Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zakładki rozmów - tak jak w WPK
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Stron: 1, 2
misia
widze ze cos pomysl zakladek utknal, a naprawde szkoda, imho to sie naprawde przydaloby, ja nie potrafie pisac pluginow, ale widze ze jest tutaj sporo osob, ktore sie w tym orientuja,

nietylko WPK ma zakladki, ale m.in. tlen, mam znajomych, ktorzy nie chca sie przeniesc na inny komunikator w duzej mierze poprzez te zakladki, moze wiec jednak warto zainwestowac w nie troche czasu??

prosze o ponowne ruszenie tego tematu na forum, i moze zaowocuje to nowym dll'em, choc imho bylaby lepsza opcja wyboru w SETINGSACH, ale to juz pozostawiam Wam do wyboru
dulek000
QUOTE(misia)
widze ze cos pomysl zakladek utknal, a naprawde szkoda, imho to sie naprawde przydaloby, ja nie potrafie pisac pluginow, ale widze ze jest tutaj sporo osob, ktore sie w tym orientuja,

nietylko WPK ma zakladki, ale m.in. tlen, mam znajomych, ktorzy nie chca sie przeniesc na inny komunikator w duzej mierze poprzez te zakladki, moze wiec jednak warto zainwestowac w nie troche czasu??

prosze o ponowne ruszenie tego tematu na forum, i moze zaowocuje to nowym dll'em, choc imho bylaby lepsza opcja wyboru w SETINGSACH, ale to juz pozostawiam Wam do wyboru


Że ma być to już ustalone biggrin.gif Zależy tylko kiedy...

Hao prosimyyyy :twisted:
Aule
Ehhh... A wy dalej swoje... Zakładki potrzebują nowego UI i nie da rady sie ich zrobić pluginem, bo K na to nie pozwala...
dulek000
Dlatego prosimy o to Hao :twisted:
lipa
QUOTE(dulek000)
Dlatego prosimy o to Hao :twisted:

a ja proszę Bozie o nowe rolki... :?
Olórin
Nie wiem czy przypadkiem nie było by to jednak wykonalne wink.gif Zamiast tworzyć okno luzem, tworzyć je jako child'a jednego duzego z zakładkami.... Ale to tylko teoria ;P
.misiek
QUOTE(lipa)
QUOTE(dulek000)
Dlatego prosimy o to Hao :twisted:

a ja proszę Bozie o nowe rolki... :?


każdy zostanie kiedyś wysłuchany ;]
Aule
Olórin, ostatnio twoje teorie okazywały sie trafne(SprzątaczKa), więc może sie to okazać możliwe do zrobienia. :wink:
KriSLee
Też mi się podobało w TLENIE że w końcu mogę mieć jedno okno z wszystkimi rozmowami (i wtedy nie musiałem klikać nie wiadomo ile Alt+TAB żeby w końcu trafić na jakiś inny włączony program) a w TLENIE przełączałem się między zakładkami Ctrl+TAB. Aż do pewnego momentu...
...kiedy rwałem dwie panienki i jeszcze miałem swoja dziewczyną na lini :shock:
Było jedno okno z zakładkami czyli wszystkie okna pozycyjnie były w tym samym miejscu pulpitu, okna rozmów maiały te same kolory, i co się stało ?......
....Tak w końcu się pierdol... i napisałem nie to co powinienem do nie tej kobiety co powinienem biggrin.gif .
Była taka boruta, że od tej pory nie więcej niż 3 okna i tak, że jedno jest skrajnie na top-left, drugie skrajnie na top-right, a trzecie na middle-bottom. I teraz wzrokowo wiem kto, w której części pulpitu jest smile.gif Nie ma mowy o pomyłce (chyba że nie patrzę na monitor) - od razu widzę w której części monitora okienko się uaktywania przez migotanie.

Podsumowując, bez dwóch zdań zakładki to naturalny rozwój jakiej kolwiek aplikacji tego typu. I że są ułatwieniem, usprawnieniem i przyczyniają się do ergonomi wykorzystania nie można zaprzeczyć. Ale jeśli nie będę mógł ich wyłączyć - to podziękuję.

P.S. W sumie to każdy z was już to powiedział (większość) ja tylko chciałem to jeszcze poprzeć praktyczną historią. biggrin.gif
lhs
QUOTE(KriSLee)
...kiedy rwałem dwie panienki i jeszcze miałem swoja dziewczyną na lini :shock:
[...]
P.S. W sumie to każdy z was już to powiedział (większość) ja tylko chciałem to jeszcze poprzeć praktyczną historią. biggrin.gif

I co - klaskać ci mamy??
piotr.ek
QUOTE(lhs)
I co - klaskać ci mamy??

Po mordzie panie, po mordzie... wink.gif (ufam, ze KriSLee kozaczyl dla jaj, wiec nie kontynuujmy kwestii by tematu nie psuc)

Tez bardzo na zakladki czekam, bo to naprawde swietna sprawa by byla smile.gif
QUOTE(piotr.ek)
[...] by byla smile.gif [...]


by byla, ale nie jest :/ ale moze kiedys bedzie ;]
kuchar
czy sa jakies postepy w kierunku tych zakładek?? zacytuje skolima
QUOTE
da się zrobić, 0.7 nie ma z tym nic wspólnego.

sam chetnie bym sie za to zabral ale jak narazie z programowaniem pod windowsem nie mialem jeszcze do czynienia, a ogolnie z programowaniem tez za duzo:(
Artanis
26 minut temu zmieniłem komunikator z WPK na Konekt, wszystko pięknie, ale brakuje mi tych zakłądek. W WPK była to opcja, można było wlączyć wyświetlanie wiadomości zarówno w oknach jak i, jako alternatywa, w zakladkach.
Przydatna funkacja, ułatwiajaca komunikacje nawet przy wielu otworzonych oknach.
Czekam z niecierpliwością na informacje o postępie prac.
zhvir
Jeśli chodzi o zakładki to WPK jest pod tym względem najlepszy. Kiedyś musiałem zmienić komunikator bo potrzebowałem mieć możliwość kontaktu z ludźi z tlena, gg, jabbera i msn jednocześnie. Szukałem, szukałem i nie znalazłem nigdzie nieczego podobnego do wpk a jednocześnie ładnego i obsługującego powyzsze komunikatory. W końcu padło na Konnekta ze względu własnie na wygląd i intuicyjność obsługi (gdyby nie to może byłaby miranda) ale cały czas brakuje mi tych zakładek. Chociaż żeby były w oknie rozmowy to już by było coś. O tym żeby były w oknie kontaktów nie będę wspominał chociaż to byłoby (opcjonalnie) jeszcze lepsze.
zimaq
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (roster.jpg)
W oknie kontaktów, znaczy w rosterze, mówisz? smile.gif
Artanis
Ymh, by w formie takich zakładek, jak grupy, tylko okna kontaktów, po kliknięciu na każdą otwieralo sie atualne, aktywne okno rozmowy. By zmieniać je można było właśnie tymi zakładkami, i by na każdej zakładce pojawiało się graficzne zawiadomienie o nowej wiadomości.
mover
czesc :]

jestem tu nowy, przed chwila zainstalowalem konnekta (przesiadlem sie z tlena, tam tez do zakladek byla potrzeba 'wtyczka'). wszystko w tym konnekcie super fajnie, tylko brak mi wlasnie tych zakladek... nie rozumiem ludzi ktorzy twierdza, ze to jest niepotrzebne... no zastanowcie sie sami, po co mi milion wacko.gif okienek z rozmowcami, skoro moge miec jedno i caly pulpit wolny na inne sprawy smile.gif, juz nie wspominajac o pamieci, itp... a tak mamy JEDNO okienko z zakladkami, jesli ktos cos napisze xywka na zakladce mruga, mamy lad i porzadek cool.gif, nie trzeba szukac wlasciwego okienka...

to raz, a dwa: brakuje mi jakiegos wspolnego konnektowego exportu/importu listy kontaktow (moze to gdzies jest tylko cos przeoczylem ?? unsure.gif )

pozdrawiam smile.gif
PinBack
QUOTE
a dwa: brakuje mi jakiegos wspolnego konnektowego exportu/importu listy kontaktow (moze to gdzies jest tylko cos przeoczylem ?

Ustawienie -> exPiMP -> eksportuj kontakty
A kontakty z GG: Kontakty -> GG -> Exportuj liste
mover
dzieki smile.gif
matej
ja też zgadzm się z poprzednikami, że zakładki są potrzebne, na konnekta przesiadłem się z bólem z gaima no i patrze... nie ma zakładek, cóż, będę czekał, póki co zostane pzy gaimie
NelQ
Ja też byłbym bardzo zadowolony gdyby K miało tą opcję smile.gif
riddle
Każdy potrafi napisać, że „by chciał, byłby zadowolony”. Przestańcie spamować i napiszcie jak to ma wyglądać, możecie dać concept-screenshots, opisać zachowanie… ale głupie pisanie „ja też, ja też” od tego posta dalej będzie kasowane.
@ndy
@riddle

foxtwo
To jest w poziomie. W pionie (z boku, ala mirc) też byłoby super.
bakerss
ładniej to w mirce/tlenie jakas wyglada tak bardziej pasuje do k, tutaj ledwo wiadac z kims sie tera gada ;]
zimaq
Zakładki mają zmniejszyć obszar zajmowany przez okienka nie tylko na taskbarze ale i na ekranie, więc dodanie takiego 'dopierdzielnika' z boku, dla kogoś kto lubi minimalistyczny styl ( np. ja ) będzie trochę nie na rękę. Ja jestem za standardowymi tabami.
Przykład? klik ( źródło skrina ;p )
Riven
Zgadza sie. Moja propozycja jest taka:

user posted image

Ikonka przy nicku informuje o statusie. a najazd myszka na zakladke daje ten sam efekt co na liscie kontaktow - wlacza sie okno informacyjne. Co Wy na to?

Zamykanie zakladki mogloby sie odbywac tak jak w Firefoxie - przez klikniecie nan srodkowym przyciskiem myszy.
bakerss
Jakies 'x' by sie przydały, nie każdy ma środkowy przycisk myszy tongue.gif
Spass
hash, nie wygląda to za fajnie. Moja wizja zakładek w Konnekcie to normalne zakładki takie jak w Firefoxie, u góry nie z boku. Czyli coś podobnego do zakładek w Tlenie.
Riven
Zgadzam sie z przedmowca, zreszta odsylam do mojego projektu smile.gif. Krzyzyk mozna wstawic z boku, tak jak w FF. Nie sadze, by wprowadzenie takich zakladek bylo trudne technicznie... Miejmy nadzieje wink.gif
mover
user posted image


proste zakladki bez zadnych ikonek, udziwnien i innego dziadostwa. sorry za 'ustawienia', ale nie chcialo mi sie robic o tej godzinie ;P

kilka moich spostrzezen:


- zakladka ktora mamy aktywna jest podswietlona na jakis kolor (jak widać).

- gdy ktos z innej zakladnki cos napisze, jego nazwa/zakladka zaczela by mrugac dotąd, az na nia nie klikniemy.

- zakladki zamykaly by sie po kliknieciu na nie prawym guzikiem myszy.

- gdyby zakladek z rozmowcami bylo za duzo by wyscietlily sie w jednym wierszu, powinna sie zrobic druga linijka z zakladkami.

- nazwy uzytkownikow w zakladkach powinny byc automatycznie obcinane do np 12-14 znakow.

- kazda nowo rozpoczeta rozmowa powinna byc zaczynana w kolejnej zakladce w jednym okienku, ale mozna by tez zrobic taka opcje, by kazda GRUPA w kontaktach miala osobne okienko z zakladkami.

- przydaly by sie opcje typu: automatycznego pojawiania sie zakladek na pierwszy plan jesli ktos cos napisze, lecz tylko wtedy, gdy my nic nie piszemy w innej zakladce.


ide spac, narazie

DoIY
Co do obcinania... nie wiem czy to jest najlepszy pomysl, ale oczywiscie jako checkbox w ustawieniach moze byc.
Co do poszczegolnmych okien...
Najlepsz byl by Drag'n'Drop tworzym okno dwuklikiem na kontakcie... a potem przciegamy nastepne do okna z rozmowa..
Riven
QUOTE(mover @ 15.09.2005 - 05:54)
- zakladka ktora mamy aktywna jest podswietlona na jakis kolor (jak widać).


ok
QUOTE
gdy ktos z innej zakladnki cos napisze, jego nazwa/zakladka zaczela by mrugac dotąd, az na nia nie klikniemy.


ok

QUOTE
- zakladki zamykaly by sie po kliknieciu na nie prawym guzikiem myszy.

a jak chcesz je zmieniac? Inna sprawa - jesli juz pomysl dojdzie do skutku - niech zmiana zakladek w lewa/prawa strone bedzie dodana do k.lawy !! w FF zmieniam zakladki wlasnie w ten sposob i jest to o niebo wygodniejsze (uzywam Stroke it, ale to juz inna sprawa smile.gif). Maly szczegol, a dla niektorych z pewnoscia istotny.

QUOTE
- gdyby zakladek z rozmowcami bylo za duzo by wyscietlily sie w jednym wierszu, powinna sie zrobic druga linijka z zakladkami.

Mysle, ze mozna zastosowac dokladnie te same wlasciwosci zakladek jak w glownym oknie.

QUOTE
- nazwy uzytkownikow w zakladkach powinny byc automatycznie obcinane do np 12-14 znakow.

Dobry pomysl, ale nie kazdemu pasuje - tyle, ze mozna dac to jako opcjonalna funkcje.

QUOTE
- kazda nowo rozpoczeta rozmowa powinna byc zaczynana w kolejnej zakladce w jednym okienku, ale mozna by tez zrobic taka opcje, by kazda GRUPA w kontaktach miala osobne okienko z zakladkami.

Git

QUOTE
- przydaly by sie opcje typu: automatycznego pojawiania sie zakladek na pierwszy plan jesli ktos cos napisze, lecz tylko wtedy, gdy my nic nie piszemy w innej zakladce.


niefajny pomysl. przyklad - czytasz czyjas bardzo dluga wypowiedz - a wiec nic nie piszesz - a tu co chwila wyskakuje Ci inna wiadomosc.... Idealnym rozwiazaniem jest moim zdaniem takie, jakie juz zastosowano w k.lawa - mozliwosc podpisania skrotu klawiszowego do "odbierz ostatnia wiadomosc".


Co do braku jakichkolwiek ikon w zakladkach - tez jestem przeciwnikiem jakichkolwiek wodotryskow, ale pomysl jakim udogodnieniem byloby wyswietlanie statusu danej osoby wlasnie na tabelce. Ikonka ma tylko kilka pixelow szerokosci. Z reszta, jesli pomsyl w ogole wejdzie do skutku, moznaby to przeciez dac jako opcjonalne....

No, z zakladkami i filtrem reagujacym na wiadomosci, Konnekt bedzie chyba idealny. Zaluje tylko, ze sam nie umiem tego wszystkiego zrobic tongue.gif


Riven
dokladnie, poczekajmy na opinie jakiegos developera...
Aule
Heh, ja myślę, że jakby sie ktoś tym zajął, to ustalenie miejsca, gdzie miałoby to być to najmnejszy problem. Gorzej z tym, że to jest praktycznie nie do zrealizowania na obecnym UI.
zimaq
Pfff... a ja chce po lewej. Ehh... Niech będzie można jest ustawić z dolwolnej strony z dowolnym wyrównaniem ( np. po lewej z wyrównaniem do dołu, czyli nowe pojawiają się powyżej otwartch juz zakadek ).
Jakiś mały koncept obrazujący tą zawiłą wypowiedź walnę, ale nie teraz ;p
riddle
Jeśli ktoś będzie miał coś sensownego do dodania, PM me.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.