Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kAllStatus
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
nix
na stronie kPlugins dostepna jest wtyczka kAllStatus - przerobiona wtyczka kZmieniacz by Olórin - ograniczająca jego działanie do zmian statusu (i opisu) indywidualnie dla sieci i dla wszystkich sieci jednocześnie. Nie wprowadza dodatkowej wirtualnej sieci.

wiecej informacji i pobieranie:

http://www.kplugins.net/plugins.kallstatus.xml
MiLKA
QUOTE(nix)
....Nie wprowadza dodatkowej wirtualnej sieci.

moje prosby zostaly wysluchane i to bez nakladu pracy, o dzieki ci nixie ;]
klon
a ja mam prosbe do autora czy dalo by rade źródło spakowac i wstawic formie jednego pliku bo teraz sciaganie kazdej czesci tej wtyczki z osobna jest troche uciazliwe smile.gif
z gory thx
shw
1rst bug - nie wyswietla mi ikon statusow ani przy zmianie dla wszystkich ani ktoregokolwiek pojedynczo - po prostu jakby tam nic nie bylo. na szczescie tooltip sie wyswietla. sys win98

and prosba - mozliwosc zmiany dla wszystkich samego statusu lub samego opisu (czyli albo np. w kazdej sieci taki stat jaki jest i tylko opis zmienia, albo opis z kazdego zostaje i zmienia status na wszystkich. or oczywiscie i to i to)
lucjusz
Super wtyczka.
Ale - czy ikonki dla wszystkich sieci moglyby byc wyrazniejsze - dla mnie prawie niczym sie nie roznia.
A no i te checkboxy (a moze radiobuttony bo juz nie wiem smile.gif )do wyboru statusu ladniejsze bylyby okragle - jak w k.zmieniaczu a nie takie kwadratowe smile.gif
Ale i tak dobra robota
Olórin
Nie chwaląc się kAllStatus to była 1 nazwa wtyczki zanim ją wypuściłem smile.gif)

W opcjach zmień na kodzie wersji 0.3 smile.gif w kodzie który ci podałem nie zaincrementowałem wersji smile.gif

Widze że zrobiłeś dużo zmian, szczególnie w obsługdze okienka biggrin.gif Kod pewnie miał pewnie mase bugów smile.gif, prawdopodobnie wezmę ten kod i dorzuce ta "pseudo-sieć" i pasek narzędzi w oknie głównym i wydam nową wersje 0.3 smile.gif
nix
QUOTE
Widze że zrobiłeś dużo zmian, szczególnie w obsługdze okienka  Kod pewnie miał pewnie mase bugów , prawdopodobnie wezmę ten kod i dorzuce ta \"pseudo-sieć\" i pasek narzędzi w oknie głównym i wydam nową wersje 0.3

:twisted:

QUOTE
Super wtyczka.
Ale - czy ikonki dla wszystkich sieci moglyby byc wyrazniejsze - dla mnie prawie niczym sie nie roznia.

to sa standardowe ikonki dla statusow - mozesz sobie zmienic przez kStyle - one sa wyswietlane na liscie kontaltow gdy wybierzesz ikonki niezaleznie od sieci.. poza tym po to sa tooltip zeby ulatwic wink.gif

QUOTE
A no i te checkboxy (a moze radiobuttony bo juz nie wiem )do wyboru statusu ladniejsze bylyby okragle - jak w k.zmieniaczu a nie takie kwadratowe
QUOTE
1rst bug - nie wyswietla mi ikon statusow ani przy zmianie dla wszystkich ani ktoregokolwiek pojedynczo - po prostu jakby tam nic nie bylo. na szczescie tooltip sie wyswietla. sys win98

to zdaje sie win98 - nie sprawdzalem - zaraz sprawdze

QUOTE
and prosba - mozliwosc zmiany dla wszystkich samego statusu lub samego opisu (czyli albo np. w kazdej sieci taki stat jaki jest i tylko opis zmienia, albo opis z kazdego zostaje i zmienia status na wszystkich. or oczywiscie i to i to)

to ciekawa propozycja - postaram sie wprowadzic smile.gif

QUOTE
a ja mam prosbe do autora czy dalo by rade źródło spakowac i wstawic formie jednego pliku bo teraz sciaganie kazdej czesci tej wtyczki z osobna jest troche uciazliwe
z gory thx

a moge zapytac do czego Ci zrodla? udostepnialem w przegladarce z mysla o tym ze ktos przejzy zrodla i zaczerpnie z nich jakies pomysly albo cos w tym stylu ale caly zip... po co? wink.gif
k!dman
bug: po ustawieniu statusu wtyczka przestaje dzialac (klikam zeby zmienic status we wszystkich sieciach i nic). Moze ma na to wplyw to, ze K probuje sie polaczyc z tlen'em i jabberem (ale cos chyba padlo, bo sie nie laczy)
ja tam wylaczam kAllStatus do czasu kolejnych wersji:)
Aule
Może by tak dodać tą zmianę opisu dla wszystkich sieci w troche bardziej widocznym miejscu, np na głównym toolbarze? Szczerze to ta wtyka bardziej mi pasuje niż kZmieniacz, tylko nie chce mi sie cały czas klikać w traya, żeby zmienić opis.
foxtwo
QUOTE(pz16)
Może by tak dodać tą zmianę opisu dla wszystkich sieci w troche bardziej widocznym miejscu, np na głównym toolbarze? Szczerze to ta wtyka bardziej mi pasuje niż kZmieniacz, tylko nie chce mi sie cały czas klikać w traya, żeby zmienić opis.

W 100 % sie zgadzam... na głównym toolbarze byloby elegancko :wink:
lhs
QUOTE(pz16)
Może by tak dodać tą zmianę opisu dla wszystkich sieci w troche bardziej widocznym miejscu, np na głównym toolbarze?

ZDECYDOWANIE popieram!!

I może by jeszcze zmienić kolejność statusów dla wzystkich sieci - najpierw Dostępny, potem Pogadam (ktoś już pisał o tym przy okazji kZmieniacza) - ??
bakerss
QUOTE(pz16)
Może by tak dodać tą zmianę opisu dla wszystkich sieci w troche bardziej widocznym miejscu, np na głównym toolbarze?

tiaa popieram :]
Bora
to ja jeszcze dodam żeby domyślnie był status obenie używany (przydaje sie przy zmienie opisów)
I jeszcze jedna mała prożba temat już poruszałem tutaj
user posted image
chodzi o zastąpienie ikonek gg (1) ikonką od kAllStatus
kox
QUOTE(nix)
to sa standardowe ikonki dla statusow - mozesz sobie zmienic przez kStyle - one sa wyswietlane na liscie kontaltow gdy wybierzesz ikonki niezaleznie od sieci..
Mam te ikony zmienione poprzez kStyle, ale kAllStatus wyświetla je nieprawidłowo. Nota bene Disco w kjabberze też je psuje.. mają jakieś wyblakłe mordy..
Screenshot:

Załączniki

Aule
Z tego obrazka wynikałoby, że czarny kolor na biały jest zamieniany :?
nix
dostepna nowa wersja http://www.kplugins.net/plugins.kallstatus.xml
lhs
GENIALNE!!
Mam tylko jedno ALE (na razie!!) - wolałbym ikonkę nie na pasku głównym, a na pasku sieci - są tam tylko 3 ikonki (GG, Jabber, Tlen) i mnóstwo wolnego miejsca, a na pasku głównym trzeba poszerzać okno, żeby się wszystko zmieściło bez klikania dodatkowych strzałek...
piotr.ek
QUOTE(lhs)
GENIALNE!!
Mam tylko jedno ALE (na razie!!) - wolałbym ikonkę nie na pasku głównym, a na pasku sieci - są tam tylko 3 ikonki (GG, Jabber, Tlen) i mnóstwo wolnego miejsca, a na pasku głównym trzeba poszerzać okno, żeby się wszystko zmieściło bez klikania dodatkowych strzałek...

A mi wolnego miejsca brakuje tongue.gif

Załączniki

lhs
A ja mam tak:

(a poza tym umieszczenie ikonki zmiany wszystkich sieci na pasku sieci jest chyba logiczne).

Załączniki

Aule
Proponuje zrobić możliwość zmiany umiejscowienia przycisku, ale kZmieniacz, bo mi też by pasowało na pasku sieci, ale jak widać niektórzy wolą na gł. toolbarze.
Olórin
Postaram się na dniach wydać nowego zmieniacza smile.gif będzie to co w kAllStatus +Toolbar+pseudosieć smile.gif czyli button na pasku sieci
hm... niewiem czemu ale jakos bardziej jestem za kzmienaiczem niz za kAllStatus. Moze to jest kwestja przyzwyczajenia. Czekam na nowa v zmieniacza :-)
lord
Jest jeden błąd w tym że jak sie daje opis w gg to można wpisać ponad 70 znaków
case
wow !! genialny plugin :shock: .. praktycznie wszystko jest tak zrobione, jakbym chcial zeby bylo :wink: .. good work !
QUOTE(Olórin)
Postaram się na dniach wydać nowego zmieniacza smile.gif będzie to co w kAllStatus +Toolbar+pseudosieć smile.gif czyli button na pasku sieci

jest sens robienia dwoch wtyczek, tak niewiele rozniacych sie od siebie .. ? moze jakies porozumienie wsrod autorow i polaczenie sil .. :twisted:
Davka
No przecież połączyli siły bo wymieniają sie kodem biggrin.gif
Tylko każdy rozwija swoją w tym kierunku jaki mu sie podoba :-)
case
QUOTE(Davka)
No przecież połączyli siły  bo wymieniają sie kodem biggrin.gif
Tylko każdy rozwija swoją w tym kierunku jaki mu sie podoba :-)

o to wlasnie mi chodzi .. :? ale w sumie bedzie jakis wybor .. :wink: [i moze motywacja do pisania, kiedy jeden "przescignie" drugiego .. tongue.gif]
Olórin
QUOTE(Davka)
No przecież połączyli siły bo wymieniają sie kodem
Tylko każdy rozwija swoją w tym kierunku jaki mu sie podoba :-)

Nic dodać, nic ująć smile.gif)) U siebie wreszcie zrobiłem tą "synchronizację" ikonki tak jak należy, żadnych opcji z którą siecią synchronizować itp. Do ikonki wali status sieci która jest "najbardziej" dostępna smile.gif

ps. nie wiem czy zauważyliście, ale to nie łączy sie juz z gg po rozłączeniu zmie....kAllStatusem wink.gif Rozwiązanie moze najlepsze nie jest ale działa, po wysłaniu wtyczce gg statusu niedostępny "naciskam" na przycisk od statusu niedostępnego w menu statusu wtyki gg wink.gif

ps2. Z księgi skarg i zażaleń: w okienku zmiany status nie działa klawisz Esc sad.gif a wystarczy dopisać
CODE
   case 2: {DestroyWindow(hWnd);break;}
do WM_COMMAND w obsłudze okienka wink.gif

ps3. Podziękowania dla nix'a za zmobilizowanie do skrobania w kodzie wink.gif
.nomis
Super, że wreszcie da się zmienić status na każdej sieci z osobna, ale ja jednak chyba wolę kZmieniacz, bo widzę cały czas swój opis na dole okna. Całe szczęście, że te wtyczki się nie gryzą, w ten sposób mam kZmieniacza i kAllStatus jednocześnie smile.gif
arkadyjczyk
QUOTE(Olórin)
Podziękowania dla nix'a za zmobilizowanie do skrobania w kodzie wink.gif

Nix, może zaczniesz pisać nowego Konnekta to zmobilizujesz Hao do skończenia (rozpoczęcia) 0.7 biggrin.gif
shw
QUOTE(lord)
Jest jeden błąd w tym że jak sie daje opis w gg to można wpisać ponad 70 znaków

zboczenie bycia uzytkownikiem gg - to nie blad, to problem gg, ze ma ograniczenie do 70 znakow ;P
zauwaz, ze to jest plug do zmiany wszystkich sieci, a inne sieci takiego ograniczenia nie posiadaja
nix
nowa wersja smile.gif

http://www.kplugins.net/plugins.kallstatus.xml
lhs
Na razie jednak Olórin górą (pomimo bałaganu w kNotify), bo:
1. ikonka na pasku sieci;
2. ikonka odzwierciedla ostatni ustawiony status;
3. wystarczą 2 kliknięcia do zmiany statusu na wszystkich sieciach (nie naruszając opisu!!).
nix
QUOTE(lhs)
Na razie jednak Olórin górą (pomimo bałaganu w kNotify), bo:
1. ikonka na pasku sieci;
2. ikonka odzwierciedla ostatni ustawiony status;
3. wystarczą 2 kliknięcia do zmiany statusu na wszystkich sieciach (nie naruszając opisu!!).

"górą" - a to jakis wyscig czy konkurencja? nie wiedzialem... zrobilem swoja wersje bo nie podobalo mi sie pare rzeczy w kZmieniaczu i tyle - poczatkowo nie mialem zamiaru nikomu dawac tej wtyczki ale zdecydowalem ze moze sie komus przydac... jesli nie pasuje Ci to nie uzywaj.. nikt nie kaze, nie prosi ani nawet nie namawia czy zacheca... rob co chcesz... mowie do wszystkich wink.gif
lhs
nix - mamy się wszyscy na wszystkich poobrażać??
MiLKA
QUOTE(lhs)
nix - mamy się wszyscy na wszystkich poobrażać??

Ze co prosze?? Komentarz zbędny!

A teraz moj komentarz: Kuba ma racje, jesli uznales ze wtyka Olorina posiada wiecej funkcji, jest lepsza bo ma tam i tam ikonke, to looz, uzywaj jej, ale to nie uprawnia do jakiegokolwiek stwarzania pola bitwy, kAllStatus vs kZmieniacz... Hahaha, to jest przeciez bezsens totalny. Chyba nigdy nie miales do czynienia z kodem opublikowanym na zasadach licencji LGPL (polecam poczytac, bardzo ciekawa lektura)... No ale...

Do calej tej sytuacji pasuje motto konnekta, Różni ludzie, różne potrzeby.....
nix
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(lhs)
nix - mamy się wszyscy na wszystkich poobrażać??

Ze co prosze?? Komentarz zbędny!

A teraz moj komentarz: Kuba ma racje, jesli uznales ze wtyka Olorina posiada wiecej funkcji, jest lepsza bo ma tam i tam ikonke, to looz, uzywaj jej, ale to nie uprawnia do jakiegokolwiek stwarzania pola bitwy, kAllStatus vs kZmieniacz... Hahaha, to jest przeciez bezsens totalny. Chyba nigdy nie miales do czynienia z kodem opublikowanym na zasadach licencji LGPL (polecam poczytac, bardzo ciekawa lektura)... No ale...

Do calej tej sytuacji pasuje motto konnekta, Różni ludzie, różne potrzeby.....

dodam jeszcze tylko tyle ze nie lubie wspolzawodnictwa i pewnie z tad moja uczuleniowa reakcja.. wole wspolprace i ja tak widze sprawe kAllStatus i kZmieniacza - jako wspolprace

ps nie mam zamiaru sie klocic i nie mam tez ochoty na dyskusje w tym temacie wiec proponuje wrocic do tematu kAllStatus i jego bugow
MiLKA
QUOTE(nix)
ps nie mam zamiaru sie klocic i nie mam tez ochoty na dyskusje w tym temacie wiec proponuje wrocic do tematu kAllStatus i jego bugow

o tak tak, dodam na koniec jeszcze pare slow, mialem dopisac do porzedniego posta, ale Kuba odpisal.

Jestesmy w wiekszosci doroslymi ludzmi i tak jak na nich przystaje powinnismy sie zachowywac, wiec nie tworzmy kolejnego miejsca gdzie zagorzali zwolennicy jednego produktu walcza z drugimi (potocznie flamewary). Moim zdaniem jest to totalny bezmyslby bezsens. Az sie dziwie, ze wsrod srodowisk Open Source takie wlasnie klotnie powstaja, zreszta juz nawet kawaly sa na ten temat ;p

Kogo bardziej nie lubi GNU/Linuksowiec? Windowsowcow? czy BSDowcow (rodzina systemow z serii BSD)? Oczywiscie, ze BSDowcow, bo oni daja za darmo swoje kody (zasady licencji BSD)
lhs
QUOTE(MiLKA)
to nie uprawnia do jakiegokolwiek stwarzania pola bitwy, kAllStatus vs kZmieniacz...
- jestem ostatnim, który miałby taki zamiar!!

QUOTE(MiLKA)
to jest przeciez bezsens totalny
- całkowicie się zgadzam!!

Czy wy NAPRAWDĘ nie widzicie, że
QUOTE
mamy się wszyscy na wszystkich poobrażać??
znaczy właśnie: "Nie twórzmy nowego pola bitwy, bo to przecież totalny bezsens"??

i że
QUOTE
Na razie jednak Olórin górą
odczytaliście troszkę, delikatnie mówiąc, ze zbyt małą dozą dystansu??

I dlaczego na siłę doszukujecie się negatywnych emocji tam, gdzie ich NIE MA??

EDIT: Długo pisałem, więc nie zauważyłem, że
QUOTE(nix)
dodam jeszcze tylko tyle ze nie lubie wspolzawodnictwa i pewnie z tad moja uczuleniowa reakcja.. wole wspolprace i ja tak widze sprawe kAllStatus i kZmieniacza - jako wspolprace
To chyba jednak się rozumiemy!!
case
QUOTE(shw)
QUOTE(lord)
Jest jeden błąd w tym że jak sie daje opis w gg to można wpisać ponad 70 znaków

zboczenie bycia uzytkownikiem gg - to nie blad, to problem gg, ze ma ograniczenie do 70 znakow ;P
zauwaz, ze to jest plug do zmiany wszystkich sieci, a inne sieci takiego ograniczenia nie posiadaja

oj maja, maja, ale nieco wieksze niz 70 znakow .. :wink:
nix
QUOTE(case)
QUOTE(shw)
QUOTE(lord)
Jest jeden błąd w tym że jak sie daje opis w gg to można wpisać ponad 70 znaków

zboczenie bycia uzytkownikiem gg - to nie blad, to problem gg, ze ma ograniczenie do 70 znakow ;P
zauwaz, ze to jest plug do zmiany wszystkich sieci, a inne sieci takiego ograniczenia nie posiadaja

oj maja, maja, ale nieco wieksze niz 70 znakow .. :wink:

w wersji 0.1.2 jest to juz naprawione... (dostepna od wczoraj)
lord
No teraz to już ta wtyczka jest spoko, lepsza od kZmieniacza.
TAK TRZYMAĆ
foxtwo
dalej braqje zmiany wszystkich statusow w glownym oknie... :?
nix
QUOTE(foxtwo)
dalej braqje zmiany wszystkich statusow w glownym oknie... :?

jesli chodzi o combobox na glownym toolbarze to nie bedzie go... ta funkcje ma tylko kZmieniacz
[Lu]Q.Z
ja jestem za pomyslem Bora-y, tzn. dodac ikonki zmiany statusu w trayu, tak jak umozliwia to wtyczka gg... bardzo ulatwia szybkie zmiany tylko statusu...
Aule
Jeżeli ktos by chciał wersje z przyciskiem na oddzielnym toolbarze, a nie w menu pluginów to na priva ze mną. Zalety otwartego kodu.

PS. Zmienione jest tylko umiejscowienie przycisku i nic więcej.
nox_
a potrafil bys np. umiescic taki toolbar jak jest w k.Zmieniaczu?
ten do wpisywania opisow?
Aule
Teoretycznie. Ale nie jest on mi potrzebny... A zmieniłem tylko dlatego, że za głeboko do zmiany opisu było.
imperator
dodaj proszę przycisk Zmiana Statusu na pasku narzędzi okna rozmowy, a nie okna głównego, to bardzo ułatiwa życie. Kiedyś tak było w kZmieniaczu, ale patrze, że stamtąd tez wyrzucili sad.gif
foxtwo
QUOTE(nox_)
a potrafil bys np. umiescic taki toolbar jak jest w k.Zmieniaczu?
ten do wpisywania opisow?

nom przydaloby sie cos takiego... biggrin.gif
zenq
a nie mozna by polaczyc obydwu wtyczek w jedna i poprostu zrobic mozliwosc wylaczenia w konfigu tych opcji co nie ma kAllStatus a ma kZmieniacz? bylo by wtedy "bardziej przyjazne urzytkownikowi" ;-) bo byla by wieksza mozliwosc konfigu i jedna wtyczka zamiast 2 podobnych bazujacych na jednym kodzie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.