Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kupdate
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Stron: 1, 2
KOSMOS
Mam taki błąd czy Wy też ?
user posted image
case
najwidoczniej jakis problem z serwerem...
Sahasrara
Mi z kolei pisze na samym dole okienka: "Łączę z www.stamina.eu.org". Końca tego łączenia nie widać...
hao
Cholera... mi działa dobrze.
Kosmos, możesz skopiować pare linijek z końca z log\konnekt.log zaraz po wsytąpieniu błędu i je tu skopiować??
case
QUOTE(hao)
Cholera... mi działa dobrze.
Kosmos, możesz skopiować pare linijek z końca z log\konnekt.log zaraz po wsytąpieniu błędu i je tu skopiować??

nie jestem Kosmos, ale skopiowac moge wink.gif [mam takia sama sytuacje]

CODE
## [Auto Update]     * Próbuję połączyć...
## [Auto Update]     * Wysyłam zapytanie
## [Auto Update]      Otrzymałem odpowiedź [<?xml version="1.0" encoding="Windows-1250"?>
<info>
<update url="http://www.stamina.eu.org/konnekt/update/data.xml?1058812568"/>
     <this id="a:1:{s:14:&lastUpdateTime&;i:1058812568;}" g]
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=101
## [CORE]     * MessageQueue - inQ=2 , reqNet=4 , reqType=-1
## [CORE]       Thread Safe Switch ! NW
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=20
## [CORE]   --- cfg.dtb saved ---
## [CORE]       Thread Safe Switch ! NW
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0xf msg_id=10210
## [wXP UI]     * Stop Long
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x14 msg_id=4000
## [Auto Update]     * Update - http://www.stamina.eu.org/konnekt/update/data.xml?1058812568
## [Auto Update]      Wystąpił błąd!



Wystąpił błąd podczas pobierania danych: Zła odpowiedź serwera
## [CORE]       Thread Safe Switch ! NW
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x14 msg_id=4001
## [wXP UI]      TRAY FG=30030 AC=0 M=1a02a0 UNC=0
## [wXP UI]      UNHIDE
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0xf msg_id=10209
## [wXP UI]     * Start Long Dlg w/o timer
## [Auto Update]     * Próbuję połączyć...
## [Auto Update]     * Wysyłam zapytanie
## [Auto Update]      Otrzymałem odpowiedź [<?xml version="1.0" encoding="Windows-1250"?>
<info>
<update url="http://www.stamina.eu.org/konnekt/update/data.xml?1058812568"/>
     <this id="a:1:{s:14:&lastUpdateTime&;i:1058812568;}" g]
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=101
## [CORE]     * MessageQueue - inQ=2 , reqNet=4 , reqType=-1
## [CORE]       Thread Safe Switch ! NW
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=20
## [CORE]   --- cfg.dtb saved ---
## [CORE]       Thread Safe Switch ! NW
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0xf msg_id=10210
## [wXP UI]     * Stop Long
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x14 msg_id=4000
## [Auto Update]     * Update - http://www.stamina.eu.org/konnekt/update/data.xml?1058812568
## [Auto Update]      Wystąpił błąd!



Wystąpił błąd podczas pobierania danych: Zła odpowiedź serwera
## [CORE]       Thread Safe Switch ! NW
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x14 msg_id=4001
Sahasrara
Hmm, pojawił się do pobrania ten "patch" to tamtej zabugowanej bramki - i problem zniknął.
hao
Hmmm, to dosyć dziwne :/ Ogólnie spróbujcie usunąć tymczasowe pliki internetowe i wtedy zobaczcie czy problem się powtarza.
Zobaczcie też, czy działa wam poniższy link:
http://www.stamina.eu.org/konnekt/update/data.xml?1058812568
case
QUOTE(hao)
Zobaczcie czy działa wam poniższy link:
http://www.stamina.eu.org/konnekt/update/data.xml?1058812568

dziala...
QUOTE(hao)
[...]spróbujcie usunąć tymczasowe pliki internetowe i wtedy zobaczcie czy problem się powtarza

nie pomoglo :wink:
KOSMOS
Też usunąłem i nic nie pomaga łącze się otwiera.
hao
Z testów wynika, że to problemy z proxy... Spróbujcie więc je wyłączyć...
KOSMOS
Ja nie mam PROXY
Wczorja rano chodzi Ok, a dziś nawala !
case
QUOTE(hao)
Z testów wynika, że to problemy z proxy... Spróbujcie więc je wyłączyć...

hao, ale wczesniej dzialalo tak jak trzeba...
nigdy nie uzywam proxy, bo tylko problemy sprawia [rowniez i teraz wlaczenie go nie pomoglo, a sam konnekt przez to nie laczyl sie :? ]
hao
kUpdate pobiera wszystko z pomocą IE, więc istotne są ustawienia Proxy dla IE. Jest dostępna nowa wersja wtyczki. Pobierzcie małą paczkę z Konnektem, zainstalujcie i zobaczcie czy działa...
KOSMOS
Teraz jest OK, ale czy okno KUpdate musi być "zawsze na wierzchu" jak się robi aktualicaje zajmuje obczar roboczy.
miluti
No dobra, ale co mam zrobić jeśli nie chcę w tym momencie robić update-a? Jak się pozbyć tej ikonki z tray-a?
Ja na razie ściągam wszystko co wtyka wyrzuci do aktualizacji i tym sposobem wraca mi do tray-a słoneczko. Tak zrobiłem za pierwszym razem, za drugim była tylko nowsza wersja wtyki update więc nie było dużo do wyboru...
Słabo kombinuję czy jest to rzeczywiście jedyny sposób pozbycia się ikonki aktualizacji?
hao
Jeżeli otworzysz okno i anulujesz aktualizację, to dopóki w aktualizacjach nie pojawi się nic nowego, ikonka w tray'u się nie pojawi...
Puma
Dlaczego ostatnie Kupdate wywaliło mi z katalogu sms skrypt do wysyłania notek na blog :?: :twisted:
I dlaczego nie ma tego w katalogu na waszej stronie, cholery można dostać gdybym nie miał kopi całego K to bym stracił możliwość dla której m.in. mam K :twisted:
Flind
w ogole np update nie aktualizuje styluz shine z ikonkami do kbota sad.gif trzeb asobie ten styl samemu z KATALOGU sciagac
hao
kUpdate nie usuwa żadnych plików. Jak autor się zgadza, a skrypt działa, mogę go dodać do pakietu kUpdate...
KOSMOS
Jest jeden błąd KUpdate. Jeżeli po włączeniu KONNEKT'a jest nowa aktualizacja jakiejś wtyki, pojawia się "i" tray'u. Klikanie na nim nic nie powoduje, trzeba prawy klawisz i Przywróć!!!

:[UPDATE]:

I to samo co niżej.
shw
mi mygalo obok ikonki sieci strzalka aktualizacji,ale jej nacisniecie nic nie dawalo.
dopiero po wyborze z menu Aktualizacje > Nowe aktualizacje otworzylo sie okienko, a ikonka znikla.
Sija
u mnie to samo
sarinnn
MAm dokladnie taki sam objaw !!!
shw
zrobilem maly tescik. otoz zaktualizowana bramka ery omnix cos sie sypala (np. wysylala tylko 2 z 2 smsow), wiec nagralem ktoras z poprzednich (update bramki odbyl sie przez kupdate).
i tak dla sprawdzenia wzielem sprawdzanie aktualizacji - nie wykrylo juz tamtego update'u bramki, wiec pytanie - na jakiej zasadzie spradzana jest aktualizacja? tzn. skad kupdate 'wie', ze dany komponent trzeba zaktualizowac?
MiLKA
Hmm... Po danych zawartych w XMLU ktory odbiera update, to sprawdza wielkosc pliku i date utworzenia/ostatniej modyfikacji. Ale do konca tez nie moge byc pewien......
hao
Sprawdza datę modyfikacji pliku... W przypadku większych paczek (jak np. sms'y) sprawdzana jest data tylko *.xml...
shw
hmmm - znaczy sie sprawdza date modyfikacji pliku w windowsie?
czyli o ile sie nie myle, to jezeli ktos sciagnol sobie dajmy na to wersje .99 i zainstalowal ja po wydaniu jakis update'ow do jednej z wtyczek/skryptu, to data modyfikacji bedzie rowna dacie utworzenia pliku, a co za tym idzie bedzie nowsza niz ta zawarta w bazie, z ktorej korzysta kupdate. a co za tym idzie user bedzie mial nieaktualna wtyczke i nie bedzie nawet o tym wiedzial (kupdate bedzie myslal, ze ma najnowsza wersje...)
dobrze mysle?

ps. jak sie udal weekend nad morzem ? smile.gif
hao
Źle myślisz... Podczas instalacji daty są zachowywane...

Weekend bardzo dobrze smile.gif
JakubG
mam problem z kUpdate - po pobraniu paczek, uruchamiam program, ktory przeprowadzi aktualizacje, konnekt sie wylacza i po nacisneciu start, aktualizuje pliki, podczas nadpisywania pliku update.dll pojawai sie komunikat " Plik C:\Program Files\Konnekt\update.dll: Plik nie mógł zostac zapisany... " Moge Ponowic probe lub anulowac. Ponowienie proby nic nie daje a anuluj wylacza aktualizacje. Nie wiem w czym lezy problem, poniewaz chcailem zaktualizowac Konnekta do wersji 0.6.18.101 z 0.6.18.100
case
QUOTE(JakubG)
mam problem z kUpdate - po pobraniu paczek, uruchamiam program, ktory przeprowadzi aktualizacje, konnekt sie wylacza i po nacisneciu start, aktualizuje pliki, podczas nadpisywania pliku update.dll pojawai sie komunikat \" Plik C:\Program Files\Konnekt\update.dll: Plik nie mógł zostac zapisany... \" Moge Ponowic probe lub anulowac. Ponowienie proby nic nie daje a anuluj wylacza aktualizacje. Nie wiem w czym lezy problem, poniewaz chcailem zaktualizowac Konnekta do wersji 0.6.18.101 z 0.6.18.100

w jakimkolwiek przypadku [jakiejkolwiek aplikacji], jesli masz komunikat, ze nie da sie nadpisac jakiegos pliku, to na 99% jest on uruchomiony, wiec moze tak byc i w tym przypadku. jesli masz XP, uruchom wtedy menedzer zadan i "zabij" proces konnekt.exe, wtedy kliknij "start" i podmienieniu plikow nie powinny towarzyszyc juz zadne problemy.
JakubG
mam win98se, i sprawdzilem, konnekt sie wylacza, wlaczony jest jedynie UPD, i przy rozpakowywaniu sKonnekt-k_update-plugins_update.dll.gz znowu wywala ten sam blad " Plik C:\Program Files\Konnekt\update.dll: Plik nie mógł zostac zapisany... "
MiLKA
A moze plik ten masz uszkodzony?? Ile on wazy? 62543 bajtow? Za pierwszym razem jak pobralem kUpdatem nowego K, to nie mialem pliku upd.exe, tylko kod html o braku strony wewnatrz pliku :-( wiec moze i cos masz uszkodzone w tym pliku?
JakubG
upd.exe zajmuje 47,5 KB, a update.dll 152 KB,
MiLKA
chodzilo mi o plik sKonnekt-k_update-plugins_update.dll.gz...
hao
Spróbuj pobrać to wszystko jeszcze raz, najlepiej czyszcząc uprzednio Cache explorera...
JakubG
sKonnekt-k_update-plugins_update.dll.gz zajmuje 62KB
JakubG
Aby pozbyc sie problemu ktory sie u mnie pojawil, powninno sie :
1. Usunąc plik update.dll przy wylaczonym konnekcie
2. Pobrac wersje 0.6.18.100 i zainstalowac
3. Uruchomic Konnekta i skorzystac z kUpdate - nie powinno byc juz problemow

U mnie to pomoglo, nie mialem problemow z aktualizacja wtyczek!!!
ZenOm
podczas proby akualizacji wyskakuje mi okienko 'Zła odpowiedz serwera!', to ma jakis zwiazek z rekonfiguracja serwera ? czy czyms innym
Lukas77
Prawdopodobnie masz ustawione w konnekcie Proxy, które nie działa tak jak powinno.
ZenOm
nie mam ustawionego proxy
Olórin
firewall? moze proxy na routerze sieci, albo cos takiego
hao
W konnekt.log (po zamknięciu), lub konnekt_live_data znajdź :

## Auto Update * Próbuję połączyć...
## Auto Update * Wysyłam zapytanie
## Auto Update Otrzymałem odpowiedź [

I wklej tu nam razem z odpowiedzią
ZenOm
CODE
## [Auto Update]     * Próbuję połączyć...
## [CORE]     * BT Próbuję połączyć...
## [CORE]     * BT Zbieram dane...
## [CORE]     * BT Wysyłam...
## [CORE]     * BT Serwer odpowiedział...
## [CORE]   !!! [BT] Wystąpił błąd GLE:0 WSA:0 [Bad Format]! !!!
## [Auto Update]     * Wysyłam zapytanie
## [Auto Update]      Otrzymałem odpowiedź []
## [Auto Update]   !!! Coś się nie powiodło [Zła odpowiedź serwera!]! !!!
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=30
## [CORE]     * SetConn plug=10 val=1
## [CORE]   --- ConnTimer ON .. in 60000 ms ---
## [CORE]   --- msg.dtb saved ---
## [wXP UI]      TRAY FG=30036 AC=0 M=b009e UNC=0
## [wXP UI]      UNHIDE
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0xf msg_id=10209
## [wXP UI]     * Start Long Dlg w/o timer
## [Auto Update]     * Próbuję połączyć...
## [Auto Update]     * Wysyłam zapytanie
## [Auto Update]      Otrzymałem odpowiedź []
## [Auto Update]   !!! Coś się nie powiodło [Zła odpowiedź serwera!]! !!!
## [CORE]       Thread Safe Switch ! NW
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0xf msg_id=10201
## [CORE]       Thread Safe Switch ! W
## [CORE]       ThreadSafe Recaller plugID=0xf msg_id=10210
## [wXP UI]     * Stop Long
hao
Konnekt nie może się połączyć, lub dostaje pusty zwrot... Sprawdź ustawienia proxy w IE, firewall...
pamo
A ja mam troszke inny problem... od pewnego czasu pobieram aktualizacje, ale w momencie, kiedy pobieranie sie zamyka i powinna wyskoczyc okienko zamiany plikow nic sie nie dzieje... zamyka sie i juz nie wlacza... jak to mozna naprawic ? to wazne dla mnie, bo aktualizacji juz chyba 2 czy 3 mi brakuje :P
hao
Uruchom ręcznie... W katalogu konnekt/temp/kUpdate/
uruchom:
CODE
upd.exe update.script
pamo
QUOTE(hao)
Uruchom ręcznie... W katalogu konnekt/temp/kUpdate/
uruchom:
CODE
upd.exe update.script


C:\Program Files\Konnekt\temp\kUpdate\upd.exe nie jest prawidlłową aplikacją Win32 - taki otrzymalem komunikat, wiec jak mam ten program uruchomic recznie ? a z parametrem update.ecript nie chce sie w ogole wlaczyc :P
hao
skasuj zawartość temp/kupdate i odpal kUpdate ponownie... Opcjonalnie najpierw skasuj sam upd.exe i odpal kUpdate... Być może wystarczy
pamo
Rzeczywscie skasowanie zawartosci folderu wystarczylo... troche zmian widze - glownie z ikonkach, no ale to tak na marginesie. Wazne, ze kUpdate znowu dziala :)
Matzec
Inny problem z kUpdate - zawsze po zainstalowaniu nowych aktualizacji, gdy włączę konnekta, wyskakują mi błędy o treści mniej więcej "Could not bind socket" i ani gg, ani jabber nie może się połączyć. Pomaga dopiero restart konnekta.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.