Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zmiana forum
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Stron: 1, 2
Sija
W zw. z tym, ze wyszedl Invision Board Release Candidate 1 [click!] propnuje mala sonde dot. zmiany Konnektowego forum :]
Sad
Ogolnie to forum nie jest fajne.. nie wiem tylko czy zawsze takie bylo czy po specjalistycznych modyfikacjach... [typu znikajace konta]...
Puma
Jedynie co by się przydało to 'szybka odpowiedź', z resztą nie mam problemów, typu znikające konta itd.
zenq
QUOTE(Puma)
Jedynie co by się przydało to 'szybka odpowiedź', z resztą nie mam problemów, typu znikające konta itd.

ooo tak tak... tego brakuje jak [tu nazwa pewnej choroby smile.gif ]

i jeszcze zeby nieprzeczytane posty normalnie sie wyswietlaly na stronie glownej...
Sad
QUOTE(Puma)
Jedynie co by się przydało to 'szybka odpowiedź', z resztą nie mam problemów, typu znikające konta itd.


No racja konta nie znikajac.. jak twierdzi Hao sam sobie usunalem konto.. tak nacisnalem taki duzy button 'USUŃ KONTO SAD' :/... juz tam wale gdyby usunelo powierzchownie.. ale wywalilo wszystkie posty z 2lat..
case
kliknalem IB2, ale z tego co hao dal do zrozumienia w innych watkach, to nie mamy co liczyc na zmiane forum puki co ..
Sija
QUOTE(case)
kliknalem IB2, ale z tego co hao dal do zrozumienia w innych watkach, to nie mamy co liczyc na zmiane forum puki co ..


Pamietam o tym, mam tylko nadzieje, ze ta sonda moze cos zmieni...
foxtwo
też jestem za zmianą forum...
QUOTE
kliknalem IB2, ale z tego co hao dal do zrozumienia w innych watkach, to nie mamy co liczyc na zmiane forum puki co ..

gdyby dużo osób było za zmianą to czemu miałby się nie zgodzić ? :wink:
jareq
hao napewno nie zmieni forum juz nie raz bylo na ten temat i o różnych uleprzeniach chociażby tego forum które jest żeby dodać ShoutBoxa (na forum a nie na stronie głownej) szybką odpowiedz itp. itd. a hao nic z tym nie robi..... sad.gif
No ale należy mieć nadzieje że może kiedyś sie to zmieni biggrin.gif
vojtek
Ja tez zaglosowalem za IPB, bo obecne forum - bo by nie powiedziec - spisuje sie zle.. Nie oznacza poprawnie przeczytanych postow (pewnie przez to, ze ogladam w panelach), przez co ciezko sie polapac. Layout tego forum jest standardowy, przy przejsciu na IPB problemem byloby wiec tylko polaczenie kont z IPB z profilami na konnekt.info. Oprocz tego, chyba wiekszych problemow by nie bylo..
piotr.ek
Mi w obecnym forum przeszkadza jedynie fakt, iz opcja "zobacz posty od ostatniej wizyty (x)" (z ktorej namietnie korzystam odkad zdechlo po raz pierwszy zaznaczanie obecnosci nowych postow na glownej) nie zawsze pokazuje w nawiasach wlasciwa liczbe. Przykladowo, wchodze na forum i widze "(3)", klikam no i sa 3 nowe wiadomosci w 3 watkach, ktore czytam. Zamykam przegladarke, wchodze na forum 10 minut pozniej i znow "(3)" - klikam wiec, a tam pusto tongue.gif Dopiero za ktoryms z kolei razem zmienia sie na "(0)". Poza tym obecny ksztalt forum jest ok, czasem troche wolno dziala, ale watpie, aby mial tu znaczenie engine, raczej kwestia lacza...
MiLKA
QUOTE(piotr.ek)
Mi w obecnym forum przeszkadza jedynie fakt, iz opcja \"zobacz posty od ostatniej wizyty (x)\" (z ktorej namietnie korzystam odkad zdechlo po raz pierwszy zaznaczanie obecnosci nowych postow na glownej) nie zawsze pokazuje w nawiasach wlasciwa liczbe. Przykladowo, wchodze na forum i widze \"(3)\", klikam no i sa 3 nowe wiadomosci w 3 watkach, ktore czytam. Zamykam przegladarke, wchodze na forum 10 minut pozniej i znow \"(3)\" - klikam wiec, a tam pusto tongue.gif Dopiero za ktoryms z kolei razem zmienia sie na \"(0)\". Poza tym obecny ksztalt forum jest ok, czasem troche wolno dziala, ale watpie, aby mial tu znaczenie engine, raczej kwestia lacza...

Nie wiem jakie zmiany wprowadzil Hao, ale ogolnie, to IPB jest szybsze od phpBB2. Co do zlego liczenia, to problem jest w ciasteczku, ktore forum zostawia, no i przegladarki ktora nie zawsze je skasuje wink.gif

Czytając forum ibplanet.pl natrafilem na watek w ktorym (chyba) ktos wskazal klase odpowiedzialna za autoryzacje userow przez baze z forum IPB. Moze sie gosciu wypowie jakoś tam dokładniej, bo IPB2 to ja jeszcze nie zagladalem (totalnie zero czasu) - może Converge by pomogło, widziałem jedynie że ta wersja już ma
zenq
QUOTE(piotr.ek)
Mi w obecnym forum przeszkadza jedynie fakt, iz opcja \"zobacz posty od ostatniej wizyty (x)\" (z ktorej namietnie korzystam odkad zdechlo po raz pierwszy zaznaczanie obecnosci nowych postow na glownej) nie zawsze pokazuje w nawiasach wlasciwa liczbe. Przykladowo, wchodze na forum i widze \"(3)\", klikam no i sa 3 nowe wiadomosci w 3 watkach, ktore czytam. Zamykam przegladarke, wchodze na forum 10 minut pozniej i znow \"(3)\" - klikam wiec, a tam pusto tongue.gif Dopiero za ktoryms z kolei razem zmienia sie na \"(0)\". Poza tym obecny ksztalt forum jest ok, czasem troche wolno dziala, ale watpie, aby mial tu znaczenie engine, raczej kwestia lacza...

ja tak mam przy MyIE2 i wlaczonej opcji "zamykaj do tray'a"... poprostu przegldarki nie wylacza tylko minimalizuje i coockies'ow nie kasuje... restart i ok.. ale po jakims czasie samo sie ustawia jak powinno smile.gif
jareq
Ja mam u siebie na stronce IPB i uważam że jest naprawdę super (miałem wcześniej PHP) to tak samo jak by porównać Konnekta (IPB) i Gadu-Gadu (PHP) więc chyba domyślacie się jaka jest różnica :wink:

ps. Przeniesienie kont z PHP do IPB to praktycznie żaden problem biggrin.gif
Sija
QUOTE(jareq)
[...] (miałem wcześniej PHP) [...]


masz chyba na mysli phpBB ?
jareq
QUOTE(Sija)
QUOTE(jareq)
[...] (miałem wcześniej PHP) [...]


masz chyba na mysli phpBB ?

Ma się rozumieć wink.gif
ps. sorki że wprowadziłem w bład ale pisałem troche skrótowo
ZenOm
phpBB tez ma mozliwosci, uzywam go u siebie mi wystarcza moze dlatego ze jak narazie działa poprawnie wink.gif. Ale nie mam tez nic przeciw IPB jednak z sentymentu pozostane przy phpbb i poczekam sobie na wersje 2.2 ktora moze kiedys sie pojawi.

phpbb czy ipb wszystko jedno, tylko musi działać poprawnie.
hao
Mam ostatnio bardzo mało czasu, wolicie żebym poświęcił go przerabianiu IPB czy wersji 0.7, a raczej ostatniej (mam nadzieję) wersji 0.6 bo zostało kilka bugów do załatania...
Puma
Jasne że K mnie forum nijak nie przeszkadza.
alberht
jesteśmy jak najbardziej za koleją wersją konnekta !! smile.gif
Sad
To chociaz moze dodajcie Szybka Odpowiedz..
jareq
QUOTE(hao)
Mam ostatnio bardzo mało czasu, wolicie żebym poświęcił go przerabianiu IPB czy wersji 0.7, a raczej ostatniej (mam nadzieję) wersji 0.6 bo zostało kilka bugów do załatania...

Ale aby przerobić Forum na IPB wystarczy kilka godzin i gotowe.
A co najważniejsze w końcu różne problemy związane z forum poszły by w zapomnienie a tak ciagle sie do tego powraca.....
Sija
QUOTE(jareq)
QUOTE(hao)
Mam ostatnio bardzo mało czasu, wolicie żebym poświęcił go przerabianiu IPB czy wersji 0.7, a raczej ostatniej (mam nadzieję) wersji 0.6 bo zostało kilka bugów do załatania...

Ale aby przerobić Forum na IPB wystarczy kilka godzin i gotowe.
A co najważniejsze w końcu różne problemy związane z forum poszły by w zapomnienie a tak ciagle sie do tego powraca.....


hao: jezeli sam nie dajesz z tym rade ze wzgledu na brak czasu, to moze ktos moglby Ci przy tym pomoc w jakis sposob ? ja osobiscie z checia cos naskrobie :>
piotr.ek
QUOTE(hao)
Mam ostatnio bardzo mało czasu, wolicie żebym poświęcił go przerabianiu IPB czy wersji 0.7, a raczej ostatniej (mam nadzieję) wersji 0.6 bo zostało kilka bugów do załatania...

Nic nowego nie ma (a z twojego 'oswiadczenia' wink.gif wynikalo, ze jeszcze dosyc dlugo nie bedzie), wiec szuka sie dziury w calym, hehe... Olej grzebanie w forum, zajmij sie tym, co nas tak naprawde interesuje najbardziej biggrin.gif
zenq
QUOTE(Sija)
hao: jezeli sam nie dajesz z tym rade ze wzgledu na brak czasu, to moze ktos moglby Ci przy tym pomoc w jakis sposob ? ja osobiscie z checia cos naskrobie :>


To samo chcialem zaproponowac... przecierz Ty, Hao, nie musisz sie wszystkim zajmowac... napewno znajdzie sie ktos kto w zmianie forum z checia Cie wyreczy... smile.gif
[ Sija pierwszy ochotnik smile.gif ]
jareq
A ja jestem drugi we dwuch razem z Sija napewno damy rade!!!!

hao kurcze zdecyduj sie na to forum (iPB) bo ono jest zarypiste przekonasz się napewno ja już nie jedno krotnie miałem z nimi do czynienia aktualnie sam administruje dwa takie fora a jedno osobiście przenosiłem z phpBB do iPB - POLECAM się :wink:
Pomoge napewno a nawet mogę sam sie tym zając tylo sie zgódź... plissss :!: :!: :!:
zimaq
jestem za ipb (ciekawe czemu... hmm... ) siedze i mecze sie tutaj na phpBB wink.gif a kilka osob (albo jedna a znajaąca się na rzeczy) mogly by pomóc przy konwersji... iPB 2.0 posiada już spolszczenie (do RC1) które można znaleźć tutaj
wiec pomysl hao... naprawde warto! smile.gif
jareq
QUOTE(zimaq)
wiec pomysl hao... naprawde warto! smile.gif

wink.gif
LooZ^
jareq : To sie nazywa manipulacja... smile.gif W gruncie rzeczy faktycznie ktos moglby zmienic to forum. Nigdy nie wiem co juz czytalem, a co nie wink.gif
arcy
A ja proponuję phpbb by Przemo.
Łatwy do instalacji, mnóstwo modów (szybka odpowiedź m.in. :]). świetna konfigurowalność + duże możliwości kontroli nad forum i userami. A do tego bezpieczeństwo (znalezione błędy są natychmiast usuwane) :]

Sam używam i chwalę baaardzo :]
Olórin
QUOTE(arcy)
A ja proponuję phpbb by Przemo.
Łatwy do instalacji, mnóstwo modów (szybka odpowiedź m.in. :]). świetna konfigurowalność + duże możliwości kontroli nad forum i userami. A do tego bezpieczeństwo (znalezione błędy są natychmiast usuwane) :]

Sam używam i chwalę baaardzo :]

Znam 1 forum oparte na phpbb by przemo i chodzi ono bardzo wolno, pozatym stopka jest dosc przerażająca
QUOTE
Zapytań do SQL: 286
w InvBoard jest to 11 zapytań smile.gif No i występuje tam błąd "Nie znaleziono postów nalezących do tego tematu" czy cos takiego....
MiLKA
QUOTE(arcy)
A ja proponuję phpbb by Przemo.
Łatwy do instalacji, mnóstwo modów (szybka odpowiedź m.in. :]). świetna konfigurowalność + duże możliwości kontroli nad forum i userami. A do tego bezpieczeństwo (znalezione błędy są natychmiast usuwane) :]

Sam używam i chwalę baaardzo :]

hehe, to jest chyba jakiś niesensowny żart. To co zrobił Przemo jest warte uznania, ale bez przesady. Może dla kogoś kto ma tylko forum i sie nie przejmuje czy mu serwer nie będzie generował zaj****ego obciążenia.

QUOTE(Olórin)
Znam 1 forum oparte na phpbb by przemo i chodzi ono bardzo wolno, pozatym stopka jest dosc przerażająca
QUOTE
Zapytań do SQL: 286
w InvBoard jest to 11 zapytań smile.gif No i występuje tam błąd "Nie znaleziono postów nalezących do tego tematu" czy cos takiego....

true true, odpal sobie jakikolwiek serwer bazo danowy na komputerze klasy 2xPIII 1GHz, do tego dołóż prawie 300 zapytań na jedno odwołanie strony. Przemnóż to przez średnio 10 osób. Wyjdzie Ci obciążenia serwera w którym admin będzie biegał z meczetą aby tylko dorwać tego talenta który mu tak serwer zajeżdża. Wiem, bo sam kiedyś zajmowałem się utrzymywaniem serwera hostingowego, takich "talentów" co instalowali takie fora uprzejmie usuwałem, korzystając z regulaminu użytkowania smile.gif

Serwer na którym stoi sajt i forum, nie jest dedykowanym pod Konnekta, jest darmowy (tak mi się wydaje), więc należy o niego dbać, a nie zachowywać się jak "jedyna osoba na serwerze za kilka tysięcy baksów" ;p
StRuGi
Soldat.gry-online.pl - to maja phpBB, mialem raz taka fajna liczbe czasu generowania strony, okolo 34 sek. :| phpBB ssie, nie ma co, iB trza instalowac ! ; )
.nomis
bw.gry-online.pl - tam też jest phpBB. Nie zdążysz mrugnąć, a forum załadowane smile.gif
Olórin
Moglibyscie uzywac tagu
CODE
[url]...[/url]
?
StRuGi
Po co ? Who cares ?
jareq
QUOTE(Olórin)
Moglibyscie uzywac tagu
CODE
[url]...[/url]
?

Proszę bardzo:
http://gry-online.pl/S008.asp 8)
adas
Albo mój angielski jest na niskim poziomie albo Invision Board 2 jest płatne.
http://www.invisionboard.com/download.cgi?subc=splash

No chyba, że jest jeszcze jakiś inny projekt, albo dają to gdzieś za darmo...
alberht
z tego, co ja sie orientuje, to ipb jest za darmo /taki nieograniczony trial/, a tylko pomoc techniczna jest płatna...
Sad
IMHO phpBB by przemo jest wolniejsze od phpBB. Zreszta na stornie phpBB by przemo pisze, ze query z phpBB wynosi 0,5s a z phpBB by przemo 0,7s wink.gif.
Bora
Ostatnio przekonwertowałe duże forum z phpbb do ipb i chodzi swietnie, zero strat a jakie nowe moźliwości
alberht
phpbb by przemo*dłuzej sie laduje, bo pobiera duzo wiecej danych z bazy - tam jest mnostwo dodatkow, a kazdy doklada swoje zapytanie... imo nie potrzeba od razu takiej choinki - dla mnie moze byc oryginalne phpbb + kilka modyfikacji

* - zapomniałem napisać jakie phpbb ;p
LooZ^
W chwili kiedy pojawi sie tu phpbb by przemo to ja sie wypisuje... wink.gif
jareq
IPB lub nic bo jak sie pojawi przemo to normalnie masakra!!!!!!!!![/b]
Sad
Jedyne co sie chyba pojawi to d**a... :twisted:
case
QUOTE(Sad)
Jedyne co sie chyba pojawi to d**a... :twisted:

heh.. pewnie tak, ale oby nie.. :? niech nam zyje IPB tongue.gif :wink:
zenq
QUOTE(Sad)
Jedyne co sie chyba pojawi to d**a... :twisted:

hmm jak ładna bedzie to czemu nie... ? laugh.gif :wink:
jareq
QUOTE(zenq)
QUOTE(Sad)
Jedyne co sie chyba pojawi to d**a... :twisted:

hmm jak ładna bedzie to czemu nie... ? laugh.gif :wink:

Dobra nie zbaczajcie z tematu... :!: - no chyba ze to bedzie dupa o imieniu IPB ... heh wink.gif
LooZ^
Niech ktos w koncu zmieni to forum... Tyle sie na tym forum dzieje, a nie da sie tego czytac... :/
piotr.ek
Jest to obecnie jedyne forum, na ktorym za kazdym razem musze sie logowac. Nie pomaga zaznaczenie tej pieknej opcji, ktora najwyrazniej po prostu nie dziala...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.