Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Bot... to dziala!!!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2
nix
Jeszcze kilka zmian w API Konnekta, poprawek Konnekt Bota i... juz niedlugo kazdy bedzie mogl miec wlasnego robota!!!

Zachecam do poczytania o jezyku LUA www.lua.org... jesli chcesz sam decydowac o zachowaniu Twojego bota!

user posted image

user posted image
case
wow!!!!
ja juz czekam biggrin.gif hihi
keep workin' Yaqoobeq wink.gif
Ludwik
Staram się unikać takich postów, ale:
HURRRA!!!
Lukas77
Nie no, trzeba sie wziąć za język lua, Jakubek - "idziesz jak burza"...
torn
mniam, mniam... już sie nie moge doczekać :P
Szkoda, że to tylko screeny ;]. Pozostaje nam czekać.... :x
hao
Te screeny całkiem nieźle już działają smile.gif (ale uprzedzając pytania, na publikację jeszcze za wcześnie... bo ciągle coś nowego dochodzi AFAIK biggrin.gif)
case
jesli k.bot bedzie tak dzialal jak wyglada to bedzie... siuper biggrin.gif
kolejna przewaga nad gg! biggrin.gif (wiem, ze nie o to chodzi ale stwierdzam fakt 8) )
MiLKA
A czy skrypty w k.bocie beda mogly miec swoje "panele" w konfiguracji?
werw0e
A nabiję sobie posta!
To jest cooooooooool (jeśli działa)
nix
do MiLKA: skrypty Lua nie beda mialy kart w konfiguracji poniewaz sa to pliki tekstowe... tworzenie kart w konfiguracji dla skryptow bylo by ograniczeniem funkcjonalnosci skryptu (mijalo by sie z celem)... jedynym sposobem na zmiane dzialania skryptu bedzie edycja w dowolnym zewnetrznym edytorze tekstowym (np. Notatnik) (w oknie Konnekt Bot jest przycisk edycji skryptow wywolujacy domyslnie notatnik).

K.Bot bedzie obslugiwal kilka skryptow rownolegle... bedzie mozna wybierac wlasne zestawy skryptow... np. skrypt udajacy czloweka (w dosc waskim zakresie), skrypt pozwalajacy zdalnie kontrolowac komputer i jakis inny skrypt... np. zmieniajacy status uzytkownika w pewnych losowych odstepach czasu. Planowane sa rozne rodzaje skryptow o roznej funkcjonalnosci... do uzytkownika bedzie nalezal wybor komponentow Konnekt Bota. Wybor komponentow (skryptow) bedzie sie znajdowal na karcie konfiguracji K.Bot.

Czy K.Bot dziala? Hao, Torn czy Konnekt Bot dziala???

pozdrawiam serdecznie
torn
DZIAŁA :) i to jak... zapowiada się POTĘŻNA wtyczka... oczywiście w sensie możliwości!
Flind
QUOTE
np. zmieniajacy status uzytkownika w pewnych losowych odstepach czasu

czyli bedzie tez go mozna urzywac jako autostatus????
BaGRoS
QUOTE(Flind)
QUOTE
np. zmieniajacy status uzytkownika w pewnych losowych odstepach czasu

czyli bedzie tez go mozna urzywac jako autostatus????


Jeśli sobie oprogramujesz skrypt, to widać w wątku, że tak. Ważne, aby jakieś systemowe komunikaty można było chwytać. Wtedy powinno być możliwe wysyłanie tego co będziesz w notatniku pisał :>
werw0e
QUOTE(BaGRoS)
Jeśli sobie oprogramujesz skrypt, to widać w wątku, że tak. Ważne, aby jakieś systemowe komunikaty można było chwytać. Wtedy powinno być możliwe wysyłanie tego co będziesz w notatniku pisał :>


Lepiej hooka pominąć ;]

A to udawanie człowieka czy będzie się gostek uczył ? ;pppppp
Przecież to proste ;ppppppppp
Puma
nie moge sie doczekac tego bota laugh.gif
case
przyblizona data wydania k.bota ?? hmm? :roll:
nix
data konkretnie... sam nie wiem... co chwila przychodza mi do glowy nowe pomysly, rozszezenia mozliwosci bota... caly czas dodaje nowe mozliwosci... nie jest mozliwe okreslenie daty... no a poza tym zbliza sie sesja, a teraz jest koniec semestru i przydalo by sie pozaliczac jakies przedmioty... ;-P

napewno za kilka dni kazdy bedzie mogl bawic sie wlasnym botem... ale kiedy dokladnie nie potrafie powiedziec.

na dzisiejszy dzien bot ma utworzony mechanizm tworzenia sesji (logowania sie do bota). mozliwe jest wykonywanie pwenych operacji na zdalnym komputerze po podaniu prawidlowego hasla... jest zwiazane z tym bardzo duzo mozliwosci... i do tego jeszcze jesli uzywa sie wtyki GG Crypt to polaczenie jest szyfrowane... moze bedzie z tego cos w rodzaju ssh tyle ze na bazie konnekta i pod win? ktos jest zainteresowany mozliwoscia restartu kompa w domu siedzac w kafejce inetowej na wakacjach? albo zdalne wlaczenie jakiegos programu... zeby np. nagrac jakis film w TV ;-)

trzeba pamietac ze wszystko zalezy od skryptow... i mozna naprawde duzo... pobrac liste kontaktow ze zdalnego komputera? wyslac wiadomosc do wszystkich dostepnych, do wszystkich otwartych okienek... i nie trzeba siedziec przy wlasnym kompie... mozna to zrobic z drugiego konca swiata ;-)

czy bedzie sie uczyl udawac czlowieka?... ja nie bede sie bawil w tego typu rzeczy ale jesli masz ochote napisac odpowiedni skrypt w lua... zachecam!

trzeba pamietac ze k.bot nie ma prawie zadnych ograniczen... jego potencjal jest ogromny... wiec bierzcie sie ludzie i wymyslajcie co jeszcze chcecie zeby konnekt bot robil ;-)

pozdrawiam
Maciej_Kowalewski
eeeeeeehhhhhhh.... czyli jednak bede musial znalezc sdk opiekacza do tostow :\
Puma
taak, kbot niby dziala tylko ze go nikt jakos nie moze zobaczyc :evil:
Ludwik
No cierpliwości. Hao widział, poza tym to nie pierwsza wtyczka Jakubka. Też nie mogę się doczekać, ale rozumiem że jest narazie maksymalnie rozwijania. Poza tym Jakubek to nie Buczek (czy jak miał ten od Gaduli ;p).
Flind
ehh
jak anrazie to mamy jedynie GGbota ktory powstał na gadu-gadu a o konnektowym jak narazie cicho sad.gif
Ludwik
QUOTE(Flind)
ehh
jak anrazie to mamy jedynie GGbota ktory powstał na gadu-gadu a o konnektowym jak narazie cicho sad.gif

GGBot wprawdzie powstał dla sieci gadu-gadu, ale nie dla prgramu gadu-gadu. To znaczy, że użytkownicy Konnekta mogą korzystać z niego tak samo jak użytkownicy gg - bez ściągania programu GG. Jego możliwości wydają się być jednak nieskończenie mniejsze od tego co ma oferować KBot.
Flind
Włąsnie sie bawie tym GGbotem o0d dłuzszej chwili to prawda ze nie trzeba miec w ogole gadu-gadu bo to jest kompletnie nie zalezna aplikacja ktora sobie stoi na dysku gdzie chce. Tylko mam takie pytanie, bo sobie tak przegladam tego bota i na dobra sprawe to jeszcze nie znalazłem dla niego w ogole zadnego sensownego zastosowania. Jedyne do czego moze mi posłuzyc to jako przypominacz o waznych rzeczach wysyłajac mi wiadomosci na GG smile.gif. W ogole sie dziwiłem jkak zobaczyłem ten program bo sadziłem ze to bedzie program opierajacy sie na mym numerze GG a ni jakims innym. Miałem nadzieje ze to sie bedzie opierac na mym numerze normalnym bo miałem zamiar wykorzystac takiego bota jako sekretarke gdy mnie nie ma ktora by przyjmowała ludzi lub zadawała takie podstawowe pytania jak imie zdjecie nowo poznałych osob. Tu w GGbocie tego włąsnie nei ma ale mam nadzieje ze w kbocie biedzie wąłsnie taka mozliwosc zrobie nia sobie z niego sekretarki smile.gif
Flind
QUOTE
czy bedzie sie uczyl udawac czlowieka?... ja nie bede sie bawil w tego typu rzeczy ale jesli masz ochote napisac odpowiedni skrypt w lua... zachecam!


apropo posta wyzej to nie ze mia by udawac on człowieka tylko wysyłac do nowych kontaktow standardowa wiadomosc z pytaniami przezemnie podanymi smile.gif
Ludwik
GGBota możesz stawiać na Twoim numerze gdy cię nie ma - wystarczy ze podasz w konfiguracji twój numer jako numer na którym ma działać Bot (i będziesz go włączać gdy wyłączasz konnekta), (ale, oczywiście, nie możesz jednocześnie na jednym numerze działać ty i bot - a w KB będzie to pewnie możliwe).
hao
KBot nie jest botem stojącym na żadnym numerku... KBot filtruje latające po Konnekcie wiadomości (i co najważniejsze, kompletnie niezależnie od Sieci!) i w zależności od napisanego skryptu wykonuje zadane operacje...
Jako że już w tej chwili kBot ma całkiem sporo "dopięć" do API K jest już na prawdę bardzo mocną wtyczką. Ale jeszcze trochę musicie poczekać... Nie wszystko co miało w nim być już w nim jest... A będzie kilka na prawdę fajnych rzeczy smile.gif
Ludwik
QUOTE(hao)
KBot nie jest botem stojącym na żadnym numerku... KBot filtruje latające po Konnekcie wiadomości

... czyli stoi na naszym numerku (względnie "numerkach", ale to jak będzie więcej sieci).
Flind
a co myslałes ze nie bedzie wiecej sieci?? jasne ze beda inne sieci tylkoz e w przyszłosci a naazie masz kLAN:D:D. A

My jestes my w koncu bveta testerami wiec czemu ta wtyczka kbot bedzie nam udostepniona dopiero jak juz bedzie w pełni skonczona. Nie lepiej jak bysmy dostali to co juz jest i odrazu znalezli ewentualne bledy i ja ocenili?? Przeciez pozniej mozna wprowadzac kolejne wersje tej wtyczki ktore bea miały wiecej funkcji, a własciwie mozliwosci.
case
...popieram pomysl wink.gif

:twisted: !!!~chcemy testowac~!!! :twisted:

---------------------------
rap4u.prv.pl
torn
QUOTE(Flind)
My jestes my w koncu bveta testerami  wiec czemu ta wtyczka kbot bedzie nam udostepniona dopiero jak juz bedzie w pełni skonczona.

Hmm, tak zadecydował autor wtyczki, Kuba. A co do testowania, to kolejne wersje wtyczki są testowane przez Hao i mnie. Wtyczka zapowiada się naprawdę nieźle.
hao
Poza tym jak już kiedyś pisałem, wtyczka w momencie wydania bynajmniej nie będzie skończona... Chodzi o to, żeby podstawy jej działania były na tyle rozwinięte, aby wprowadzanie nowych rozwiązań nie wymagało zmieniania wszystkich napisanych już skryptów...
nix
sesja sie skonczyla juz jakis czas temu, a kilka godzin temu wrocilem z gor... musialem sie wyszalec na deskach :-) bylo naprawde super bo pogoda piekna i warunki calkiem dobre... i malo ludzi wiec bylo super ;-)
wypoczolem sobie wiec zaraz biore sie do roboty... mozecie sie spodziewac kBota juz calkiem niedlugo.... obiecuje :-)
Puma
Chyba wreszcie się doczekamy tej SUPER wtyczki, tylko czy ona spełni nasze ogromne wymagania tongue.gif
Bora
gg już ma swojego Bota a co z Kbotem ??
Flind
ehhhhh bora nie luzuj mnie bo dpowiedz na te twoje pytanie znajduje sie w tym własnie temacie wiec przeczytaj sobie tak 6 postow do gory a nappewno dowiesz sie tego co chcesz
Ludwik
Bot GG to zupełnie inna klasa. A co z KoBotem już wiele razy w ciągu ostatnich kilku dni było pisane: Będzie jeszcze w tym miesiącu.
[PS: Gdy to pisałem nie było jeszcze postu flinda powyrzej - dodaliśmy niemal równocześnie]
RMK
A ja mam pytanie do tworcy K.Bota, czy skrypty beda mialy bezposredni dostep do funkcji komunikatora? Tzn. czy beda mogly kiedy chca i komu chca wysylac wiadomosci, i czy beda dzialaly ciagle, czy tylko beda wolane w pewnych momentach? Pytam, bo sam napisalem Skryptusia to jest wtyczka do PGG, ktora pozwala na pisanie skryptow w JavaScript'cie i innych jezykach z ActiveScript, i u mnie to wtyczka decyduje o tym kiedy skrypt moze cos robic. Chcialbym wiec wiedziec jak to bedzie wK.Bot'cie [jezeli zle pisze nazwe to przepraszam].
nix
Wtyczki generalnie beda reagowaly na zdarzenia typu wlaczenie skryptu, nadejscie wiadomosci, wysylanie wiadomosci, odebranie komendy, wysylanie komendy, zmiana statusu wlasnego i kontaktu, reakcja na timer i triggery (akcje umieszczone w roznych menu - rozmowy, listy kontaktow i na glownym toolbar)... nie wiem czy czegos nie pominolem.

W kazdej z powyzszych sytuacji skrypt bedzie mogl robic dowolne operacje (w tej chwili jest 35 funkcji dla lua ktore robia cos w K.Bot. Np wysylanie wiadomosci, msg informujacy w oknie rozmowy, zapisanie msg do loga, wyslanie SMS, sprawdzenie otwartych okien, pobieranie i ustawianie statusow... i jeszcze sporo wiecej)

a co do nazwy to piszesz bardzo ladnie ;-) K.Bot :-)
pozdr
nix
Juz maksymalnie tydzien do premiery!!!!

Mam do Was wielka prosbe, piszcie na forum co byscie chcieli zeby K.Bot potrafil abym mogl ewentualnie uniknac zmian API po premierze.

Wiec co chcecie zeby robil K.Bot? Postaram sie wprowadzic jaknajwiecej z nich przed premiera!

wielkie dzieki
pozdr
Napewno musi być stabilna. Radzę najpierw wyłapać wszystkie bugi dopiero potem udostępnić ;].
Ludwik
QUOTE(Sad)
Radzę najpierw wyłapać wszystkie bugi dopiero potem udostępnić ;].

Zdrajca!!! laugh.gif
Lukas77
Czy jest możliwość zdefiniowania cyklicznego wysyłania sms'ów, chodzi o to aby ktoś mógł ustawić sobie przypomnienie sms-em o czymś co ma być codziennie o 8:00... Np. K.Bot wysyła każdego dnia o 8:00 sms'a o treści "Weź Tabletkę", hehe...
Nie śmiać się proszę smile.gif

Może taka funkcja powinna znaleźć się w nowej wtyczce sms.dll, ale póki co jej nie ma, a jest to bardzo przydatne, plus obsługuje funkcję wysyłania o określonej godzinie, era też, więc w czym problem ??? Przy idei może się pole do ustawienia godziny i daty wyszarzyć.
Wiem, że K.Bot, mógłby tylko robić to gdy mamy włączony komputer, ale jest to już coś, bo nie chce mi się wysyłać 25 smsów o treści "weź tabletkę".
Pozdrawiam
nix
K.Bot juz teraz ma taka mozliwosc - potrafi wysylac smsy, a timery pozwala kontrolowac czas i wyslac o odpowiedniej porze

pozdr
lucjusz
Mysle, ze dobrze by bylo gdyby K.Bota mozna bylo wlaczac i wylaczac przyciskiem na panelu glownym oraz zeby mogl wlaczac sie automatycznie jako autoaway.

No i jeszcze cos. Skoro K.Bot ma byc tak rozbudowany to mysle, ze bedzie potrzebny porzadny help z przykladami jak pisac skrypty w lua bo mysle ze nie wszyscy to potrafia (ja nie smile.gif )
nix
QUOTE
Mysle, ze dobrze by bylo gdyby K.Bota mozna bylo wlaczac i wylaczac przyciskiem na panelu glownym oraz zeby mogl wlaczac sie automatycznie jako autoaway.

No wiec K.Bot ma wlacznik na glownym toolbar.
Jest zasada ze nie powinno sie wylaczac i wlaczac co chwila bota. Zasada jego dzialania jest taka on dziala w reakcji na jakies zdazenia w Konnekcie (odebrana wiadomosc, wysylana wiad., zmiana statusu, no i nie ma problemu zeby napisac w lua skrypt ktory wykonuje czynnosci po jakims czasie (timery) albo po zmianie statusu)

QUOTE
No i jeszcze cos. Skoro K.Bot ma byc tak rozbudowany to mysle, ze bedzie potrzebny porzadny help z przykladami jak pisac skrypty w lua bo mysle ze nie wszyscy to potrafia (ja nie  )

SDK jest pisane, wszystkie funkcje beda opisane szczegolowo i kazda znajdzie sie w przykladowych skryptach. Co do samej skladni jezyka Lua to zapraszam na www.lua.org

pozdr
winthux
czyli k.bota zgodnie z zapowiedziami można się spodziewać w tym tygodniu ?
Puma
Sądziłem iż nowej wersji będzie już Kbot, niestety nie ma sad.gif
Podobno ma być w tym tygodniu, czekam z niecierpliwoscią smile.gif
Ludwik
A funckja na której mi zalezy to dostęp do konfiguracji konnekta z poziomu skryptów. Konkretnie do odrębnych (dla każdego kontaktu) ustawień wtyczki sound.dll. Ale inne ustawienia też by się przydały na przyszłość smile.gif
hao
Ok, nowości z frontu...

Premiera zostaje... przesunięta... Kuba przenosi całość na LuaPlus, podobnie jak ja przenoszę na to sms.dll. Zmian przy sam przenoszeniu nie jest wiele, ale przy okazji znaleźliśmy w kBocie trochę błędów, raczej słabości, które powodowały, że K lubił się wywalić przy źle napisanym skrypcie (o co bardzo łatwo przy tak często zmieniającym się API)...

Generalnie premiera raczej na dniach!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.