Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GG utrata połączenia
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
Stron: 1, 2, 3
actaris
Mam problem, co kilka minut moje gg traci połączenie a po chwili łączy sie od nowa i tak cały czas ...... sad.gif. Takiego problemu nie zauważyłem na orginalnym gg, mam neostrade.
Olórin
Albo twoje łącze jest bardzo obciążone i są duże lagi, albo masz odpalony ten sam numer GG na K i GG....
.misiek
Ewentualnie masz stałkę i zaznaczoną opcję:

Łącze się z internetem przy pomocy modemu w Ustawienia > Połączenie smile.gif

Jeśli tak to wyłącz i spróbuj.
actaris
niestety ale nic nie pomaga opcje modemu mam wyłączoną, nawet załorzyłem nowy numer gg przez konekta, sieć nie jest przeciążona bo mam uruchomione tylko gg sad.gif
dulek000
GG? Nie konnekta?
actaris
sorki konnekta ale sieć gg smile.gif
dulek000
Kiedyś miałem podobny problem. Po pewnym czasie sam przeszedł...
ppfaja
mam ten sam problem od dluzszego czasu i tez mam neo
z500
ten sam problem u mnie i trochę mnie to denerwuje, Na oryginale to nie występuje.
Jak ktoś rozwiąże zagadkę proszę o info.
ekstro
Dołączam się - ten sam problem występuje też u mojego kumpla. Na oficjalnym GG wszystko w porządku. Proszę, wymyślcie coś, bo konnekt to mój ulubiony klient, a to praktycznie uniemożliwia jego użytkowanie sad.gif
tgod
Ja sobie jakos poradziłem z tym problemem (tak mi sie przynajmniej wydaje, jak na razie jest ok).

Mianowicie wyedytowalem liste serwerow gg i zostawilem tylko:

217.17.41.85
217.17.41.88
217.17.41.92
217.17.41.93

oraz hub.

Pozdr.
ppfaja
wydaje mi sie ze po wylaczeniu sprawdzania polaczenia we wtyczce kDodatki problem ustapil.... albo to tylko chwilowa poprawa...

EDIT: to jednak nie to sad.gif
SZK77
QUOTE(tgod @ 10.11.2005 - 18:07)
Ja sobie jakos poradziłem z tym problemem (tak mi sie przynajmniej wydaje, jak na razie jest ok).

Mianowicie wyedytowalem liste serwerow gg i zostawilem tylko:

217.17.41.85
217.17.41.88
217.17.41.92
217.17.41.93

oraz hub.

Pozdr.
*



Mi też co chwile rozłącza, spróbuję ten sposób, może coś podziała smile.gif
SZK77
Niestety, zostawiłem tylko
217.17.41.85
217.17.41.88
217.17.41.92
217.17.41.93

a tu po chwili chaiłem sprawdzić czy coś to dało, piszę do kolegi a tu:

Wiadomość "próba" prawdopodobnie nie została dostarczona.
Wiadomość "1" prawdopodobnie nie została dostarczona.
Wiadomość "2" prawdopodobnie nie została dostarczona.
Wiadomość "3" prawdopodobnie nie została dostarczona.
Wiadomość "5" prawdopodobnie nie została dostarczona.
Wiadomość "6" prawdopodobnie nie została dostarczona.
Wiadomość "7" prawdopodobnie nie została dostarczona.
Wiadomość "8" prawdopodobnie nie została dostarczona.
Wiadomość "9" prawdopodobnie nie została dostarczona.
Wiadomość "10" prawdopodobnie nie została dostarczona.


i oczywiście po chwili mnie rozłączyło wacko.gif

Teraz po restarcie K to wystarczy nieraz 1/2 minuty i mie rozlącza sad.gif

sad.gif co zrobić ?
tgod
eh no nie wiem, u mnie dzialalo 2 dni dobrze... i dzisiaj znow to samo :/

edit: a dzisiaj z kolei jest ok ;] w sumie poprawa jakas jest, po zmianie tych adresow...
aduh
u mnie to samo
konnekt traci połączenie z serwerem GG co kilka minut
dzieje sie tak od paru tygodni i staje sie to naprawde wkur...wiające
rav_
Miałem te same problemy i do teraz je mam jak odpale wtyczke GG.
Proponuje użyć jabbera i transportu do GG mnie pomogło i chodzi jak trzeba, jedyny minus to jest tylko to ze nie moge wysyłac plików do osób z mojej sieci i obrazków;) ale bez tego da się żyć.

Pozdrawiam.
tgod
A jakaś inna opcja? To jest coś dziwnego, bo gg działa normalnie, a konnekt z wtyczka gg szaleje... Strasznie to wkurzające jest.
Trial
ja zauwazylem ze na jednym kompie gdzie system instalowany byl bardzo dawno dawno temu i nie pamietam tylko jaki to byl ale chyba 2000, wtedy doslownie Konnekt tracil polaczenie z zegarkiem w reku co 2, 3 minuty. Na swojej maszynie nie mam takich problemow chociaz zdaza sie czasami ale bardzo rzadko...
trusiek1
Ja mam taki sam problem!!!! sad.gif
nazer
jak to milo zobaczyc ze nie jestem sam ...
a juz chcialem isc wymieniac routera bo myslalem ze jakis lewy jest.. no ale tlenowych polaczen nie zrywa smile.gif
rowniez czekam z niecierpliwoscia az ktos znajdzie na to lekarstwo ...
ppfaja
po wczorajszym padzie serwerow cos jakby sie poprawilo wink.gif
tgod
nie u mnie :/ chyba zmienie komunikator....
nazer
hmm
zmiana komunikatora nie pomoze ... chyba ze przesiadziesz sie na gg bo tylko tam nie zrywalo... testowalem na aqq tlenie i mirandzie tez zrywalo.... sad.gif
radiator
u nie to też zaczęło występować, dosyć nagle. Rozłącza mnie co kilka minut - 3-5, jest to tak denerwujące, że przesiadłem się na Tlen'a. Po testach okazało się, że tylko Konnekt ma takie problemy!!! Sieć nie jest przeciążona - Konnekt podobnie (niekoniecznie w tym samym czasie) potrafi rozłączać dwuTlenek.
Nie da się normalnie porozmawiać!!
nazer
no ja tez przesiadlem sie na tlena i rozlacza mnie z gg ale o niebo rzadzej bo zdaza sie 2 do 3 razy dziennie jak cos to zostaje na tlenie do czasu rozwiazania problemu na K
tgod
Log z rozłączeniem

QUOTE
## [CORE]    >> T=2ee0 <<
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTED

## [wXP UI]      E[5] ...
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(656,01C7E3C4,8) = -1

## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv() failed: errno=10054, WSA Connection reset by peer

## [GG]      _GG| // gg_watch_fd_connected() gg_recv_packet failed (errno=10054, WSA Connection reset by peer)

## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() watch_fd_connected failed (errno=10054, WSA Connection reset by peer)

## [GG]  !!!  GG - przerwanie połączenia !!!
## [CORE]    -> T=f6
## [CORE]    >> T=f6 <<
## [CORE]    -> T=2ee1
## [CORE]    >> T=2ee1 <<
## [CORE]    -> T=1e
## [CORE]    >> T=1e <<
## [CORE]    *  SetConn plug=82 val=1
## [CORE]  --- ConnTimer ON .. in 60000 ms ---
## [GG]  ---  GGThread finished ---
ppfaja
przesuniecie wtyczki gg na sama gore listy [ctrl+strzalka w gore] pomoglo wink.gif
RavBio
Witam, ja też miałem podobne problemy z rozłączaniem się GG.
Jak instalowałem Konnekta po raz pierwszy, wszystko było OK. nic się nie rozłączało, po kilku tygodniach byłem zmuszony przeinstalować Konnekta na nowo, i zaczęło się...
Kilka minut i ciach, rozłączony a ponowne połączenie trwało niemiłosiernie długo. Sytułacja ta trwała 3 dni, póżniej zacząłem kombinować z różnymi ustawieniami lecz bez efektu. W akcie desperacji miałem już instalować zwykłe GG i nagle mnie olśniło Nie miałem wcześniej włączonej wtyczki Jabbera... No to szybko w opcje, wyłączam i.... jak ręką odjął kilka dni już działa bez zerwania połączenia, logowanie do sieci gg to kilka sekund, a nie jak wcześniej kilka minut.
Wniosek - coś jest nie tak z wtyczką Jabberea. Dla poparcia mojej tezy, włączyłem Jabbera i zacząłem testować. Po 5 min GG starciło połączenie.
Nie wiem jak u was, ale u mnie przyczyną jest Jabber, jeśli macie tą wtyczkę aktywną, spróbujcie ją wyłączyć, może pomoże. smile.gif
MDM
U mnie Jabbera jest i tak gg rozlacza. Pozatym zauwazylem ze w momencie jak ktos wysyla do mnie wiadomosc. Dzisaj wywalilem ten szit i powrocilem do GG, nigdy wiecej tego gowna.
Tar
Mam identyczny problem czasem to 2 godziny bez rozłączenia działa a czasem co 2 minuty mnie rozłącza i wydaje mi sięże wtedy jak ktoś do mnie pisze. Mam sieć w domu. Od kąd mam router to od tej pory co chwila mnie rozłącza co mam zrobić ??
Pomocy nie chce przesiadać się na gg.
tgod
QUOTE(Tar @ 27.12.2005 - 12:53)
Mam identyczny problem czasem to 2 godziny bez rozłączenia działa a czasem co 2 minuty mnie rozłącza i wydaje mi sięże wtedy jak ktoś do mnie pisze. Mam sieć w domu. Od kąd mam router to od tej pory co chwila mnie rozłącza co mam zrobić ??
Pomocy nie chce przesiadać się na gg.
*




tez mam router....
keeveek
QUOTE(MDM @ 23.12.2005 - 13:23)
U mnie Jabbera jest i tak gg rozlacza. Pozatym zauwazylem ze w momencie jak ktos wysyla do mnie wiadomosc. Dzisaj wywalilem ten szit i powrocilem do GG, nigdy wiecej tego gowna.
*




jednego shit-usera mniej smile.gif przesuńcie wtyczki odpowiedzialne za protokoły na górę listy, czasem pomaga
logolek
Ja mam podobny problem. Zauważyłęm jednak jeszcze coś, ja i mój kolega z naprzeciwka mamy konnekt'y i kiedy on się połączy z siecią gg, ja staję się niedostępny, a jeśli ja się połączę z siecią gg on staje się niedostępny. Obaj mamy neo (każdy ma swoje) oraz obaj jesteśmy na routerami. Pomóżcie co robić.
cave
**** mnie już strzela z tym gg mad.gif
Poprzenoszona kolejność, powyłanczane wszystko inne i #$%#$ nic. Chciałm mieć spokój od gg, ale nie będzioe mi dane dry.gif
Biorąc pod uwagę, że nie jestem sam to autorzy może wezmą pod lupę problem i go naprawią ...
Byłbym wdzięczny tongue.gif

EDIT:
Wina leży po strnie jabbera, a wtyczka jest bardzo przydatna. Nie chę gg przez trnsporta więc byłoby dobrze zrobić, żeby wtyczki się nie gryzły.

Pozdrawiam
cave
logolek
problem tkwi chyba w konnekcie, ale nie wiem dalczego, gdyż ostatnio nie było żadnych aktualizacji, może coś prodycenci Gadu-Gadu zmienili. Może chcą swój sprawić, aby tylko ich program poprawnie działał w sieci gg. Sam nie wiem. Problem pojawił się nagle i chyba jest ściśle związany z siecią gg (zmina jakis ustawień odpowiadająacych za działąnie sieci gg)
logolek
Pisząc wcześniej o tym zrywaniu połączenia pisałem również, że dzieje się to mi i kumplowi (na przmian jest polączenie). Postanowiliśmy zupełnie usunąć konnekta z dysku (na obu komputerach), usuwając też profile, jednak wcześniej wyeksportowaliśmy kontakty i ustawienia i jeszcze raz wgraliśmy, aktualizując go i doprowadziająć do takiej postaci jak był wcześniej (tzn. skórki, wczytane kontakty, ustawienia). Okazało się, że problem znikł, zarówno u kompla jak i u mnie. BYć może miałem szczęście, bo znlazłem "drugąpołowę", która ztywała mi połączenie. Jak już szukać 2 połowy to warto popytać się ludzi, których ma się na swojej liście gg. Tak było w moim przypadku.

Jakby jakieś pytanie to:
email: mati@avicodecs.pl
gg: 5418416
Thufir
Wątpię żeby to była wina jabbera, bo ja mam i GG i jabbera (dwa serwery - więc musiałem skolonować wtyczkę) i u mnie śmiga bez problemów. Oczywiście czasem zdaży się rozłączenie, ale z reguły spowodowane jest to padem serwera. Nie zauważyłem żeby wtyczki od jabbera i GG jakoś się ze sobą "gryzły". Podejrzewam, że macie coś nie tak w konfoguracji.
Tar
Nie jest to wina jabbera bo ja z niego nie korzystam, a i mnie wywala sad.gif
Mall
No mam ten sam problem zmienilem lacze z 256 na DSL1 i instalowalem Kasperskiego i myslalem ze to z tego powodu ale w sumie od paru dni albo mam ze prawdopodobie wiadomosc nie zostala dostarczona a od 2 dni srednio co 10 min wylacza mi sie konnekt - mam juz dosc sad.gif
A co do wtyczki Jabbera nie mam jej nawet wink.gif
Tar
QUOTE(Mall @ 7.01.2006 - 22:23)
No mam ten sam problem zmienilem lacze z 256 na DSL1 i instalowalem Kasperskiego....
*


Ja też mam Kacpra smile.gif ale to chyba nie jego wina...
Karramba
Znalazł już ktoś rozwiązanie tego problemu? Pytam bo i mnie to dopadło :-/

Łączy mi się z GG zajebiście długo...
Olórin
Zmień liste serwerów. Aktualna jest zawsze na http://monitor.wiadomosc.info
Adam_84
Nic to nie zmienia, mnie też wywala z połączenia.
Tar
Gdzieś w necie czytałem że na routerze wystarczy włączyć opcję DMZ. Sprawdziłem u siebie i rzeczywiście ani razu mnie jeszce nie wywaliło smile.gif
Tylko nie wiem za co ta opcja odpowiada. Ale jeśli włączenie tej opcji nic nie psuje to Ci którzy mają routery ich też ją spróbują włączyć. W moim przypadku pomogło smile.gif
ciolo
DMZ
tgod
Włączyłem DMZ, zobaczymy :]
tgod
Tar: u mnie chyba tez juz dziala ok. Od wczoraj mnie nie rozlaczalo wink.gif Mam nadzieje ze bedzie tak juz dzialac caly czas biggrin.gif Dzieki smile.gif

edit: chyba musze jeszcze troche potestowac k. zeby powiedziec czy na pewno jest ok.
Tar
Tylko włączenie opcji DMZ nie jest chyba zalecane dry.gif
Olórin
DMZ to praktycznie przekierowanie do siebie wszystkich portów, więc należy zaopatrzyć się w solidną zaporę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.