Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MSN w konnekcie
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Stron: 1, 2
aduh
Kiedy i czy Konnekt będzie obsługiwał MSN ?
Aule
OOOO. To jednak ktos tego uzywa i jest polakiem nawet :wink:
aduh
MSN to bardzo porządny komunikator i używa go bardzo wielu Polaków stary ...
Pochodzę ze społeczności graczy, któa w Polsce bądź co bądź nie jest już taka mała i MSN zaraz po IRCu to podstawowy komunikator pomiędzy graczami z całej EUROPY.
Więc skoro taka drętwa Miranda (czy jak sie tam nazywa ten komunikator) ma obsługę MSN to uważam, że zacny Konnekt tym bardziej powinien obsługiwać MSN (napewno bardziej by się przydał od Jabbera, któego praktycznie nikt nie używa).

AVE
lhs
Już obsługuje. Przez tego niedocenianego Jabbera właśnie. Niektóre jabberowe serwery (chrome.pl na przykład) mają bramkę MSN.
aduh
http://old.chrome.pl/viewtopic.php?t=70

Dzięki ale włg mnie Konnekt nadal nie obsługuje MSN.
Obsługiwał będzie gdy obok ikonki GG, Jabbera czy Tlena zobacze ikonke MSN ...

... i 2 topic:

http://forum.jabberpl.org/index.php?showtopic=7
lhs
A widziałeś daty tamtych postów??
aduh
ok stary więc zapodaj jakiś link czy info jak odpalić MSN w konnekcie,
nie każdy studiuje budowe i zasady dzialania komunikatorów ...
W kazdym badz razie ja nic nie widze o MSN w Konnekcie, jesli moge odpalić z gory dziekuje za instrukcje.
lhs
Musisz mieć konto jabberowe, klienta Jabbera z przeglądarką usług (http://www.jabber.org/software/clients.php) (czekamy na takową w Konnekcie!!), żeby zarejestrować się w transporcie MSN na jednym z serwerów Jabbera, które taką bramkę mają (http://www.jabber.org/user/publicservers.php), a następnie dopisać sobie odpowiednie kontakty w Konnekcie.
teraz moje pytanie nie do teamtu ale do jabbera tongue.gif chodzi mi o program tv i pogode da sie to ustawic w jabberze?? tak jak slownik eng czy ortograficzny ? jesli tak dajcie linki jak to zrobic biggrin.gif

AvE tongue.gif
lhs
Pogoda - tak samo, jak MSN. Rejestrujesz się w usłudze "pogoda" (na chrome.pl na przykład), a później dodajesz do listy kontakt miasto@pogoda.chrome.pl.
Program TV - nie wiem.
piotr.ek
QUOTE(lhs)
Program TV - nie wiem.

Program tv i slownik byl w kontakcie RedFish (redfish@redfish.org.pl) jeszcze niedawno. Jak jest teraz - nie wiem, bo mam dosyc jabbera po problemach z chrome.pl (dzisiaj probowalem sie polaczyc i dupa blada, nie mam ochoty na takie harce tongue.gif)
no luzik pogoda dziala ohmy.gif a wie ktos jak z tym TV ?
lhs
Kompletnie nie rozumiem, dlaczego wszystkim Jabber kojarzy się z chrome.pl. Kilka miesięcy temu sam miałem tam konto, ale ponieważ serwer walił się częściej i na dłużej niż serwery GG - więc zrezygnowałem. Teraz podobno jest lepiej. Podobno. Kilka postów wyżej podałem linka do listy serwerów Jabbera. Sam od wielu miesięcy korzystam z jabber.org i nie zdażyły się jeszcze żadne problemy z łączeniem. A jako przykład pogodynki podałem chrome.pl, bo tam akurat pogoda dzisiaj działa. Drugi znany mi serwer z pogodą to jabberpl.org. Tylko - nie działa.
ja niemam problemow z tym.. poniewaz u mnie w sieci jest server jabber :-) i nic nie musze kombinowac. Tylko niema tych "komponentów" ze tak sie wyraze.
lhs
Transportów, arct!c, transportów!!
aduh
QUOTE(lhs)
Musisz mieć konto jabberowe, klienta Jabbera z przeglądarką usług (http://www.jabber.org/software/clients.php) (czekamy na takową w Konnekcie!!), żeby zarejestrować się w transporcie MSN na jednym z serwerów Jabbera, które taką bramkę mają (http://www.jabber.org/user/publicservers.php), a następnie dopisać sobie odpowiednie kontakty w Konnekcie.


OK dzięki już skonfigurowałem - działa tongue.gif
pozdro

p.s. co jest z tą pogodą, wpisuje jakieś słowo i wyskakuje lista miast, co dalej ?
lhs
Zakładam, że na chrome.pl - ??
Wybierasz sobie jedno z tych miast (MIASTO) i dodajesz do listy kontakt jabberowy MIASTO@pogoda.chrome.pl - w opisie będziesz miał warunki pogodowe w danym mieście.
aduh
OK wielkie dzięki tongue.gif
Pozdro dla autorów Konnekta - kawał porządnej roboty.
:wink:
piotr.ek
No nawet mi sie chrome.pl przez ssl'a polaczyl... normalnie za nic w swiecie nie chcial, a kiedys dzialalo i bez tego tongue.gif
yyy wie ktos jak z tym TV ? ^^ napalilem sie na to biggrin.gif
piotr.ek
QUOTE(arct!c)
yyy wie ktos jak z tym TV ? ^^ napalilem sie na to biggrin.gif

RedFish jak dzialal, to dzialal pieknie. Czytalem wczoraj na forum chrome.pl, ze maja jakies problemy z komunikacja server2server i 'dzieki' temu na chrome.pl RedFish nie smiga sad.gif Szkoda, bo przydatny... (chociaz do tego, co oferuje Miranda w tym zakresie rownac sie oczywiscie nie moze)
SzAq
QUOTE(aduh)
Kiedy i czy Konnekt będzie obsługiwał MSN ?


www.jabberpl.org <- wejdz poczytaj co musisz robic zeby miec msn w jabber wink.gif a info jabber @ konnekt jest gdzies na forum wink.gif nie wiem jakbys nie mial opcji szukaj ;o
lhs
Kolejny dowcipny się znalazł... Weź, SzAq, łaskawie przeczytaj pierwszego posta na tej stronie (czyli 6 (SZEŚĆ!!!!!!!!)) postów nad twoim własnym, a dopiero później odkrywaj Amerykę...
hueheuhe biggrin.gif ktos musial odkryc ameryke :-)
lucas_mcs
SzAq, juz godniej reprezentowały cie te cycki co mialeś wcześniej w avatarze biggrin.gif
panowie nie zaśmiecajmy forum niepotrzebnymi tekstami.... niepotrzebnymi tekstami.... niepotrzebnymi tekstami.... niepotrzebnymi tekstami.... niepotrzebnymi tekstami.... niepotrzebnymi tekstami.... niepotrzebnymi tekstami.... niepotrzebnymi tekstami.... niepotrzebnymi tekstami.... niepotrzebnymi tekstami.... niepotrzebnymi tekstami.... biggrin.gif
ebook
tak przegladam sobie te posty i dochodze do wniosku, ze Konnekt ma ogromna sznase zdominowac polski rynek komunikatorow. i najlepsza bronia byloby wlasnie maksymalne rozbudowanie wtyczki kJabber. Szkoda ze jestem skonczana programistyczna lama, gdybym cos potrafil, na pewno bym sprobowal pomoc.
Cos wiadomo moze kiedy w Konnekcie bedzie przegladarka uslug serwera Jabbera?
piotr.ek
QUOTE(ebook)
Cos wiadomo moze kiedy w Konnekcie bedzie przegladarka uslug serwera Jabbera?

Wiadomo, ze nalezy czytac forum i korzystac z funkcji SZUKAJ. http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1785
case
QUOTE(ebook)
Cos wiadomo moze kiedy w Konnekcie bedzie przegladarka uslug serwera Jabbera?

najblizsza przyszlosc... hao wlasnie nad tym teraz pracuje biggrin.gif
lhs
QUOTE(arct!c)
yyy wie ktos jak z tym TV ? ^^ napalilem sie na to

Już wiem.
Dodajesz do listy jabberowy kontakt redfish@redfish.org.pl i wysyłasz mu wiadomość pt + kod kanału, który cię interesuje (np pt tvn). Dostaniesz program na dany dzień. Jeżeli chcesz program na inny dzień, wyślij wiadomość help i poczytaj. Lista kodów kanałów jest tutaj: http://forum.redfish.org.pl/sekcja_programtv.php
piotr.ek
No i wreszcie RedFish dziala smile.gif
Lipa.dk
Czy RedFish działa na gg tak samo jak na jabberze?
StRuGi
Tak, tylko że na GG jest lekki lag, bynajmniej u mnie.
Lipa.dk
QUOTE(StRuGi)
Tak, tylko że na GG jest lekki lag, bynajmniej u mnie.

A konkretnie jaki? bo ja sie dzisiaj troche bawiłem i nic szczególnie niepokojącego nie zauważyłem...
StRuGi
Gdy wysyłam coś do jabber'owego bota to dostaję odpowiedź po max 1 sek, a w bocie GG muszę nieraz poczekać do 3 minut ;/
Lipa.dk
...i coś nie bardzo sekcja newsów chce chodzić :? chyba sobie w końcu kjabbera sprawię, a RedFish będzie jak narazie moim jedynym kontaktem laugh.gif
A tak w ogóle to sie chyba trochę z tematu ześlizgnęliśmy... :wink:
StRuGi
AFAIK, to ta sekcja news'ów nie chodzi własnie przez te lagi.
SkkF
A czy kiedyś będzie w konnekcie, yahoo messenger. Było by to naprawdę wielkie ułatwienie (, dla mnie smile.gif)
k!dman
przeca masz transport na jabberze
SkkF
A można by trochę jaśniej :?
case
QUOTE(SkkF)
A można by trochę jaśniej :?

w menu zmiany statusow kJabber'a masz pole "Uslugi", kliknij i dalej powinno byc z gorki .. :wink:
SkkF
To, wiem. Patrzyłem na screeny. Ale ja nawet nie mam konta na jabberze, niebardzo wiem gdzie je założyc. Niby jest spis, ale polskie są w trakcie przebudowy, nie istenieją, nie da się założyć konta, z innymi krajami tak samo... Jakieś dziwne to jest :|

Jaki jest dobry serwer dla jabbera? (chrome.pl nei działa :|)

Potrzebuję tylko do obsługi yahoo messenger, do gg mam gg.dll smile.gif

Edit: trzeba wpisywać z www - www.chrome.pl zaraz zobacze co się da zrobić
Lipa.dk
QUOTE(SkkF)
A można by trochę jaśniej :?

http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=2052

Rozjaśniło się?! smile.gif
SkkF
To też czytałem tongue.gif
Problem był z założeniem serwera, już mam konto na chrome, THX za pomoc smile.gif

Edit:
A gdzie w tym jabberze są te usługi? Normalnie, jestem dostępny świeci mi się żaróweczka, zalogowany do serwera (chrome.pl) a gdzie te usługi?W polu zmieniania statusu nic nie ma, no chrome.pl też się nie da zalogować :|
ebook
ja mam pytanie: czy komus w ogole dziala jakikolwiek transport z jabbera? probuje przez yahoo, icq, nawet cholerna pogodynka wywala mi bledy... Czy to cos powinno dzialac? Probuje przez amessage.info, chrome.pl jaberpl.org...
.nomis
Ja mam konto na chrome i wszystko działa pięknie. No, moze nie tak pięknie, bo słownik angielski i ICQ nie pobierają statusów... Ostatnio z chrome sa podobno jakieś problemy, bo cośtam wymieniają.
lhs
QUOTE(.nomis)
Ostatnio z chrome sa podobno jakieś problemy, bo cośtam wymieniają.

Z chrome.pl WCIĄŻ są jakieś problemy, bo WCIĄŻ coś tam wymieniają!! biggrin.gif
.nomis
A właśnie a propos, zeby już nie zakładać tematu nowego, kiedy chcę się na Jabberze udostępnić wyskakuje mi komunikat
"Wystąpił błąd autoryzacji"
Unauthorized
Oczywiście połączenie się nie udaje :/. Myślałem, że to wina właśnie tego, ze wymieniają tam te serwery czy coś... Ale u kumpla, który też jest na chrome wszystko ładnie działa.
Puma
Nie wiem dlaczego ale u mnie jest tak na histeri.pl a na chrome.pl działa. Miałem dosyć syfiastych serwerów polskich i testuje te niemieckie, może będą działać lepiej, mam transport mail i icq, jak narazie działa to idealnie smile.gif
ebook
wiem, jestem nudny :]
za n-tym razem udalo mi sie odpalic transporty yahoo i ICQ przez chrome.pl
ICQ nawet dziala, ale Yahoo - nie
mam konto, lecz jak pisze do znajomych nie dostaja informacji, a jak oni do mnie pisza - nic nie dochodzi.
przy rejestracji kNotify ciagle wywala mi komunikat - remote server error.
ebook
wiem czemu transport yahoo nie glyngla.

.:NEWS Z JABBERPL.ORG:.

Yahoo! IM znów blokuje połączenia.
Tomasz Sterna @ 2004–06–24 19:08:06
Jak informuje Slashdot i ZDNet, Yahoo! znów zablokowało połączenia do swojej sieci z nieautoryzowanych klientów.

Rzecznik Yahoo! twierdzi, że to kolejna akcja wymierzona przeciw spamerom, używającym ich sieci do wysyłania wiadomości komercyjnych.

Szybka poprawka, to zmiana hosta z którym się łaczymy z scs.msg.yahoo.com na scs.yahoo.com i port nadal 5050.

Czy ta poprawka musi byc wprowadzona po stronie serwera (w tym przypadku chrome.pl) czy po stronie klienta?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.