Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zakładki rozmów - tak jak w WPK
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Stron: 1, 2
holev
Może to głupie, ale mnie przed przejściem na Konnekt'a powstrzymuje brak zakładek rozmów do których przywykłem w WPK.
Przynajmniej nie ma trochę denerwującego efektu 1000-a okienek biggrin.gif
Może są prowadzone prace w tym kierunku ??

Pozdrawiam
Flind
nie sa prowadzone, no chyba ze taka miala by byc niespodzianka hao:).
ale według mnie to raczje kiepski pomysł
Lukas77
Ja mam już problem z rozmawianiem z 3 osobami na raz, zazwyczaj móię tej trzeciej że później się odezwę... mi zakładki nie są potrzebne i wolę żeby Master Developer zajął się np. wtyczką do Tlena itp... Zakładki to bajer, ewentualnie jeżeli jest taka możliwość to niech się tym zajmie jakiś Padawan Developer...
Pozdro :-)
case
QUOTE(Lukas77)
Ja mam już problem z rozmawianiem z 3 osobami na raz, zazwyczaj móię tej trzeciej że później się odezwę...

taaaa, dokladnie. ja gubie sie przy 2 oknach tongue.gif 8)
bakerss
Już proponowałem taką opcje, ale sam już nie wiem czy to by był dobry pomysł smile.gif
lucjusz
Ja tez nie widze potrzeby zakladek. Oczywiscie mogloby to byc jako opcja (od tego jest Konnekt, zeby kazdy mial to co lubi) ale to moze jak bedzie juz wszystko inne i nie bedzie pomyslow co by tu do Konnekta dolozyc smile.gif
lucas_mcs
zakładki to kiepski pomysl... ja jakos normalnie gadam z 5 osobami nawet -> uzywajcie ALT+TAB i ALT+SHIT+TAB , wyjdzie wam na to samo smile.gif z czasem i tak sie coraz szybciej pisze, ja neiwiem jak moja klawiatura wyglada, wiem ze tam jest:D
piotr.ek
A mi takie zakladki by sie przydaly smile.gif W rozdzielczosci 800x600 zbyt wiele na pasku zadan sie nie miesci, a windowsowe grupowanie zdecydowanie bardziej utrudnia, niz ulatwia obcowanie z systemem tongue.gif *Opcja* zakladek bylaby wiec imho przyjemnym i wygodnym rozwiazaniem...

Co do alt+tab - nie wiem, dlaczego, ale odkad pamietam, to po jakims czasie od uruchomienia systemu (szczegolnie po jakichs wiekszych kombinacjach) skrot ten przestawal dzialac tak, jak powinien... Bylo tak w win98 i jest w xp (nie tylko u mnie zreszta)
LooZ^
Eh, bylbym wdzieczny gdyby ludzie nie pisali w stylu "xxx to kiepski pomysl bo ja nie uzywam" smile.gif Po to jest konnekt zeby kazdy byl zadowolony smile.gif Widzialem takie cos w tlenie i wygladalo calkiem niezle, ale czy by mi sie spodobalo... Hm... nie wiem smile.gif
Olórin
Może w oknie z listą kontaktów to przesada, ale 1 okno wiadomości z zakładkami to bomba pomysł biggrin.gif Najlepiej jakby był w stanie tworzyć kilka okien z zakładkami w zależności do grupy do której należy kontakt biggrin.gif Marzeniem moze byc przenoszenie drag-dropem zakładek wink.gif Ale nie mniej myślę że to po 0.7 a do tego jeszcze duużo czasu zejdzie......bardzo dużo....
Sija
pomysl bardzo przydatny, nie trzeba by bylo sie meczyc z tysiacem okien w pasku...
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
Może w oknie z listą kontaktów to przesada, ale 1 okno wiadomości z zakładkami to bomba pomysł biggrin.gif Najlepiej jakby był w stanie tworzyć kilka okien z zakładkami w zależności do grupy do której należy kontakt biggrin.gif Marzeniem moze byc przenoszenie drag-dropem zakładek wink.gif Ale nie mniej myślę że to po 0.7 a do tego jeszcze duużo czasu zejdzie......bardzo dużo....

Bingo! O to mi wlasnie chodzi smile.gif (tylko ostatnie twoje zdanie mi sie bardzo nie podoba z wiadomych powodow...)
misiu98
Mnie się tam podoba pomysł z zakładkami. "Jestem za" biggrin.gif
(Mój rekord to dziewięć okienek na raz :>)
case
do wypowiedzi Olórina dodam, ze na takich zakladkach oczywiscie migala by ikonka wiadomosci, gdy dostalismy takowa od osoby z ktorejs z zakladek :wink:
nie glupia rzecz... musialem sobie to wyobrazic, zeby zeczywiscie sie przekonac do funkcjonalnosci takiego rozwiazania. jedno okno i "dopinajace sie" kolejne zakladki z chwila otrzymania wiadomosci od kolejnych osob - bajer 8)

tyle, ze maly sens jest sie tym podniecac puki hao nie da cienia nadziei na implementacje :wink:
Nikifor
pomysl iscie znakomity. tym bardziej z oddzielnym okienkiem kazdej grupy. ale.. co w przypadku gdy kontakt znajduje sie w dwoch grupach?(moze tak byc?)
lucas_mcs
QUOTE(LooZ^)
Eh, bylbym wdzieczny gdyby ludzie nie pisali w stylu \"xxx to kiepski pomysl bo ja nie uzywam\" smile.gif

ja niczego nei neguje, w sumie chyba jakby bylo to moze nawet sam bym uzywał.. niewiem, tylko jak bedzie cos takiego to dodajcie jakis ladny skrot do przenoszenia sie pomiedzy zakladkami np CTRL+TAB smile.gif ja wole widziec wszystkie rozmowy na ekranie, ale napewno wielu innym osobom by sie przydalo. rozumiem ze jezeli gadamy z kilkoma osobami to zamiast buttonow na pasku bedą mrugały te zakładki zeby nas poinformowac ze ktos cos napisał... albo jakis inny sposob powiadamiania?
chester
u k***a, teraz znalazłem posta smile.gif Mnie również "odpycha" brak owych zakładek smile.gif Zróbcie coś takiego, a jestem pewny że wielu użytkownikom uprości to obsługę.
zenq
nie watpie ze jakby to bylo dobrze zrobione to sam bym takowej opcji zapewne uzywal smile.gif czesto mam wiele okienek naraz + okna jakichs aplikacji... alt+tab wtedy powoli zaczyna dobijac iloscia potrzebnych klikniec a na pasku zadan to i tak nic nie widac...

a nie da sie tego przypadkiem dodac jako wtyczke?
Jezeli owa opcja bylaby zrobiona dokladnie i funkcjonowala tak jak piszecie, wtedy wiekszosc osob by uzywala tej wtyczki/opcj. Tylko napewno zwiekszy sie ilosc "wiadomosci wyslanych do zlego kontaktu" czyli poprostu pomylki :-)
Zakrn
@Arct!c, ale to już nie sprawa developerów, prawda? Użytkownicy sami muszą się pilnować.
Chyba, że ktoś zrobi wtyczkę, która będzie sprawdzała temat i inne cechy rozmowy w okienku przed wysłaniem wiadomości i jeśli stwierdzi, że coś nie pasuje, wyświetli okienko z pytaniem "Czy na pewno chcesz wysłać tą wiadomość?" :roll:
jareq
user posted image

Coś takiego jest w FreeGG można by zaczerpnąć troche kodu wink.gif
dulek000
To wygląda całkiem ładnie...

A pamiętaćie freegg propaganda? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
zenq
QUOTE(Zakrn)
(...) Chyba, że ktoś zrobi wtyczkę, która będzie sprawdzała temat i inne cechy rozmowy w okienku przed wysłaniem wiadomości i jeśli stwierdzi, że coś nie pasuje, wyświetli okienko z pytaniem \"Czy na pewno chcesz wysłać tą wiadomość?\" :roll:

hehe to przy okazji niech przewiduje nasze odpowiedzi i sama je wysyla... :wink:
.nomis
Nom, mi się podoba. Oczywiście nie wizualnie wink.gif, ale właśnie tak bym takie zakładki widział.
Czy to menu nie przypomina menu w oknie rozmowy Konnekta? smile.gif Czy to tylko moje uzależnienie.
zenq
QUOTE(.nomis)
Nom, mi się podoba. Oczywiście nie wizualnie wink.gif, ale właśnie tak bym takie zakładki widział.
Czy to menu nie przypomina menu w oknie rozmowy Konnekta? smile.gif Czy to tylko moje uzależnienie.


szczerze... troche przypomina smile.gif nawet kolejnosc "wyslij, enterem, katalog" (u nas wiecej)... oddzielny toolbar z formatowaniem...
kozek
Pomysł w sumie dobry, tylko żeby była możliwość wyłączenia tego a zakładki koniecznie musiałyby być wizualnie zgodne z aktywnym wyglądem windows, jak to jest np. w firefoxie. Przy okazji, przygotowałem jak ja sobie to wyobrażam, wszystko wygląda tak a nie inaczej ze względu na aktualny styl wizualny systemu. Zakładki są zakładkami z firefoxa i tak chciałbym żeby wyglądały, czyli żeby zmieniały się razem ze stylem wizualnym systemu. Ta jedna ikonka która jest czerwona oznacza, że jest nowa wiadomość. Jedyny błąc jaki popełniłem w robieniu tego to jest to, że przez przypadek za daleko pociągnołem pasek przewijania i wchodzi on na listę zakładek.
jareq
Ja bym wolał żeby migała cała zakładka (tak jak jest to na pasku narzędzi) a nie tylko ikonka... wink.gif
.nomis
Hmm, a ja widze to tak: Po kliknięciu "Rozmawiaj z..." rozwijałaby się lista kontaktów.

Załączniki

piotr.ek
Wolalbym te zakladki miec na dole okna rozmowy (na dole w sense ponad paskiem z przyciskami, ale po oknem, w ktorym widzimy tresc rozmowy) - byloby blizej kursorem, ktory i tak wiekszosc czas spedza na dole ekranu (przelaczanie programow na pasku zadan) lub w okolicy okna wpisywania w K. Zreszta najswiezsze wiadomosci widzimy w polowie okna rozmowy, tj. przy pasku z przyciskami i tam tez zwykle celujemy wzrokiem - imho malo wygodne byloby 'sieganie' tak oczami, jak i myszka do gory. Wiem, jak to wygladalo w mIRCu, gdzie mozna bylo sobie dowolnie przenosic pasek z zakladkami i najwygodniejsza byla zdecydowanie opcja 'na dole ekranu' smile.gif (jesli cos zamotalem, to sorry - wlasnie wstalem, a moj mozg budzi sie z pewnym opoznieniem w stosunku do reszty ciala wink.gif)
zenq
Kozek - zakladki w oknie programu (te z grupami kontaktow) zmieniaja sie razem ze stylem windy, wiec pewnie i z zakladakmi rozmow bylo by tak samo smile.gif

Piotr.ek -> good idea, na dole zdecydowanie najwygodniejsze, zakladki powinny znajdowac sie miedzy oknem wpisywania a oknem wiadomosci smile.gif
i przynajmniej byla by jakas odmiana od konkurencji smile.gif
oczywiscie z mozliwoscia przeniesienia owych zakladek na gore, coby zadowolic wszystkich K.userow
tbadoo
Hmmm... Veeery Gooood Idea biggrin.gif Właśnie to jest jeden z głównych powodów dla którego waham się przejść z tlenka tutaj, a tam wtyczka rewelacyjnie mi umożliwiła ograniczenie kilku okienek na pulpicie do jednego z niesamowicie wygodnymi zakładkami. Naprawdę zajewygodna sprawa. Czekam z niecierpliwością

QUOTE(arct!c)
Tylko napewno zwiekszy sie ilosc \"wiadomosci wyslanych do zlego kontaktu\" czyli poprostu pomylki

Mylisz się, mi od czasu gdy instalnąłem tę wtyczkę w tlenie zmniejszyła się diametralnie ilość mylnych wiadomości, co zdarzało się wcześniej nagminnie przy 3-ch i więcej otwartych okienkach rozmów.

QUOTE(piotr.ek)
Wolalbym te zakladki miec na dole okna rozmowy...

Powiem tak: kwestia gustu, ja się przyzwyczaiłem do zakładek na górze, jak na powyższych przykładach, więc może najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie wyboru w którym miejscu mają one być w opcjach, nieprawdaż?
piotr.ek
QUOTE(tbadoo)
Powiem tak: kwestia gustu, ja się przyzwyczaiłem do zakładek na górze, jak na powyższych przykładach, więc może najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie wyboru w którym miejscu mają one być w opcjach, nieprawdaż?

Hmm... za kazdym razem dochodzimy do tego wniosku predzej, czy pozniej, a to akurat juz tutaj powiedziane zostalo... nieprawdaz?
tbadoo
QUOTE(piotr.ek)
Hmm... za kazdym razem dochodzimy do tego wniosku predzej, czy pozniej, a to akurat juz tutaj powiedziane zostalo... nieprawdaz?

Zaiste..... no ale jeśli przeszkadza ci wyrażenie przeze mnie swojego zdania.... hmmm :?
.nomis
Ludzie, obojętne czy na górze czy na dole. Najpierw niech w ogóle będą, a potem się pomyśli gdzie wygodniej. A fakt jest taki, że jeśli zakładki gdziekolwiek są, to są domyślnie na górze (np. Opera i tlen). Więc i niech tu na początku tak będzie (jeśli te zakładki kiedyś się wreszcie pojawią...).
piotr.ek
QUOTE(tbadoo)
Zaiste..... no ale jeśli przeszkadza ci wyrażenie przeze mnie swojego zdania.... hmmm :?

Spox, za wczesnie wstalem wink.gif
jareq
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(tbadoo)
Zaiste..... no ale jeśli przeszkadza ci wyrażenie przeze mnie swojego zdania.... hmmm :?

Spox, za wczesnie wstalem wink.gif

Może z moim Avatarem było podobnie laugh.gif
piotr.ek
QUOTE(jareq)
Może z moim Avatarem było podobnie laugh.gif

Nie tongue.gif To sie ciagnelo od wczoraj, haha...
QUOTE(.nomis)
Ludzie, obojętne czy na górze czy na dole. Najpierw niech w ogóle będą, a potem się pomyśli gdzie wygodniej. A fakt jest taki, że jeśli zakładki gdziekolwiek są, to są domyślnie na górze (np. Opera i tlen). Więc i niech tu na początku tak będzie (jeśli te zakładki kiedyś się wreszcie pojawią...).


a czy musi byc tak jak wszedzie tongue.gif konnekt to nowa perspektywa wiec moze byc na dole zawsze to jakas odmiana. Ale ja niemam nic przeciwko zakladka u gory :-)
tbadoo
QUOTE(piotr.ek)
Spox, za wczesnie wstalem wink.gif

Się nie gniewam, spoksik :wink:


QUOTE(.nomis)
Ludzie, obojętne czy na górze czy na dole. Najpierw niech w ogóle będą...

I tu się zgadzam w zupełności biggrin.gif
zenq
co do zakladek to zacytuje sam siebie :>

QUOTE(zenq)
Piotr.ek -> good idea, na dole zdecydowanie najwygodniejsze, zakladki powinny znajdowac sie miedzy oknem wpisywania a oknem wiadomosci i przynajmniej byla by jakas odmiana od konkurencji smile.gif
oczywiscie z mozliwoscia przeniesienia owych zakladek na gore, coby zadowolic wszystkich K.userow
Lucek
Witam
Ja bym bardzo chętnie widział możliwość prowadzenia rozmów w zakładkach bez potrzeby otwierania kilkunastu okienek na pasku. Czy wiadomo może kiedy i czy można się spodziewać takiej opcji?
dulek000
Czy? Na pewno można.
Kiedy? hm...0.7? Tylko nie pytaj kiedy ona będzie...
sm00th
A mi sie ten pomysł bardzo podoba. To by było cos w stylu ekg - bardzo wygodnie sie pisze z kilkoma osobami. Szczegolnie jesli byłby jakis skrót klawiszowy do przechodzenia miedzy zakładkami np. Ctrl+1..9 - kolejne zakładki.
...bo windows chodzi najszybciej, gdy sie nie używa myszki tongue.gif
.misiek
dla szczęściarzy którzy maja XP/2003 pozostaje jeszcze grupowanie podobnych przycisków paska zadać wtedy mamy mniejszy bałągan na dole:]
przynajmniej narazie tak można sobie radzić, ale zakładki w konnekcie dla mnie muszą być bo w rozdz. 1280x1024 już porzy 12 okienkach brakuje mi miejsca na kolejne :/
życzę powodzenia nad pracą w tym kierunku biggrin.gif
tbadoo
QUOTE(missiekbc)
dla szczęściarzy którzy maja XP/2003 pozostaje jeszcze grupowanie podobnych przycisków paska zadać wtedy mamy mniejszy bałągan na dole:]

taka sobie ta wygoda, nieporównywalne w ogóle...


QUOTE
przynajmniej narazie tak można sobie radzić, ale zakładki w konnekcie dla mnie muszą być bo w rozdz. 1280x1024 już porzy 12 okienkach brakuje mi miejsca na kolejne :/

12 okienek.... ROTFL biggrin.gif
.misiek
hehe nie zdażyło Ci się jeszcze takie coś ?? biggrin.gif
tbadoo
QUOTE(missiekbc)
hehe nie zdażyło Ci się jeszcze takie coś ?? biggrin.gif

Max miałem chyba 6 :wink:. Ale powiem szczerze - mam porównanie, 6 okienek (nawet zgrupowanych na pasku zadań) a 6 zakładek w Tlenie dzięki wtyczce - w sumie bez porównania ta wygoda biggrin.gif. Tak więc czekam z niecierpliwością...
.misiek
ja również :]
jareq
nie tylko Wy :wink: biggrin.gif
nie tylko wy czekacie, wszyscy czekamy i sie kiedys doczekamy smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.