Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: aKtywny
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
Mucha
Status tylko dla aktywnych rozmowcow (czyli pokazuje twoj status tylko tym do ktorych piszesz, gdy przestajesz pisac po ok. 10 sek status znow jest przed taka osoba ukrywany), tylko gg.
aKtywny 0.0.0.4: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (aKtywny.rar)0.0.0.2:
- poprawka zlego warunku ST_HIDEMYSTATUS
- konfiguracja interwalu
- wlacz/wylacz
- ukryj/odslon przed wszystkimi
0.0.0.3:
- zupelnei inna zasada dzialania, reaguje na pisanie i zaprzestanie pisania
- mozliwosc zapisania kto byl na poczatku ukrywany i wczytania tego potem
- nie kazdy kontakt ma na starcie ukrywanie
0.0.0.4
- przycisk statusu tylko w sieci gg
Aule
Proponuje, żeby wtyczka zapamiętywała, czy wcześniej kontakt miał ukryty status, czy nie. Dość proste do wykonania.
saCOOL
Kilka spraw biggrin.gif.

Po otwarciu okna rozmowy, opcja Ukrywania wyłącza się z dużym opóźnieniem.

Automatycznie Wyłączyła mi Ukrywanie kontaktów botów gg (były Dostępne, może dlatego), [po czym po chwili znów Ukrywa], chociaż nie miałem otwartych okien rozmowy z nimi.

Zamknięcie okna również powoduje ponowne Ukrycie z opóźnieniem.

Po otwarciu kontaku i Ukryciu go a następnie po jego zamknięciu, wtyczka co chwile Ukrywała i Wyłączała Ukrywanie tego kontaktu.

Nie wiem, czy to wykonalne, ale czy jest możliwość umieszczenia przycisku Zaprzestania Działania Wtyczki oraz przycisku Ukryj Dla Wszystkich + Wyłącz Ukrywanie Dla Wszystkich? Bo obecnie mam bałagan :>..

Dałoby się zrobić tak, żeby Ukrywała (Wyłączała Ukrywanie), nie tylko Aktywne okna rozmowy, ale wszystkie Otwarte okna rozmowy (także w zakładkach), i żeby robiła to dynamicznie po Otwarciu (Zamknięciu) okna rozmowy?

EDIT: Wtyczka Ukrywa i Wyłącza Ukrywanie osobom (co chwilkę, na przemian), które są na Dostępnym i na Zaraz Wracam.
zhvir
ja ponownie proponuję dodanie funkcjonalności wtyczki aKtywny jako jedna z opcji do wtyczki statuseK smile.gif
statusek stanie się wtedy kombajnem do operacji na statusach... oczywiście integracja ze statuskiem dopiero po wyeliminowaniu wszystkich błędów
Mucha
Aule: nie, bo nie ta wtyczka ma pokazywac status tylko aktywnym
saCool: zrobione
zhvir: to niemozliwe bo StatuseK jest napisany w C++ a aKtywny w Delphi
saCOOL
Poprosiłem Olórina o pomoc, w sprawie współpracy z tbletKą (mam nadzieje, że pomoże niedługo).

Chciałbym podziękować za tę wtyczkę biggrin.gif oraz prosić o kilka rzeczy biggrin.gif..
  • Musimy wykombinować jakąś (jakieś) ikonke (ikonki). Ludzie, zarzucajcie pomysłami.
  • Przydałby się jakiś Ptaszek przynajmniej, przy opcji Włącz / Wyłącz w menu.
  • Przy trzeciej prośbie, będzie potrzebna pomoc Olórina biggrin.gif.

Interesuje mnie także, czy nie dałoby się pominąć tego Sprawdzania. Wtyczka najlepiej by się spisywała, jeśli by działała dynamicznie (na określone czynności) a nie Sprawdzała i dopiero wtedy reagowała.
Owe Sprawdzanie wszystkich kontaktów bez przerwy, jest dość pamięciożerne. Nie muli nawet, ale zauważyłem, że jest problem przy próbie Restartu K. Zamyka się tylko, wznowienie natomiast nie następuje (przy restarcie wznowienie programu powinno nastąpić biggrin.gif w końcu to restart tongue.gif). Po wyłączeniu wtyczki, jest ok. Mucha powiedział, że taki problem (braku możliwości Restartu), istnieje u niego już od dawna. Nie jest to jakoś wyjątkowo uporczywe, no ale musi być oznaką Żerności Zasobów.

A tak w ogóle, to wydaje mi się, że Aule ma racje. Kiedy wtyczka jest włączona, powinna zapamiętywać, kto na liście jest Ukryty i dopiero wtedy Ukrywać wszystko. Po wyłączeniu natomiast powracać do stanu poprzedniego, czyli pamiętać, dla których kontaktów było ręcznie ustawione Ukrywanie.
Mucha
- ikonek nie bedzei bo nie ma mozliwosci rejestracji ikon w delphi
- zuzycie pamiecie nie jest wcale takie duze jak przypuszczalem, jak za duze to zmniejsz interwal
- jesli chodzi o tabletKe to nic na to nie poradze ze zakloca pobieranie statnu otwartego okna rozmowy
Aule
Hym, chyba nie zrozumiałeś. Jeżeli włączymy ten tryb i go wyłączymy to wszyscy będą mogli widzieć nasz status, bo wtyczka prawdopodobnie wszystkim go ustawia na 0, a wg mojej propozycji po wyłączeniu przywracałaby poprzedni stan.

TabletKa udostępnia API w C++ do sprawdzania aktywności okna. Przetłumacz sobie na Delphi. Sprawa ogranicza sie do wysłania komunikatu do TabletKi zamiast do rdzenia.
Sija
a ikonki da sie rejestrowac w delphi co widac na przykladzie kAQQ.
Andrzej1307
co do ikonek - moze sie przyda, moze nie - klik

fakt, faktem sa troche przestarzale jesli chodzi o wyglad wink.gif
Mucha
Aule: Dobra, rozumiem, pobawie sie tym dzis w nocy i sprawdze to z TabletKa
Sija: Na pewno???
Andrzej1307: Przejrzalem troche, i wszystkie sa w formacie 32x32 a mi pasi 16x16, w dodatku faktycznie NIEzaladne i nie mozna tu nic znalezc
Suchy
Wszystko działa w miarę szybko, sprawnie i bez problemowo jak na razie biggrin.gif . Gdyby była opcja, wyświetlająca naszym rozmówcom opis właściwy a reszcie inny status/opis to bym był w siódmym niebie ale podejrzewam, że to niemożliwe dzięki serwerowi GG ph34r.gif .
Andrzej1307
Mucha: zawsze mozesz odpalic ACDSee i zmniejszyc wink.gif ale, wiem. brzydkie sa. tylko takie mam na dysku.
zhvir
czy włączenie wtyczki i ukrycie statusu przy jednoczesnym włączeniu filtru antyspamowego (hasło dla osób spoza listy) spowoduje że będą wysyłane do wszystkich monity o podanie hasła jeśli oni pierwsi do mnie napiszą?

edit: sprawdzałem przed chwilą wraz z saCOOLem i wychodzi na to że przy włączonej wtyczce aKtywny oraz włączonym autoresponderze konnekt NIE WYSYŁA żadnego komunikatu do osoby będącej na liście a posiadającej zaznaczone "ukryj status przed nim". I dobrze smile.gif
Sija
Mucha: tak
Mucha
zhvir: a dlaczego mialoby tak nie byc?
aule: rozumiem ze masz na mysli cos w stylu: zapisz ustawienia "ukryj przed nim"/wczytaj te ustawienia?
saCOOL
Po zastanowieniu, doszliśmy do wniosku, że przecież jak ktoś do nas napisze (zakładając nawet, że mamy wyłączone automatyczne otwieranie okna rozmowy), to i tak zobaczy nasz status, jeśli będziemy chcieli przeczytać, co pisał do nas, lub jeżeli będziemy mieli aktywną opcję Ujawniania Statusu Wszystkim Otwartym Oknom - a nie tylko Aktywnym, tak jak jest teraz (zakładam, że Mucha okiełzna tabletKe, i że będzie taka możliwość - na co bardzo liczę biggrin.gif).

Więc pytanie:
Czy da się zrobić tak, żeby można było pokazywać Status Wszystkim Otwartym przez nas Oknom, natomiast ludzikom, którzy do nas napiszą, Ujawniać Status dopiero w chwili napisania przez nas odpowiedzi lub w momencie kliknięcia przez nas jakiegoś przycisku do autoryzacji (który by też musiał powstać biggrin.gif)..
Mucha
Czytam, czytam i nie rozumiem o co ci chodzi, ale wyglada mi to na PRZEKOMBINOWANIE. Zamierzam dodac zapisywanie "poczatkowego" ustawienia tych statusow oraz wczytywanie go (na wypadek wylaczenia wtyczki) oraz wpolpraca z tabletka. Nie ma co wiecej kombinowac.
Andrzej1307
ja rozumiem o co chodzi i rowniez jestem za takim przyciskiem. jak ktos do nas napisze to chcac odczytac jego wiadomosc i tak musimy otworzyc okno rozmowy = koles zobaczy nasz status. moim zdaniem nie o to tu chodzi. mozna by dodac taki guzik.

1) ktos do nas pisze,
2) otwieramy okno rozmowy (koles NIE WIDZI naszego statusu)
3) klikamy guzik "zatwierdz"
4) koles widzi nasz status wink.gif
Mucha
Po co? Jak otwieramy okno rozmowy z kims tzn ze chcemy z nim porozmawiac, a co nam da ze ukryjemy przed nim status? I tak bedzie wiedzial ze jestesmy dost
Andrzej1307
ehh, ze otwieramy okno rozmowy jak ktos cos do nas napisal nie znaczy ze chcemy z nim gadac tylko ze chcemy zobaczyc co do nas napisal... bo moze chcemy sie ukrywac?
saCOOL
Mucha, ale chodzi właśnie o to, że chcemy się ukrywać a jak ktoś do nas napisze wiadomość, to nas zobaczy automatycznie. Dlatego prosilibyśmy o taki guzik.

Jak my piszemy, to naturalne że chcemy, żeby ten ktoś widział nasz status.
Jeśli to do nas ktoś napisze pierwszy, to chcemy mieć możliwość dalszego ukrywania się, a nie ujawniania już w chwili, kiedy do nas napisze.

(Jeśli ktoś coś do nas napisze, to od razu widzi status, a właśnie chodzi o to, że jak to ktoś inny najpierw do nas napisze, to żebyśmy mieli nadal możliwość pozostania ukrytym.)
Mucha
Ukrywasz status przed kims dlatego ze NIE chcesz z nim gadac... Po co odbierac wiadomosc od takiej osoby?
saCOOL
Czasami chce zobaczyć, co napisała taka osoba, lecz nie chce się ujawniać biggrin.gif jest milion powodów..
Jakbym chciał całkowicie pozbyć się tych osób, nie prosiłbym o taką wtyczkę, tylko wywalił kontakty z listy.
Chodzi mi o to, że czasami siedzę przed komputerem i wchodzę na dostępny, żeby zobaczyła mnie jedna określona osoba (włączam się na dostępny - tej osoby nie ma, więc zostawiam na dostępnym i czytam książkę na przykład. Chcę, żeby widziała mnie właśnie ta, konkretna osoba, nikt więcej. Jeśli ktoś do mnie napisze cokolwiek, przekona się, że jestem - tego właśnie nie chce, bo chce, żeby widziała mnie tylko ta jedna osoba), do której mam sprawę ważną. Nie chce, żeby zaczęło do mnie pisać 10 innych osób, które zobaczyły, że jestem (bo nie mam siły tłumaczyć, że na przykład nie mam czasu).

Prosimy tylko o to, żebyśmy (jeśli to ktoś inny do nas napisze pierwszy) mieli możliwość przeczytania wiadomości, bez ujawniania się. Jeśli się nie da to po prostu powiedz. Wiem, że to Ty robisz tę wtyczkę, a my nie możemy niczego żądać od Ciebie, co najwyżej prosić ładnie. Ja, więc ładnie proszę: jeśli jest taka opcja i jeśli byłbyś tak miły, prosiłbym o możliwość przeczytania wiadomości od osoby, która do mnie napisała, bez ujawniania się Jej, bez mojej akceptacji.

Jak już uporasz się z tabletKą, to nie będzie możliwości Nie Otwierania. Jak napisze ktoś do nas i pojawi się okno rozmowy, to po prostu zobaczy nasz status. Jeśli wyłączymy automatyczne otwieranie, będzie nam migać bez końca.. Dlatego właśnie taka prośba..

EDIT down: Tak biggrin.gif..
Mucha
Nie ma z tym problemu, moge to dodac, tylko bedzie wygladac to tak:
- wszyscy maja zaznaczony "ukrywaj status przed nim"
- naciskasz jeden przycisk i pokazujesz status tej osobie (rownie dobrze mozna to zrobic w menu kontaktu)
- moja wtyka jedynie pokaze kiedy zamknales okno...

W takim wypadku dodam mozliwosc wyboru w konfigu: automatyczne czy manualne ustawianie statusu
O to chodzi?
Andrzej1307
byleby ten przycisk byl w oknie rozmowy wink.gif

btw. myslalem kiedys nad wtyczka do ktorej podawaloby sie liste osob, ktore nie beda widzialy naszego statusu z mozliwoscia wlaczenia/wylaczenia tego smile.gif bo wlasnie taka sytuacja jaka opisal saCOOL - chce zeby widziala mnie jedna osoba, to mam zaznaczac wszystkim "ukryj status"? wink.gif
Suchy
Może wtyczka mogłaby pokazywać rozmówcy nasz status dopiero po wysłaniu mu wiadomości?
zhvir
i właśnie tak byłoby najlepiej i najprościej
Mucha
Wczoraj zaczalem robic te przyciski tak jak chcieliscie, a teraz mam zmieniac... To dam ze jak wysemy komus wiad to ten przycisk sie automatycznie zaznaczy, OK?
Suchy
Takie rozwiązanie jest dobre ale uważam, że można byłoby umieścić ten przycisk w opcjach kontaktu. Wtedy można byłoby wysyłać komuś opis bez zbędnego otwierania okna rozmowy czy wysyłania wiadomości.

@Down
Faktycznie, nie zauważyłem.

Przycisk w oknie rozmowy wydaje mi się zbędny.
saCOOL
W opcjach przecież jest już do odblokowywania..

Mucha przewidział takie rozwiązanie (przynajmniej tak rozumiem):
Przycisk w oknie rozmowy (w opcjach kontaktu, na liście, już od dawna jest fajeczka do ukrywania)

- Naciśnięcie przycisku powoduje ujawnienie Statusu.
- Wysłanie przez nas wiadomości do kogoś, powoduje automatyczne naciśnięcie przycisku (co za tym idzie, również ujawnienie Statusu).

EDIT:
Czyli wystarcza to menu (Ukryj dla wszystkich, Pokaż dla wszystkich) i ten przycisk w oknie rozmowy biggrin.gif. Genialna Manualna wersja biggrin.gif da się jako opcja zrobić? :> To by nawet załatwiało problem tabletKi poniekąd (strasznie na około) biggrin.gif
Olórin
A jaki jest ten problem tabletki?
Mucha
Ten przycisk jest po to ze np jak masz z kims okno rozmowy otarte to np czasami nie widzisz listy kontaktow, i wtedy wiesz czy masz przed nim ukryty status czy nie
Olorin: Problem jest taki ze zakloca ICMessage(IMI_MSG_WINDOWSTATE, ale jeszcze nawet nie myslalem jak to rozwiazac, zajme sie tym na koncu
Aule
Mucha zobacz to, a w szczególności powiększony fragment: http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...ost&p=71213

QUOTE(Aule @ 3.08.2006 - 14:22) *
TabletKa udostępnia API w C++ do sprawdzania aktywności okna. Przetłumacz sobie na Delphi. Sprawa ogranicza sie do wysłania komunikatu do TabletKi zamiast do rdzenia.

Mucha
Hmm:
1. To saCool napisal o tym problemie a nie ja, ja na razie to olewam i zajmuje sie obsluga akcji otwarcia okna
2. Nawet jak sie za to zabiore to nie wiem czy moje umiejetnosci w C++ pozwala na przepisanie tego na Delphi
3. Tamten post oczywiscie widzialem, ale czy to zmienia fakt ze Tabletka zakloca pobieranie tej wartosci? Nie.
Dobra, niewazne, nie ma sie o co spierac, wiem juz co i jak, i zabiore sie dzisaj w nocy za poprawki
EDIT
A swoja droga to skad mozna wziac to API?
Aule
Wystarczy warunek przetłumaczyć, to nie jest chyba trudne w delphi?
Mucha
Nie wiem jak to wyglada bo nie wiem gdzie to jest/w czym to jest...
To to?:
QUOTE
Funkcja tabletki zwraca również te wartości... Aby sprawdzić czy okno istnieje (tj. np. ukryte) użyj (UIGroupHandle(sUIAction(0,IMIG_MSGWND,cnt)) == 0) znaczy że nie istnieje.
Suchy
Nagle z nieznanych mi przyczyn wtyczka zaczęła powodować, że konnekt pochłania mi 99% zużycia procesora co nie jest zbyt fajne.

Log po uruchomienia konnekta z aKtywnym
Log po uruchomienia konnekta bez aKtywnego

Różnica jaką dostrzegłem w tych logach wygląda tak:
CODE
Terminate [1281 ms]

CODE
Terminate [94 ms]


Edit:
@Down
Ok, czekam na nowszą wersję smile.gif
Mucha
Nie wiem co zrobiles, w nowszej wersji wogule nie bedzie petli sprawdzajacej i nie bedzie tez takich problemow.
Mucha
Zupelnie nowa wersja, zmieniona zasada dzialania
Andrzej1307
dobrze rozumiem - jak piszemy to sie nie ukrywamy, a jak nie piszemy to sie ukrywamy? moim zdaniem bez sensu... juz wolalbym guzik "ukryj przed wszystkimi" tongue.gif
saCOOL
Stara wersja sprawiała, że K nie chciał się restartować (tylko się zamykał)

Nowa wersja zawiera kilka niedociągnięć:

- Za mała ikonka w menu, co sprawia, że brzydko się ustawia na liście.
- Przycisk Ukrywania/Ujawniania widoczny jest we wszystkich sieciach (można ukrywać tongue.gif co nie przynosi oczywiście żadnego efektu, poza kontaktami z sieci gg).
- Przycisk nie działa, gdy wyłączymy automatyczne naciskanie.

EDIT @up: Jeśli masz włączony automat, to jak zaczniesz pisać do kogoś, ujawnisz mu jego obecność.
zhvir
większość głosów była za rozwiązaniem odkrywania statusu po odpisaniu więc... tongue.gif
Andrzej1307
ale czy to nie działa tak ze jak przestane pisac to znowu mnie ukryje? tongue.gif nie wiem, bo poki co boje sie uzywac tej wtyczki wink.gif
saCOOL
Jak skończysz pisać, to zostaje ukryty, aż nie naciśniesz przycisku znowu (lub ppm i zaznaczysz ukrywanie; lub w menu dasz ukryj wszystkim).

Jeśli nie używasz, to przestań narzekać, bo problemów nie znasz a jedynie je wymyślasz.
zhvir
z tego co sie dowiedziałem (bo dopiero za chwilę mam zamiar zacząć testować) to nie ukrywa ponownie aż do czasu wciśniecia jakiegoś przycisku smile.gif A ja jeszcze zastanawiałem się nad jedną opcją żeby po po ustalonym z góry czasie po zakończeniu pisania z danym kontaktem następowało automagicznie ponowne ukrycie statusu...

...zaczynam zaraz testować bo w tym kształcie wtyczka mi się raczej spodoba smile.gif
saCOOL
Można by też ogólnie zrobić w ustawieniach (których Mucha się pozbył, bo jak uważa: niepotrzebnie zaśmiecają listę wtyczek) taki bajer, że automatycznie ukrywa i ujawnia z jakimś opóźnieniem w pętli.. Można by wkurzać ludzi niektórych takim miganiem biggrin.gif..

Koniec żartów, to poważna wtyka biggrin.gif poprawmy błędy a dopiero potem zajmijmy się dodatkami tongue.gif.

EDIT @down: saCOOL a nie saCool tongue.gif..
EDIT2 @down: Wybaczam biggrin.gif..
Mucha
Tak wlasnie to dziala, zostaly jeszce dorbone poprawki kosmetyczne o ktorych mowi saCOOL ale to pozniej bo chwilowo nie mam czasu
EDIT @up: Wybacz smile.gif
Andrzej1307
cos ta wtyczka chyba nie dziala jak powinna tongue.gif

uruchamiam K z wlaczona wtyczka - ok ukrylo mnie. pisze do kogos - ok widac mnie. zamknalem okno i odczekalem - nie widac mnie. daje "pokaz wszystkim" - nie widac mnie. daje "wylacz" - nie widac mnie....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.