Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Import archiwum GG
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Stron: 1, 2
mleko
po kolei:
sprzet to Sempron 2200+ @ 2800+ (1.5Ghz@2.0Ghz), 512MB ram, winxp sp2 wiec raczej to superwolnych nie nalezy biggrin.gif

wlasnie importuje archiwum tą nową wersją- jak skonczy to dam znac co i jak


////////EDIT:
tym razem iportowalem sie ok 6,5 min
kIEview juz poprawnie pokazuje wszystko, jednakze niektore 'pomieszane' rrozmowy ciagle sa pomieszane
wiec chyba zrobimy tak jak piszesz: moje archwium ma 16.7MB jednak spakowane zajmuje 6MB wiec bedzie mozna latwiej wyslac mailem,
wiec odezwij sie na priva albo na gg i podaj maila to ci wysle - musisz tylko dac slowo ze nigdzie nie bedziesz ujawniac jego tresci:P tongue.gif tongue.gif
a oprocz tego to mozesz je testowac ile chcesz:)
skolima
Alpha 4. Tam gdzie zwykle.

Poprawki:
-refactoring skończony, kod powinien byc przejrzysty nawet dla postronnych.
-poprawione błędy z nadpisywaniem bufora wiadomości (mleko->Twoje archiwum jest już importowane poprawnie[I hope!])
-na koniec wtyczka wyświetla podsumowanie

TODO:
-wyłączać wtyczkę, nie zwalać tego na użytkownika
-wybór pliku jakimś dialogiem or sth... i pytać użytkownika, czy to na pewno jego archiwum
-sprawdzać, czy wiadomość już nie istnieje w konnekcie
-używać wątku , a nie opóźniac całego konnekta
-konferencje
-co z obrazkami/plikami?? (jak na razie są gubione)
mleko
hmm to chyba cos u mnie jest zle:/

podsumowanie:
dodano 2720007 wiadomosci
opuszczono 202 wiadomosci

po za tym ciagle sie pojawia ten kontakt o moim numerze :/

po za tym ciagle cos nie ten tego
(zobacz np rozmowe z kontaktem Szprutek z dnia 20.03.2002) <-- nie ma jej wypowiedzi, sa tylko moje:/
a u Ciebie poprawnie importowalo mojego archwium?
jak mozesz to je skompresuj i wyslij na maila to je porownam (tzn to importowane u CIebie z tym importowanym u mnie)
skolima
Alpha 5. Nie wiem, czy jest sens wysyłac tutaj info o każdej poprawce.. na razie się nikt nie przyczepił :-)

Poprawki:
-pojawił się UI
-wtyczka działa w osobnym wątku

TODO
-wyłączać wtyczkę, nie zwalać tego na użytkownika
-pytać użytkownika, czy to na pewno jego archiwum
-sprawdzać, czy wiadomość już nie istnieje w konnekcie
-konferencje
-co z obrazkami/plikami?? (jak na razie są gubione)

Nadal niektóre wiadomości są niepoprawnie dodawane...

Pytania do ludzi obeznanych z SDK Konnketa :
-czy wtyczka może się sama wyłączyć?
-jak mogę pobrać od wtyczki GG numer włąściciela?
-jak powinna wygladać wiadomość dodawana jako część konferencji?

Wielkie dzięki dla mleko za testowanie :-)
Olórin
1. Wtyczka może się sama wyłączyć
Z kodu SprzataczK
CODE
Ctrl->IMessage(&sIMessage_plugOut(Ctrl->ID() , "Wtyczka SprzątaczK działa tylko pod WindowsXP" , sIMessage_plugOut::erShut , sIMessage_plugOut::euNow));

2. GETINT(1053)
3. Z tego co pamiętam wiadomość ma mieć NET = net_konnferencja, poprzez SetExtParam w pole Display ustawiamy nazwe kontaktu mówiącego, a uid konnferencji zapisujemy w formacie
CODE
1234;4123;312312@10
(@10 to zapisże dotyczy sieci GG)
mleko
wysyłaj info zeby ludzie wiedzieli ze coś sie tutaj dzieje smile.gif

a wtyczka coraz lepsza:)
Przemekc1
Może Hao doda tą wtyczke do ściągnięcia z jakiejś centralki?
psota
to jeszcze alpha tongue.gif poczekajmy na bete :wink:
lhs
skolima - gratuluję. Nareszcie ktoś coś robi (i udostępnia), a nie tylko gada, że robi (i pokazuje paru kumplom).
skolima
Drobny Tweak UI zrobiłem korzystając z kodu od Olórina. Na razie nie ruszam konferencji, chcę wcześniej uporządkować błędy z dodawaniem wiadomości (czasem jako nadawca pojawia się nie ten kto pisał, ale właściciel archiwum).
BTW: czy to
CODE
while(IMessage(IMC_MESSAGEWAITING)>0)SleepEx(50,true);

działa tak, jak myślę? Znaczy czeka, aż rdzeń przetworzy to, co mu do kolejki wrzuciłem przez
CODE
ICMessage(IMI_HISTORY_ADD,(int)&hist);
??
atol
poczekam aż będzie beta i na siłe zainstaluje dziewczynie konnekta :]
skolima
Jak Ci zależy, to mogę juz tą wersję nazwać beta :-) . Featuresy podstawowe są, tzn. moje archiwum importuje bez problemu i poprawnie... to że archwium mleko się rozjeżdża to pewnie kwestia złośliwie zmienionego pliku ;-) .

A po prawdzie, to (prawie) działa. U mleko jest problem z jakimś 1% wiadomości... Ale ja mimo wszystko nie przesiadał bym dziewczyny na siłę ;-) .
atol
Zrozumie ze chce dla niej dobrze :wink:
skolima
Ha-ha! Znalazłem! Archiwum mleko jest rąbnięte! Dobra, teraz trzeba jakoś sobie z tym radzić...

Edit: Chyba opanowałem... zakładam, że nie tylko w jego archiwum może być taki błąd, na szczęście łatwo go wychwycić. A o co chodzi? Coż, pole was_sent czasmi ustawione było odwrotnie niż powinno :-) .
skolima
Dobra. Ogłaszam, że mam wersję beta 1. Do pobrania stąd:
skolima.prv.pl

Poprawki:
-UI skończone, wtyczka jest (IMHO) user-friendly
-błędne dodawanie wiadomości już nie występuje

TODO:
-sprawdzać, czy wiadomość już nie istnieje w konnekcie
-konferencje
-co z obrazkami?? (jak na razie są gubione)

Thx to:
mleko - testowanie, dostarczenie skopanego pliku archiwum :-)
Olórin - mentor, indeks do SDKa

Jakby ktoś był w stanie odpowiedzieć na moje pytanie o SleepEx (parę postów wyżej), to będę wdzięczny.
Sija
wow, gratulejszyn :>
moze jako nastepna bedzie ktoras z proponowanych wtyczek na forum?
riddle
Wow. Chyba sobie zainstaluję GG, pogadam trochę i dokleję wiadomości, żeby wypróbować... naprawdę fajnie, że to napisałeś - kolejny argument przeciw konnektowi obalony smile.gif)))))))))))))))))))
zimaq
Brawo! smile.gif
To teraz powinno przybyć nieco userów k.
Lukas77
A u mnie po pojawieniu się okienka z informacją żeby nie wyłączać konnekta podczas importu i kliknięciu [OK] konnekt znika bez żadnej informacji o błędzie. sad.gif
Z poprzednimi wersjami wtyki nie było problemów...

A to fragment loga:
QUOTE
## [wXP UI]  ---  History filled ---
## [wXP UI]  ---  History created ---
## [CORE]    -> T=277c
## [CORE]    >> T=277c <<
## [wXP UI]      hist.changeDT 0 null -> null
## [wXP UI]      hist.changeDT-> null
## [Imp-GG]      SKOLIMA_ Ruszam czytacza....
## [Imp-GG]      SKOLIMA_ Czytacz stworzony.
## [Imp-GG]      SKOLIMA_ Ruszam pisarza....
## [Imp-GG]      SKOLIMA_ Pisarz stworzony.
## [Imp-GG]      SKOLIMA_ Ruszam importera....
skolima
Z tego logu niestety wiele nie wynika.. Gdybys mógł uruchomić tą wersję :
http://www.skolima.informatyka.org/projekt...mp-gg-debug.dll
(Loguje akcje do pliku, tylko jego rozmiar potem.. ugh!).

Nawet nie mam idei co może być nie tak :-( .

Dammit.. wszystkie poprzednie bugi albo krzyczały wyjątkami krytycznymi, albo rozpi[--] archiwum.. a teraz nic??

Edit:Poszło... zrobione. Wtyka w wersji debug zostanie , jesli komuś coś się sypie zachęcam do jej użycia przed zgłoszeniem błędu.

Ja ponawiam swój apel o pomoc :-), szczególnie, że to właśnie wraży kod wysypywał u Lukasa komunikator.
CODE
while(IMessage(IMC_MESSAGEWAITING)>0)SleepEx(50,true);
Jak sprawdzić, czy core nie ma wiadomości do prztworzenia w kolejce? Ta moja konstrukcja albo nie robi nic (u mnie if nie zaskakuje) albo wywala konnekta, i to po cichu (u Lukasa).
mleko
skolima - ok pobieram bete1 i ide na chate testowac, na necie pewnie bede jakos ok niedzieli wiec sie wtedy najwyzej odezwie smile.gif
ewen jak wyslesz numer komorki to mnie smsem to odpisze odrazu jak cos znajde:)
LooZ^
Nie uzywam, ale gratuluje smile.gif Czekamy na nastepne produkcje smile.gif
skolima
Hmm.. cisza. Znaczy , że nic się nie sypie, czy że nikt nie sprawdzał?

Załóźmy, że wychodzi na to samo :twisted:

No dobra, jutro zabiorę się za resztę TODO...
MrFreez
skolima, wielkie dzikei za twoja prace wink.gif u mnie archiwum importuje sie bez zadnego problemu, tak trzymaj !!smile.gif
mleko
QUOTE(skolima)
Hmm.. cisza. Znaczy , że nic się nie sypie, czy że nikt nie sprawdzał?

Załóźmy, że wychodzi na to samo  :twisted:

No dobra, jutro zabiorę się za resztę TODO...


heheja sprawdzalem ale ciagle nie mam netuna mieszkaniu jeszcze. dzisiaj przez 1h sprawdzalem i porownywalem rozmowy z gg z tymi ktore zostaly zaimportowane do konnekta i nieznalazlem zadnych przeklaman, wiec mozna uznac ze juz wszystko jest ok smile.gif

wiec jak na moje oko zostalo jeszce aby kilka 'fjuczerow' i wtyka jest gotowa smile.gif

VERY GOOD JOB smile.gif hehe
dzisiaj jeszcze znowu pomecze to troche ale nie wyglada jak juz pisalem wyzej zeby cos bylo zle
atol
to teraz import z tlena do k :> oczywiście po zakończeniu wszystkich opcjiw TODO tongue.gif
lhs
A może najpierw (w ramach odpoczynku :wink: ) łączenie dwóch archiwów Konnekta??
skolima
Jeden pies co do ilości pracy. Trzeba napisać odczyt z pliku binarnego, reszta jest gotowa... a Tlen przyda mi się bardziej ;-P

Przed chwilą udało mi się Konnekta z wtyką wysypać.. tylko nie wiem, czego to wina była, logów nie ma :-(

W każdym razie padł, gdy w trakcie importowania rozpocząłem rozmowę...
Bora
Jakis mirror by sę przydał. Obecna lokalizacja padła.
atol
może już czas na KPlugins?
skolima
Serwer już działa, przerwa o ile wiem trwała coś koło godziny... A o kPlugins rozmawiam z Olórinem :-D
mac307
że tak niesmialo zapytam... jak sie mają dalsze prace :?:
skolima
Dalsze prace chwilowo utknęły, mam do napisania projket na uczelnię :/ . Natomiast brak sygnałów o błędach w działaniu tego, co już jest. Mam nadzieję, że nie działa to tak , że te 77 osób pobrało wtykę, a potem dało se spokój po jakimś błędzie, nikogo nie informując...
Lukas77
QUOTE(skolima)
Dalsze prace chwilowo utknęły, mam do napisania projket na uczelnię :/ . Natomiast brak sygnałów o błędach w działaniu tego, co już jest. Mam nadzieję, że nie działa to tak , że te 77 osób pobrało wtykę, a potem dało se spokój po jakimś błędzie, nikogo nie informując...


No ja odkąd uporaliśmy się z tamtym bugiem ne importowałem już wiadomości. Teraz czekam na łączenie archiwów konnekta bo z Tlena nie mam co importować.
I jeszcze przydałoby się importowanie z wcześniej spreparowanego np. XML'a to tak jesli ktoś używa jakiegoś egzotycznego komunikatora i chce sobie przeimportować to i owo... (mam na mysli np. GNU Gadu bo używam tego pod Linem).
skolima
Ja przenoszenie archiwum z konnekta widziałem jako eksport do pliku-> import z pliku. Jeśli jest jakiś standard xml, to jak najbardziej mogę sie do niego zastosować (jak już to ruszę). Wtedy jeden kod załatwi obie sprawy.
jareq
Nie wiem co jest grane ale u mnie po zaimportowaniu archiwum z gg chcialem do niego wejść (w orginalnym gg) i cos jest nie tak nie chce sie otworzyć pokazuje błąd (patrz załącznik) a przed importem wchodziłem do niego i było ok zaimportować zaimportowało dobrze i jest już w konnekcie ale co sie stalo z tym w gg??

ps. Skolima gratulacje - super wtyka biggrin.gif

Załączniki

skolima
Po długiej przerwie... kolejna wersja.

Doszło
-poprawiłem wielkości buforów - nie przepełniały się, ale ... teraz na pewno nie będą (przyszłościowo - JID może mieć do 1023 znaków!)
-znalazłem i załatałem problem z łączeniem wiadomości w sesję
-konnferencje są importowane poprawnie, z małym tylko problemem
-kod udostępniony na licencji LGPL

Usunięte z TODO
-sprawdzanie, czy wiadomość istnieje już w archiwum. Raz, wymagałoby to napisania pluga na nowo, z działaniem na plikach archiwum a nie przez API. Dwa, złożoność obliczeniowa rośnie z n do (n^2)/2. Po ludzku - jeśli teraz import trwał kilkanaście minut, to wydłużyłby się do kilkunastu... godzin.

TODO
-obrazki - nie wiem, czy jest sens ruszać. Pliki leżą sobie płasko na dysku.
-opisy w konferencjach. Jak na razie użytkownicy są opisani UIDami tylko, a nazwa konnferencji zostanie dopasowana tylko, jeśli zgadza się kolejność kontaktów.

Do pobrania jest tutaj

Uwaga - to jest wersja jak na razie do testów, stabilnej nie podmieniałem - za dużo ludzi ją pobiera z innych źródeł niż to forum.

Będę wdzięczny jak zwykle za wszystkie uwagi.

Taka idea - co sądzicie o pomyśle, żeby użytkowników, których mamy w archiwum automatycznie dodawać na listę, jeśli ich na niej nie ma?
atol
do idei:
To chyba było by głupie bo jak sie czasem przyczepi taka małotata lat 13 koffająca konie i chcąca poklikać to po co mi jej numer... pozatym trzeba by jakaś konkretną wtedy grupe robić bo by sie bałagan zrobił na liście kontaktów.
Wiec idea jest be bo konnekt rox i nie ma lepszego komunikatora, nie trzeba wiecej nowych opcji... :twisted:
Olórin
QUOTE
Taka idea - co sądzicie o pomyśle, żeby użytkowników, których mamy w archiwum automatycznie dodawać na listę, jeśli ich na niej nie ma?

Jestem na nie smile.gif W archiwum mam rozmowy z 685 uid'ami.... co by było jakby mi je wszystkie dodał do listy...

Aczkolwiek przydałby się ficzer do K dodający w histori przycisk "dodaj na listę ten kontakt" smile.gif
ikari
QUOTE(skolima)
Taka idea - co sądzicie o pomyśle, żeby użytkowników, których mamy w archiwum automatycznie dodawać na listę, jeśli ich na niej nie ma?
Ale jako kogo? W starym archiwum gg mam mnsotwo obcych numerow (stale cos ktos chce)... W moim przypadku nie bylbym zadowolony jakby mnie przy kazdym pytalo.
skolima
Dobra, wola ludu :-D

Ale w takim razie nadal mi się tłuczę po głowie jak opisywać Konnferencje w Archiwum... bo szanse, że już masz taką samą konnfę w kontaktach są bliskie zeru... A opis typu
CODE
435345;56456;456;456456456;4564356;346456456@10
niewiele mówi....

Mógłbym pobierać nazwy kontaktów, i ich używać... ale to z kolei jest niezgodne z konwencją stosowaną przez wszystkie sieci w K.


[edit 1] Jedna ważna rzecz : właśnie rozmawiałem z anszom'em, czyli człowiekiem odpowiedzialnym za kod klasy czytającej archiwum gg. Zgodził się na udostępnianie swojego kodu jako GPL. Tak więc nie ma już przeszkód, żeby całość trafiła na kPlugins biggrin.gif .

[edit 2] Błąd znaleziony i usunięty, mówiący w Konnferencji jest już identyfikowany swoim opisem na naszym roosterze. Thx hao. Jakieś idee odnośnie problemu z opisem pliku w archiwum (to powyżej)?

[edit 3] Po pierwsze, uwzględniłem w kodzie zmiany, które wprowadził anszom, więc nie długo będę przenosił z GG także smsy. Po drugie... z konferecjami nadal mam problem :-/ . A dokładniej z konferencjami sprzed 2003 roku. Nie miałby ktoś może archiwum TYLKO z takimi wpisami? Bo to, które mam waży 16 MB... trochę wolno się na nim testuje.

Current version : 0.0.2.3
skolima
Sorry za dwa posty jeden pod drugim... ale zależy mi na oznaczeniu wątku jako nieczytany. Co do tych konferencji z 2002 i wcześniej : problem z nimi ma też gg :twisted: Więc się zastanawiam, czy jest sens z tym walczyć... Szczególnie, że nie jestem pewien, czy to nie tylko archiwum mleko jest rozjechane...

Jeśli jest ktoś, kto :

-ma archiwum gg starsze niż 2003
-ma w nim konferencje z roku 2002 lub wcześniej

to proszę o sprawdzenie, czy są w gadu-gadu wyświetlane poprawnie (znaczy są wypowiedzi Twoje i Twoich rozmówców, a nie tylko jedna strona).
ikari
Ja mialem takie stare archiwum ale chyba 1 maja 2003 czy cos takiego - nagle zniklo. Przywrocilem stary plik nortonem, odpalam gg... znowu puste, a plik spada do kilobajtow (z paru mega) - sojeftkurwa? Nie wiem czy to gg cos odwalilo czy archiwum jest uszkodzone, ale gdzies je trzymam.. smile.gif
skolima
Data graniczna to na 90% 3 sierpnia 2003 - wejście gadu 6.0 i zmiana formatu archiwum.
mleko
chyba ze ktos mial jeszcze wczesniej i importowal sobie z poprzedniej wersji archwium smile.gif
dantley
Witam. Otoz po wlaczeniu wtyczki, postanowilem zaimportowac swoja liste z gg. Po kilku minutach wyswietlil sie komunikat, informujacy ze wszystko poszlo ok. Jednak po doglebnym sprawdzaniu czy wszystko jest ok, zauwazylem, ze z dwoma osobami historia sie nie zlaczyla. Przyklad: moje archiwum w K z ta osoba jest zaznaczone sloneczkiem, natomiast po imporcie, owszem, pojawiaja sie stare rozmowy, jednak jako oddzielny uid, ktory ma za ikonke niebieska karteczke (styl ikon Ark Crystal).
K 0.6.21.121

Mysle, ze rzeczowo opisalem swoj problem.

Pozdrawiam.
skolima
Hmm. Opisałeś dość dokładnie, ale jednej kluczowej informacji mi brakuje : czy kiedy dostałęś info, żeby najpierw dodać znajomych do listy, anulowałeś import archiwum? Bo ja widzę dwa scenariusze :

1. Anulowałeś import archiwum, dodałeś kontakty, zrestartowałeś konnekta, zaimportowałeś archiwum. Są wpisy w archiwum nieskojarzone z kontaktami na liście.
-jest kicha w mojej wtyczce ( tylko czemu nikt nie zauważył wcześniej? )
-coś się sypnęło przy imporcie kontaktów, nie zgadzają się uidy z listy z tymi z archiwum

2.Nie anulowałeś importu. W trakcie trwania importu archiwum zaimportowałeś kontakty.
-jest kicha w mojej wtyczce, trzeba było bardziej łopatologicznie napisać...
Kontakt musi być na liście, gdy do archiwum wrzucam konkretną wiadomość. Inaczej ( tak działa API... ) wpis w archiwum nie zostanie z nim skojarzony.

[edit] Wtyczka ma teraz swój własny wątek, zapraszam : Imp-GG

oraz jest dostępna z kPlugins.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.