Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Pilot
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2, 3
alberht
czekamy, czekamy... biggrin.gif
cRoMo
Jest inny sposob na wyciagniecie z Winampa potrzebnych informacji. Pomysl wywodzi sie z Linuxa, a dokladniej od klienta IRC zwanego IRSSI (www.irssi.org). Czesc uzytkownikow tego klienta uzywa go pod Windows (przy pomocy klienta SSH/Telnet). Ci, ktorzy kiedykolwiek korzystali z IRC wiedza, ze czesto ircownicy przezentuja nazwy odgrywanych w swoim playerze mp3'ek. Pomysl pozwala na pobieranie dokladnych (!) danych o odtwarzanym utworze z Winampa i przekazanie ich klientowi IRSSI (www.irssi.org). A raczej odwronie, bo to odpowiedni skrypt napisany w PERLu (skrypt wa.pl) dla IRSSI pobiera dane z wtyczki Winamp httpQ Plugin (link) ktora jest prostym, a wrecz bardzo, serwerem tcp/ip. Pozwala ona na pobieranie informacji z Winampa, sterowanie Winampem i troche innych, mniej waznych dla nas mozlliwosci. biggrin.gif

Plugin powinien takze działac poprawnie z Winampem 3 przy pomocy "WinAmp2 plugin manager" - nie sprawdzalem, tak jest napisane w źrodle w/w skryptu.
domek
24 czerwiec a grupowania ikonek anie widu ani slychu... do kiedy masz te egzaminy ? Bo ja nie lubie takiego szerokiego okienka.

Nie to zebym Cie popedzal tylko niecierpliwy jestem troszke tongue.gif
winthux
Już po egazminach dawno i grupowanie ikonek też dawno zrobione ;)
domek
taaaa

w wersji v. 0.1.8.150 da sie grupowac ?

moze mi ktos powiedziec jak ?
winthux
w tej wersji nie ale w następnej ;)
MiLKA
skoro juz jakies sa informacje o nowej wersji, to mam pytanie: czy jest w niej także informowanie do k.notify o zmianie utworu?? :roll:
domek
A czy i skad mozna miec nastepna smile.gif
cRoMo
BUG:
Ustawiajac troche bardziej skomplikowane wyswietlanie okna tytulowego w Foobarze (Preferences -> Display -> Title Formatting -> Window Title) Konnekt wiesza sie pokazujac "blad krytyczny". Przykladowe formatowanie (by UpNorth):

CODE

//**************************************
// Variables
//**************************************

$puts(symb_start,'.::: ')
$puts(symb_sep,' :: ')
$puts(symb_end,' :::.')
$puts(spacer_symb,' ')
$puts(spacer_width,20)
$puts(text_artist,[%artist%])
$puts(text_title,[%title%])
$puts(text_filename,[%_filename_ext%])
$puts(text_tracknumber,[$num(%tracknumber%,2)])
$puts(text_album,[%album%])
$puts(text_disc,['Disc '%disc%])

$puts(spacer,$repeat($get(spacer_symb),$get(spacer_width)))

//***********************************************************
//***********************************************************


//**************************************
// artist
//**************************************
$puts(artist,
$if($and(%artist%,%title%),
$get(text_artist)' - '
,
$if(%artist%,$get(text_artist))
)
)


//**************************************
// title
//**************************************
$puts(title,
$if(%title%,
$get(text_title)
,
$get(text_filename)
)
)



//**************************************
// tracknumber
//**************************************
$puts(tracknumber,

$if(%tracknumber%,$get(symb_start)$get(text_tracknumber)
)

$if($or(%album%,%disc%),
$if(%tracknumber%,$get(symb_sep))
,
$if(%tracknumber%,$get(symb_end))
)

)



//**************************************
// album
//**************************************
$puts(album,

$if(%tracknumber%,,
$if(%album%,$get(symb_start))
)

$if(%album%,$get(text_album)
)

$if(%disc%,
$if(%album%,$get(symb_sep))
,
$if(%album%,$get(symb_end))
)

)



//**************************************
// disc
//**************************************
$puts(disc,

$if($or(%tracknumber%,%album%),
$if(%disc%,$get(text_disc)$get(symb_end))
,
$if(%disc%,$get(symb_start)$get(text_disc)$get(symb_end))
)

)


//**************************************
//**************************************
// create string (The order is important)
//**************************************
//**************************************
$get(artist)
$get(title)

$get(spacer)

$get(tracknumber)
$get(album)
$get(disc)
winthux
QUOTE
skoro juz jakies sa informacje o nowej wersji, to mam pytanie: czy jest w niej także informowanie do k.notify o zmianie utworu??


Jest planowane, aby było w następnej wersji....

QUOTE
A czy i skad mozna miec nastepna


Na razie ta wersja nie jest dla publiki... za dużo błędów ma i dużo rzeczy nieukończonych.

QUOTE
Ustawiajac troche bardziej skomplikowane wyswietlanie okna tytulowego w Foobarze (Preferences -> Display -> Title Formatting -> Window Title) Konnekt wiesza sie pokazujac \"blad krytyczny\". Przykladowe formatowanie (by UpNorth):


Trochę ciężko mi stwierdzić co jest nie tak, bo u mnie wszystko działa... testowałem na różnych mp3 i działa....

P.S.
To formatowanie w statusie beznadziejnie wygląda ;P
Lukas77
Fajowo, ja mam pytanie czy w końcu można zmieniać ikonki w K.Pilocie poprzez K.Style? Bo podobno ktoś miał wątpliwości...
cRoMo
QUOTE
Trochę ciężko mi stwierdzić co jest nie tak, bo u mnie wszystko działa... testowałem na różnych mp3 i działa....

To rzeczywiscie dziwne, u mnie wyskakuje "Buffer underrun" z tytulem "Microsoft MSVC". Co ciekawe, nie jednokrotnie, w jednakowych odstepach czasu pokazuja sie kolejne, dopoki nie zamkne wszystkich juz otwartych.
QUOTE
P.S.
To formatowanie w statusie beznadziejnie wygląda ;P

Zdaje sobie z tego sprawe, chociaz nie udalo mi sie go uzyskac smile.gif. Napisalem o nim tylko z czystej checi informacji o problemie.

A swoja droga, jak widac na tym przykladzie, ladny i jednak troche skomplikowany sposob wyswietlania tytulu Foobara nie idzie w parze z ustawianiem na jego podstawie opisu w K'u.
Zatem, podobnie jak w przypadku mojego wczesniejszego postu o Winampie upieralbym sie przy alternatywnych rozwiazaniach. Dla Foobara rowniez takowe istnieje, a nawet dwa, napisane przez tego samego goscia (steel_space). Pierwsze, to wtyczka dla Foobara, ktora pozawala na kontrolowanie Foobara przez inne procesy (nie jestem pewien, czy potrafi informowac o utworze, artyscie itp.). Drugie, to programik (w zasadzie to biblioteka dll uruchamiana przez reserv32), ktory uruchomiony przesiaduje w pasku zadan i umozliwia sterowanie funkcjami Foobara. Pobiera takze niektore informacje, jak np. Tytul, Artysta, dlugosc utworu, pozycja itd. W tym przypadku interesujace jest zrodlo, rozporowadzane razem z "programem", ktore pozwoliloby Tobie Winthuxie na poznanie sposobu, w jaki "obslugiwany" jest Foobar.

Link do powyzszego zestawu.

PS. Zapewne jakies informacje na ten temat znajdziesz takze na forum Foobar'a (http://forums.foobar2000.org)
Olórin
QUOTE(MiLKA)
skoro juz jakies sa informacje o nowej wersji, to mam pytanie: czy jest w niej także informowanie do k.notify o zmianie utworu??  :roll:


w status notify.lua włącz informowanie o zmianiach własnego statusu, można by też zrobic tak że gedy moj opis zawiera [mp3] to pokaż tipa smile.gif
w foobarze jest wyświetlanie aktualnie granej piosenki za pomocą standardowego tip'a windowsa(w2k i xp)
hao
QUOTE
Fajowo, ja mam pytanie czy w końcu można zmieniać ikonki w K.Pilocie poprzez K.Style? Bo podobno ktoś miał wątpliwości...

Można... Podany kod XML jest poprawny, widocznie ktoś nie miał w odpowiednim miejscu odpowiednich grafik...
Nie wiem tylko czy podane identyfikatory ikonek są właściwe, ale to można sprawdzić przez Menu/Debug/Lista ikon
Olórin
poprawne id ale w xml'u błąd, zamiast name="nazwa.pliku" ma byc file="nazwa.pliku" smile.gif działa, mam już fajne ikonki ale musze nadac im przeźroczystość :]

poprawny kod
CODE
<?xml version="1.0" encoding="Windows-1250"?>
<theme>
  <info>
    <name>WinAmp</name>   
    <author>Olórin</author>
    <url></url>
    <comment></comment>
  </info>
  <icons>
    <ico iml="16" id="#24AB9" file="nutka.png"/>
    <ico iml="16" id="#24ABA" file="play.png"/>
    <ico iml="16" id="#24ABB" file="pause.png"/>
    <ico iml="16" id="#24ABC" file="stop.png"/>
    <ico iml="16" id="#24ABD" file="previous.png"/>
    <ico iml="16" id="#24ABE" file="next.png"/>
    <ico iml="16" id="#24ABF" file="eject.png"/>
    <ico iml="16" id="#24AC0" file="volume+.png"/>
    <ico iml="16" id="#24AC1" file="volume-.png"/>
  </icons>
  <colors>
  </colors>
  <fonts>
  </fonts>
</theme>
Olórin
mój pierwszy styl już w katalogu smile.gif teraz trzeba poczekać na tzw. moderatorów smile.gif są to ikonki z starego Winamp Pilot'a

mam już ikonki dla fanów winampa tylko musze photoshopa zainstalować żeby nadać im przeźroczystość smile.gif
Olórin
drugi styl wrzucony....

hao-nieśpij!! tongue.gif

ps. wieczorkiem zrobie styl tengwarowy i runiczny smile.gif może nawet dla całego konnekta smile.gif[/url]
nix
czy leci z nami pilot? RGR
Olórin
hehe jakubek, chyba dzisiaj przegonisz hao z 1 miejsca w ilości napisanych postów
nix
a kto by sie scigal... ja nie lubie rywalizacji...
Olórin
no to moje style są już w katalogu....
[url=http://www.stamina.eu.org/konnekt/kweb/dl.php?dlID=121]
user posted image
[DOWNLOAD][/url]
[URL=http://www.stamina.eu.org/konnekt/kweb/dl.php?dlID=120]user posted image
[DOWNLOAD][/URL]
Lukas77
Ja mam pytanko czy K.Pilot będzie w nowej wersji obsługiwał planowane uruchomienie programu do odtw. mp3 za pomocą kliknięcia w Play?
winthux
Nie weim jak się dobrać do defaultowego odtwarzacza mp3 więc mogę zrobić tak jak z foobarem, że będzie się wpierw wskazywać katalog z odtwarzaczem....
Olórin
nic niema na przeszkodzie żeby wskazywało się o 2 katalog więcej, proponuje aby domyśle były standardowe katalogi winampa (wianmp 2x: C:\Program Files\Winamp\, winamp3: C:\Program Files\Winamp3\)
MiLKA
Katalog z miejscem rezydowania Winampa2 jest jako domyślna wartość w kluczu HKEY_CURRENT_USER/Software/Winamp więc nie potrzeba tworzyć dodatkowych pól ;-) Zapewne Winamp3 też ma jakies takie wartości pozapisywane w rejestrze, ktos ma niech sprawdzi wink.gif

update:
po chwili namysłu wink.gif wartość tą można też używać jako wyznacznik czy dany winamp jest zainstalowany w systemie
Lukas77
Ja tam sobie mogę raz w konf. wybrać ścieżkę do Winampa... Nie ma żadnego problemu żeby tak to rozwiązać. Niech będzie tak, że kto chce Winampa to niech sobie go ustawi, kto Foobara... i tak dalej...
Olórin
QUOTE
Ja tam sobie mogę raz w konf. wybrać ścieżkę do Winampa... Nie ma żadnego problemu żeby tak to rozwiązać. Niech będzie tak, że kto chce Winampa to niech sobie go ustawi, kto Foobara... i tak dalej...

troszke ten pomysł niebardzo bo ja mam w konfiguracji kpilota zaznaczonego winampa i foobar'a smile.gif, pozatym na sciezke do winampa mamy już sposób
Flind
mam dwa pytania:

-jak ustawiliscie nowe ikonki do k.pilota nie kasujac ikonekt z konnekta takich jak cube, bo ja jak chce ustawic nowe do k.pilota to kasuje cube i na odwrot.

-mam najnowszego k.pilota ze strony i nie moge rozwinac go na cały pasek z ikonkami tylko zawsze z lewej strony mam takie dwie strzałeczki i po kliknieciu ich rozwija ja mi sie opcie do winampa
werw0e
QUOTE(winthux)
Nie weim jak się dobrać do defaultowego odtwarzacza mp3


odczytujesz domyślną wartość z
"HKEY_CLASSES_ROOT\.mp3"

oznaczę ją jako "costam"

a potem:
"HKEY_CLASSES_ROOT\"+costam+"\shell\open\command"
@=pełna\ścieżka
hao
QUOTE
-jak ustawiliscie nowe ikonki do k.pilota nie kasujac ikonekt z konnekta takich jak cube, bo ja jak chce ustawic nowe do k.pilota to kasuje cube i na odwrot.


Musisz je niestety połączyć w jeden...
Olórin
QUOTE
[27.06.2003 16:45:06]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"DND | working\")
[27.06.2003 16:45:09]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"[mp3] Blank and Jones  - Watching the Waves\")
[27.06.2003 16:46:11]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"[mp3] Blank and Jones  - Flaming June Elles \")
[27.06.2003 16:46:12]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"DND | working\")
[27.06.2003 16:46:12]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"[mp3] Blank and Jones  - Flaming June Elles \")
[27.06.2003 16:46:22]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"DND | working\")
[27.06.2003 16:46:26]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"[mp3] Blank and Jones  - Flaming June Elles \")
[27.06.2003 16:46:56]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"DND | working\")
[27.06.2003 16:46:59]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"[mp3] Blank and Jones  - Flaming June Elles \")
[27.06.2003 16:47:20]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"DND | working\")
[27.06.2003 16:47:23]      [NOTIFY] sandmman (158364@GG) zmienił status z zaraz wracam na zaraz wracam(\"[mp3] Blank and Jones  - Flaming June Elles \")


[BUG]:To jest wycinek z log'a Status Notify, KPilot co jakiś czas zmienia na chwilę status z nazwą utworu na taki który był przed włączeniem autostatusu, co ciekawe ten problem niewystępuje w przypadku foobar'a smile.gif ale tam zmiana utworu na słabym komputerze trwa[bo uruchamia się plik .exe z parametrami], zaobserwowałem że te zmiany statusu pojawiają się w trakcie utworu, nie przy zmianie....
To trzeba poprawić bo bądź co bądź jest to wkurzające....
shw
taki sam problem jest z random status - najpierw pobiera text piosenki, a potem laduje z randoma (chociaz nie byl urochomiony, zeby zmieniac)
MiLKA
QUOTE(Olórin)
[BUG]:To jest wycinek z log'a Status Notify, KPilot co jakiś czas zmienia na chwilę status z nazwą utworu na taki który był przed włączeniem autostatusu, co ciekawe ten problem niewystępuje w przypadku foobar'a smile.gif ale tam zmiana utworu na słabym komputerze trwa[bo uruchamia się plik .exe z parametrami], zaobserwowałem że te zmiany statusu pojawiają się w trakcie utworu, nie przy zmianie....
To trzeba poprawić bo bądź co bądź jest to wkurzające....


Podobny problem znalazłem (winamp2/5) jak jest włączone "Scroll title in the Windows taskbar". Co pewien czas na doslownie sekunde wraca do poprzedniego statusu.
Olórin
tylko przy przewijaniu tytułu w pasku????? jak tak to bardzo dobrze chociaz i tak korzystam ostatnio z foobara tongue.gif
shw
a mi foobar 0.7 wywala konnekta, kiedy probuje pobierac tytul piosenki...
blad:
buffer overrun detected
Sija
btw, mozna juz pominac reczne wybieranie folderu z foobarem. Katalog instalacyjny jest zapisany w rejestrze [HKEY_CURRENT_USER -> Software -> foobar2000] od wersji 0.7
UNK
QUOTE(shw)
a mi foobar 0.7 wywala konnekta, kiedy probuje pobierac tytul piosenki...
blad:
buffer overrun detected


Tak sie dzieje gdy zmienia sie wyglad "Main window title".
Wydaje mi sie ze z tamtad jest pobierany tekst do K i nei mozna za bardzo tego ubarwiac
Olórin
winthux nie przewidział że można usunąć napis foobar2000 z tytułu okna, musisz to zostawić, już dawno mu to zgłosiłem ale narazie chyba nic w kierunku kpilota nie robi sad.gif( a szkoda bo w nowej wersji(beta) było pare fajnych funkcji biggrin.gif, niestety gdzieś w kodzie jest błąd i nie bardzo to chce działać
shw
Ja juz mowilem, ze zle, ze wogole pobiera z Main Window Title, kiedy jest tam oddzielna sekcja: Copy Command stworzona m.in. wlasnie do tego, by z niej byly pobierane informacje dla programow...
cRoMo
QUOTE(shw)
Copy Command stworzona m.in. wlasnie do tego, by z niej byly pobierane informacje dla programow...

IMHO zamiast korzystac z Copy Command, powinien uzyc pluginu foo_remote, o czym juz kiedys pisalem. Oprocz mozliwosci pobierania danych od Foobara mozna rowniez nim sterowac. Wtyczka zostala ostatnio przepisana i autor zapewnial o latwosci jej wykorzystania.
SandmmaN
QUOTE(Olórin)
winthux nie przewidział że można usunąć napis foobar2000 z tytułu okna, musisz to zostawić, już dawno mu to zgłosiłem ale narazie chyba nic w kierunku kpilota nie robi sad.gif( a szkoda bo w nowej wersji(beta) było pare fajnych funkcji biggrin.gif, niestety gdzieś w kodzie jest błąd i nie bardzo to chce działać

O ile wiem Winthux wyjechal w lipcu i pewnie do tej pory nie wrócił i to może tłumaczyć brak jego aktywności developerskiej wink.gif

PS - Sorry za OT ale ma ktos przy zamykaniu grającego f2k komunikat:
"Błąd: metadb_handle leaks, 2 objects"?
Użytkuje f2k0.7RC15 a błąd u mnie występuje w każdej wersji 0.7 :/
cRoMo
QUOTE
PS - Sorry za OT ale ma ktos przy zamykaniu grającego f2k komunikat:
\"Błąd: metadb_handle leaks, 2 objects\"?

Winna jest wtyczka foo_remote, ktorej uzywasz biggrin.gif Sciagnij nowa stad

Co do nieobecnosci winthuxa: obserwuje jakas dziwna aktywnosc jego GG smile.gif Raz pojawia sie jako Niedostepny z opsiem, innym jako Niedostepny bez opisu 8)
Olórin
chyba już dawno wrócił tongue.gif
SandmmaN
QUOTE(cRoMo)
QUOTE
\"Błąd: metadb_handle leaks, 2 objects\"?

Winna jest wtyczka foo_remote, ktorej uzywasz biggrin.gif Sciagnij nowa stad

Podmienilem .dll ale nadal błąd występuje :/ W wolnej chwili zagadam na gg - szkoda tego wątku na to wink.gif

QUOTE(cRoMo)
Co do nieobecnosci winthuxa: obserwuje jakas dziwna aktywnosc jego GG smile.gif Raz pojawia sie jako Niedostepny z opsiem, innym jako Niedostepny bez opisu  8)

:twisted:

QUOTE(Olórin)
chyba już dawno wrócił tongue.gif

:roll: tongue.gif tongue.gif
winthux
Wróciłem, wróciłem ;)

Sprawa z k.pilotem wygląda tak. Jest już prawie na ukończeniu ale jest kilka błędów, z którymi nie potrafię sobie poradzić (np. wykrzacza się na systemach nie xp). Teraz zaczęła się klasa maturalna a moim nauczycielom doszczętnie odbiło. Ubzdurali sobie, że ubyło mi dużo lekcji (w rzeczywistości jedna godzina) i mogą sobie robić co tydzień powtórzenia i sprawdziany, więc nie mam czasu na dalszy rozwój.

Jakby ktoś chciał i miałby pojęcie o programowaniu to mógłbym mu udostępnić źródła, aby dokończył tą wtyczkę.

Przepraszam, że tyle naobiecywałem i nie wyszło ;/
daten
moze jak by sie komus przydalo: jakie komendy oobsluguje mediaplayer:
SendMessage(WMPhwnd,WM_COMMAND,kod,0); (to jest w delphi)
za kod podstawic:
32780 - tryb pełny
32781 - tryb kompaktowy
32783 - wł/wył playlisty

32789 - wł/wyłKorektor i ustawienia
32784 - korektor SRS WOW
32785 - korektor graficzny
32786 - ustawienia wideo
32787 - informacje o nośniku
32788 - podpisy
32790 - pokaż/ukryj paski zmiany rozmiaru
32791 - pokaż/ukryj tytuł
32792 - pokaż/ukryj wizualizację
32793 - pokaż/ukryj paski zmiany rozmiaru
32794 - statystyka
32804 - regulatory DVD
32833 - teraz odtwarzane
32834 - kopiuj z dysku CD
32805 - przewodnik multimedialny
32806 - biblioteka multimediów
32807 - tuner radiowy
32835 - kopiuj na
32808 - odtwórz wstrzymaj
32809 - zatrzymaj
32810 - poprzedni
32811 - następny
32815 - głośniej
32816 - ciszej
32817 - wycisz
32825 - opcje
32841 - wybór karnacji
32848 - wyszukiwanie plików multimedialnych
testowane na 7.1 i 8.0
Lukas77
Jeżeli nie wykrzacza się na XP to może specjalne zamówienia mailowe wchodzą w gre? Ja bym był bardzo chętny, mniam :-)
Aule
Widział ktoś foobara 2000? Jeśli tak, to może wiedzieć jak wygląda menu w tray'u do obsługi playlisty. Zaproponowałbym takie samo nowemu developerovi, jeśli taki sie zjawi.
Lukas77
Trzeba podnieść ten temat do góry... Ja kurcze nie mogę się doczekać nowej wersji wtyczuni, a nie chcę żeby ten temat został zapomniany. Winthux napisał że na XP wtyka działa, może by udostępnić ją XP-kowcą pod warunkiem że nie puszczą tej wtyczki dalej... Ja np. zachowam ją tylko dla siebie smile.gif
Pozdrawiam
Olórin
ja powiem tyle ze mi sie ta wtyka (beta) wywalala rowniez na xp.... mniej niz na innym ale jednak byly z nia problemy sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.