Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Import archiwum GG
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Stron: 1, 2
Dimebag
To ja może wrócę do czegoś co było kiedyś nieśmiało wspominane smile.gif A kierują mną to iż parę już moich znajomych wykazało spore przywiązanie do swojego archiwum i podawało to jako główny powód niechęci do przesiadania się na cokolwiek innego, a i mnie nie raz wkurza, że muszę instalować gadu tylko po to żeby czasem zajrzeć do tego cholernego archiwum smile.gif
psota
Są programy które arhiwum GG zapisują do pliku *.txt i nie będziesz musiał zakażdym razem instalować GG kiedy chcesz zobaczyc archiwum GG.
dulek000
QUOTE(Dimebag)
To ja może wrócę do czegoś co było kiedyś nieśmiało wspominane smile.gif A kierują mną to iż parę już moich znajomych wykazało spore przywiązanie do swojego archiwum i podawało to jako główny powód niechęci do przesiadania się na cokolwiek innego, a i mnie nie raz wkurza, że muszę instalować gadu tylko po to żeby czasem zajrzeć do tego cholernego archiwum smile.gif


Było! Nix tworzył programik w którym była opcja importu, lecz jak zwykle projekt upadł sad.gif
Dimebag
QUOTE(psota)
Są programy które arhiwum GG zapisują do pliku *.txt


Był jeden ale działał tylko ze starsza wersją archiwum.
ikari
Dozylismy sczesliwie czasow, kiedy to samo GG eksportuje rozmowy (pojedyncze chyba niestety... albo jakos tak w ciaglym formacie anyway) do plikow TXT i HTML (z bledami, tzn nie zamienia < na &lt; etc.)...
NelQ
Kolejny temat wyciągnięty z wykopalisk... co wcale nie oznacza, że nie jest nieaktualny wink.gif
pielgrzym
Import z archiwum GG bardzo by sie przydał smile.gif najlepiej z opcją "dołącz", żeby można było zgrabnie i bezproblemowo dokleić do archiwum Konnekta stare rozmowy z GG smile.gif
ikari
QUOTE(NelQ)
Kolejny temat wyciągnięty z wykopalisk... co wcale nie oznacza, że nie jest nieaktualny wink.gif
Tak, tak... musiałem zanurkować, bo szukałem czegoś na temat MSNa w Konnekcie (musi byc! Nie chcę przez jabbera bo to sie mija z celem (rownie dobrze moglbym tak do kazdej innej sieci - i ni euzywalbym Konnekta ;P)).

To tez mnie zawsze nurtowalo - gdybym tak mogl cale swoje wielkie kochane archiwum jakos ladnie przeniesc... eksport do plikow nie jest wygodny, nie ma tej integracji, mechanizmow szukania itp... Dobrze by bylo jakby Konnekt to zaimportowal smile.gif
MarcineQ
Znów odkopię ten wątek: opis formatu archives.dat - być może komuś się przyda.
mleko
hmm moze teraz ktos zrobi import archiwum bo wiele osob (w tym i ja) bardzo na to czekaja!

mamy tam tez jakies programiki dot. archwium z gg, wraz z kodami zrodlowymi
Lukas77
Ciekawe czy ktoś z nie-Staminy mógłby/chciałby coś takiego zrobić. Problem w tym czy hao udostępni format archiwum konnekta bo chyba bez tego ani rusz...
Ale też jestem za tym żeby możliwy był import, sam mam archiwum gygy sprzed ponad 2 lat gdzieś przechowywane by je dokleić.
nix
QUOTE(MarcineQ)
Znów odkopię ten wątek: opis formatu archives.dat - być może komuś się przyda.

nooo nareszcie wink.gif no to moze cos przy tym pokombinuje wink.gif
dulek000
QUOTE(nix)
QUOTE(MarcineQ)
Znów odkopię ten wątek: opis formatu archives.dat - być może komuś się przyda.

nooo nareszcie wink.gif no to moze cos przy tym pokombinuje wink.gif


tak, tak, tak, tak!
atol
tak ale najpierw, Prosze, skończ nowe kIEview i IRC-a Prosze
NelQ
Ja również proszę o kIEview.
skolima
Witam wszystkich. Konekta używam od 3 dni i jestem z niego bardzo zadowolony. Jak na razie najlpeszy komunikator jaki spotkałem. I jak zazwyczaj przy przesiadce, brakuje mi mojego archiwum - tak z Tlena, jak i GG. Najwyraźniej nic takiego nie istnieje. W związku z tym pytanie do developerów : jestem chętny coś takiego stworzyć jak tylko zakończę sesję na uczelni... Jakieś wątki na forum, na które warto zwrócić uwagę? API konnekta or sth?

EOT
Wracam do szukania samodzielnego... jak nie znajdę będę męczył na priva.
mleko
hmm tu masz SDK konnekta:
http://www.konnekt.info/sdk/

i będziesz normalnie wspaniały jak stworzysz import archiwum gg !!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Olórin
Najnowsze api jest na centralce SDK
skolima
Już zauważyłem tongue.gif Na razie brak czasu... ale w weekend prawdopodobnie zacznę (trzeba czymś się odstresować, ile się można uczyć)... Ktoś już do tego podchodził, czy jestem pierwszy?
jareq
Z tego co mi wiadomo to pierwszy... ale bardzo dużo osób o to prosiło więc jeśli zmajstrujesz coś takiego to napewno uszczęśliwisz duuużo osób wink.gif
Więć czekamy biggrin.gif
mleko
chyba byly jakies plany ale na tym sie skonczylo....

zycze powodzenia i czekam na relacje z prac nad importem smile.gif

- zgłaszam sie na betatestera tongue.gif
skolima
OMG, problem mam taki,że wstyd się przyznać... Najchętnie pisałbym program do importu w javie, c++ mam ostatno dość. Ale leniwy jestem, w do c są juz gotowe biblioteki do odczytu archiwum , no i API Konnekta do zapisu tych wiadomości po odczycie...

Gdzie jest pies pogrzebany? Nie radzę sobie z kompilacją przykładowych wtyczek z SDK :oops: ... MS VS 2003 .NET (legalny, z MSNAA) - jaki projekt stworzyć,żeby po zaimportowaniu pliku z kodem nie trzeba było zmieniać za dużo?

...A eclipse jest takim fajnym środowiskiem...
mleko
skolima w sumie to chyba nawet nie musi byc wtyczka- wystarczy jakis zewnetrzny program: konwersja z archives.dat do formatu konnekta i tyle smile.gif

jakby mial juz beta wersje to pisz - moge je potestowac smile.gif
skolima
Wiem,że takie rozwiązanie jest logiczniejsze... Ale muszę przecież te rozmowy potem dopisać, a to najłatwiej byłoby zrobić gotowym API (jest!) , a nie ręcznie mieszając w pliku. Poza tym na razie nie widziałem nigdzie info o strukturze pliku archiwum w Konnekcie...
Olórin
To musi być wtyczka bo nie ma dostepnych bibliotek do zapisu do .dtb smile.gif

Jak kompilowac ? Tworzysz czysty projekt win32 application, jako dll. W opcjach kompilacji trzeba zmienic z single threaded dll na multi threaded dll. Do projektu dodajesz: jeden z przykładowych .cpp (np. actcfg.cpp) i plug_defs.cpp.

W razie czego pytaj tutaj, na forum @Dev, ewentualnie na privie smile.gif
skolima
Dobra, po dzisiejszym grzebaniu mam interfejs do zapisu w historii Konnekta jako wtyczkę kompilowaną przez VS.NET (thx Olórin!) i progs do odczytu archiwum gg który kompiluje się na razie tylko pod Borlandem. Trzeba to spiąć razem... Jak coś zrobię dalej, dam znać.
mleko
skolima - czekam (nie tylko ja) z niecierpliwoscia smile.gif
jareq
A jaka będzie nazwa wtyczki?

ps. może imporciK :wink:
.nomis
NIE!! Tylko nie to! Nie zniosę następnego zdrobnienia w nazwie!!! BŁAGAM!!!
jiobel.
QUOTE(.nomis)
NIE!! Tylko nie to! Nie zniosę następnego zdrobnienia w nazwie!!! BŁAGAM!!!

to podaj jakąś alternatywę do imporciK
ale szczerze... to mi też się nie podoba (ale przecież ważne jak wtyka działać będzie, a nie, jak nazywać tongue.gif)
pozdrawiam biggrin.gif
dulek000
Imporcik jest ładnie, lepiej niż k.import wink.gif
Olórin
Co wyście się tego "K" w nazwie uczepili ? Może być importer, albo aImp czy Imp-GG (heh,wygląda jak nazwa discmana iRiver tongue.gif) :]
jareq
QUOTE(Olórin)
Co wyście się tego \"K\" w nazwie uczepili ? [...]

Nie tylko My... a temaciK ? :wink:
atol
po co to gdybanie jak i tak ostatnie słowo ma autor
Sija
QUOTE(Olórin)
To musi być wtyczka bo nie ma dostepnych bibliotek do zapisu do .dtb smile.gif [...]


nie musi byc, mozna poprosic hao o specyfikacje [tak jak bylo w przypadku DTable Editora]
skolima
Witam... troszkę kod ruszyłem, to co juz działa nadaje się chyba na wersję alpha. Za błędy jak na razie nie odpowiadam, u mnie się (aktualnie) nie sypie, ale alpha to alpha.

Features : wczytuje archives.dat ( na razie szuka go tylko w katalogu roboczym konnekta), przepisuje go do archiwum. Czas i UID są interpretowane poprawnie. Niestety aktualnie całe wczytywanie odbywa się w głównym wątku, więc konnekt dopóki całość się nie zakończy jest "martwy". U mnie import archiwum ważącego 450kB trwa ok. pół minuty.

http://skolima.prv.pl/index.php?target=projekty#konnekt_a

TODO

-pobierać opis kontaktu z listy Konekta
-poprawnie łączyć rozmowy w archiwum(jeszcze czas uwzlędniać)
-wybór pliku jakimś dialogiem or sth... i pytać użytkownika, czy to na pewno jego archiwum
-sprawdzać, czy wiadomość już nie istnieje w konnekcie
-używać wątku , a nie opuźniac całego konnekta
-jakieś info o błędnie odczytanych wiadomościach podawać userowi
-wymyślić jakąś sensowną nazwę
-konferencje
-co z obrazkami/plikami??
-napisać to od zera, na czysto, elegancki kod z komentarzami i w ogóle....
arkadyjczyk
A może dałoby się zrobić to bardziej uniwersalne, tak, żeby mogło łaczyć archiwa z konnekta. Np to z pracy z tym z domu.
skolima
Heeej... powoli. Jak na razie piszę pod siebie :-) . Mi potrzebny jest import archiwum GG oraz Tlena. Jak będzie, moge pomyśleć o czymś jeszcze.

Oczywiście, jesli ktos chce zrobić to kompaktowanie wielu archiwów i uważa, że mój kod mu się przyda - proszę bardzo, jest udostępniony na stronie.

Ale postaram się przerobić kod na bardziej obiektowy, tak, żeby ew. dalszy rozwój był prostszy.
mleko
hhmmm wlasnie importowalem moje 16.3 MB archwium z gg smile.gif
co prawda robilem to nie na swoim kompie tylko na zasmieconym kompie u rodzinki -- import trwał 10 minut


ale czy dobrze widze czy obecnie wtyczka tylko konwertuje archiwa? bo u mnie sie importowane rozmowy nie pojawiły w historii tylko w nowym "folderze" w histori:) i rozumiem ze finalna wesja bedzie dopisywac rozmowy do "wlasciwej" historii?


tak czy inaczej kawał dobrej roboty!!! biggrin.gif



UPDATE: po imporcie nie mozna tych importowanych wiadomosci przegladc ! jest napisane takie cos: "kIEview: Nie potrafię wyświetlić otrzymanej wiadomości"
Olórin
Z źródeł na twojej stronce.... moje poprawki:

CODE
hist.dir = "Import z GaduGadu";

zamien na
CODE
hist.dir = "messages";



CODE
msg.fromUid = buff;//UID

na
CODE
hist.cnt = ICMessage(IMC_FINDCONTACT,10, (int)buff);
msg.fromUid = buff;//UID


Przy wiadomościach wysyłanych ustawiaj msg.toUid.....
sleesh
Zauwazylem na stronce ze narazie wtyczka jest "noname" takwiec proponuje nawze "imporcik" ^^
torn
QUOTE(sleesh)
Zauwazylem na stronce ze narazie wtyczka jest \"noname\" takwiec proponuje nawze \"imporcik\" ^^
imporcik brzmi jak torcik. do bani moim zadniem. proponuję po prostu 'import'.
jiobel.
QUOTE(torn)
QUOTE(sleesh)
Zauwazylem na stronce ze narazie wtyczka jest \"noname\" takwiec proponuje nawze \"imporcik\" ^^
imporcik brzmi jak torcik. do bani moim zadniem. proponuję po prostu 'import'.


A może K.Imp biggrin.gif
(brzmi trochę jak Gimp smile.gif)
skolima
Imp jest niezły. Mi bardziej kojarzy się z imp'em angielskim, diablikiem. Ale pewnie trzeba gdzieś to Wasze K upchnąć w nazwie? ;-)

Drugą alphę wgrałem na stronę
skolima.prv.pl

Poprawione łączenie wiadomości w rozmowę. Częściowo uwzględniony opis kontaktu z Konnekta. Kod przeszedł refaktoryzację (i zaraz został zabałaganiony z powrotem). Nadal wersja ALPHA.

TODO

-dlaczego kIEview nie otwiera wiadomości dodanych do archiwum wiadomości?? bez niego są widoczne...
-pobierać opis kontaktu z listy Konekta -> zrobione częściowo przez Olórin'a, katalogi są już właściwe,
potrzebne jeszcze char* do wpisania w pola From i To (jak pobrać na podstawie ID?);
-wyłączać wtyczkę, nie zwalać tego na użytkownika
-wybór pliku jakimś dialogiem or sth... i pytać użytkownika, czy to na pewno jego archiwum + pytać o MAXTIMESPAN
-sprawdzać, czy wiadomość już nie istnieje w konnekcie
-używać wątku , a nie opóźniac całego konnekta
-jakieś info o błędnie odczytanych wiadomościach podawać userowi
-wymyślić jakąś sensowną nazwę
-konferencje
-co z obrazkami/plikami?? (jak na razie są gubione)
-napisać to od zera, na czysto, elegancki kod z komentarzami i w ogóle....[/url]

W środę i piątek mam egzaminy na uczelni, więc do soboty kodu nie ruszam.
sleesh
QUOTE(skolima)
Ale pewnie trzeba gdzieś to Wasze K upchnąć w nazwie? ;-)


Nie trzeba, ty jestes autorem wtyczki, wiec ty podejmujesz decyzje co do nazwy. Niektorzy wtyczkopisarze wrzucali do nazw wtyczek to "k" bo tak im bardziej pasowalo. Jesli bedziesz chcial to nazwiesz wtyczke np. tak - BMZWSdIAWzKToGG ( Bardzo Mało Zaawansowana Wtyczka Służąca do Importu Archiwum Wiadomości z Komunikatorów Tlen oraz Gadu-Gadu) ;P
mleko
witam
wlasnie jestem juz na swoim kompie i sie bawie moim archwium, na pierwszy rzut oka wyglada ze jest importowane poprawnie jednakze go glebszym sie przyjrzeniu jednak do konca nie jest poprawnie:/
oto bledy jakie zauwazylem
-w historii nie pokazuje nicków tylko same numery (ale widzeze to jest w TO DO wiec niewazne:)
- nie wiadomo skad przy niektorych rozmowach nie ma wypowiedzi osob z ktorymi rozmawialem, jest tylko to co ja pisalem
- nie wiadomo skad pojawia sie dodatkowy "kontakt" o numerze takim samym co mój, w ktorym sa pomieszane fragmenty wielu rozmow, po przeszukaniu rozmow okazuje ze sa one takze przy osobach z ktorymi sie wtedy rozmawialo wiec sa jakby zdublowane, wyglada to na to iz sa tutaj wymieszane rozmowy ktore byly prowadzone w tym samym czasie ale z roznymi osobami

jak narazie nic wiecej nie wyłapałem, jak co jeszcze znajde to dopisze:)
DavidGdow
Z kad ona pobiera archiwum bo pokazuje sie ze nie moze otworzyc archwum gg i ze szukala w katalogu roboczym
skolima
Jak na razie pobiera właśnie stąd - z katalogu roboczego. Czyli z katalogu, gdzie masz zainstalowanego Konnekta (tam gdzie jest exec itp.).

mleko-> chyba własnie wpadłem na to, skąd bierze się podany przez ciebie problem. Chyba zapomniałem kopiować któregoś ciągu znakowego przed dodaniem do archiwum, funkcja działa asynchronicznie i zanim skończy, bufor zostaje nadpisany. Sprawdzę.
mleko
no to czekamy na kolejna wersje wtyczki smile.gif
ja po 10.02 (do konca lutego) odpadam z testowania bo sie przeprowadzam i nie bede mial netu (chwilowo)
chyba ze przy jakies nowej wersji sciagne ja w budzie i potestuje offline u siebie;)
skolima
Niby dziś nie miałem w ogóle kodu ruszać.. ale jest alpha 3.

skolima.prv.pl

Poprawiona:
-współpracuje z kIEview
-wypełnia (w miarę możliwości automatycznie, po liście kontaktów) nadawcę/odbiorcę

Niewiele. TODO :
-podawać Konnektowi takie rzeczy jak nazwa wtyczki itp.(info przy wyborze pluginów do uruchomienia)
-wyłączać wtyczkę, nie zwalać tego na użytkownika
-wybór pliku jakimś dialogiem or sth... i pytać użytkownika, czy to na pewno jego archiwum
-sprawdzać, czy wiadomość już nie istnieje w konnekcie
-używać wątku , a nie opóźniac całego konnekta
-jakieś info o błędnie odczytanych wiadomościach podawać userowi
-konferencje
-co z obrazkami/plikami?? (jak na razie są gubione)
-napisać to od zera, na czysto, elegancki kod z komentarzami i w ogóle....

Prośba do mleko : nie mogę odtworzyć buga z powielonymi wiadomościami, ale kod poprawię. Tylko jak mam sprawdzić, czy to da efekt? Teorię mam taką : albo Twoje archiwum czymś rózni się od tego, na którym ja testuję -> wtedy bym potrzebował Twojego archives.dat, a pluskwę będzie trudniej namierzyć; albo Twój Konnekt wolniej przetwarza wiadomości niż mój, i dlatego na siebie "włażą" w kolejce. Pytanie : na jakim sprzęcie importowałeś to archiwum? ( to nie wina konfiguracji, ale jeśli mam rację to na szybszym kompie ten bug nie wystąpi ).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.