Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kAllStatus
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
Puma
Używam tej wtyczki od czasu gdy wyszła 8) Jest świetna, jedna rzecz mi przeszkadza, nie jest to bug, mianowicie gdy zmieniam opis to jest ustawione domyślnie na 'niedostępny', często się mylę i tak się mi ustawia, czy nie można zrobić żeby domyślnie było 'zaraz wracam'?
vojtek
Ja mam tez jedna mala propozycje dla wtyczki - moznaby tak zrobic, aby po wybraniu 'status' i pokazania sie tego okienka, automatycznie ustawial sie focus w polu z trescia statusu? Teraz trzeba kliknac na to pole tekstowe, a to troche mniej wygodne.
riddle
Czemu maksymalnie da się ustawić 255 znaków w opisie na Jabberze i Tlenie? Dla przykładu, serwer jabberpl.org pozwala na bardzo dużą ilość znaków, wpisałem ich tyle w Psi, że w Konnekcie w Więcej miałem z 40 stron do przewijania. Nie limitować, jeśli nie potrzeba - taka mała zasada smile.gif
Olórin
Bo ja taki limit przy tworzeniu okienka ustawiłem tongue.gif A limit musi być, wyobraźcie sobie że ktoś wrzuca do opisu paro megowego zipa, albo obraz instalki w98 tongue.gif
riddle
Olórin, nie mówisz poważnie mam nadzieję? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

Przecież... przecież to jest głupie :/ ... chociaż 1024 .. zresztą! Jeśli user jest na tyle głupi, żeby tam wklejać tyle tekstu to jego sprawa! Jeśli K wytrzyma i serwer także, to nie ma przeszkód. Takie działanie to dokładnie to co robi IE z poprawnym kodem - próbuje być mądrzejszy. Proszę Cię o zniesienie limitu, zwłaszcza, że jak przeczytałem nie jest to trudne. I tak dosyć mamy limitów na sieć Jabbera korzystając z kJabber, a jeszcze takie coś. Proszę o interwencję. excl.gif
Olórin
Jak będe siedział przy kodzie to zmienie..... Wogóle zastanawiam się nad zrobieniem zmiany opisu a'la PSI czyli wieloliniowe okienko smile.gif Ale to w kZmieniaczu ;-)

QUOTE
Jeśli K wytrzyma i serwer także, to nie ma przeszkód

Tylko pomyśl o potencjalnych znajomych łączących się przez GPRS.... ;-)
riddle
Projektując stronę też mogę przeciążyć łącza modemowców. Co oni wtedy robią - opuszczają stronę. I znajomi mogą mnie opuścić jak takie coś im zrobię.

Dzięki, że pomyślisz nad tym. smile.gif

moderator : 13. Zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów (nie tylko w języku polskim). Mowa tutaj również o wygwiazdkowanych (***) itp słowach. tongue.gif
Lwiczek
Ooo... Gdyby się pojawiło wielolinijkowe okienko ułatwiające wprowadzanie od razu opisów wielolinijkowych byłoby super! No i przy okazji miłym ułatwieniem byłaby możliwość zmieniania rozmiaru okna zmiany opisu smile.gif I na koniec stara propozycja [ale nie zaszkodzi przypomniec wink.gif], żeby rozdzielić ustawianie statusu i opisu smile.gif
riddle
QUOTE(Lwiczek)
rozdzielić ustawianie statusu i opisu smile.gif

Heh? Przecież jest!.. sam zobacz. Odklikujesz ptaszek i masz co chcesz.
jiobel.
Moja propozycja co do kZmieniacza. Chyba pasuje też tu.
Lwiczek
@riddle
Hmm... 1-mnie chodzi o kZmieniacz... 2-kAllStatus i tak nie oferuje funkcjonalność o która zabiegam...
W opcjach zaznaczamy sobie sieci, dla których kZmieniacz ma zmieniać opis, a dla których ma zmieniać status... na razie jest tylko zaznaczenie dla których ma działac. Czyli na przykład status zmieniamy sobie dla wszysztkich sieci za pomocą kZmieniacza, ale opis już tylko dla tlen/jabber... Mam nadzieję, że teraz wyjaśniłem jaśniej... biggrin.gif
Spass
a ja mam propozycje do wtyczki (mam nadzieję że tego nie było, nie chce się powtarzać):

wprowadzenie opcji - synchronizuj stan i opis sieci Gadu-Gadu (sieć do wyboru) z pozostałymi sieciami. tzn. gdy zmienie stan i/lub opis wybranej sieci (np. GG) to zmienią się stany i opisy na moich wszystkich pozostałych sieciach. według mnie to dobry pomysł, nie trzeba wprowadzać dodatkowej sztucznej sieci jak w kZmieniaczu, a funkcjonalność była by podobna.

co Wy na to?

moja propozycja dotyczy równierz wtyczki kZmieniacz (a tak poza tym to lepiej by było polączyć funkcjonalność tych dwóch wtyczek w jedną... ale to już inna bajka...)
Lwiczek
A mnie się właśnie podoba że kZmieniacz tworzy wirtualną sieć. Pozatym akurat synchronizowanie różnych sieci do GG jest takim sobie pomysłem [ograniczenia ilości statusów gg i długości opisów...] i lepiej w drugą strone...
Sija
Spass: nie masz co sie produkowac, watpie, zeby jeszcze ktokolwiek rozwijal ta wtyke [po co zreszta ?]
Olórin
QUOTE
(a tak poza tym to lepiej by było polączyć funkcjonalność tych dwóch wtyczek w jedną... ale to już inna bajka...)

Przecież kAllStatus to okrojony kZmieniacz, więc w czym problem ?
riddle
Olórin, a co z tą przekompilowaną wersją umożliwiającą wpisanie 1024 znaków? Przecież to nie jest głupi limit. Proszę Cię, nie jest to masa roboty. smile.gif
bakerss
riddle:co Ty chcesz wklejać do tego opisu blink.gif
riddle
Pytanie jest: co twórca wtyczki chce osiągnąć przez nieprzestrzeganie standardów. A co ja? Cztery wersy jakiejś piosenki - standardowo trzy się tylko mieszczą. Co jeszcze? Ascii Art w postaci statusu. Moja kurde sprawa, twórcy XMPP potrafili przewidzieć, że ja mogę chcieć zrobić coś niestandardowego, a twórcy wtyczek takich jak ta myślą, że są α i Ω. :/

Czy naprawdę ważne co tam chce wkleić? Konektem można mnie zignorować jak sobie taki status ustawię, więc to tylko moja sprawa. Błagam - ilość możliwości i funkcji, które udostępnia kJabber (oraz dwuTlenek) jest bardzo mała i nie działają one często okej. Więc po co jeszcze zabierać użyteczność protokołu przez takie rzeczy? To klient a nie wyznacznik nowych standardówdo jasnej anielki. :/ :/
riddle
Przepraszam, co się w tej sprawie ruszyło? Czy zawsze trzeba tworzyć dzieła "idiot proof"? Jest mi to bardzo nie na rękę, jak pisałem - nie dość że kJabber ma mało opcji, to jeszcze wtyczka nie pozwala na zmianę opisu na ile się chce. :[
Olórin
Dla zainteresowanych: opisy wielolinijkowe i nieograniczony w długości status w kzmieniaczu na becie.
Jace_k
ostatnio zauwazylem ze jak zmieniam opis dwoch sieci gg i jabbera(msn i icq, mam serwer: jabber.belnet.be) wywala mnie z obu sieci ale status zmienia..
Sija
wtyczka jest juz nierozwijana, dziekujemy za uwage.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.