Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GGProxy (p2p), teraz jako plugin, gotowy do pobrania
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2
piopawlu
Witam ponownie!

Wersja testowa (działająca :roll: ), jest gotowa do pobrania tutaj:
http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ip&fileid=ggprx

Tym razem jest to już wtyczka, a nie oddzielny program. Nie trzeba już konfigurować żadnych plików ini, kontakty też są pobierane z Konnekt'a. Chwilowo program używa jednak swojego okna. Niektóre komunikaty są przysyłane w formie wiadomości gg, od uin: 1

Proszę o przesyłanie raportów, propozycji zmian itp na email.

Piotrek
torn
Wrzuć do katalogu.
piopawlu
hej sad.gif

Osoby które sciągnęły plik zanim ten post się pojawił, proszone są o ponowne sciągnięcie. W pluginie byl powazny blad ucinajacy pierwsze 4 bajty pliku.

Kolejne wersje będą dostępne w KATALOGu jak i na mojej stronie.

Pozdrawiam,
Piotrek
SandmmaN
Mam taka mala sugestie: niech w nastepnych release'ach plik readme.txt nazywa sie tak jak wtyczka - na przyklad *_readme.txt gdzie * to nazwa pliku wtyczki. Zapewni to pewien porzadek w katalogu wtyczek, gdzie sa juz rozne readme.txt innych wtyczek (oczywiscie z pozmienianymi przeze mnie nazwami bo na ogol do kazdej dodano wlasnie readme.txt).
BTW - thx za wtyke smile.gif
Olórin
no działa :]
dołaczam się do apelu SandmmaN'a smile.gif readme mógłby być także w katalogu konnekt\doc smile.gif
takie małe sugestie:
:idea: wyrzuć strzałke przy ikonce ggproxy(chyba że będą tam inne pozycje poza pokaż smile.gif
:idea: może przenieść by ten przycisk do menu sieci gg
:idea: i pozycje wyślij plik daj przed separatorem(zaraz pod wyslij wiadomosc, sms, email)
:idea: zrobic to tak jak w gg tzn. pasek postępu itd. smile.gif takie bajery ale fajne smile.gif
:idea: każdy transger w oddzielnym okienku albo "menedżer transferów" smile.gif
przesyłanie między dwoma konnektami też działa :]
shw
hmmm - a czy rozwiazanie jest w pelni kompatybilne z przesylaniem miedzy konnektem a GG?

aha - i chcialbym podziekowac za kolejna wtyczke biggrin.gif
cRoMo
Aplet "GaduGadu Proxy" w oknie Konfiguracji powinien znalezc sie w galezi Wtyczek a nie w glwonej galezi.

PS. Gratuluje piopawlu udanej wtyczki i zycze kolejnych smile.gif
Puma
Jak działa jak nie działa sad.gif
werw0e
proszę o możliwość wyłączenia tego przycisku z głównego okna :>
Olórin
w readme jest opis konfiguracji(a raczej uruchomienia) ja też miałem problem ale w końcu zobaczyłem do readme :]
piopawlu
Czesc!

Dziekuje bardzo za wszelkie uwagi i propozycje!
Niektore z nich juz zostaly uwzglednione, inne sa w trakcie.

Kolejna wersja dzisiaj w nocy (~0:00):
- Poprawiony błąd obsługi użytkowników za NAT'em
- Likwidacja informacji przesylanych za pomocą kontaktu nr: 1
- Kilka innych usprawnien (stabilnosc)
- Obsługa połączeń modemowych (autokonfiguracja)

Pytania do wszystkich:

Kotra z tych form kontroli nad transferami najbardziej Ci odpowiada :?:
a) Każdy transfer osobno (jak GG)
cool.gif Wszystkie razem w List Ctrl
c) Obecna?
d) Inna, jaka?

Proszę odpowidzi przesyłać na email

Czekam na odpowiedzi...
Piotrek
hao
Ja dorzucę jeszcze jedną, dosyć istotną rzecz... Osoby które mają problemy z łączeniem, niech zobaczą jak Konnekt im się łączy przez GGProxy... GGProxy pakiety wysyła co prawda te same, ale ma własną obsługę sieci, może będzie lepiej...
shw
co do posta hao - powiem tylko, ze laczy szybko (znaczy nie wiem jakby laczylo bez), ale potrafi zerwac na chwile polaczenie (biore lacze za sekunde i zaraz zaskakuje).
Olórin
hao- ja tez to zauwazyłem :] no to mamy 2 pieczenie na 1 ogniu :]]]
piopawlu
hej, niestety nie zdazylem zrobic wszystkiego, a w zasadzie prawie nic...

naprawilem jedynie dzialanie polaczen zwrotnych, oraz ulepszylem zwracanie bledow, nie ma wiecej komunikatow od gg: 1. Jezeli pojawia sie zrywanie polaczenia zostanie pokazany kod bledu, ktory prosze do mnei przesylac. Niestety na to nie mam zadnej rady, dopiero jak gg.dll zostanie przerobiony (Hao mowi ze niedlugo) problem zniknie.

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ip&fileid=ggprx

Obecnie najwiekszym problemem sa polaczenia zza wolnego NAT'a... ale jakos sobie mam nadzieje poradze.

Dobranoc,
Piotrek
Bora
wersja 1003b
zaraz po starcie mam komunikat
QUOTE
Wątek główny został zamknięty!
Kody błędów:
WSGetLastError(): 0
Line No: 1147
Info: Błąd związania gniazda p2p

powrót do wersji 1003 niestety tez niepomaga.
Cały problem wystąpił po zainstalowaniu v 1003b (v 1003 chodziła poprawnie)
shw
same problem - ale o dziwo restartowalem konnekta i zalapalo bez tego bledu. a potem probowalem przeslac plik i cos pindolilo ze costam nie tak, ale plik doszedl
Bora
QUOTE
Sessja GG została zerwana lub zamknięta!
Ostatni Pakiet (0000:0000)[0]
Kody błędów:
WSGetLastError(): 0
Line No: 1399
Info: błąd nagłówka gg


Dalsze testowanie.
Jeżeli sie wysyła z powergg (osoba jest ukryta) na konnekta (dostępna lub zaraz będę) wyskakuje u odbiorcy komunikat:
QUOTE
Sessja p2p została zerwana lub zamknięta!
Kody błędów:
WSGetLastError(): 0
Line No: 637
Info: błąd odczytu gniazda (sender's uin)


Pomimo paru błędów wtyczka jest genialna. Gratuluje wykonania.
Teraz jeszcze tylko konferencje i zapomne o gg

Ps wcześniejsze usprawnienie pokazujące serwer gg w konnekcie pod opisem w przypadku ggproxy traci sens bo pokazuje zawsze 127.0.0.1:8074
piopawlu
hej, kolejna wersja: 1.0.0.3c

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ip&fileid=ggprx

W niej:
- Naprawione komunikaty
- Poprawiona stabilnosc polaczenia gg (przerabia tylko jeden pakiet, potem tylko przepuszcza)
- Autodetekcja IP dla połączeń modemowych
- Poprawione przesylanie zwrotne

To tyle, kolejna wersja wieczorem.
Dziękuję za testy!
Olórin
to okienko "Wiadomość od serwera" bardziej by mi sie widziało jako dolna część okienka ggproxy w formie np. listboxa(jako log:)



CODE
Odebrano niepełny pakiet! id: 000E length: 0070
i rozłączyło z gg:)
Puma
QUOTE(Olórin)
to okienko \"Wiadomość od serwera\" bardziej by mi sie widziało jako dolna część okienka ggproxy w formie np. listboxa(jako log:)


Popieram pomysł smile.gif
shw
no i w koncu zlikwidowac ta strzalke przy ikonce, coby od razu bylo pokaz.
co tam jeszcze - jak przesylam/odbieram plik, zeby od razu wyskakiwalem male okienko z paskiem postepu...
foxtwo
Moze moglby kto napisac jak powinno wygladac okienko dobrze dzialajacego GGproxy dla stalego lacza z NAT'em ? smile.gif
Moje wyglada taK:

CODE

Proxy: xxx -> xxx (uruchomiony)
P2P: xxx -> xxx (uruchomiony)
Przeslano bajtów: 0
Liczba polaczen GG: 0
Liczba polaczen P2P: 0
Komunikat: Serwis Uruchomiony!

polaczenia p2p:
-----nic tu nie ma-----


Pytam sie, bo nie moge wysylac plikow, a wedlug readme wszystko jest OK :?
Madej
U mnie tu jest roznica:
CODE
Liczba polaczen GG: 1

Reszta tak samo. Moge wysylac pliki, ale mam problem z obieraniem. W poprzedniej wersji (1.0.0.3b) jakos dzialalo, a w 1.0.0.3c zamiast pytania czy odebrac w oknie wiadomosci pokazuje sie '\' i nic nie pobiera.
KOSMOS
Mam dokładnie to samo przy odbieraniu, rozmowa kompletnie sie wali !!! :evil:
Niestety przy wysyłanie nie wiem jak jest, bo nie mogę. Próbuje ale zawsze niepowodzeniem wyskakuje komunikat o połączeniu zwrotnym, jeszcze się nie spotkałem z oknem wyboru sieżki do pliku. :cry:
KOSMOS
Właśnie testowałem i wysyłaś idzie, ale odbieranie się wali w oknie rozmowy.
Moje propozycje to:
1) żeby komunikaty pokazywały się w nowym oknie a nie jako chmurka
2) w menu pod prawym klawiszem wyślij plik niech jest koło wyslij sms
piopawlu
Cześć!

Dziękuję bardzo za propozycje zmian, postaram się je wszystkie uwzględnić jak najszybciej. Gotowa jest kolejna wersja 1.0.0.4, w niej ostatecznie (mam nadzieje, przetestowalem kilka razy) poprawilem polaczenia dla osób za NAT'em. Problemy ze zrywaniem połączenia gg znikną ostatecznie już niedługo, kiedy Hao udostępni nową wersje gg.dll

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ip&fileid=ggprx

QUOTE
2) w menu pod prawym klawiszem wyślij plik niech jest koło wyslij sms

zrobione, dodałem jeszcze przycisk połączenia p2p w oknie pisania wiadomosci.

Piotrek
Matzec
QUOTE(foxtwo)
Moze moglby kto napisac jak powinno wygladac okienko dobrze dzialajacego GGproxy dla stalego lacza z NAT'em ? :)

Też jestem za NATem, i jest identycznie.
PS. czy ktoś z forumowiczów, kto *nie* jest za NATem, mógłby odezwać się do mnie na gg w celu potestowania wtyczki, bo póki co, nie mam z kim.
januzi
za to teraz modem nie dziala
GG#: 0
sad.gif
Matzec
Panie i panowie, ogłaszam, że wtyczka działa. ;))
Może i Wy przeoczyliście następujący "szczegół": na liście serwerów gg musi być tylko 127.0.0.1:8074, żadnych innych, oraz pustych linijek.
Madej
QUOTE
(..)ogłaszam, że wtyczka działa. wink.gif)

Niestety nie u mnie sad.gif
Z wysylaniem nie ma zadnych problemow, gorzej z odbieraniem.
Przy probie odebrania mam cos takiego:
CODE
Sessja p2p została zerwana lub zamknięta!
Kody błędów:
WSGetLastError(): 0
Line No: 598
Info: plik nie został odebrany

Nastepna informacja o probie polaczenia zwrotnego i amba. Wtyczke z tego co sie orientuje mam skonfigurowana dobrze (wysylanie jakos dziala w koncu), ale co zrobic, zebym mogl normalnie odbierac pliki??
Puma
wtyczka przesyla pliki tyle ze "zerowe", nie ma nic tylko wiadomosc ze cos dotarlo do odbiorcy. dzieki za info ze ma byc tylko serwer 127.0.0.1:8074 bo ni cholery bym sie nie domyslił smile.gif)
Bora
kolejna rada
wtyczka zaczeła działąć po ustawieniu wyższego portu niź sugerowany np 1600.
(Odbiera i wysyła poprawnie)
Olórin
no dobra....teraz czekamy na rozmowy głosowe :]
i obsługe klan'a smile.gif to będzie IMHO łatwo zrobic(brak problemów z nat'em, nazwe kompa w sieci mamy a do ip to juz niedaleko smile.gif
Olórin
pozycja "GG Proxy" w menu "Konnekt" niejest najlepszym pomysłem może przenieść do menu "Konfiguracja" (to z kluczkiem)
vojtek
Ja zainstalowalem (tak mi sie wydaje) poprawnie, ustawilem serwer jak w readme.txt, laczy sie normalnie, ale jak cos probuje wyslac to zwrca mi komunikat 'nie ma aktywnego polaczenia gg' lub 'wybrana osoba ma wylaczona opcje p2p lub nie ma cie w kontaktach'... Czym to moze byc spowodowane? Co robic ? wink.gif
daten
1. na liste serverów wrzuc 127.0.0.1:8074 (bez pustej linijki i bez innych wpisów), ustaw ggproxy na autostart

2. niema cie na liscie tego usera do którego próbujesz wysłać plik, lub ma wyłączońą opcje "urzywaj połączeń p2p"
k4410ph
QUOTE(vojtek)
Ja zainstalowalem (tak mi sie wydaje) poprawnie, ustawilem serwer jak w readme.txt, laczy sie normalnie, ale jak cos probuje wyslac to zwrca mi komunikat 'nie ma aktywnego polaczenia gg' lub 'wybrana osoba ma wylaczona opcje p2p lub nie ma cie w kontaktach'... Czym to moze byc spowodowane? Co robic ? wink.gif



mam tez taki sam problem sad.gif i daten zrobilem ta jak ty mowiles ale nic z tego sad.gif
redzik
U mnie odbiera pliki bez problemu, natomiast nie mozna nic wyslac.
Mam komunikat:
Sessja p2p została zerwana lub zamknięta!
Kody błędów:
WSGetLastError(): 10054
Line No: 1
Info: (null)
daten
U mnie działa zarówno wysyłanie jak i odbieranie smile.gif
Olórin
proponuje wywalic menu po kliknieciu na przycisk "Wiadomość od serwera" (żeby odrazu pokazywało sie okienko)
redzik
Ja teraz tak offtopic. Rosnie nam potezna konkurencja. Wczoraj ASK Zone (serwer DC) rozsylal do userow info o nowym komunikatorze. Nazywa sie toto AQQ. I troche potrafi... Obsluguje wlasna siec, GG, ICQ. sad.gif

Kolega ponizej ma racje. Nie zauwazylem...
SandmmaN
QUOTE(redzik)
Ja teraz tak offtopic. Rosnie nam potezna konkurencja. Wczoraj ASK Zone (serwer DC) rozsylal do userow info o nowym komunikatorze. Nazywa sie toto AQQ. I troche potrafi...  Obsluguje wlasna siec, GG, ICQ.  sad.gif

http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic....8&highlight=aqq
Tam ten post bylby duzo bardziej zwiazany z topic'iem wink.gif
cRoMo
QUOTE(Puma)
dzieki za info ze ma byc tylko serwer 127.0.0.1:8074 bo ni cholery bym sie nie domyslił smile.gif)

Nie trzeba sie domyslac, wystarczy czytac dokumentacje...
piopawlu
Czesc!

Dzisiaj dostalem od Hao nową stabilną wersje gg.dll, a co za tym idzie mogłem wypuścić następną wersję ggproxy. Tym razem nie trzeba już konfigurować lokalnych serwerów gg :-)
Wtyczka pozwala teraz także na przesyłanie plików między użytkownikami kLAN.
Przepraszam za opóźnienia, ale w końcu niedziela była tongue.gif


http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ip&fileid=ggprx

Piotrek,
Jak zwykle proszę o przesyłanie... a ja się postaram poprawić[/b]
shw
siuper biggrin.gif
o wiele lepiej teraz bedzie - wiecej bedzie pewnie osob uzywac dzieki tego braku konfiguracji!
torn
przydała by się jeszcze automagiczna konfiguracja połączenia... :)
Olórin
chyba server z ggproxy(n4u.krakow.pl) przeciążyliśmy bo "Couldn't connect to server" i niemoge sciągnąc najnowszej wersji sad.gif((
case
QUOTE(Olórin)
chyba server z ggproxy(n4u.krakow.pl) przeciążyliśmy bo \"Couldn't connect to server\" i niemoge sciągnąc najnowszej wersji sad.gif((


...yhy, a w katalogu starsza wersja :cry:
case
sprubujcie ten link:
http://www.tl.krakow.pl/~lisek/piopawlu/ggprx1005.zip
(tymczasowy, z powodu problemow na n4u.krakow.pl)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.