Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jabber
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
Stron: 1, 2
hao
Teraz już nie ma odwrotu, zaczęły się prace nad Jabberem...

Na razie walczę z bibliotekami, żeby zajmowały jak najmniej miejsca i w ogóle się kompilowały smile.gif
Na początek chcę, żeby wszystko co potrzebne znalazło się w jednej DLLce (zwłaszcza, Xerces).
Jak coś innego nagle będzie potrzebowało np. Xercesa do będę się zastanawiał jak go od zestawu odłączyć...

Wybór padł na http://www.openaether.org. To w sumie wręcz gigantyczna biblioteka, ale w miarę aktualizowana i z (wydaje się...) całkiem sporymi możliwościami. Zobaczymy jak będzie się kompilować i zachowywać na starcie.
Rozważałem też Jabberoo ale on przygotowany jest tylko do linkowania statycznego, a w ten sposób nie mogę skorzystać z licencji LGPL.
Pozostałe biblioteki są już najczęściej nie obiektowe, a to najczęściej oznacza komplikacje w dochodzeniu co jest do czego smile.gif
Z drugiej strony, o ile się nie mylę, oaJabber nie obsługuje np. SSLa i paru innych ciekawych rzeczy... Podejrzewam, że pierwsze testy dadzą w końcu jednoznaczną odpowiedź!
Sahasrara
Powodzenia! A jest już jakiś (bardzo) przybliżony termin wypuszczenia nowej wersji? smile.gif
hao
Jest raczej bardzo oddalony. Zwłaszcza, że te biblioteki nijak nie chcą się kompilować...

Teraz np. próbuję skompilować JabberOO żeby je porównać, ale ciągle wychodzą dosyć dziwne błędy...
oaJabber już się skompilował, ale jest dosyć duży (ponad 2 mega) i obawiam się, że ma pare ograniczeń w konstrukcji, które dopiero mają być zaadresowane w przyszłości...
Jaberoo wygląda na o wiele lżejszy i jest używany w Gabberze...
hao
JabberOO skompilowany... Po drodze było całkiem sporo dziwnych błędów i albo ta biblioteka działa jakimś cudem, albo x'owe kompilatory pozwalają na cuda smile.gif

77 KB jabber.dll + 61 KB sigc.dll, który chyba nawet nie jest w ogóle potrzebny...
Do tego jest dostępny kod źródłowy Gabbera - klienta, który wykorzystuje tą bibliotekę, można więc zawsze podejrzeć jak z tego korzystać (bo praktycznie nie ma żadnej dokumentacji...)

OpenAether to za to kilkadziesiąt kilo DLLa + bibl. do XMLi - Xerces zajmująca ponad 2 MB. OA jest jednak bardziej rozbudowany (przynajmniej sprawia takie wrażenie), posiada dokumentację, ale za to nie ma żadnego przykładu...

Ciąg dalszy pojedynku nastąpi...
gilek
mam nadzieje ze ten ciag dalszy szybko nastapi :wink:
Marian
A może coś małego i ładnie rozwijanego?

http://www.imendio.com/projects/loudmouth/
Sahasrara
QUOTE(gilek)
mam nadzieje ze ten ciag dalszy szybko nastapi  :wink:


Co nagle, to po diable. wink.gif
Marian
Kiedy będzie batonik dla Jabbera? Bo mój JID się nie mieści w pozycji WPK wink.gif
case
QUOTE(Marian)
Kiedy będzie batonik dla Jabbera? Bo mój JID się nie mieści w pozycji WPK wink.gif

8)
hao
Powiem wam, że zabawa z tą biblioteką jest przednia. Zwłaszcza gdy trzeba to pogodzić z licencją LGPL
hao
Kilka modułów sprawia wrażenie, że działa dobrze. Może jeszcze dzisiaj uda mi się zrobić jakąś testową konsolową aplikację. Ale to nie jest pewne bo znowu wyjeżdżam na weekend nad morze... Sam Jabber pewnie dopiero po wakacjach... ale kto wie?

Update:
Konsolowa apka połączyła się z serwerem biggrin.gif Chyba jestem na dobrej drodze....
hao
Wtyczka jabber czeka na razie w stanie embrionalnym. Podczas wprowadzania kilku zmian, które z pewnością umilą korzystanie z Jabbera wyszło, że w API jest pare mało "logicznych" rozwiązań w najbardziej newralgicznych punktach API. Przeróbka na pewno pare chwil zajmie...
A do tego w weekend wyjeżdżam, tym razem na tydzień.

Przed wydaniem nowej wersji, roześlę ją i SDK do osób które piszą wtyczki, tak aby mogli swoje dzieła przekompilować. Teoretycznie stare wersje powinny działać, ale tylko teoretycznie i tylko powinny smile.gif

Jedno jest jednak pewne - będzie Jabber!
shw
yeeeeeeeeeeeeeeeeee
a raczej
buuuuuuuuuuuuuuuuuu
tongue.gif
a zreszta nie wiem smile.gif
moze do tego momentu sie zdarze nauczyc na tyle, zeby napisac cos swojego (coraz lepiej mi wychodzi ze swoimi programikami biggrin.gif)

hao - bedziemy tesknic (chlip chlip). moze wez notes i pisz kod na kartkach, a potem faxuj do osoby, ktora ma dostep do zrodel konnekta? laugh.gif
ja mysle, ze moj pomysl potwierdza inni forumowicze.
a na wtyczki jak znam zycie trzeba bedzie poczekac :/
znam to z foobar'a - tyle, ze jest sobie beta .7 i coraz wiecej juz na nia kompiluja, wiec nie narzekam smile.gif
werw0e
no i jak tam prace idą? biggrin.gif
Olórin
QUOTE(shw)
moze do tego momentu sie zdarze nauczyc na tyle, zeby napisac cos swojego (coraz lepiej mi wychodzi ze swoimi programikami biggrin.gif)

Była kiedyś mowa żeby do K zrobić wtyczke podobną do notatnika(a raczej notesu tongue.gif) może byś się za to zabrał(w celach naukowo-poznawczych laugh.gif laugh.gif)
shw
a why not smile.gif
dostane natchnienia to cos wykombinuje
mysior
QUOTE(shw)
a why not smile.gif
dostane natchnienia to cos wykombinuje


słowo się rzekło, więc teraz niech się stanie biggrin.gif tongue.gif
case
QUOTE(hao)
[...]Jedno jest jednak pewne - będzie Jabber!

hao, "posuwasz" cos prace do przodu? wink.gif
hao
Na razie "posuwam" mój wyjazd do Koreii i sprawy pracowe...
Olórin
możesz powiezdieć nam kiedy orientacyjnie prace nad Jabberem mogą ruszyć dalej??
case
QUOTE(Olórin)
możesz powiezdieć nam kiedy orientacyjnie prace nad Jabberem mogą ruszyć dalej??

...jesli wogule cos takiego jest w planach :twisted: tongue.gif
undying
e moze hao tak tylko gada zeby zrobic nam niespodzianke ;]
hao
Na pewno nie wcześniej niż za dwa tygodnie. Nie wiem co będę miał do roboty jak wrócę. Jak wiecie K robię w czasie wolnym , a czas wolny to nie tylko K i komputer...
werw0e
QUOTE(hao)
Na pewno nie wcześniej niż za dwa tygodnie.


Jest już później biggrin.gif
kiedy można się spodziewać naszego kochanego jabberka?
Czy prace od tamtego czasu ruszyły?
Simplex
Ja też czekam z utęsknieniem na support Jabbera smile.gif
werw0e
jak tam?
co narazie mamy i kiedy będziemy mieli COŚ
LooZ^
* tlum powoli demoluje barierki *

JAAABBBBBEEER!
Aule
Ja wcale nie nalegam, ale miało byc "za dwa tygodnie", a już cztery miesiące są. Hao odezwij sie...
hao
Miało być za dwa tygodnie? Ja nic o tym nie wiem... Z jabbera przygotowana jest tylko biblioteka. Nie ma jeszcze wtyczki, bo nie ma wszystkich zaplanowanych zmian w API... Nie chcę za bardzo pisać wtyczki, którą zaraz potem będę przerabiał. Jeżeli coś będzie jednak przed czasem, to na pewno będzie raczej mało funkcjonalne (zmiana statusu, przesyłanie wiadomości i pewnie obsługa listy kontaktów)...
Aule
QUOTE(hao)
Na pewno nie wcześniej niż za dwa tygodnie

Ja to zrozumiałem, że juz blisko końca robienia jabbera :oops: Mój błąd...
hao
Hehe, wygraliście... Wtyka już łączy i gada... Wersja eksperymentalna (bo raczej niewiele potrafi) będzie na dniach...

Pozdrawiam biggrin.gif
SandmmaN
user posted imageuser posted imageuser posted image
gilek
hao wielkie brawa!!!! biggrin.gif
Daarth
juhuuuuuuuuu!!!!! malo sie udzielam na forum ale nie moglem sie powstrzymac biggrin.gif
werw0e
biggrin.gif nareszcie!
brawo brawo!!!!!!!!!!!!
Aule
bravo!!! biggrin.gif
Sahasrara
Wrraaahhh!!
case
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! biggrin.gif

...bedzie stosowne podziekowanie 8)
Olórin
tłum demoluje barierki biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
drivex
o l000l nareszcie :]]]] dobra to teraz tylko masowa reklama i jedziemy z koksem :]]]] teraz hao bardzo prosze zrob te sdkA biggrin.gif
Aule
OT:DriveX nie zapominiaj jeszcze opisach pod nazwami kontaktów. :roll:
drivex
QUOTE(pz16)
OT:DriveX nie zapominiaj jeszcze opisach pod nazwami kontaktów. :roll:


ee to jest dobre smile.gif ale nie najwazniejsze smile.gif pomysl majac sdkA sam se mozesz napisac wtyczke co Ci bedzie to zamieniala :> pomysl to nie boli biggrin.gif hehe [ żarcik ] :DDDD
Aule
QUOTE(DeiveX)
pomysl to nie boli

Czasem myśle. Wiem,ż emoże i to jest ważne, ale ja bardziej( chociaż i tak prawie nie ) znam c++, więc dla mnie to jest mniej ważne. Przetłumaczyć SDK by sie przydało, bo wtedy więcej osób by je pisało. biggrin.gif
jankez
świetnie Hao, gratulacje ohmy.gif
drivex
QUOTE(pz16)
QUOTE(DeiveX)
pomysl to nie boli

Czasem myśle. Wiem,ż emoże i to jest ważne, ale ja bardziej( chociaż i tak prawie nie ) znam c++, więc dla mnie to jest mniej ważne. Przetłumaczyć SDK by sie przydało, bo wtedy więcej osób by je pisało. biggrin.gif


nom i qlturka biggrin.gif SDK jest tez wazne i zalezy na czym komu brdziej zalezy smile.gif bo mi bardziej na SDKach :]
Lukas77
Już się nie mogę doczekać smile.gif Oczywiście podziękuję za Jabbera w stosowny sposób.
Runęły bramki,
tłum dostał się na... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Olórin
torn - wrzuc moda do forum zebysmy mogli wrzucic nasze jid'y na forum biggrin.gif
Sahasrara
A czy to nie jest przypadkiem tak że dostaniemy dżabera bez nowego ui (i bez opisów pod kontaktami)?
bakerss
hmmm no faktycznie wreszcie Allach wysłuchal mojich proźb biggrin.gif Jutro ide jakąś ofiare złoże biggrin.gif
Aule
Moich też, pomimo, że mam swój jid od tygodnia. Alleluja!!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.