Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kSpy 1.0.0.0
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2
piopawlu
Witam!

Kolejna moja wtyczka jest gotowa do pobrania biggrin.gif

Tym razem jest to kSpy, czyli mała wtyczka, która pozwala wykrywać czy dany użytkownik, jest rzeczywiście niewidoczny... oraz czy ktoś nie stara się wykryć naszego statusu.
Wtyczka wymaga zainstlowania uaktualnienia libgaduw32.dll (03.05.2003). Jeżeli przetestujemy osobę, który nie ma tej poprawki (dotyczy tylko Konnekt'a) zostanie on(a) odłączona od serwera, ale wynik sprawdzenia będzie poprawny.

Pomysłodawcą wtyczki był CASE

W godzinach popołudniowych ukaże się jeszcze jedna wtyczka, a będzie nią: eMail Notifier w dwóch wersjach:
- z obsługą SPOP3 (SSL) (wymagane biblioteki openssl.org, 500kB)
- bez niej (30kB)

libgadu:
http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ip&fileid=gglib

kSpy:
http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...zip&fileid=kspy

Pozdrawiam,
Piotrek

PS. Jak zawsze nie biorę odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania wtyczki.
shw
po 1 thx za wtyke.
a po 2 - czy kontakt musi dostawac pustego message'a przy wykrywaniu?
case
QUOTE(piopawlu)
Pomysłodawcą wtyczki był CASE

taaaak. on jest genialny tongue.gif tongue.gif tongue.gif laugh.gif :wink:

...to co Piotrek wyrabia to jakies wogule rzeczy nie z tej planety!
wielkie dzieki dla Niego za wszystko co zrobil :!: :!: :!:
Bora
zrobił naprawde wiele dla konnekta
powinnien dostać honnorowe członkostwo smile.gif) albo order

co do pustych wiadomosci tyo u mnie nie ma

jeszcze tylko konferencje i gg odinstaluje smile.gif
torn
QUOTE(shw)
czy kontakt musi dostawac pustego message'a przy wykrywaniu?
u mnie nic takiego nie występuje, testowałem wykrywanie K > K.
shw
ja tez k > k. i gosciu mowi - a dostalem od ciebie pusta wiadomosc.
i wywalilo go z sieci gg.
i mi sie przypomialo, ze piopawlu pewnie jak robil testy wtyki, to mial mnie juz na liscie, bo mnie wywalilo z gg i dostalem kilka wiadomosci pustych od niego.
wiec problem jednak istnieje...

aha - i jeszcze jedno
QUOTE
oraz czy ktoś nie stara się wykryć naszego statusu

w jaki sposob?
piopawlu
hej!

Chyba nie wszyscy przeczytali pierwszego posta...

:!: WYRAZNIE napisałem, że trzeba zainstalować uaktualnienie libgaduw32.dll!

Natomiast aby zostać poinformowanym, zaznaczyć "magiczną" opcje w konfiguracji:

"[X] Informuj mnie o próbach wykrycia! (niestety nie można blokować)"

Jeżeli osoba, którą sprawdzasz nie posiada nowszej wersji libgadu to zostanie odłączona od serwera gg, a jeżeli posiada, ale nie ma tej wtyczki to dostanie pustą wiadomość, i to nie raz.

Piotrek.
Puma
wtyczka jest genialna smile.gif nie testowałem jej dokładnie lecz już widać że działa smile.gif
Madej
QUOTE(Puma)
wtyczka jest genialna smile.gif (...)

W pelni popieram smile.gif Jak na razie testowalem K->GG, K->Miranda i problemow zadnych nie bylo smile.gif Dobra robota piopawlu!
undying
U mnie tez chodzi pieknie. testowane na k-k k-gg. dziala lux. dzieki za kolejna ftyxe
Sija
QUOTE(piopawlu)
...Jeżeli osoba, którą sprawdzasz nie posiada nowszej wersji libgadu to zostanie odłączona od serwera gg, a jeżeli posiada, ale nie ma tej wtyczki to dostanie pustą wiadomość, i to nie raz.

Piotrek.


czy to dotyczy rowniez polaczenia konnekt -> gg ?
KOSMOS
Ja podmieniłem i dodałem wtyke a teraz KONNEKT wariuje. Podczas uruchamiania pokazuje się głowne okno i znika (nigdy sie nie pojawiało). Aby otworzyć/pokazać okno na pulpicie to tylko przez opcje PRZYWRÓĆ.
piopawlu
QUOTE(BazylisZ)
czy to dotyczy rowniez polaczenia konnekt -> gg ?


Nie, to dotyczy tylko połączenia KK->GG

QUOTE(KOSMOS)
Ja podmieniłem ...ciach... Aby otworzyć/pokazać okno na pulpicie to tylko przez opcje PRZYWRÓĆ.


Może się mylę, ale czy czasem nie zrobiłeś tak, że wrzucileś libgaduw32.dll do katalogu /plugins/ ? Problem o którym mówisz, jest dla mnie conajmniej nierealny, jako że kSpy nie robi nic z oknem aplikacji.


Piotrek
Matzec
Testowałem K -> GG oraz K -> K, w obu przypadkach działa, jednak *nie* działa powiadamianie o próbach wykrycia!

W kolejnej wersji przydałaby się opcja "sprawdź wszystkich" (najlepiej dostępna z menu kontekstowego po kliknięciu na dowolny kontakt), która, jak sama nazwa wkazuje, sprawdzałaby wszystkie kontakty na liście i w jakiś sposób je oznaczała, np ikonką przy nazwie kontaktu.
piopawlu
QUOTE(Matzec)
Testowałem K -> GG oraz K -> K, w obu przypadkach działa, jednak *nie* działa powiadamianie o próbach wykrycia!


Powiadomianie o wykrywaniu:
a) Działa tylko na konnekcie z zainstlowaną wtyczką kSpy!
cool.gif Działa tylko wtedy gdy jest zaznaczona opcja powiadomiania!
c) Działa tylko wtedy gdy to ktoś prawdza twojego konnekt'a, a nie GG
d) Jeżeli jesteś na 100% pewien, że wszystko jest jw, odezwij się na GG lub wyślij email!


QUOTE(Matzec)
W kolejnej wersji przydałaby się opcja \"sprawdź wszystkich\" ...ciach...jakiś sposób je oznaczała, np ikonką przy nazwie kontaktu.


Niestety z pewnej przyczyny nigdy nie dodam takiej opcji.
Jest to zbędne obciążanie serwera - każde sprawdzenie to od 1-24 wiadomości!

Piotrek
Sija
a jak to zrobili w invigilatorze w powergg ?
shw
robilim testa z BazylisZ'em i 0 powiadomienia ani, ze ja go sprawdzalem, ani ze on mnie.
wiec powiadamianie nie dziala.
co tam dalej.
a jak ktos ma gg, to jemu tez pusta wiadomosc wyskakuje?
Madej
QUOTE(shw)
(...) a jak ktos ma gg, to jemu tez pusta wiadomosc wyskakuje?

Z moich zabaw z wtyczka wynika, ze nie smile.gif
piopawlu
hej!

Niestety w programie byl "maly" blad, zostawilem srednik za petla i nie dzialalo powiadamianie i sprawdzanie tez nie bardzo.

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...zip&fileid=kspy

Przepraszam za klopot, i oskarzenia o bledna konfiguracje sad.gif

Piotrek,
PS. Dzieki za info o bledach
shw
oo - tera dziala!
aha - przydaloby sie zeby podawalo godzine proby wykrycia.
macnow
Mam chyba jakiegoś pecha, bo mi nie działa sad.gif
Każdą osobę pokazuje jako: GG nie jest połaczone sad.gif
W czym może być problem ??
case
QUOTE(macnow)
Mam chyba jakiegoś pecha, bo mi nie działa sad.gif
Każdą osobę pokazuje jako: GG nie jest połaczone sad.gif
W czym może być problem ??

yhy. dokladnie. moj znajomy ma ten sam komunikat.
nie wiesz piotrek co moze byc nie tak??
macnow
kTransfer też mi nie działa sad.gif
Nie robicie sobie chyba jaj jak z GGHack ?? :?


W kTransfer jakby wogóle nie wysyłał info do serwera GG z moim IP, gdyż pisze Brak połaczenia P2P w Ingwilatorze sad.gif

Windows XP SP1, Konnect 0.6.17.97
Matzec
QUOTE(macnow)
GG nie jest połaczone :(
W czym może być problem ??

gg.dll z paczki ggupdate.zip wrzuć do katalogu /plugins, a libgaduw32.dll do katalogu głównego.
macnow
Wielkie dzięki pomogło, czemu nie piszecie że gg.dll trzeba wrzucić do plugins smile.gif

we wtyczce GGSpy przydała by się opcja skanowania wszystkich
i w jakiś sposób oznaczenia na liście tych ukrytych, np. inna ikonka biggrin.gif
hao
Piopawlu - wykorzystaj znaki zapytania na liście kontaktów:
Po sprawdzeniu aktywności, jak ktoś jest aktywny wyślij IMI_CNT_ACTIVITY z ID kontaktu jako parametrem...
Gdy nie jest - IMI_CNT_DEACTIVATE ...

Jak nie trudno się domyśleć, pierwsze pokaże, a drugie ukryje znak zapytania...

Nie jestem pewien, ale musisz po tym odświeżyć kontakt (IMI_REFRESH_CNT) ... Zobacz najpierw bez...
foxtwo
- kSpy... gites - wszycho dziala jak nalezy laugh.gif
- wydaje mi sie, ze jak sciagnalem to ggupdate to k. szybciej mi sie laczy 8)
Olórin
może przycisk do wykrywania jeszcze w oknie rozmowy wrzucić ??
case
QUOTE(Olórin)
może przycisk do wykrywania jeszcze w oknie rozmowy wrzucić ??

taaaaa, zebys wiedzial, czy osoba z ktora gadasz sie ukrywa, czy gada jako niedostepna :wink: tongue.gif tongue.gif
cRoMo
QUOTE(case)
taaaaa, zebys wiedzial, czy osoba z ktora gadasz sie ukrywa, czy gada jako niedostepna  :wink:  tongue.gif  tongue.gif

Heh, naprawde nie widzisz innych zastosowan? Przykladowo, gdy masz otwarte okno rozmowy, rozmowca twierdzi, ze sie rozlacza, a Ty od razu sprawdzasz, czy rzeczywiscie sie rozlaczyl, klikajac z miejsca na ikonke w oknie rozmowy, a nie w menu na liscie kontaktow. Ponadto, czasami pozostaja nam zminimalizowane okna rozmowy, przywracajac je mozemy latwo sprawdzic status rozmowcy.
Olórin
fakt smile.gif no dzięki za bardzo przydatną wtyczke :]
case
spoko

ja nie widze [w tym przypadku] sensu dowalania kolejnej ikonki do okna rozmowy, ale jak Wam sie to przyda, to ok smile.gif nie mam nic przeciwko 8)

pozdr.
MiLKA
moim skromnym zdaniem to pokazywanie tego przycisku powinno byc opcjonalne, bo juz nie chce jeszcze bardziej powiekszac okienka, a lubie jak mam napisy obok ikonek ;p
eothane
A może by tak jakieś okno (w stylu tego z kTransfer), w którym pojawiałyby się komunikaty wykrywacza? Okienko dialogowe jakoś tak średnio mi odpowiada :-)

ps. piopawlu - dzięki za kolejną fajną wtyczkę :)
macnow
Wystarczyło by oznaczenie kontaktów znakiem ? tych którzy się ukrywają smile.gif
a W oknie rozmowy zamiast Niedostępny w góry na pasku to Niewidoczny
shw
albo ikonko Niewidoczny (tzn. ta co w standardzie ma bialy 'srodek')
Matzec
Zaraz zaraz - Wy tu rozważacie, jak by mogła być przestawiona niewidoczność na liście, podczas Piotrek napisał, że nie będzie opcji sprawdzania wszystkich!
Chyba, że chcecie, aby po sprawdzeniu nawet pojedyńczego kontaktu zmieniała mu się ikonka? Moim zdaniem nie ma to większego sensu, gdyż po pewnym czasie kontakt może faktycznie wyjść z gg, a ikonka zostanie.
To ma sens jednynie, gdyby była opcja... regularnego wykrywania niewidoczności u wszystkich na liście. :D
Ale na to autor już na pewno się nie zgodzi. :P
k4410ph
a ja ma problem jak dajie wykryj pisze "GG nie jest polaczone!" co mam zrobic znowus jest bug ? czy co ?
case
QUOTE(Matzec)
...To ma sens jednynie, gdyby była opcja... regularnego wykrywania niewidoczności u wszystkich na liście. biggrin.gif
Ale na to autor już na pewno się nie zgodzi. tongue.gif

podpuszczam go, zeby cos takiego zrobic laugh.gif , ale z drugiej strony, ta "chamska" [jak to gdzies przeczytalem, chyba na www.gg3g.com :wink: ] metoda wykrywania statusow chyba nie jest do tego najlepsza [zapycha kolejke wiadomosci usera].
...ale skoro sie sprawdza biggrin.gif
case
QUOTE(k4410ph)
a ja ma problem jak dajie wykryj pisze \"GG nie jest polaczone!\" co mam zrobic znowus jest bug ? czy co ?

QUOTE(Matzec)
QUOTE(macnow)
GG nie jest połaczone sad.gif
W czym może być problem ??

gg.dll z paczki ggupdate.zip wrzuć do katalogu /plugins, a libgaduw32.dll do katalogu głównego.

[czytaj to forum od czasu do czasu :wink: ]
longart
Co tu duzo mowic, wtyczka cool wink.gif
pozdro wink.gif

ps - mialem tez problem z "gg nie jest polaczone" ale wczesniejsza wypowiedz kogos, chyba matzeca(?) mi pomogla biggrin.gif
Flind
QUOTE
\"chamska\" [jak to gdzies przeczytalem, chyba na www.gg3g.com :wink: ] metoda wykrywania statusow chyba nie jest do tego najlepsza [zapycha kolejke wiadomosci usera].
...ale skoro sie sprawdza biggrin.gif


No ja tez to pamietam bo to było a propo litte brother. super programik tylko ze bardziej nie bezpieczny niz kspay poniewaz on sprawdzął wszystkich ktorych miał zapisanych na liscie przy kazdej zmianie statusu a pusty pakiet wiadomosci wysyłała za kazdym razem jak user zrobił sie n/n. LB zeczywiscie mogł byc troche denerwujacy bo ktos na liscie była caly czal sprawdzany. W przypadku kspay sprawdzamy kontakta tylko jest taka potrzeba i jednorazow no chyab ze jest tu ktos kto po właczeniu kontaka sprawdza wszystkich ie dostepnych i to powtarza co kilkadziesiat minut smile.gif. Włąsnie kiedys była tak a sprawa ze wywalało konnekta gdy był spwadzany przez LB. Rozumie ze teraz z tym nowym libgadu ten problem została zazegnany
foxtwo
hmmm... moglaby byc taka funkcja ze sprawdza osoby przechodzace na "niedostepny"... :twisted:
Flind
ja proponuuje by była mozliwosc ustawienia jednej lub kilku osob ktore beda sprawdzane przy zmianie statusu n/n . poniewaz jest nieraz takasytułacja zze wiem ze kogos w danej chwili nie ma ale czekam az sie pojawi. Ale jesli ta osoba wejdzie na niewidoczny ja nie bede wiedział o tym jesli nie bede co jakos czas samemu sprawdzał czy jest niewidoczna, a tak dzieki czemustakiem byskoczył by mi komunikat npknofilter o pojawieniu sie takiej niewidocznej osobie
SandmmaN
QUOTE(Flind)
ja proponuuje by była mozliwosc ustawienia jednej lub kilku osob ktore beda sprawdzane przy zmianie statusu n/n . poniewaz jest nieraz takasytułacja zze wiem ze kogos w danej chwili nie ma ale czekam az sie pojawi. Ale jesli ta osoba wejdzie na niewidoczny ja nie bede wiedział o tym jesli nie bede co jakos czas samemu sprawdzał czy jest niewidoczna, a tak dzieki czemustakiem byskoczył by mi komunikat npknofilter o pojawieniu sie takiej niewidocznej osobie

Skoro na taka osobe czekasz to czy nie wystarczy wyslac jej wiadomosci zeby sie odezwala do Ciebie jak bedzie? System ten nie zadziala jezeli chcesz kogos dorwac a temu komus nie bardzo sie to widzi, ale wtedy czy jest sens z nia rozmawiac? - No jezeli jest to wtedy sie troche naklikasz i bedziesz wykrywac "recznie" (nie mozna na polowanie chodzic z karabinem maszynowym tongue.gif).
Generalnie IMHO nie powinno sie dodawac takiej funkcji do kSpy bo bylaby ona zbyt czesto wykorzystywana do naduzyc, ktorych piopawlu chce uniknac http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic....er=asc&start=14.
Pzdr.
piopawlu
Hej!

W tej wersji uwzględniłęm uwagi Hao. Nic innego nie zostało zmienione.

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...zip&fileid=kspy

Piotrek
Bora
jakas przykladowa konfiguracja serva by sie przydala.
Bora
sorry nie w tym temacie
case
mam tylko propozycje, zeby zmienic ikonke kSpy'a w menu kontekstowym [chociazby na np. ikonke statusu niewidocznego, lub inna]
winthux
Proponowałbym po zmianie ikony kontaktu po sprawdzeniu odświeżyć listę kontaktów, bo to trochę głupio wygląda jak czerwone słoneczko jest pośrodku tych ze znakiem zapytania.... dzieje się tak aż do momentu zmiany statusu przez kogoś naliście, lista jest odśiweżana i porządkowana...

Taka, moja mała sugestia co do tej wtyczki... ;)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.