Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt z kontem AQQ / ICQ ?
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Stron: 1, 2
Qiub@
Czy bedzie kiedykolwiek mozliwosc polaczenia konnekta z kontem AQQ/ICQ bylo by to mile, tak jak z tlenem, jaberem....


-----------------------------------------------------------------------------------------------------


Hej Mam bardzo dużą proźbe do Ciebie, czy mogł byś mi zlikwidować OSTRZEZENIA??
Co do błędów Ok czasem popełnię jak każdy człowiek,
ale TROLOWANIE i SPAMOWANIE????? Ja nawet nie wiem, co to jest to trolowanie...A spamowania żadnego nie robię, jeśli tak proszę o przykład tak samo jak trolowania...Będę wdzięczny smile.gif Za zlikwidowanie przynajmniej czegoś, czego nie popełniam...

do Riddle


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
StRuGi
Po co sie meczyc ? Konnekt obsluguje najwieksze protokoly, a nie jakies tam popierdolki typu AQQ :>
Olórin
Po co obsługiwać protokół którego nikt nie używa, a jak używa to używa również gg, jabbera albo tlena.
Spass
A ja bym jeszcze chciał obsługę protokołów HEL i TRELE-MORELE.

A tak na poważnie - najpierw przydałaby się wtyczka obsługująca ICQ (wiem o transportach), a potem można myśleć o reszcie.
mgr.Dlugi
ICQ ? Dla mnie moze poczekac (to tylko osobista sugestia). Chcial bym aby zrobiono wtyczke do AIM, bo transporty nie dzialaja jak nalezy.
TaO
podpisuje sie pod wtyke do ICQ , ew. MSN ;/ bo naprawde juz od tych jabberow to wysypki mozna dostac :/
Qiub@
Dobre dobre...To wypisuje sie z Aqq a podpisuje pod ICQ smile.gif
Sad
QUOTE(Qiub@ @ 1.05.2005 - 19:42)
Dobre dobre...To wypisuje sie z Aqq a podpisuje pod ICQ smile.gif
*



Z tego co pamiętam, kiedyś Hao pisał, że nie będzie ICQ.
Spass
GuZiK, wydaje mi się, że dział Propozycje jest właśnie do tego. Pomijając fakt, że jakieś milion razy była już mowa o wtyczkach do ICQ, AQQ.

Sad, a oto info z konnekt.info: wink.gif
QUOTE
Co jest w planach?
(...)
* Protokół komunikatora ICQ.
(...)
Abaddon_666
ja sosobiście uważam, że w konnekcie powinno być AQQ, ponieważ coraz więcej ludzi tam śmiga...
Riven
QUOTE(TaO @ 1.05.2005 - 19:28)
podpisuje sie pod wtyke do ICQ , ew. MSN ;/ bo naprawde juz od tych jabberow to wysypki mozna dostac :/
*



eee, nie bardzo rozumiem. ja uzywam MSN przez jabbera i dziala idealnie - lepiej niz GG. nie moiwac o tym, ze klient lepszy niz Messanger smile.gif))

jedyna niedogodnoscia jest brak przesylania obrazkow i niemoznosc ustawienia czcionki, ale wole to niz beznadziejnego klienta MS.
gilek
QUOTE(Abaddon_666 @ 10.05.2005 - 15:17)
ja sosobiście uważam, że w konnekcie powinno być AQQ, ponieważ coraz więcej ludzi tam śmiga...
*


ja nie widze sensu. w aqq masz standardowo obsługę gadu-gadu, jabbera i bodajże tlena. przez te 3 sieci możesz rozmawiać przez konnekta, więc wtyczka do sieci aqq byłaby zupełnie bez sensu.
skolima
Nie byłaby bez sensu. W końcu Konnekt ma być multikomunikatorem. To jak tłumaczenia zespołu tlena, że obsługa jabbera nie jest im potrzebna, bo są transporty.
Mimo tego jestem na nie. Najpierw potrzebna jest pełna i stabilna obsługa gadu (ktransfer np.) i jabbera (MUC, style tekstu, wiadomości z tematem, przesył plików i obrazków, status indywidualny), potem tlena /IRC, a potem reszta.
No chyba, że ktoś nowy bierze się za AQQ. Jednak nie zgadzam się, by było to kosztem zapuszczenia ważniejszych spraw - a programistów zajmujących się Konnektem i wtyczkami nie ma wcale tak wielu.
Olórin
Dobrze prawisz, inna sprawa to to że nie ma specyfikacji protokołu AQQ.
bakerss
Skolima - a co masz źle w kTransferze?
.misiek
Jak dla mnie to kTransfer baaardzo zaniża szybkość wysyłania .... Po drugie dobrze jakby obsługiwał wszystkie sieci a nie tylko gg i jeszcze jak skolima napaisal tutajtongue.gif
Qiub@
No, no widzę, że mój post wywołał sporą burze wśród internautow. Sądzę tak jak skolima że konnekt, powinien być multikomunikatorem. Tak, AQQ używa juz duża liczba osób miło się szerze jego grono, dlatego nalegałbym mimo wszystko i sądze że to był by dobry pomysł, aby AQQ znalazł się w możliwościach obsługi konnekta, tak jak jabber czy tlen. POZA jabber, no cóż można powiedzieć jest tylko dla wybrańców!! a AQQ czy tlen nieeee. Więc wprowadzenie protokołu AQQ do Konekta nie było by takim złym pomysłem, przecież jeśli ktoś by tego nie używał tzn konta AQQ nie oznaczy go co nie?? tak jak np wtyczki "dwutlenka" czy innych !! Z ICQ również jest to dobrym pomysłem tak jak Z AQQ wink.gif Coś dodać ??
dulek000
Zauważ, żę aqq ma obsługę gg, jabber - jeżeli ktoś go używa to mogę się z nim porozumieć za pomocą np. gg.

Poza tym mało prawdopodobne, aby została wypuszczona specyfikacja protokołu aqq - Olconel straciłby część zysku z reklam.
skolima
dulek000 - masz rację co do specyfikacji. GG.dll korzysta z libgadu, 2Tlenek z libtlen, kJabber z jabberOO. Nic mi nie wiadomo o jakiejś OS inicjatywie zajmującej się protokołem AQQ (czyżby zbt mało ludzi go używało, by miało to sens?) ... a rozgryzanie specyfikacji na podstawie podłuchiwania pakietów to naprawdę dużo pracy.

Jedna rzecz mnie intryguje... bakerrs przyczepił się do kTransfer'a biggrin.gif . Do moich uwag odnośnie jabbera nikt nie ma zastrzezeń?
QUOTE
style tekstu, wiadomości z tematem
Czyżby tak mało osób go używało? tongue.gif
bakerss
Jabber spełnia moje oczekiwania ;] Lepiej dwuTlenka podrasować

A co do AQQ teraz po połączeniu z wapsterem dużo ludzi zacznie go uzywać jednak wydaje mi sie ze te 3 sieci w pełni wystarcza do komunikowania sie ;] na bank nie ma osoby ktora by używała TYLKO SIECI AQQ
jiobel.
Myśle skolima, że nikt się nie przyczepił, bo to nie ten temat. Gdyby był oddzielny (coś na styl wish list tylko, że do Jabby), to wypowiedzi byłoby znacznie więcej (i w tym moja). wink.gif

A co do AQQ - co to w ogóle jest? wink.gif
Karramba
Chrzanić AQQ. Ale to, że nie ma ICQ to zbrodnia! Gdyby protokół ICQ był obsługiwany w Konnekt - byłby to najlepszy komunikator na rynku - wtedy bym go używał, a tak to mam to w dupie i póki co wolę AQQ, które ICQ obsługuje. dry.gif


BTW Na czym polega trudność w ulepieniu wtyczki do ICQ? Chyba wszystkie komunikatory na świecie obsługują już ten protokół - jakby nie było ICQ był jednym z pierwszych i najlepszych komunikatorów na świecie!

Pozdro cool.gif
arkadyjczyk
A aqq ma pełna obsługe icq, czy tylko można sobie wiadomości wysyłać i status ewentualnie zmienić?? Bo jak tylko tyle to to samo to ja w Konnkcie zrobię. Osobiście zamiast icq i aqq wolałbym tak jak pisał skolima mieć pełną obsługę jabbera.
dulek000
Trudność polega na tym, że konnekt nie posiada zbyt wielu twórców wtyczek, a Ci którzy są, co oczywiste, nie poświęcają całego życia konnektowi.
Karramba
QUOTE(arkadyjczyk @ 12.05.2005 - 18:37)
A aqq ma pełna obsługe icq, czy tylko można sobie wiadomości wysyłać i status ewentualnie zmienić?? Bo jak tylko tyle to to samo to ja w Konnkcie zrobię. Osobiście zamiast icq i aqq wolałbym tak jak pisał skolima mieć pełną obsługę jabbera.
*



To możesz śmiało zrobić taką wtyczkę, mnie tam nie zależy na wysyłaniu plików przez ICQ, chodzi mi tylko o łączność ;] Reszta mi zwisa i podejrzewam, że wielu ludziom również


Pozdro wacko.gif
arkadyjczyk
Nie mówiłem, że zrobię wtyczkę, nie ma takiej potrzeby bo to już jest. Fakt że przez jabbera, ale rozmawiać można.
Karramba
QUOTE(arkadyjczyk @ 14.05.2005 - 19:31)
Nie mówiłem, że zrobię wtyczkę, nie ma takiej potrzeby bo to już jest. Fakt że przez jabbera, ale rozmawiać można.
*



Spróbowałem pójśc za Twoją radą i powiem Ci że niezła lipa - brak możliwości dodania kontaktu dyskwalifikuje Konnekta pod kątem komunikacji z ICQ... blush.gif


Jeżeli się mylę, to powiedzcie jak to zrobić, pliz
Olórin
http://kfaq.olorin.info/icq.html
arkadyjczyk
QUOTE(Karramba @ 1.06.2005 - 21:08)
brak możliwości dodania kontaktu

Chyba nie myslisz, że jakby się nie dało dodać kontaktu, to ktoś by ci polecał takie rozwiązanie, jaki byłby sens jego stosowania? Żeby sobie status ustawić ?
Karramba
QUOTE(arkadyjczyk @ 1.06.2005 - 22:29)
Chyba nie myslisz, że jakby się nie dało dodać kontaktu, to ktoś by ci polecał takie rozwiązanie, jaki byłby sens jego stosowania? Żeby sobie status ustawić  ?
*



Nie myślę smile.gif Masz całkowitą rację, dzięki za linka. Trochę to zawiłe, ale ważne że działa. Thx a lot smile.gif
misiekf
ja bym jednak chcial aby sie ukazala normalna wtyczka obsluygujaca ICQ, wtedy juz by bylo globalnie i najlepiej...
rolleyes.gif
SirAdams
Szczerze to dopiero zainstalowałem ten komunikator, ale już mi się podoba.
Szukałem tematu AQQ ponieważ tak naprawdę interesuje mnie tylko jedna opcja która jest w nim dostępna, mianowicie wysyłanie SMS'ow przez WAPSTER ze swoim numerem bądź w "klasie 0".
Gdyby ta opcja się pojawiła to bym był cały szczęśliwy i mógłbym wywalić kolejny komunikator jaki mam w systemie, a mianowicie "AQQ".
atol
pouczyć sie troszke Lua i można napisac bramkę wink.gif

Co do tego ICQ to chyba najpierw trzeba dopracowac Jabbe i tlena a potem zabierac sie za nowe protokoły.
bakerss
Albo przynajmniej wysyłanie plików takie jak w Spik/aqq <marzyciel>
Akira
A może przetłumaczenie konnekta na angielski... na pewno znalazł by się jakiś "johny" co by napisał do konnekta taką wtyczke ;]
Andrzej1307
ja bylbym za siecia ICQ w Konnekcie

btw u mnie kJabber robi problemy z autoryzacja kontaktow co jest wkurzajace... lepiej popracowac na Jabberem, no i dobre byloby wysylanie plikow do sieci Tlen smile.gif
Trial
widze ze szum jest wielki wokol ICQ i AQQ
wiec jesli ktos wczesniej mnie nie ubiegnie to pobawie sie w stworzenie czegos takiego smile.gif
a jesli ktos ma zamiar robic to nich powie bo mi szkoda czasu na robienie rzeczy
ktora juz ktos zrobi albo zrobil smile.gif

... pozdrawiam
Akira
QUOTE(Trial @ 22.04.2006 - 10:20) *

to pobawie sie w stworzenie czegos takiego smile.gif



Bedziesz boski Trial wub.gif
Qiub@
Nie spodziewałem się, że ten temat wywoła aż taką burze mózgów smile.gif bardzo mi miło że trafiłem z tematem smile.gif

W sumie uważam że temat jest warty rozmowy smile.gif
Akira
Ja rózwnież uważam, ze jest to super pomysł. Wszystko w rękach Triala.

Ps. Trial informuj jak idą prace(i czy w ogóle idą) bo strasznie niecierpie niecierpliwić się wink.gif
Sija
Trial: proponuje skoncentrowac sie na wtyczce do ICQ ktora mozna zrobic np. w oparciu o zrodla kJabbera
Trial
okiej juz materialy mam do pracy nad ta wtyczka..
teraz pozostalo troszke czasu wydzierzawic smile.gif
...
Akira
I jak idą prace zrób temat we wtyczkach i wrzuć tam jakieś screeny albo cuś biggrin.gif Bo sie doczekać już nie mogę
atol
Prosze o wyrozumiałośc i cierpliwośc, ciągłe pytania o to czy wtyczka jest gotowa i podobne mogą autora poprostu denerwować.
Akira
no wiem, ale nie mogę sie po prostu powstrzymać aż zobacze Kicq'a biggrin.gif
stranded
jesli cos z tego wyjdzie to wielkie dzieki smile.gif
Fanatyk
Rozumiem iż należy domniemywać braku możliwości łączenia sie z siecią ICQ via Konnekt?
dulek000
Yyy… Czego Ty wymagasz? Napisania tak skomlikowanej wtyczki w 20 dni? Developer to też człowiek i ma także swoje życie prywatne.
Fanatyk
nie, nie wymagam. Tylko grzecznie pytam wink.gif
sid
czekamy na wtyczke do icq.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.