Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kiedy nowa wersja?
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
Stron: 1, 2, 3
hehe o 23 ja juz spałem biggrin.gif... wszystko jest ok, ale w dialogu z kolorkami ustaw button domyslne ;] czyli takie jak byly na poczatku wink.gif
Ludwik
No mi (jak już pisałem w innym temacie) nowy konnekt nie działa... (a starego nie mam, bo sobie głupio nadpisałem pliki).
A jeśli chodzi o PayU - mam karte i konto w banku wirtualnym (Inteligo), ale i tak nie mogę płacić w PayU, bo mi wyświetla że nie mam 18 lat i przepraszają.
Flind
mi tez konnekt nie działa pod win 98 SE i tagze głupio podpisałem sobie pliki wiec tymczasowo musze uzywac gadu-gadu ale mam nadzieje ze długo to nie potrwa i ez bede mowgl sie cieszyc nowa zabawka smile.gif
hao
Na stronie dostępna jest do pobrania wersja poprzednia.. Poprawka w drodze :?
Ja stwierdziłem po dlugim okresie uzywania Win Me i Win 98 SE, ze Me jest owiele szybszy i lepszy wiec polecam zmiane swojej kobyły ;].
Flind
sad masz racje me jest bardzo fajne i uzywam go u starej z ktora niestwety nie mieszkam ale u siebie na chacie nie ma mozliwoscie przesiascia sie na me z bardzo łątwej przyczyny. dysk 1.2 gb skutecznie uniemozliwia takie posuniecia wiec puki co jestem skazany na 98
Me wydaje się bardziej stabilny ale zajmuje 300mb wiecej ;/
Lukas77
A ja stwierdziłem, ze ME chodzi "szybciej i lepiej" tylko zaraz po zainstalowaniu, a wysypuje się znacznie szybciej niż SE. Tak więc, nie mam zaufania do tego systemu, uważam ME za najgorszy system Micro$oftu.
Maciej_Kowalewski
to zmiencie na 2000 smile.gif
nie mam z nim zadnych problemow, jeszcze sie nie powiesil (98 wieszal sie srednio 7 razy w tygodniu smile.gif)
sarinnn
Ja uwazam ze nallepszym systemem do zastosowan domowych jest XP (mily i latwy w obsludze), niestety ma wysokie wymagania co do sprzetu... To jego jedyna wada..... Na drugi miejscu wg mnie jest 2000 no a potem cala reszta...... Co do ME to tez uwazam ze to niewypal Microsoftu.....

Jakie sa Wasze opinie ?? ---> Wiem ze to NTG laugh.gif
Lukas77
A ja miałem zainstalowanego 2000 + SP1 raz w życiu przez 1 tydzień, po instalacji TuneraTV system wieszał mi się 7 razy dziennie. "Jeśli widzisz ten komunikat po raz pierwszy...", a z XP nie mam żadnych kłopotów, TV śmiga i mogę jeszcze przechwytywać.
Pozdro
Heh tylko jakie XP ma wymagania... :[
shw
Ja jakos nie trawie ME - nie wiem czemu - nigdy u siebie nie mialem, ale nie trawie.
Wydaje mi sie, ze po instalacji chodzi szybko i ladnie, a potem sie wali.
Chociaz znam osoby, ktore uzywaja ME i nie maja wiekszych zastrzezen.
Uzywam teraz XP Prof, a mialem chyba wszystki systemy od 3.11 z wyjatkiem wlasnie ME...
XP mi sie wali co jakis czas z BSOD'ami, ale to wina sprzetu, wiec mu wybaczam (chociaz w 2000 nie bylo takiego problemu...).
Me mozna okreslic ulepszonym SE tylko bez dosa wink.gif.
Flind
98 se wedug mnie jest tylko lepszy od 98 bo wszystko na nim jako tako dobrze chodzi tylko przez kilka dni pierwszych po instalacji i formacie a potem sie kopie. umnie srednio połowa prob wyłaczenia normalnie systepu konczy sie nie powodzeniem i juz powoli zaczynam zapominam co to est stars/zamnij system bo to i tak nic nie daje sad.gif zreszta czestomi sie wieszachodz jestem na bakier ze wszystkimi aktualizacjami
jstarzak
W windows Me w stosunku do Windows 98 SE nie nastąpiły żadne zmiany oprócz zmiany explorer.exe na ten z Windows 2000 oraz ukrycie DOS'a (DOS cały czas jest bo bez niego jądro by sie nie uruchomiło - został on poprostu schowany w jądrze i nie informuje o tym ze sie uruchamia, jednak caly czas jest tam pod spodem).

Podobnie ma się sprawa z Windows XP - zmian w jądrze (w stosunku do Windows 2000 SP3) było raczej niewiele i w sumie mogłyby chyba wyjść jako kolejny Service Pack do 2000. Wymieniono explorer.exe, dołożono GINE (ale i ta zmiana nic nie wnosila nowego do jadra), dozucono bajerek ze skorkami (to tez nie nalezy do jadra) i to chyba by bylo wszystko.
BaGRoS
QUOTE(Sad)
Heh tylko jakie XP ma wymagania... :[


Takie jak ME lub mniejsze!!
Oczywiście, trzeba sobie powyłączać wszystkie bajery
start/mój komputer/właściwości/zaawansowane/wydajność/
efekty wizualne/efekty wizualne dopasuj dla najlepszej wydajności
zawansowane/ usługi działające w tle i bufor systemu
zastosuj
następnie pasek stanu/właściwości/menu start/klasyczne menu start i już masz wyglądający jak stary dobry ME biggrin.gif

jest wiele stron opisujących, jakie usługi trzeba powyłączać itp. aby to działało szybciej. Wystarczy poczytać.
Ja nie zamienie XP na żaden mniejszy ze względu na stabilność po SP1. Komputer może działać tydzień i nic, wciąż tak samo szybko...
dla tych co mają "legalną inaczej" wersję
dużo opisów i tutoriali,generalnie trzeba poczytać
Puma
Wiem że temat ogrzewany lecz nie będę zakładał nowego laugh.gif

Kiedy nowa wersja K :?:
case
QUOTE(Puma)
Kiedy nowa wersja K  :?:

raczej kiedy Jabber:?: :?: :twisted:
...ja juz zaslinilem sobie podloge tongue.gif
Puma
QUOTE(case)
...ja juz zaslinilem sobie podloge tongue.gif


:wink:
mysior
Ponieważ zaciekawił mnie temat poruszony w tym poście i ja dodam swoje 5 groszy smile.gif

Odkąd pamiętam z żadnym (prócz siermiężnego W 95 i jego BSoD) nie miałem żadnych problemów a przerabiłem chyba wszystkie z możliwych wersji MS Okien jakie tylko się pojawiały (zarówno te oficjalne edycje jak i bety nowych systemów)

Najwięcej jazd, moim zdaniem, jest z wyżej wspominanym, zdeka już archaicznych W 95 oraz W Me (ten to dopiero porażka - nie znam zbyt wiele osób, które go z powodzeniem używają, choć znam wiele, które podobnie jak ja kiedyś go instalowały - "życie" tego systemu na ich kompach, podobnie jak i na moim kończyło się po paru godzinach, góra dniach)

Obecnie "pracuje" smile.gif na Win XP Pro. PL (bez SP) i jestem z niego zadowolony, komp (bez reinstallu) działa już od października zeszłego roku - także nie jest z nim aż tak źle. biggrin.gif
Fakt czasami go przymula, ale to wina testowania i późniejszego nieusuwanie dokładnego bzdetnych kluczy w rejestrze, ale i to przy małym wysiłku dałoby się naprawić
Prócz wspomnianego XP jest jeszcze Linux (i to jest wypas..., którego zachwalać chyba nie muszę smile.gif ) i jako GuestOS (pod kontrolą VMware'a) póki co testowo W3K Ent. Serv.

Wnioski z tego co napisałem są chyba dość oczywiste:
przy odpowienim traktowaniu systemu, "pielęgnowaniu" go (LOL) smile.gif każda z wersji okienek potrafi działać naprawdę dość długo smile.gif i (o dziwo) w miarę stabilnie

Trzeba tylko chcieć, trochę poczytać, a później już wiedzieć gdzie czego szukać i co zmieniać.... smile.gif

na tym kończe swój monolog wielce liryczny smile.gif

P.s. przyłączam się po raz kolejny do grona niecierpliwie oczekujących użytkoników Konnekt'a. zbawczego Jabbera smile.gif
Przemek
Hej!
Czy ktoś wie co się dzieje z pracami nad kolejną wersją Konnekta? Stoimy w martwym punkcie czy coś się w tym temacie ruszyło.

Pozd
shw
czytaj forum - na razie hao nie pracuje nad konnektem - jakiestam sprawy osobiste, z praca czy cos, o ile dobrze pamietam.
ale ja tam cierpliwie czekam na next konnekta - first of all bedzie jabber w koncu, no i numerek przeskoczy na 19 wink.gif
arkadyjczyk
O kurcze, ale się pomyliłem, myślałem, że to forum o postępach Konnekta a to jednak o Windowsie biggrin.gif
desp
rozumiem, ze obecnie nie sa prowadzone prace nad konnektem? a co z konferencja? a co z innymi potrzebnymi rzeczami?? szkoda, od dluzszego czasu (pare miesiecy??) nic nie ruszylo, a zapowiadalo sie tak obiecujaco..
pewna kolezanka mawia w takich sytuacjach (cytat): "I wszystko ch*j"..
widze, ze konnekta tez sie to zaczyna tyczyc... k.. mac zrobcie cos!!! :evil:
case
QUOTE(desp)
rozumiem, ze obecnie nie sa prowadzone prace nad konnektem? a co z konferencja? a co z innymi potrzebnymi rzeczami??

nom... nie ma powodow do entuzjazmu... :evil: :roll: :evil:
shw
ja was nie rozumiem - tylko wymagacie.
zrozumcie - konnekt nie jest produktem komercyjnym - robia go ludzie, ktorzy nie maja z tego ani zlotowki (no oprocz projektu Wsparcia, ale o ile mi wiadomo to wplynely tam grosze). robia to z wlasnej woli, w czasie wolnym od nauki/pracy, robiac to, a nie np. wyskakujac z qmplami na piwo czy widujac sie ze swoja 2 polowka.
konnekt moze juz nie rozwija sie tak szybko jak kiedys, ale sie rozwija. jak na bete i tak dziala stabilnie, jest rozbudowany i wszystko jest ok. nie ma czesci funkcji z gg (np. konferencje), ale ma za to inne rzeczy.
moze ktorys z narzekajacych zainteresowalby sie programowaniem i sam cos napisal - wtedy wiedzialby jak to jest, ile kosztuje trudu i wogole...
wole poczekac na wszystko, bo wiem, ze kiedy juz bedzie to w konnekcie, to bedzie to 20 razy lepsze, szybsze, sprawniejsze, przyjemniejsze niz w GG czy jakimkolwiek innym komunikatorze.
troche cierpliwosci, spokoju. hao mowil cos o przebudowywaniu i przepisywaniu od nowa czesci konnekta, a to niestety trwa.
ja ze swojej strony czytam i ucze sie z mysla, ze napisze za jakis czas (kiedy moja wiedza i umiejetnosci beda wystarczajace) cos do konnekta. ja nie narzekam - probuje cos robic...
undying
QUOTE
zrozumcie - konnekt nie jest produktem komercyjnym - robia go ludzie, ktorzy nie maja z tego ani zlotowki (no oprocz projektu Wsparcia, ale o ile mi wiadomo to wplynely tam grosze). robia to z wlasnej woli, w czasie wolnym od nauki/pracy, robiac to, a nie np. wyskakujac z qmplami na piwo czy widujac sie ze swoja 2 polowka


skoro tak jest to mysle ze open source zalatwilo by wszystkie sprawy...
Sija
QUOTE(undying)
QUOTE
zrozumcie - konnekt nie jest produktem komercyjnym - robia go ludzie, ktorzy nie maja z tego ani zlotowki (no oprocz projektu Wsparcia, ale o ile mi wiadomo to wplynely tam grosze). robia to z wlasnej woli, w czasie wolnym od nauki/pracy, robiac to, a nie np. wyskakujac z qmplami na piwo czy widujac sie ze swoja 2 polowka


skoro tak jest to mysle ze open source zalatwilo by wszystkie sprawy...


IMHO tez tak mysle, ale niestety hao nie podziela naszej opinii. Jego projekt - jego wola.
shw
hao juz wyjasnial sprawe opensource'a.
z reszta za bardzo mu sie nie dziwie...
a tak wogole to po co ci opensource? przeciez akurat w konnekcie jest to sprawa drugorzedna, bo konnekt to kombajn do wtyczek.
masz sdk, przyklady itd. nie trzeba grzebac w kodzie glownym konnekta, zeby cos zrobic. mozesz i napisac playera do filmow, jako wtyczke do konnekta...
to tak jakbys uwazal, ze jak cos nie jest opensource to nie moze sie rozwijac przez ludzi nie majacych dostepu do kodu programu.
ile powstalo wtyczek do winampa? foobara? czy jakiegokolwiek innego programu korzystajacego z wtyczek (nie mowie tu o produktach stricte komercyjnych, do ktorych wtyczek i dodatkow jest tez mnustwo w sieci, a naturalne, ze kodu takiego programu nigdy sie nie udostepni)
powiem wiecej - uwazam, ze udostepnienie konnekta jako opensource by go jeszcze bardziej dobilo. nie powstawalyby wtyczki, tylko kolejne odmiany konnekta, z czego pewnie znaczna wiekszosc bylaby na tyle niekompatybilna z oryginalnym, ze wtyczki by w nich nie dzialaly. nastapiloby rozdrobnienie znaczne - jedni pisaliby wtyczki do tego, inni do innego i by sie zrobil jeden wielki *****
takie moje zdanie... ale sadze, ze nie jestem w nim odosobniony
Sija
shw: mysle, ze sie mylisz, upublicznienie kodu Konnekta przyczyniłoby się do rozwoju Konnekta, a nie do balaganu, a przez to, ze kod jest zamkniety, jest ciagle pelno bledow i niedorobek, na ktorych poprawienie musimy czekac x czasu...
Olórin
QUOTE(BazylisZ)
shw: mysle, ze sie mylisz, upublicznienie kodu Konnekta przyczyniłoby się do rozwoju Konnekta, a nie do balaganu, a przez to, ze kod jest zamkniety, jest ciagle pelno bledow i niedorobek, na ktorych poprawienie musimy czekac x czasu...


Open Source ma swoje wady i zalety. Dla konnekta mogła by to być szansa biggrin.gif ale decyzja należy do hao, jego projekt, jego decyzja.
case
QUOTE(Olórin)
QUOTE(BazylisZ)
shw: mysle, ze sie mylisz, upublicznienie kodu Konnekta przyczyniłoby się do rozwoju Konnekta, a nie do balaganu, a przez to, ze kod jest zamkniety, jest ciagle pelno bledow i niedorobek, na ktorych poprawienie musimy czekac x czasu...

Open Source ma swoje wady i zalety. Dla konnekta mogła by to być szansa biggrin.gif ale decyzja należy do hao, jego projekt, jego decyzja.

jedno jest pewne - nic nie przyspieszy pracy nad projektem bardziej, niz pomoc innych osob... moze nie Open Source [skoro hao nie chce], ale moze chociaz udostepnienie kodu zaufanym beta testerom, wykazujacym checi do pisania i pomocy, oraz takie zdolnosci [o ile tacy sa :wink:] :evil:
shw
bazylisz: ty myslisz tak, ja mysle inaczej. kazde zdanie jest wazne. jedno jest pewne - konnekt nie zostanie udostepniony jako opensource.
olórin: mogla by byc szansa, ale w cale nie musialaby byc... hao podal powody, dla ktorych konnekt nie jest i nie bedzie udostepniany na tej licencji. jego decyzje trzeba uszanowac...
case: w jednym sie zgadzam:
QUOTE
jedno jest pewne - nic nie przyspieszy pracy nad projektem bardziej, niz pomoc innych osob...

i o to chodzi - konnekt jest na to jak najbardziej przygotowany. tylko nie rozumiem czemu tak bardzo chcecie dorwac kod samego konnekta, skoro mozna napisac qpe wtyczek opierajacych sie na tym co juz jest...
niech hao skoncentruje sie na pracy nad samym konnektem, a niech reszta zajmie sie wtyczkami.
przeciez na tym co jest mozna spokojnie od dawna pisac wtyczki do obslugi innych sieci (jabber, icq itd.), nie mowiac juz o innych mozliwosciach.
problem jest jeden - malo jest ludzi, ktorzy wiedza o konnekcie, ktorzy znaja sie na programowaniu i ktorzy chetni sa do pomocy...
tu jest problem i najpierw jego trzeba rozwiazac.
arkadyjczyk
Udostępnianie kodu wszystkim byłoby pewnie głupotą, bo później tacy magicy jak ja chcieliby wrzucić tam kilka swoich groszy biggrin.gif , a w wielu sprawach wystarczy napisać skrypt i to do wtyczki a nie Konnekta. Ale zgodzę się z twierdzeniem, że mogłoby pracować nad samym Konnektem więcej osób a nie tylko sam Hao, który w dodatku ma też inne sprawy. Jest tu kilka osób, które coś się znają na programowaniu, więc może powstanie jakiś Konnekt Team pod dowództwem Hao. W końcu co dwie lub kilka głów to nie jedna i to zapracowana, a kod dostaliby tylko zaufani.
shw
niby pomysl nie jest glupi (wrecz przeciwnie - na plus dla konnekta), ale trudny w realizacji.
bardzo trudno jest robic niewielki projekt w kilka osob. zwlaszcza jezeli nie ma sie mozliwosci swobodnej rozmowy z niektorymi. jeden na dany problem moze wymyslic takie rozwiazanie, ale wtedy by trzeba bylo zmienic to i to, a inny inne.
nie wiem czy cos takiego wogole wypali. zwlaszcza, ze jak dla mnie, to jezeli ktos chce pomagac i ma zapal i wiedze, to pisalby wtyczki, a niestety ich nadal jest malo (a ludzi ich piszacych jeszcze mniej...) :/
undying
Z tym udostepnianiem to mialem w sumie na mysli to zeby wreszcie ktos dorobil konferencje, przesylanie plikow (dzialajace) + poprawil laczenie sie z serwerami GG bo ostatnio naprawde to koszmar... Jednym slowem chodzilo mi o to zeby konnekt sam w sobie jako glowny program posiadal juz skonczony, trwaly interfejs (z wymienionymi wyzej opcjami ktorych jeszcze mu brak lub nie sa za doskonale) Reszta dodatkow w formie pluginow :-)
shw
laczenie z gg to problem biblioteki libgadu - nie jest ona pisana przez hao, tylko udostepniona w necie. czort wie dlaczego tak kiepsko sie czasem laczy.
mam kompa w sieci lokalnej w miescie. troszke kompow jest, lacze nie za rewelacyjne, ale jest i K sie bardzo ladnie laczy.
dla porownania - ten sam komp, to samo lacze, ta sama biblioteka w kadu na linuxie i laczy sie gorzej...
przesylanie plikow dziala, choc nie kazdemu. nie sadze, zeby tez kazdemu dzialalo na oryginalnym gg.
konferencje... racja - czekamy juz na nie od pewnego czasu. ja co prawda malo uzywalem ich na gg, potem w k sie odzwyczailem, ale przyznaje - czasami sie przydaje. mysle jednak, ze sa one dosc wysoko na liscie TODO. no i w koncu wraz z nowym konnektem bedzie obsluga next sieci, czyli jabberka (a od niego do tlen'a, nie mowiac o wpk to juz chwilka smile.gif)
desp
brzmi calkiem rozsadnie.
w sumie to wszystko teraz od hao zalezy, ale faktycznie, przeciez nie zrezygnuje z wlasnego zycia dla konnekta!
ps. undying - swietna gra!! wink.gif
Olórin
shw: masz rację, narazie na tym forum jest kilku programistów którzy by kod konnekt'a zrozumieli biggrin.gif udostępnienie kodu teraz spowodowaloby jeden wielki bałagan sad.gif
Lepiej by było gdyby hao (z naszą pomocą tongue.gif) dopracował sdk, które w niektórych miejscach jest mało zrozumiałe sad.gif mogło by również być więcej przykładów smile.gif
shw
i moze support dla innych jezykow...
Puma
Czyżby wakacje trwały cały rok :?:
Jakoś wszystko zamarło, forum , nowa wersja K. sad.gif
Olórin
no zamarło, ale niemożna siedzieć cały czas przy kompie biggrin.gif
case
QUOTE(Puma)
Czyżby wakacje trwały cały rok  :?:
Jakoś wszystko zamarło, forum , nowa wersja K.  sad.gif

no, kiedys sie czytalo po kilkadziesiat postow dziennie biggrin.gif
QUOTE(Olórin)
no zamarło, ale niemożna siedzieć cały czas przy kompie

wydaje mi sie, ze jesli jednak ktos sie zabral za taki projekt, to wypadaloby mu poswiecic troche czasu, ale moge sie mylic... :roll:
Sija
hehe, wszyscy sie teraz napalili na cotygodniowe aktualizacje Konnekta, a tu dupa - IMHO powod jest prosty - poczatkowe zaangazowanie przy projekcie wygaslo, albo hao moze przedkladac zycie prywatne nad dzialalnoscia charytatwna [i slusznie], a my - luserzy - dalej oczekujemy non-stop aktualizacji, co jest raczej niemozliwe przy jedno osobowym projekcie... znowu wraca sprawa opensource ? - sdk nic nie pomoze, jezeli konnekt dalej bedzie mial mase bugow, autorzy wtyczek tez nic na to nie poradza - w koncu wtyczka to tylko wtyczka...

w zasadzie nie wiem, po co sie produkuje, bo hao i tak zapewne nie zmieni swojego stanowiska, ale nie chce poprostu, zeby projekt "zdechl", badz mocno przystopowal - szkoda by bylo...
shw
ano szkoda by bylo... wielka szkoda.
ja nadal wierze, ze jest jakis wazny powod takiego zwolnienia
Olórin
a nie pisał czasem o jakimś wyjezdizie do Korei czy gdziestam??
Puma
QUOTE(Olórin)
a nie pisał czasem o jakimś wyjezdizie do Korei czy gdziestam??


do Auastalii polować na kangury tongue.gif
shw
no bylo cos o korei... ale tez nie wiem...
LooZ^
Pisal. Wraca bodajze 14.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.