdują się też na samym dole na tej stronie:
http://www.babble.net/portal/store/store.php

3. Pierwszy plik trzeba wypakować do jakiegoś katalogu i uruchomić setup.exe.
Potem instalujemy program.


Aby zadzwonić na stacjonarne do Polski wpisujecie:
0048xxyyyyyyy
xx - nr kierunkowy
yyyyyyy - nr telefonu stacjonarnego
m4t3k
Jak wpisze np. +4871373635 to mi to zamienia na 004871373635 więc raczej nie ma różnicy.
Lukas77
Jakość połączenia jest taka jak przy rozmowie przez telefon, przecież 2 osoba siedzi na telefonie ;-) Ale przede wszystkim nie rwie połłączeń a to duuuży "+" - przecież nie będziemy przez to słuchać muzyki :-)

Jeśli jest komunikat o błędzie próbujcie co chwilę się połączyć... zwykle za 10 - 20 razem się udaje :-)
O dziwo do USA za każdym razem można się dodzwonić...
powiem tylko ze jak dzwonie do mojego wojewodztwa ( łódzkie , 44 kierunkwy ) to za 5-8 razem sie laczy, gdy dzwonie np: do wawy to za pierwszym razem wink.gif
m4t3k
Może Warszawa ma lepsze połączenia z Wielką Brytanią niż twoje województwo :>


http://www.babble.net/portal/support/s-pri....php?show=zones

Ojej ohmy.gif strona się zmieniła ohmy.gif

QUOTE(http://www.babble.net/portal/index.php)
2- Go Babble and buy credits as you go to make calls to telephone numbers around the world at substantially lower rates than typical phone services. Calls from as little as 1p per minute. You simply top-up your account online using your credit card but  remember that  calls to any Babble user as well as [color=green]all Zone 1 destinations will remain FREE[/shadow].

Ciekawe, bo na liście wyświetlane jest, że do Zone 1 płaci się 1 funta.
czyli platne bedzie? : >
dulek000
QUOTE(arct!c)
czyli platne bedzie? : >


Jeszcze dzisiaj dzwoniłem wink.gif
Lukas77
Słyszałem że za free będzie do końca roku... ale od kogoś więc nie wiem czy to prawda sad.gif
OT: znacie jakies inne programy do dzownienia za free? ( dzialajace aktualnie )
m4t3k
http://www.uni-voice.it/

nie sprawdzałem
swap
jest jeszcze wwtelcophone 30min za friko.

ps. mam z nim problem: wygadalem to 30min i zalozylem nowe konto i nie chce mi dzwonic :/
sal_er
http://www.freeworlddialup.com/support/software_downloads --> tu jest jeszcze jeden operator do dzwonienia za free, ale nie sprawdzony (przeze mnie).

Poza tym z tym babblem to różnie jest... Czasami można się połączyć, czasami nie, czasami połączenie jest zrywane, innym razem jest ok, czasami jakość jest beznadziejna (obie strony słyszą głównie trzaski), a innymi czasy jakoś przewyższa skype'a... Tylko od strony dzwoniącego przeważnie jest pogłos (słyszymy się z opóźnieniem, ca. 1-2sec).

Ja już ponad godzinę wydzwoniłem, nic za to nie płacąc.

Nie słyszałem też o żadnych ograniczeniach czasowych czy też o planowanym wprowadzeniu opłat

PS. A zna ktoś operatora, dzięki któremu możnaby dzwonić za free na komórki?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.