Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Pilot
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2, 3
winthux
W katalogu powinnna niedługo się ukazać wtyczka K.Pilot.
SandmmaN
QUOTE(winthux)
W katalogu powinnna niedługo się ukazać wtyczka K.Pilot.

:mrgreen: :roll: laugh.gif 8) biggrin.gif :shock: :twisted: :oops: tongue.gif :mrgreen: :roll: laugh.gif 8) biggrin.gif :shock: :twisted: :oops: tongue.gif :mrgreen: :roll: laugh.gif 8) biggrin.gif :shock: :twisted: :oops: tongue.gif :mrgreen: :roll: laugh.gif 8) biggrin.gif :shock: :twisted: :oops: tongue.gif
werw0e
dzię-ku-je-my
cRoMo
Nie wiedze? Wciaz jeszcze nie ma?
hao
Już jest smile.gif
Olórin
dołączam się do podziękowań

ps. jescze niewidze w katalogu sad.gif
ps2. hao-nieśpij!!!

[update]już jest, hao zaakceptował ją jak pisałem posta [/update]

[update]spox wtyczka ale:
:arrow: zmienił bym ikonki(te niezbyt mi się podobają (różnią się od pozostałych)
:arrow: możliwość wyłączenia przycisków sterujących(może niektórych?), i przeniesienia ich do paska pluginów jako menu ?? bo jak wielu kuserów lubie wąskiego konnekta smile.gif
:arrow: opisy przycisków mogły by być po polsku(wszystkie pozostałe przyciskio są po polsku dlaczego te nie:??smile.gif
[/update]
Olórin
a może by przyciski pogrupować??
przycisk od statusu zostawić
play i pause w 1 ze strzałką (jak jest odtwarzane to pause domyślne jak nie to play)
stop i load też zgrupować i dodać tam przycisk jump to(w playliscie)
przewijanie zostawić smile.gif
case
wtyczka bardzo dobra, przylaczam sie jednak do propozycji Olórina i zauwazylem jeszcze jedna rzecz: mam w Winampie ustawiana opcje Crossfading [plynne przechodzenie utworow] i wtedy podczas konczenia jednej piosenki i przechodzenia w kolejna, opis jest zmieniany [na jakias sekunde, moze pol] na standardowy [ustawiony przed pobieraniem go z winampa] a dopiero potem na tytul kolejnej piosenki.
sprawdzcie u siebie z laski swojej :wink: [ja mam Fade: 7 sekund]

UPDATE
...yyyy i wogule co jakis czas opis sie zmienia sam na standardowy i spowrotem na "winampowy" :? cos mam nie tak? czy moze ktos ma podobnie? [stwierdzam na podstawie wyskakujacego tipa kNotify i okna logowania kBota] :cry:
ZenOm
bardzo fajna wtyczka dzieki
tylko te ikonki okropnie wygladaja na nie WinXP
MiLKA
Hałdi pipol smile.gif

Dobra wtyczka Winthux :-) Wykonales naprawde duzo dobrej roboty. Dziala super, aczkolwiek proponowalbym dodac do wtyczki pare ficzersów:

* troszke wiecej konfiguracji, np.: mozliwosc zmieniania miejsca wyswietlania przyciskow sterujacych
* dodanie odpowiedniej pozycji w oknie rozmowy
* a moze by tak dodac obsluge Lua?? Z zamierzchlych czasow jak jeszcze korzystalem z Mirandy, byla fajna wtyczka ktora korzystajac z notifiera informowala o utworze granym. Gdyby tylko byla Lua :roll: ;-)
torn
A ja bym dodał możliwość wyboru, które przyciski mają się pojawiać na pasku w głównym i oddzielnie na pasku w oknie rozmowy.

PS: Fajne ikonki :P
miluti
Spoko wtyka 8)
Mam małą propozycję której tu jeszcze nie zauważyłem: kliknięcie przycisku [Play] lub [Load] mogłoby odpalać Winampa lub inny wybrany program jeśli ten nie jest uruchomiony. Dalej byłoby po staremu...

A może jeszcze to: przycisk [Load] powinien dawać możliwość wyboru dodania pliku, katalogu lub adresu pliku tak jak to jest zrealizowane w Winampie.
werw0e
QUOTE(miluti)
mogłoby odpalać Winampa lub inny wybrany program jeśli ten nie jest uruchomiony.

:idea: oczywiście z domyślnym programem do *.mp3 smile.gif

:idea: w oknie rozmowy doradziłbym menu rozwijane (takie jak np w GG Crypcie) i takie samo w normalnym toolbarze [może być też dowolna zmiana tego ;]]

QUOTE
opisy przycisków mogły by być po polsku

zwłaszcza że nawet nazwa jest polska : K.Pilot ;]
:idea: regulacja głośności

:idea: również tekst za utworem
po co?np "Nirvana - Smells... <-Niezły kawałek"
miluti
QUOTE
:idea: również tekst za utworem
po co?np \"Nirvana - Smells... <-Niezły kawałek\"
A może tak od razu bardziej uniwersalnie na wzór tego co można wpisać w polu Ustawienia -> Wiadomości -> Okno wiadomości? Odpowiednie paramety mogłyby wyświetlać tytuł, wykonawcę, rodzaj muzyki czy inne dane zawarte w tagu piosenki a przed, za czy pomiędzy parametrami można by dopisać własny tekst...

PS. Winthux, myślałeś o obsłudze MyMP3PRO :?:
cRoMo
Z Waszych wypowiedzi domyslam sie, ze K.Pilot dodaje takze przyciski sterowania do okna rozmowy. Niestety, u mnie ich nie ma, pomimo uruchomionej i dobrze dzialajacej wtyczki (poza tym jednym problemem of koz).
case
QUOTE(miluti)
A może tak od razu bardziej uniwersalnie na wzór tego co można wpisać w polu Ustawienia -> Wiadomości -> Okno wiadomości? Odpowiednie paramety mogłyby wyświetlać tytuł, wykonawcę, rodzaj muzyki czy inne dane zawarte w tagu piosenki a przed, za czy pomiędzy parametrami można by dopisać własny tekst...

to jest bardzo dobry pomysl. kazdy dostosuje sobie wyswietlanie do swoich potrzeb :!: biggrin.gif
cRoMo
:idea: Opcja w konfigracji: "Nie zmieniaj opisow przy właczonym recznym statusie opisowym"
Puma
Wszystko by było cacy, tylko są dwie uwagi.

1) Idzie włączyć "pobieraj tekst z odtwarzacza" lecz nie idzie wyłączyć.
2) Po cholere napis "pobieraj tekst z odtwarzacza", nie lepiej coś krutkiego albo wybór w opcjach czy tekst koło przycisków ma być czy nie.
Olórin
prawy przycisk myszki i włączasz "Liste" i wyłączasz opisy i masz same ikonki smile.gif
shw
QUOTE(cRoMo)
Z Waszych wypowiedzi domyslam sie, ze K.Pilot dodaje takze przyciski sterowania do okna rozmowy. Niestety, u mnie ich nie ma, pomimo uruchomionej i dobrze dzialajacej wtyczki (poza tym jednym problemem of koz).

dokladnie - u mnie tez nie ma...

[update]
A - i jeszcze jedno - foobar (ktorego uzywam) ma jeden problem - z shuffle przy uzyciu Next nie wskakuje na losowo wybrany utwor, tylko na nastepny. tak wiec przydaloby sie dodac przycisk random. najlepiej jedynie jezeli uzywany jest foobar (zaznaczony w opcjach).
aha - nie wiem jak zrobiles z foobarem, ale np. jak ustawilem sobie funkcje foobara pod klawiszami w klawie multimedialnej, to nie wiem czy przy wszystkich, ale przy play i random na pewno uruchamialo foobara...
[/update]
Puma
QUOTE(Olórin)
prawy przycisk myszki i włączasz \"Liste\" i wyłączasz opisy i masz same ikonki smile.gif


Nie chodzi o opisy w oknie rozmowy lecz o te w toolbar.

user posted image
Olórin
ja mam w oknie K jako oddzielny toolbar smile.gif i niewiem jak to schować do menu tongue.gif
aaaa...i moge włączac i wyłączac wyswietlanie opisów dowoli
^BerZerK^
mozecie mnie naprowadzic dlaczego ja nie moge wylaczyc podpisow w przyciskach wtyczki i nic wogole z nimi zrobic? nie mam zablokowanych przyciskow, a tu ani menu zrobic ani wylaczyc tych #$$^@@ opisow
Puma
QUOTE(^BerZerK^)
mozecie mnie naprowadzic dlaczego ja nie moge wylaczyc podpisow w przyciskach wtyczki i nic wogole z nimi zrobic? nie mam zablokowanych przyciskow, a tu ani menu zrobic ani wylaczyc tych #$$^@@ opisow


Ja niestety mam to samo, nic nie idzie z nimi zrobić sad.gif
POMOCY !!!
Olórin
ja po zainstalowaniu wtyki:
odblokowałem paski narzędzi
na pasku kpilota włączyłęm liste, wyłączyłęm opisy
poustawiałem paski
zablokowałem je


a efekt jest taki:user posted image
winthux
Aby się pozbyć napisów to PPM na toolbarze i zaznaczyć listę (opisy mają być odznaczone).

Co do ikonek to prosiłem o jakieś. Nikt nie przysłał to są takie jakie są.

Co do ułożenia przycisków to jak zdam examin to poprawię to. Będzie można se wybrać sobie, które mają być widoczne na toolbarze.

Co do przcisków w oknie wiadomości to jest aż tak potrzebne? Będzie trochę miejsca zajmować chba,że menu zrobie ale to już lepiej mieć na głównym toolbarze.

Jakby był ktoś miły to mógłby mi ktoś wysłać wszystkie komendy foobara wydawane z lini poleceń? foobar2000 /next jest wysyłane więc to już zależy od foobara jak on to interpretuje....

Co do wyświetlania tytułów to k.pilot pobiera tylko tytuł okna w winampie więc nie jest możliwe dobranie się do tagów mp3.

torn: Fajne fajne ;)

miluti: MyMP3Pro to jak myślę jest odtwarzacz tak? Podaj link do niego to popatrzę co można zrobić...

werw0e: zrobię w ten sposób, że np. zamiast [title] będzie wstawiany tekst pobrany z player. Co do głośności to wszystko jest przygotowane ale nie wiem jak podgłośnić w foobarze.

MiLKA: nie ma sensu, aby implementować lua tutaj. Wykorzystywana byłaby tylko do K.Notify... (może uda mi się z jakubkiem dogadać w tej sprawie)
winthux
Olórin: Ikonki są cieniowane a ty masz chyba niexp....
Puma
QUOTE(Olórin)
ja po zainstalowaniu wtyki:
odblokowałem paski narzędzi
na pasku kpilota włączyłęm liste, wyłączyłęm opisy
poustawiałem paski
zablokowałem je


Dzięki , to działa smile.gif
teraz brakuje mi możliwości wyłączania "pobieraj teksty z odtwarzacza", będzie coś takiego ?
winthux
to już jest. Naciśnij jeszcze raz 'Pobieraj tekst z odtwarzacza'....
Bora
mi brakuje takiej opcji zeby ustawić sobie np domyślny player a potem jeżeli sie naciśnie odtwarzaj to automatycznie sie uruchania.
Przyciski w oknie rozmowy przydadzą sie i tak każdy ma tam sporo miejsca zapewne a jak nie to moźna wyłączyć
^BerZerK^
dziala dziala :-)
dzieki 8)
case
QUOTE(Bora)
Przyciski w oknie rozmowy przydadzą sie i tak każdy ma tam sporo miejsca zapewne a jak nie to moźna wyłączyć

jak ktos chce przyciski w oknie rozmowy to przeciez jest caly czas wtyczka wapilot, ktora do tego wlasnie sluzy! jak bedzie taka opcja w kPilocie to wtedy wywalisz wapilota i po sprawie :wink:
Olórin
QUOTE(winthux)
Olórin: Ikonki są cieniowane a ty masz chyba niexp....

w2k prof smile.gif
Olórin
na xp ikonki są świetne smile.gif ale na niexp wyglądają strasznie sad.gif
winthux
heh... co ja Ci poradzę... grafikiem nie jestem a programowania dopiero się uczę, laikiem jestem... może da się zrobić zmianę ikon przez k.style...
torn
jasne że się da...
winthux
a w jaki sposób ?
shw
odp: foobar2000.exe /? wyswietla komendy
pyt: skad pobiera nazwe w foobarze piosenki? bo z lekka glupio pobiera u mnie...
winthux
utwór pobiera z okna foobara...

co do tego shuffle mode w foobarze to chyba musi zostać tak jak jest. Dostępne jest /next i /rand niezależnie od włączonego trybu shuffle.... lepiej niech tak zostanie... może kiedyś dorzucę przycisk random o ile reszta playerów będzie z tym zgodna... tzzn da się przekazać polecenie...
torn
QUOTE(winthux)
a w jaki sposób ?

CODE
<?xml version="1.0" encoding="Windows-1250"?>
<theme>
 <info>
   <name></name>  
   <author></author>
   <url></url>
   <comment></comment>
 </info>
 <icons>
   <ico iml="16" id="#24AB9" name="nutka.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABA" name="play.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABB" name="pause.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABC" name="stop.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABD" name="previous.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABE" name="next.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABF" name="eject.png"/>
   <ico iml="16" id="#24AC0" name="volume+.png"/>
   <ico iml="16" id="#24AC1" name="volume-.png"/>
 </icons>

 <colors>
 </colors>

 <fonts>
 </fonts>

</theme>
Sija
K.Pilot jest gr8 biggrin.gif

IMHO baaardzo przydalaby sie obsluga WMP9 :]
shw
QUOTE(winthux)
utwór pobiera z okna foobara...

a mozna dokladniej? window title? szkoda, bo jest cos takiego jak 'copy command' i raczej do tego sluzy wlasnie, zeby z niej kopiowac tytul. ew. z tray'a, bo w window title, to raczej dlugawe to, a ja chcialbym samego wykonawce i tytul piosenki, a nie chce zmieniac podpisu okienka.
QUOTE(winthux)
co do tego shuffle mode w foobarze to chyba musi zostać tak jak jest. Dostępne jest /next i /rand niezależnie od włączonego trybu shuffle.... lepiej niech tak zostanie... może kiedyś dorzucę przycisk random o ile reszta playerów będzie z tym zgodna... tzzn da się przekazać polecenie...

to tutaj chcialbym poruszyc pewien problem - po co zaznaczac od razu winampa 2, 3 i foobara ? toc naraz sie nie uzwa...
lepiej gdyby kazdy mial oddzielne funkcje - wtedy do foobara moznaby random dodac, bo tak to kiepsko to widze, bo winampy i inne nie maja random.

aha - jeszcze odnosnie play/pause - jest polecenie foobar.exe /playpause i odpada jeden przycisk
co do ikonek w okienku rozmowy - jest ono rozciagniete i tak bardziej niz glowe K, wiec spokojnie sie zmieszcza i nie bede nikomu przeszkadzac, bo jak ja mam przywolywac z tray'a i klikac na ikonke, to tyle samo klikow zajmuje wlasniecze/zatrzymanie/zmiana utworu w oryginalnym playerze.

torn: a gdzie ty masz volume up i volume down ? wink.gif
ps. a mi sie ikonki podobaja...
winthux
QUOTE
a mozna dokladniej? window title? szkoda, bo jest cos takiego jak 'copy command'


tak... z windows title... czy ja wiem czy to takie długie, tak jak masz na playliście.... możesz trochę więcej powiedzieć o tym 'copy command' ?

QUOTE
lepiej gdyby kazdy mial oddzielne funkcje - wtedy do foobara moznaby random dodac


No tak... i dla każdego playera będą osobne toolbary...

ikonki w oknie rozmowy będą, bo widzę, że każdy chce... z resztą zrobie w ten sosób, że będzie można se wybrać, które buttony mają być widoczne i w którym miejscu. Tak chyba będzie najlepiej.

co do volume up i down to wszystko jest ;) tylko czeka na coś ;P
Puma
K.pilot jest fajowy smile.gif
Olórin
czeka pewnie na ikonki tongue.gif
Olórin
QUOTE(torn)
QUOTE(winthux)
a w jaki sposób ?

CODE
<?xml version="1.0" encoding="Windows-1250"?>
<theme>
 <info>
   <name></name>  
   <author></author>
   <url></url>
   <comment></comment>
 </info>
 <icons>
   <ico iml="16" id="#24AB9" name="nutka.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABA" name="play.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABB" name="pause.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABC" name="stop.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABD" name="previous.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABE" name="next.png"/>
   <ico iml="16" id="#24ABF" name="eject.png"/>
   <ico iml="16" id="#24AC0" name="volume+.png"/>
   <ico iml="16" id="#24AC1" name="volume-.png"/>
 </icons>

 <colors>
 </colors>

 <fonts>
 </fonts>

</theme>

jakoś niechce mi to działać sad.gif
Lukas77
Wtyka fajna, ale jednak bardziej podobały mi się ikonki z wapilota, ale skoro można je zmieniać to nie widzę problemu. Dzięki.
miluti
QUOTE(winthux)
[...]Co do wyświetlania tytułów to k.pilot pobiera tylko tytuł okna w winampie więc nie jest możliwe dobranie się do tagów mp3.[...]
A nie można dobrać się do informacji który plik jest odtwarzany przez Winampa? (chodzi o lokalizację pliku na dysku). Stąd byłaby już prosta droga do wyciągnięcia danych z tagów interesującego nas pliku mp3, tak mi się przynajmniej wydaje :?
Olórin
zawsze można zmienić format wyświetlania w winampie
winthux
miluti:

Da się dobrać ale trzeba wtyke do winampa napisać, aby ładnie podawała do k.Pilota wszystko....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.