Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Z jakiej sieci GSM korzystasz ?
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Stron: 1, 2
KOSMOS
Ankieta poświecona siecią GSM. Jak wiadomo IDEA i PLUS mają bramki dla swoich abonentów, nie wiem jak to jest w ERA GSM.
Może ankieta będzie przydatna w razie pisania skryptów do SMS'ów.
mysior
QUOTE(KOSMOS)
Ankieta poświecona siecią GSM. Jak wiadomo IDEA i PLUS mają bramki dla swoich abonentów, nie wiem jak to jest w ERA GSM.
Może ankieta będzie przydatna w razie pisania skryptów do SMS'ów.


Era też ma..., chyba najgorszą ze wszystkich sieci...

www.eraomnix.pl (P.s. to nie jest reklama Ery, to wręcz jej antyreklama..)
choć nie jest to chyba bramka tylko dla abonentów smile.gif
starly
Idea is the best!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
shw
... w utrudnianiu zycia nie tylko swoim klientom tongue.gif
starly
W Erze mają gorzej laugh.gif
Sija
QUOTE(starly)
W Erze mają gorzej laugh.gif


ja nie narzekam :]
Olórin
QUOTE(starly)
W Erze mają gorzej laugh.gif

to zależy tylko od punktu widzenia tongue.gif idea ma jedno dobre: POP'a smile.gif))

shw: zgadzam się z tobą :]
mysior
QUOTE(Olórin)
QUOTE(starly)
W Erze mają gorzej laugh.gif

to zależy tylko od punktu widzenia tongue.gif idea ma jedno dobre: POP'a smile.gif))

shw: zgadzam się z tobą :]


shw ja też się z Tobą zgadzam smile.gif

ja dodam jeszcze jedno: jak się dobrze postarasz Olórin to możesz wycisnąć jeszcze więcej z Pop'a wink.gif
tak jak ja przed wczoraj... wink.gif

mając 19 zeta na karcie, można przegać ponad 25 minut i to z ludzmi spoza popa wink.gif) (P.s. dodam jeszcze do tego 3 minutową rozmowę z koleżanką z Anglii) w sumie gadanie za ok. 30 zeta spokojnie... wystarczyło nie czekać na "rachunek" za rozmowę wink.gif i dzwonić dalej smile.gif))))
polecam gorąco testowaniu.. smile.gif
Olórin
przetestuje kiedyś :]
KOSMOS
Domyślam się ze w ten sposób robisz sobie tzw minusowy stan konta, tak?
mysior
QUOTE(KOSMOS)
Domyślam się ze w ten sposób robisz sobie tzw minusowy stan konta, tak?


wyobraź sobie KOSMOS, że sprawdzałem później stan konta.. *111 i wykazało mi na koncie + 1,75 zeta biggrin.gif więc moja radość sięgała wprost zenitu, zwłaszcza, że nie było na mojej drugiej karcie Idei... także podwójny wypas wink.gif

przed chwilką sprawdzałem, mam 0 zeta, ze względu na wyczerpanie się limitu czasu na zrealizowanie połączeń wychodzących, ale wcześniej było tak jak napisałem wyżej 1,75 wink.gif także próbujcie i kantujcie tych ciemiężycieli (kurde, zastanawiam się właśnie skąd ja znam takie trudne słowa) jak tylko dacie radę biggrin.gif
powodzenia!! smile.gif
Flind
mysior zebys sie pozniej nie zdiwił jak bedziesz uzupełniał karte a tu ci łuyknie cała karte. ja kiedys miałem podbnie jak ty i tez sie cieszyłem lecz pozniej łykneło mi połtora najtanszej karty.

teraz mam idea optima 60 smile.gif i juz sie nie musze martwic ze mi karte zje smile.gif
mysior
QUOTE(Flind)
mysior zebys sie pozniej nie zdiwił jak bedziesz uzupełniał karte a tu ci łuyknie cała karte. ja kiedys miałem podbnie jak ty i tez sie cieszyłem lecz pozniej łykneło mi połtora najtanszej karty.

teraz mam idea optima 60 smile.gif i juz sie nie musze martwic ze mi karte zje smile.gif


hiehie smile.gif
o to to ja już się nie martwię, bo jak pisałem nie używam tego numeru, doładowałem go tylko żeby go nie stracić (był ważny jeszcze przez kilka dni) najwyżej go komuś opchne ;P biggrin.gif

ja mam jeszcze Meritum i jeszcze jednego Pop'a więc raczej się za bardzo nie martwię biggrin.gif

Jednak dziękuje za radę, postaram się ostrzec nowego użytkownika mojej starej karty wink.gif
pienio
a i tak bramka miastaplusa rzadzi.
zna ktos lepsza?
gilek
jasne że znam przecież 1rstwap biggrin.gif można zaliczyć jako bramkę ery co nie?? :roll:
Daarth
no ja jakos na ere nie narzekam. kiedys owszem ale jak w koncu porownalem ceny jakie naprawde placa uzytkownicy to wyszlo ze najtaniej jest w tak-taku. aha i dzisiaj mi wymienili za free karte bo stara poszla pobigac biggrin.gif (nie chce klac biggrin.gif )
alan
ech.. plus w odwrocie sad.gif
patrzac pod katem bramek, to imho plus ma najbardziej ludzka
bramke z wszystkich operatorow. zadnych przekierowan, tokenow, logowania. wlazisz, wysylasz. a jezeli ma sie jeszcze telefon w plusie (jak sie nie ma, mozna zalozyc konto na czyjs numer. pozniej telefon niepotrzebny) to miastoplusa jest naprawde swietne. jest ksiazka adresowa i wysylanie odbywa sie inna droga, niz ze zwyklej bramki.

a co do platnosci to ja sie zawsze gubie w tych wszystkich taryfach itp.
poki mieszcze sie w abonamencie, wali mnie to;)

HINT dla plusiakow:)
wchodzac do miastaP zaznaczcie "zapamietaj.." i pozniej smsy wysyla sie
poprostu wchodzac bezposrednio na http://www.miastoplusa.pl/m/kontaktor/nowa_wiadomosc.jsp biggrin.gif
pamo
O sieciach gsm juz sporo postow pisalem. Teraz napisze tylko tyle, ze mam Plusa i nie widze innej opcji. Dla wszystkich, ktorzy nie sa zdecydowani jest strona:
www.sieci-gsm.prv.pl

Co do bramki: Plus ma najlepsze - wszystkie 3 - darmowa, platna i z miasta... sa lepsze niz w innych siecach. Zreszta zawsze tak bylo.
nix
QUOTE(pamo)
O sieciach gsm juz sporo postow pisalem. Teraz napisze tylko tyle, ze mam Plusa i nie widze innej opcji. Dla wszystkich, ktorzy nie sa zdecydowani jest strona:
www.sieci-gsm.prv.pl

Co do bramki: Plus ma najlepsze - wszystkie 3 - darmowa, platna i z miasta... sa lepsze niz w innych siecach. Zreszta zawsze tak bylo.

niestety nie moge sie zgodzic... choc kazdy moze miec swoje zdanie... uzywalem plusa przez 3 lata... i jestem bardzo nie zadowolony... przede wszystkim siec jest zacofana... co jakis czas wprowadza jakas nowosc a pozniej nie dzieje sie nic przez dlugi czas... poza tym obsluga klienta jest tragiczna pod kazdym wzgledem... to jest moje zdanie... program wymiany telefonow to zlodziejstwo... zupelnie plus nie dba o aktualnych klientow... dopiero po rozwiazaniu umowy ktos zauwazyl i 4 krotnie probowal mnie przekonac zebym jednak nie rezygnowal...

w sprawie strony ktorej adres podales... uwazam ze informacje na niej zamieszczone nie sa rzetelne... zauwazylem kilka argumentow ktore nie sa zgodne z prawda... moze to wynikac jedynie z braku wiedzy autora strony oraz z jego stronniczosci... co mi sie bardzo nie podoba...
pamo
Twoja opnie jest zupelnie inna od mojej i prawde mowiac nie spotkalem sie z osoba, ktora niebylaby zadowolona z plusa... na stronie sa opisane rzeczywste obserwacje i odczucie co do sieci zbierane przez kilka miesiecy... wiele odwiedzonych salonow, wiele przestudiowanych rachunkow roznych ludzi... to wszystko zlozylo sie na ogolna prezentacje operatorow.

oczywiste jest to, ze kazdy ma swoje wlasne potrzeby i wymagania i ze nie ma konkretnego zlotego srodka w tej sprawie... strona ma pomoc dokonac wlasciwego wyboru - zachecic do myslenia i przestudiowania cennikow...

zacofania Plusa jakos nie widze, ani jedna rzecz mi do glowy nie przychodzi.... na biezaco sledze informacje z tego zakresu i o wiele czascie czytam o tym, ze to wlasnie Plus wprowadza, jak pierwszy w polsce dana usluge, opcje itp.

Ja uzywam plusa i od niego nie odejde - chyba, ze inne sieci bardzo drastycznie podniosa jakosc swiadczonych uslug... jesli ktos ma inna siec i madrze ja wybral, a nie dlatego, ze fajna maja reklame w TV, polecil mi kolega, albo tego typu powodu... to ok...

Temat ten jest tak samo niekonczacy sie, jak wszystie konfrontacje... samochodow, telefonow, przegladarek internetowych, czy nawet odtwarzaczy multimediow.

Fakt faktem, ze doswiadczenia wielu roznych ludzi ze wszystkich sieci zostaly zebrane w calosc i opisane na stronie - wcale NIE stronniczo.
torn
Plus ma jedną poważną wadę: marny zasięg, chyba najmarniejszy z wszystkich polskich operatorów. Wiele razy spotkałem się (w przeróżnych miejscach w Polsce) z takim fenomenem, że ja nie miałem zasięgu (Plus) a moi znajomi (inne sieci) nie mieli takiego problemu.
pamo
QUOTE(torn)
Plus ma jedną poważną wadę: marny zasięg, chyba najmarniejszy z wszystkich polskich operatorów. Wiele razy spotkałem się (w przeróżnych miejscach w Polsce) z takim fenomenem, że ja nie miałem zasięgu (Plus) a moi znajomi (inne sieci) nie mieli takiego problemu.


A u mnie znowu odwrotnie... zarowno w gorach (Sudety), okolicach Rzeszowa, na trasie Slask - Pomorze, na czesci nadmorkich plaz - oklice Leby i Rowow ja mialem zasieg a uzytkownicy innych sieci niestety, ale nie. Nawet podczas wypadku uzytkownicy Ery nie mogli zadzwonic po pomoc i wtedy przydal sie nie tylko moj telefon, ale i numer alarmowy plusa - takiej inicjatywy nie miala zadna z sieci i naleza sie za to duze wyrazy uznania dla Polkomtelu. Gdyby nie ten numer na pewno byloby juz mniej ludzi wsrod zywych. Nawiasem mowiac.
shw
mialem telefony w 2 sieciach - najpierw w erze, teraz w plusie - i powiem tak - problemu z zasiegiem praktycznie nie mam - jedyne problemy z zasiegiem jakie widzialem byly z idea - bylem kilka razy z qmplem (idea) w jednej z kafejek w toruniu - zarowno jak mialem tel. w erze, jak i plusie - kafejka jest... no tak troche nizej niz piwnice w blokach - idea - 0 zasiegu - dopiero po wyjsciu na zewnatrze wraca - podobnie bajer, ze spotykalem sie ze stwierdzeniami, ze czasami idea nie miala (nie wiem jak jest teraz) zasiegu w srodku miasta (torun bodajze).
ogolnie rzecz biorac - co do zasiegu - nie mialem z zadnym aparatem problemow ani w erze ani w plusie.
gilek
QUOTE(pamo)
QUOTE(torn)
Plus ma jedną poważną wadę: marny zasięg, chyba najmarniejszy z wszystkich polskich operatorów. Wiele razy spotkałem się (w przeróżnych miejscach w Polsce) z takim fenomenem, że ja nie miałem zasięgu (Plus) a moi znajomi (inne sieci) nie mieli takiego problemu.


A u mnie znowu odwrotnie... zarowno w gorach (Sudety), okolicach Rzeszowa, na trasie Slask - Pomorze, na czesci nadmorkich plaz - oklice Leby i Rowow ja mialem zasieg a uzytkownicy innych sieci niestety, ale nie. Nawet podczas wypadku uzytkownicy Ery nie mogli zadzwonic po pomoc i wtedy przydal sie nie tylko moj telefon, ale i numer alarmowy plusa - takiej inicjatywy nie miala zadna z sieci i naleza sie za to duze wyrazy uznania dla Polkomtelu. Gdyby nie ten numer na pewno byloby juz mniej ludzi wsrod zywych. Nawiasem mowiac.


Pamiętaj, że to też zależy od modelu telefonu.
Aule
Ja mam ere i nie nażekam.
QUOTE
na biezaco sledze informacje z tego zakresu i o wiele czascie czytam o tym, ze to wlasnie Plus wprowadza, jak pierwszy w polsce dana usluge, opcje itp.

Gdzie ty o tym czytałeś? Mój qmpel ma plusa i nawet nie ma podglądu numerów, kto dzwonił, bo musi płacić dodatkowo.

QUOTE
Twoja opnie jest zupelnie inna od mojej i prawde mowiac nie spotkalem sie z osoba, ktora niebylaby zadowolona z plusa...

Ja spotkałem i to nie jedną.
Ja używam ery i nie mam z nią żadnych problemów. zasięg gdzie ma być to jest, roaming darmowy, gprs(jako pierwszy wprowadzony właśnie w erze) za darmoche. Żyć nie umierać. biggrin.gif
pienio
QUOTE(pz16)
(...)
QUOTE
na biezaco sledze informacje z tego zakresu i o wiele czascie czytam o tym, ze to wlasnie Plus wprowadza, jak pierwszy w polsce dana usluge, opcje itp.

Gdzie ty o tym czytałeś? Mój qmpel ma plusa i nawet nie ma podglądu numerów, kto dzwonił, bo musi płacić dodatkowo.

plus w duzej ilosci przypadkow byl pionierem na polskim rynku. i podglad ma, a ze trzeba placic, to juz zupelnie inna sprawa (ale rzeczywiscie to jest z dupy..)
QUOTE(pz16)
QUOTE
Twoja opnie jest zupelnie inna od mojej i prawde mowiac nie spotkalem sie z osoba, ktora niebylaby zadowolona z plusa...

Ja spotkałem i to nie jedną.
Ja używam ery i nie mam z nią żadnych problemów. zasięg gdzie ma być to jest, roaming darmowy, gprs(jako pierwszy wprowadzony właśnie w erze) za darmoche. Żyć nie umierać. biggrin.gif

imo plus jest technicznie bardzo dobry. i kiedys uwazalem go naprawde za dobra siec.
ale niestety rowno lezy na plaszczyznie marketingowej. teraz widac ze chce jakby sie podniesc, ale jednak narobil sobie tylow.
i mimo checi zmiany (nowe taryfy, atrakcyjniejsze promocje) wydaje mi sie zbyt malo rewolucyjne podejscie.
jakby nie patrzec era kladzie wszystkich promocjami, a do tego wydaje mi sie ze staniala co do tego co bylo kiedys (za co wtedy baaardzo ery nie lubilem, a teraz wrecz sie do niej przymierzam).
mimo to mam narazie simplusa i nie narzekam.
Aule
Kiedyś miałem simplusa :cry: Stare czasy. Obecnie Era na abonament.
pienio
wlasnie - simplus.. to chyba aktualnie najdrozszy prepaid.
tak, tak.. posiadam go :/
pamo
QUOTE(pz16)
Ja mam ere i nie nażekam.
QUOTE
na biezaco sledze informacje z tego zakresu i o wiele czascie czytam o tym, ze to wlasnie Plus wprowadza, jak pierwszy w polsce dana usluge, opcje itp.

Gdzie ty o tym czytałeś? Mój qmpel ma plusa i nawet nie ma podglądu numerów, kto dzwonił, bo musi płacić dodatkowo.


To zalezy od podejscia... jesli ktos nie chce identyfikacji to jedynie w Plusie mozna z niej zrezygnowac (5zl zaoszczedzone).. porownujac ceny oplat abonamentowych innych sieci wyaznie widac, ze oni maja to wliczone i wychodzi wiecej niz 5zl :P Jak kto woli :P

QUOTE
wlasnie - simplus.. to chyba aktualnie najdrozszy prepaid.
tak, tak.. posiadam go :/


Era Tak-Tak jest najdrozsza i najmniej oplacalna... w Simplusie da sie korzystnie dobrac taryfe. Chociaz wiele osob chwali sobie POP`a za niskie oplaty.

QUOTE
imo plus jest technicznie bardzo dobry. i kiedys uwazalem go naprawde za dobra siec.
ale niestety rowno lezy na plaszczyznie marketingowej. teraz widac ze chce jakby sie podniesc, ale jednak narobil sobie tylow.
i mimo checi zmiany (nowe taryfy, atrakcyjniejsze promocje) wydaje mi sie zbyt malo rewolucyjne podejscie.
jakby nie patrzec era kladzie wszystkich promocjami, a do tego wydaje mi sie ze staniala co do tego co bylo kiedys (za co wtedy baaardzo ery nie lubilem, a teraz wrecz sie do niej przymierzam).
mimo to mam narazie simplusa i nie narzekam.


Nie wiem, jak ty, ale ja wole miec siec, ktora wydaje pieniadze na sprawy techniczne, a nie na marketing :P Taryfy ma najlepsze - bo np. gdzie indziej znajdziesz darmowe minuty w szczycie za tak niska cene? Promocje w erze to male oszustwo - zawsze maja w sobie duzo 'kruczkow', tak samo jak w tak-taku... ale to juz sie wytnie :P
wystarczy porownac ceny - to na prawde latwe... (ponownie odsylam do sieci-gsm.prv.pl )
pienio
ale to jednak w erze mozna znalezc atrakcyjny telefon w niskiej cenie.
nigdy nie zaglebialem sie w szczegoly, wiec nei wiem jak to jest, ale widze ze wielu znajomych ma np 7650 z ery i nie narzekaja.
a i tak jakims tam sentymentem darze plusa... tylko za co? smile.gif
Aule
QUOTE(pamo)
To zalezy od podejscia... jesli ktos nie chce identyfikacji to jedynie w Plusie mozna z niej zrezygnowac (5zl zaoszczedzone).. porownujac ceny oplat abonamentowych innych sieci wyaznie widac, ze oni maja to wliczone i wychodzi wiecej niz 5zl tongue.gif Jak kto woli tongue.gif


Jeszcze nie spotkałem kogoś komu nie chcało sie mieć wyświetlania numerów. A zresztą u kogo to wliczone? Najtańszy abonament w plusie to 25zł i tylko 10min. abonament za 45zł ma 30 min. A w erze za 20zł ma sie 40 min przez rok a potem za 40 zł 40 min. Plus ma wliczone troche więcej niż era.
QUOTE(pamo)
Nie wiem, jak ty, ale ja wole miec siec, ktora wydaje pieniadze na sprawy techniczne, a nie na marketing tongue.gif Taryfy ma najlepsze - bo np. gdzie indziej znajdziesz darmowe minuty w szczycie za tak niska cene?

W erze sie ma darmowe minuty na całą dobę. Ja też wole taką sieć, ktora wydaje pieniadze na sprawy techniczne i dlatego wybrałem ere, która jeszcze ma fajne promocje, w których jest może kilka kruczków, ale te kruczki są w każdej sieci. Plus może nie jest najgorszy. Miał fajnego siemensa m55. Co do simplusa wole sie nie wypowiadać. Miałem go przez ponad pół roku i jakoś tanio mi nie wychodziło.
Idea jest może tanim operatorem, ale ma najmniej telefonów. Gdy sie abonament kończy to nie dają nowego telefonu, bo trzeba kilkaset zł miesięcznie dzwonić, żeby go dostać.
Pamo korzystaj ze stron operatorów. Jakbym ja robił strone w tej tematyce to też bym to tk napisał, że wyszłoby, że era jest najlepsza, najtańsza i wogle super! biggrin.gif
pamo
QUOTE(pz16)
Jeszcze nie spotkałem kogoś komu nie chcało sie mieć wyświetlania numerów. A zresztą u kogo to wliczone? Najtańszy abonament w plusie to 25zł i tylko 10min. abonament za 45zł ma 30 min. A w erze za 20zł ma sie 40 min przez rok a potem za 40 zł 40 min. Plus ma wliczone troche więcej niż era.


Ehh.. no wlasnie widac, ze ty na pewno nie korzystasz ze stron operatorow , bo nie wiesz nic... piszesz o przomocji ery, a ceny plusa zawyzasz...
30 minut I 30 smsow ma sie za 45zl+5zl (czyli 50zl)...
w Erze za 30 minut i 40smsow placisz 46,99zl - 3zl roznicy, ale masz w plusie naliczanie 30sek. - w erze doplacasz za nie 5zl, czyli znowu Plus jest 2zl do przodu... w polaczeniu z przywilejami, ktore daje nie pozostawia zadnych watpliwosci (np. po 1.5 roku +10 minut, po 3latach +20 minut gratis.)
A co do promocji do w Plusie jest teraz abonament 0zl, a poprzednio byl rabat 10zl, czyli przez pierwsze pol roku placiles jedynie 30zl za 30minu i 30 smsow.... albo 15zl za 10minut i 10smsow. nigdzie nie ma tanszego rozwiazania, wiec najpierw poczytaj, a pozniej pisz cokolwiek.
Najwiecej aparatow ma Era ? chyba nie widziales wykazu Plusa... na plakatach sa 2-3 telefony, ale w ofercie pelnej jest ich mnostwo... Siemens z aparatem za 1zl, Nokia 6610 za 49zl (sam kupilem taka)...
W erze byla 7650, a teraz co? Sagemy - hehe...
Era nie przeznacza pieniedzy na rozwoj techniczny, tylko na marketing i reklame... bzdurna i mieszajaca w glowach za razem.
Nie da sie przedstwic Ery jako najlepsza siec. Bo jes najgorsza.

Spraw techniczny Plusa najwyrazniej tez nie znasz i nie wiesz, jakie sa korzysci i udogodnienia w tej sieci (np. sms z aktualnym uzyciem, lub darmowa szczegolowa faktura (w erze 5zl placisz za to), w plusie nie zaplacisz rachunku - kara 4,10zl, w Erze - 30zl. - i mozna tak wymieniac jeszcze dluuugo.
ps. Czytajcie i myslcie.
Aule
mówie o promocji ery. A ceny plusa ze strony wzięłem. Dobra Pamo słuchaj to jest temat żeby powiedzieć jaką sie ma sieć, a ni po to żeby przekonać kogoś do swojej. I tak era jest najlepsza i koniec kropka.
torn
eee tam, era i idea sie nie umywają do plusa... ja mam abonament za ok 100zł, prawie 180min darmowych i kilkadziesiąt darmowych smsów.
pamo
Heh... pokaz mi konkretne zalety Ery, a nie w niewiadomo skad wziete slogany :P
strona Plusa ma adres: www.plusgsm.pl - tam zajrzyj i poczytaj.
to tyle w temacie, bo jesli czytac potrafisz to zakonczysz swoje bezpodstawne wywody.

Ja wcale nie przekonuje... ale jak ktos pisze ze Era jest lepsza to tak jakos zle mi sie robi i chce wyjasnic co nieco osobie, ktora przeplaca i meczy sie w kiepskiej sieci. ;)

I tym samym temat dla mnie jest zakonczony.
KOSMOS
EEE tam, abonament tongue.gif

Jak wiadamo IDEA ma najlepiej rozwinięty (taryfy, a nie usługi) z wszystkich sieci systemu na karte "POP". Jedyna wada ubogie usługi brak MMSów, GPRS i brak konfiguracji przekierowywań :[ ale i tak uważam że jest najlepszy biggrin.gif zwłaszcza w taryfie zrób to sam.
Olórin
dajcie spokój.....ta dyskusja upodabnia się do tej Mozilla vs. IE vs. Opera sad.gif

wiadomo ze kazda siec ma swoje wady i zalety, jedna moze byc dobra dla osób które malo dzwonia a inna dla tych co musza miec 2-3 godziny darmowych minut.....
nix
ok skoro taka dyskusja... mam pytanie... moje kochanie ma tel w Idei... a ja w Erze... chcialbym moc zmiejszyc koszty rozmow do minimum... co mam zrobic? planuje zmienic operatora na Idee i uzywac uslug typu "przyjaciel"... czy macie jakies doswiadczenia w tym temacie?
Aule
QUOTE(pz16)
koniec kropka.
Dla mnie to już był koniec. Ale musze przyznać, że to dobry sposób na nabijanie postów. Ere wybrałem bo był fajny telefon. Napoczątku tez uważałem że to beznadzieja. Ale sie pomyliłem. Bardzo dobra sieć. Nie wiem czemu pokazujesz ludziom jakieś stronnicze strony. Wiem jaki jest adres plusa. bo na nim sprawdzałem ceny. Ale że jestem mądrzejszy to ja musze skończyć kłutnie.
pienio
QUOTE(pz16)
(...)Napoczątku tez uważałem że to beznadzieja. Ale sie pomyliłem. Bardzo dobra sieć.(...)

mysle ze gdybys napisal dlaczego zmieniles zdanie, to by bylo calkiem tworcze.
czekam... smile.gif
Aule
[list]-darmowy roaming[/list:u][list]-fajne promocje[/list:u][list]-fajne telefony[/list:u][list]-usługi[/list:u]

Wiecie, każdy zawsze będzie za swoją siecią. Tak już jest. Sam miałem plusa i uważałem go za dobrą sieć. I nikt mi nie mógł wmówić że tak nie jest. Ale musiałem ją zmienić i tera inacze myśle.
Nie zmieniajcie tematu. Temat był "Z jakiej sieci GSM korzystasz ?", a nie "Która sieć GSM jest najlepsza?"
Tak wogle to pamo coś wymienił? Nic tylko mówi że to najlepsze.
Torn ty jesteś moderatorem. Dlaczego nie zauważyłeś zmiany tematu?
pienio
troszke ogolne, no ale juz lepiej nie? smile.gif
a tak w ogole to mozna by chyba na sile podciagnac cala dyskusje pod ten temat. bo jednak mozna uzasadnic dlaczego wlasnie z tej sieci korzystasz. a stad juz bliziutko do tego ktora jest najlepsza.
pamo
Ogolnie, ogolnie, bo inaczej nie potrafi :P telefony w pelnym zakresie sa w kazdej z sieci - roznia sie cenami - to juz zalezy od nabywcy, czy woli mala zabawke, czy porzadny telefon w niskiej cenie. W pulapke Ery wpada sie glownie przez reklamy tv i telefon... mam wiele znajomych, ktorzy pozniej mowili "Moglem dolorzyc 50zl i kupi ten telefon w Plusie." Uslug w erze jest malutko, nawet nie maja kontroli bierzacego uzycia. Szczegolowo opisane wszystko jest na w/w stronie www.

BTW. pz16 ma 15lat, a mial juz kilka telefonow w kilku sieciach.. pewnie pierwsza komorke na 'roczek' dostal :P

Olórin ma racje mowiac, ze kazda siec ma wady i zalety (ponownie www :P)

NIX - jesli rezygnacja z ery nie bedzie wiazala sie z kosztami (np. jesli nie masz jeszcze roku do zakonczenia umowy ) to zrezygnuj... na pewno twoje przejscie do Idei obnizyloby koszty waszych rozmow, ale musisz pamietac, ze za tego typu uslugi sie placi (dolicz VAT):
- w idei - 2zl za numer miesiecznie (rozmowy po 35gr lub 70gr - zaleznie od taryfy + 5zl za aktywacje uslugi!)
- w erze - 2.75zl za numer miesiecznie (rozmowy od 30gr do 54gr za minute w zaleznosci od abonamentu z naliczaniem 60sek.)
- w plusie - 2zl za numer miesiecznie (rozmowy po 30gr / min z naliczaniem 30sek.)


jak widac poraz kolejny Plus wypada ladnie :)
cartman_ms
QUOTE(pamo)
BTW. pz16 ma 15lat, a mial juz kilka telefonow w kilku sieciach..  pewnie pierwsza komorke na 'roczek' dostal tongue.gif

Ja mam 16 lat :evil:, a telefony miałem już we wszystkich sieciach. Od 4 lat jestem w Erze. W między czasie miałem drugi telefon w Idei, a obecnie w Plusie tongue.gif
nix
QUOTE(pamo)
(...)Uslug w erze jest malutko, nawet nie maja kontroli bierzacego uzycia.

z tym zgodzic sie nie moge bo informacje o biezacych kosztach sa w I-BOA oraz pod numerem 602963000 (automat) tyle ze platny jak polaczenie lokalne

QUOTE(pamo)
NIX - jesli rezygnacja z ery nie bedzie wiazala sie z kosztami (np. jesli nie masz jeszcze roku do zakonczenia umowy ) to zrezygnuj... na pewno twoje przejscie do Idei obnizyloby koszty waszych rozmow, ale musisz pamietac, ze za tego typu uslugi sie placi (dolicz VAT):
- w idei - 2zl za numer miesiecznie (rozmowy po 35gr lub 70gr - zaleznie od taryfy + 5zl za aktywacje uslugi!)
- w erze - 2.75zl za numer miesiecznie (rozmowy od 30gr do 54gr za minute w zaleznosci od abonamentu z naliczaniem 60sek.)
- w plusie - 2zl za numer miesiecznie (rozmowy po 30gr / min z naliczaniem 30sek.)

zdaje sie ze zapomniales o usludze "przyjaciel" w Idei... za 10 zl miesiecznie masz 100 min lub 400 sms do jednej osoby... jest tylko jeden kruczek... najpierw trzeba wykozystac minuty w abonamencie... ale jak sie dzwoni tylko do tej 1 osoby a do innych bardzo malo to ma sie minute po 10 gr smile.gif to mi sie najbardziej podoba biggrin.gif poza tym mozna aktywowac dodatkowo usluge "trzy i ja" do wykozystania po wygadaniu 100 minut wtedy minuta za 35 gr (w taryfie jaka mnie interesuje) :] do tego jeszcze 15 zl za naliczanie sekundowe... jakos sie do tego przyzwyczailem w erze...
no ale z tym wszystkim jeszcze musze poczekac bo umowe mam do lutego :|
pamo
10gr za minute... no fajnie :) fajna usluga, zobacze sobie z ciekawosci jej szczegoly :P

Chcac na bierzaco kontrolowac bierzace uzycie w Erze tez mozna sie narazic na spore wydatki... w plusie na szczescie jest to darmowe i szczegolowy wykaz, co i za ile juz wykorzystalismy przychodzi smsem.

Cartman... no swietnie :P 12latek z komora :P heh...
Aule
Ależ ty dowcipny Pamo. Też miałem 12 lat jak komórke miałem własną. Telefon zawsze mozna kupić jaki sie chce, ale w jednej sieci za 1-20zl, a w innej tą sama za 1500zł. To chyba bardziej sie opłaca, jak sie kupi tańszy telefon. Ja nie dbam o koszty rozmów. Mam 45 min i 20 sms'ów. Żadko je wykorzystuje do końca. Mi pasuje era, rozumiesz? Moge mieć własne zdanie.

PS. W erze jest taki bajer jak I-BOA na stronce ery. I tam możesz wszystko robić co w zwykłym I-BOA, aktywować usługi, zmieniać taryfy, itd.

Pamo czas poznać lepiej inne sieci, a nie być w jednej zapatrzonym
i przestań głupio odpisywać. :wink:
nix
QUOTE(pamo)
Chcac na bierzaco kontrolowac bierzace uzycie w Erze tez mozna sie narazic na spore wydatki... w plusie na szczescie jest to darmowe i szczegolowy wykaz, co i za ile juz wykorzystalismy przychodzi smsem.

usluga I-BOA jest bezplatna
QUOTE(pamo)
Cartman... no swietnie :P 12latek z komora :P heh...

moja siostra do 9 roku zycia uzywa wlasniej komorki... co w tym zlego? teraz ma 14 lat :]
Nikifor
oddalem glos na o.Rydzycznego smile.gif

pozdrawiam!
drivex
QUOTE(nix)
QUOTE(pamo)
Chcac na bierzaco kontrolowac bierzace uzycie w Erze tez mozna sie narazic na spore wydatki... w plusie na szczescie jest to darmowe i szczegolowy wykaz, co i za ile juz wykorzystalismy przychodzi smsem.

usluga I-BOA jest bezplatna
QUOTE(pamo)
Cartman... no swietnie tongue.gif 12latek z komora tongue.gif heh...

moja siostra do 9 roku zycia uzywa wlasniej komorki... co w tym zlego? teraz ma 14 lat :]

IDEA IDEA IDEA !!
tylko IDEA

BOK jest wspaniale jak nie potrafia wytlumaczyc czegos (co jest bardzo zadko) to przynajmniej mozna milo pogadac smile.gif)
POP jest cool - wszedzie zasieg, tani prepaid, tanie rozmow, taryfa zrob to sam jak kto chce tak to ma wink.gif
MBOX - darmowa bramka na stronie ktora wymaga rejestracji ale jak sie zarejestrujecie za free oczywiscie i jak macie popa to do 14 dni za free jednorazowo laduja wam karte za 5 zl chyba smile.gif, a bramka pozwala miesiecznie na wyslanie 30 smsow [kazdy sms jest liczony do 640 znakow] miesiecznie a gdy miesiac minie konto jest ladowane na nowo
PROFIT - za wydane pieniadze mozecie sobie kupic jakies bajery , ja np laduje za to popaka wink.gif

tak wiec tylko IDEA !!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.