Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: k.Lawa (Skróty klawiszowe)
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
Lipa.dk
QUOTE(itsonlyme)
jeszcze jedno znalazlem - jak sie ustawi skrot nie-globalny, np na win+s, to potem to \"s\" jest (po dispatchu skrotu) wysylane jako normalny klawisz i np wpisuje sie do okienka wiadomosci albo przewija liste kontaktow..

Podpisuję się pod proźbą naprawienia tego bug'a. Moglibyście mi jeszcze powiedzieć jak wyłączyć skróty windowsowe, bo ustawienie k.lawy, jakie sobie upodobałem delikatnie pokrywa się z kilkoma windozowymi skrótami. Próbowałem w rejestrze w odpowiednim miejcu NoWinKeys, ale nie przyniosło rezultatów :?
itsonlyme
Olórin, prosimy.
Olórin, prosimy.
Olórin, prosimy.
Olórin, prosimy.
Olórin, prosimy.


biggrin.gif
alberht
jakis czas temu pobrałem nową betę kLawy /wątek o kZmieniaczu/, dodałem skrót /globalny win+s/ zeby wywolywal bramke sms. po wcisnieciu - oki dziala, po wybraniu z menu kontekstowego kontaktu - oki dziala, ale dlaczego zniknal z toolbara wtyczek? nie ma przycisku, zniknal ;p ide spac, moze przysni mi sie rozwiazanie ;p

dodane:
pozycja z menu znika po pierwszym jej użyciu przez skrót, nie wiem jak jest z innymi funkcjami, sprawdzę później
zenq
QUOTE(alberht)
jakis czas temu pobrałem nową betę kLawy /wątek o kZmieniaczu/, dodałem skrót /globalny win+s/ zeby wywolywal bramke sms. po wcisnieciu - oki dziala, po wybraniu z menu kontekstowego kontaktu - oki dziala, ale dlaczego zniknal z toolbara wtyczek? nie ma przycisku, zniknal ;p ide spac, moze przysni mi sie rozwiazanie ;p

dodane:
pozycja z menu znika po pierwszym jej użyciu przez skrót, nie wiem jak jest z innymi funkcjami, sprawdzę później


Tyyyy dobre ;] a zawsze brakowalo mi opcji wylaczenia tej ikonki biggrin.gif
trzeba bedzie zaraz sprawdzic hehehe
alberht
hehe, mi to w zasadzie nie przeszkadza az tak bardzo skoro mam skrot klawiszowy, ale innych moze to denerwowac ;p bardzo ciekawa opcja byloby [ ] nie pokazuj ikony na toolbarze w ustawieniach wtyczek
zenq
QUOTE(alberht)
bardzo ciekawa opcja byloby [ ] nie pokazuj ikony na toolbarze w ustawieniach wtyczek

exactly :!:
no ale to juz zalerzy tylko od Tworcow wtyczek.
np. w takiej wtyczce jak sms opcja byla by przydatna. Przecierz smsy mozna wysylac klikajac na kontakcie i nie wszystkim jest potrzebna ikonka w oknie programu...

ok, EOT bo zbaczamy :wink: z tematu.
Olórin
QUOTE(zenq)
no ale to juz zalerzy tylko od Tworcow wtyczek.

Nom, od twórców wtyczek których ikony chcemy ukryć, albo twórców nowych wtyczek :] To też da się zrobić osobną wtyczką smile.gif

End of OffTopic :]

No a ten bug musze obadać smile.gif i jeszcze zrobić obsługę autocheckboxów czy jak im tam biggrin.gif [zeby dzialalo np.wyciszanie w ksound]
zenq
QUOTE(Olórin)
To też da się zrobić osobną wtyczką smile.gif

juz to gdzies slyszalem ;p ktos chetny? ;-)
Olórin
na mojej becie k.lawa z obsługą Ctrl+Backspace (tak jak w temaciku)
dulek000
Wspaniałe!
lhs
Olórin - czy masz jakiś patent, żeby kLawa wyświetlała menu wyboru emot (przy tym znikającym pasku...) - ??
Olórin
U mnie pasek nie znika od dobrych kilku miesięcy, kiedy poprawiłem k.Lawę.... poprawka była po 0.2 (jest w becie)
lhs
Mam kLawę 0.3.0.0 (sciągnięta dzisiaj) - i pasek zniknął. No i nie jestem w stanie ustawić żadnego skrótu, który wyświetlałby menu emot...
Olórin
Hmmm.....zapewne menu emot zachowuje sie jak autocheckbox, a obsługa ich nie jest u mnie najlepsza wink.gif Ale czego znika to Ci nie powiem....mi od dawna nie zniknął...
lhs
W każdym bądź razie jestem pewien, że za znikanie nie odpowiada kLawa - po jej wyłączeniu pasek dalej znika.
Sija
QUOTE(lhs)
W każdym bądź razie jestem pewien, że za znikanie nie odpowiada kLawa - po jej wyłączeniu pasek dalej znika.


nic nowego, juz od dawna wiadomo, ze jest to bug Konnektowego UI, ktory objawia sie tylko, kiedy ustawi sie pasek w 2 linijkach.
lhs
Dzięki - tej właśnie informacji mi brakowało.
Olórin
Nowa wersja - generalnie poprawki: http://www.kplugins.net/downloads.klawa.74.xml
pielgrzym
Skrót do filtrowania listy kontaktów działa, ale filtr zawsze jest jesetowany (odptaszkowywane wszystkie opcje), c owocuje pustą listą kontktów. smile.gif no i nie da się tym samym skrótem klawiszowym wyłączyć filtrowania. smile.gif
Olórin
Akcje typu chceckbox dalej są nie wpełni obsługiwane, to będzie pierwsza rzecz jaką będe przy tym kodzie robił.
odludeq
najnowsza wersja k.lawy nie za bardzo chce dzialac pod win98SE.. konkretnie - nie reaguje na skroty klawiszowe w momencie wywolywania (skonfigurowac sie da). poprzednie wersje dzialaly (skroty win+costam).. ale mam juz troche dosyc wykrzaczania sie konnekta przy zamykaniu ;)

jest to blad we wtyczce, czy cos w konfiguracji przeoczylem..? ;)
Cezex
Czy ktos moglby mi powiedziec nastepujace rzeczy:

1. jak w tej wtyczce sprawdzic czy do danej akcji jest przypisany jakis (i jaki!) skrot

2. jak wylaczyc dany skrot ?

.misiek
ad1. Ustawienia | Klawiatura [3 od góry] | dolne okno, masz napisane skróty.

ad2. Usunąć go poprzez zaznaczenie skrótu i naciśnięcie buttona Usuń na samym dole
Cezex
/me lame, nie zwróciłem uwagi na to, ze okienko można przewijać wink.gif dzięki za info !
KriSLee
Czy można jakoś ustawić skrót klawiaturowy na
"Poprzednia wiadomość" z menu kontekstowego w edytorze okna rozmowy?
alberht
Ustawienia -> Wiadomości -> Historia ostatnio wpisanych wiadomości -> [ ] 'z Ctrl' albo [ ] 'Włączona' ?


A potem (CTRL)+Strzałka w górę/dół w oknie rozmowy //Olórin
riddle
A mi się wydawało, że KriSLee wie o tym, tylko chciałby takiego eventa do opisania klawiszem. :]
alberht
Olórin - no tak;) - dzięki za dopisanie;)
riddle - przeciez obecnie wystarczy wcisnac 2 klawisze - prosciej sie juz chyba nie da...wink.gif
riddle
A pomyślałeś o tym, że możesz chcieć zaznaczyć tekst przez Ctrl + Shift + Up ?
Marooned
Witam,
Czy istnieje możliwość zdefiniowania skrótu klawiszowego dla danego kontaktu, tak aby wywoływał on okno rozmowy?
dulek000
Nie.
KriSLee
Jak ustawić żeby np. główne okno (z listą kontaktów) zamykało się klawiszem Esc (normalnie jak wciskam Esc w oknie ustawienia klawiszy to...zamykają sie ustawienia biggrin.gif ), hę ?
dulek000
Najprawdopodobniej się nie da. tongue.gif.
ved
czemu nie moge wykorzystac klawiszy F6-F9?? Przed chwila je "zwolnilam" z Klawy! (????)
BTW: po usunieciu jednego skrotu calosc sie rozp.... delikatnie mowiac, klawisze skrotow sie zmieniaja, to co kiedys bylo pod F9 np jest teraz pod F8 i trzeba wszystko od nowa po kolei ustawiac.
Bzdura

W dodatku skroty z pulpitu tez nie dzialaja, pomimo ze sa ustawione:///
O co chodzi? Wyglada na to ze K.Lawa ma jakis powazny blad.
GuZiK
QUOTE(Marooned @ 13.09.2005 - 16:54) *

Witam,
Czy istnieje możliwość zdefiniowania skrótu klawiszowego dla danego kontaktu, tak aby wywoływał on okno rozmowy?

QUOTE(dulek000 @ 13.09.2005 - 17:41) *

Nie.


Tak smile.gif

Wtyczka TabletKa, otwieramy, zamykamy dany kontakt i wtedy wchodzimy do przycisku "Zamknięte rozmowy" i definiujemy dla niego skrót smile.gif.
Sija
GuZiK: ten sposob bedzie dzialal przeciez tylko w przypadku jesli pozycja istotnie tam bedzie... wiec jednak nie bardzo.
saCOOL
Mały błąd:
Przypisanie skrótu ctrl + num 9 działa poprawnie, jednak na liście widnieje zawsze jako ctrl + num 0.
Jeśli wcześniej owe ctrl + num 0 zostało już przypisane, nic się złego nie dzieje, nic ze sobą nie koliduje, wszystko działa tak jak trzeba, jednak na liście widnieją 2 takie same przypisy ctrl + num 0. (przypadek potwierdzony przez zhvir'a)

No i czasem się nie chce dać nic przypisać, wtedy restart K wystarcza, wszystko wraca do normy.
ze0x
Witam. Mam pytanie (nie wiem czy było już zadane bo niestety.. jestem leniem, przyznaje się bez bicia no i nie przeglądnąłem wszystkiego) czy jest możliwość za pomocą tej wtyczki wyczyścić okno rozmowy jakąś kombinacją klawiszy? Bo ja nigdzie nie moge znaleźć tej opcji sad.gif Pomóżcie wink.gif
dulek000
Nie jest to teraz możliwe, choć wystarczyłaby drobna modyfikacja i Olórin mógłby to wprowadzić. smile.gif
ze0x
Aha no to w takim razie dzieki no i mam nadzieje ze Olórin bedzie mial czas i przede wszystkim checi by to wprowadzic smile.gif pozdrawiam.
lojciec14
Wtyczka super. Tylko czy ktoś mi powie jak ustawić, by TAB'em przełączało się pomiędzy zakładkami z wtyczki tabletka?? JAk się nie da to prośba do autora: przydało by się "dobudować" do wtyczki w/w smile.gif smile.gif biggrin.gif biggrin.gif
Sija
lojciec14: ctrl(+shift)+tab
lojciec14
QUOTE(Sija @ 2.04.2007 - 18:07) *

lojciec14: ctrl(+shift)+tab

Dzięki Sija. Teraz nie muszę mieć myszy do kompa smile.gif Wystarczy klawiatura smile.gif
ZenitH
QUOTE(lojciec14 @ 2.04.2007 - 18:53) *

Wtyczka super. Tylko czy ktoś mi powie jak ustawić, by TAB'em przełączało się pomiędzy zakładkami z wtyczki tabletka??

Z tego co wiem to aby zmienic zakladke w tabletce to wystarczy wcisnac ( standardowo) ctrl+tab huh.gif bez koniecznosci posiadania tej wtyczki
stivo
ZenitH, czy Ty czasem czytasz tematy do końca?? huh.gif

PS. sory za OT.
magdanna
QUOTE(Olórin @ 14.03.2004 - 19:31) *

wtyczka jest już dostępna do pobrania w KATALOGU i na KPluginsowym kupdate


Problem w tym, ze nie mozna jej stamtąd pobrać.
Albo ja nie mam pojęcia jak to zrobić
ved
Po reinstalacji windy takie cos przy ladowaniu klawy:



Help.
szczeniak191
Uzupełnij biblioteki:

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?msvcp70
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.