Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Satin
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
Stron: 1, 2
riddle
Nudziło mi się okrutnie, więc wszedłem na stronę Mirandy w poszukiwaniu jakiś styli do okna rozmowy, które dałyby mi natchnienie na podobny do kIEview do Konnekta. Znalazłem w końcu port Satin by Yojimbo z komunikatora Adium X. Zabrałem się do pracy, ale jak się spodziwałem niezłożoność kodu okna rozmów na tym stadium w Konnekcie utrudniła mi cholernie pracę. Pominąłem avatary, inaczej rozplanowałem resztę. Nie dało się tego w inny sposób zrobić. No ale już jest, działa i mam nadzieję go jeszcze trochę rozwinąć. Oto screeny:



Wszystkie elementy dla stylu, wylistowane w oknie IE:



Pobierz: z Katalogu

Mam nadzieję, że i Wam się spodoba, moi beta testerzy byli zadowoleni. smile.gif
lhs
To jeszcze link do oryginału dla ciekawskich smile.gif
dulek000
Przecudowny...
Przemekc1
Doskonale widać w nim kto co napisał. biggrin.gif
LooZ^
Heh, chcialem zrobic to samo. Swietna robota! smile.gif
zimaq
Można prosić o źródło pliku, który jest widoczny na skrinie nr 3? Ułatwiłby bardzo tworzenie styli wink.gif
case
rarytas!.. dzieki.. ohmy.gif
Przemekc1
Strzałeczka przy linkach, małe, a cieszy.
foxtwo
Super! Juz dawno ktos powinien sie tym zajac.
Apropo... Kto jest w koncu autorem tego stylu?
QUOTE
            Satin - Port 'Satin Style' by Yojimbo dla Konnekta [kIEview]

        _:---------------------------- ----------------------- - \\----------|_
        \                                                                    /
          |  Styl CSS dla wtyczki kIEView by nix                              :
          |  wersja wtyczki kompatybilna: 0.1.8.3                            |
          |                                                                  |
          |  Wzorowany na stylu Satin by Yojimbo                              :
          |                                                                  |
          :  Ostatnia aktualizacja: 29-04-2005                                |
          |  Wersja 0.9                                                      :
          |                                                                  :
          ._                _                                            _  _|
          |/---------- - - \\/--------------------------------------------)\\\|
          |                              .__.                                :
Ryan
Hehe, faktycznie kiks jest w pliku tekstowym. wink.gif Gratuluję stylu, świetla robota. Zauważyłem jednak jeden, jak sądzę, błąd w wyświetlaniu (przyznam, że nie wiem czy da się to w ogóle usunąć). Gdy iksiński pisze linię, następuje zmiana statusu i iksiński napisze kolejną linię, to pole tej ostatniej wiadomości nie ma u góry ramki. Zrzut ekranu tutaj (zamazane imię rozmówcy, strzałki wskazują miejsce o którym piszę).
zimaq

Skrin wyjaśnia chyba wszystko.
Od razu mówię, że odpowiedzi w stylu "rozciągnij sobie okienko" odpadają, bo jak wiemy ( albo i nie ;p ) na jabberze można barrrrrdzo dużo znaków na status ustawić i co wtedy? ;P
Olórin
Przy obecnym kiev nei da sie nic na to raczej poradzic, ale w nowym bedzie to do rozwiazania.... oczywiscie jak nowy wyjdzie ;p
riddle
Dzięki za opinie i liczbę ściągnięć dla mnie mile znaczącą. smile.gif

Wyjaśnie może parę spraw.

Lhs - to jest "port" stylu dla Adium X, a nie Mirandy, czytaj uważnie. W .nfo napisałem dokładnie, że "Satin Style" by Yojimbo. Nie chciałem być niemiły i w ogóle be, więc podałem źródło, lecz zważcie, że koding wykonałem ja sam, tamto było celem, ale i też nie we wszystkich elementach. Tak w ogóle to ten .nfo to jest tak na "odwal się", a stylu proszę jeszcze do Katalogu nie wrzucać, na pewno małe poprawki wprowadzę do niego.

zimaq - jak pisał Olórin, dodam jeszcze że właśnie to szarawe tło jest przeze mnie dodane, aby było widać dalszą część statusu. Być może w następnym poprawionym releasie zrobię inaczej status opisowy, bardziej prosto ale lepiej wyglądającym. Zresztą zawsze możecie wyramować reguły CSS i dać pomarańczowe tło tam na całego DIVa. Jak pisałem kiedyś, wszystkie moje prace można zmieniać jak komu się podoba. Jeszcze czego, żeby głupie dodatki do programu były obwarowane murem niedostępności. :>

Ryan - no nie ma, to wynika z niedokonałości template'a na DIVach, jest ich po prostu za mało i co ja biedny robaczek mogłem zrobić? Dobrze że IE rozumie float: right, bo była by kaszana. tongue.gif

Źródło DIV template'a

Aaa.. i jeszcze te strzałki przy linkach. Wierzcie mi bądź nie, to IE coś pierniczy maksymalnie, bo raz są, raz ich nie ma, raz się rozkleja jak widać, raz nie. Freaky. :/ Tak to jest próbować stworzyć coś co by nie było standardową tabelką kurczę. :]
riddle
Widzę, że powędrował do Katalogu. Może więc usunąć plik stąd i dodać te osiemdziesiąt parę ściągnięć do licznika w Katalogu? smile.gif Było by mi miło, w końcu ludzie nie będą ssać drugi raz tej samej paczki stamtąd, a sam licznik jest wyrazem wdzięczności dla mnie. smile.gif

A tak btw, to się z deczka ktoś pośpieszył. smile.gif 0.9 to 0.9, nie 1.0 biggrin.gif Choćby ten plik .nfo trzeba poprawić, żeby było all OK i jeszcze małe tweaki mam u siebie na dysku. Więc może informować a nie na siłę umieszczać, hmm? :>
lhs
QUOTE(riddle @ 2.05.2005 - 16:18)
a sam licznik jest wyrazem wdzięczności dla mnie. smile.gif

He, he - też tak masz? smile.gif

TaO
ło fajne ale nie do mojego stylu :/ masz cos "specjalnego" czarno/szaro/bialego lub tylko szarego/bialego ew. czarno/bialego ? biggrin.gif
Lwiczek
A ja mam małą propozycję - możnaby bardziej zróżnicować fragment z wiadomością odebraną/wysyłaną [tak jak w stylu slicznycss gdzie wiadomości odczytywane i wysyłane są na innych tłach... gdyby to zróżnicować Twój styl byłby idealny biggrin.gif
atol
QUOTE(lhs @ 2.05.2005 - 15:19)
He, he - też tak masz? smile.gif
*



Każdego autora cieszy to że ktoś używa jego prac. Ja tez tam mam.
riddle
QUOTE(Lwiczek @ 2.05.2005 - 19:40)
A ja mam małą propozycję - możnaby bardziej zróżnicować fragment z wiadomością odebraną/wysyłaną


Nie można. Ten styl inaczej działa - rozgrupowanie masz bardzo widoczne poziomą belką. Ale jeśli chcesz sobie dla wygody własnej zmodyfikować - proszę.
DrLastContaQt
Po prostu genialny, brak mi slow...
Zan
Bardzo dobry styl, u mnie jest na drugim miejscu, zaraz po KISS - shineblu cool.gif
riddle
Chciałbym się zapytać kto wrzucił Satin do Katalogu. I dodatkowo poprosić o zmerdżowanie licznika i wyrzucenie stąd paczki .rar. Bardzo proszę.

Licznika niestety nie dało się przestawić - w katalogu brakuje 141 pobrań... //Olórin
mleko
wspaniały biggrin.gif od razu go juz mam biggrin.gif
Drax
Ten jest znakomity!
Tylko moim zdaniem za jasny. Czy ktoś podjął by sie zrobić jego wersje w ciemniejszych kolorach?
dulek000
Sam spróbuj - riddle pozwala na modyfikację swoich dzieł.
MaNwE
img { vertical-align: middle; } << imho znacznie lepiej emotikony wyglądają wyrównane z textem do środka
qarol87
Hej wszystkim ... jestem nowym użytkownikiem konnekta ale od razu mi się spodobał, a ta szata jest po prostu genialna !! WIELKIE POZDRO dla autora !! a ja się zastanawiam czy jest możlwiosć tak jak na tym screenie kliknij zrobienia małego piktogramu z np zdjęciem osoby z którą się rozmawia, bo to jest bardzo ciekawe a sam nie byłbym w stanie zrobić. To trzeba chyba zrobić jako wtyczkę .. czy ktoś mógłby się tego podjąć ?
pozdrawiam wszystkich konnetkowców
Olórin
Nie, obecnie nie jest to możiwe. Było, szukaj.
foxy_
Spodobał mi się ten styl, jednak mam z nim pewien problem. W oknie rozmowy nie wyświetlają mi się wszystkie tabelki. Na załączonym zrzucie zaznaczyłam na czerwono, o które chodzi.

Mógłby ktoś pomóc? smile.gif

Załączniki

riddle
Sprawdź czy masz pliki recvbg.gif, sendbg.gif, sendrecvleft.gif... to one tam powinny być umiejscowione. Sprawdź też reguły CSS .. i ścieżki do plików.

I do tego wybaczcie, że nie pracuję dalej nad tym stylem.. teraz zajmuję się paroma rzeczami innymi. Ale może jeszcze dzisiaj (późno, bo późno) zobaczycie coś nowego :]
Lwiczek
Jak bardzo późno ewentualnie? bo nie wiem czy czekac :]
riddle
Poczekam na nowego kIEva.. tymczasem masz inne moje dzieło obok w dziale :>
Lwiczek
Heh, teraz teksty 'w nowym kIEview' nie są już tak przerażające ;]

A odnośnie drugiego ... dzieła - niiice biggrin.gif [szkoda tylko, że w starych wiadomościach info o czasie zachodzi na wiadomość, ale to i tak nie powstrzyma mnie od używania - THX]
foxy_
QUOTE(riddle @ 19.06.2005 - 21:40)
Sprawdź czy masz pliki recvbg.gif, sendbg.gif, sendrecvleft.gif... to one tam powinny być umiejscowione. Sprawdź też reguły CSS .. i ścieżki do plików.
*


Właśnie po Twoim poście mnie olśniło biggrin.gif. Podczas instalacji tego stylu zminiłam nazwę folderu oraz pliku CSS. Właśnie to okazało się przyczyną moich kłopotów. Swoją drogą prędzej pomyślałabym, że styl mi w ogóle nie będzie działać wink.gif.

Dzięki za pomoc smile.gif.
riddle
Zmieniaj, zmieniaj.. tylko nie wypuszczaj pod swoim nickiem biggrin.gif

Nie no .. śmieję się. I dodam, że jutro jak wrócę od kumpla, to poprawię te rzeczy które, po walkach z Fiatem, są oczywiste. :-)
DawidSOL
porpostu najladniejszy skin okienka! idealny!
riddle
Wersja 1.1

Poprawki:
  • Pole ze statusem już nie powinno sprawiać problemów - mimo, że przestało być ładnie zaokrąglone z dwóch stron, to teraz jest wygodne mam nadzieję.
  • Padding i margin dla różnych elementów, aby lepiej wyglądał tekst w środku + bloki.
  • Poprawki literówek, wpływające na poprawne zachowanie się reguł CSS, które wcześniej za cholerę nie chciały działać ;>
Poprosiłbym kogoś władnego o jak najszybsze zastąpienie paczki Satina w katalogu tą - która de facto powinna być od początku tam, tylko się ktoś pośpieszył. :> Proszę także zmienić opis:

QUOTE
Styl Satin by Yojimbo z komunikatora Adium X, dostosowany do kIEview przez Riddle.

Nowa wersja - 1.1 - wprowadzono poprawki do działania stylu, zapraszam do ponownego ściągnięcia.


Wszelkie błędy proszę nadal zgłaszać na forum.



Pobierz z katalogu

Licencja: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/pl/
lhs
Co ty takie białe te style robisz tongue.gif ?
Lwiczek
Bo jak już wspominał, nie robi ich dla siebie/pod siebie ;D
riddle
Mam jeden ciemny i używam go od samego początku moich zabaw z CSS. smile.gif

Katalog -> Rid-Dark :>

Ale nie przeczę, że jeszcze czegoś nie ujrzycie :>
lhs
Hmmm...

Załączniki

riddle
A to już jest czepialstwo, wiesz? Nie żartuję. :[

Zrozum, że nie da rady przy tej, nie zawaham się użyć tego słowa, popierdzielonej, strukturze kIEview zrobić czegoś lepszego. A do tego IE nie ma i do cholery nie będzie miał takiej obsługi CSS, żeby to naprawić. Więc skoncentruj się na normalnym używaniu, a nie na bugreportach, które nic nie zmienią, proszę.

Nie jest tak samo moją winą, że obsługa tematu wiadomości w oknie sprowadziła się do dodania jakiegoś glupiego spana.

BPNSP
lhs
Spokojnie - to żadne czepialstwo, to brainstorming smile.gif
Ja bym po prostu przeniósł temat wiadomości linijkę niżej - i nawet dał mu taki sam styl ("zaokrąglony") - jak .nick-owi z .timestamp-em smile.gif
riddle
lhs, za przeproszeniem, patrzyłeś w kod? :> zaokrąglenie wykorzystuje 2 elementy.. .header i .nick ... nie da sie tego zrobic na jednym.

Jeśli potrafisz - popraw go tak jak Ci pasuje i używaj. Patrz - licencja. :>
Zakrn
QUOTE(riddle @ 23.06.2005 - 22:48)
Mam jeden ciemny i używam go od samego początku moich zabaw z CSS. smile.gif

Katalog -> Rid-Dark :>

Ale nie przeczę, że jeszcze czegoś nie ujrzycie :>
*


Hm... Niektórzy czekają z niecierpliwością...
riddle
Czy moje prośby zawsze muszą przeradzać się w nieznośny jęk, żeby coś się ruszyło? sad.gif

Przecież w katalogu jest bubel .. bardzo proszę osobę, która ją tam wtedy wrzuciła, żeby teraz poprawiła wpis i update'owała plik.
Rafit
Piękne okienko bardzo mi się podoba nic dodać nic ująć smile.gif
KOSMOS
Mam problem!
Używam wtyczki MetaK.
I podczas rozmowy pokazją mi się nieraz dwa razy nawa osoby z którą klikam.
Wiecęj na screen'ie
riddle
Myślisz, że to wina stylu? Czemu tak sądzisz? Ja tylko modyfikuję wygląd szkieletu okienka rozmowy, nie dodaję żadnych swoich znaczników.
KOSMOS
Nie mówie ze to wina stylu, ale może okno romowy pobiera znaczniki z wtyczki MetaK ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.