Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przyszłość Konnekta - dyskusja
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2
riddle
xaxoo, chodzi ogólnie o to, że w przygotowaniu jest nowa wersja kIEView, czego możesz nie wiedzieć, jeśli nie zainteresowałeś się szukając na forum, a zaręczam, że znalazłbyś posty o tym mówiące. Tak więc najprawdopodobniej będzie taka opcja właśnie w nowym kIEView i podążając za innymi mówię, że nie wiem kiedy wyjdzie. Po więcej informacji zapraszam do wyszukiwania. Miłego dnia.

PS: A Tobie, mgr.Długi proponuje, jeśli już coś piszesz, dawać linki do stron z wyszukiwania albo jakieś wyjaśnienie, bo ktoś mógłby niechcący uznać to za nabijanie postów. :-)
Sija
QUOTE(ridd1e)
[...] Tak więc najprawdopodobniej będzie taka opcja właśnie w nowym kIEView i podążając za innymi mówię, że nie wiem kiedy wyjdzie. [...]


ciekawe skad te informacje, chyba, ze wiesz lepiej od nixa...
nix
QUOTE(ridd1e)
Przeczytałem gdzieś na forum. Jeśli nie chcesz, żeby takie fałszywe informacje się pojawiały, to namów drużynę developerów do pisywania na tym forum.  8)

jesli bylo gdzies na forum o czyms takim to napewno nie odemnie - nie przewiduje robic takich rzeczy poniwaz konnekt api nie daje do tego mozliwosci
stroozyk
coo?? nierozumiem?? nie bedzie okna rozmowy w zakładkach??
Puma
QUOTE(stroozyk)
coo?? nierozumiem?? nie bedzie okna rozmowy w zakładkach??


Może i będzie ale nie prędzej jak Hao zmieni coś tam w K.
Sija
QUOTE(ridd1e)
Przeczytałem gdzieś na forum. Jeśli nie chcesz, żeby takie fałszywe informacje się pojawiały, to namów drużynę developerów do pisywania na tym forum.  8)


primo, jezeli nie zauwazyles, na tym forum moga pisac tylko moderatorzy.
secundo, cala pomylka jest wynikiem waszego bezsensownego klapania dziobami, sami sobie wkreciliscie ficzersa - fatamorgane, a teraz jest zdziwienie :shock: wink.gif
lhs
QUOTE(Sija)
secundo, cala pomylka jest wynikiem waszego bezsensownego klapania dziobami, sami sobie wkreciliscie ficzersa - fatamorgane, a teraz jest zdziwienie  :shock: wink.gif

Screeeny z konfiguracji nowego kIEview (code name: FATAMORGANA) kto inny nam wkręcał (no chyba, że nixem pogardzasz tak samo, jak całą resztą...).
Sija
QUOTE(lhs)
QUOTE(Sija)
secundo, cala pomylka jest wynikiem waszego bezsensownego klapania dziobami, sami sobie wkreciliscie ficzersa - fatamorgane, a teraz jest zdziwienie  :shock: wink.gif

Screeeny z konfiguracji nowego kIEview (code name: FATAMORGANA) kto inny nam wkręcał (no chyba, że nixem pogardzasz tak samo, jak całą resztą...).


a co to ma do rzeczy ?
na screenach nie ma zadnych zakladek.
lhs
QUOTE(Sija)
a co to ma do rzeczy ?
na screenach nie ma zadnych zakladek.

Nie o zakładki tu chodzi, a o ciągłe gadanie o czymś, czego wciąż nie ma. Po prostu się zastanawiam, czy poczynania nixa (DTableEditor, nowy kIEview) również nazywasz "bezsensownym kłapaniem dziobem".
Olórin
QUOTE(Sija)
secundo, cala pomylka jest wynikiem waszego bezsensownego klapania dziobami, sami sobie wkreciliscie ficzersa - fatamorgane, a teraz jest zdziwienie  :shock: wink.gif

Dokładnie.... ciągle mydlicie sobie oczy przy różnych propozycjach: "będzie w 0.7".....

QUOTE
no troche też odbiegliscie od tematu:)) no przydąłoby sie cos takiego bo to na prawde pożyteczne;) Ale też co do pamięci, jak to jest z tym konnektem no zajmuje te 10-15 mega zakładając 3-4 konnekty na 1 kompie to już jest obciążenie!! Jakm cudem ta miranda po zminimalizowaniu zajmuje 500kilo?? nad tym też trzeba popracowac, tak samo jak nad optymalizacją kodu pewnie:)) Podejżewam że może przenosi sie wiekszoc programu do Swapa albo cus takiego:)) Ciekawe...

kIEView najwięcej pamięci zżera....
Sija
QUOTE(lhs)
QUOTE(Sija)
a co to ma do rzeczy ?
na screenach nie ma zadnych zakladek.

Nie o zakładki tu chodzi, a o ciągłe gadanie o czymś, czego wciąż nie ma. Po prostu się zastanawiam, czy poczynania nixa (DTableEditor, nowy kIEview) również nazywasz "bezsensownym kłapaniem dziobem".


hmmm, a czy to wina nixa, albo moja, ze developerow robiacych cos przy Konnekcie jest tak malo ? gdyby nie to, byc moze DTableEditor ukazalby sie wieki temu.
riddle
Jest masa wyjść, żeby było ich więcej. Spopularyzować Konnekt'a. Ale metody, które niewątpliwie by nie zawiodły, są odrzucane, jako te "dorosłe, biurokratyczne", które przecież nie przystoją projektowi jednolicącego się z ideą dobrego oprogramowania, najlepiej open-source (wiem, że K nie jest, ale nie o tym mówię), gdzie każdy pomysł zaczerpnięty z komercyjnych projektów jest traktowany jako zamach.

Trzeba zrozumieć, że porządne forum, to tak pogardzane SEO, to pierwsze kroki, żeby jakoś ogarnąć wszystko. Jeśli okaże się, że K będzie miał więcej userów, znajdzie się więcej developerów. Przyszedł taki skolima, napisał importer archiwum, poudzielał się trochę na forum, proponując zmiany na nim, został łagodnie kopnięty przez K-Crew i już.. jego pomysły były za poważne dla projektu.. tak jest ze wszystkim.

Dajmy na to pomysł modernizacji forum.. ilu z Was, wyjadaczy forum Konnekta głosowało, na "Nie wtrącać się w nie swoje sprawy"? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi. Bo nie chodzi o ilość developerów, tylko podejście do projektu. Racja, że może "góra" chce i działa dobrze, ale nie starcza im na wszystko czasu. I żeby nie było, że jestem gołosłowny - sam staram się pomóc jak tylko mogę.. płaci mi ktoś za to? No bez jaj.. robię to dla dobra dobrego programu. Tylko jakoś czuję się osamotniony, kopany tylko przez Forum-Crew. Zaufania do mnie pewnie nie macie i nie dziwi mnie to, ale dodać z 5 moderatorów, dorzucić z 2 junior-adminów do posegregowania forum to nie jest sprawa wielka, a zmiany byłyby zauważalne. I doskonale rozumiem lhs - czy Konnekt jest projektem typu "pet", czy projektem nastawionym na podbicie sfery komunikatorów dla Windows?

Przepraszam za gorzkie słowa, nie mogłem się powstrzymać.
Sija
niestety musze sie zgodzic, poniewaz mozna by znacznie przyspieszyc modernizacje zarowno K.Weba, jak i forum, tylko hao musi wyjsc naprzeciw inicjatywie... zeby, nie bylo, ze klapie dziobem, moge podac jedno z rozwiazan problemu, mianowicie: postawic serwer SVN [jestem sklonny go hostowac] na ktorym bedzie caly K.Web [lacznie z forum] do ktorego zrodel dostep beda mieli tylko okresleni developerzy, a reszta uzyszkodnikow bedzie miala do dyspozycji cale Wiki i system ticketow, co powinno znacznie usprawnic aktualizacje i rozwoj. a hao moglby synchronizowac k.info z SVNem np. przy wiekszych zmianach, albo raz na dzien/tydzien/whatever...
nix
dodam ze swojej strony po raz 1000 ze to co robie dla konnekta i jego userow robie calkowicie za free i z wlasnej woli, w czasie wolnym i traktuje to jako forme wypelnienia wolnego czasu i spelnienie swoich osobistych zachcianek programistycznych... poniewaz z mojej strony jest to przedsiewziecie calkowicie niekomercyjne i nie bralem od zadnego z uzytkownikow zadnych pieniedzy nie czuje sie zobligowany do czegokolwiek... co wiecej za kazdym razem gdy widze slowa "no kiedy", "no szybciej", "MY chcemy" wywoluja u mnie zniechecenie i niechec wiec nie dziwcie sie drodzy uzytkownicy ze odechciewa sie programowania dla was... sami jestescie sobie winni... pozdrawiam
Sad
QUOTE(nix)
dodam ze swojej strony po raz 1000 ze to co robie dla konnekta i jego userow robie calkowicie za free i z wlasnej woli, w czasie wolnym i traktuje to jako forme wypelnienia wolnego czasu i spelnienie swoich osobistych zachcianek programistycznych... poniewaz z mojej strony jest to przedsiewziecie calkowicie niekomercyjne i nie bralem od zadnego z uzytkownikow zadnych pieniedzy nie czuje sie zobligowany do czegokolwiek... co wiecej za kazdym razem gdy widze slowa \"no kiedy\", \"no szybciej\", \"MY chcemy\" wywoluja u mnie zniechecenie i niechec wiec nie dziwcie sie drodzy uzytkownicy ze odechciewa sie programowania dla was... sami jestescie sobie winni... pozdrawiam


jak zaczynales pisac wtyke to chyba wiedziales, ze bedziesz odpowiedzialny za to co splodzisz.. right? wink.gif
nix
QUOTE(Sad)
QUOTE(nix)
dodam ze swojej strony po raz 1000 ze to co robie dla konnekta i jego userow robie calkowicie za free i z wlasnej woli, w czasie wolnym i traktuje to jako forme wypelnienia wolnego czasu i spelnienie swoich osobistych zachcianek programistycznych... poniewaz z mojej strony jest to przedsiewziecie calkowicie niekomercyjne i nie bralem od zadnego z uzytkownikow zadnych pieniedzy nie czuje sie zobligowany do czegokolwiek... co wiecej za kazdym razem gdy widze slowa \"no kiedy\", \"no szybciej\", \"MY chcemy\" wywoluja u mnie zniechecenie i niechec wiec nie dziwcie sie drodzy uzytkownicy ze odechciewa sie programowania dla was... sami jestescie sobie winni... pozdrawiam


jak zaczynales pisac wtyke to chyba wiedziales, ze bedziesz odpowiedzialny za to co splodzisz.. right? wink.gif

chyba uzyles nie odpowiedniego slowa... "odpowiedzialny" to ja moge byc za to do czego sie zobowiazalem... a w tym miejscu nie ma zadnych moich zobowiazan...

QUOTE
odpowiedzialność
rz. ż IVa, blm 1. ‘konieczność ponoszenia konsekwencji swojego lub czyjegoś postępowania, zachowania, wynikająca z przekonania wewnętrznego lub nakazu prawnego; świadomość tej konieczności’ 2. ‘bycie odpowiedzialnym (w zn. 1. i 3.)’
stroozyk
QUOTE(nix)
dodam ze swojej strony po raz 1000 ze to co robie dla konnekta i jego userow robie calkowicie za free i z wlasnej woli, w czasie wolnym i traktuje to jako forme wypelnienia wolnego czasu i spelnienie swoich osobistych zachcianek programistycznych... poniewaz z mojej strony jest to przedsiewziecie calkowicie niekomercyjne i nie bralem od zadnego z uzytkownikow zadnych pieniedzy nie czuje sie zobligowany do czegokolwiek...

to może trzeba by zacząć brać pieniądze?? sposób aqq, reklama raz w ciągu dnia przy starcie, nie "wzruszyłaby" mnie ani troche.. nie widziałbym w tym nic złego, jeżeli tylko dzięki temu konnekt by sie lepiej rozwijał.. doskonale rozumiem, że "to tylko tak dla siebie" i wogóle blablabla.. konnekt jest naprawde dobrym komunikatorem i ciekawe jakim by był, gdyby ludzie go tworzący mieli troche więcej motywacji.. w 100% zgadzam sie z tym co napisał ridd1e. Dokładnie takie były moje odczucia, gdy tylko przeczytałem pierwszego posta na tym forum -- "program świetny, ale developerzy mają jakieś dziwne nastawienie".. smutno to mówić, ale myśle że jak tak dalej pójdzie to projekt po prostu padnie.. bo przecież dojdzie kiedys do tego, że nie bedziecie mieli wolnego czasu, a nawet jeśli, to zajmiecie sie bardziej opłacalnymi rzeczami..szkoda.. no ale nie popadajmy w skrajność.. w końcu to tylko program.. nie ten to inny sad.gif( A swoją drogą to zauważyłem, że nawet na forum w temacie o pulpicie nic sie nie dzieje tongue.gif ..no to tyle..czasem trzeba sie wypłakac smile.gif)
Sad
QUOTE(nix)
QUOTE(Sad)
QUOTE(nix)
dodam ze swojej strony po raz 1000 ze to co robie dla konnekta i jego userow robie calkowicie za free i z wlasnej woli, w czasie wolnym i traktuje to jako forme wypelnienia wolnego czasu i spelnienie swoich osobistych zachcianek programistycznych... poniewaz z mojej strony jest to przedsiewziecie calkowicie niekomercyjne i nie bralem od zadnego z uzytkownikow zadnych pieniedzy nie czuje sie zobligowany do czegokolwiek... co wiecej za kazdym razem gdy widze slowa \"no kiedy\", \"no szybciej\", \"MY chcemy\" wywoluja u mnie zniechecenie i niechec wiec nie dziwcie sie drodzy uzytkownicy ze odechciewa sie programowania dla was... sami jestescie sobie winni... pozdrawiam


jak zaczynales pisac wtyke to chyba wiedziales, ze bedziesz odpowiedzialny za to co splodzisz.. right? wink.gif

chyba uzyles nie odpowiedniego slowa... "odpowiedzialny" to ja moge byc za to do czego sie zobowiazalem... a w tym miejscu nie ma zadnych moich zobowiazan...

QUOTE
odpowiedzialność
rz. ż IVa, blm 1. ‘konieczność ponoszenia konsekwencji swojego lub czyjegoś postępowania, zachowania, wynikająca z przekonania wewnętrznego lub nakazu prawnego; świadomość tej konieczności’ 2. ‘bycie odpowiedzialnym (w zn. 1. i 3.)’


to najlepiej wydawaj jedna wersje wtyki i wniej nic nie zmieniaj.. niech sie pozniej jebie i pierdoli wazne ze nabiles swoj licznik wtyczek. wink.gif pozdrawiam.
skolima
ja tam gnojony się nie czuję....

Znaczy prawda, hao wziął ode mnie mody do forum ( to SEO nieszczęsne) i chyba na tym się skończyło... ale prawdą jest, że może miec sporo innej roboty.

Zdecydowanie popieram resztę tego, co napisał ridd1e : forum (i niewykluczone, że strona) potrzebuja trochę wiecej ludzi do obsługi... szczególnie, że bycie adminem/ moderatorem wymaga nieco innych umiejętności niż pisanie wtyczek... nie w znaczeniu hao/torn się nie znają, chodzi mi o to, że mógły wspomóc ich ktoś nie mający innych przydatnych skilli, jak pisanie wtyczek.

nix : generalnie się zgadzam. Z drugiej strony : może mam tylko jedną wtyczkę, za którą jestem "odpowiedzialny", ale za punkt honoru stawiam sobie poprawianie krzaków, które ktoś mi zgłosi. Zgodnie z podaną przez Ciebie definicją, punkt "wewnętrzne przekonanie". (to nie jest atak! na Twoim kodzie się nie przejechałem ani razu!)
Puma
Jak to czytam to nie wiem czy płakać czy też się śmiać, każdy ma ... racje. Wtyczkarze robią świetną robotę i jeśli ktoś domaga się tamtego i owego od danej wtyczki, poprawek to trochę może ... wkurzać tylko że jest jedno 'ale' ... jeśli ktoś się zabrał za zrobienie wtyczki to powinien się z tym liczyć iż tak będzie i nie robić wtyczek byle robić 'liczy się jakość a nie ilość', mam wrażenie iż czasami autorzy wtyczek zapominają o tej fundamentalnej zasadzie.
Parę projektów upadło bo … naskoczyli ‘starzy wyjadacze’ na tego co ośmielił się coś powiedzieć, zaproponować. K z założenia ma być wolny od reklam, chwała twórcom za to tylko widać coraz bardziej iż projekt upadnie bez motywacji finansowej. Można to rozwiązać iż każdy kto wejdzie na forum musi kliknąć w jakąś reklamę lub dać w K znienawidzone reklamy ale niestety konieczne dla dalszego rozwoju projektu.

Proponuje żeby właśnie to rozważyć, rozważyć reklamy w K, nie takie nachalne jak w gg są ale moim zdaniem można pogodzić wszystkich tak zrobić żeby nie były bardzo uciążliwe te reklamy, ja osobiście to bym te reklamy widział w K jeżeli bym był pewny dalszego rozwoju komunikatora bo uważam że jest jednym z najlepszych na rynku.
lhs
Ja kiedyś rozważałem wrzucenie paru groszy "na wsparcie", ale po kilku aroganckich wypowiedziach paru osób "z góry" - rozważać przestałem. Brakowało mi podstawowej informacji - kto konkretnie z tego wsparcia będzie korzystał. Sorry, ale czyjegoś przerośniętego ego wspierał nie będę.
hao
QUOTE
Jest masa wyjść, żeby było ich więcej. Spopularyzować Konnekt'a. Ale metody, które niewątpliwie by nie zawiodły, są odrzucane, jako te \"dorosłe, biurokratyczne\", które przecież nie przystoją projektowi jednolicącego się z ideą dobrego oprogramowania, najlepiej open-source (wiem, że K nie jest, ale nie o tym mówię), gdzie każdy pomysł zaczerpnięty z komercyjnych projektów jest traktowany jako zamach.


Wszystko to, nad czym pracuję od dwóch miesięcy ma na celu popularyzację Konnekta. Mamy konkretny plan rozwoju, konkretne cele do osiągnięcia, a w końcu - konkretne pomysły na finansowanie projektu w przyszłości i wcale nie są to reklamy w komunikatorze...

QUOTE
niestety musze sie zgodzic, poniewaz mozna by znacznie przyspieszyc modernizacje zarowno K.Weba, jak i forum, tylko hao musi wyjsc naprzeciw inicjatywie...


Modernizacja KWeba to w tej chwili nie tylko napisanie nowego kodu... Trzeba porządnie zrewidować jej zawartość, ustalić co ma się na niej znajdować, w jaki sposób to na niej rozłożyć, kto będzie za co odpowiadał itd... Z odpowiednimi osobami bede kontaktowal sie najpewniej jeszcze w tym miesiacu... stay tuned wink.gif

QUOTE
Znaczy prawda, hao wziął ode mnie mody do forum ( to SEO nieszczęsne) i chyba na tym się skończyło... ale prawdą jest, że może miec sporo innej roboty.


I dzieki za te mody, na pewno sie przydadza...
MiLKA
Muszę coś dodać od siebie w tej dyskusji, bo kierunek w który się potoczyła jest bardzo niebezpieczny. Wiem, że chaotyczne, ale tutaj jest o wiele więcej do powiedzienia niż ten mały post...

Zacznijmy od podstawowych zarzutów. Zarzutów które kierujecie za każdym razem do Kuby, osobiście pomimo tego, że mnie nie dotyczą, to jakoś nie potrafie znieść ich i dostaje furii jak tylko to czytam. Może i dlatego, że mogły by one dotyczyć również i mnie. Przechodząc do sedna, nie macie prawa nikogo poganiać, nie wiadomo jak bardzo byście tego chcieli. Primo, to co robimy, tworząc i udostępniając Wam wtyczki, jest tylko i wyłącznie dobrym gestem. Był zapowiedziany DTableEditor, był, i co z tego? Nie pojawił się bo Kuba przerwał nad nim prace by zrobić menu emotikonek, to ma być wielki powód by najeżdżać na niego? Przecież chcieliście te menu, więc o co chodzi??

Było kilka projektów które umarły śmiercią naturalną, ale nie dlatego, że nikomu się nie chciało robić, ale dlatego, że niektórzy muszą pracować na utrzymanie siebie, ale tego dziecko które żyje z rodzicami i jego jedynym obowiązkiem jest chodzenie do gimnazjum tudzież liceum, czy do podstawówki, nie zrozumie. Bo jakże by miał zrozumieć...

Gdzieś napisaliście, że najeżdżamy na nowych (tutaj pewnie chodziło o młodych programistów którzy pchają się drzwiami i oknami). Gdzieżbym śmiał kogoś najeżdżać, pomyślcie, przeglądnijcie posty, czy to czasem Wy tak sie nie zachowujecie, najeżdżając na tych co tutaj robią coś więcej niż tylko narzekanie.

QUOTE
niestety musze sie zgodzic, poniewaz mozna by znacznie przyspieszyc modernizacje zarowno K.Weba, jak i forum, tylko hao musi wyjsc naprzeciw inicjatywie... zeby, nie bylo, ze klapie dziobem, moge podac jedno z rozwiazan problemu, mianowicie: postawic serwer SVN [jestem sklonny go hostowac] na ktorym bedzie caly K.Web [lacznie z forum] do ktorego zrodel dostep beda mieli tylko okresleni developerzy, a reszta uzyszkodnikow bedzie miala do dyspozycji cale Wiki i system ticketow, co powinno znacznie usprawnic aktualizacje i rozwoj. a hao moglby synchronizowac k.info z SVNem np. przy wiekszych zmianach, albo raz na dzien/tydzien/whatever...

kWeb na SVN to jest bardzo dobry pomysł, akurat taką pracę moge wykonywać również normalnie w pracy, postawić to na Trac, to już jest mniej ciekawy pomysł. IMHO w przypadku kPilot2 sie nie przyjęło, od tego dalej jest najlepsze forum. SVN na "niedomowym" (na domowym komputerze bym tego nie stawiał, kwestia bezpieczeństwa) serwerze jest i w każdej chwili może być wykorzystane.

QUOTE
Modernizacja KWeba to w tej chwili nie tylko napisanie nowego kodu... Trzeba porządnie zrewidować jej zawartość, ustalić co ma się na niej znajdować, w jaki sposób to na niej rozłożyć, kto będzie za co odpowiadał itd... Z odpowiednimi osobami bede kontaktowal sie najpewniej jeszcze w tym miesiacu... stay tuned Wink

Czemu tak późno, zgłoś się do Siji, do mnie, napewno coś się w tym kierunku zrobi, czekanie na ostatnią chwile nie wchodzi w gre, takie sprawy należy o wiele wcześniej planować.

QUOTE
Ja kiedyś rozważałem wrzucenie paru groszy \"na wsparcie\", ale po kilku aroganckich wypowiedziach paru osób \"z góry\" - rozważać przestałem. Brakowało mi podstawowej informacji - kto konkretnie z tego wsparcia będzie korzystał. Sorry, ale czyjegoś przerośniętego ego wspierał nie będę.

"Góra" jest tylko jedna i to do niej idą pieniądze ze wsparcia.

QUOTE
Dajmy na to pomysł modernizacji forum.. ilu z Was, wyjadaczy forum Konnekta głosowało, na \"Nie wtrącać się w nie swoje sprawy\"?

A ilu z was na to głosowało?!?!.

QUOTE
to najlepiej wydawaj jedna wersje wtyki i wniej nic nie zmieniaj.. niech sie pozniej jebie i pierdoli wazne ze nabiles swoj licznik wtyczek. Wink pozdrawiam.

przeczysz przecież temu czemu najeżdżacie na Kube. Skoncentrował swoje siły i czas wolny na kIEview a wy macie pretensje... To jest chore...

Na koniec dodam, że Wasze podejście do sprawy jest bardzo demoralizujące. Ja czuję się w tej chwili tutaj obco. Mam kilka projektów (wtyczek) w zanadrzu to opublikowania/dokończenia/napisania i grubo się zastanawiam czy jest sens abym to robił jak najszybciej!
atol
To jest normalne że ludzie wymagają więcej i więcej od kogoś kto daje i nic za to nie bierze. "Dać palec, a odgryzą całą ręke". Nie pomogą żadne tłumaczenia: bo im to się należy i tyle. Chore głupie. SAm staram się coś zrobić dla konnekta. Narazie tylko k.notify, coś pozbieram, zrobie zestaw ikonek, dzwięków... ale na tym moja wiedzia się kończy bo programować potrafiłem jedynie w Visual Basic i to było dawno.
Ale jak publikuje moje prace przy których tworzeniu włożyłem troszke wysiłku to jest mi przyjemnie jak ludzie ściągają je i używają. Naprawde jest to coś bardzo budującego.
Zgadzam sie z MiLKĄ, z każdym developerem bo my jesteśmy tylko "pasożytami" panoszącymi się i ciągle wymagającymi czegoś on naszych "żywicieli". Sam nie jestem lepszy, jednak staram się jak moge by dać coś z siebie dla tego komunikatora, który bije na głowe Mirande i inne komunikatory o których mam wiedze że istnieją.
iSiEk
To i ja zabiore głos w tej sprawie. Nie jestem żadnym wtyczkopisarzem, nawet za to sie nie biore, jestem zwykłym KUserem i uważam że jest to najlepszy komunikator, to jest oczywiście tylko i wyłacznie moje zdanie. Od dość dawna nie było żadnej aktualizacji ale nie ma co rozpaczać, bo prace napewno trwaja. Nie należy też popedzać wtyczkopisarzy, po co maja wydawać coś niedopracowanego a potem sami bedziecie na nich psy wieszać ze to jakiś chłam jest czy coś, oni to robią dla siebie i przy okazji udostepniaja to nam. Jak już wspominałem nie można tu szerzyć takiej niezdrowej atmosfery i sie żreć o byle co. Ja osobiście nie spotkałem sie na tym forum nigdy z żadnymi chamskimi odzywkami w moja strone (raz sie zdarzyło ale to nie było na forum i puściłem to w zapomnienie), wiec cierpliwości, developerze maja pomysły i pisza wtyczki i wczesniej czy później sie doczekamy!

Pozdrawiam PRAWDZIWYCH KUseróW !!
hao
QUOTE
Czemu tak późno, zgłoś się do Siji, do mnie, napewno coś się w tym kierunku zrobi, czekanie na ostatnią chwile nie wchodzi w gre, takie sprawy należy o wiele wcześniej planować.


Tak późno, bo dopiero ostatnio przemyślałem to porządniej... Możecie zebrać swoje uwagi i skonfrontujemy je w najbliższym czasie...

QUOTE
Cytat:
Ja kiedyś rozważałem wrzucenie paru groszy \"na wsparcie\", ale po kilku aroganckich wypowiedziach paru osób \"z góry\" - rozważać przestałem. Brakowało mi podstawowej informacji - kto konkretnie z tego wsparcia będzie korzystał. Sorry, ale czyjegoś przerośniętego ego wspierał nie będę.

\"Góra\" jest tylko jedna i to do niej idą pieniądze ze wsparcia.


"Góra" i tak dokłada do tego interesu nie tylko swój czas i wiedzę... Ale bynajmniej "jej" to nie przeszkadza wink.gif

QUOTE
Na koniec dodam, że Wasze podejście do sprawy jest bardzo demoralizujące. Ja czuję się w tej chwili tutaj obco. Mam kilka projektów (wtyczek) w zanadrzu to opublikowania/dokończenia/napisania i grubo się zastanawiam czy jest sens abym to robił jak najszybciej!


Nie opieraj - a w zasadzie nie opierajcie wszyscy, którzy pracują nad tym projektem - swojego zaangażowania na tym, co czasem można przeczytać na forum... Są tysiące osób które uwielbiają używać K, również za to, lub może wręcz głównie za to, że posiada tyle możliwości dostarczanych przez Wasze rozszerzenia... 99,9% z nich nigdy nie wejdzie na forum i tego może nie napisze, ale przecież nie to jest istotne...
Ja osobiście miałem świetną szkołę uodparniania na różne komentarze prowadząc kiedyś kiedyś "rapowy" serwis internetowy... Więc jakby co, zapraszam po porade i trochę otuchy wink.gif
riddle
Tłumaczy się tylko winny, ale ja chcę wyjaśnić jedną sprawę - wtyczkopisarzy się nie czepiałem i nie będę czepiał. Nie rozumiem też tych co to robią. Mi głównie chodzi o kWeb.. Nie należy mówić, że *coś trzeba zrobić* - trzeba zebrać osoby chętne, z energią i one to zrobią. A nawet jeśli coś nie wyjdzie - lepsze to niż siedzenie bezczynnie. Ja wiem, że pewnie musi to jakoś wyglądać i działać, więc najlepiej zrobić samemu, ale czasem tak się nie da. Uważam, że czekanie na phpbb3 czy jak to tam nazwiemy, żeby zmodernizować forum, jest naprawdę niepoważne. Przepraszam, ale tak to właśnie widzę.

Co do tej ankiety.. nie wiem, nie wnikam.. jednak przy 37 głosach (uznajmy to za maks możliwości forum jeśli chodzi o projekt nie będący wtyczką) 20% głosów na odwalenie się od nie swojej sprawy (specjalnie dałem taką możliwość, więc zdaje sobię sprawę, że mogło to zostać odebrane jako manipulacja) jest dziecinne. Ale dobrze, ważne że ruszyło .. jakkolwiek teraz się nie czujecie, zainteresowanie tematem jest i mam nadzieję, że da się coś teraz osiągnąć. I porozmawiać najlepiej - sytuacja, gdzie nikt o niczym nie informuje jest dla przeciętnego userKa naprawdę stresująca. Ale ok - nie musicie mówić co robicie, nikt (przynajmniej ja) Wam nie każe.

Wierzę mocno w projekt K i wiem, że da się zrobić z niego czyściocha ala mozillapl.org .. z pięknym, poukładanym forum, moderatorami na poziomie, brakiem tzw. burdelu w postach.. ja może już zdzieram płytę, ale dla mnie forum Konnekta jest odzwierciedleniem podejścia "góry" do całości. Było nie było tutaj się komunikujemy i sobie pomagamy. Jeśli to padnie (a zaczątki tego już się pojawiają) to będzie niedobrze. Podobnie dziwaczne zasady w katalogu.. lecz może to przekracza moje pojęcie jak takie coś działa. Nieważne.

Ogólnie cieszę się, że powoli zaczyna to ruszać... bardzo chętnie pomogę - nie umiem pisać programów, ale xhtml + css znam, grafiką rastrową jako tako też umiem machać, obsługiwać forum także, mam dosyć dużo energii i tego czasu wolnego - którego (wbrew pozorom rozumiem), Wy nie macie.. (tak, jestem uczniem pod skrzydłami rodziców) .. mam pomysły, mogę i chcę pomóc. :) Czekam tylko na zachętę :>

edit: może by wydzielić poważniejszą dyskusję z tego topiku?
Olórin
Riddle - nie wiem czy jesteś tego świadom, ale sam zabrałeś się za to czego bardzo brakowało - dobrej instrukcji obsługi, do której link jest w twojej sygnaturce smile.gif W ten sposób można bardzo pomóc projektowi....

ps. zgodnie z twoją sugestią wydzieliłem wątek
Sad
QUOTE(MiLKA)
QUOTE
to najlepiej wydawaj jedna wersje wtyki i wniej nic nie zmieniaj.. niech sie pozniej jebie i pierdoli wazne ze nabiles swoj licznik wtyczek. Wink pozdrawiam.

przeczysz przecież temu czemu najeżdżacie na Kube. Skoncentrował swoje siły i czas wolny na kIEview a wy macie pretensje... To jest chore...


ja chce tylko widziec owoce pracy wink.gif. Ja grzecznie prosze. Co mi z tego, ze co jakis czas dev wpadnie na forum i napisze "będzie", "będzie" i "będzie". Po to działamy na forum zeby pomagac. Developerzy mogliby udostępniac alfy i bety wtyczek.
hao
Używanie komunikatora polega na jego używaniu a nie ciągłym czekaniu na nowe możliwości wink.gif Poza tym, z dwuletniego doświadczenia wiem, że wydawanie zbyt wczesnych wersji bardziej szkodzi niż pomaga...
Przemekc1
Jak Konnekt ma byc popularny skoro na stronach z opragramowaniem go nie ma! Chyba tylko na stronie Chipa jest i to na piątej stronie wersja sprzed roku. A co do rekalam to ja już wole brak aktualizacji, ale brak reklam. Głównie dlatego przerzuciłem się na Konnekta z gg.
No pewnie, że nie na czekaniu na nowe wersje, ale ktoś mógłby w końcu stworzyć liste co jest robione, jakie będą możliwości i jaka będzie przybliżona data bremiery.
riddle
Cóż, zbieram ludzi chętnych do projektu, na razie liczę na pomoc trzech osób.. może chciałoby się komuś zrobić layout podobny jak jest na kplugins.net? Ja mogę sam poszperać, ale wolę skupić się na pisaniu tutoriali, a nie IMO zbędnych rzeczy.

I jeszcze jedno, ale proszę mnie poprawić, jeśli pier* głupoty:
* Wydaję mi się, że Konnekt nie ma żadnego bugtracker'a, jeśli można to tak nazwać. Może zainstalować Fly-Spray'a? Wygląda bardzo przyzwoicie, przykład choćby tutaj: http://bugger.jogger.pl Przydatny by też był jako requesty co poważniejszych ficzerów.. oczywiście nie dla wszystkich.. bo flood byłby ogromny coś czuję biggrin.gif

Można by też wziąć się za to forum.. gdzieś widziałem wątek o sktyptach, wolicie phpbb bez żadnych udziwnień, no może oprócz paru modów. Może zrobić wszystko jeszcze raz? Skrypt sypie się ogromnie, sam korzystam tylko z New Posts, bo nie zaznacza mi dobrze co przeczytałem, a co nie. Trochę radykalnie, wiem.. ale można zrobić kopię bazy danych i potem spróbować przywrócić trochę postów. Do tego gdyby oczyścić bazę danych z postów i masy nieaktywnych userów (z doświadczenia wiem, że przy takiej ilości zarejestrowanych użytkowników, 70% jest nieaktywnych i tylko zawyża statystyki.
Gdyby już coś nowego weszło, mógłbym pomóc w dostosowaniu kolorów do tych "Konnektowych" .. to nie jest dużo pracy.. wystatczy posiedzieć przy CSS i ew zmienić parę plików z gradientami i przyciskami. Robiłem to kiedyś, nie jest to trudne czy czaso i pracochłonne.

Uważam, że katalog powinien być zrobiony jako porządna tabelka.. kolejno w kolumnach: Nr, Ikonka zip'a jako link do ściągnięcia, Opis, Autor, Ilość ściągnięć, Ocena. Wszystko dosyć małą czcionką, elegancko poukładane. Opcja dodawania do katalogu to po prostu wysłanie pliku/ów. Dałoby się paru modów od sprawdzania zawartości i już.. imho kategoria kIEview jest myląca.. jeśli już stwierdziliście, że w Ustawieniach działa to jako okno rozmowy, to w Katalogu dać działy "Style okna rozmowy" i "Emotikony" po prostu... bez rozwidlania. SDK czy Changelog w menu Download mało co mówią normalnemu użytkownikowi. Lepiej dać je do zbiorczego działu i wrzucić gdzieś, gdzie zainteresowany to znajdzie, a ZU nie będzie przeszkadzało i rozpraszało.
Olórin
Może by te tutoriale wrzucić do wiki, podobnie jak jest na jabberpl.org ?
atol
narazie trzeba "przelecieć" przez większośc zagadnień które są potrzebne, lub bardzo przydatne dla K userów.
hao
Miło, robi się konstruktywnie :]

QUOTE
może chciałoby się komuś zrobić layout podobny jak jest na kplugins.net? Ja mogę sam poszperać, ale wolę skupić się na pisaniu tutoriali, a nie IMO zbędnych rzeczy.


Bardzo chetnie widzialbym Twoje tutoriale jako artykuły na k.info. Jeżeli nie masz nic przeciwko i chciałbyś je redagować oczywiście... Byłoby to co prawda dopiero na nowym kwebie, ale na fali przedwiosennego poruszenia być może uda się go zrobić dość szybko smile.gif

QUOTE
Wydaję mi się, że Konnekt nie ma żadnego bugtracker'a, jeśli można to tak nazwać.


Jest jak najbardziej, trafiają do niego raporty o błędach krytycznych i zgłoszenia wklepane w programie... O ile pierwsze działa bardzo elegancko, o tyle druga funkcja przez natłok i (niestety w większości) niską jakość zgłoszeń jest przeze mnie rzadko używana.. Można by więc pomyśleć o jakimś systemie do obsługi zgłoszeń. Zgadzam się, że tym razem z ograniczonym dostępem...

QUOTE
Można by też wziąć się za to forum.. gdzieś widziałem wątek o sktyptach, wolicie phpbb bez żadnych udziwnień, no może oprócz paru modów. Może zrobić wszystko jeszcze raz? Skrypt sypie się ogromnie, sam korzystam tylko z New Posts, bo nie zaznacza mi dobrze co przeczytałem, a co nie. Trochę radykalnie, wiem..


Nie aż tak znowu radykalnie... To forum już raz było reinkarnowane... Przy następnej okazji chciałbym uniezależnić stronę od systemu forum, co dałoby znacznie więcej swobody w doborze silnika forum i jego aktualizacjach...

O katalogu już się nie będę rozwodził, bo wiadomo że i jego zmiany nie ominą wink.gif
riddle
QUOTE(Olórin)
Może by te tutoriale wrzucić do wiki, podobnie jak jest na jabberpl.org ?

According to atol, potrzeba nam więcej tych tutków.. lecz system taki jak Wiki, gdzie można edytować artykuły to ciekawy pomysł. Jednak należałoby przemyśleć to porządnie, bo przyznam, że pierwszy raz robię coś takiego jak tutoriale i miałem trochę problemów z ich składaniem (oddzielenie treści od prezentacji).

Powinienem też podołać z mockup'em tego jak bym sobie widział katalog.. myślę, że będzie mógł się podobać ;-)

No, rzeszy userKów.. a Wy co? Pomożecie (w czymś..)? biggrin.gif
lhs
Czy naprawdę tylko ja uważam, że takie wypowiedzi robią "sprawie Konnekta" więcej złego, niż dobrego??

QUOTE(Sija)
rozumiem, reklama portalu kosztem masowej produkcji gownianych styli, ale bez przesady.

QUOTE(Sija)
pomaga ? komu ? sobie ? swojemu \"wortalowi\" ?
tworzy ? to chyba troche za mocne slowo.

chciales chyba powiedziec \"liczy sie ilosc, a nie jakosc\" [alternatywnie: \"kto wybredny ten nie rucha\"] ?
rysielec
Ja Ci Ridd1e moge pomoc w tych toturialach wink.gif
Daarth
QUOTE(lhs)
Czy naprawdę tylko ja uważam, że takie wypowiedzi robią \"sprawie Konnekta\" więcej złego, niż dobrego??
nie tylko Ty, z tym ze akurat tu Sija mial racje. tylko powinien zatrzymac to dla siebie.
Sad
QUOTE(lhs)
Czy naprawdę tylko ja uważam, że takie wypowiedzi robią \"sprawie Konnekta\" więcej złego, niż dobrego??

QUOTE(Sija)
rozumiem, reklama portalu kosztem masowej produkcji gownianych styli, ale bez przesady.

QUOTE(Sija)
pomaga ? komu ? sobie ? swojemu \"wortalowi\" ?
tworzy ? to chyba troche za mocne slowo.

chciales chyba powiedziec \"liczy sie ilosc, a nie jakosc\" [alternatywnie: \"kto wybredny ten nie rucha\"] ?


tutaj sie musze zgodzic z Sija. Teraz kazdy gowniarz robi sobie wlasna strone o Gadu Gadu (GG), AQQ (Akuku).. i innych komunikatorach wink.gif. Gdyby jeszcze ktos cos nowego wymyslil.. a to wszystko co dostajemy to tylko kopia wiadomosc.info ;>
lhs
Tu nie chodzi o to, kto ma rację. Chodzi o to, że Sija ma rangę "Konnekted people" - i przez wielu postrzegany jest jako osoba "z samej góry". Jego prymitywno/chamowate, obraźliwe i agresywne odzywki mogą być postrzegane jako oficjalna linia "zarządu" Konnekta w sprawie rozmów z debilnym motłochem (użytkownikami Konnekta). Uważam, że reszta tego "zarządu" powinna jasno i wyraźnie określić się w tej kwestii.
hao
Zdecydowanie nie popieram postów w tym tonie. Sija z resztą już o tym wie...

Zależy nam na jakości i jako takim poziomie dodatków do Konnekta, z którym niestety ostatnio jest coraz gorzej. U niektórych generuje to widocznie frustrację i komentarze które powinny być po prostu zdecydowane stają się obraźliwe.
Nie jesteśmy "źli" z natury, tylko czasami ręce opadają i ciężko jest się powstrzymać.... Arkadyjczyk na przykład raczej nie może narzekać na zgryźliwe komentarze, w końcu jego zestaw bodajże najczęściej przewija się w screenach z K. I wiadomo że można liczyć na jego wyczucie...

A przy okazji, ci z "samej góry" mają rangę "tak, to ON!" smile.gif
Sad
QUOTE(lhs)
Tu nie chodzi o to, kto ma rację. Chodzi o to, że Sija ma rangę \"Konnekted people\" - i przez wielu postrzegany jest jako osoba \"z samej góry\". Jego prymitywno/chamowate, obraźliwe i agresywne odzywki mogą być postrzegane jako oficjalna linia \"zarządu\" Konnekta w sprawie rozmów z debilnym motłochem (użytkownikami Konnekta). Uważam, że reszta tego \"zarządu\" powinna jasno i wyraźnie określić się w tej kwestii.


no widzisz ja tez bylem w grupie KP, ale Hao zrobil cos dla rozwoju Konnekta i mi konto usunal wink.gif
Sija
QUOTE(lhs)
Tu nie chodzi o to, kto ma rację. Chodzi o to, że Sija ma rangę \"Konnekted people\" - i przez wielu postrzegany jest jako osoba \"z samej góry\". Jego prymitywno/chamowate, obraźliwe i agresywne odzywki mogą być postrzegane jako oficjalna linia \"zarządu\" Konnekta w sprawie rozmów z debilnym motłochem (użytkownikami Konnekta). Uważam, że reszta tego \"zarządu\" powinna jasno i wyraźnie określić się w tej kwestii.


niam. uwielbiam biurokratyczna retoryke biggrin.gif
lhs
QUOTE(Sad)
no widzisz ja tez bylem w grupie KP, ale Hao zrobil cos dla rozwoju Konnekta i mi konto usunal

Pamiętam, pamiętam - zastanawiałem się wtedy, czym się tak "zasłużyłeś" tongue.gif

QUOTE(Sija)
niam. uwielbiam biurokratyczna retoryke

Well... no comments.
riddle
I tak przez dekadenckie kłotnie przy złoconej zastawie, panowie w kryzach zapominają o czym jest wątek. Może jakieś pomysły, zmiany? Znudziło Wam się już? Za mało energii? Dalej na ambicję muszę wchodzić? :roll:
Olórin
Co nagle to po diable! Na zmiany trzeba czasu!
jiobel.
QUOTE(Olórin)
Co nagle to po diable! Na zmiany trzeba czasu!

Ale gdy za dużo jest tego czasu, to niektórym typom odechciewa się zmian.
hao
QUOTE
no widzisz ja tez bylem w grupie KP, ale Hao zrobil cos dla rozwoju Konnekta i mi konto usunal


Ekhem... Już to kilka razy pisałem, ale nigdy nikomu żadnego konta, z żadnego powodu nie usuwałem...

QUOTE
tak przez dekadenckie kłotnie przy złoconej zastawie, panowie w kryzach zapominają o czym jest wątek. Może jakieś pomysły, zmiany? Znudziło Wam się już? Za mało energii? Dalej na ambicję muszę wchodzić?


Spokojnie, prace są w toku :]
LooZ^
A hao, ten pracoholik jeden, dalej wszystko sam chce robic wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.