Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt Open Source
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2
Cougar_
Ryan: chyba za bardzo nei masz pojecia o czym mowisz, a napewno nie jesli chodzi o DC++. Wlasnie dzieki OS ten program wieki sredniowiecza ma juz dawno za sobia w przeciwienstwie do konnekta. Wiekszosc rzeczy w changelogu jest typu thanks to ..., wiekszosc pomyslow jest innych osob,niektore rzeczy powstaly na basie clonow orginalu, w koncy jak ktos stworzy cos dobrego to czemy tego nie uzyc zwlaszcza ze port jest prosty. W wklad w wykrywanie bledow w tym sofcie innych ludzi to juz nie wspomne, wlasciwie to tylko dzieki nim zawdziecza on swoj poziom stabilnosci.
Aule
K powstał z myślą o wtyczkach. To naprawde nie ma znaczenia, czy rdzeń byłby OS, bo dużo rzeczy można osiągnąć poprzez wtyczki (które sa OS). Więc o co Ci chodzi? Bierz SDK i programuj....
Trial
moje zdanie czy konnekt powinien byc OS czy jakis tam to jest akurat wola tworcow tegodziela i tak powinno byc..
fajnie byloby gdyby byly zrodla dostepne to jest dobra rzecz a to dlateog ze ja zrodla czesto przegladam
ze wzgledu na rozwiazania pewneych problemow (czlowiek sie uczy na bledach innych i na doswiadczeniu innych)

prostym przdykladem jest miranda na ktora ostanio sobie zerkalem jak sa rozwiazane pewne rzeczy i znalazlem moze 2 3 rzeczy ktore mnie zainteresowaly to jest dobre..
natomiast jesli mowa o rozwoju takiego projektu to ja nie wiem pewnie by sie jakos rozwijal smile.gif

dla mnie w kazdych zrodla jest ich przekazywanie wiedzy innym i to tyle...
chodz znajda sie tacy ktorzy tylko nazekaja ze to nie dobrze ze tamto zle i wogole ....
smile.gif

dla mnie Konnekt nie musi byc OS wystarczy zeby lepsze SDK i API bylo w kolejnych jego wersjach smile.gif
a przede wszystkim wiecej przykladow i OPISOW i tyle mi styka smile.gif

pozdro smile.gif
KoSiarzPL
Problem z otwartością jest chyba dwojakiego rodzaju.
Po pierwsze autorzy chyba nie są na tyle pewni obecnego stanu kody by pozwolić na wypuszczenie go dla wszystkich. Zapewne dociekliwi mogli by znaleźć sporo błędów a aktualizacje samego K sa naprawde bardzo zadkie gdyż cały czas poświęcany jest na budowe nowego api.
Po drugie autorzy pewnie chcą troche zarobić na K i OS może im w tym przeszkodzić. Nie mozna miec im tego za złe.

Co do drugiej czesci twojej wypowiedzi Trial. To po przykłądy zapraszam na moją stronkę, nie tylko w dziale "poradniki" ale również przy opisach poszczególnych metod znajdują się krótkie przykłady. Chiziaż w chwili obecnej są to pomoce skierowane dla początkujących wink.gif
piaseq
QUOTE(em-a-jot @ 29.11.2009 - 23:21) *

Ciekawe jak uważają ludzie którzy trzy lata temu uważali że uwolnienie źródeł Konnekta jest niepotrzebne, ba! nawet niedobre..


Prawda jest taka, że przez własną głupotę i bliżej nieuzasadnione powody uśmiercono Konnekta. Szkoda, bo to chyba najfajniejszy w obsłudze komunikator i z ciężkim sercem powoli kończę konfigurację Mirandy, aby już niedługo się na nią przesiąść. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: Konnekt umarł. mad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.