Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowa pełna paczka - tuż tuż
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
Stron: 1, 2
hao
W związku z tym, że w ostatnich betach pojawiło się wiele nowości, które zdają się działać jak należy. Oraz faktem, że szykowane są jeszcze większe nowości - aktualna wersja beta przechodzi do pełnej paczki razem z przyległościami...

Mam nadzieję, że obędzie się bez problemów... Użytkownicy bety nie znajdą tam nic nowego smile.gif

Premiera, jak nic nowego nie wyskoczy - po weekendzie...

A zaraz potem kolejna beta do potestowania, ciekawa raczej tylko dla wtyczkopisarzy...
mlodass
wreszcie bedzie mozna sciagnac z www elegancka wersje konnekta, tak ? ;]

bo ta co jest teraz dostepna na www to jest prehistoryczna... mi to rybka, ale wielu kolegow chce zachecic do konnekta i sobie nie radza z konfiguracja a w wersji .118 pojawiły się te stopnie zaawansowania. wyppas ;]
winthux
hao możesz przybliżyć co to ma być i czy warto odkładać premierę kpilota ?
froger_mcs
winthux nie warto wink.gif
werw0e
No nie wiem, nie wiem...
Mi na 98 to K. się totalnie krzaczy...
Jak się uda to podam logi...
pielgrzym
Skoro Konnekt będzie znów pakowany, mam małą propozycję. Przydałoby się, żeby w paczce, oprócz wtyczek były ze dwa, trzy pełne style kStyle. Dopieszczone kolorystycznie i ikonkowo jak tylko się da. Myślę, że niezłym posunięciem marketingowym ( wink.gif ) byłoby nadanie Konnektowi jakiegoś konkretnego wyglądu, który pozwalałby świeżo zainstalowany program od razu zidentyfikować. Nie, nie sugeruje, że jesteśmy debilami wink.gif ale takie rzeczy przeciętnemu userowi zapadają w pamięć. Poza tym, możnaby mieć na starcie już w miarę dopieszczonego wizualnie Konnekta i nie musieć przekopywać FAQ, katalogu i tony ustawień, żeby jego wygląd był troszkę bardziej atrakcyjny smile.gif dla mało zaawansowanego usera rozkminienie czemu na przykład nie ma emotów z Gadu zajmuje sporo czasu (który my musimy poświęcić na tłumaczenie - w przeciwnym razie Ci mniej zaawansowani się szybko zniechęcają...). Dlaczegoby nie instalować ich od razu? Jeden styl mógłby być oparty na GG (tj. tych standardowych gadowskich emotach i słoneczkach), a pozostałe byłyby "swojskie". Oczywiście nie może zabraknąć bezkonkurencyjnych ikonek Ark Crystal. Co o tym sądzicie? Podebatujemy troszkę nad "standardowym" wyglądem Konnekta? Bo póki co, przed skonfigurowaniem, ten rewelacyjny komunikator nie rzuca się w oczy smile.gif tworzymy w końcu nową markę smile.gif czekam na zażartą dyskusję wink.gif

Iście sprzedajny, aczkolwiek niemarkowy, Pielgrzym wink.gif
hao
Po pierwsze, uważam że standardowe ikonki K są wystarczająco niezłe i KStyle jest tu ogólnie zbędny... Chociaż oczywiście gotowe style w paczce się znajdą...
Po drugie, emotki GG są własnością GG. Nie możemy ich ot tak sobie pakować do głównej paczki ... Najwyżej można przygotować zestaw własnych, lub czyihś (tylko i wyłącznie za zgodą autora) emotek, które odpowiadają "sensem" tym z GG. Jeżeli ktoś się tego podejmie - proszę bardzo...

Po trzecie, jeżeli są problemy na W98, to proszę je zgłaszać!
Sija
i koniecznie [jako opcja] instalator wpisow do rejestru dla prefixow gg: i jid:
zimaq
Otóz to ;]
Myślałem że w paczce będzie k. 0.6.20.120 bo 119 ma parę błędów, ale większośc to przez stare wersje wtyczek wink.gif (błędy wymienione na forum...)
Olórin
Jeee....wreszcie nowa paczka ;d

Sija: Może jeszcze obsługa linków tlenowych smile.gif tylko one maja bardziej skomplikowana składnię sad.gif
Aule
Ahhh. Nareszcie skończą sie raz na zawsze pytania "Jak włączyć opisy pod kontaktami?" :roll: :wink:
Olórin
http://www.xmpp.org/drafts/attic/draft-sai...mpp-uri-02.html
http://www.jabber.org/jeps/jep-0032.html

To jest już praktycznie jakiegoś rodzaju standard, więc zmieńmy jid na xmpp: wink.gif)))

edit:
to był pomysł pz16 tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Aule
A kto cie na privie pytał o standard xmpp: ? tongue.gif To takie przyporządkowanie sobie cudzego pomysłu wink.gif
pielgrzym
QUOTE(hao)
Po pierwsze, uważam że standardowe ikonki K są wystarczająco niezłe i KStyle jest tu ogólnie zbędny... Chociaż oczywiście gotowe style w paczce się znajdą...


Troszkę niedopowiedziałem wink.gif chodzi mi to to, żeby były ze dwa trzy, charakterystyczne warianty wyglądu Konnekta, do wyboru podczas instalacji (czyli style kStyle, kIEview, kNotify dobrane do siebie w jakąś ładną, spójną całość - najlepiej pasującą do standardowego 98/XP). Warianty na tyle ciekawe i dopracowane, żeby K mógł się legitymować jakimś konkretnym wyglądem. Kwestia dobrania koloru i styli do obgadania tu, na forum smile.gif pierwszy kontakt powinien być "mocny" - użytkownik od razu widzi, że ma do czynienia z dopracowanym programem smile.gif IMVHO wink.gif

QUOTE(hao)
Po drugie, emotki GG są własnością GG. Nie możemy ich ot tak sobie pakować do głównej paczki ... Najwyżej można przygotować zestaw własnych, lub czyihś (tylko i wyłącznie za zgodą autora) emotek, które odpowiadają \"sensem\" tym z GG. Jeżeli ktoś się tego podejmie - proszę bardzo...


Racja :? Jakie emoty (poza tymi z GG) cieszą się największą popularnością? Możnaby tu pokombinować, ewentualnie na końcu instalki dać linka do małego opisu skąd wziąć i jak instalnąć emotki z GG smile.gif
Olórin
std.emoty z gg są ochydne, już lepiej te z gg3d wink.gif
werw0e
czy moglby ktos zamiescic stara wersje kupdate tuz sprzed aktualizacji i potrzebne do niej biblioteki, bo z powodu braku bibliotek nie dziala mi aktualizacja i nie moge przez to tych bibiliotek sciagnac ;\
ogolnie nowa wersja sie tak sypie a ja nie moge zadnych bledow tu pokazac... moze konto beta (blarwa) cos przeslalo do Hao?
hao
Pisałem już jak rozwiazac problemy z aktualizacja...

80% problemów jakie powoduje wersja beta wiążą się z tym, że została źle zainstalowana...
hao
QUOTE
Troszkę niedopowiedziałem Wink chodzi mi to to, żeby były ze dwa trzy, charakterystyczne warianty wyglądu Konnekta, do wyboru podczas instalacji (czyli style kStyle, kIEview, kNotify dobrane do siebie w jakąś ładną, spójną całość - najlepiej pasującą do standardowego 98/XP). Warianty na tyle ciekawe i dopracowane, żeby K mógł się legitymować jakimś konkretnym wyglądem.


Z tego właśnie powodu (legitymowania się konkretnym wyglądem) standardowo po instalacji będzie jeden, standardowy wygląd.
Lwiczek
QUOTE(Olórin)
std.emoty z gg są ochydne, już lepiej te z gg3d wink.gif


IMHO najlepsze sa ta z IPB... smile.gif
dulek000
QUOTE(Lwiczek)
QUOTE(Olórin)
std.emoty z gg są ochydne, już lepiej te z gg3d wink.gif


IMHO najlepsze sa ta z IPB... smile.gif


Oł jes smile.gif
NelQ
QUOTE(Lwiczek)
IMHO najlepsze sa ta z IPB... smile.gif


IHMO też smile.gif Właśnie kończę robić uzupełnioną paczkę IPB.
duch-x
fakt.. dobre byly jeszcze te 1400 ale za duzo tego tongue.gif nawet menu wariowalo.
a ta paczuszka twoja cos nowego bedzie miala? biggrin.gif
NelQ
QUOTE(duch-x)
fakt.. dobre byly jeszcze te 1400 ale za duzo tego tongue.gif nawet menu wariowalo.
a ta paczuszka twoja cos nowego bedzie miala? biggrin.gif


Więcej ikon, bo w IPB z Katalogu jest ich mało.
.misiek
ikonki wypas są biggrin.gif

jak się również dowiedziałem u źródła <NelQ> są one zgodne ze zwykłym gg biggrin.gif biggrin.gif
pielgrzym
Ikonki sa wprost wypasione! Tak mi się spodobały, że się na nie całkowicie przerzuciłem :] Kto jest ich autorem?
NelQ
QUOTE(pielgrzym)
(...) Kto jest ich autorem?


Niestety nie wiem. Kumpel znalazł gif-y w sieci a ja zrobiłem z tego paczkę.
GareK
Ja odkad zainstalowalem K. uzywam emotkow z Invision Power Board ze wzgledu na to, ze to z gygy sa paskudne :]
m4t3k
QUOTE(pielgrzym)
... Jeden styl mógłby być oparty na GG (tj. tych standardowych gadowskich emotach i słoneczkach), a pozostałe byłyby \"swojskie\". Oczywiście nie może zabraknąć bezkonkurencyjnych ikonek Ark Crystal. Co o tym sądzicie?...

No ba! Ja właśnie sobie zainstalowałem ostatnio wtyczke k.style, wcześniej uruchomiłem ją raz, obejrzałem jakieś paskudne style i wywaliłem, ale jak teraz włączyłęm ten schemat to bardzo mi się spodobał smile.gif
Lwiczek
QUOTE(NelQ)
Więcej ikon, bo w IPB z Katalogu jest ich mało.
W załączniku zamieszczam paczkę. Proszę o testowanie, jeśli wszystko będzie ok wrzucę do katalogu smile.gif


Hmm... Przydaloby sie sie, zeby 'pozegnalna ikonka' byla jeszcze dla cu i Ikonka za Hmmm wstawiala sie niezaleznie od ilosci 'm' przy minimalnej ich ilosci powiedzmy 2-3. Zmiany stosunkowo proste do wprowadzenia smile.gif
NelQ
Zmiany proponowane przez Lwiczka wprowadzone :) Już wrzuciłem zestaw do katalogu.

EDIT:
Zauważyłem ciekawą rzecz: gdy chciałem zamienić długie uśmieszki (np. ":)))))" ) na wyrażenia regularne to przy ponownym uruchamianiu Konnekta (aby przeładować emoty) wyskoczył bardzo ciekawy błąd ( ;-) ) macie go w załączniku.

Po przywróceniu poprzedniej wersji pliku EMOTS.TXT wszystko wróciło do normy. A co jeszcze ciekawsze wyrażenie
CODE
"/hm?\m+/","hmmm.gif"

nie powoduje problemów.

To te wyrażenia regularne:
CODE
("/:)?\)+/","/:-)?\)+/","<wesoly>"),"wesoly.gif"
("/:D?\D+/","/:-D?\D+/","/;D?\D+/","/;-D?\D+/"),"zeby.gif"
("/;)?\)+/","/;-)?\)+/","<mruga>"),"mruga.gif"
("/:P?\P+/","/:-P?\P+/","/;P?\P+/","/;-P?\P+/"),"jezyk2.gif"
("/:(?\(+/","/:-(?\(+/","<smutny>"),"smutny.gif"
("/;(?\(+/","/;-(?\(+/"),"placze.gif"
Lwiczek
U mnie konnekt wywalil sie z jeszcze ciekawszym komunikatem:

QUOTE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Unhandled Exception \"invalid string position\" occured.


inIM: 24(0x0 , 0x0)(30B) [Konnekt IE View->CORE]

Stack trace:
7FFE0304



Nastąpi zamknięcie programu!


Oczywiscie chodzi o te
CODE
("/:)?\)+/","/:-)?\)+/","<wesoly>"),"wesoly.gif"
("/:D?\D+/","/:-D?\D+/","/;D?\D+/","/;-D?\D+/"),"zeby.gif"
("/;)?\)+/","/;-)?\)+/","<mruga>"),"mruga.gif"
("/:P?\P+/","/:-P?\P+/","/;P?\P+/","/;-P?\P+/"),"jezyk2.gif"
("/:(?\(+/","/:-(?\(+/","<smutny>"),"smutny.gif"
("/;(?\(+/","/;-(?\(+/"),"placze.gif"

wyrazenia regularne...

Ciekawe, czemu tak sie dzieje...
Lwiczek
Hmm...
Jakby ktos chcial, to pozwoliłem sobie poprawić parę rzeczy [właściwie to tylko 'zwielokrotnione' mordki za pomocą wyrażen regularnych]

Wystarczy pozamieniać linie które się powtarzają [czyli to jest praktycznie początek pliku]:

QUOTE
\"/:-?\)+/g\",\"wesoly.gif\"
(\"/;-?\)+/g\",\"<mruga>\"),\"mruga.gif\"
(\"/:-?\(+/g\",\"<smutny>\"),\"smutny.gif\"
\"/;-?\(+/g\",\"placze.gif\"
\"/[:;]-?>+/g\",\"chytry.gif\"
\"/[:;]-?\|+/g\",\"ysz.gif\"
\"/[;:]-?\]+/g\",\"krzywy.gif\"
(\"/[:;]-?\/+/g\",\"<zniesmaczony>\"),\"kwasny.gif\"
(\"/[:;]-?\*+/gi\",\"<cmok>\",\"<onajego>\"),\"cmok.gif\"
(\"/[:;]-?\[+/g\",\"<zly>\",\"wrrrr!\",\"<zdenerwowany>\"),\"zly.gif\"
(\"/[:;]-?O+/gi\",\"<wow>\",\"<szok>\",\"<zdziwiony>\"),\"wow.gif\"
\"/[:;]-?D+/gi\",\"zeby.gif\"
\"/[;:]-?P+/gi\",,\"jezyk2.gif\"
CODE


PS. U mnie działa;]
co do emotek : ostanimi czasy z okazji zblizajacych sie swiat postanowilem do kazdej emotki dorobic czapke mikolaja ;] niby wszytko ladnie ale w gifa nie za bardzo sie da ;] jesli ktos chcialby mi pomoc troche w robocie z tymi gifami to niech napisze na priv'ie smile.gif

UPDATE: zestaw IPB Full jest troszke nie dopracowany ;] gdy wpisze " biggrin.gif " to sie wyswietla minka a gdy wpisze " ;d " to juz nie :/ do dopracowania tongue.gif!
atol
w świątecznym zestawie masz 2 rodzaje emotów z czapeczkami...
kamilbeta
Troche się wcinam:) ale chciałbym wyrazić swoje zdanie i wyartykulowac zneicierpliwienie:) Kiedy w koncu ukaze sie nowy fullpack???? smile.gif mialem ostatnio W98se i niestety konnekt nie chodzil w tym systemie najlepiej, w koncu dorobilem wink.gif sie XP s2 i z powodu tego, ze mussze instalwoac stary pack i pewnie kupe wtyczek i najnowszych beta wersji, po prostu mi sie nie chce i czekam z niecierpliwoscia na kompilacje nowej pelnej paczki, keidy w koncu bedzie?!?!?!?! Mialbym od czego startowac i do czego dodawac najnowsze bety:) pomijajac to, ze z tego co wyczytalem, mialbym w packu wsio co mi jest potrzebne, czyli zestaw wtyczek wszelakiej masci:)
hao
Postanowiliśmy zmontować nowy instalator, trochę się opóźniło, ale mam nadzieję że już na dniach wyjdzie!
NelQ
QUOTE(Lwiczek)
Hmm...
Jakby ktos chcial, to pozwoliłem sobie poprawić parę rzeczy [właściwie to tylko 'zwielokrotnione' mordki za pomocą wyrażen regularnych]
(...)


Sam też zrobiłem zestaw z wyrażeniami regulkarnymi, tylko, że nie za bardzo chciało to działać sad.gif Dlatego w katalogu jest wersja bez wyrażeń.

QUOTE(arct!c)
UPDATE: zestaw IPB Full jest troszke nie dopracowany ;] gdy wpisze \"  \" to sie wyswietla minka a gdy wpisze \" ;d \" to juz nie :/ do dopracowania !


Poprawię. Dzięki za info.
Lwiczek
Pozwoliłem sobie jeszcze trochę namieszać:
CODE
"/\!{2,}/g","wykrzyknik.gif"
"/\?{2,}/g","pytajnik.gif"


[chyba wiadomo co i do czego to smile.gif]

Pozatym jest jeszcze jedne bardziej wypasiony pack z ikonami Invision... nie posiada on jednak niektórych emot z tego packa... i jeszcze jeden malutki, ale nie wiem czy cos więcej w nim jest. No ale można używać wszystkich trzech i mieć spokój... :]
NelQ
Z pomocą pz16 próbowałem wprowadzić do IPB Full wyrażenia regularne. Zauważyłem jednak jedną rzecz, a mianowicie po wpisaniu ":00" (np. przy podawaniu godziny) wyskakuje np. "12 biggrin.gif ". Oto to wyrażenie regularne:
CODE
"/[:;]-?\D+/gi","zeby.gif"
Aule
Można dodać w wyrażeniu spacje na początku i końcu, to wtedy będzie musiała być przerwa przed i po :
CODE
"/ [:;]-?\D+ /gi","zeby.gif"
NelQ
QUOTE(Aule)
Można dodać w wyrażeniu spacje na początku i końcu, to wtedy będzie musiała być przerwa przed i po :
CODE
"/ [:;]-?\D+ /gi","zeby.gif"


Tylko, że wtedy jeśli ktoś napisze np.
CODE
:D:D   (bez spacji)
to nie wyświetlą się emoty.

OK. Zestaw poprawiony (przy pomocy pz16) i wrzucony do katalogu. Jeszcze raz dzięki za pomoc pz16!!.
hao
Zamiast spacji używa się \b ... \D oznacza "nie-liczba", więc raczej powinno być po prostu samo D

CODE
"/\b[:;]-?D+\b/gi","zeby.gif"
Aule
Sry nie patrzyłem na środek wyrażenia. Na privie jednak zauważyłem błąd.
Co do tematu, to co z nową paczką?
sleesh
No hao, znajde dzisaj pod choinka swieza paczke opatrzona napisame stamina? ^^

Update: No i nie bylo takowej sad.gif Ale mam pendrive'a i moge miec swojego konnekta zawsze przy sobie ^^ biggrin.gif
NelQ
I co z tą paczką ??
.misiek
QUOTE(NelQ)
I co z tą paczką ??


mnie tam się nie spieszy, ale obiecałem koleżance przedstawić w pełni funkconalnego k z stopniami zawansowania bez konieczności ściągania z centralki <może później da sobie z tym rade bo nie lubi jak jej błędy wyskakują a łopatologa nie pomaga na razie :/> i jakoś teraz mnie "molestuje" <bez zbędnych skojażeń proszę> kiedy wreszcie bo się nie może doczekać, a że daleko ode mnie jest więc za pomocą gg nie można za dużo zdziałać ...
NelQ
Mi osobiście też tak nie zależy, ile paru osobom mógłbym nareszcze pokazać instatacje i konfigurację K. bez kombinowania z centralkami itd.
atol
to kiedy będzie ta nowa paczka, bo chce na laptopa kuzynce wgrać a nie ma dostępu we wrocku do Netu
alberht
to po co jej komuniktator internetowy... tongue.gif może zainstaluj jej starą paczkę, a potem skopiuj pliki ze swojego konnekta z nowymi wersjami, zaloz nowy profil... wink.gif
atol
QUOTE(alberht)
to po co jej komuniktator internetowy... tongue.gif


bo tam gdzie mieszka ma dostęp do internetu, pozatym nie chce jej wypuszczać z domu z gg na komputerze
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.