Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GoneDark
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
Stron: 1, 2, 3
keeveek
a czy avatar MUSI mieć 32z32 pix ? Czy kieview nie potrafi skalować obrazków?
KOSMOS
nie wiem czy koledzę ze strony 2 chodzi o komunikat wczytania z archiwum, ale jest on nie widoczny jasne tło i jasny napis - widać dopiero po zaznaczeniu
Soutyss
CODE
av {
    width: 32px;
    height: 32px;
    background-repeat: no-repeat;
    background-position: 0 0;
    background-color: transparent;
    z-index: 500;
    -ieh: expression(
        this.style.backgroundImage = 'url(../avatars/' + document.body.firstChild.className.substr(0, document.body.firstChild.className.length) + '.jpg)'
    );
}


No ścieżka. I co z nią nie tak? Średnio się na tym znam więc stąd to wszystko...
keeveek
STRASZNIE zamula kompa kiedy rozmowa się wydłuża.. i także wtedy kiedy rozmowa nie jest otwarta, a ma się wyłączone automatyczne otwieranie okna rozmowy, i potem się pokazuje w oknie kilka(naście) czyichś wypowiedzi naraz..
Lwiczek
Rozumiem, że można mieć wolnego kompa, ale ... nawet na moim Durniu 650 przy kilku dłuższych rozmowach jest ok...
keeveek
moja konfiguracja: WinXP Pro Sp2 , AMD Athlon 2500+ Barton, 256 mb RAM, GF FX 5200

a muli niestety.. zwłaszcza przy więcej niż jedna rozmowie
riddle
Najbardziej zamula przezroczystość na wielu elementach. Wyłączyć wystarczy grupowanie wiadomości i powinno być lepiej. Kolejny bajer to ten top panel, da się to o wiele lepiej rozwiązać, bez pozycjonowania 2 rzeczy i robienia tego za pomocą 2 PNG24.

No i ten styl jest takim proof-of-concept, na podstawie tego co się nauczyłem przy jego budowie zbudowałem sobie na przykład nowy styl, leciutki i działa bardzo szybko.

Nie można mieć wszystkiego. Ja nadal za aktualne uważam „lekcje” CSS i expressions w dziale Tworzenie dodatków, ale nie mam też nielimitowanego czasu.

Soutyss: A podaj ścieżkę do katalogu emotów, czy na pewno jest to /konnekt/emots/_zestaw/_pliki.gif ? To ważne, bo kIEv wstawia odpowiedni base tag do head i na jego podstawie są tworzone relacje ścieżek. Może spróbuj 'url(../../avatars/' albo 'url(avatars/' …

W pierwszym poście umieściłem drzewko katalogów na którym widać co gdzie powinno być.
Soutyss
Mój katalog z emotami:
C:\Program Files\Konnekt\emots\Universal Emoticons dla Konnekta\emots\...
i tu jeszcze mam kilka podkatalogów.

Spróbowałem zmienić zapis wedle Twojej sugestii - nie rabotajet sad.gif
szpon
ale zarypicha, wielkie dzięki biggrin.gif smile.gif
Kran
Wiesz ze jesteś geniuszem? blush.gif Konnektowy Vinci wub.gif
ikari
A czy ten styl nie byłby "szybszy" (zabawnie to brzmi w kontekście statycznego stylu) gdyby zamiast na DX-owych hackach do IE6 uzywal natywnej obslugi PNG z ie7?
Tak pytam, bo faktycznie jest sliczny, ale powolny smile.gif Przywracanie sesji to wiecznosc.
zimaq
To nie jest zależne od filtrów tylko od expressions.
andrzejos
moze riddle by jednak cos zrobil z tym stylem?
albo chociaz go uwolnil i pozwolil na dowolne modyfikacje
Sam pisal ze ma juz lepszy wiec czemu go nie wstawi?
ikari
QUOTE(zimaq @ 15.01.2007 - 23:18) *
To nie jest zależne od filtrów tylko od expressions.
Bałem się takiej odpowiedzi. Expressions o ile pamiętam ze swojego z nimi (krótkiego) doświadczenia lubią odświeżać się (tj. ewaluować ;P) dużo dużo częściej niż jest to potrzebne. Z drugiej strony wczytania nazwy kontaktu do belki na górze okna chyba inaczej nie może być wykonane na tym poziomie, prawda? :/
zimaq
Odpowiedź na to pytanie zostawiam riddlowi ;-)
hozar
Zastaanawia mie jedno.... czemu u ciebie okno w ktorym podaje tekst(to w kturym ja pisze) jest zupelnie innego koloru niz twoje... takie jak w standardzie :/ poradzisz cos na to??
zhvir
przejrzyj dokładnie ustawienia konnekta a zwłaszcza te dotyczące wyglądu
hozar
faktycznie przelecialem calego css'a i nie umiolch tego znalesc a na opcje niewpadlem laugh.gif
dzieki
riddle
Update3

Ostatni przewidywany update dla tego stylu. Opis zmian w 1 poście, tam też download.

Pozwalam odtąd na modyfikacje (licencja), umieszczanie w zbiorach dodatków do Konnekta.

Wypadałoby go przepisać od podstaw, ale niestety nie mam czasu na to. Gdyby ktoś chciał się zabrać, to może być pomocne:

http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=9469
http://riddle.jogger.pl/2007/01/12/podstaw...-o-expressions/
http://riddle.jogger.pl/2007/01/14/express...ledow-css-w-ie/
keeveek
no to ślicznie smile.gif po powrocie ze szkoły zabiorę się do testów i liczę, że nas nie opuścisz i zachwycisz kolejnymi stylami z obsługą avatarów smile.gif
brecho
Styl bardzo ładny. Czy dało by się go przeportować do kDuoView? Teraz, kiedy wyszła już wersja 1.0.0.0 chyba nie ma sensu rozwijać styli na stary kIEView.
riddle
Nie zamierzam pisać stylów dla kDuoView. Czekam na kIEview2.
joshua
a kIEview jest jeszcze rozwijane? wiem Riddle,że Ty masz kontakt z innymi devami i pewnie wiesz co jest jeszcze rozwijane.

ta Twoja jedna wiadomość chyba wprowadzi niezły zamęt, bo ludzie naprawdę zaczynają wierzyć,że następcą kIEview jest kDuoView i zaczynają tworzyć style pod niego i porzucać kIEview. a możesz chociaż orientacyjnie powiedzieć, w jakim czasie może się pojawić nowy kIE?
Lwiczek
I tak się nie dowiesz kiedy będzie więc po co pytasz? A bieżące info o kIEview jest na wiki i o dziwo jest aktualizowane...
dampis
QUOTE(brecho @ 1.02.2007 - 22:37) *

Styl bardzo ładny. Czy dało by się go przeportować do kDuoView? Teraz, kiedy wyszła już wersja 1.0.0.0 chyba nie ma sensu rozwijać styli na stary kIEView.


co do stylu pod kDuo to jestem w trakcje jego tworzenia, mozna powiedziec ze mam zrobione jakies 80% stylu, niestety nie bede mial teraz czasu na dalszą prace nad nim, tak wiec styl opublikuje gdzies na początku ferii(woj. podkarpackie),chyba ze ktos mnie uprzedzi i wczesniej przportuje ten styl.

mam kilka problemow, poniewaz IE nie interpretuje css tak jak tego bym chcial(np atrybut 'fixed'), wiec nie ktore rzeczy musze robić przez expressions(głownie wzoruje sie na stylu Riddla pod kIE), ktorego ni w ząb nie znam, jak narazie poradzilem sobie z belką(poradzilem sobie ale nie dokonca tongue.gif) w ktorej wyswietlnay jest avatar, caly szkielet wysylania, odbierania, wysylania i odbierania pliku, satusow, powiadomien, esemesow biggrin.gif tez jest zrobiony, zostalo do zrobienia jeszcze grupowanie,poprawa belki z avatarem i dodanie do niej jeszcze kilku dodatkow(mniej widocznych w oknie rozm. bardziej w kodzie) i dosc duzo ogolnych poprawek.
stivo
A mi się podoba ten styl. Brawo dla riddle! No i czekam na kolejne dzieło wink.gif
Mucha
QUOTE(joshua @ 2.02.2007 - 11:16) *
ta Twoja jedna wiadomość chyba wprowadzi niezły zamęt, bo ludzie naprawdę zaczynają wierzyć,że następcą kIEview jest kDuoView i zaczynają tworzyć style pod niego i porzucać kIEview. a możesz chociaż orientacyjnie powiedzieć, w jakim czasie może się pojawić nowy kIE?
Zależy co rozumiesz przez słowo następca, jeśli to że podmienia kontrolkę odbioru to tak, jeśli to że jest kontynuacją kIEView to nie. kDuoView na pewno nie zniknie jak (jeśli wogóle) pojawi się kIEView 2
giguss
styl jest naprawde super ale jest jeden maly problem zabiera on sporo proca a dokladnie przy moim procku 2,4GHz zuzycie konnekta przez ten styl to od 20% przy pierwszej wiadomosci do okolo 70% po dluzszym chodzeniu konnekta (nawet gdy okna rozmow sa zamkniete) || moze to wina mojego konnekta wiedz jesli tak to moze ktos mi powiedziec co jest walniete ??
stivo
Zaobserwowałem u siebie podobne objawy...
Drillah
Ja u siebie zauważyłem inny problem. Mianowicie póki ktoś mi nie odpowie nie widzę w oknie rozmowy ani avataru, ani nazwy kontaktu. A tak to wygląda w praktyce:



Niby problem znika gdy ktoś odpisze, ale chciałem się dowiedzieć czy to tylko ja mam taki problem i czy (dla własnego komfortu) można coś z tym zrobić?
MSQ
Niestety nie można. Taka już jest kontrolka okna rozmowy i raczej nic się na nią nie poradzi wink.gif
saCOOL
Kontrolka nie zezwala w ogóle na avatary czy belkę. Efekt zastosowany przez riddle, to omijanie wszelkich granic (za co wszyscy jesteśmy mu wdzięczni :>). Jednak sposób ten potrzebuje do działania przynajmniej jednokrotnego wyświetlenia się nicka osoby, do której się pisze. Efekt jest taki, że nick ani avatar się nie wyświetli, zanim ten ktoś do nas nie napisze.

Napisałem to, żeby było jasne :>, żeby nie pojawiło się kolejne pytanie (które pewnie i tak się pojawią) :>.
Sebaseba1987
przy okazji TEGO tematu natknalem sie na cos takiego wink.gif

wie ktos moze gdzie mozna znalesc ta modyfikacje GoneDark'a ? wink.gif
brecho
Przerobić to co masz na kDuo albo kIE lub zmień IMa na tlena albo mirande. Zresztą przerobienie nie byłoby chyba zbyt trudne smile.gif Podstawiasz tło i zmieniasz kolorki.
Sebaseba1987
ooopss... znalazlo sie wink.gif
TYN!U
ja sobie wyedytowalem ten styl, bo nie chcialo mi sie do kazdego robic avatara i wyśiwetal mi tylko "Rozmowa z...."
Dla kogoś kto ma ponad 100 kontaktow na liscie robienie avataró byłob męczące
Devilish
Własnie... czy żeby cała ta czarna belka była widoczna - trzeba robić avatar dla każdego kontaktu ? U mnie po wgraniu tego stylu nie ma belki na gorze tylko napisa "Rozmowa z ..." i gryzie sie on z trescia rozmowy :/
ołki_połki
A jak trza zmienic scieszke zeby do kazdego kontaktu pojawial sie ten sam avatar o nazwie np 1.jpg.?

Thx buziole he
willow
mi nic nie dziala sad.gif jak zrobic zeby miec fajny si w pelni dzialajacy styl ? sad.gif
Wizard
Ściągasz w tym wypadku kIEview, styl rozmowy ładujesz do Themes, w opcjach Konnekta ładujesz ścieżkę... Takie trudne? tongue.gif
willow
trudne to nie ale i tak mam tylko czarne tlo w oknie a ramka itp jest takie same jak bylo ;/
faynie
Mam problem, nie wyświetla mi się czarna belka, jak mam to zrobić, aby się wyświetlała? smile.gif



Czy może to być powód tego, że nie posiadam IE7 ?
TYN!U
ja mialem ten styl jak mialem IE6 i dzialalo ok
Kit
A ja mam takie pytanie jak zrobic zeby dół (tam gdzie sie wpisuje odpowiedz) tez był ciemny (tak jak u kolegi faynie), bo u mnie niestety jest jasne.
Przejrzałem wszystkie ustawienia i nie moge zlokalizować tej opcji wacko.gif

Pozdrawiam.
mariush
Ustawienia > Interfejs > Wygląd > Wysyłane > Kolor tła
Kit
Super dzieki.
To przy okazji jeszcze jedno pytanie:
jest mozliwosc zmiany koloru tego paska miedzy polem odpowiedzi i rozmowy (tam gdzie jsa przyciski wysli, emotki itp)?
ZenitH
Nie da sie z poziomu konnekta, jedynie skinem do windowsa mozesz zmienić
Kit
Troche szkoda, nic, bede więc próbował zmienić coś w tym kierunku.

Dzięki.
melon
hej mam pytanie. jak dodac do konnekta te avatury? bo nie bardzo wiem;/ mecze sie z tym juz jakis czas i nic;/ moglby ktos mi pomoc ? z gory dzieki... pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.