Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nie dochodzą wysyłane wiadomości
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
Stron: 1, 2
anulkas86
Mam dość poważny problem. GG łączy się z siecią, odbieram wiadomośc przesłane mi przez innychi wszystko wygląda jak ok, ale...gdy ja wysyłam wiadomości, po kilku sekundach przychodzi mi zwrotna "wiadomość prawdopodobnie nie została dostarczona". jaka jest tego przyczyna i jak ją usunąć?
.misiek
Jeśli masz potwierdzenie że wiadomości dochodzą [tzn ci do których piszesz są w stanie je przeczytać] to odznacz

Ustawienia > Wiadomości || Informuj o niedostarczeniu
Ustawienia > Wiadomości || Informuj o zapisaniu w kolejce na serwerze



Jeśli nie widzisz tych opcji zwiększ poziom zaawansowania smile.gif
anulkas86
Ci do których ja piszę nie są w stanie przeczyatć wiadomości, nie dochodzą do niech.instalowałam konnekta ponownie i to też nic nie dało...co teraz?
seko
Ja słyszalem ze panowie z gg sprzedaja bany za spy'a w konnekcie .Ja juz znam pare osob z tym samym problem.Załozyli nowy numer i jest w porzadku.Takze... Nie wiem co poradzic.Bo nie jestem wtajemniczony za bardzo sad.gif
MaciekCi
QUOTE(anulkas86 @ 19.01.2006 - 18:53) *

Ci do których ja piszę nie są w stanie przeczyatć wiadomości, nie dochodzą do niech.instalowałam konnekta ponownie i to też nic nie dało...co teraz?



No to mam identyczny problem ;/ ... I na serio wygląda to jak "ban" ... ale za co ? i oco w ogole chodzi ... wczoraj tak działo się u mnie tylko z 1 osobą na liście .. a teraz ze wszystkimi :/ reinstal konnekta nawet nie pomógł ... a na profilu kumpla jest wszystko cacy ... eh trace siły
Lwiczek
tzn? wykrywanie kto ma mnie na liście?
MaciekCi
chodzi oto , że tak :
1.Odpalam normalnie konnekta
2.Pokazuje mi wszystkich ludzi statusy i opisy
3. Widzę co oni do mnie piszą
4. Ale jak ja im wysyłam wiadomość (jakąkolwiek) to pisze "Wiadomość xxx prawdopodobnie nie została wysłana"

:/ czyli krótka piłka ... " Ja widzę wasze wiadomości ale wy moich nie "
somsiad
u mnie to samo, inni mnie widza, pisza do mnie, ja to odczytuje ale nie moge do nikogo nic napisac bo ta sama wiadomosc sie pojawia :/ ale mam konnetka od tygodnia, czy dwoch, i zadnycn problemow nie bylo, dzis nagle, nie wiem dlaczego, a nic nie zmienialem w ustawieniach, nagle podczas rozmowy mnie jakby "wywalilo" :/ co to jest ten spy wogole, i dlaczego sie wlaczyl albo jak to dziala? i co mozna z tym zrobic teraz? ;/ konto nie dziala mi takze na tlenie, wczesniej korzystalem z tlena, ale teraz jak wejde na tlena to nie dziala mi, inne konta z gg dzialaja.
MaciekCi
problem nie leży w konnekcie ... włączyłem GG i tam jest to samo :/ napisałem już do pomocy 24h GG i oto odpowiedź

"Witam

Dziekujemy za informacje. Uwagi zostają przekazane do działu programistów."

teraz trzeba czekać aż programiści coś wykombinują ... jak dostanę odpowiedz to tu skopiuje ...
arct!c
Wczoraj serwery gg padały, info nie dochodziło etc. wiec to raczej normalne, a co do tych 'banów' to absurd.
MaciekCi
wczoraj ... a czemu dziś jest tak samo ? Czyżby nadal było coś z nimi nie tak ? i to troche nie ma sensu bo z profilu kumpla wszystko idzie OK ...
arct!c
Gadu-Gadu nie znasz? Może po prostu łączy sie na inny serwer niż ty?
MaciekCi
QUOTE(arct!c @ 20.01.2006 - 12:11) *

Gadu-Gadu nie znasz? Może po prostu łączy sie na inny serwer niż ty?


toż sobie sam moge wybrać serwer z jakim się łączy i wybieram ten sam co i na profilu kumpla i jest dalej to samo ... geez ...
arct!c
No i dlatego Jabber wszystko wchłonie - juz niedługo (nareszcie smile.gif)
Raiven
U mnie to samo, a rano jeszcze było normalnie :/. Z dwutlenkiem nie mam kłopotów i rozmawiam normalnie, ale z gg lipa. Czytam co piszą inni, ale ja nic napisać nie mogę.
anaike
QUOTE(anulkas86 @ 19.01.2006 - 18:37) *

Mam dość poważny problem. GG łączy się z siecią, odbieram wiadomośc przesłane mi przez innychi wszystko wygląda jak ok, ale...gdy ja wysyłam wiadomości, po kilku sekundach przychodzi mi zwrotna "wiadomość prawdopodobnie nie została dostarczona". jaka jest tego przyczyna i jak ją usunąć?



Mnie się działo identycznie, wczoraj wieczorem nagle się cos zepsuło i dokładnie tak to wyglądało jak opisujesz, rano dziś było ok ale popołudniu znowu to samo, poczytałam posty na forum i co do tego bana to chyba to jest to, nie znam się na tym i nie wiem jak takie rzeczy mozna robić, ale założyłam sobie nowy numer na gg i wszystko gra, wiadomości normalnie dochodza i jest ok. Także to chyba jest najlepszy sposób, bo nikt inny nic rozsądnego tu nie zaproponował więc tak będzie chyba najprościej. Pozdrawiam.
Mikołaj
No, jak za każdym razem, gdy GG się sypie - trzeba przeczekać. Wygląda na to, że już chodzi wszystko, przynajmniej u mnie.
StuffX
a czy ktos jest w stanie na 100% potwierdzic informacje iz jest to "ban" ?
korzystam od prau dobrych lat z tego numeru i nie moge go sobie ot tak zmienic

p.s.
mi sie to stalo w troche nietypowych okolicznosciach - mianowicie
wysylalem (w oknie wiadomosci) lasce fotki 5 po ok 60 kb - miedzy wierszami
cos tam pisalem az nagle "wiadomosci prawdo....."; myslalem ze to przez fotki
olalem sprawe a tu nagle zonk jak nic ona nie widziala a ja widzialem to co ona pisala

prosze napiszcie czy komus udalo sie po powstaniu tego
problemu ponownie normalnie skorzystac z gg
Hanf
moja rada nie wysylajcie zdjec poprzez przeciaganie do rozmowy tylko normalnie "wyslij plik" i bedzie wszystko dobrze szkoda ze skasowales mi posta:(
Olórin
QUOTE
specjaliści z GG poprawili ostatnio protokół smile.gif i takie są efekty, dokładnie wygląda to ponoć tak że jeśli przekracza się ok. 50 wiadomości wysłanych na minutę to następuje blokada wysyłania (jeśli używacie wtyczek do inwigilacji to bardzo łatwo ten limit przekroczyć, nie wiedząc o tym)

Dokładnie 100 chodzi o 100 wiadomości... Sprawdzalem i jestem chwilowo bez GG biggrin.gif

http://maciekw.jogger.pl/comment.php?eid=182903&startid=0
lhs
Uprzejmie informuję, że wszystkie kolejne posty w stylu "u mnie też nie działa", albo "u mnie już działa", lub "u mnie znowu nie działa" traktowane będą jako nabijanie, i jak się pewnie domyślacie - grozi im wywalanie. Temat uważam na razie za wyczerpany.

riddle//Spóźniłeś się, szerloku. ;-)
Corto Maltese
nie wie ktoś czy te tak zwane " bany za spam huh.gif " są na zawsze czy tylko chwilowe ? bo ja chyba ta takiego bana załapałem się za używanie wtyczki kBoard.... rysowaliśmy sobie z kumplem i tu nagle bach... prawdopodobnie nie dostarczono... i juz pol dnia minelo i dalej.... : \\\
Olórin
Z tego co udało mi się ustalić blokada jest chwilowa.
piotr.ek
A to na numer gg/ip czy jeszcze inaczej? Pytanie niby glupie, ale kurcze... z nikim dzisiaj pogadac nie moglem, bo wiecznie "wiadomosc prawdopodobnie...", a NIC do nikogo wczesniej nie pisalem... porazka sad.gif (pytam o ip, jakkolwiek glupie to wydawac sie moze, bo w sieci siedze dosyc duzej)
jiobel.
Może i prowokacyjnie:
to co was jeszcze trzyma przy tym protokole!? Niedługo wprowadzą limit znaków w wiadomości (<160), to sobie będziecie mogli poklikać.
Aule
Hm, ja tam staram się korzystać z jabbera/tlena, ale zakres ich możliwości w K i nie jest dość szeroki.
arct!c
'jabberimage' + wysylanie plików i nie chce znać gg.
riddle
Jiobel, poznając nowych ludzi najpierw pytasz się o ich GG a nie o Jabbera. Taka prawda, cóż.
jiobel.
Robi się OT, ale cóż.

Od jakiegoś czasu nie pytam się o GG. Jeśli już to o TID, albo JID, w ostateczności e-mail. I co najważniejsze - nie budzi to zdziwienia typu:
Dlaczego nie chcesz mojego GG??!!
Ludzie z mojego otoczenia zaczynają rozumieć dlaczego warto przesiąść się na inną sieć. Do tego przeprowadzając dalszą edukację rynek zaczną zdobywać te dzisiejsze alternatywy, które w przyszłości zastąpić mogą potentata, jakim niewątpliwie jest GG.Taka moja nadzieja.
wizard3k
Zazdroszcze otoczenia.. U mnie zawsze gdy się spytam o coś innego niż GG, usłysze coś w rodzaju 'ke?', po wytłumaczeniu co to jest JID/TID, pada odpowiedź w stylu: "Ja tam na kompach się nie znam. GG mi wystarcza.." dziękuję, biorę GG wink.gif.

Wracając do tematu, na początku też się wystraszyłem, powoli przymierzałem się do zmiany numeru, ale chciałem jakiś krótki. wink.gif Nie wiem dlaczego dostałem tego 'BANa', bo cały dzień raczej nie pisałem. GGteam znów coś zepsuł..
anetamilosz


Ktoś umie powiedzieć po jakim czasie możliwość wysyłania wiadomości powraca?? Tzn iile czasu minie zanim będę mogła coś napisać ?? sad.gif
Olórin
Rano już będzie działać :]
anetamilosz
Ehhh sad.gif i co jest szansa że będzie działało już normalnie ??? Dopiero 3 dni temu zmieniłam nr gg na nowy, a teraz znów to samo sad.gif( Czy ci co używają samego gg też tak mają?? Czy tylko użytkownicy konekta ??

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Olórin
Wszyscy tak mają. Numery są odblokowywane, wiem z doświadczenia tongue.gif
anetamilosz
Dzięki śliczne za odpowiedź. smile.gif

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
lucas_mcs
ok wszytko "FAJNIE" dostalem bana.. rano juz nie mam.. sparzony pisze mega dalugie wypowiedzi :]


To jest paranoja co oni robią:| dajcie tylko w tlenie/jabberze obrazki i wysylanie plików i GG won!
lhs
Znalezione na innym forum:
QUOTE
Mam taki problem podałem numer GG jednemu gościowi (być może to nieważne) i od tego momentu mam problem do mnie pisza wszyscy ja niemoge do nikogo . Zarejestrowałem nowy numer GG i wszystko śmiga . Logując się z innego kompa to samo do mnie można pisać ja nie mogę.

Proszę o radę.
Pozdrawiam

Sorry, nie mogłem się powstrzymać biggrin.gif - nareszcie wiadomo, kto jest winien całej sytuacji: tajemniczy JEDEN GOŚCIU - nie podawajcie mu swoich numerów!!! wink.gif
mgr.Dlugi
u mnie ban trwal szesc godzin sad.gif nie moglem sie powstrzymac zeby przetestowac ten ich wynalazek i zle na tym wyszedlem
wizard3k
Wystarczy majl do GGteam i sciągają BANa

Tutaj macie przebieg sytuacji
http://hops.jogger.pl/comment.php?eid=183316
tomq
buhahah xD ja dostałem 2 raz bananem xD

1) wysłałem kumplowi screen (w okienku wiadomości)
2) odpisałem w konferencji xD

jak wieczorem dostanę bana - rano już się cieszę "wolnością" tongue.gif

ale konsekwencją tego filtru jest też banowanie numerów podawanych np. w Gadu AntyGh@st (GG TEST) sad.gif raz na jakieś 6 godzin da się sprawdzić wacko.gif
snoop
Dostalem tez wiadomosc od GG-Team:

Witam


Konto Gadu-Gadu może mieć zablokowaną możliwość wysyłania wiadomości
zgodnie z regulaminem serwisu Gadu-Gadu:

"Zabrania się rozsyłania do nieznajomych użytkowników wiadomości
reklamowych (spamu)."

"Korzystanie z serwisu Gadu-Gadu jest dozwolone wyłącznie za pomocą
programu Gadu-Gadu. Korzystanie z serwisu Gadu-Gadu za pomocą innych
aplikacji, jak również za pomocą zmodyfikowanego programu Gadu-Gadu
będzie traktowane jako naruszenie regulaminu."

Używanie wtyczek wykrywających niewidoczność innych użytkowników -
rozsyłają one często wiele pustych wiadomości, co powoduje uznanie
użytkownika za spamera.

Limity antyspamowe zostały założone po to, aby poprawić jakość
oferowanej usługi zwykłym użytkownikom. Nękani oni byli bardziej lub
mniej nachalnymi reklamami stron oraz linkami do wirusów. Aby ograniczyć
to zjawisko zdecydowaliśmy się wprowadzić ostrzejsze ograniczenia -
poprzednio takie ograniczenia również występowały, ale w znacznie
łagodniejszej formie.
Liczba założonych blokad jest znikoma - dotyczy nie więcej niż 0,01%
użytkowników.
Zdajemy sobie sprawę, że istnieje NIEWIELKA CZĘŚĆ UŻYTKOWNIKÓW, która MA
PROBLEM Z BLOKADĄ WYSYŁANIA WIADOMOŚCI, MIMO ŻE NIE ROZSYŁA SPAMU.
INTENSYWNIE PRACUJEMY nad takim rozwiązaniem, które skutecznie usunie
spam z Gadu-Gadu a jednocześnie nie będzie ograniczało zwykłych
użytkowników.

Pozdrawiam
Aleksandra Duda
Gadu-Gadu


Bardziej interesuje mnie czesc "Używanie wtyczek wykrywających niewidoczność innych użytkowników -
rozsyłają one często wiele pustych wiadomości, co powoduje uznanie
użytkownika za spamera." mozna to jakos odinstalowac z Konnekta ?


yeah
ja juz kiedys tak mialem, i po przeczytaniu wszystkich watkow, doszedlem do wniosku, ze to przez konnferencje wacko.gif
dulek000
snoop: W K nie ma wykrywania niewidoczności, najprawdopodobniej dostałeś bana(na wink.gif) za udział w konferencji.
zhvir
Próbowałem wysłać obrazek większy od maksymalnej dopuszczalnej w GG tzn 255 kB (konnekt pozwala na to) i dostałem bana na GG :>
Olórin
Potwierdzam. Aby się przed tym zabezpieczyć należy zaznaczyć opcję Konfiguracja ť Użytkownik ť Gadu-Gadu ť GGImage ť Sprawdzaj maksymalny rozmiar obrazka jaki można wysłać.
snoop
QUOTE(dulek000 @ 29.01.2006 - 23:15) *

snoop: W K nie ma wykrywania niewidoczności, najprawdopodobniej dostałeś bana(na wink.gif) za udział w konferencji.



Jest to bardzo prawodopodobne, jak ustawić konferencje aby nie dostać bana za udział w niej?
Aha i jak ustawic, jesli pojawia mi sie konferencja a ja ja chce odrzucic, w GG bylo zawsze pytanie, czy chcesz przyjac zaproszenie do konferencj, mozna cos takiego w konnekcie ustawic ?
pozdr
Olórin
Zignoruj konferencję (na liście kontaktów).
mlodycomar
ja rzadko uzywam konferencje, wrecz bardzo. a bany mi sie zdarzaja kilka razy w tygodniu i juz mnie cos bierze z tym. kdodatki albo gettoknow mi chyba to robia, ale obie wtyczki lubie i co tu poradzic?
Lwiczek
zmienić protokół? :>

Jedna znajoma - zatwardziała przeciwniczka innych form IM niż GG... przesiadła się kilka dni temu na tlena...! widzę pozytywne skutki akcji gg.team wink.gif
mlodycomar
z checia , mam jabbera , tlena , icq , ale tak czy inaczej moi wszyscy znajomi i ludzie z uczelni itp korzystaja z syfiastego gg a na to jzu nie poradze :[
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.