Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GoneDark
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
Stron: 1, 2
zhvir
w wersji ie7 jakieś dziwne rzeczy dzieją się w .send .next, .recv .next
można to zobaczyć przy scrolowaniu
zimaq
Ups, faktycznie.
Mogłem jednak poczekać z tym releasem i sprawdzić dokładnie.
Zaraz się zobaczy co i jak i stosownego fixa zrobi wink.gif

edit:
Hm, IE7 nie lubi ujemnych marginesów i przezroczystych png'ów razem.
No cóż, więc w wersji IE7 margin wywalony.
Plus dodane stylowanie dla tematów wiadomości i parę poprawek kosmetycznych gratis wink.gif

http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...indpost&p=70147
zhvir
no i teraz jest super, styl działa po twoich poprawkach dużo szybciej niż w mojej wersji :> po testach stwierdzam że ta sama rozmowa na ie6 i ie7 nieco szybciej ładuje się na nowszej wersji inteternet explorera

jeszcze jakby ciaastek chciał do pierwszego posta wrzucić obrazki z twoim linkiem do pobierania to byłoby idealnie smile.gif

ps. undersea i lava wymiatają biggrin.gif
Vervain
mam mały problem, tzn, nazwa kontaktu nie jest wyswietlana nad tą najgrubsza linijka, a nieco na niej, przez co jest to troche nieestetyczne..poza tym wywala mi błąd w winrarze gdy chce rozpakowac 'GoneDark.zip ( 383,79k )'
jiobel.
Nick właśnie ma być wyświetlany w taki sposób. A jeśli chodzi o archiwum – SOA#1 (ściagnij jeszcze raz, może pomoże).
zhvir
@Vervain: jak sie nie podobają nicki na belce to nic nie stoi na przeszkodzie aby samemu sobie przesunąć je kilka pikseli w górę... to nie jest wcale takie trudne, a zrobione samemu daje ogromnie duzo satysfakcji.
Vervain
troche to przejrzałem i za wyswietlanie nicka odpowiada chyba ta linijka:

.recv .nick, .recvnext .nick {
color: #00a1ff;
font: bold 15px "Trebuchet MS";
margin-left: 10px;

tylko nie wiem jak ustawic wysokosc jej wyswietlania, bo margin-left: 10px; to chyba nie ta wartosc, o ktora mi chodzi. Poza tym zmieniłem tylko tą wartosc, zapisałem i...paski na ktorych wyswietlana jest tresc rozmowy przestały byc przeźroczyste...magia...


p.s i sory za 2 posty pod soba, zapomnialem sie...
zhvir
w zasadzie też przejrzałem kod i nie jest tak łatwo jak powiedziałem wink.gif trzeba by się chwilę zastanowić co z czym i do czego biggrin.gif heh
Vervain
tym bardziej dla laika (mnie:))
zimaq
Przesuń background dla .send i .recv o parę pikseli w dół w pliku z wybranym wariantem.
background: url(costam.png) repeat-x 0 5px;

( jakoś tak chyba, pisane z pamięci wink.gif )
Vervain
@zimaq: dzieki smile.gif podziałało. Jeszcze musze wykombinowac zeby te paski na ktorych jest tresc wiadomosci były przezroczyste.. :/
zhvir
QUOTE(zimaq @ 23.07.2006 - 15:40) *
Hm, IE7 nie lubi ujemnych marginesów i przezroczystych png'ów razem.
No cóż, więc w wersji IE7 margin wywalony.

Chyba znalazłem rozwiązanie problemu smile.gif trzeba dodać jedną linijkę -> position: relative;

.recvnext, .sendnext {
padding-left: 10px;
background: url('img/bg.png') 0 0;
position: relative;
margin-top: -1;

}

i nagle ujemne marginesy i przezroczyste png już się lubią tongue.gif
po tym zabiegu wersja ie7 wygląda wreszcie poprawnie czyli bez marginesów 2px
@zimaq: przetestuj i jak możesz wrzuć tę poprawkę do packa smile.gif
zimaq
Tru, po tym fixie + dodaniu position: relative do timestamp'ów styl śmiga nie dość że z ujemnymi marginami, to jeszcze szybciej niż wcześniej na IE7 wink.gif

Niedługo wrzucę wraz z wersją Polarized.
zimaq
Wersja GoneDark'a z fixem od zhvira dla IE7, a także GoneDark Polarized.
Enjoy ;-)


Kliknij, aby zobaczyć załącznik (GoneDark.zip)


Kliknij, aby zobaczyć załącznik (GoneDark.Polarized.zip)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.