Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Bot 0.2.2 dostępny do testów!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
Stron: 1, 2
nix
Jest już dostępna pierwsza wersja K.Bota!


UWAGA!!! Tylko dla zaawansowanych użytkowników!!


LINK USUNIETY


Narazie nie ma żadnej dokumentacji ani opisów. Zaawansowani użytkownicy powinni się zorientować po przykładowych skryptach.
Sija
ja dzisiaj nie zasne, nie ma bata tongue.gif
shw
yeah! normalnie siedze i tylko sie bawie botem smile.gif
jak tylko skonczy mi sie maturka ustna i bede mial chwile przed examami na studia to walne kilka skrypcikow pod k.bota, bo juz mam pomyslow kilka i 1 juz zaczelem pisac smile.gif
[mam pewne pytanko, ale to juz na privie wink.gif]
Bora
juz teraz widze ze warto było czekać.
Mam tylko jedną sugestie.
Przeniesienie wyboru skryptów z konfiguracjii do menu z wtyczkami.
np jaki zakładka w Okienku logowania.
joystick
1. polecam polecenie
/restart
zapętla się i restartuje w nieskończonośc (przepraszam po jakimś 40 dostałem komunikat, że nie może czegoś tam zapisać do beta.dtd i zdechł na dobre sad.gif
2. k.notify powoduje iż konnekt strasznie długo loguje się do sieci GG (nawet około minuty) podczas gdy bez wtyczki loguje się momentalnie
3. k.board - a działa to wogóle?
narazie tyle

mimo to wielkie dzięki smile.gif i pozdrowienia ;-)
shw
k.board nie dziala - testowalem z bazyliszem
k.notify nie sprawia takich problemow
/restart rzeczywiscie sie wali

a z informacji innych - juz napisalem skrypcik dosc fajny dla niektorych osob. narazie beta tylko do mojego uzytku. po maturze zagadam z jakubkiem odnosnie kilku rzeczy i bedzie naprawde funkcjonalny skrypcik (bazylisz wie o co chodzi, ale nie powie - prawda bazylisz? jestes grzeczny i dochowasz tajemnicy biggrin.gif)
a teraz spac, bo jutro ustny z polaka wink.gif
joystick
może nie tyle k.notify samo w sobie co skrypt status notify.lua
Lukas77
Może d k.board'a potrzebne są połączenia bezpośrednie? Czy tak?
nix
QUOTE
Przeniesienie wyboru skryptów z konfiguracjii do menu z wtyczkami.

tez o tym myslalem bo podczes uzywania pare razy mi sie to narzucalo... bedzie kiedys... (TODO)
QUOTE
np jaki zakładka w Okienku logowania.

a tego to ja nie rozumiem... mozna jasniej?


QUOTE
/restart
zapętla się i restartuje w nieskończonośc

hmm bedzie trzeba zobaczyc... u mnie dziala ok

QUOTE
2. k.notify powoduje iż konnekt strasznie długo loguje się do sieci GG (nawet około minuty) podczas gdy bez wtyczki loguje się momentalnie

hmm dziwne... ktos jeszcze ma cos takiego?

QUOTE
3. k.board - a działa to wogóle?

narazie tylko mozna sobie samemu porysowac. przesylania jeszcze nie ma... bedzie w jednej z kolejnych wersji (przesylaniem bedzie zajmowal sie skrypt lua)... i najprawdopodobniej bedzie tez mozliwosc przesylania bezposrednio p2p przez kTransfer
cRoMo
Proponuję, aby domyślnym katalogiem dla logów kBota były katalog log\ w katalogu głównym Konnekta. Mysle tez, ze wszystkie skrypty Lua powinny sie znalezc w jednym katalogu pt. "Skrypty". W ten sposob niepotrzebne stana sie katalogi sms i kbot. Niepotrzebne stanie sie tez ustawianie sciezek do skryptow dla kazdej z wtyczek z osobna (w tej chwili dotyczy tylko kBota), a wystarczyloby raz, w głównych ustawieniach programu.
hao
Już to raz pisałem, ale każda wtyczka (sms i KBot) mają swoje, zupełnie inne API, wrzucenie tego do jednego katalogu trochę by namieszało...
Peper
Proponuje zrobić konsolę K.Bota - do wydawania poleceń i innych rzeczy do których może się przydać :)

U mnie /restart też powoduje mnóstwo błędów :( Musiałem wyłączyć i włączyć wtyczkę.
cRoMo
QUOTE(hao)
Już to raz pisałem
Owszem, ale wtedy chodzilo o wspolne okno wyboru skryptow w oknie konfiguracji K'ya.
QUOTE
ale każda wtyczka (sms i KBot) mają swoje, zupełnie inne API
Ale co ma API do wspolnego katalogu na dysku? wink.gif
QUOTE
wrzucenie tego do jednego katalogu trochę by namieszało...
Serio? Nie wierze, wystarczyloby nadac skryptom odpowiednie nazwy, np: kbot_talk.lua oraz sms_1rstwap.lua. Wtedy wtyczka sama wiedzialaby, jakich skryptow ma szukac w katalogu "skrypty".

Generalnie uwazam, ze w ktalogu Konnekta panuje bardzo duzy nielad, trzeba sie powaznie za to wziac. IMHO osobny katalog na skrypty sms (ktorych i tak jest niewiele) i na skrypty kbot (ktorych rowniez jest niewiele, poki co), jest bez sensu i wprowadza zbedne zamieszanie.

PS. Mysle, ze katalogu knotify tez mozna sie pozbyc, ale o tym w innym watku biggrin.gif
Peper
Wydaję mi się, że im mniej będzie katalogów tym trudniej będzie coś znaleźć. Aktulany podział jest OK :)
Cromo podąrzając twoim sposobem rozumowania możnaby dojść do wniosku, że najlepiej wszysto wrzucić do jednego katalogu, a konnekt sobie poradzi... ale co z jego użytkownikami ?
Przemek
Ja zupełnie z innej beczki niech mi ktoś napisze co mogę z tym botem robić bo uruchomilem wybralem wtyki i nic? Jakieś polecenia mam wydawac czy co?
longart
SUPER..., nie rozumiem tylko dlaczego dla profesjonalistow? Ja nie jestem zaden profesjonalista, a w pare sekund wszystko lazi tongue.gif.
Fajna sprawa jest z talk.lua ... jeszcze musze inne mozliwosci wykryc... szkoda, ze k.board nie dziala..., ale to beta smile.gif
pozdro wink.gif
Matzec
Moim zdaniem skrypty Bota i SMSowe nie powinny być w jednym katalogu... bo i po co... tylko bałagan się zrobi.
Peper
QUOTE(ajarze)
Ja zupełnie z innej beczki niech mi ktoś napisze co mogę z tym botem robić bo uruchomilem wybralem wtyki i nic? Jakieś polecenia mam wydawac czy co?

Proponuję poczekać na wersje z dokumentacją.

Co do twojego pytania: niektóre skrypty działają same, niektóre po wywołaniu ich poleceniem(w oknie wiadomości "/nazwakomendy"). Żeby dowiedzieć się jakie komendy co robią musisz przeanalizować kod skryptu.
longart
laugh.gif wlasnie poznalem szybki sposob na wyjscie z konnetka dzieki k.botowi, najlepiej w talk.lua zrobic polecenie "exit" i wpisac jako tekst wypowiedzi ktory ma zamienic, duuuzo wyrazow oboejtnie jakich, ja zrobilem "exit, " wtedy k.bot nie wytrzmuje, wywala sie i wychodzi... laugh.gif
Oczywiscie radze na kims nie testowac, bo mozemy go sfloodowac niezle :/
pozdro wink.gif

ps - a moze jak k.bot przez to upadnie to wiadomosci nie dochodza? smile.gif
ps2 - nie moge rozszyfrowac na czym ma polegac: trigger test smile.gif
miluti
Myślę że kwestie lokalizacji plików i skryptów najlepiej rozstrzygnąć w tym wątku.
Peper
QUOTE(longart)
laugh.gif wlasnie poznalem szybki sposob na wyjscie z konnetka dzieki k.botowi, najlepiej w talk.lua zrobic polecenie \"exit\" i wpisac jako tekst wypowiedzi ktory ma zamienic, duuuzo wyrazow oboejtnie jakich, ja zrobilem \"exit, \" wtedy k.bot nie wytrzmuje, wywala sie i wychodzi... laugh.gif
Oczywiscie radze na kims nie testowac, bo mozemy go sfloodowac niezle :/
pozdro wink.gif

ps - a moze jak k.bot przez to upadnie to wiadomosci nie dochodza? smile.gif
ps2 - nie moge rozszyfrowac na czym ma polegac: trigger test smile.gif

Ale masz pomysły. Jak Ci się nudzi zrób coś przydatnego ;]
longart
QUOTE(Peper)
QUOTE(longart)
laugh.gif wlasnie poznalem szybki sposob na wyjscie z konnetka dzieki k.botowi, najlepiej w talk.lua zrobic polecenie \"exit\" i wpisac jako tekst wypowiedzi ktory ma zamienic, duuuzo wyrazow oboejtnie jakich, ja zrobilem \"exit, \" wtedy k.bot nie wytrzmuje, wywala sie i wychodzi... laugh.gif
Oczywiscie radze na kims nie testowac, bo mozemy go sfloodowac niezle :/
pozdro wink.gif

ps - a moze jak k.bot przez to upadnie to wiadomosci nie dochodza? smile.gif
ps2 - nie moge rozszyfrowac na czym ma polegac: trigger test smile.gif

Ale masz pomysły. Jak Ci się nudzi zrób coś przydatnego ;]

Ja go tylko testowalem i przez przypadek odkrylem..., a nic do glowy przydatnego innego mi nie przychodzi, nie znam zadnego jezyka programowania oprcz delphi :/
pozdro wink.gif
Olórin
moge tylko powiedzieć: super wtyczka, już przerabiam skrypt status notifier, loguje mi do pliku zmiany statusów :]
foxtwo
QUOTE(Olórin)
moge tylko powiedzieć: super wtyczka, już przerabiam skrypt status notifier, loguje mi do pliku zmiany statusów :]

mmm.... to dopshe, ze ktos sie tym zajal - jak bedzie stabilna wersja itp. to zassam se to... 8)
^BerZerK^
QUOTE(foxtwo)
jak bedzie stabilna wersja itp. to zassam se to...  8)

hah dokladnie, bo jak na razie ze stabilnoscia to ma malo wspolnego ;-) no ale w koncu wczesna beta wiec luz
Flind
mi działą bez zazutow chodz musze przyznac ze wywaliło mi dwa razy konnekta ale jak tym sie nie przejołem. Jedynie co to czesto sa teraz takie "rzeczy" ze łaczy mnie z gg i zaraz wywala by znow połaczyc i tak kilka razy potrafi, przewaznie wtedy trzeba właczyc ponownie konnekta i juz luz
Bora
u mnie chodzi bez problemu.
I naprawde mi sie podoba mimo ze wszystkiego jeszzce nie rozgryzłem
Bora
czy poprzez skrypt terminal i komendy login mozna sie zalogować tylko z konnekta ??
poróbowałem z gg i nie mógł wogóle zidentyfikować polecenia sad.gif
hao
Powinno być w porządku. To najzwyklejsza wiadomość z GG
MiLKA
QUOTE(Bora)
czy poprzez skrypt terminal i komendy login mozna sie zalogować tylko z konnekta ??
poróbowałem z gg i nie mógł wogóle zidentyfikować polecenia sad.gif

Nie dziala, dlatego ze polecenia wysylane zdalnie zaczynaja sie od > a nie od /
Sija
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(Bora)
czy poprzez skrypt terminal i komendy login mozna sie zalogować tylko z konnekta ??
poróbowałem z gg i nie mógł wogóle zidentyfikować polecenia sad.gif

Nie dziala, dlatego ze polecenia wysylane zdalnie zaczynaja sie od > a nie od /


i tak ma wlasnie byc, k.bot interpretuje wiad. zaczynajace sie od > jako polecenia zdalne.
Bora
dzięki działa
tylko nadal sie nie moge zalogować pokazuje złe hasło mimo że podaje to zapisane w terminal.lua.
sad.gif
sarinnn
No wlasnie.. Zdradzcie jak prawidlowo zdefinowac haslo w terminal.lua
Flind
hasło mozna zdefiniowac poprzez wpisanie /set pass hasło
Puma
Zdaża mi się iż jak chcę wysłać wiadosć w oknie rozmowy to wyskakuje błąd i K się zamyka, nie zauważyłem tego gdy mam wyłączoną wtyczkę K.Bot.
Kiedy będzie nowa wersja K.Bot, bardziej stabilna?
Sija
[bug]: wszystkie zdalne komendy do K.Bot'a, sa zapisywane w historii jako "nieobsluzone"
Olórin
potwierdzam smile.gif
przydałą by się konsola kbota, czasami chce włączyć tryb away(ale nie informiując o nim nikogo[tylko opis i automatyczne odpowiadanie]), narazie jeden ze swoich numerów gg używam jako konsolę ale mozna by to kiedyś wprowadzić
cRoMo
A moze generalnie zrobic wtyczke (badz zaimplementowac w K'y) pt. Terminal i to ona moglaby sluzyc jako konsola nie tylko dla k.Bota, ale takze dla innych wtyczek, jak np. kTransfer? IMHO osobna konsola dla kazdej z wtyczek mija sie z celem...

UPDATE:
Mam jeszcze jeden pomysl... a moze by tak utworzyc w oknie glownym pasek z .... linia komend? Cos na wzor paska komend w Norton Commander badz Total Commander, oczywiscie obslugujacy komendy K'a, nie systemowe. Wpisujemy w pole potrzebna komende i wyskakuje nam wspomniana wyzej konsola (albo i nie, w zaleznosci od komendy)... Co Wy na to? Tego nie bylo chyba jeszcze w zadnym komunikatorze, a IMHO byloby bardzo przydatne biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Olórin
niechciałem tworzyć nowego wątku to pytam tutaj smile.gif

jak sprawdzić czy kontakt jest na liście, czy też nie,czy z tym pytajnikiem(na liście ale po restarcie jak go nie zapiszemy znika) ??
shw
do samego istnienia to sobie przejzyj kod funkcji kbota do wysylania wizytowek - tam to jest.
a czy da sie sprawdzic czy jest na stale - tego to ja juz nie wiem... moze, chociaz mi sie nie wydaje.
Olórin
ta funkcja mało mi daje bo szuka w liście po właściwości 'display'[czyli to co widzimy na liscie kontaktów] a nie UID sad.gif
nix
da sie ale teraz nie pamietam jak i nie mam czasu pisac... spece od skryptow pokombinujcie cos
Sija
[BUG]: nie duzy, ale zawsze ;P - przy kliknieciu przycisku odswiez w konfiguracji K.Bot'a, zawsze odznacza sie pierwszy skrypt.
Olórin
QUOTE(BazylisZ)
[BUG]: nie duzy, ale zawsze ;P - przy kliknieciu przycisku odswiez w konfiguracji K.Bot'a, zawsze odznacza sie pierwszy skrypt.


Potwierdzam.
Flind
a tak w ogole kiedy mozna by sie spodziewac nowejwersji jkbota bo chyba naj bardziej oczekiwana funkcja jest odpowiadanie innym przy zamknietym oknie smile.gif
nix
ten bug o odsiwezaniu konfiguracji to znam i w next wersji bedzie ok.
a next wersja bedzie jakos w lipcu prawdopodobnie... teraz mam sesje i zaliczenia... przesrane
KOSMOS
No lipiec już jest, newt końcówka lipca, więc kiedy będą poprawki ?
nix
wakacje... mialem siedziec w wawie a tymczasem prawie mnie nie ma... wlasnie wrocilem z Chorwacji i w sobote jade na żagle... ale prawdopodobnie wezme laptopa i cos porobie nad jeziorkiem :] wiec trzymajcie kciuki...
toporek
Niewiem co sie dzieje kiedy instaluje K.bot'a a puzniej resetuje konnekta pojawia mi sie blad "Nie zostal uruchomiony zaden ze skryptow. Prawdopodobnie ie wybrano skryptow w konfiguracji lub uruchomienie wszystkich wlaczonych skryptow zakonczylo sie niepowodzeniem". O co chodzi jak to napraic ? sad.gif Jesli ktos wie jak to naprawidz niech sie zemna skontaktuje poprzez e-mail pawelt12@wp.pl lub gg #2242215 :!: :idea: POMOCY :!:
shw
ustaw sobie katalogi w konfiguracji konnekta do katalogu ze skryptami kbot'a.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.