Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GG utrata połączenia
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
Stron: 1, 2, 3
tgod
Olórin: tak, masz racje smile.gif

Musze powiedziec ze od czasu kiedy wlaczylem to DMZ z konnektem nie mialem jeszcze zadnych problemow smile.gif

Pozdr.
nazer
no coz ja nawet przy wlaczonym DMZ mam problem ztym ze mnie rozlacza :/ wiec ten DMZ to nie jest chyba antybiotyk na ten problem sad.gif

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
Greybrow
U mnie też występuje ten problem.
Próbowałem sposobów z dodawaniem ip, dodawaniem im portu 443, które dawały tymczasowe rozwiązanie, by po chwili znowu się łączyć minutami i rozłączać co chwilę. Potestuję jutro jeszcze bez jabbera.

Potestowałem. Niby jest połączony i się nie rozłącza, ale wiadomość od kumpla napisana o 8:30, dotarła po rozłączeniu/połączeniu o 10:50 dopiero. Czyli nie dość, że nie było połączenia to jeszcze konnekt oszukiwał pokazując status dostępnego...
lookasz20
Musze sie z przykroscia dolaczyc do osob poszkodowanych. Nie mialem nigdy z tym problemu, az do otatniego tygodnia gdzie sie zaczelo. Moze autorzy moga zwiekszyc czas podtrzymywania albo cos takiego? Bo napewno nie jest to wina po mojej stronie, bo nic sie mi w ustawieniach nie zmienilo, a na czystym konekcie teraz tez sie to dzieje. Po przywroceniu Windowsa dalej jest ten problem. Co robic?
nazer
Witam...
Albo znalazlem rozwiazanie owego problemu albo problem rozwiazal sie sam otoz ciagle tak jak juz pisalem nie raz nagminnie gg na K tracilo polaczenie... bawilem sie z lista serwerow gg w ustawieniach konnekta... Otoz wywalilem cala liste serwerow i zostawilem ja pusta ... jak narazie nie zrywa polaczenia od dzis rana do teraz... sprobojcie u siebie moze tez wam pomoze mi jak narazie dziala...

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
MaXX
Btw. jest marzec wink.gif a problem nadal ma wielu użytkowników.

Sprawdzałem wszystkie możliwości nie ingerując w kod programu i odszedłem do wniosku, że nie chodzi tu o aktualizację a o numer GG smile.gif Jak miałem start konnekt z numerem YYYY to na nowym ten numer YYYY nie działął, natomiast jak wpisałem nowym jakiś numer ZZZZ to już połaczenie było poprawne.


Pozdrawiam,
Maxx
Ksiunia
A mi od paru dni K najpierw mowi, ze wiadomosc prawdopodobnie nie zostala dostarczona (wiekszosc jednak jest dostarczana), a pare minut pozniej sie rozlacza <ściana>. Dzieje sie tak tylko na gg, na jabberze chodzi ladnie. Nie wiem co jest tego powodem. Teraz chwilowo jest ok, ale nie wiem jak dlugo to potrwa, bo wczesniej tez mial takie przeblyski. Wydaje mi sie ze to cos na serwerach, ale sama nie wiem. Wczesniej wszystko bylo ok, z tymi samymi wtyczkami itd. Czy ktos tez mial taki problem? Tzn. wiem ze wielu osobom sie rozlacza, ale chodzi o te wiadomosci. To doprowadza do nerwicy wink.gif. A ze K jest moim absolutnie ulubionym i komunikatorem, i programem, to bardzo nie chcialabym go zmieniac na rzecz standardowego gg... Pozdrawiam smile.gif
Olórin
Przeciążenie łącza.
Ksiunia
Czyli mowisz ze nie powinnam uzywac 3 p2p naraz? <rotfl> Thx smile.gif. Doprowadzalo mnie to do szewskiej pasji wink.gif. Ps przy 2 programach p2p juz jest ok biggrin.gif. Pozdr. smile.gif
Herrero
To na pewno nie przeciążenie łącza. Mam łącze 100Mbit/s od od tygodnia mam taki sam problem. Wtyczka GG traci połączenie z serwerami GG. To się zaczyna robić bardzo denerwujące. Co chwila wywala połączenie. Dodam, że nic nie zmieniałem w konfiguracji konnekta. Samo się zaczęło. Nie mam też w ogóle wtyczki Jabbera. Nie wiem co się porobiło, sieci nie mam obciążonej i strasznie długo się konnekt wpina!!

Pozdrawiam
SzatanRydzyk
Siemka Wam. Ale chyba nikt nie zasugerował że to może byc wina serwerów Gadu-Gadu. zauważcie że na oryginalnym GG Wszystko jest w porządku. Skoro normalne GG działa a konnekt rozłącza może więc to wina serwerów GG i to one przerywają połączenia na tlenie mam to samo tylko oryginalne GG mi chodzi tak jak trzeba. :]
loopka
ja mialam taki przypadek ze jak zainstalowalam sobie konnekta to mialam zainstalowany MKSvir. jak sie okazalo to on powodowal ze programy nie dzialaly prawidlowo (bo wszystko blokowal) i to ze konnekt rozlaczal mi sie co 2-3min.. po odinstalowaniu MKSa (i zainstalowaniu nortona) problem znikl. w moim przypadku byla to wina (moze za dobrego) antywirusa.
Klemens
Miałem ten sam problem odkąd kupiłem router do neostrady. (Microcom AD2656)
Grzebałem w ustawieniach aż wreszcie wyłączyłem firewall w routerze i jest dobrze!
nie wiem co za to odpowiada ale po prostu mam wyłączonego firewalla i jest spoko smile.gif a do normalnego GG nie mam zamiaru wracać!

Moze ktoś to wreszcie przetestuje i powie co mamy robić ??!!
lookasz20
@Klemens
Dziekuje za chociaz posrednie rozwiazanie problemow. Juz szalu dostawalem gdy probowalem cos zalatwic przez gg, a tu albo wiadomosci nie dochodzily ode mnie, albo od kogos. Narazie testuje pare godzin jest ok. W wolnej chwili popatrze jak ustawic tego firewalla, aby jednak dzialal, a nie powodowal przeszkod w dzialaniu gg.
I to nie dzieje sie tylko w konekcie, ale rowniez na tlenie lub w oryginalnym kliencie GG. Tylko na GG tego nie widac, bo sloneczko nawet nie zmieni sie na czerwono, a inni nas nie widza, ze jestemy dostepni, no i oczywiscie wiadomosci nie dochodza.
Jezelil ktos nie chce wylaczac firewalla na modemie to pozostaje transport przez jabbera
Luk33
To do jakich wnioskow doszliscie?
Jaki zabieg likwiduje to cholerstwo?
firewalla nie wylacze na pewno

co jak co, ale gadu uzywam najczesciej, wiec bede musial sobie odpuscic konnekta
Carlozzz
Żaden z podanych sposobów nie pomógł sad.gif. Co ciekawe w pracy nie mam takich problemów. Tam działa bez zarzutu (nie wiem kto dostarcza netu), natomiast w domu na NEO jest totalna kiszka... Jeśli coś wymyślę, to oczywiście podzielę się uwagami... Swoją drogą problem nie został rozwiązany od ponad pół roku... Autorzy mogliby "pogmerać" w kodzie i poszukać przyczyny...

Pozdrawiam!!
Mucha
A nie mozesz w routerze zrobic przekierowania portow?
Carlozzz
Próbowałem... Nie pomogło... Co więcej wersja testowa orginalego GG (7.5) zachowuje się tak samo jak Konnekt... wersja "stabilna" (7.1) również... sad.gif
trusiek1
Ja mam ten sam problem. Rozłączanie występuje u mnie na każdym dostępnym komunikatorze. Tylko i wyłącznie z siecią gg. Problem ten zaobserwowałem zaraz po tym jak zmieniłem sdi na neo 512. Mam router asmax. sad.gif sad.gif sad.gif
Carlozzz
Hm...

Wygląda na to, że u mnie problem sam się rozwiązał... Po kilku dniach "migania" wszystko się uspokoiło i teraz znów hula pełną mocą wink.gif ...
Goblin
Też miałem ten problem ale go rozwiązałem dzięki temu forum. Usunąłem serwery w ustawieniach gg i jak ręką odjął laugh.gif laugh.gif
trusiek1
Wiedz. Problem ten na pewno mają użytkownicy routera asmax 804u. W tym przypadku skutkuje tylko wyłączenie zapory albo włączenie DMZ. Ja osobiście włączyłem tylko sobie w sieci DMZ i już mnie nie wywala z gg. Ale uprzedzam że taki zabieg wiąże się z niebezpieczeństwem naszego komputera wiedz postarajcie się o jakiegoś dobrego firewalla.
Sir_Nick
Hejo, jako, iż jest to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym się z wszystkimi przywitać!

Również mam ten sam problem, wywala mnie co jakiś czas z gadulca (tzn. z serwera GG smile.gif)... Problem ten ustał trochę, po wyłączeniu wtyczki K.Notify, choć w dalszym ciągu się to jeszcze czasami zdarza, ale już mniej. Mam nadzieję, że komuś to pomoże, prosiłbym też o dalsze sugestie jak ten problem rozwiązać! smile.gif

Pozdrawiam!

-----

EDIT:

Ech, to jednak chyba nie to sad.gif Dalej mnie rozłącza... Problem ten jest bardzo uciążliwy - już sam nie wiem co mam zrobić. sad.gif
didos
Panowie to już jest raczej masowy błąd , mi sie rozlacza co dzien pare razy , sprobuje usunac serery i zobaczymy.
Teokryt
QUOTE(didos @ 23.11.2006 - 17:04) *

Panowie to już jest raczej masowy błąd , mi sie rozlacza co dzien pare razy , sprobuje usunac serery i zobaczymy.

U mnie sa inne kwiatki Konnekt Zwraca mi komunikat co jakiś czas ze mam nieprawidłowe hasło czy numer - do jasnej anielki - ma ten numer i hasło juz od 6 lat i jest ok a nagle wyrzuca, raz działa raz nie na normalnym kliencie jest niby ok ale czasami zdarzaj sie pauzy i nagle dostaje hurtem odpowiedzi od innych.
^Mattie&
Ten sam problem, brak łączenia z siecią gg.
lukaszgl
Z tego co ja zauważyłem to błąd z niewłaściwym hasłem wywala gdy pada sieć gg...

A co do rozłączania podczas normalnego dnia użytkowania, to raczej nic takiego nie ma miejsca. Zdarza się co prawda taka sytuacja, ale to już raczej raz na kilka dni, co nie musi być bezpośrednio związane z działaniem konnekta.
Schizma
Czesc
Niestety mam ten sam problem od roku ;/.Mam Neo 256,router Asmax 804 u , polaczenie idzie na 2 kompy.
Jak zaradzic temu znikaniu z gg? czy zmiana routera pomoze?,jesli tak to jaki router kupic
Prosze o odpowiedz bo juz nie mam sily do tego gowna ;/
Jak uruchomic DMZ,niestety sie na tym nie znam takze prosze o jasne wytlumaczenie
kermit537
QUOTE(lukaszgl @ 23.11.2006 - 18:27) *

A co do rozłączania podczas normalnego dnia użytkowania, to raczej nic takiego nie ma miejsca. Zdarza się co prawda taka sytuacja, ale to już raczej raz na kilka dni, co nie musi być bezpośrednio związane z działaniem konnekta.


Mój komp wraz z Konnektem hula 365 dni w roku. Od kilku tygodni między godziną 5:30 a 6:00 sieć Padu-Padu doslownie pada i po 10 minutach dopiero ponownie jest dostępna. Czy może to być związane np z resetem ich serwera ??
opiekun.info
QUOTE(Schizma @ 29.11.2006 - 23:55) *

Jak uruchomic DMZ,niestety sie na tym nie znam takze prosze o jasne wytlumaczenie


Zaloguj się na swój router http://10.0.0.2 lub http://10.0.0.2:8080
user: admin
hasło: epicrouter lub nowehaslo

tam wejdź w "Admin Privilege" i "Misc Configuration" i tam pod trzecią kreską jest "DMZ"

Pozatym Asmax 804u to gówniany router - moje provider (intertel) dał mi już czwarte urządzenie bo poprzednie się psuły :-)
^Mattie&
No nie wiem już. Mam utratę połączenia z siecią GG nieustannie. Nawet nie mogę wejść na stronę http://monitor.wiadomosc.info/
Ktoś ma podobny problem ? Może ktoś podać działające sieci ?
siema
Kurcze mam ten sam problem od 2 dni, nic nie zmienialam w ustawieniach konnekta , a przedtem wszystko chodziło bez problemu. sad.gif
Spass
Po prostu GG pada ostatnimi dniami dosyć często. Taki już urok tej sieci, szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym. Monitor serwerów można znaleźć też na tej stronie:
http://gg.piasta.pl/?page_id=143
voytekk1
Myśle że to nie jest problem sieci gg, poniważ mam 2 kompy, jeden mój 2 rodziców w 2 różnych miejscach. Konnekta mam tego samego, ustawienia te same i u mnie działa git a u rodziców co chwila się rozłącza. Dodatkowo mój komputer przez długi czas pracował u rodziców i konnekt chodził bez zarzutów. Próbowałem wszystkich metod co tutaj były opisane (mam sieć osiedlową więc nie mam dostępu do routera). Nigdy u rodziców nie działał konnekt dobrze, gg działa bez zarzutów, macie jakieś propozycje jeszcze?
andrek
Podbijam, bo problem wciąż nie rozwiązany.. Rozłącza mnie co góra 2 minuty, co jest strasznie denerwujące. Próbowałem chyba wszystkich sposobów opisanych tutaj..
psota
ustawienia => połączenie => zwiększ timeout
andrek
Nic to nie dało. Wciąż rozłącza po kilku minutach.
Tasior82
Kurde niezły problem biggrin.gif aż dziw, ze jeszcze nikt go nie podpiął i że w ogole nikt sie na poważnie tym problemem nie zajął. Ja pozbierałem info z wątku i wklepie do jednej odpowiedzi, jesli komuś coś pomoze niech napisze numer podpowiedzi:

Zaczniemy może najlepiej od testów prędkości połączenia internetowego. Jak ktoś sugerował może to być przeciążenie sieci:
4WEB Banwidth Meter
Broadband Speed Test - wymagany plug-in flash


1) Dobrze odznaczyć opcję "Łączę się z internetem przy pomocy modemu"
Nawet jeśli masz NEO (lub inne połączenie ADSL, ja mam wlasnie adsl w Anglii)
Ustawienia -> Ustawienia -> Połączenie

2) Ta sama zakładka w ustawieniach: zwiększyć
"Limit czasu na zestawienie połączenia" do np. 80



3) Zabawa z serwerami:
Ustawienia -> Ustawienia -> Użytkownik -> GG
W okienku serwery wykasować wszystkie i wkleić (pomysł tgod):
CODE
217.17.41.85
217.17.41.88
217.17.41.92
217.17.41.93


3.1 Ewentualnie WYKASOWAĆ całą listę serwerów (pomogło nazerowi i Goblinowi)
3.2 Wejść na stronę: Monitor serwerów GG i sprawdź dostępność serwerów, ewentualnie dodaj któryś z działających do swojej listy serwerów.



4) Przesunać wtyczkę GG na liście wtyczek na samą górę:
Ustawienia -> Wtyczki na liście szukamy GG, lewy-klik na wtyczce, przytrzumujemy klawisz CRTL i wciskamy strzałkę w górę.

4.1 W tym samym oknie możesz wyłączyć wtyczkę 'kJabber'
4.2 lub wtyczkę 'notify'



5) Jeżeli połączony jesteś do internetu przez router w konfigu spróbuj włączyć opcję DMZ
wyjaśnienie z Wikipedi
UWAGA: przygotować dobrego Firewalla! opcja udostępnia porty

5.1 W routerze możesz wyłączyć też Firewalla, ew. pogrzebać w opcjach swojego programowego routera
lub go wyłączyć na chwile do testów cz konnekt łączy z GG.

6) Może pomóc zmiana programu antywirusowego lub chwilowe wyłączenie do testów.
Ktoś pisał, że miał problemy przy MKS_vir i po usunięciu wszystko działało. Ja używam Avasta, ale nie zauważyłem, żeby to była jego "wina" (jeżeli nadal będzie mi rozłączało GG z k. to spróbuje go wyłączyć)

7) Czasami może pomóc założenie nowego numeru GG (ale kto chce to zrobić smile.gif ? ) i nadanie nowego szecio znakowego hasła (kiedyś były pięcio literowe).

Ogólnie zauważyłem, że problem częściej występuje na połączeniach modemowych ADSL jak neostrada czy netia, a w moim przypadku angielskie tiscali.
Pozostaje czekać na nową wtyczkę 'GG' - gg.dll napisaną przez Staminę

Póki co tyle, jeżeli macie jakieś uwagi pisać - ja będe edytował tego posta.

MI POMOGŁY: 1, 2, 3, 4 i 4.1 - poki co działa dobrze
ADSL 2MBit - Tiscali, UK (bez routera)
antyvir: Avast
firewall: ZoneAlarm Pro

Taka mała prośba: może piszcie jakie macie łącze - rodzaj/prędkość/router czy nie, jaki antyvir, jaki firewall.
lookasz20
Spróbujcie wylaczyc firewalla na routerze. Tez mialem problemy z rozlaczaniem w sieci GG i to pomoglo.

Pozdrawiam
psota
Ja proponuje to co Tasior82 napisał dodać do FAQ albo dodać na pierwszą strone
Tasior82
QUOTE(psota @ 25.03.2007 - 11:47) *

Ja proponuje to co Tasior82 napisał dodać do FAQ albo dodać na pierwszą strone

nie mam nic przeciwko biggrin.gif

lookasz20: napisane w punkcie 5.1 smile.gif a to tylko jeden post wyżej...
emaestea
przeczytalem cale te 5 stron... zadnych konkretow niestety: (
poki co zrobilem co sie da, z tego co napisal Tasior.... zobacyzmy
Bejkrools
Ja tak mam zawsze, kiedy chce wysłać jakąś wiadomość do kogoś... Czy nikt nie potrafi sobie z tym poradzić na stałe ? Problem dotyczy także oryginalnego GG bo mój współlokator też narzeka.
psota
Wina serwerów GG, nie wyrabiają.

Czy nie da się na stronie głównej forum konnekta przyczepić informacji, że to serwery GG nawalają?
darkhope
QUOTE(psota @ 29.04.2007 - 13:45) *

Wina serwerów GG, nie wyrabiają.

Czy nie da się na stronie głównej forum konnekta przyczepić informacji, że to serwery GG nawalają?


Uważam że to nie w tym rzecz.

Ci co uzywają gg i mówią, że tam taki problem nie występuje wg mojego zdania również się mylą. Tam nie wyskakuje żeden tekst na temat rozłączania lub niedostarczenia wiadomości, dlatego nawet pewnie nie jesteście świadomi co do tego że co chwila następuje rozłączenie połączenia.

Uważam, że przyczyną rozłączeń są wszelkie połaczenia internetowe które dopuszczają więcej niż jeden komputer do połączenia z siecią gg pod tym samym adresem IP. Dlatego ten kto ma NEO bezprzewodowe niech lepiej uważa na sąsiadów, którzy mogli sie połasić na wasz atrakcyjny apkiecik i łączą się bez waszej świadomości z netem przez wasze łącze. Ot co również moga próbować łaczyc się z serwerem przez co połączenie waszego gg zostaje zerwane. Dlatego proponuje wam założyć hasła na połączenia;) Mam nadzieje że te rozwiązanie wam pomoże;)
LordVoldemort
darkhope nie strasz mnie!!! Mam neo po routerze (jest zabezpieczony) ale i tak zrywa połaczenie, wcześniej byłem w osiedlówce i tez rwało więc to raczej nie gg. Jedynie jak sobie mogę tłumaczyć te utraty połaczeń to hakerzy, zauwazyłem że jak zmienie hasło to przez pare godzin nie zrywa mi połaczenia, ale poźniej już znów to powraca (czyli domyślam się ze znów haker dopadł hasło) Ta teoria wydaje mi się najbardziej prawdziwa bo kiedy sa podłączone dwa kompy na jeden numer gg to serwer się rozłancza....

tgod
Tasior82:

Proponuje wkleic najnowsza liste serwerow, zaktualizowana z http://www.ggtest.pl/index.php?dzial=stan lub http://www.kadu.net/monitor/

Pozdrawiam smile.gif
d3mo!
Odpaliłem konnekta dwa razy na różnych numerach gg. Jeden z moimi własnymi ustawieniami (wtyczki skórki itp.) nazwijmy go K1 drugi tylko z niezbędnymi wtyczkami bez dodatkowych dupereli nazwijmy go K2. Obie aplikacje były podpięte pod ten sam serwer sieci gg. Rezultat? W przeciągu 1h K1 rozłączył się z siecią 7 razy K2 ani razu. Z tego można wywnioskować, że konflikt musi być na poziomie wtyczek.
No to teraz trzeba będzie testować i sprawdzać, bo problem jest trosze denerwujący.
LordVoldemort
Tyle czasu mineło a jeszcze nikt tego problemu nie rozwiązał, biorąc pod uwagę popularność i rangę Konnekt'a to jest to nie do przyjęcia. Proszę twórców aby zatroszczyli się o ten uciążliwy problem.
Aule
Żeby udało sie coś poprawić to musi to występować u poprawiającego. Trzeba wiedzieć co to powoduje, żeby można było za symulować i poprawić.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.