Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: niebieskie sloneczko
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
rafelz
chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwosc zrobienia takiej wteczki zeby u znajomych z listy kontaktow miec niebieskie sloneczko (tak jak bysmy sie logowali w gg przez gprs)
Olórin
Jakie niebieskie słoneczko ? Jakis nowy ficzer GG ?
Aule
Niebieskie oznaczają, że sie ktoś łaczy przez gprs z gg, jakoś tam wink.gif Więc chodzi chyba o symulację łaczenia z komórki.
rafelz
kiedy logujesz sie na gg z komorki nie wyskakuje zolte slonko tylko niebieskie.. fajnie by bylo jak wszyscy uzytkownicy konekta jakos sie wyrozniali
Sad
Do tego trzeba by przerobic protokół gg - tak mi sie wydaje ;p
Lwiczek
No, a potem jak juz wszyscy uzytkownicy K beda ladnie widoczni bedzie ich mozna latwo SMSExpress wylaczyc wink.gif

Chociaz zauwazam pozytywna tendencje do opuszczanai gg... smile.gif
Olórin
W specyfikacji protokołu na dev.null.pl/ekg nie ma nic o tym chyba.... Jeśli libgadu to obsługuje to nie było by problemu, sprawdzcie jeszcze smile.gif
ikari
QUOTE(Olórin)
W specyfikacji protokołu na dev.null.pl/ekg nie ma nic o tym chyba.... Jeśli libgadu to obsługuje to nie było by problemu, sprawdzcie jeszcze smile.gif
Sniffuj, sniffuj smile.gif)) specyfikacje sa dla mieczakow wink.gif (nie brac tego osobiscie, to takie moje fazy z qmplem smile.gif)

(abstrahujac od trudnosci ze sniffowaniem komórki tongue.gif)
Olórin
Nie zdziwil bym sie gdyby wersja komórkowa używała jakiejś okrojonej/innej wersji protokołu... wtedy nie dało by się tego zrobić tongue.gif
daroc
IMO to niemoralne. tongue.gif
Nie po to jest ta opcja, aby się bawić słoneczkami innych... :? Jakby mi ktoś zrobił niebieskie słoneczko w GG, to - rzetelnie ostrzegam - dostałby bana(na). 8)
Jak Internet Explorer robi różne cyrki z nagłówkami, to jest objeżdżany (że słusznie - to swoją drogą), więc nie widzę powodu, aby Konnekt miał prawo bawić się protokołem GG.

> Vote NO
Olórin
Trzeba wykorzystać go w 200%, przyciagając przy okazji rzesze uzytkownikow tongue.gif
daroc
Róbcie co chcecie, ale jeśli Konnekt będzie się rozpowszechniał tą drogą, to ja zrezygnuję z niego na rzecz... może nielubianej przeze mnie Mirandy? :?
gilek
QUOTE(daroc)
Róbcie co chcecie, ale jeśli Konnekt będzie się rozpowszechniał tą drogą, to ja zrezygnuję z niego na rzecz... może nielubianej przeze mnie Mirandy? :?

dziwne masz poglądy tongue.gif
piotr.ek
A imho bajer, jak kazdy inny smile.gif Nie mam nic przeciwko, gdyby ktos potrafil tego dokonac - prosze bardzo, hehe...
Olórin
Jakby był tak rozpowszechniany to byśmy reklamowali sie że potrafimy niewidocznych wykryć, bo potrafimy w dość skuteczny sposób.... forumowi wyjadacze wiedzą w jaki smile.gif Ale jakoś nikt tego nie nagłaśnia......
riddle
QUOTE(daroc)
Róbcie co chcecie, ale jeśli Konnekt będzie się rozpowszechniał tą drogą, to ja zrezygnuję z niego na rzecz... może nielubianej przeze mnie Mirandy? :?


Hehe.. a pomyśl sobie, że to mogłoby być w kDodatkach jako dodatkowy ficzer. Nie fajnie by było wyjaśnić koleżance/koledze, że jeśli chce mieć takie słoneczko, to ma do wyboru lepszy program typu Konnekt? I że słonko jest 1% fajnych rzeczy które oferuje. Ja tam czekam aż ktoś to zaimplementuje. Bardzo się ucieszę biggrin.gif
daroc
Co wiec miał oznaczać poniższy cytat:
QUOTE(Olórin)
Trzeba wykorzystać go w 200%, przyciagając przy okazji rzesze uzytkownikow tongue.gif

Bo teraz to ja już nie rozumiem...

Zresztą nie jest to wykorzystywanie możliwości protokołu... lecz oszukiwanie programu osób z listy kontaktów.
Olórin
Żartuje przeciez tongue.gif mi tam na przypływie masy użytkowników na to forum aż tak bardzo nie zależy tongue.gif
QUOTE
lecz oszukiwanie programu osób z listy kontaktów.

Jak go zwał tak go zwał....
m4t3k
QUOTE(rafelz)
kiedy logujesz sie na gg z komorki nie wyskakuje zolte slonko tylko niebieskie.. fajnie by bylo jak wszyscy uzytkownicy konekta jakos sie wyrozniali

Wow, to skoro już mamy się wyróżniać to ja chciałbym do wyboru mieć różnokolorowe słoneczka + wybór obrazka jaki ma pokazywać zamiast słoneczka tongue.gif
daroc
A to drugi aspekt - dlaczego jestem przeciwny trickom takiego rodzaju. Najpierw miało być wyróżnianie się, a teraz - wybór słoneczka. Teraz każdy będzie chciał móc wybrać sobie, czy będąc "dostępnym" ma mieć słoneczko żółte, a może zielone... ale dzisiaj jest niedziela - to jednak chmurkę!
Że tego akurat się zrobić raczej nie da (może dałoby się oszukać protokół, że korzysta się z komy, z ww. byłoby raczej ciężko), ale sami widzicie, do czego doprowadzają jakiekolwie "dziwne" ficzery...
Mogą sprawdzić IP, hosta i dane Whois, to chcieliby od razu satelitarne szpiegowanie... :?

Dobra, z mojej strony EOT, bo do niczego nie prowadzi taka dyskusja. Ja będę wszystko negował, a inni będą i tak twierdzić, że to power-feature i trzeba to jak najszybciej wprowadzić.
m4t3k
No na szczęście się nie da, bo już widzę te różowe słoneczka z CiEkAwYmI oPiSaMi wink.gif
ikari
Dowolne sloneczka swoja droga, ale ja chce zobaczyc to niebieskie u kolegi ktory wbija z GPRSu tongue.gif
struthio
ale niebieskie ma sie chyba tylko jak jest sie z klienta Java w telefonie .. bo ja nieraz korzystalem z zasady
Komputer <-> komorka <-> GPRS <-> Internet <-> GG
i nigdy niebieskiego nie mialem :/
_menic_
Nadodatek jest to klijent ze stajni gg. Ten za ktorego trzeba wysyłąc smsa
atol
ale są chyba jeszcze tacy na świecie co posiadają to sms-expresowe gg na telefonie... wiec czemu nie wink.gif
kaczoreklom
Mozliwosc bylaby bardzo przyciagajaca uwage. Jestem pewny, ze zaraz pojawila by sie masa okien z pytaniem "jak to zrobiles?",. Wtedy w kulturalny sposob sie wyjasnia i SMSE traci kolejnych userow naprowadzonych na wlasciwa droge komunikatorowa smile.gif Z drugiej jednak strony.... budze sie ktoregos pieknego dnia a tam tylko niebieskie sloneczka... piekny widok i straszny zarazem smile.gif
ciecho
To niebieskie słoneczko dotyczy tylko komunikatora SMSExpress dedykowanego pod telefony w sieci Era Omnix. Sam kozystalem przez około rok z GG przez GPRS (komputer-komórka) jak i dość często kozystam z GG w samym telefonie (papla mobile) i wygląda to tak, ze nie ma niebieskiego sloneczka, czemu sie nie dziwie w sumie. Mozliwe ze niebieskie slonko jest nadawane przez serwer w momencie wykrycia ze połączenie idzie z hosta Era Omnix, moze sam komunikator wysyła w nagłówku jakiś inny pakiecik żeby słoneczko dał niebieskie a moze to wogle coś dziwnego, swoją drogą fajnie by bylo jakby mozna bylo biggrin.gif (a kumple z orginalnym smsexpress gg przez idee mają pomarańczowe zwykle)
piotr.ek
Yeah, kolejny pomysl przez konkurencje podpatrzony tongue.gif
riddle
U nas chociaż mogłaby być obsługa tych słonek... nie uśmiecha mi się mieć pustego miejsca przy kontakcie. Jeśli nie jakieś inne, to chociaż zwyczajne proszę.
dulek000
Wydaje mi się, ze w Konnekcie będzie po prostu normalna ikonka...
zimaq
Zbędny bajer.
Przez tą wtyczke dla gg teraz nie wiadomo kto się łączy z koma, a kto z komputera ( przynajmniej na gg, bo k widzi normalnie ).
mlb2gm5x
Jeżeli komuś bardzo, ale to bardzo zależy na niebieskim słoneczku w gg to zamieszczam zmodyfikowaną wersję libgaduw32.dll. Taka modyfikacja typu quick-and-dirty, ale powinno zadziałać (coś tam mogłem oczywiście zwalić, ale cóż.. bywa smile.gif). Testowałem z wersją 0.6.22.124.
Proszę o zignorowanie posta jeżeli już coś podobnego się pokazało lub obsługa "niebieskich słoneczek" została zaimplementowana w konnekcie (nie jestem na bieżąco).

Załączniki

Olórin
Pod najnowsza betą nie działa sad.gif
mlb2gm5x
Oto zmodyfikowany libgaduw32.dll z najnowszej bety. Zapomniałem dodać, że tego ustawienia nie da się zmienić, a chodzi oczywiście o wyświetlanie niebieskiego słoneczka u znajomych (to nie ma nic wspólnego z faktem nie wyświetlania żadnego słoneczka - o ile jest to fakt autentyczny wink.gif).

Załączniki

.misiek
To działa, tylko się udostępniłem i już się rozmowy posypały jak to robie :]
riddle
user posted image

Dzięki, mlb2gm5x! biggrin.gif
lhs
A może można usunąć jakoś "era omnix/" z opisu - ?
mlb2gm5x
QUOTE(lhs @ 5.07.2005 - 00:07)
A może można usunąć jakoś "era omnix/" z opisu - ?
*


To chyba od klienta zależy..
riddle
Tia, jak włączyłem GG6.1 i wpisałem swój pierwszy numer GG to mi wyskoczyło powiadomienie. smile.gif Także jutro będzie ciężki dzień dla moich znajomych biggrin.gif
dulek000
Muahaha! Ale się posypią pytania. Stokrotne dzięki mlb2gm5x!
skolima
na wersji 'latest stable' [.21.121] też działa tongue.gif , zobaczymy czy stabilnie...

GRATZ!
.nomis
A ja nie byłbym sobą jakbym się nieprzyczepił do czegoś i powiem, że fajnieJ by było, gdyby można było włączyć/wyłączyć to słoneczko. Żeby łączyło się normalnie ALBO jako era. smile.gif
bakerss
No jakby jeszcze nie było tego era omnix to by była gitara biggrin.gif
mgr.Dlugi
zrobilem to niebieskie sloneczko i sie rozpoczelo
user posted image
mlb2gm5x
QUOTE(.nomis @ 5.07.2005 - 09:34)
A ja nie byłbym sobą jakbym się nieprzyczepił do czegoś i powiem, że fajnieJ by było, gdyby można było włączyć/wyłączyć to słoneczko. Żeby łączyło się normalnie ALBO jako era. smile.gif
*


No cóż.. niebieskosłoneczkowa funkcjonalność jest dostępna w najnowszym libgadu i nie trzeba nic przerabiać. Chodzi tylko o wykorzystanie najnowszej wersji i dorobienie odpowiedniej opcji w konnekcie. Implementacja czegoś takiego to nic trudnego - jedną flagę trzeba ustawić...
Olórin
Teraz jako wtyczka, później powalcze z oznaczaniem niebieskich kontaktów i dodam opcje w menu statusu GG do niebieskiego smile.gif

Załączniki

GuZiK
NavyGG wymaga tych bibliotek

edit: ma ktoś starą biblioteke libgadu?
mgr.Dlugi
bo brakuje Ci bibliteczki wymienionej post wyzej nad twoim
arct!c
QUOTE(.nomis @ 5.07.2005 - 09:34)
A ja nie byłbym sobą jakbym się nieprzyczepił do czegoś i powiem, że fajnieJ by było, gdyby można było włączyć/wyłączyć to słoneczko. Żeby łączyło się normalnie ALBO jako era. smile.gif
*




QUOTE(bakerss @ 5.07.2005 - 09:41)
No jakby jeszcze nie było tego era omnix to by była gitara biggrin.gif
*



ew. zamiast "era omnix" dac poprostu "konnekt" biggrin.gif najlepszy, najprostrzy, najbardziej donosny sposob na reklame K smile.gif Zainteresowany wchodzi sobie na googlarke i ta mu ladnie odpowiada linkiem www.konnekt.info smile.gif

edit:
jeszcze jedno pytanie, czy dopisek "era omnix" skraca te marne 70 znakow w opisie czy?

edit2:
z szybkich testow wynika ze nie, wiec mozna napisac zamiast "era omnix" "konnekt - www.konnekt.info" oczywiscie jesli to bedzie mozliwe.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.