Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyszła Sto-dziewiątka!
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
Stron: 1, 2
hao
Tradycyjnie - to jeszcze nie ta niespodzianka smile.gif Raczej wióry które się wokół niej sypią smile.gif

Nowości na kUpdate możecie teraz sprawdzać na kWebowym changelogu:

http://konnekt.info/changelog.php

Najciekawsze chyba są:

kJabber - TESTOWA, nie sprawdzana (!) możliwość obsługi kilku kont. Wystarczy zrobić kopię wtyczki pod inną nazwą... Teoretycznie dozwolone do 10 kopii...

oraz

Interfejs - rozszerzone możliwości formatowania kontrolki opisowej w kofniguracji. W efekcie - inaczej formatowane podsumowanie kontaktu (i kilka innych informacji)

Choć podobno z drugim już pojawiają się problemy sad.gif
lucjusz
Hehe. Wszyscy czekają na niespodziankę a tutaj tylko jakieś drobnostki smile.gif Ale dobre i to przynajmniej wiemy, że coś się dzieje. Tak trzymac! I niech ta niespodzianka szybko wychodzi smile.gif

UPDATE: Drugie konto jabberowe działa chyba - tzn. udało mi się zalogować na 2 konta na raz. Przesylania wiadomości jeszcze nie testowałem.
P.S. Na początku nie mogłem znaleźć miejsca do wpisania danych dla drugiego konta ale może to wina późnej pory smile.gif
Olórin
Przesyłanie wiadomości działa, widzę że kjabber zmienia wtedy swój net np na 177....z jakiego zakresu są to wartości? bo bym wrzucił zmiane na kopiach do zmieniacza... I mała proźba, aby dla kopi nie pisał Jabber-1 tylko może nazwę zmienionego dll'a ? nazwałem sobie dll'a JabberPL a tu nic...

Duży bug, w kopi kjabbera nie ma menu autoryzacji :/
eubie
Jak dla mnie te zmiany sa zbyt malym powodem zeby wypuszczac nowa wersje smile.gif
case
QUOTE(hao)
kJabber - TESTOWA, nie sprawdzana (!) możliwość obsługi kilku kont. Wystarczy zrobić kopię wtyczki pod inną nazwą... Teoretycznie dozwolone do 10 kopii...

albo nie widze, albo nie ma obslugi subskrybcji na n-tych kontach... reszta chyba w pozadku biggrin.gif
hao
QUOTE
Jak dla mnie te zmiany sa zbyt malym powodem zeby wypuszczac nowa wersje


Właśnie dlatego robię teraz nowszy kUpdate... Będzie można wybrać dwie opcje - (albo raczej wpisać jeden z dwóch linków) zwykłą, gdzie wchodzą tylko nowe dodatki i rzeczy, które są już sprawdzone i idą do paczek i wersję dev, czyli taką jak te teraz - co zrobię coś w miarę stabilnego - daję do testowania... Wygodniej się wtedy naprawia błędy...
MiLKA
QUOTE(Olórin)
Przesyłanie wiadomości działa, widzę że kjabber zmienia wtedy swój net np na 177....z jakiego zakresu są to wartości? bo bym wrzucił zmiane na kopiach do zmieniacza... I mała proźba, aby dla kopi nie pisał Jabber-1 tylko może nazwę zmienionego dll'a ? nazwałem sobie dll'a JabberPL a tu nic...


proponuje dodać pole identyfikujące tak jak to jest w PSI, np. w grupie Konto na samej gorze: 'nazwa profilu' czy cos takiego

QUOTE(Olórin)
Duży bug, w kopi kjabbera nie ma menu autoryzacji :/

zgadza sie sad.gif
hao
To rozwiązanie raczej tymczasowe, więc nie ma co się emocjonować biggrin.gif

Na kU jest poprawka - nazwa konta jest nazwą pliku, działają subskrypcje i vCard...

Generalnie cały bajer powstał wczoraj w nocy w ok. 30 minut, + drugie tyle walki z różnymi błędami w bardzo starych i rzadko używanych częściach API smile.gif

Aha - kJabber zaczyna swoje dodatkowe sloty od 170 ... Ale powtarzam, że jest to rozwiązanie tymczasowe...
Sahasrara
Osobiście nie uważam żeby to były "drobnostki". Sam na razie nie będę ruszał obsługi wielu kont, ale przynajmniej będę mógł o tym napisać z dumą na http://beta.jabberpl.org/ wink.gif Nie zapomnijmy też o poprawkach.
Aule
Hehe. Niezapominajmy, że jak na razie(chyba0 tylko PSI ma obsłgę wielu kont. biggrin.gif
tas
QUOTE(pz16)
Hehe. Niezapominajmy, że jak na razie(chyba0 tylko PSI ma obsłgę wielu kont. biggrin.gif

Hmm... a Gaim? smile.gif Mayb' I'm wrong..
Aule
GAIM nie pozwala, chyba na otwarcie kilku kont na raz. Nie jestem tego pewny, bo korzystałem z niego ok rok temu, gdy korzystałem z linuxa 8)
Davka
Bardzo estetycznie formatowane teraz informacje o kontakcie. Podoba mi sie biggrin.gif

No i wole aby były częste update'y (nawet nie da konca przetestowane - dev)
Madej
QUOTE(Davka)
Bardzo estetycznie formatowane teraz informacje o kontakcie. Podoba mi sie  biggrin.gif
U mnie jakos nie za bardzo to nowe formatowanie wyglada... W podsumowaniu "gubi" znaki przejscia do nastepnej linii i calosc wyglada tak, jakby byla pisana w jednym ciagu... :?
drivex
QUOTE(Davka)
Bardzo estetycznie formatowane teraz informacje o kontakcie. Podoba mi sie  biggrin.gif

No i wole aby były częste update'y (nawet nie da konca przetestowane - dev)


a moge zmienic jakos formatowanie tego podsumowania ??
joystick
QUOTE(Madej)
U mnie jakos nie za bardzo to nowe formatowanie wyglada... W podsumowaniu \"gubi\" znaki przejscia do nastepnej linii i calosc wyglada tak, jakby byla pisana w jednym ciagu...  :?


Mam to samo... Da się coś z tym zrobić?
Sija
QUOTE(joystick)
QUOTE(Madej)
U mnie jakos nie za bardzo to nowe formatowanie wyglada... W podsumowaniu \"gubi\" znaki przejscia do nastepnej linii i calosc wyglada tak, jakby byla pisana w jednym ciagu...  :?


Mam to samo... Da się coś z tym zrobić?


to "przyapdlosc" najnowszej kontrolki richedit [/windows/system32/riched20.dll i /windows/system32/dllcache/riched20.dll]; oprocz gubienia znakow nowej linii wydaje jeszcze std. dzwiek windows powtorzony razy n
hao
Sija, możesz mi podesłać tą "wadliwą" wersję?
alberht
to nie dział propozycje, ale - hao czy mógłbyś dodawać newsy?? wielu użytkowników zagląda na stronę główną i miło by było, gdyby widzieli, że sporo się dzieje w projekcie - ch chwilę jakiś newsik o nowej wersji, wtyczce + link do forum oczywiście...
Peper
tam sa tylko newsy o oficjalnych wersjach
alberht
QUOTE(Peper)
tam sa tylko newsy o oficjalnych wersjach

ok, ale konnekt jest reklamowany jako dynamicznie rozwijającyt się komunikator, a ostatni news jest prawie sprzed miesiąca... więcej newsów nt konnekt pojawia się na wiadomosci.info, a na oficjalnej stronie ciiiiszaaaaa...
hao
Hmmmm, pomyślimy biggrin.gif
alberht
dzięki...biggrin.gif
cRoMo
A jak postep w usuwaniu bledu z kontrolka richedit? W tej chwili takze formatowanie opisow wtyczke w nowym kUpdate jest "zaklocone" wink.gif.
hao
to chyba bład w samym richedit... zwłaszcza w jego nowszej wersji...
drivex
QUOTE(hao)
to chyba bład w samym richedit... zwłaszcza w jego nowszej wersji...


ja proponuje powrot do starego richedita czy memo nie wiem co tam w c jest smile.gif ale starsze lepsze bylo wink.gif bo to sie rozwala i wyglada..... okropnie
Olórin
a mi dziala bez problemu (XP z Oficerem 2003), wersja riched20.dll 5.30.23.1211 smile.gif
hao
Olórin, podeślij mi tego DLL'ka
Olórin
Poszło smile.gif

BTW, taki mały hint odnośnie riched20.dll (mojego ;p, nie wiem jak inne): miałem 1 osobę z mailem wpisanym w formacie mailto:cos@gdzies.pl (chodzi o mailto) i w podsumowaniu mail był wyświetlony jako link (kliknąłem i wyskoczył thunderbird)
arkadyjczyk
Ja też tak mam. Może dodać do więcej aby dopisywał do emaila mailto:
drivex
QUOTE(Olórin)
a mi dziala bez problemu (XP z Oficerem 2003), wersja riched20.dll 5.30.23.1211 smile.gif


a ja mam kilka riched20.dll w systemie biggrin.gif kazda wersja inna od drugiej:P

Rich Text Edit Control, v5.0 - 5.50.30.2002
Rich Text Edit Control, v4.0 - 5.40.11.2210
Rich Text Edit Control, v3.0 - 5.30.23.1211

mam offica 2k3 plke i wina xp pro pl
Sija
po ostatnim update'cie Podsumowanie w Wiecej wyglada paskudnie [wszystko wysrodkowane, kiepsko sie czyta] ... bleh
Sahasrara
Może wyglądać dobrze, o ile ma się zapisane wszystkie informacje o kontakcie. Przy pustych polach robi się nieciekawie, sugerowałbym raczej powrót do poprzedniego rozwiązania...
Olórin
Duży bug
Otwórzcie sobie 2 okna "Więcej" tak żebyście widzieli naraz obydwa, i zmieniajcie rozmiar jednego w poziomie, richedit w 2 oknie też będzie zmieniał rozmiar....
arkadyjczyk
Ja mam taką propozycję, żeby zrobić wyrównanie w więcej/podsumowanie do lewej a nie środkowanie, bo tak to głupio wygląda, zwłaszcza jak jest tylko część danych wpisana.

Aha i u mnie tego buga Olórina.
drivex
QUOTE(Sija)
po ostatnim update'cie Podsumowanie w Wiecej wyglada paskudnie [wszystko wysrodkowane, kiepsko sie czyta] ... bleh


ja tez proponuje powrot do poprzedniego .. bylo dobrze a teraz jest okropnie ... hao prosze, zmien to :/ to jest nie dosc ze błe wiemy ze miales dobre intencje ale tym razem nie wyszło z resztą nie z Twojej winy....
piotr.ek
Heh, pomysl bardzo fajny, tylko troche sie rozlazi czasami smile.gif Moze by tak cos uporzadkowanego a'la excel - dwie kolumny. W lewej nazwy, czyli 'imie', 'wiek', 'siec' itd., a w prawej odpowiednie dane. Komorki lewej kolumny z troche jasniejszym wypelnieniem (wzgledem standardowego szarego), a z prawej... trzeba by zobaczyc, jak pasuje wink.gif Komorki oddzielone 1-2 pikselami (koloru standardowego szarego)... Gdyby takie cos dalo sie zrobic - bylby porzadek smile.gif
burcu
A ja mam problem z literką "ł" :wink: Kiedy sprawdzam dane w katalogu to wszystkie nazwy miast, imiona lub ksywy, które zawierają literkę "ł" zamiast niej mają jakiś krzak :x Nie wiem czy to tylko przypadłość mojego konnekta? Może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć...
hao
QUOTE
Ja mam taką propozycję, żeby zrobić wyrównanie w więcej/podsumowanie do lewej a nie środkowanie, bo tak to głupio wygląda, zwłaszcza jak jest tylko część danych wpisana.


Mhm, to nie ficzer to bug... Mam już dosyć tych P%$^%$#%^%ch richeditów ... Poprawiłem, żeby nie dzwonił na nowszych wersjach RE i wyświetlał poprawnie linijki ale jak widać tym razem musiało zwalić się coś innego... grrrr
Chyba nigdy nie zacznę znowu pisać tej niespodzianki
kox
QUOTE(Olórin)
a mi dziala bez problemu (XP z Oficerem 2003), wersja riched20.dll 5.30.23.1211 smile.gif

Ja miałem tą samą wersję i niestety bug występował. Doczytałem się gdzieś, że bug w wyświetlaniu niektórych znaków narodowych naprawiony został w wersji 4.0 biblioteki.
Zdobyłem więc dll'kę w wersji 5.40.11.2210 i faktycznie problem znika :!:
Olórin
Dawaj tego dll'a, albo namiary ;]
drivex
QUOTE(Olórin)
Dawaj tego dll'a, albo namiary ;]


ja mam wszystkie biggrin.gif jak ktos chce to na gadu
kox
OK. Wersja 4.0. W XP pojawia się problem z podmianą pliku chronionego przez system. Wystarczy jednak wrzucić go do katalogu z Konnektem a przy uruchamianiu będzie on znaleziony wcześniej niż ten z katalogu system32.

Apropos.. wie ktoś jak się podmienia takie chronione pliki?

PS. Jeśli naruszam jakieś licencje to proszę moderatorów o usunięcie tego posta.
Bora
wrzuciłen tego dll'a i faktycznie wygląda poprawnie.
Może w ramach kUpdate wrzucić go wszystkim do kartalogu z konnektem i będzie spokój ? smile.gif
Aule
A dlaczego u mnie wyświtla podsumowanie tylko do połowy??

Załączniki

cRoMo
QUOTE(kox)
Apropos.. wie ktoś jak się podmienia takie chronione pliki?

OT: Katalog System32\dllcache - usun zawartosc (jesli chcesz oczywiscie....). Nastepnie podmien plik, system wyswietli monit z informacja o podmianie pliku systemowego i zapytaniem co robic dalej. Tam klikasz, ze chcesz zostawic.
cRoMo
Nie chcialem tworzyc nowego postu w Supporcie, napisze wec tutaj. Po ostatniej aktualizacji podczas zamykania/wylogowania sie z systemu za kazdym razem pokazuje sie okno "Program Konnekt nie odpowiada, czekaj na jego zamkniecie albo zamknij recznie", czy jakos podobnie. Nastepuje odliczanie, po czym okienko pozostaje bez reakcji, dopki nie klikne "Zamknij". Wtedy wylacza/wylogowuje. Co wazne, gdy pojawia sie to okno ikony K w tray'u juz nie ma - wszystko wyglada tak, jakby Konnekt sie wylaczyl. Problem wystepuje na dwoch roznych Konnektach, w dwoch roznych profilach w systemie (profile systemowe, nie Konnektowe).
Olórin
Coś mi się wydaje że to ma związek z zawieszaniem przy kupdate.....
lucas_mcs
jak juz jestesmy troche off topic..
ja mam taki problem ze po kazdym update'cie przez kupdate konekt sie restartuje, ktransfer pokazuje mi co w stylu 'could not bind socket' i ani gg ani jabber sie nie laczy z siecią. musze kliknac prawym na trayu 'zamknij' i jescze odczekac dluzsza chwile zanim sie zamknie, potem uruchomic recznie. coprawda nie jest do uciazliwe dla mnie ale moze mozna to jakos naprawic? (zaznaczam ze mam przeforwardowane porty, ale wszytko jest ustawione poprawinie i autodetekcja wylączona)
cRoMo
Lucas - identyczny blad wczoraj zglaszalem hao, identyczna sytuacja, takze mam przekierowane porty.

Zaloze sie tez, ze bedziesz mial nastepujacy problem: jesli uzywasz profilow systemowych, jesli bedziesz chcial uruchomic drugiego Konnekta z innego profilu (konnekt.exe -> prawy klik myszy z podtrzymanym shiftem, "uruchom jako"), wyskoczy blad i krytyczny wyjatek. Problem zdiagnozowalem wspolnie z hao, winna jest wtyczka kTransfer. Wystarczy ja wykaczyc w jednym z profli i pojda obie instancje Konnekta (jedna uruchomiona w powyzszy sposob). Nie sprawdzalem jak wyglada sytuacja gdy chcemy uruchomic dwa profile Konnekta znajdujace sie w tym samym katalogu przy uzyciu parametru "-profile". Przypuszczam, ze podobnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.