Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kiedy nowa wersja?
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
Stron: 1, 2, 3
hao
A no... Niedługo smile.gif

Tym razem będą same poprawki. Nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu (i chęci wink.gif) żeby siedzieć nad projektem...

Poprawię jeszcze tylko bodajże dwa błędy z listy i może zrobię jakąś jedną prostą opcję...
sarinnn
Byle do przodu Hao, byle do przodu....
Ludwik
SUPER smile.gif Po poprawieniu tych denerwujących błędzików to będzie już naprawde bardzo, bardzo dobry komunikator smile.gif
A wiem z forum, ze większość z nich poprawiona...
Martwi mnie tylko, że nic nie słyszałem o poprawieniu polskich znaków w szukaniu kontaktów pod W98...
W każdym razie czekam z niecierpliwością biggrin.gif
Lukas77
Mam nadzieje ze zostanie poprawione automatyczne wysylanie niewyslanych wczesniej smsow, bo ostatnio wyslalem 5 takich samych do szefa smile.gif
Nie moge sie juz doczekac - Viva Konnekt
hao
Widzę, że dopiszę sobie jeszcze dwie rzeczy do zrobienia smile.gif

Co do SMSów, myślę że na razie rozwiążę to tak, że po prostu zaraz po uruchomieniu Konnekta, nie będzie próbował wysyłać niczego z kolejki. Dopiero po naciśnięciu "Prześlij" w historii...

Na lepsze rozwiązania poczekamy, aż będzie okno kolejki wiadomości...
Lisek
No w końcu jakaś nowa wersja smile.gif Mam nadzieje że jutro ją zessam smile.gif hyhyh...
sarinnn
A kiedy nawa wersja strony ???
hao
Na nową stronę jeszcze trzeba będzie poczekać...
Co z nową wersją programu to w tej chwili nie wiem, bo coś zaczyna mi się sprzęt "psuć" nieźle... Nie butuje się wcale, albo wiesza jakiś czas po starcie (o tyle niebezpiecznie, że wiesza się gdy latają dyski)... Najpewniej problem z napięciem, tylko kurde jaki?

Nowa wersja jest prawie gotowa. Chciałem jeszcze dodać jakąś jedną nowość, żeby nie było, że same poprawki... Jak sprzęt łaskawie pozwoli, to może i dzisiaj będzie już gotowe...
Lukas77
Rozwiązanie z przyciskiem "wyślij" w kolejce wiadomości jest OK.
Nowa wersja dzisiaj? Nie moge sie doczekać.
hao
Ojjjj... teraz to wątpię... Wychodzi na to, że ukruszył mi się rdzeń w Athlonie... Jest jeszcze szansa, że pożyje, w sumie niewielka, ale jest... A jak nie, to średnio uśmiecha mi się kupowanie samego, podstarzałego procesora, a na upgrade wszystkiego trochę mnie nie stać... I chyba następnym razem sprawię sobie intela. Mają trochę inteligentniejsze mocowanie wentylatorów (wymagające mniej siły) ...
sarinnn
Wspolczucia Hao... Jest naprawde przykro...
Lisek
QUOTE(hao)
Ojjjj... teraz to wątpię... Wychodzi na to, że ukruszył mi się rdzeń w Athlonie... Jest jeszcze szansa, że pożyje, w sumie niewielka, ale jest... A jak nie, to średnio uśmiecha mi się kupowanie samego, podstarzałego procesora, a na upgrade wszystkiego trochę mnie nie stać... I chyba następnym razem sprawię sobie intela. Mają trochę inteligentniejsze mocowanie wentylatorów (wymagające mniej siły) ...

To akurat zależy od coolera smile.gif Ja u siebie na CPU mialem rozne rzeczy (Athlon XP) i rdzeń jest cały smile.gif
hao
OK, udało się (jak na razie smile.gif)... Wcześniej pisałem ze starego sprzętu, teraz już w końcu piszę ze swojego z wXP...
Mam nadzieję, że przez częste restarty i zwiechy nic nie stało się moim kochanym dyskom. System padał, bo procesor mocno się przegrzewał (to ponoć typowa reakcja po ukruszeniu?), wyczyściłem, zmieniłem pastę i na razie jest ok...
Muszę mu jeszcze zapuścić jakiś burnout żeby się upewnić, że na prawdę wszystko jest w porządku...

Może ktoś ma jakieś informacje na temat co może potencjalnie dziać się z prockiem po ukruszeniu (u mnie ukruszone są rogi - aż 3 dwa prawie nie zauważalnie, jeden na głębokość 1mm)... Z zauważonych, wyjątkowo wkurzających anomalii to to, że butuje się raz na 20 prób :?

A nowa wersja zobaczymy... Dzisiaj już na pewno nie, bo dopiero zaraz wznowię nad nią prac...
Lisek
QUOTE(hao)
Może ktoś ma jakieś informacje na temat co może potencjalnie dziać się z prockiem po ukruszeniu (u mnie ukruszone są rogi - aż 3 dwa prawie nie zauważalnie, jeden na głębokość 1mm)... Z zauważonych, wyjątkowo wkurzających anomalii to to, że butuje się raz na 20 prób :?

Współczucia, ja już kilka CPU załatwiłem choć chyba żadnego przez ukruszenie. Ale jak tak sie dzieje, to raczej możesz się już pożegnać z CPU niestety. Przeszukaj jeszcze nasze forum, tam jest mnóstwo informacji: http://forum.tweak.pl/
hao
Co ciekawe... Cały czas chodzi... Nawet zaczął się bootować od razu, żadnych anomalii... Jutro chyba z powrotem podkręcę ustawienia w Biosie smile.gif
hao
Tak żeby narobić wam smaczku... Nowy Konnekt najpewniej już dzisiaj!
Hao!!! Aaaaaaaa po co to mowiłes smile.gif.. teraz nie bede mogl wysiedziec w szkole wink.gif
kox
QUOTE(hao)
Tak żeby narobić wam smaczku... Nowy Konnekt najpewniej już dzisiaj!


hip hip.... HURRRRRRAAAAAAAA !! biggrin.gif
Lukas77
Wreszcie jakiś ruch sie zrobi. Czym dłużej używam Konnekta tym bardziej jestem żądny aktualizacji. Ale na poważnie to pokazywałem program kilku kumplom i bardzo się im podoba. I właściwie jedno ich tylko jeszcze powstrzmuje przed użyciem konnekta. Emotikony. Wiem że to nie jest najważniejsze, ale chyba nie byłoby większego problemu z zaimplementowaniem tego. Super by było gdyby została zachowana zgodność z emotami z GG.
Sorry że w tym temacie, ale właściwie dotyczy to rozwoju Konnekta wink.gif
Pozdrawiam wszystkich
Ludwik
Ale może emoty jako wtyczka?? (ja bym wszystkie bajery zrobił jako wtyczki [gdybym umiał wink.gif], żeby każdy mógł się zdecydować na minimalną odwtyczowaną wersje programu, która zajmowała by mało pamieci)
hao
Tu się pojawia problem natury technicznej i wydajnościowej... Nie chciałbym przenosić obsługi okienka rozmów do osobnej wtyczki... Ale w zasadzie, można zrobić we wtyczce UI wymienne okna do rozmowy...

Temat do przemyślenia... Trochę to potrwa, bo wymaga to kilku zmian w kodzie (obsługa rozszerzonych wiadomości)...
Wydaje mi się ze optymalnym rozwiazanie byloby uzycie kontrolki ie. Moze to pare mb wiecej ale wtedy mozna kombinowac. Sms'y z idei moglyby otwierac obrazek w konnekcie.. i doszly by emotikony. smile.gif
hao
Obawiam się, że prędzej czy później będzie to nieuniknione... Chyba że ktoś zna niekoniecznie rpozbudowaną, ale i niedużą kontrolkę do htmla...
jstarzak
chyba zeczywiscie to jedyne wyjscie - a szkoda, fajnie by bylo jakby konnekt byl nadal "total-intependent" smile.gif
hao
Myślę że nadal może być... Kontrolka wiadomości będzie przełączalna (IE/nonIE), rzeczy korzystające z IE mogą być wyłączalne, a jeśli kiedyś dojdą banery, to można je wyłączyć np. kupując płatną wersję smile.gif
Lukas77
A mozilla nie ma jakiejś kontrolki do obsługi html'a? Może to by sie dało wpiąć? Tak tylko sobie rozmyslam, ale nie mam pojęcia czy się da czy nie.
A co do płatności Konnekta, to pomysł mi sie nie podoba, a bannery można inaczej blokować wink.gif
hao
Wiesz, coś za coś... Albo reklamy, albo "abonament"...
Ludwik
Hao zapomniał dodać, ze beta-testerzy mają już opłacony abonament na najbliże 30 lat, prawdaaaa? wink.gif
Jakis abonament or smth else jest dla mnie nie fair.. Konnekt to freeware?! czyz nie?
hao
Teraz to freeware... Kiedyś pewnie AdWare (a jak ktoś nie chce reklam to PayWare)... Nie widze w tym nic złego...

Na razie to w ogóle temat-abstrakcja bo nikt się nad tym jeszcze nawet nie zastanawiał... No dobra, zastanawialiśmy się nad uruchomieniem PayPala (czy innego tego typu zwierza), żeby mieć na piwo i lepszą motywację smile.gif Ale to zupełnie inna kwestia...

Swoją drogą, oprócz www.paypal.com i www.payu.pl są jakieś inne systemy "dotowania"?
Flind
to moze zostanmy przy banerze reklamowy bo to zawsze da rade ominac smile.gif
hao
Nie no spoko... W sumie najlepiej zrobić tak, żeby autorzy nigdy nie mogli się czymś zająć profesjonalnie, z braku środków finansowych...
CO prawda to prawda :roll: wink.gif...
Flind
w sumie racja ale i tak zawsze sie znajdzie ktos komu bedzie to przyszkadzac. np baner z gadu-gadu ktore kieys uzywałem usuwałem głownei z tego powodu ze na mym p133 strasznie spowolniał prace komunikatora i było strasznie. jesli baner nie bedzie przyszkadzał swymi np dzwiekami przeroznymi to czmu nie. a tak własciwie to kiedy ta nowa wersja bo miała byc najprawdo podobniej dzis a dzis jzu za nie długo sie konczy biggrin.gif:D
Lukas77
W sumie Hao masz racje, pieniążki zawsze są mile widziane, szczególnie gdy się zarywa noce żeby coś stworzyć. Zawsze olewałem programy płatne i do tej pory olewam, ale jak coś jest porządnie zrobione to mogę coś w przyszłości przelać z mBanku, no ale najpierw należy poczekać aż Konnekt będzie absolutnie bezkonkurencyjny, czyż nie? Ciężko będzie sie ludziską przestawić na Konnekta jeśli nie będzie oferował więcej niż GG + PGG. Ludziska muszą sie przyzwyczaić i docenic program i tu wtedy pojawia się opcja opłat i chyba "co łaska" jest najrozsądniejszym wyborem, bo nikt nie lubi jak się go zmusza, ale drugą stroną medalu jest to, że "co łaska" jest zapewne olewane przez 99,9% korzystających z programu. I tu się chyba powinien otworzyć nowy Temat "Jak najlepiej zmusić ludzi do opłat, tak aby nie czuli się zmuszani"

P.S. Kiedy nowa wersja, sprawdzam co 10 minut... smile.gif
hao
Najrozsądniejszym wyborem jest rozsądna cena... Na pewno w najbliższym czasie nie będzie niczego takiego...

Z drugiej strony, niedługo (postanowiłem smile.gif) na stronie pojawi się formularzyk z www.payu.pl... Jeżeli ktoś uzna, że odwalamy dobrą robotę, ma pare złotych na zbyciu i chce nas zachęcić do poświęcenia większej ilości czasu na projekt... zapraszam. Pierwsze kilka piw wypijemy za Was biggrin.gif

Co do nowej wersji, kurde nie wiem czy się dzisiaj wyrobię... Tradycyjnie upycham nowe rzeczy w dniu wydania... Właśnie robię status "zablokowany". Myślę że przed 23 się nie pojawi na pewno... A potem zobaczymy smile.gif
jstarzak
No patrz hao - właśnie czegoś takiego jak PayU szukałem (niestety PayPal nie działa w polsce sad.gif a ten PayU nawet działa z mBankiem) - udostępniam darmowe konta dla grafików, webmasterów, programistów i właśnie szukałem czegoś co umożliwiłoby naszym użytkownikom sypnąć groszem jakby mieli za dużo w potrfelu smile.gif
Anyway - moim zdaniem cena + sposób opłaty - ja np. mógłbym nawet ci odpalić paredziesiąt złotych jakbyś np. zrobił wtyke tlen.pl, ale po prostu nie mam jak tongue.gif
A co do wersji "golden" bez banerów to jest to z oczywistych problemów bez sensu. Ustalone zostało (napisane jest o tym na stronie głównej), że banery będą te same co w GG - po to zeby sie nie żoładkowali ze hao ich okrada. Jezeli placiloby sie za wersje bez banerow to wtedy hao musialby odpalac dzialke sms-express, tyle ze ten (ten czyli sms-express) nie koniecznie musi chciec isc na taki uklad. Jezeli natomiast hao by im nic nie placil to wtedy łamie umowe i znowu jestesmy w miejscu wyjscia. Dlatego mysle ze system "donacji" jednak sie sprawdzi - jak tylko bede mogl dostac konto w mBanku, to z pewnoscią ci coś odpale smile.gif
hao
QUOTE
Ustalone zostało (napisane jest o tym na stronie głównej), że banery będą te same co w GG - po to zeby sie nie żoładkowali ze hao ich okrada. Jezeli placiloby sie za wersje bez banerow to wtedy hao musialby odpalac dzialke sms-express, tyle ze ten (ten czyli sms-express) nie koniecznie musi chciec isc na taki uklad. Jezeli natomiast hao by im nic nie placil to wtedy łamie umowe i znowu jestesmy w miejscu wyjscia.


To fakt, problem, ale na pewno dałoby się coś wymyśleć... Powtarzam, w najbliższym czasie niczego NIE planujemy... Dotyczyłoby to wersji finalnej, której nie widać nawet na horyzoncie...

QUOTE
Dlatego mysle ze system \"donacji\" jednak sie sprawdzi - jak tylko bede mogl dostac konto w mBanku, to z pewnoscią ci coś odpale

W MBanku konto może założyć każdy... Jak nie masz 18 lat, możesz założyć zawsze IzzyKonto...

System donacji sprawdza się (chociaż nie wiem jak w Polsce), ale raczej nie prowadzi do pieniędzy, dzięki którym można się utrzymywać...
Lukas77
No, zaraz 23:00. A więc, Hao "CTRL+F9" i upload wink.gif
hao
Ostatnie poprawki i szybki test na w98... Miejmy nadzieję że pomyślny :]
BaGRoS
23:00
SandmmaN
go go go hao
3mamy kciuki :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Lukas77
Kurcze, nie położe sie dzisiaj. Będzie czy nie?
shw
patrzac na zegarek masz nikle szanse polozyc sie dzisiaj biggrin.gif
Lukas77
Hihi, "Trwa update..." - jeszcze 5 minut i będzie JUTRO.
shw
emocje rosna, co slabsi juz zemdleli - czy hao zdarzy przed polnoca? (o - nawet byl kiedys taki film, chyba z DeNiro) smile.gif
shw
yeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaah - rowno z godzina 00:01 zaciagnelem nowego konnekta biggrin.gif
hao
Wg. serwera:

12-03 23:49 konnekt_0.6.17.86.zip

Wyrobiłem się wink.gif Ufff... Było ciężko...

Miłej zabawy!
shw
Uklony dla hao-sana!
Cza potestowac troche, ale na 1 rzut oka - no no no...
Lisek
A mi dalej brakuje jednej funkcji sad.gif

Włączam szukanie w katalogu GG, znajduje mi daną osobę - wciskam "dodaj" i dodaje mi sie pod domyślnym nickiem (a nieraz jak nick jest za dlugi to nie chce dodac). Po nacisnieciu dodaj powinno pojawic sie okienko z edycją danych usera, tak aby mozna bylo zmienic mu nick itd...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.