Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnektowy wygaszacz ekranu?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Stron: 1, 2
nix
Wpadł mi dziś do głowy pewien pomysł... od niedawna (tydzień) mam stałe łącze no i caly czas konnekt pilnuje Gadu =O)
Tyle że ja nie cały czas moge siedziec i pilnować czy ktoś coś napisał... często zostawiam komp włączony i wyłączam tylko monitor...
Pomyślałem że można by zrobic wygaszacz ekranu który komunikował by się z Konnektem (a dokladniej z jakąś jego wtyczką udostępniającą odpowiednie informacje) i na tym wygaszaczu wyświetlane by bylo ile wiadomości jest odebrane, ile maili czeka w skrzynce itp... całość można by uelastycznić przez skórki... i wydaje mi sie ze mogło by to być ciekawe... podchodze do kompa i widze na wygaszaczu (oszczędność monitora) ze mam 5 nowych wiadomości... i nie musze włączać i wyłączać monitora...
co Wy na to?

mam nadzieje ze jakas budująca dyskusja sie wywiąże =O]
aqapo
zdecydowanie popieram...
burcu
Całkiem niezły pomysł. Dla osób, które korzystają z wygaszacza ekranu, taki właśnie wygaszacz mógłby być w sam raz. Jestem za...
nix
no ja nie kozystam z wygaszacza tylko wyłączam monitor... ale mozna to przeciez zmienic prawda? =O)
Puma
też bym chciał coś takiego smile.gif
hao
Dla monitora jednak jest najlepiej gdy monitor się po prostu wyłącza gdy się z niego nie korzysta... Można by za to rozwinąć miganie scrolllockiem tak, żeby migał aż do czasu odczytania wiadomości...
case
QUOTE(jakubek)
co Wy na to?

ja uzywam screensaver'a i popieram, wszystko zalezy jednak od tego, jakbys to Qba zrobil. jakby ladnie wygladalo to czemu nie :wink:
nix
jak by wygladalo to by zalezalo od skorek... cos by sie powymyslalo =O)

trzeba by powymyslac jakies schematy z ktorych by kozystaly skorki... no mozna to wszystko przemyslec...
Sija
popieram, ja czesto uzywam wygaszacza ekranu, i zeby sprawdzic, czy ktos do mnie nie napisal, albo nie dostalem maila, musze wstukiwac haslo, bo komputer automatycznie mi sie blokuje...
Ludwik
Moje wygaszacze ekranu modyfikują w różny sposób zawartość ekranu i zmieniają się co minute, więc mogę zerknąć czy coś dostałem wink.gif
Olórin
monitorowi najbardziej szkodzi częste włączanie i wyłączanie sad.gif
POPIERAM!!
Flind
super sprawa. ja zawsze wyłaczam monitor i dosc irytujace jest to ze przechodzac koło kompa przypadkowo nie widze czy przyszlo cos do mnie a do scroll locka nie moge sie jakos przyzwyczaiic
Olórin
pozatym scrool lock niemiga do skutku sad.gif

a co do tego wygaszacza to skrypty również mogły by wrzucać swoje komunikaty na wygaszacz smile.gif
nix
no to skoro jest pewnie zainteresowanie to moze sie ktos za to wezmie? sa jacys chetni?? =O]
shw
wlasnie - ktos moglby inny, bo hao pracuje nad konnektem ogolnie, jakubek niech robi kbot'a, bo wiadomo, ze kupe skrypciarzy czeka na nowa wersje.
ja niestety sie nie podejmuje - za malutko umiem smile.gif
a wykaszacz by siem przydal, jeszcze jakos ladnie rozwiazany... np. koperta z lobo konnekta zamiast znaczka i napisane na dole ile wiadomosci... albo np. tych kopert jedna za druga tyle ile rozmow oczekuje ze strzaleczkami z kim rozmowa i ile wiadomosci (jak sie pomysl podoba, to to rozrysuje, zeby bylo widoczne jak ja to widze)
Olórin
QUOTE(shw)
wlasnie - ktos moglby inny, bo hao pracuje nad konnektem ogolnie, jakubek niech robi kbot'a, bo wiadomo, ze kupe skrypciarzy czeka na nowa wersje.
ja niestety sie nie podejmuje - za malutko umiem smile.gif
a wykaszacz by siem przydal, jeszcze jakos ladnie rozwiazany... np. koperta z lobo konnekta zamiast znaczka i napisane na dole ile wiadomosci... albo np. tych kopert jedna za druga tyle ile rozmow oczekuje ze strzaleczkami z kim rozmowa i ile wiadomosci (jak sie pomysl podoba, to to rozrysuje, zeby bylo widoczne jak ja to widze)


masz rację, ja się na C nieznam
hao, jakubek i piopawlu bardzo przyczynili się do rozwoju konnekt'a, może jest jeszcze ktoś kto zna się na tym...
co do rozwiązania z ikonkami myśle że było by dobre, a na środku ekranu obracające się logo K, kiedy przyszła by wiadomość na kilka sekund zmieniało by się w koperte, pod tym napis konnekt i stamina smile.gif tak ja to sobie widzę
nix
no to dajcie jakies rysunki jak Wy to widzicie... czekam czekam... =O]
Olórin
user posted image

tak wygląda moja koncepcja smile.gif)
shw
A to jak ja to widze (znaczy jak ja to sobie wyobrazam, to ladniej wyglada, ale chcialem pokazac ogolnie o co mi chodzi)
user posted image
Wiec te "koperty" lataja sobie po ekranie spokojniutko. Kolorki mozna sobie ustawic. Grupuja sie od najswiezszej do najdalszej (moznaby zrobic nawet plynne przechodzenie dalszej na 1 plan - takie wysuniecie z dlaszego szeregu i przesuniecie sie na 1 plan), czcionki tez. Strzalka przy kazdej starszej pokazujaca w tipie co jest w nich (mniej dokladnie).
Moznaby jeszcze zrobic, ze poruszenie myszka nie wylacza ss, tylko mozna sobie najechac na koperte z tylu i te przed nia walnelyby polprzezroczystosc na np. 10% i pokazaly tamta. dopiero klikniecie lub cos na klawie wylaczaloby ss.
Sija
[Olórin]: pomysl niezly, ale IMHO pokazywanie ile osob jest dostepnych, jest bezsensu....
Olórin
QUOTE(BazylisZ)
[Olórin]: pomysl niezly, ale IMHO pokazywanie ile osob jest dostepnych, jest bezsensu....


jak kto woli, nikogo niezmuszam........ to tylko mała propozycja smile.gif
można by zamieścić nazwy użyszkodników co rozpoczęli rozmowy smile.gif
nix
no no prosze o wiecej... ja tak myslalem ze mozna by zrobic tak ze zboku wyswitlane jest na czyms w rodzaju panelu informacje od konnekta o wiadomosciach, mailach itp... a na pozostalej czesli albo czeskakuje znak konnekta z napisem (cos w rodzaju wygaszacza win xp - logon) albo na srodku ekranu obracajace sie 3d logo konnekta a pod nim napis konnekt... czy jaos tak... no wszystko na czarnym tle... tylko panel z info innego koloru ale tez ciemny... i nie za wielki... cos mozna by pokombinowac... graficy jakies propozycje? Torn moglbys zrobic animacje obracajacego sie logo konnekta??
nix
czy jest ktos chetny zeby zrealizowac ten pomysl???

Hao jak uwazasz jak najlepiej zrealizowac komunikacje pomiedzy Konnektem a wygaszaczem?
Olórin
można by zrobić tak że .scr wysyła konnektowi info pt. "Otwórz wygaszacz" a jak konnekt jest wyłączony to pokazuje samo obracające się logo+napis smile.gif wiem ze to rozwiązanie niejest najlepsze, ale z pewnością jest jednym z najprostszych w wykonaniu smile.gif
nix
myslalem raczej o mechanizmie podobnym do tego z winampa... wyszukiwanie okienka... i przesylanie wiadomosci... tyle ze zastanawiam sie nad obsluga zdarzen... tzn czy ma wyszukiwac w obie strony... tzn wygaszacz pyta albo jest informowany... chyba powinny byc obie metody...
albo wygaszacz pyta w rownych odstepach czasu... chociaz z drugiej strony to moze byc z tym jakis problem... bo do jakiego okna konnekta by mialo byc... wtyka by musiala tworzyc dodatkowe? niewidoczne...
moze powinna jakas wtyka do konnekta w rownych odstepach czasu szukac okna wygaszacza i ewentualnie informowac o stanie wiadomosci itp...
nix
Torn albo Hao czy mozecie zrobic animacje obracajacego sie logo konnekta (takie przestrzenne)?
MiLKA
A moze wygaszacz podczas startu powinien wysylac broadcastowo wiadomosc do wszystkich okienek z informacja ze sie wlaczyl (WM_USER+cos;)) i wtedy majac takie informacje wtyka do konnekta (albo jeszcze lepiej wmontowac to jako funkcje do kBota ) wysyłała by co sie stalo wink.gif
To tylko moje 0.02$ wink.gif
nix
o wmontowaniu w K.Bota myslalem... i pewnie tak bedzie... tyle ze trzeba bedzie poczekac...

to jak zrobi ktoś wygaszacz??
GieSu
a moze cos na styl? smile.gif) oczywiscie pare innych mozna zrobic co do wygaszacza to tez mysle ze nie takie trudne smile.gif) user posted image
Matzec
GieSu - IMHO za dużo różnych ikonek, które do siebie nie pasują.
GieSu
no tak nie watpie to tylko przymiarka wink.gif)) od czegos sie zaczyna smile.gif na czym sie konczy smile.gif
Olórin
jedno fajne obracające się logo konnekta na środku ekranu i napis pod nim wystarczy, już lepszy jest IMHO ten pasek z pudełkami zkonnektem smile.gif ładnie te napisy rozwiązałeś smile.gif ale koniecznie muszą być białe!!
hao
OK, widzę że muszę się odezwać...

a) Jakubek - w Konnekcie musi być wtyczka do komunikacji. Windows jak każdy system ma sporo całkiem niegłupich funkcji do komunikacji pomiędzy procesami. Zainteresuj się tym, w msdn jest to bardzo ładnie wyjaśnione.. Żadnego szukania okienek!!! I bez wykorzystywania komunikatów okienkowych...

cool.gif Wygaszacz musi być PROSTY i CIEMNY... Obracające się logo to bajer, zamiast niego, jeśli już musi pojawiać się jakiekolwiek logo powinno pojawiać się logo "skaczące" po ekranie, rozmiaru gdzieś około 60x60...
Same napisy powinny być przyszarzone, dopiero przy zmianie którejś wartości mogą się na jakiś czas rozjaśnić i też najlepiej żeby okresowo zmieniało to swoją pozycję na ekranie...

c) Proszę nie profanować naszego ślicznego logo! biggrin.gif
torn
Jeżeli ktoś byłby w stanie napisać skrypt w lua, który generował by plik textowy z wszystkimi wartościami do wyświetlenia, w takim formacie:
CODE
highScore1=54000&playerName1=rockin+good&highScore2=53455&playerName2=bonehelmet
(to jest przykład składni) to ja mogę się zająć zrobieniem samego wygaszacza.
Olórin
ja mogę ten skrypt napisać, tylko wygaszacz musiałby zerować zmienne w pliku tekstowym przy uruchomieniu. Sądze że lepiej by było gdyby procesy komunikowały by się a nie przez plik tekstowy, to jest rozwiązanie tymczasowe.
Olórin
już mam wersje powiedzmy 0.0.0.1 smile.gif zlicza liczbę rozmów, ilość wiadomości i spisuje z kim są rozmowy smile.gif
torn
A tu jest pierwsza wersja konnektowego wygaszacza ekranu (ksaver :]). Jeszcze nie ma żadnego wyświetalnia wiadomości nie odebranych itd, ale działa.
shw
pol biedy, ze dziala, ale jest tez nawet fajny.
tyle, ze ja lubie jak mozna wszystko poustawiac smile.gif
Olórin
IMHO mogła by się czasem pojawiać pudełkowa wersja konnekta smile.gif i gdzieś mały napis Konnekt[może pod logiem?] i www.konnekt.info[w prawym dolnym rogu ekranu]

z tego całego pliku do instalator zajmuje najwięcej miejsca na dysku smile.gif

QUOTE
dopiero klikniecie lub cos na klawie wylaczaloby ss.

tak musi być, bo każde knotify(po message'u,rozmowie, dostępności czy czym kolwiek innym[auto otwieranie okna rozmowy]) saver został by wyłączony
burcu
Głupia sprawa, ale nie mogę wygaszacza zainstalować :? Wyrzuca komunikat, że nie mam plugina Micromedia Flash. Pomimo tego, że mam ten plugin, spróbowałem jeszcze raz go zainstalować... i co? I dalej nic - ten sam komunikat :shock:
Jakieś sugestie ?
Ludwik
Masz Mozillowe logo, więc dla pewności zapytam: Czy masz ten plugin w IE? Nową wersje?
burcu
QUOTE(Ludwik)
Masz Mozillowe logo, więc dla pewności zapytam: Czy masz ten plugin w IE? Nową wersje?


I tu mnie masz :wink: Mam Mozillowe logo, bo Mozilla Rulez! O IE zapomniałem dość dawno temu. Chyba już wiem skąd ten problem - brak powiązania plugina z IE :roll:
Dzięki...

PS. Do czego potrafi doprowadzić zniechęcenie do IE laugh.gif

No tak - teraz się zorientowałem - jesteś Ludwikiem z forum MoziliPL (czy mam rację?)
case
:arrow: zbaczamy troche z tematu, ale w ramach OT: polecam myIE - nakladka na IE dajaca podobne mozliwosci do Netszkapy czy Opery, ze strony technicznej pozostajaca nadal Internet Expolorerem biggrin.gif [dla tych, ktorzy lubia otwieranie stron w zakladkach, a nie jak to w IE w osobnych oknach, ponadto rozne skiny, duzo pluginow]
P0L3C4M wink.gif

:arrow: ...a wygaszacz, jak wygaszacz :wink: ja zaczne go uzywac raczej wtedy, jak juz bedzie obslugiwal funkcje z 1 posta w tym topicu 8)
nix
buuu a mi sie nie podoba...
SandmmaN
Ja bym chciał powrócić do tematu.
Forma wygaszacza bardzo mi sie podoba! smile.gif
torn - jak narazie to świetna robota, cos czuje że gdy zintegrujesz to ze skryptem Olórina, to zapomne całkowicie o innych wygaszaczach biggrin.gif
PS - Do tej pory używałem windowsowej Mlecznej Drogi.
Ludwik
QUOTE(burcu)
No tak - teraz się zorientowałem - jesteś Ludwikiem z forum MoziliPL (czy mam rację?)

A ja się zorientowałem tuż przed przeczytaniem powyższego zdania, że jesteś tym burcem z forum MozilliPL biggrin.gif
Ale już nie Off topicujmy wink.gif
Case: MyIE jest troche mniej wygodne od Mozilli, nie ma sidebarów, ma mniej wygodne zarządanie panelami, nie ma łatwego otwierania linków z klawiatury, nie ma dodatków wstylu prefbara. Ale to wszystko nieważne. Najważniejsze że nie ma Gecko.
case
zrobmy moze topic "Przegladarki internetowe" w Hide Park'u wink.gif bo jak tu skonczyc OT... :wink:
Sija
musze niestety przyznac, ze jak na razie wole wygaszacz z logiem windows xp...

btw, moglby sie pojawiac ktorys ze splash.box konnekta [IMHO wygladaloby ladniej... ;]

... no i integracja z Konnektem offcorz biggrin.gif
vojtek
Sciagnalem wlasnie wygaszacz i podziele sie swoimi uwagami wink.gif
- Instalator - chcialem zainstalowac w katalogu Konnekt/Ksaver, ale sie nie dalo wpisac sciezki w tym input text.. Ale to pikus wink.gif
- Sam wyglad takze mi nie przypadl do gustu.. Moze to logo co jest teraz dac np. w lewym dolnym rogu, na srodku cos a'la box czy splash.. albo stworzyc nowa grafike jakas, np. abstrakcje ciekawa wink.gif Jak bylem na stronie foto.staminy to sie przekonalem ze torn&hao cos tam potrafia wink.gif, wiec moze warto byloby cos stworzyc nowego?
- To cos najlepiej jakby bylo animowane chyba, tzn. zeby cos tam sie ruszalo, bo statyczne to nie pasuje do wygaszacza
- Jak narazie pozostaje przy fishu (to akwarium z rybkami wink.gif, ale jak bedzie finalna wersja obiecuje ze sie przesiade wink.gif (to tak troche OT)
nix
mialem na mysli cos w rodzaju:
user posted image
Podmienilem w wygaszaczu windowsowym ta grafike i tak to wyglada

co wy na to?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.