Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GoneDark
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
Stron: 1, 2
ciaastek
Styl przerobiony, a raczej natchniony mirandowym dlatego taka sama nazwa. Mój pierwszy styl (port? co to ten port? tongue.gif) do kIEview i jak dla mnie musiała być jakaś inspiracja. Udał mi się chyba nawet taki minimalistyczny, chociaż kolory starałem się zachować.

Wyszlo takie cuś:


Oryginał wyglądał tak:


Możliwe że będą tam jakieś braki w css'ie ale proszę nie krzyczeć ani nie bić tylko zwrócić uwagę :] jak już wspominałem jest to moja pierwsza produkcja do tej wtyczki więc proszę o wyrozumiałość.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (GoneDark.zip)
.misiek
ciaastek, to mnie ubiegles. Ja zdazylem zrobic 50% dopiero wink.gif

port. jak dla mnie przeniesienie ;]
ciaastek
Teraz też próbowałem zrobić tła wiadomości jako obrazek, ale niezbyt dobry efekt wychodził. Ani to przezroczystości nie ma (png, gif), ani nie można ustawić obrazka. No cóż... może komuś się to uda biggrin.gif

Tak samo można zauważyć że w oryginale są inne kolory tych kresek podziału grupowanych wiadomości.
zhvir
to ja popatrzę sobie może cos wymyślę

@ciastek: oryginał tego stylu jest z adiumx a nie z mirandy, więc zrobiłeś port portu :>
http://www.adiumxtras.com/index.php?a=xtras&xtra_id=2463

co do przezroczystości to są dwie metody; na ie6 mozna zastosować Filter: Alpha{}, natomiast na ie7 dodatkowo mozna zastosować przezroczyste png
saCOOL
ciaastek: Podwójna przeróbka totalnie zmieniła ten styl.. Szkoda.. Nie mam pojęcia, czy w ogóle dałoby się uzyskać podobny efekt..

zhvir: Oryginał wygląda po prostu nieziemsko <oczy poza orbitami, szczęka na biurku>..

// respect (C)
zimaq
Oj, oj, oj, za tego GoneDarka trzeba się będzie zabrać. Chętny ktoś do portowania z Adiuma? wink.gif
ciaastek
Hmmm, no rzeczywiście ten oryginał Adium lepsiejszy :]

Tylko teraz tak... kiedy przerabiałem ten styl z mirandy tam było kilka kolorystyk. Ja wziąłem tą najbardziej szarą, ale zaraz mogę dodać jeszcze (zmiana obrazkówi kolorów w css) tą jaśniejszą, która jest na screenie z Adium'a.

Głównym problemem jak dla mnie było umieszczenie nicka powyżej tej linijki. Ale mam już chyba pomysł więc zaraz się za to wezmę biggrin.gif

Co do przezroczystości tych obrazków... chyba lepiej by było dostosować do ie6 skoro na ie7 ta metoda też działa, ale nie na odwrót... tylko prosiłbym o jakiś przykład. Dzięki. Ide się wziąść za modernizacje stylu i tym razem będę się wzorował oryginałem (Adium)


EDIT: No tak... pomysł odnośnie tych nicków jest, ale znowu przeszkadza brak przezroczystości :?
zhvir
rób styl na ie7 i nie przejmuj się ograniczonym ie6

ps. jak do końca lipca nikt nie zrobi to ja zacznę tongue.gif
ciaastek
Ale nie każdy ma ie7... ja np mam ie6 i jakoś nie chce mi się ściągać ie7 tongue.gif

chociaż... jak chcesz... mogę zrobić to z png, ale u tych co mają ie6 nie będzie to zbyt dobrze wyglądać... jeżeli byłby jakiś sposób żeby działo pod ie7 I ie6 to byłoby lepiej :]
saCOOL
Proponowałbym zostawić na razie IE7 (przynajmniej do czasu, aż przestanie być betą tongue.gif), bo jest wiele osób (nie będę się upierał, ale przypuszczam, że większość), które zmieniać na siódemkę w najbliższym czasie nie przewidują.
zhvir
ja uzywam ie7 tylko ze względu na konnekta i kieview bo dzięki niemu moge zrobić bardziej skomplikowane style
do wszystkiego innego i tak używam ff
oczywiście że jeżeli da się zrobić styl który wygladałby tak samo na ie6 oraz ie7 to w pełni coś takiego popieram ale wiem że niektórych styli po prostu się na ie6 już nie da zrobić albo będą ardzo okrojone :/
ciaastek
to zhvir, proszę Cię ściągnij paczke, i daj screena jak to wygląda :]
Nie umiałem sobie poradzić z przesunięciem godziny na dół :/

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (GoneDark.rar)
zhvir
pare poprawek i oto efekt na ie7
ciaastek
Hmmm, wydaje mi się że te niebieskie belki w obrazkach, jako tło wiadomości nie powinny być jednak przezroczyste. Skoro te na dole nie są.

No i w oryginale to ciemne tło wiadomości nie było aż tak przezroczyste tongue.gif
zhvir
wszystko sie zgadza ale chciałem zrobic to na szybko żeby przekazać ogólne wrażenie tongue.gif jak wasze próby nie zadowolą mojej dziewczyny to sam dokończę (bo już zapowiedziała że chce mieć u siebie gonedark) tongue.gifP
saCOOL
zhvir: Przez Ciebie się chyba pokuszę o zainstalowanie IE7. Przepiękny po prostu!
Ja używam Opery, ale rodzinka siedzi na Avancie (czyli nakładce na IE). Czy ta beta IE7 jest bezpieczna?

EDIT: Pierwsza wypowiedź pod nickiem, jest za niska (ma za mało pikseli Nad sobą smile.gif)
EDIT2: Podoba mi się bardziej od oryginału biggrin.gif..
zhvir
Ostatnio patrzyłem na strone avanta i było napisane że mozna go instalować też na ie7, ostatecznie stosując nakładkę typu avant browser (którego nawiasem mówiąć długo używałem przed ff) korzystasz jedynie z lepszego silnika ie7 i myslę że rodzina nawet nie zauważy różnicy po instalacji nowej wersji Internet Explorera na twoim kompie
Co do bezpieczeństwa to wersja 7 jest na pewno tak samo bezpieczna jak wersja 6 a nawet powinna być bezpieczniejsza

edit: dziś albo jutro wrzucę swoją wersję gonedark smile.gif muszę tylko posiedzieć nad nim biggrin.gif
jiobel.
Nie ma przecież silnika IE7 :-D IE5, 6, 7, itd(?) korzystają z tego samego, mało wydajnego silnika. ;-)
zimaq
A za wersję Polarized ktoś ma zamiar się zabrać? wink.gif

OT: Nie ma silnika iE7 ale jest Trident V generacji smile.gif
http://en.wikipedia.org/wiki/Trident_%28layout_engine%29
ciaastek
hmmm, chyba jednak też będzie się trzeba pokusić o ściągnięcie ie7 biggrin.gif

Jeszcze się zobaczy. Zhvir jak Ci się chce to prosze, przerabiaj... ja i tak teraz nie mam siły a w sobotę jade.

Pozdro :]
.misiek
zhvir, jestes moim mastah tongue.gif Daj wersje jak skonczysz tylko biggrin.gif biggrin.gif
Jednak jak sie za to zabralem to mi nie chcialo az tak dobrze wyjsc tongue.gif
zhvir
oj nie przesadzajcie tongue.gif ja tylko naniosłem pare poprawek, a mastah to jest riddle biggrin.gif
saCOOL
Właśnie, gdzie jest riddle? biggrin.gif Ciekawe, co On ma do powiedzenia w tym temacie i czy nie chciałby się pokusić o swoją wersje biggrin.gif..

Na marginesie: riddle, mógłbyś zagadnąć do mnie, jak znajdziesz chwilkę?

EDIT: No w końcu są WEJKEJSZYN biggrin.gif..
dulek000
On chyba na forum ostatnio rzadko zagląda. wink.gif
Aule
OT: Riddle nie ma wakacji, bo sie nie uczy wink.gif
zhvir
moja wersja GoneDark beta1 (w pełni działa tylko na ie7) Pare rzeczy mi sie jeszcze nie podoba

edit: usuwam moją wersję GoneDark beta1 ponieważ na jej podstawie zimaq stworzył pełną, poprawioną paczkę działającą zarówno na ie6 jak i ie7, którą mozna pobrać tutaj. Polecam!!!

ciaastek
Wszystko jest ładne piękne

ALE

to działa tylko pod ie7 :/ pozatym takie jedno pytanie. Testowałeś może na jabberze? Kiedy np ktoś Ci przyśle wiadomość z tematem (najlepiej na jakimś bocie potestuj)

Pozatym jak przezroczystość to te alerty/warningi/ostrzeżenia czy jak to tam nazwać (Wpisz wiadomość, wczytano z historii) też powinny być przezroczyste :]


Ale to nadal działa tylko pod ie7... napewno musi być jakaś metoda żeby to zrobić na ie6...

Zastanawia mnie jak stworzyłeś styl zEclipse... przecież tam też pola wiadomości "przebijają" :]
zhvir
zEclipse mam zamiar przerobić ostatecznie na ie7 wykorzystując przezroczyste png ale to pieśń przyszłości, a żeby działało na ie6 wykorzystałem filtry tzn filter: alpha {opacity: xx} Minusem takiego rozwiązania jest że przesyłane obrazki przejmują tę przezroczytość

nie testowałem gonedark na jabberze wiadomości z tematem (przy okazji może sprawdzę)

przezroczyste warningi itp będą tongue.gif
eBayo
a data przy "status Niedostępny" nie może być tak, jak przy wypowiedzi (Piątek 21.07.2006 15:50)?
jiobel.
Tak jest, jeśli (np.) wczytujesz rozmowę z innego dnia. Automatycznie.
eBayo
No tak, wiem, ale, żeby było po prawej stronie, o to mi chodzi... czysta kosmetyka, nada estetycznego wyglądu. smile.gif
zhvir
@eBayo: zobaczymy wink.gif
@all: nie proście mnie o zrobienie wersji na ie6 bo nie mam zainstalowanej tongue.gif
.misiek
Szkoda ze kIEView nie obsluguje w okienku rozmowy js.

http://dean.edwards.name/IE7/ rozwiazaloby problem dla tych co nie chca instalowac ie7 tongue.gif
zimaq
Ja się jednak skusiłem/przemogłem i zainstalowałem IE7, bo GoneDark, a zwłaszcza wersja Lava, mnie olśnił smile.gif
saCOOL
Linków nie widać tongue.gif, poza tym GENIALNY!!
ciaastek
@zhvir: co z tego że nie masz zainstalowanej? Ja nie mam zainstalowanej ie7 a zrobiłem cośtam z obrazkami przezroczystymi tongue.gif gdybyś mógł mi dać przykład do GoneDark dla jakiejś wiadomości z wykorzystanie tego filter: alpha byłbym wdzięczny smile.gif

Próbowałem przekopiować z zEclipse no i nie wyszło tongue.gif

Dzięki.
zhvir
zastosowanie filtrów wymagać będzie przekonstruowania całego stylu... postaram się coś sklecić ale nie sądzę żeby na jutro się dało zrobić
zimaq

Dla IE6, powinno działać ( filtry + gify z przezroczystością, na starszych IE działają... bynajmniej powinny ), ale nie mam jak sprawdzić, bo od dziś jestem szczęśliwym userem IE7 ;p

edit: Hmm... z tymi filtrami i gif'ami działa szybciej ( scrolling ) niż z przezroczystymi png'ami...
I po co mi ten IE7 był... ;p

zhvir: może jednak nie trzeba będzie wink.gif

edit:
http://www.konnekt.info/forum/index.php?ac...t=25#entry70147
StRuGi
Te IE7 wymaga sp2 :/
zimaq
SP2 dla XP lub SP1 dla 2003.

Jak jiobel dzisiaj zauważył, występuje bug, a raczej drobne niedopatrzenie:
http://www.slibe.com/image/92295726-Untitled-2-jpg/
brakuje bordera nad wiadomością po powiadomieniu.
Proponuje dodać do sendnext/recvnext ujemny margin na topa i dodać border-top, powinno pomóc.

btw. Działa na IE6, ditch IE7! wink.gif
saCOOL
będzie Lava IE6 biggrin.gif?

EDIT: Bałagan się robi.. Wszystko by się w pierwszym poście przydało biggrin.gif..
zimaq
A będzie
( trzeba w cssie posprzątać, jak ktoś ma zamiar robić juz wszystkie warianty kolorów, bo np kolor daty jest w dwóch miejscach ).

A i ta wersja ma fixa odnośnie wczorajszego problemu/niedopatrzenia wink.gif

edit:
http://www.konnekt.info/forum/index.php?ac...t=25#entry70147
zhvir
- oj trzeba będzie posprzatać smile.gif
- co do wyboru między wersją ie6 a ie7 to mimo wszystko wybieram ie7, właśnie ze względu na przezroczystość przejmowaną z ustawień filter:alpha przez obrazki i teskty
- jakbym miał więcej wolnego miejsca na załączniki to może wziąłbym się za całą paczkę GoneDark ale mi się już kończy wolna przestrzeń na forum a ten cały styl troche zajmuje tongue.gif
saCOOL
QUOTE(zimaq @ 22.07.2006 - 11:12) *
A i ta wersja ma fixa odnośnie wczorajszego problemu/niedopatrzenia wink.gif

A wprowadzisz tego fixa w niebieską wersje na IE6? biggrin.gif

To kto się zajmie układaniem tego tematu? biggrin.gif
zhvir
ja widze ze to sie zrobiło wspólne przedsięwzięcie smile.gif ciaastek zrobił szkielet stylu, potem jeden zrobił jedne poprawki, drugi następne i tak styl w bólach staje się coraz lepszy

teraz przydałoby się zrobić jednego packa z wszystkimi wariantami zarówno ie6 jak i ie7 (wszystko w jednym dla zaoszczędzenia miejsca)
saCOOL
QUOTE(zimaq @ 22.07.2006 - 00:12) *


Dla IE6, powinno działać ( filtry + gify z przezroczystością, na starszych IE działają... bynajmniej powinny ), ale nie mam jak sprawdzić, bo od dziś jestem szczęśliwym userem IE7 ;p

edit: Hmm... z tymi filtrami i gif'ami działa szybciej ( scrolling ) niż z przezroczystymi png'ami...
I po co mi ten IE7 był... ;p

zhvir: może jednak nie trzeba będzie wink.gif

http://www.konnekt.info/forum/index.php?ac...pe=post&id=3397


QUOTE(zimaq @ 21.07.2006 - 20:58) *

Ja się jednak skusiłem/przemogłem i zainstalowałem IE7, bo GoneDark, a zwłaszcza wersja Lava, mnie olśnił smile.gif


http://www.konnekt.info/forum/index.php?ac...pe=post&id=3398
.misiek
Machnalem na szybko tego fixa do ciemnego GoneDark smile.gif
Nic nie czyscilem w css, tylk fix.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (GoneDark.Unsersea.IE6_FIX.rar)
zimaq
No dobra, to jak nikomu się nie chce, to posprzątam i zabiorę się za packa wink.gif
zhvir
to super bo ja mam jeszcze do skończenia style: Totally Clear i WhiteTabs Mini
zimaq
Ok, użytkownicy IE6 już mogą się cieszyć ( lub nie ;p ) używaniem GoneDark'a
Podstawowe 8 wariacji kolorystycznych zebrane w jednego pack'a.
Przeczyszczony css ( choć jeszcze można go usprawnić wink.gif ) i dodany fix opisywany wyżej.

Użytkownicy IE7 muszą poczekać do dzisiejszego wieczoru/jutrzejszego poranka wink.gif też juz się mogą używać wersji z png'ami ( nudziło mi się tongue.gif ).

Zamiast uploadować 2 razy prawie to samo, wrzuciłem style dla IE6 i IE7 w jednej paczuszce, przez co waga całej paczki zwiększyła sie nieznacznie, a ja zaoszczędziłem miejsce na kolejne załączniki wink.gif

btw. kto się bierze za Polarized? happy.gif

edit:
updated ~ http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...t=50#entry71547
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.