Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kMail
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
rav_
Witam, przez 3 dni skrobałem w Delphi z nudów i napisałem wtyczke do wysyłania maili,
działanie jest proste podajesz w ustawieniach dane swojej skrzynki i mozna wysyłać,
jest to moja pierwsza wtyczka i wszystkie uwagi i błędy prosze zglaszac tu na forum.
Prosze o przetestowanie, jest jeszcze troche do zrobienia.

z gazeta.pl dalej nie smiga, nie wiem dlaczego, ale będę walczył wink.gif

EDIT6
Zrobiłem tak:
-Klawisze ctrl+Tab wstawianie tabulatora w polu wpisywania wiadomości.
-Klawisze Shift + Tab przejście do następnej kontrolki.
-Możliwośc zamknięcia okienka wysyłania zaraz po wysłaniu emaila.
-Możliwośc wyłączenia informacji "Wiadomość wysłana" po prawidłowym wysłaniu emaila.

Wtycze kopiujemy do folderu "wtyczki" a biblioteki do "konnekt/data/dll"

-- file is missing --
Mucha
trzeba uzyc GETCNTCHAR(numer kontaktu, CNT_EMAIL);
foxtwo
Nie działa ENTER, a szkoda. Wysyłałem z wp.pl i działa. Nie działa natomiast z gmail'a.
a'mal
Z gazeta.pl też nie idą....
conexion2000
Btw. zaszedł trochę konflikt nazw. Kmail jest programem pocztowym KDE. Mogą być problemy z wyszukiwarkami wink.gif
dulek000
kRSS też jest programem newsowym KDE, a strona z downloadem konnektowej wtyczki na kPlugins jest trzecia w google.pl. wink.gif
conexion2000
Ale krss należące do KDE jest pierwsze tongue.gif
zhvir
ponieważ jest to proste wysyłanie emaili to może easyKmail tongue.gif (iziKmail wink.gif)
edit: może być też kPoczta lub PocztaK biggrin.gif
zimaq
mailereK ? smile.gif
zhvir
Kurier ? biggrin.gif
atol
kMail tongue.gif Po co zmieniać nazwe na jakaś wymyślna skorpo jest prosta i każdy ją rozumie. A co do funkcjonalności to może połaczyć tą wtyczke z mejliKiem?
zhvir
a ja nie chcę korzystać z mejliKa bo korzystam z emNotifiera tongue.gif więc połączenie nie jest mi na rękę
Akira
Przecież mejliK nie ma dostępnych źródeł...
rav_
yo
nie używam mejliKa ;P a łączenie jakoś specjalnie mnie nie interesujące wacko.gif
Nowsza wersja w załączniku.
Akira
Mam pytanko czy udostępnisz źródła wtyczki?
zhvir
mi z o2 nie działa...
być może to przez wymagane uwierzytelnienie?
atol
co do funkcjonalności:

1) Przez menu kontaktu "wyślij emaila" powina być przechwytywana przez tą wtykę
2) a jak nie to może jakaś baza adresów mailowych
3) Gmail smile.gif
4) Może jakaś historia wysłanych mailów?
zhvir
Wg mnie w menu kontaktu robi się już trochę zbyt ciasno i moja propozycja byłaby taka żeby stworzyć podmenu "Wyślij..." gdzie byłyby umieszczone opcje: wyślij wiadomość, wyślij smsa, wyślij plik, wyślij emaila (a propos emaila niepotrzebny jest w nim apostrof) oraz wyśłij przez kMaila...

Podobnie jest to rozwiązane we wtyczce Actio -> Zadzwoń na..., gdy mamy więcej numerów telefonów.
atol


chodzi mi by podpiąć pod to
zhvir
ja rozumiem smile.gif ale mi chodzi o coś innego co powinienem zaproponować pewnie w innym miejscu forum

moje propozycje na razie ograniczą się do przeniesienia kMaila wyzej w okolice Wyślij emaila, usunięcie wykrzyknika z nazwy oraz jako opcja właśnie podpięcie kmaila pod Wyślij emaila
atol
jak tak sobie myśle to bedzie jakiś kłopot z tym bo ta opcja otwiera domyślny program pocztowy...
dulek000
To żaden problem przchwycić akcję - kMail z łatwością może podpiąć się pod domyślne wysyłanie emaila.
rav_
No właśnie? jak zrobić tak, aby opcja standardowego wysłania maila przez program, znajdowała się w mojej utworzonej grupie? moją pozycje juz umiesciłem koło "Wyślij wiadomość" ale chcę umiescic w jednej grupie "Wyślij Email'a" i "kMail" jak to zrobić w Delphi??
a te problemy z logowaniem w o2, gazeta.pl nie wiem dlaczego występują, szukałem na google i jakos nie bylo rozwiązania sad.gif ale pobawie sie z tym później jeszcze.
KoSiarzPL
Chcesz przenieść standardową opcje "wyślij mail" do nowo utworzonej grupy? Musisz subclasować starą opcje, następnie ją ukryć i na koniec utworzyć swoją. Jeśli ktoś wybierze twoją opcję to musisz zareagować tak jak by wybrał opcję oryginalną.
Andrzej1307
hmm a dlaczego ten temat nie jest w dziale wtyczki? /ot

1) proponuje jakis pasek postepu przy wysylaniu
2) mozliwosc dodawania zalacznikow
3) ikonka wtyczki okna wysylania na pasku zadan...
4) mozliwosc dodania wlasnej/innej sygnatury (np. wiadomosc poslana z K tongue.gif)
5) moze byc wink.gif
n3m3s1s
Przede wszsytkim za mała ilość obslugiwanych skrzynek. Np coraz bardziej popularny gmail.com.
Błąd przy wysylaniu wlasnie z gmail:
ERROR:5.7.0 Must issue a STARTTLS command first x1sm87086nfb
cih997
Moja mała uwaga: wysyłając 2 razy pod rząd wiadomość ze znacznikiem <br> otrzymałem błąd Error:Socket-Fehler #997. Trzecią wiadomość wysłałem już bez znacznika <br> (na ten sam adres). Po sprawdzeniu poczty niespodzianka - wszystkie 3 wiadomości połączyły się w jedną i taką odebrałem (również ze znacznikami <br>) wink.gif

Wtyczka świetny pomysł, żeby się tak jeszcze załączniki dodawało, ale to pewnie w przyszłości wink.gif
Olórin
QUOTE
Przede wszsytkim za mała ilość obslugiwanych skrzynek. Np coraz bardziej popularny gmail.com.
Błąd przy wysylaniu wlasnie z gmail:
ERROR:5.7.0 Must issue a STARTTLS command first x1sm87086nfb

Z Gmailem poprzez POP3 można się łączyć jedynie kanałem szyfrowanym (SSL).
rav_
Nowa wersja w załączniku.
aha jak ustawiacie dane na Gmaila to wpiszcie port 25 nie jakis tam 465(?)
joshua
nie działa TAB w okienku wysyłania wiadomości. można by było to naprawić wink.gif a ogólnie to wreszcie można szybko wysłać maila z konnekta mając konto na gmail'u - zajefajnie! GJ!
rav_
Zrobione, na szybko ;P
lukaszgl
U mnie niestety nie działa, dostaje po pewnym czasie komunikat:
"Socket error # 10054 Connection reset by peer"

P.S. Na ustawionym porcie 25 dostaje info ze nie może otworzyć połaczenia ssl, zaś to mi wyświetla przy połaczeniu przez port 465
joshua
ok, poprawione, ale nie przechodzi do pola podawania treści mail'u :/
bialy663
@lukaszgl: Te miałem ten sam błąd spróbuj na porcie 587, gmail umożliwia połączenia na portach 465 i 587

Moje ustawienia:
CODE

Serwer: smtp.gmail.com
Port: 587
SSL: Tak


@Moderator: Wtyczka wydaje się gotowa i chyba można temat przenieść do działu wtyczki
beosia
1. dalej nie działa poczta o2

serwer smtp: poczta.o2.pl
Port: 25
SSL: TAK


2. Przy korzystaniu z metakontaktów kmail nie pobiera adresu poczty
rav_
siema, nowsza wersja w zalaczniku.

@lukaszgl - zrób tak jak napisał biały663 i zobacz czy chodzi.
@beosia - o2 to całkiem inna bajka, której ciągle nie jaram :| pokazuje sie jakis komunikat ?? error czy coś?
jak ja testowałem to wiadomosc została wysłana ale nie dochodziła.
2- Metakontakty u mnie cos zle chodzą, dodaje 3 kontakty do Metakontaktu pozniej patrze a tu dodany tylko 1 a reszta została ukryta, kmail działa tak ze pobiera adres mejlowy z kontaktu na którym została wywołana akcja, czyli jak zostanie przypisany adres mejlowy do metakontaktu to go odczyta i wyświetli, inaczej tego nie widze.
lukaszgl
Dzięki, na porcie 587 działa bez problemu smile.gif
Andrzej1307
proponuje zebys zaczal numerowac wersje wink.gif wtyczka fajna
joshua
@lukaszgl: możesz też spróbować tak:
adres serwera: smtp.gmail.com
port: 25
SSL: tak
u mnie wszystko śmiga i wysyła wink.gif

edit: jest mały problem jak wysyła się wiadomość z konta na gMail'u na drugie konto - nie ma polskich fontów tylko występują krzeczki.

jak zaznaczona jest opcja: "Zamknij okno po wysłaniu wiadomości" to okienko i tak ciągle jest wyświetlane bo trzeba zaznaczyć opcję "Nie pokazuj informacji po prawidłowym wysłaniu wiadomości" aby znikło - trochę bez sensu wink.gif
bialy663
@joshua Niewiem u mnie na porcie 25 wywala błąd o braku szyfrowania. Na 587 jest dobrze. Nie mam problemu z kodowaniem - nie korzystam z webmaila
lukaszgl
joshua na ustawieniach które podałeś próbowałem na samym początku.
Przy nich to w ogóle wyskakiwał błąd połączenia SSL ( identycznie jak miał bialy663 )
rav_
QUOTE(joshua @ 29.06.2006 - 16:47) *

jak zaznaczona jest opcja: "Zamknij okno po wysłaniu wiadomości" to okienko i tak ciągle jest wyświetlane bo trzeba zaznaczyć opcję "Nie pokazuj informacji po prawidłowym wysłaniu wiadomości" aby znikło - trochę bez sensu wink.gif


u wszystkich tak jest? u mnie okienko sie zamyka po zaznaczeniu tej opcji.
lukaszgl
Moim zdaniem jest dobrze, gdy mam odznaczoną opcje żeby zamykał okienko to po potwierdzeniu wysłania wiadomości okienko się zamyka.

Jeżeli zaś chodzi o to żeby okienko od razu znikało to rozbicie tego na te dwie opcje jest słuszne wink.gif
rav_
Jak chcecie zeby okienko od razu sie zamykało to zaznaczcie 2 opcje i okienko sie zamyka bez pokazywania informacji ;P
Mucha
Wartosc portu dubluje sie w konfiguracji z czyms innym bo zamiast standardowego 25 mam 14049808.
EDIT
drugi blad: czasami laczy maile, wysylalem w krotkich odstepach czasu, bez zamykania okna 3 maile o tresci "17:17", "17:18", "17:19" a odebralem: "17:17", "17:17 <enter> 17:18", "17:17 <enter> 17:18 <enter> 17:19"
Andrzej1307
1) dodaj jakas porzadna numeracje wersji wtyczek tongue.gif
2) dodaj guzik w menu wysylania ktory bedzie odsylal do ustawien wtyczki.
zhvir
czy kmail nie jest teraz połączony z wtyczką Poczta?
dulek000
QUOTE
Napisane razem z Rav_'em
Wtyczka sluzy do odbierania (POP3) i wysylania (SMTP) poczty. Obsluguje SSL. Wszystko odbywa sie z okna rozmowy lub poprzez Szybki mail (dawny kMail). Kontakty sa przechowywane na liscie jako kontakty nowej sieci "Poczta".
Z tematu wtyczki Poczta.
zhvir
tak wiem... więc jeżeli projekt kMail został zamknięty i włączony do wtyczki Poczta to należałoby zamknąć ten temat
zimaq
Ale może niektórzy woleli by mieć samą opcję do wysyłania, bez pobierania?
Myślę, że warto byłoby uzupełniać tą wtyczkę o ew. bugfixy, bo niektórzy po prostu nie potrzebują klienta pocztowego, tylko zwykły prosty dodatek do ich ulubionego komunikatora pozwalający wysłać szybko maila wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.