Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MSN w konnekcie
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Stron: 1, 2
Aule
Jeżeli jest to transport, to zalezy to od serwera.
.nomis
Sorry, ale ten Jabber to w ogóle jakiś niedorobiony. Miałem konto na chrome, to mi zaczął wyskakwac ten komunikat
"Wystąpił błąd autoryzacji
Unauthorized"

Teraz mam na jabberpl.org i nie działa żaden transport (nigdzie nie mogę się zarejestować, pisze tylko "oczekiwanie na odpowiedź serwera"), a i same kontakty jabberowe nie są odświeżane, w sensie ich opisy.
piotr.ek
Jabber jako taki mozliwosci ma ogromne. Problemem sa polskie (te na pewno, nie wiem, jak to sie ma na swiecie) serwery jabberowe, o ktorych mozna powiedziec krotko - tragedia sad.gif Jak nie jeden, to drugi pada. Jeszcze nie trafilem na taki, z ktorym byloby mniej problemow, niz z serwerami GG, a to, co sie z chrome.pl dzieje, to juz w ogole przechodzi wszelkie pojecie tongue.gif
case
wymieniacie dwa najpopularniejsze polskie serwery .. tym samym majace najwiecej uzytkownikow, a co za tym idzie sa najbardziej obciazone .. trzeba lepiej szukac :wink: [serwer WPK jest bardzo stabilny]
piotr.ek
QUOTE(case)
wymieniacie dwa najpopularniejsze polskie serwery .. tym samym majace najwiecej uzytkownikow, a co za tym idzie sa najbardziej obciazone .. trzeba lepiej szukac  :wink: [serwer WPK jest bardzo stabilny]

Kiedys histeria.pl byl niby extra, potem chrome.pl, w miedzyczasie tez jabberpl.org. Z czasem kazdy z nich zaliczal mniejsza lub wieksza padake z takich, czy innych powodow. Ja skusilem sie na chrome.pl, bylo ladnie i pieknie, az w koncu zaczely sie jazdy trwajace do dzis. Przeciez nie bede zmienial co 3 miechy serwera, bo stal sie nagle zbyt popularny tongue.gif Sesja sie skonczyla, moze w miedzyczasie potestuje tego wpk...

Ps.
QUOTE
chrome.pl: (Poniedziałek 14.06.2004 09:19) \"Przerwy w działaniu.\"
To co się dzieje dzisiaj z serwerem, to kolejny etap szukania na oślep przyczyn kiepskiego działania łącza, przez naszego dostawcę Internetu.

Za niedogodności przepraszamy, nie mamy jednak na nie wpływu. :-(

...od tego czasu juz kilka razy polaczyc sie nie moglem tongue.gif Ok, za bardzo odbiegamy od tematu. Koniec koncow zadowolony z serwerow jabbera w pl na razie nie jestem (ale korzystam, bo slowniki, pogoda i program tv rulez smile.gif )
lhs
Potwierdzam, że chyba jedynym polskim serwerem działającym stabilnie jest jabber.wp.pl

piotr.ek - możesz przecież mieć konto na serwerze zagranicznym, i jednocześnie korzystać ze słowników, pogody i programu TV na serwerach polskich. Jeżeli polskie usługi nagle padną - konto główne będzie dalej działało.
Sija
ja osobiscie korzystam z transportu ICQ na serwerze nedbsd.nl - chodzi wysmienicie.
piotr.ek
QUOTE(lhs)
piotr.ek - możesz przecież mieć konto na serwerze zagranicznym, i jednocześnie korzystać ze słowników, pogody i programu TV na serwerach polskich. Jeżeli polskie usługi nagle padną - konto główne będzie dalej działało.

Ano czytalem o tym, ale jak juz mowilem - teraz bede mial wiecej wolnego czasu, wiec postaram sie cos w tej materii pokombinowac. Przede wszystkim czeka mnie zmiana serwera (i pewnie padnie na wp), a co potem, to zobaczymy smile.gif
case
QUOTE(Sija)
ja osobiscie korzystam z transportu ICQ na serwerze nedbsd.nl - chodzi wysmienicie.

.. sie sprawdzi :twisted: .. ale icq.aster.pl tez na razie mnie nie zawiodlo 8)
ebook
ja przelaczam sie wlasciwie tylko pomiedzy jabberpl.org a chromem. Generalnie nie mam wiekszych zastrzezen do ich pracy - poza tym ze yahoo nie glyngla :]
przejzalem wiekszosc serwerow z transportem do yahoo z listy (rowniez zagraniczne) i w zadnym nie dziala ten transport. Najblizej jest ten na chromie, bo przynajmniej umozliwia komunikacje za posrednictwem protokolu yahoo ludziom zalogowanym na ten transport chroma. Ale oczywiscie poza serwer chrome protokolem yahoo juz wybic sie nie mozna.
vojtek
Ja uzywalem przez jakies 3 miesiace serwera jabberpl.org - przyznam ze wczniesniej nie mialem kontaktu z J, dopiero jak Konnekt zaczal go obslugiwac to sie zainteresowalem. Wybralem wiec pierwszy lepszy, zwlaszcza ze tak nie wiedizalem co to sa transporty itd ;-) Na jabberpl.org wogole jednak nie moglem poradzic sobie z transportami (nic nie dzialalo, myslalem ze to ja cos zle zrobie), az w koncu kilka dni temu przenioslem sie na chrome.pl. Jak narazie dziala stabilnie, transporty tez bez wiekszego problemu skonfigurowalem (pogoda, icq i - malo funkcjonalny - rss) no i narazie zostaje tutaj ;-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.