Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: FaworKi
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
MiLKA
Nie bede owijal w bawelne, przez ostatnie pare dni nie tracilem czasu i w glowie jak i pozniej w visualu powstala nowa wtyczka. Jej celem jest szybkie (dla leniuchow) otwieranie ulubionych stron, plikow lub katalogow. Wtyczka przechodzi wlasnie ostatnie testy przed opublikowaniem, czyli juz naprawde niedlugo - kwestia dnia, moze dwoch.... ponizej screen

Załączniki

piotr.ek
Czekam z niecierpliwoscia! Widze, ze ikonke programu bierze pewnie samo - a bedzie mozna ikonke do linka do strony www przypisac?
drivex
QUOTE(MiLKA)
Nie bede owijal w bawelne, przez ostatnie pare dni nie tracilem czasu i w glowie jak i pozniej w visualu powstala nowa wtyczka. Jej celem jest szybkie (dla leniuchow) otwieranie ulubionych stron, plikow lub katalogow. Wtyczka przechodzi wlasnie ostatnie testy przed opublikowaniem, czyli juz naprawde niedlugo - kwestia dnia, moze dwoch.... ponizej screen


a ja skas mam bete smile.gif w sumie fajna biggrin.gif przyda sie tylko fajnie by bylo jakby pobieral z exeka np ikonke jakby sie oczywiscie chcialo smile.gif
MiLKA
QUOTE(piotr.ek)
Czekam z niecierpliwoscia! Widze, ze ikonke programu bierze pewnie samo - a bedzie mozna ikonke do linka do strony www przypisac?

ikonki narazie sa 3 na sztywno przypisane, pierwsza wersja (0.1) nie bedzie miala dodatkowego wyboru, ale takie cos planuje do wersji w przyszlosci. Ale poki co to po wydaniu FaworeK musze zrobic updajta KNotesa i skonczyc strone KPlugins.
piotr.ek
QUOTE(MiLKA)
ikonki narazie sa 3 na sztywno przypisane, pierwsza wersja (0.1) nie bedzie miala dodatkowego wyboru, ale takie cos planuje do wersji w przyszlosci. Ale poki co to po wydaniu FaworeK musze zrobic updajta KNotesa i skonczyc strone KPlugins.

Spox, generalnie fajnie by bylo, gdyby kiedys bral ikonke wlasnie z exe/dll (no i gdyby byla mozliwosc przegladu ikonek zaszytych w tych plikach) albo (dla linkow) z .ico smile.gif
Sahasrara
Zapowiada się świetnie, napewno się przyda. smile.gif
bakerss
gr8 :> już widze że bedzie mi sie podobać oj oj w ostatnich tygodniach tyle rzeczy powstaje do k że sie w głowie nie mieści wink.gif brawa dla wszystkich którzy to robią smile.gif
Bora
Wtyczka zapowiada sie wypasiona i czekam na nią z niecierpliwością
bakerss
A miało być dzisiaj wieczorem... ;( ja tu na deszczu, wilki jakieś, nie śpie żeby przetestować tą wtyke a tu zonk ;(
MiLKA
dla niektorych jeszcze wczesny wieczor wink.gif
dodalem jeszcze jednego ficzersa i go testuje, wiec poczekajcie troszke ;p
MiLKA
A wiec ficzers gotowy i moge wtyczke opublikować, tak więc poniżej info:

Wtyczka na dzień dzisiejszy potrafi dodać do listy kontaktów skrót internetowy, do pliku lub do katalogu. Dodaje sie i edytuje skróty poprzez nowe okienko 'Informacje o'. Podwójne kliknięcie na kontakt spowoduje uruchoimienie skrótu. Wiele we wtyczce zmieniać nie można więc tylko jedna opcja (plus fix, ale to zaraz) dzięki której możecie ustawić pozycje skrótów podczas sortowania kontaktów. Druga sprawa to IgnorFix - bardzo denerwowalo mnie zachowanie sie opcji Ignoruj (dziala praktycznie tylko z siecia GG i to dla jednego kontaktu naraz zaznaczonego) wiec pozwolilem sobie na zrobienie poprawki tego - ukrywanie tej pozycji (dopoki Hao tego nie zrobi :twisted: ), domyślnie jest to wyłączone - włączyć można w ustawieniach wtyczki.

http://kplugins.khrone.pl/releases/FaworKi/faworki.zip

zycze milego korzystania smile.gif
Bora
jestem naprawde pełen podziwu
działa wypas.
2 propozycje np zeby przy dodawaniu linku domyślnie była jego nazwa, podobnie przy katalogach i plikach.
Możliwość ustawienia domyślej grupy
Flind
program swetny. bardzo sie przydaje. gratuluje pomyslu

jedyna moja sygestja mogla by byc prozba o zmiane ikonek. moze sie czepiam lub mam tylko ja takie odczucie ale ta ikonka folderu w tym zimnym niebieskim kolorze kompletnie nie pasuje do reszty konnekta gdzie jak by nie bylo przy wszystkich innych ikonkach sa wykorzystywane cieple przyjemne barwy.
arkadyjczyk
A ja mam małą uwagę. Po wybraniu "Dodaj skrót" okienko dodawania mam zminimalizowane do paska zadań. Jedyne co mogę zrobić to dać maksymalizuj i wtedy coś dodać. Aha system Win98 i może to jest przyczyna, ale chyba nie powinno mieć to znaczenia.

Druga rzecz, ale tym razem na +. Link otwiera mi się w domyślnej przeglądarce. Może w kIEview mogłoby z tego skorzystać i nie trzebaby klikać prawym klawiszem.

Edit:
Jeszcze propozycja, aby długość wpisywanego adresu nie ograniczać do 50-kilku znaków. Nie mówię, że ma być 1000 ale 100 czy nawet 250 chyba by nie zaszkodziło. Czasmi potrzebuję wprowadzić link do konkretnej podstrony i to z parametrami.
misiuzeb
[quote=arkadyjczyk]A ja mam małą uwagę. Po wybraniu "Dodaj skrót" okienko dodawania mam zminimalizowane do paska zadań. Jedyne co mogę zrobić to dać maksymalizuj i wtedy coś dodać. Aha system Win98 i może to jest przyczyna, ale chyba nie powinno mieć to znaczenia.

pod ME też tak jest
MiLKA
Jest juz nowa wersja 0.1.0.7 a wniej:

* poprawka pod win98
* jak nie podasz jak ma byc wyswietlane to pobiera z adresu
* juz nie ma ograniczenia w podawaniu danych

adres ten sam co na gorze
MiLKA
QUOTE(misiuzeb)
QUOTE(arkadyjczyk)
A ja mam małą uwagę. Po wybraniu \"Dodaj skrót\" okienko dodawania mam zminimalizowane do paska zadań. Jedyne co mogę zrobić to dać maksymalizuj i wtedy coś dodać. Aha system Win98 i może to jest przyczyna, ale chyba nie powinno mieć to znaczenia.


pod ME też tak jest

poprawione juz jest, pobierz nowa wersje, jak dalej nie bedzie dzialac to pobierz to http://kplugins.khrone.pl/releases/FaworKi/poprawka.zip i zaimportuj rozpakowanego xmla do EX-PIMPA
Madej
Nie wiem, czy to efekt zamierzony, ale wtyczka nie pozwala na przekazywanie parametrow do uruchamianych programow :? Po dopisaniu parametru i podwojnym kliknieciu na kontakcie nie jest wykonywana zadna akcja :? Czy bylaby mozliwosc dodania takiej opcji?
bakerss
hehe fajnie na wiadomosc.info

pierwszy news faforKi do Konnekta drugi Favorites do Mirandy z takimi samymi możliwościami ;]
MiLKA
QUOTE(bakerss)
hehe fajnie na wiadomosc.info

pierwszy news faforKi do Konnekta drugi Favorites do Mirandy z takimi samymi możliwościami ;]

no nie mam co oszukiwac, spodobalo mi sie jak przegladalem wtyczki na ich stronie, wiec wpadlem na pomysl by zrobic takie samo, tylko ze pod K. Efekt koncowy mozecie "podziwiac" dodam jedynie ze najnowsza wersja Favorites dla Mirandy jest conajmniej malo elegancka, ma jakies dziwne problemy z rysowaniem przyciskow i podwojne klikniecie odpala zarowno okno rozmowy jak i adres. Nie mowiac juz o tym, ze Miranda ma strasznie slabe mozliwosci kustomizacji roznych rzeczy.... Dodam jedynie, ze dopiero wczoraj zainstalowalem sobie mirande i chcialem porownac (bez dodatkowego sugerowania sie wczesniej) i wyszlo ze na dzien dzisiejszy (razem z wersja ktora czeka na jeden jeszcze ficzer i jutro bedzie) FaworKi maja bardziej "przemyslana" funkcjonalnosc. ale to tak OffTopic :twisted:
bakerss
i o to chodzi bo wtyczka dla mnie zaje****bista tongue.gif oby wiecej takich pomysłów smile.gif
Piett
Wtyczka zaczepista smile.gif
Nie ma to jak wejsc sobie na forum konnekta...z konnekta tongue.gif
Póki co nie mam uwag :wink:
iSiEk
QUOTE
bakerss napisał:
hehe fajnie na wiadomosc.info

pierwszy news faforKi do Konnekta drugi Favorites do Mirandy z takimi samymi możliwościami ;]

no nie mam co oszukiwac, spodobalo mi sie jak przegladalem wtyczki na ich stronie, wiec wpadlem na pomysl by zrobic takie samo, tylko ze pod K. Efekt koncowy mozecie \"podziwiac\" dodam jedynie ze najnowsza wersja Favorites dla Mirandy jest conajmniej malo elegancka, ma jakies dziwne problemy z rysowaniem przyciskow i podwojne klikniecie odpala zarowno okno rozmowy jak i adres. Nie mowiac juz o tym, ze Miranda ma strasznie slabe mozliwosci kustomizacji roznych rzeczy.... Dodam jedynie, ze dopiero wczoraj zainstalowalem sobie mirande i chcialem porownac (bez dodatkowego sugerowania sie wczesniej) i wyszlo ze na dzien dzisiejszy (razem z wersja ktora czeka na jeden jeszcze ficzer i jutro bedzie) FaworKi maja bardziej \"przemyslana\" funkcjonalnosc. ale to tak OffTopic


To jak lubisz wtyczki do mirandy to zrób nam tą z programem laugh.gif bedziemy wdzieczni biggrin.gif

A tak pozatym to fajna wtyczka
kox
QUOTE(Piett)
Nie ma to jak wejsc sobie na forum konnekta...z konnekta tongue.gif
Tą możliwość akurat miałeś cały czas w menu Konnekta tongue.gif

A co do wtyczki, to rewelka smile.gif
arkadyjczyk
Milka, a możesz dodać skrót do tworzenia notatki w oknie z faworkami, bo z tego co zauważyłem jest możliwość dodania do skrótu notatki, więc może zrobić od razu w faworkach tworzenie notatki z nazwa i jako akcja pojawi nam się z nią okienko. Chyba mało jasno to opisałem biggrin.gif
Flind
QUOTE(arkadyjczyk)
Milka, a możesz dodać skrót do tworzenia notatki w oknie z faworkami, bo z tego co zauważyłem jest możliwość dodania do skrótu notatki, więc może zrobić od razu w faworkach tworzenie notatki z nazwa i jako akcja pojawi nam się z nią okienko. Chyba mało jasno to opisałem  biggrin.gif

ja zrozumialem i mi sie ten pomysl barzo podoba. kiedys cos podobnego zaproponowalem ale to bylo dawno temu w czasach kiedy wtyczek ze swieczka sie szukało
MiLKA
dodano do listy najblizszych zadan do zrobienia, wiec pewnie bedzie w nastepnych wersjach. jeszcze bede musial pomyslec jak polaczyc od strony interfejsu obie wtyczki...
Olórin
Zapisywać notatkę do pola kNotesa oraz jako Opis kontaktu i już ląduje w tipie biggrin.gif
domek
Fajnie jeszcze gdyby byla mozliwosc zefiniowania niedomyslnej przegladarki do linkow http, ftp itp.

Jeszce troche i quicklauncha wywale tongue.gif
MiLKA
wersja 0.1.1.8 wydana, link do sciagniecia pozostaje ten sam: http://kplugins.khrone.pl/releases/FaworKi/faworki.zip poznym wieczorem pojawi sie na kupdate kplugins, a oto zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

* hotfix - źle porównywał długość pola 'wyświetlaj' przez co nie działał ficzer z wersji poprzedniej
* opcja, wycinająca katalog z pliku podczas automatycznego podawania danych do pola 'Wyświetlaj'
* plik może także przekazywać parametr przez specjalne pole (nie należy podawać parametrów w polu pliku)
* dodatkowa pozycja w menu kontekstowym, jeśli kontakt ma podany adres strony internetowej
Aule
Z tą stroną to już to zrobiłem we wtyczce jednej tongue.gif Ale nie powiem jakiej bo jeszcze jej nie skończyłem. Jest to w niej od jakichś 2 tygodni.
lhs
QUOTE(MiLKA)
wersja 0.1.1.8 wydana, link do sciagniecia pozostaje ten sam: http://kplugins.khrone.pl/releases/FaworKi/faworki.zip

A co się stało ze stroną http://kplugins.khrone.pl ?? Pokazuje się tylko "work has been began wink.gif" (prawidłowo: "The work has begun"...)??
MiLKA
lajt, wiem jak sie pisze po angielsku ;d, strona istnieje sobie pod innym adresem i w wolnych chwilach cos do niej dodaje...

torn - przypominam sie o czyms
lhs
QUOTE(MiLKA)
strona istnieje sobie pod innym adresem

A czy ten adres jest tajny??

QUOTE
(prawidłowo: \"The work has begun\"...)

Sorki - anglistą jestem, to takie zboczenie zawodowe :mrgreen: ...
Zakrn
Czemu kurcze nowe faworki nie są dostępne na żadnej centralce? Nawet na wiadomosc.info mi ich nie pokazuje! :evil:
Olórin
wiadomosc.info pokazuje tylko pliki które są u nich na serwerze(nie podlinkowane), a faworki są właśnie podlinkowane. Powinny być na centralce KPlugins, ale chyba milka ich tam nie wrzucił....
MiLKA
no dobra, jakos wczoraj wieczorem zapomnialem dodac, tak wiec teraz jest na centralce KPlugins
pamo
Jakos nie spieszylo mi sie z ta wtyczka i zaczalem jej uzywac dopiero dzisiaj... na poczatku otwierala linki do stron www w zlej przegladarce (MyIE2, zamiast w domyslnym Firefoxie), a pliki lokalne *.html otwieralo prawidlowo. Odinstalowalem MyIE2, wszystkie pliki (html, html, url) podpialem pod Firefox`a i wtedy linki z Faworkow przestaly w ogole dzialac (nie otwieraja sie) - ani skroty do stron http ani do plikow url (skrot internetowy) z dysku.

Wiec teraz wyglada to tak
- w oknie rozmowy linki otwieraja sie OK
- pliki .url na dysku otwieraja sie OK
- faworki do plikow lokalnych *.html otwieraja sie OK
ale
- faworki do pliku .url nie dzialaja
- faworki do stron http nie dzialaja

Moze mi ktos powiedziec dlaczego nie chca sie otwierac i jak ewentualnie temu zaradzic ? Ogolnie chcialem zeby faworki otwieraly sie w domyslnej przegladarce.
riĐĐle
Małe poprawki:

* Gdy dodaje do faworeK link, plik, podczas edycji, gdy wciskam TAB, to nie mogę przejść do editki "adres" ... nie każdy lubi używać mychy :]
* Background pod nazwami pól w oknie edycji u mnie jest biały (patrz attachment)

Propozycje:

* Wybór przeglądarki, która otwiera link (sam nie wiem... ale można podać proposala) :P

Załączniki

piotr.ek
QUOTE(riĐĐle)
* Background pod nazwami pól w oknie edycji u mnie jest biały (patrz attachment)

Kurcze, a wlasnie zrobilem screena, zeby o tym napisac smile.gif Mam to samo - win xp, wylaczone style (wyglada identycznie)
MiLKA
z tego co pamiętam, jest to już poprawione, ale powiem dokładniej jak tylko wróce z pracy. Tak sobie czeka i czeka nowy release, nie mam kiedy go wydac wink.gif
piotr.ek
QUOTE(MiLKA)
z tego co pamiętam, jest to już poprawione, ale powiem dokładniej jak tylko wróce z pracy. Tak sobie czeka i czeka nowy release, nie mam kiedy go wydac wink.gif

Jakas szansa na osobne ikonki? ;P Chociazby favicon.ico.... (trzymane w ktalogu K, zeby nie znikaly wraz z cachem przegladarki)
MiLKA
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(MiLKA)
z tego co pamiętam, jest to już poprawione, ale powiem dokładniej jak tylko wróce z pracy. Tak sobie czeka i czeka nowy release, nie mam kiedy go wydac wink.gif

Jakas szansa na osobne ikonki? ;P Chociazby favicon.ico.... (trzymane w ktalogu K, zeby nie znikaly wraz z cachem przegladarki)


szansa zawsze jakaś jest, ale nie wiem w jakim stopniu jest łatwe do zrobienia, mam teraz mało czasu na C++, więc cieżko jeśli będzie to trudne albo czasochłonne

update: chwilka po przemyśleniu - jeśli LoadIcon będzie działać tak jak oczekuje, to wydaje mi się, że będzie łatwe do wykonania
piotr.ek
QUOTE(MiLKA)
update: chwilka po przemyśleniu - jeśli LoadIcon będzie działać tak jak oczekuje, to wydaje mi się, że będzie łatwe do wykonania

A stad juz tylko krok do zaimplementowania tego w ui.dll i mamy mini-avatary? biggrin.gif Heh, piekne by to bylo smile.gif
dulek000
I mielibyśmy kolejny argument do przeciągania ludzi na konnekta biggrin.gif
jareq
mmm..... Avatary :mrgreen:
piotr.ek
Wiecie, mi nie chodzi o takie wielgachne avatary, ale ikonki nawet wielkosci obecnych ikonek na liscie (16x16, jesli sie nie myle) byly by juz calkiem przyjemne smile.gif (trupia czacha przy kumplu sluchajacym death metalu, serduszko przy lasce, koniczynka przy siostrze itd.) Chociaz oczywiscie 32x32 byloby jeszcze ciekawsze i moznaby juz fotke zmniejszac biggrin.gif

Edit - a propos tematu - jareq, twoj emblemat (bo tak to sie na tym forum zwie) na przyklad jest o kilka numerow za duzy imho tongue.gif Zreszta z podstrony 'profil':
QUOTE
Wyświetla mały obrazek pod informacjami o Tobie przy każdym poście. Tylko jeden obrazek może być wyświetlany, jego szerokość nie może być większa niż 80 pikseli, wysokość większa niż 80 pikseli, a rozmiar większy niż 6kB.

...a 120x141 to jednak nie 80x80...
Olórin
jak podlinkowujesz z innego serwera to przyjmie każdy...
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
jak podlinkowujesz z innego serwera to przyjmie każdy...

A to zonk, bo troche wali po oczach cos tak wielkiego tongue.gif (w koncu to nie galeria wink.gif )
jareq
QUOTE(piotr.ek)
A to zonk, bo troche wali po oczach cos tak wielkiego tongue.gif (w koncu to nie galeria wink.gif )

IMVHO :arrow: DGCC :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.