Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nie dochodzą wysyłane wiadomości
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
Stron: 1, 2
M.c.M
to prawda, na szczescie nie trwa to wiecznie, mi nastepnego dnia dzialalo
infesticon
In a perfect world...
Dobrym rozwiązaniem byłaby wtyczka zliczająca wiadomości (pakiety) i kolejkująca z opóźnieniem wysyłanie wiadomości (pakietów) tak aby prędkość wysyłania czegokolwiek była zgodna z jakimś ustawialnym rate. Czyli nawet gdybyśmy komuś próbowali spam zrobić "enterem i czymś innym", żeby ta wtyczka mogła nas ochronić przed fatalnym skutkiem.

Mam na myśli mianowicie Coś podobnego do polite/sneaky/paranoid opcji przy skanowaniu przykładowo portów nmap-em. Zliczanie i kolejkowanie pakietów, zwłaszcza w przypadku inwigilacji byłoby nawet bardzo inteligentnym rozwiązaniem, gdyż o ile dobrze zrozumiałem inwigilacja polega na wysyłaniu niezauważalnych/pustych wiadomości hurtem, które kolejkowanie mogłoby rozesłać w ciągu kilku minut jeżeli jest quota do tych stu wiadomości nie zakłócając wysyłanie wiadomości. Gdybam sobie. Nie znam się na programowaniu a jeszcze mniej na "kolejce pakietów" lub jeszcze mnie na architekturze konnekt.

To chyba jest tożsame z napisaniem dość inteligentnego firewalla, jednak w takim razie może warto spróbować zrobić mod ipfw dla windows z jakimś bardziej zaawansowanym configiem dla windows który filtrowałby pakiety tak by raczej nas naprzykład rozłączali przed tym jak dostaniemy bana? (mniejsze zło)

Więc jeśli problem się utrzyma przez dłuższy czas....

ps: czy jest sposób bym zaznaczał kilka osób i dawał uaktywniał dla nich feature "ukryj status przed" bez klikania na każdą poodzielnie (najlepiej pm)?
Lanooz
W wielu przypadkach widziałam, ze wystarczy tylko wysłać maila do gg-tech tongue.gif

Jednej dziewczynie zablokowano konto na tydzień..jeśli tyle mam czekać to..
<<kopie słoneczko>>
lemka87
Mam ten sam problem co wszyscy...inni moga pisac- ja niestety nie ;(( eh...a to gg w tej chwili bylo/jest bardzo pomocne...byloby ... ciekawe ile bede czekac, az sie unormuje?To koszmar;/ ...
Olórin
Napisz do tech@gadu-gadu.pl, odpowiedają prawie błyskawicznie.
Mall
dokladnie konferencje tego sa przyczyna smile.gif

z miesiac temu zrobiono mi na 40 osob i dostalem ignora na 12h
napisalem do tych z GG to mi odpisali ze przykro im z tego powodu ale trawaj prace nad filtrem antyspamowym i w ciagu paru godzin bedzie wszystko w porzadku :|
ved
Wyslane do szanownego GG team:

QUOTE
Witam,

Od paru godzin nie funkcjinuje moje konto gg o numerze 3176101. (nie moge wyslac wiadomosci do znajomych z listy)
Nie wiem dlaczego, nie rozsylam spamu ani nic, rozmawiam tylko ze znajomymi, a tu nagle taka niespodzianka. Najciekawsze jest to ze nie ma zadnego powiadomienia o tym,ze konto zostalo zablokowane.
Poszperalam w necie i znalazlam dopiero informacje na ten temat.

Zachowujecie sie w sposob bezczelny. Jezeli moje konto nie zostanie odblokowane w krotkim czasie, przesiadam sie na stale na siec TLEN, co wiaze sie z jednoczesnym naklanianiem WSZYSTKICH moich znajomych do tego samego.
Juz ostrzeglam wszystkich o wspanialych nowych niespodziankach jakimi nas obdarowujecie, i czesc osob JUZ przesiadla sie na inne sieci (nawet MSN).

Z falszywym powazaniem


Proponuje masowe wysylanie takich wlasnie bardzo grzecznosciowych:)) maili.
Niech wiedza z kim maja do czynienia, a nie kpiny urzadzaja.
jiobel.
Oh, ah!
Akira
Tak ale sieć jabbera jest lepsza... Tlen jest zamkniętą siecią jabbera i tylko ograniczona tylko w jabberze masz pełną wolność biggrin.gif
Spass
ved: To trzeba było jeszcze im napisać, że korzystasz z GG poprzez komunikator Konnekt. Wtedy napisaliby pewnie, że nie odpowiadają za błędy sieci GG używanej przez inny niż oryginalny komunikator. W sumie to mogliby według regulaminu całkowicie zbanować Twój numer i wtedy rzeczywiście musiałabyś zacząć namawiać swoich znajomych na inną sieć...

Ja tez uważam, że takie błędy z nieuzasadnionym banem nie powinny mieć miejsca. Ale jakoś problemy związane z GG przestały mnie już dawno dziwić i nie wierze w skuteczność zapropowanej przez Ciebie "akcji". Sieć GG wrosła już tak głęboko w wizerunek polskiego internetu, że zmiana tego nie jest taka prosta, a może nawet niemożliwa. Nigdy nie zdołałbym nawówić wszystkich moich znajomych na zmiane sieci.
ved
QUOTE
Nigdy nie zdołałbym nawówić wszystkich moich znajomych na zmiane sieci.


Ostatnie pol godz - 3 osoby ode mnie przesiadly sie na inne sieci:]


A co do mejla, to odpowiedzieli ze costam antyspamowego kleca:) i z emoze to zajac (odblokowanie konta) pare godzin.
Odpisalam ze za duzo jak dla mnie i znajomych i ze ich zegnam:]

Ja nie potrafie trzymac geby na klodke, jak przychodzi do takich rzeczy.
Pewnie tego nawet nie czytaja.
Ale, racja, dobra akcja gg, czesc ludzi sie przesiadzie, a ci co sie nie przesiada to w sumie chyba nie sa jakies bardzo wazne jednostki:D
phenix18
Jeśli możecie odbierac wiadomości ale nie możecie ich wysyłac to najprawdopodobniej dostaliścvie bana za spam w sieci GG (za dużo wiadomośći naraz wyslanych). Ja tak miałem bo wyslałem naraz 177 emot kuzynowi i dostalem bana na 3 godziny. Na początku nie wiedziałem że mam bana ale kolega mi powiedział ze tak jest! :/ Napisałem do TECHa od gg : "...że co to ma znacyzc blokuja nr nie wiadomo za co, za to ze wyslalem kuzynowi emoty bo chiał??..." a on mi odpisal że "..nad tym ciągle pracują.." i takie tam :/ pozdro
kubofonista
No tak, ale ja nie mam żadnego bana, z oryginalnego klienta chodzi, a z konnekta nie sad.gif
syberyjski_kartofel
w tym tepie to nastepnym krokiem gg.teamu bedzie wprowadzenie "zabezpieczenia" typu "kliknij w 15 banerow co 60 sec bo zostaniesz zbanowany na 24h" paranoja ... swietnie sie nadaje na artykul do gazety wyborczej
mcczester
To ja od siebie dodam, że tym razem nie są to ani żadne bany, ani wina Konnekta. Po prostu sieć GG się sypie. Wiadomości nie dochodziły wczoraj niezależnie od tego jakiego klienta używaliśmy (nawet kilku znajomych z najnowszym, oryginalnym klientem miało problemy). I to sie działo bez powodu, zaraz po podłączeniu do sieci były problemy, nawet na świeżo założonych numerach.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.