Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Board
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
cRoMo
QUOTE(jakubek)
_________________
GG Crypt | K.Bot | K.Board |

K.Board? Czy my o czyms nie wiemy? wink.gif Jakubku, prosimy o wyjasnienie, ze szczegolami smile.gif

PS. Nie chodzi chyba o Twoja "aktywnosc" na Forum Konnekta?

TORN: fragment wątku 'auto odpowiedz' przeniesiony tutaj z powodu oczywistego nie trzymania się tematu. :]
nix
QUOTE
Cytat:
QUOTE
_________________
GG Crypt | K.Bot | K.Board |

K.Board? Czy my o czyms nie wiemy? Jakubku, prosimy o wyjasnienie, ze szczegolami

PS. Nie chodzi chyba o Twoja "aktywnosc" na Forum Konnekta?


hehe stanowczo nie chodzi o forum...
bardzo bylem ciekawy kiedy to ktos zauwazy... to jest kolejna wtyczka ktora bedzie wypuszczona razem z K.Bot albo zaraz po nim... jest to pewien dodatek do K.Bota, ale kozystac z niego beda mogly tez inne wtyczki... na razie nic wiecej nie zdradze :-)
cRoMo
Nie pozostaje mi (nam) nic innego, jak tylko sie usmiechnac i podziekowac za zaangazowanie smile.gif smile.gif smile.gif
nix
dodac moge ze prace nad K.Board ruszyly nieznacznie po K.Bot... prawie rownoczesnie...
Sama wtyczka K.Board nie potrafi nic... dodaje "cos" z czego moga kozystac inne wtyczki. Prace nad K.Board i K.Bot prowadzone sa w miare rownolegle -> opcje do K.Board dodawane sa w miare rozwijania K.Bota.

a to maly screen tak dla niedowiarkow... :-)
user posted image
no i oczywiscie teraz juz wszyscy chyba wiedza co bedzie dawala wtyczka K.Board?
kox
Jak to nie zachęci ludzi na przesiadkę na Konnekta, to ja już nie wiem co jest w stanie biggrin.gif
Bora
fajna sprawa jeszcze tylko możliwość wklejania obrazków i wypas
cRoMo
QUOTE(jakubek)
no i oczywiscie teraz juz wszyscy chyba wiedza co bedzie dawala wtyczka K.Board?

Dokladnie tak sobie wyobrazalem te wtyczke. Dodam tylko, ze trwaja prace nad zaimplementowaniem funkcji "board" w protokole Jabber. Może lepiej dowiedzieć się jak to będzie wyglądać i wprowadzic niezbedne usprawnienia do engine K.Board'u tak, zeby potem nie bylo problemu z przepisywaniem kodu itd. (ja tylko glosno mysle wink.gif)
cRoMo
Jako, ze Jakubek "udostepnil" nam screenshota do obejrzenia, pozwolilem sobie zastosowac pewien chwyt marketingowy i zrobic kolejna juz reklame Konnekta na wortalu http://komunikatory.pl
Matzec
> no i oczywiscie teraz juz wszyscy chyba wiedza co bedzie dawala wtyczka K.Board?

Czy może mnie ktoś oświecić, bo nie do końca rozumiem, co ta wtyczka ma robić? Rysować i wysyłać grafikę do innych? Chyba nie będzie to program graficzny w formie wtyczki do K. ;)
torn
Wtyczka ta będzie służyć do wspólnego rysowania na wspólnym 'boardzie'... i raczej nie będzie możliwości wklejania obrazków, bo chodzi ona na wektorach a nie bitampie.
Matzec
Już rozumiem, ciekawy pomysł w sumie. :)
Grafika wektorowa, tak? Czy to oznacza, że wtyczka będzie wysyłała przez sieć GG, lub inną, dane np. "kreska o grubości 5 px od (10, 50) do (40, 143)" ;) oczywiście językiem zrozumiałym dla wtyczki?
Peper
Hmm biggrin.gif
A po co komu coś takiego ? tongue.gif
Matzec
Widzę że jesteś newbie jakiś, Peper ;)
Konnekta dzięki systemowi wtyczek możesz dopasować do swoich wymagań. Nie będziesz musiał używać tej wtyczki. :>
case
no niezle, niezle sie zapowiada biggrin.gif

...szczerze mowiac mogliscie zachowac k.Board'a w "tajemnicy" az do jego wydania biggrin.gif heh, bylaby niespodzianka, a tak to slina cieknie mi jeszcze bardziej, a zarowno na k.Bot'a jak i k.Board'a trzeba bedzie pewnie jeszcze troche poczekac :evil: sad.gif :cry: sad.gif

---------------------------
www.rap4u.prv.pl
cRoMo
Wydaje mi sie, ze K.Board sprawi, iz Konnekt jako jedyny klient IM bedzie mial taka funkcje. Czy jest jakis inny komunikator oferujacy cos podobnego?
Olórin
netmeeting ma ale przesyła tam bitmape smile.gif
to będzie niezależne od sieci??(gg, jabber,klan i inne)?? i współrzędne itp. będą przesyłane jako normalne wiadomości a kboard będzie je analizował ?? smile.gif jak tak to będzie swietne
shw
pomysl to zaczerpniety bodajze z NetMeeting o ile sie nie myle, bo sie bawilem kilka lat temu z qmplem w cos takiego w naszej 2 osobowej sieci pomiedzy blokami (ahhh - to byly czasy biggrin.gif)
sarinnn
A mnie sie wydaje ze K.Board bedzie zupelnie czym innym biggrin.gif Zobaczymy !!!
nix
QUOTE
to będzie niezależne od sieci??(gg, jabber,klan i inne)??

tak bedzie niezalezne od sieci
QUOTE
i współrzędne itp. będą przesyłane jako normalne wiadomości a kboard będzie je analizował ??

K.Board nie bedzie analizowal wiadomosci... bedzie tylko wykonywal polecenia od K.Bot... bo to K.Bot bedzie analizowal wiadomosci i w okreslonych warunkach bedzie rysowal na K.Board...
Mozliwe bedzie mechaniczne stworzenie obrazka przez skrypt K.Bota bez ingerencji czlowieka :-) np. w celu wyslania wektorowego obrazka wczesniej zapamietanego w skrypcie :-)

QUOTE
pomysl to zaczerpniety bodajze z NetMeeting o ile sie nie myle

pomysl jest moj poniewaz nie mialem pojecia ze NetMeeting cos takiego ma... nigdy nie uzywalem NetMeetingu (i nie zamierzam). O istnieniu podobnej funkcji w NetMeetingu dowiedzialem sie gdy K.Board juz dzialal... kierowalem sie raczej pomyslem kalambur przez inet (a za to dzieki do mojej siostrzyczki :-)
cRoMo
QUOTE(jakubek)
kierowalem sie raczej pomyslem kalambur przez inet (a za to dzieki do mojej siostrzyczki :-)

Stad juz tylko krok do stworzenia gry Konnektowej wink.gif Oczywiscie lepiej byloby, gdyby Konnekt oblsugiwal konferencje :]
Ludwik
Jeszcze Coccinella ma taką funkcję, ale kto tam o niej słyszał wink.gif
Peper
Można też pograć w statki ^^ biggrin.gif
Flind
jak by zrobic ta tablice w kratki to mozna z powodzeniem w kropki smigac smile.gif
Matzec
Albo w kółko i krzyżyk.
...przyda się taka wtyczka :)))
shw
od biedy to i jakiegos multiplayowego fps'a mozna napisac laugh.gif
Flind
ale tu juz nie ma co pisac wiecej bo przeice do tasblicy oboje uzytkownikow bnedzie miało dostep rownoczesnie a przypadku kołka i krzyzyka to wiekszego chyba problemu nie ma by walnac najp[ier 4 linie a potem juz znaczki smile.gifsmile.gif tylko przy kropkach to siateczki takiej od reki to sie niechce robic bo za duzo roboty smile.gif. Aleto tylko taka mało powazna propozycja wiec nie zawracaj cie sobie tym głowy:P
winthux
Flind jakubek mówił, że poprzez skrypty też będzie można rysować. To bezporblemowo se napiszesz skrypt, który narysuje Ci kratkę do grania w kropki ;)
bzz
hmmm
to moze niedlugo na bazie K.bota i K.boardu powstanie K.arkadia laugh.gif
to by przekonalo nie malo osob do konnekta biggrin.gif
atol
ja mam takie 2 małe propozycja do tej wtyczki
1. Rysowanie w więcej osób niż 2 (jeśli coś takiego jest to przepraszam)
2. Możliwoś wstawienia tła zamiast białego. Przyjemnie by było pograć sobie w piłkażyki, można by też (jeśli punk 1 jest "odchaczony") np: jakieś taktyki w cs, DoD, CoD i inne taktyczne gry smile.gif
Olórin
1. Użyj konnferencji w gg, całkiem ładnie działa
2. Zapisywanie i ładowanie obrazów nie było by głupie....
QUOTE(atol)
ja mam takie 2 małe propozycja do tej wtyczki
1. Rysowanie w więcej osób niż 2 (jeśli coś takiego jest to przepraszam)
2. Możliwoś wstawienia tła zamiast białego. Przyjemnie by było pograć sobie w piłkażyki, można by też (jeśli punk 1 jest \"odchaczony\") np: jakieś taktyki w cs, DoD, CoD i inne taktyczne gry smile.gif


hmmm cs taktyczny ? biggrin.gif nie bardzo to raczej strzelanina umieszczona w realich XXI wieku gdzie aby zyc trzeba zabijac tongue.gif ale pomysl roxorz mozna porobic taktyki w Starcrafta biggrin.gif tongue.gif btw: cs roxorz !
sleesh
@ arct!c: hueheuheuheueh , wygluples sie troszeczke ... cs nie jest gra taktyczna ? heuheue n1... to ze jakis % graczy nie zna zalozen gry , jej zasad , dopiero je poznaje etc. to nie znaczy ze gra nie jest taktyczna... Sproboj pograc z ludzmi o srednim skillu i myslacymi troche i biegaj jak w q3, zobaczymy ile przezyjesz... n/c
atol
jasne że się wygłupił, cs jest dopiero zajebisty gdzy gra się z jakąś przemyślaną strategią :] ach te emocje na CW tongue.gif
A takie pytank do Autora wtyczki: Czy moja propozycja z tłem do rywowania wchodzi w rachube?
moze i troche zle napisalem, bo w kazdej grze sa elementy taktyki. Zgadzam sie ze na CW trzeba myslec i miec zgranie z reszta teamu a nie tylko high skilla i nie myslec wogole. Ta gra laczy w sobie wszystko, zeby w nia grac trzeba miec dobry reflex, myslec logicznie jak i przewidywac ruch przeciwnika :twisted: :twisted: I dlatego cs przyciaga wiele osob, z czego i tak 70% nich rezygnuje z niego bo dochodzi do wniosku ze to jest okropny zlodziej czasu i zeby byc tz: PRO trzeba grac b.duzo i miec to cos w sobie.


Co to topicu przyda sie niewapliwie wstawienie tla, ale to chyba raczej nie mozliwe ( chociaz kto wie : nie ma rzeczy nie mozliwych ), ktos o tym juz kiedys napaknol.
m4t3k
QUOTE(sleesh)
... Sproboj pograc z ludzmi o srednim skillu i myslacymi troche i biegaj jak w q3, zobaczymy ile przezyjesz... n/c

Ta.. słyszałem że da się robić w hl (czyli też w cs'ie) strafe jumpy, ale jest to cholernie trudniejsze niż w quakach. Nie wiem jak szybsze poruszanie się może wpłynąć na skrócenie żywotności, może chodzi o to że jak podskakujesz to nie postrzelasz sobie he? :)

A co do wtyki to ciekawe zastosowania tutaj wymyślono :>
heaton
Skromne pytanko...
skąd moge pobrać wtyczkę k.board? Bo szukam i nie potrafię znaleźć... help
hutu
Z centralki beta
heaton
taaaaaaaaaa pewnie jakbym jeszcze wiedział co to jest tongue.gif
Olórin
Ja też nie bardzo wiem, ale znam strone która Ci pomoże wink.gif
m4t3k
QUOTE(Olórin)
Ja też nie bardzo wiem, ale znam strone która Ci pomoże wink.gif

A ja nawet użyłem tej strony i mam nadzieję, że ten temat ci będzie pomocny:

http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1539

A w konnekcie 0.6.20.119 jeszcze łatwiej możesz dodać tą centralkę ( w Ustawienia >> Aktualizacje):
Paveu
QUOTE(,28.10.2004 - 20:22)
hmmm cs taktyczny ? biggrin.gif nie bardzo to raczej strzelanina umieszczona w realich XXI wieku gdzie aby zyc trzeba zabijac tongue.gif ale pomysl roxorz mozna porobic taktyki w Starcrafta biggrin.gif tongue.gif btw: cs roxorz !
*

Ze starcraftem wypas pomysł biggrin.gif
Chętnie bym sie z kimś podzielił moją klanową taktyką podwójnego dropa (reavers+tanks)...
sn0wman
czy ta wtyczka jest kompatybilna (w co wątpię a nie mam w tej chwili jak i z kim sprawdzić), a jeśli nie to czy będzie z tablicą do rysowania komunikatora Tlen ?
StRuGi
Nie byla, nie jest, nie bedzie.
sn0wman
to źle, może ktoś to zrobi ?
...smile.gif
skolima
W obecnej wersji to ja bym kBoarda nie używał. Jeśli ktoś wie, że go masz, może Ci bez problemu Konnekta wysypać.
pietrek
mam propozycje, przydalaby sie opcja odrzucenia propozycji rysowania od kogos, albo przynajmniej zeby okno kBoard nie otwieralo sie od razu po kliknieciu na ikonke konnekta.
zbych89
Witam!!
Jestem nowym userem forum a także konnekta, ale zauważyłem taki problem z wtyczka kBoard
Jak się chce rysowaćz kimś kto ma gg to nie wyświetla zadnej informacji o błedzie, tylko otwiera w konnekcie tablice do rysowania, a w gg wysyła współrzedne punktów itp w oknie rozmowy. Jest to dość denerwujące i może powodować zawieszanie komputera "ofiary"
Sija
QUOTE
Jest to dość denerwujące i może powodować zawieszanie komputera "ofiary"

bzdura, wspolrzedne wysylane sa jako zwykly tekst, wiec jak ma doprowadzic to niby do zawieszenia komputera ?
riddle
Gadu-Gadu nieźle muli jak się z kimś rozmawia godzinę non stop (okienko na początku, potem cały system zaczyna mielić), więc jest to możliwe.

A do pytającego - jedyne co można sobie wyobrazić to czekanie na określony response od kontaktu, a jak go nie ma to nie wysyła i zakańcza rysowanie.
Olórin
Tylko jest jedna kwestia, w normlanych warunkach nie da się otworzyć okna K.Board kiedy druga strona nie ma tej wtyczki (chyba że wyśle "ręcznie" >kboard:pong) wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.