Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: k.Lawa (Skróty klawiszowe)
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
Olórin
Poszukiwana nazwa dla wtyczki skrótów klawiszowych narazie nazwa kodowa to hotKi ale trzeba to zmienić :] przydała by się też jakaś ikonka smile.gif

EDIT: wtyczka jest już dostępna do pobrania w KATALOGU i na KPluginsowym kupdate
gilek
może oKeys :]
hao
Jestem za nazwami polskimi... hmmm ... "hoKej" smile.gif
Olórin
QUOTE
Jestem za nazwami polskimi...

Słuszna uwaga, nazwa powinna być polska wink.gif
drivex
QUOTE(Olórin)
QUOTE
Jestem za nazwami polskimi...

Słuszna uwaga, nazwa powinna być polska wink.gif



kAlias
or
aliaseK

a tak pozatym to moglbys dodac te aliasy smile.gif wiesz wpisujemy cos jako np /l a wyswietla sie I love You smile.gif wiesz o co chodzi smile.gif
Olórin
Aliasy to temat na inną wtyczkę....
cRoMo
k.lawisz smile.gif
undying
sKroot tongue.gif
foxtwo
QUOTE(cRoMo)
k.lawisz smile.gif

TaaK... to mi sie podoba biggrin.gif
Sahasrara
Proponuję k.Lawa... Albo k.Macacz.. albo k.Pianista. Poza tym k.Ośmiornica, MacKi, MacKa, TentaKl, SmyK. wink.gif
Olórin
QUOTE(Sahasrara)
k.Lawa...

Dobre :!: :!:
case
QUOTE(gilek)
może oKeys :]

tak :!: Kejs brzmi fenomenalnie tongue.gif laugh.gif laugh.gif

a tak serio to kLawisz [czy tam k.lawisz] jest wporzo
piotr.ek
hoKej i kLawisz, z lekka przewaga hoKeja imho smile.gif
torn
jeżeli już to hotKey. ale k.lawisz też niczego sobie.
cRoMo
Oprocz porpozycji, ktora po czesci moze dotyczyc wtyczki, zawartej w tym, zastanawiam sie, czy wtyczka nie moglaby obslugiwac skrotow do opcji formatowania BIU z nowej wersji kIEView, ktora ma sie ukazac (niektorzy juz to maja wink.gif ). Mysle tutaj np. o skrotach ctrl-b, ctrl-i czy ctrl-u.
lucas_mcs
ja jestem za k.Lawisz, chyba najbardziej pasuje
albo moze Skroci.k czy coś w tym stylu, też fajne
Olórin
k.lawa (albo k.lawisz ;p) obsługuje tylko globalne hotkey'e może kiedyś, w dalszej przyszłości....
piotr.ek
QUOTE(lucas_mcs)
albo moze Skroci.k czy coś w tym stylu, też fajne

To akurat bardziej pasuje do FaworKow... (a FaworKi to nazwa doskonala biggrin.gif)
lucas_mcs
faworKi to mi sie kojarzą z tłustym czwartkiem smile.gif
niki
ROTFL :twisted:
piotr.ek
QUOTE(lucas_mcs)
faworKi to mi sie kojarzą z tłustym czwartkiem smile.gif

No i super, ja juz czekam na PaczKi i ChalKi laugh.gif
misiu98
A ja na miKołaja - chcę pajączka pod choinkę: ptasznika smile.gif
MiLKA
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(lucas_mcs)

albo moze Skroci.k czy coś w tym stylu, też fajne

To akurat bardziej pasuje do FaworKow... (a FaworKi to nazwa doskonala biggrin.gif)

przepraszam, gdzie ja jestem, ktos cos mowil ?? wink.gif wink.gif wink.gif
Co prawda, jesli bylaby informacja o faworkach wczesniej i ktos by podal lepsza nazwe to pewnie by sie przyjela, ale ze nie mam w zwyczaju mowic o rzeczach ktore zaczynam robic (z prostej przyczyny - nie zawsze koncze) to musialem sam myslec nad nazwą ;p

a zreszta, mam juz cos nowego zrobionego (jest prawie gotowe) - ale to dopiero jak hao wyda nową wersje konnekta, bo bez tego to nie ma szans na pelne dzialanie. Moge jedynie podpowiedziec, ze moze sie przydac bardziej niz faworki (z mojego punktu widzenia). Stay tuned pipol wink.gif

update (zapomnialbym) - lucas_mcs, po jakis dwoch dniach od czasu kiedy dzialaly jako tako faworki, przyszlo mi do glowy skojarzenie z tym wink.gif ale cos, nazwa wydala mi sie dobra wiec juz nie zmienialem
lucas_mcs
najwazniejsze ze wtyka dziala, jest dobra i przydatna. nazwa to juz byleby sie kojarzyla a czy to sa faworKi, czy ulubionKi to juz sprawa autora. i dobrze ze zostawiles jak jest wink.gif
Olórin
Przydała by się ikonka dla k.Lawy

zaraz włączam VS .net i powoli kończe biggrin.gif ale bez ikonki ani rusz smile.gif nie opublikuje ;p

EDITWymiękłem, jak przekonwertować kod klawisza na tekst (np. 113 na F2, a 65 na A) ??? z flagami od Ctrl Alt Shift i Win sobie jakoś poradze, ale to i tak duzo nie daje :/. Ew. jak odczytać tekst z hotkeyowej kontolki ??
bakerss
a propo ikonek jest jakaś wersja kMigacza z ikonką? Bo nie pasuje mi do całości ;]
Olórin
Ta co ja mam ma ikonkę, ale nie pamietam czy już ją wam dałem ;p
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
Ta co ja mam ma ikonkę, ale nie pamietam czy już ją wam dałem ;p

Mam 0.3.0.0 i ikonki brak tongue.gif
UNK
olórin ikonka do k.Lawa moze byc np jakims przyciskiem z klawiatury, fajnie by chyba wygladalo i by bylo waidomo ze cos zwiazanego z klawaitura tongue.gif
konrad
a moze zamiast K.Lawa to K.Lawisz ? smile.gif a co do ikonki, przydalaby sie do migacz a z z K.Law[a]iszem to jakas fajna klawiaturka albo ta strzaleczka od skrotow w windowsie smile.gif
bakerss
hmmm to jak bedzie ten kmigacz z ikonką? :]
Olórin
dobra smile.gif zrobie wam zaraz releasa
konrad
hehe czekamy smile.gif
Olórin
W roli ścisłości chodziło o kMigacza (jest już na centralce kPlugins) smile.gif

należy się wam screen k.lawy....

Walnij ktos wulkan na ikone!!! ;p

Załączniki

Hayden
Wyczuwam ze ten plug-in będzie ładowany przy każdym starcie konnekta :wink:

Tylko te hokeye będą działać globalnie, w całym systemie, czy tylko w oknie konnekta...
Olórin
QUOTE(Hayden)
Tylko te hokeye będą działać globalnie, w całym systemie, czy tylko w oknie konnekta...

Narazie globalnie, może kiedyś lokalne biggrin.gif
Olórin
Pierwsza wersja jest dostępna już w KATALOGU, oraz na KPluginsowym kUpdate biggrin.gif Zapraszam do pobierania.


ps. opcja "menu" oznacza wyskakujące popupowe menu, jeżeli dodacie akcję pod którą nic nie ma to nic się nie bedzie działo smile.gif
ps2. narazie tylko globalne skróty wink.gif
kox
Da się zrobić jakoś skrót do odbierania wiadomości z traya? Nie widzę takiej akcji..
Olórin
kox - pomyśle w nastepnej wersji jak to rozwiązać biggrin.gif
Hayden
Dziwne, u mnie jak mam wlączoną kLawe to dwuTlenek się nie może połączyć i konnekta nie da się zamknąć...trzeba zabić.

Ktoś tak ma jeszcze?
bakerss
Wszystko git ;]
itsonlyme
Heh, SUPER jest wtyczka smile.gif
Tylko tak.. mam prosby:
- mozna by jakies ograniczenie co do czestotliwosci zmieniania statusu (ustawic sobie dostepny/niewidoczny na Win+1 i Win+2 i wciskac na zmiane.. mozna latwo ludzi zdenerwowac tongue.gif)
- bardzo wazne! czy da sie ustawic konnektowi focus ( jakis ShowWindow(hWnd, SW_SHOW) by sie przydal, bo jak sie ustawi skrot np do statusu opisowego, to okienko owszem sie pojawia, ale nie jest aktywne i sie trzeba recznie przelaczyc, a przeciez nie o to chodzi smile.gif )

Jeszcze raz, wtyczka fantastyczna, chyba jeden z lepszych pomyslow ktore do tej pory widzialem smile.gif
DZIEKI!
bakerss
QUOTE
mozna by jakies ograniczenie co do czestotliwosci zmieniania statusu (ustawic sobie dostepny/niewidoczny na Win+1 i Win+2 i wciskac na zmiane.. mozna latwo ludzi zdenerwowac

bez przesady to Konnekt a nie Gadu-Gadu ';]
lucas_mcs
wlasnie tez chcialem o tym napisac -> zeby byl focus na text w okienku zmiany opisu smile.gif
nix
no no no wtyczka zapowiada sie calkiem fajnie smile.gif kiedys myslalem o Tym ale bylo to odkladane na daaaalsze plany... teraz i tak za duzo rzeczy jest pozaczynane wiec bardzo dobrze ze ktos sie za to wzial smile.gif... powodzenia smile.gif
Olórin
QUOTE(itsonlyme)
- mozna by jakies ograniczenie co do czestotliwosci zmieniania statusu (ustawic sobie dostepny/niewidoczny na Win+1 i Win+2 i wciskac na zmiane.. mozna latwo ludzi zdenerwowac tongue.gif)

Z programistycznego punktu widzenia zmiana statusu jest taka sama jak jakikolwiek inny skrót klawiszowy, można ewentualnie zrobić ograniczenie całkowicie, ale to chyba nie jest dobry pomysł.

Odnośnie fokusu okienka, to w Zmieniaczu poprawie
Olórin
Druga wersja K.Lawy dostępna do pobrania! Jest już na KPlugins, oraz na centralce.

QUOTE(Changelog)
- błąd przy wywoływaniu akcji który mógł powodować błędy krytyczne
skróty klawiszowe dla okna rozmowy i okna głownego konnekta
- dodano kilka akcji które nie są normalnie widoczne - pokaż/ukryj okno główne i odbierz wiadomości
- zmiana formatu zapisu skrótów - skróty trzeba wprowadzić od nowa
- kod teraz posiada komentarze
- przebudowa drzewka zarejestrowanych akcji



Pobierz: z KPlugins
itsonlyme
zmiany sa bardzo mile, ale dalej jakies bledy mam (K 0.6.20.113, k.Lawa 0.2.0.0)
bledy sa takie:
- status opisowy dalej nie wylazi na wierzch po wcisnieciu skrotu
- skrot do ukrywania i pokazywania okienka niezbyt dziala; dokladniej mowiac dziala tak:
= jak okienko jest "otwarte" i przelacze sie na inna aplikacje to wszystko dziala ok, tzn skrot aktywuje okienko konnekta;
= jesli okienko jest zamkniete przez alt+f4 (co widac ladnie jak sie ustawi w opcjach pokazywanie na taskbarze, bo znika z tegoz), to skrot nie potrafi okna ponownie pokazac
= ukrywanie nie dziala w ogole

poza tym jest super, szczegolnie znajomych wkurza miganie statusami biggrin.gif
Olórin
QUOTE
bledy sa takie:
- status opisowy dalej nie wylazi na wierzch po wcisnieciu skrotu

Tego nie zrobii z poziomu k.Lawy!!! Bedzie w nastepnym zmieniaczu
QUOTE
- skrot do ukrywania i pokazywania okienka niezbyt dziala; dokladniej mowiac dziala tak:
= jak okienko jest \"otwarte\" i przelacze sie na inna aplikacje to wszystko dziala ok, tzn skrot aktywuje okienko konnekta;
= jesli okienko jest zamkniete przez alt+f4 (co widac ladnie jak sie ustawi w opcjach pokazywanie na taskbarze, bo znika z tegoz), to skrot nie potrafi okna ponownie pokazac
= ukrywanie nie dziala w ogole

Wezme tą funkcję pod lupę przy następnej wersji....
QUOTE
poza tym jest super, szczegolnie znajomych wkurza miganie statusami biggrin.gif

8) 8) Skąd ja to znam :?: z EKG wink.gif
itsonlyme
heh dzieki smile.gif

jeszcze jedno znalazlem - jak sie ustawi skrot nie-globalny, np na win+s, to potem to "s" jest (po dispatchu skrotu) wysylane jako normalny klawisz i np wpisuje sie do okienka wiadomosci albo przewija liste kontaktow..
pewnie gdzies przy przetwarzaniu wiadomosci zwracasz zla wartosc? smile.gif
potestuj, bo jak chce wyslac smsa to mi sie lista przewija sad.gif

poza tym wtyczka super!

aha no i dopiero teraz odkrylem zmieinacz - CZEMU? taka suuuper wtyka smile.gif dzieki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.